Coopvaett Sport en wedstrijden Jongeren Vrijwilligers Program peilde in Goes cojpaett LEZERS SCHRIJVEN Krabbendijke heeft plan verbouw gymnastiekzaal PUZZEL- rubriek Vroeg of laa( geeft de proteste/ifs-christelijke vrouw de voorkeur aan PRINSB S Klap kostte driftige kostganger één week Doorrijden na aanrijding: f 75,- Mogelijkheden en ervaringen GR0EDE WIL OP KORTE TERMIJN INSTRUCTIE-ZWEMBAD BOUWEN Zo mogelijk nog in mei 1965 in gebruik EXAMENS „Plattelands jongeren en Recreatie": P.J.G. met voorlichting MIDDELBURGSE BEZWAREN TEGEN KAMPEERTERREINEN ORANJEZON Verdubbeling van binnensportruimte aan de Noordweg zaterdag 7 november 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 POLITIERECHTER MIDDELBURG De politierechter te Middelburg, mr. E. Coester, heeft gistermiddag de Ha genaar H. de R. veroordeeld tot een o voorwaardelijke gevangenisstraf van week, nadat deze verdachte zyn 65-jari- ge hospita na een onenigheid over betaling van het kostgeld een klap het gezicht had gegeven. De R. had bij vorige gelegenheden ook reeds van zyn drift bljjk gegeven. „U moet zich maar eens leren beheersen", meende de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, die 'n onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken gevorderd had. Verschillende verdachten hadden weer onder invloed van sterke drank op of in hun voertuig gereden. J. S. uit Mid delburg deed dat op 25 juli op zijn fiets over de Rouaanse Kaai S. maakte zich aan dit misdrijf schuldig tijdens een proeftijd van een vorige veroordeling. „Nu is het moment gekomen, dat het ernst wordt", merkte de officier op, die een gevangenisstraf van 3 weken eiste, waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede toezicht van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme. Mr. Coester veroor deelde S .tot een gevangenisstraf van 2 weken, waarvan 1 week voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar als mede toezicht van het Z.C.v.A. K. W. uit Middelburg reed op 24 augustus onder invloed van sterke drank op zijn fiets door de Segeers- straat Uit de verklaringen van de verbalisant maakte de officier op, dat verdachte niet in staat was te rijden. De eis van 75 nam de politierechter in zijn vonnis con form over. Doorgereden Voor het doorrijden na een aanrijding, zonder hun identiteit kenbaar te heb ben gemaakt, werden tijdens deze zit ting eveneens enkele personen veroor deeld. De Belgische mevr. S. g., die zich hieraan op 4 augustus in Middel burg schuldig maakte, werd een boete van 75 conform opgelegd. Mej. M. de M. uit Terneuzen, die hetzelfde op 22 augustu< in Retranchement deed, werd eveneens conform veroordeeld tot een obete van 75, en eenzelfde boete werd mej. A. V. uit Middelburg die op de Houtkaai in aanraking met een hek was gekomen, opgelegd. H. de H. uit Vlissingen werd veroor deeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 75, omdat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van 2 flessen butagas. Mr. Rosingh had de gevangenisstraf op 2 weken voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar gesteld willen zien. F. uit Oostburg werd conform de eis veroordeeld tot een boete van nadat hij J. B. mishandeld had. PROGRAMMA K.N.K.B. VOOR HEDEN GEWIJZIGD het district Zuid-West is uitgesteld Voor 14 nov. is ingelast de wedstrijd: Animo-Ahoy. Puntentelling tienkamp compleet De nieuwe puntentelling voor de atle- tieknummers, die inseptember 1962 tij dens de Europese atletiekkampioen- schappen in Belgrado door de I.A.A.F. werd aangenomen en waarvan de tien- kamptellirig kort. voor het begin van de Olympische Spelen in Tokio vrij on verwacht in werking trad, is nu voor wat de herennummers betreft compleet. De nieuwe tabel samengesteld door de Zweedse ingenieur Axel Joerbaeck, ver vangt de sinds 1952 geldende telling. t 20.75 (21.6); 400 m: 46.0 (48.1); 800 m: 1.47.0 (1.51.3), 1500 m: 3.402 (3.46.4); 5000 m: 13.52.8 (14.36.4); 10.000 m: 29.12.0 (30.46 4); 3000 st. chase: 8.41.8 (9.11.2); 110 m h.: 13.7 (14.3); 400 m h.: 50.6 (52.8); hoog: 2.17 m (1.96 m); pols- hoog: 4.78 m (4.42 m); ver: 7.90 m (7.59 m); hinkstap; 16.25 m (15.13 m); kogelstoten: 18 75 m (16.00 m); discus werpen 57.50 m (51.20 m); speerwer pen: 81.00 m (70.40 m); kogelslingeren: 65.10 m (54.40 m). Messewerper P. R. uit Vlissingen had tijdens een ruzie een oudere broer een mes in het zitvlak gegooid. De officier bracht R. onder de aandacht, dat deze messegooierij ernstiger gevol gen dan thans had kunnen hebben. Er was volgens de officier no,g geen aanleiding om verdachte naar de gevangenis te verwijzen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd vai jaar, toezicht, en een boete van 75. P v. d. W. uit Zierikzee werd er van beschuldigd op 16 juni jl. op hoogst roekeloze en onvoorzichtige wijze met zyn tractor met aanhangwagen de Zuidhavenpoort te zijn ingereden. Hij reeds namelijk met dit voertuig een juist de poort passerende dame klem, die zo ernstig verwond werd, dat zij thans nog in het ziekenhuis verpleegd moet worden. Van der W. verklaarde dat de dame de poort binnenstapte, toen hij met zijn combinatie nog 1 meter van de ingang verwijderd was. Tegen de po litie had verdachte echter verklaard, dat de vrouw op dat moment reeds in de poort liep. Overigens had verdachte deze poort niet binnen mogen rijden, omdat ziin combinatie te breed was, namelijk 2.40 meter, terwijl slechts een breedte van 2.20 meter voor de doorgang toe gestaan was. Uiteindelijk werd deze zaak voor onbepaalde tijd aangehou den om ook de dame en een andere ge tuige te horen. Sint-Annaland mag acht extra woningen gaan bouwen De gemeenteraad van Sint-Annaland zal zich in een vergadering van maandag 9 november, 's avonds om acht uur, moe ten uitspreken over de onderhandse aan besteding van de bouw van acht woning wetwoningen aan de aannemersconibi- natie L. van Dyke en A. J. Soeters te Sint-Annaland. Het betreft hier de bouw van een acht tal woningen waarvoor de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid goedkeuring heeft verleend, boven het reeds toegewezen contingent voor 1964. In september bleek, dat de eerst toege wezen woningen aan het eind van het jaar in gebruik zouden kunnen worden genomen, waarop via de hoofd-inge- nieur-directeur van volkshuisvesting in Zeeland een bouwplan werd voorgelegd aan de minister. Toewijzing van het extra-eontingent was in hoge mate afhankelijk van de aan nemingssom. Na overleg met de archi tect, de heer Nelissen uit Hoeven en ge zien de ervaring, die de aannemers Van Dijke en Soeters met dit type wonin gen hebben, leek het b. en w. onbillijk, een andere aannemer te laten profiteren van de bouwmethode van de aanne mers. Daarbij werd tevens rekening ge houden met het feit, dat ten gevolge van de snelle werkwijze van deze com binatie de nieuwe toewijzing is geschied. De aannemingssom bedraagt f 134.000, een bedrag dat ook volgens de minister aanvaardbaar is. Ten gevolge van deze extra bouwvolumetoewijzing zal in deze raadsvergadering tevens de wijziging op de begroting voor 1964 behandeld worden, die hier een gevolg van is. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST Er is voor jongeren met Initiatief, met een beetje idealisme, met inventiviteit, met de wil om verantwoordelijkheid te dragen en een ander In Je kennis te la ten delen, plaats In een uitzending van het Jongeren Vrijwilligers Programma. Ruim een jaar geleden is de eerste groep vertrokken, naar Kameroen. Daarna werden er Nederlandse projecten opge zet in Brazilië en Columbia. En voor volgend jaar, om er een paar te noe men: opnieuw Kameroen, Ivoorkust, India, het Midden-Oosten, Ceylon. Het J.V.P. heeft zich donderdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes aan Zeeuw se jongeren gepresenteerd. Aan de jon geren, die er misschien ook wel voot voelen om twee jaar in een ontwikke lingsland de handen uit de steken. DOUWE EGBERTS DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak IIIII :E li^n lil IIIII Naar model Schoondijke meteen met een begrotingswijziging op de kapitaaldienst een bedrag van f 50.000 te plaatsen. Die wijziging zal vandaag (vrijdag) nog ter goedkeuring worden aangeboden aan het college van G.S. Vandaag gaat de raad bovendien de juiste plaats vast stellen. „Wij hopen op een spoedige goedkeuring, aanbesteding en gunning, zodat het bad nog in mei van het vol gend jaar in gebruik kan worden ge- Groede gaat een instructiezwembad bou wen. Het plan daartoe werd donderdag avond enigszins verrassend, maar zoals later bleek toch wel na het nodige over leg gelanceerd door het oudste raads- - - D lid. de heer j. Vermeulen (p.v.d.a.). Hij|nomen aldus burgemeester Everaars. deed dit trouwens namens alle raadsle den, die begin deze week een kijkje zyn gaan nemen naar het nieuwe instructie- bad in Schoondijke en daarvan kcnnelyk nogal onder de indruk zijn gekomen. „Wij hadden uw voorstel verwacht", burgemeester J. C. Everaars, die name b. en w. zei te sympathiseren met het idee. Wij zijn trouwens zelf ook even gaan kijken en meteen een beetje jaloers geworden op Schoondijke" zo voegde hjj er aan toe. In Groede weet men van wanten met dit soort zaken. Er is in de afgelo pen dagen reeds geïnformeerd naar de kosten van een dergelijk instructie- bad (ongeveer f 50.000), in principe heeft men ai een plaatsje uitgezocht (op het sportveld) en de raad besloot GEVAARLIJKE ZEBRAPADEN Naar aanleiding van een ingezonden stuk in de krant d.d. 3-11-1964 over een eventuele beveiliging hiervan met knip perlichten, verkeerslichten enz. vraag ik mij een ding af: Zijn het de mensen zelf niet, die ze gevaarlijk maken? Ik zal dit boekstaven met een kleine bloemlezing van waar gebeurde feiten. a. Echtpaar steekt over op zebra Wal st raat; kant van de fabriek naar bak kerij Speckens. Kinderwagen wordt ze bra opgeduwd, terwijl de betrokken per sonen de kant van de Aagje Dekenstraat op keken. b. Zebra Spuistraat. File van plm. 6 a 7 auto's was net in beweging gekomen om dit pad te passeren. Achter me om stapt een echtpaar het pad op met de opmerking „Doorlopen maar, daar zijn ze toch voor". c. Zebra V.&D. naar drogisterij De Vij zel. Mij vrouw stond te wachten om een auto te laten passeren en werd daar bij door een heer op leeftijd het zebra pad opgeduwd met het gezegde: „Door lopen mevrouw, daar zijn ze voor, ze stoppen maar". d. Kwam met auto van Scheldestraat richting Betje Wolffplein, terwijl een heer met dochtertje, het hoofd gericht naar het Betje Wolffplein, het zebrapad op het rechter weggedeelte opstapte zonder ook maar een blik op het aan komende verkeer te werpen. e. Zo kan het ook gebeuren dat een auto mobilist op het kruispunt P. Kruger- straat-Singel-Bloemenlaan de zebra bij de Fordgarage vry ziet even snel een blik terzyde werpt of geen andere auto mobilist of fietser de voorrangsregel aan zijn (gas)pedaal lapt, zijn ogen weer snel op de zebra richt en daarop een persoon ontwaart, die rustig aan het oversteken is. Tot zover deze gebeurtenissen welke of door afwezigheid van verkeer op dat moment, of door de tegenwoordigheid van geest van de weggebruiker een gun stige afloop hadden. Dan zijn er nog personen die een zebra oplopen en dan aarzelen, niet doorlopen, stil gaan staan of terug gaan en zo een weggebruiker, automobilist of fiet ser, zijn hele berekening om achter deze overstekende persoon het pad te passe ren danig in de war sturen. Ik geef toe er zullen altijd wel wegge bruikers zijn die de regels van de zebra paden niet in acht nemen en dat de lig ging van enkele paden wat ongelukkig gekozen is, geloof ik niet dat het de ze bra is, die gevaarlijk is, maar dat het ile gebruikers zijn die ze gevaarlijk ma ken. Wanneer het echtpaar, vermeld in het artikel d.d. 3-11-1964 op een van de bo ven genoemde wijze (welke waarschijn lijk nog door andere weggebruikers aan gevuld kan worden) is overgestoken, Is iet voor my geen raadsel dat ze er af gereden zijn. Vlissingen W. M, p. Z.L.M.-benoemingen Het hoofdbestuur van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij heeft in z(jn jongste vergadering als bestuurslid van het N.I.B.E-M. (Nationaal Instituut voor Brouwgerst, Moute en Bier) voorgedra gen de heer H. C. de Kater te Wissen- :erke. In de commissie van toezicht van de landbouwhuishoudschool te Oostkapelle werd benoemd mevrouw Osté-L< ke. Te Amsterdam slaagde voor het exa men makelaar-taxateur in onroeren de goederen, de heer L. Hage Iz. te Stavenisse. Weer zege voor badmintonclub Vlissingen Een groepje van ongeveer 25 belang stellende jongelui had de uitnodiging van het ministerie van buitenlandse zaken via de Zeeuwse landbouwjon- geren organisaties aangenomen om wat meer over de projecten van het J.V.P. te vernemen. Een vriendelijke ambtenares van het departement, mejuffrouw Smits van Oyen, vertel de in het algemeen wat over de opzet van dit nogal revolutionaire pioniers werk voor jongelui met een gedegen naar te Koudekerke. Om de specifiek opleiding, dat sedert begin 1963 vrouwelijke kant van de recreatie aan „draalt". de orde te stellen zal nog een spreekster worden uitgenodigd. Ze kwam beslist niet om te ..ronselen zoals ze zelf zei, maar om kansen e voorwaarden voor deelname aan het vrijwillige ontwikkelingswerk naast badmintonclub Vlissingen blijft het voortreffelijk doen in de eerste klas van hel district Noord-Brabant en Zeeland: ditmaal werd mcdckoploper ..Happy Smassers" uit Bergen op De P.J.G.-Zeeland organiseert volgende Zoom met 71 verslagen. Er aren week zaterdagmiddag In Goes een voor- voortreffelijke partijen tc zien. Vooral lichtingsvergadering over het onder- bet dud in het herenenkelspcl tussen werp „Plattelandsjongeren en Recrea- e. Timmerman en m. van Broekhoven tie De belangrijke ontwikkeling en en het hei.endubbel tussen E. Timmer- haar consequenties zullen in deze bijeen- man/H. vervaal en m. van Broekbo- komst van verschillende kanten worden belicht Achtereenvolgens zullen korte I Iff" 5' toespraken worden gehouden door ir. J.|^e 6®<J<?taibeerde uitslagen. Aaarby Prins, algemeen secretaris van de Z.L.|<*e Vlissingers het eerst worden ge- M., jhr. dra. P. A. C. Beelacrta van noemd, lulden: henenenkelspel: L. Blokland, burgemeester van Wol-(Timmerman—M van Broekhoven 15 phaartsdijk en lid van het algemeen be-,12, 1510; H. VervaatP. Roelands stuur van de Provinciale Zeeuwse V.V.;j5_9 155; damesenkelspel v., drs. H. Spiekman van het E.T.I. voor [ciliai Saliha 11— Zeeland, ds. *F. Don. [predikant te Burgh de heer D. Kluijfhout. camptngelge- elkaar te leggen, om vragen te beant woorden en óm enkele „praktikanten' aan het woord te laten over hun eigen ervaringen. Op deze voorlichtingsavond in Goes kregen de Zeeuwse geïnteres seerde jongelui ook te horen, dat er op dit moment in Nederland 1450 gega digden zijn voor deelname aan een pro ject. Van dit aantal zal globaal geschat een achtste deel door de molen van keu- volslagen onbekend en verbazend In teressant werk, maar ook elkaar hadden gevonden. Ze belandden er ln Plndorama, een coöperatieve nederzetting enkele hon derden kilometers ten zuiden van de stad Recife, Een nederzetting, opge bouwd door een idealistische Zwitser. Een gebied met een kern en veertien gehuchtjes rondom, waar agrarisch al een aardige organisatie was opgebouwd. ring. test en informatie naar intiatieven °P teamen ar-ai4jiI heel wat te doen Is. ■aatM. Draaijers 113. 11—3; ge mengd dubbelspel: J. Gasille H. Ver- vaatM. Draaijers/M. Broekhoven 15—4. 10—15, 12—15: A. Vervaat E. TimmermanI. Saliha/P. Roelands 12—15, 15—12, 158; herendubbelspel: E. Timmerman 'H. VervaatM. van Broekhoven/P. Roelands 15—10. 11 15. 1817; damesdubbelspe!J. Gasil- le/I. Timmerman—I. Saliha/M. Draaijers 152, 154. komen. De geselecteerden krijgen in Am- sterdam eetï opleiding van drié maanden Onderwijs, hygiëne, voeding, wegenaan- Talenles, practische kennis, indrukken technisch onderricht. De Nederland van cultuur en sociaal patroon van het e" Amerikaanse jongeren-vrijwilII- land. waarvoor men is bestemd, sport. K'-rs hebben er heel wat aangepakt. Ze wenken voor een mogelijke aanpak en initiatieven. inspireerden de aansluiting bij de bevolking ter plaatse. Brazilianen en probeerden de bevolking Daarna stapt men op de boot. J B«n VEIUEKERINO alultan K_ Im ZEKERHEID kopen t>vr.(a.nrio«H-SlKTUm&6.tri.Cil«a4148/3 J.V.P.-echtpaar de waterwinning ln Zeeland ln voorbe- reiding ls. Als het plan kracht van wet te brengen, „dat ze zelf overbodig wordt, zullen alle belangen van de wa terden". Want dat ls de opzet van het terwingebieden worden geregeld. Dan Hoe het daarna gaaf Naar Goes was een „J. V, P.-echtpaar" meegekomen om erover te vertellen. Marijke Smith-Thia- dens en haar Amerikaanse man, Mark Smith, die in Brazilië niet alleen een J.V.P.: Verantwoordelijkheden leren be seffen en ze daarna overdragen. Er is nog heel wat te doen. Dat ls met één project niet bereikt. Daar om kan Nederland nog heel wat on dernemende J.V.P-ers uitzenden in de naaste toekomst. Vandaar die voorlichting in Goes. In beroep bij de kroon Voor behoud van goed drinkwater (Van een speciale verslaggever) Een hele lange tijd heeft de Raad van State zich donderdagmiddag bezig ge houden met het beroep van het gemeen tebestuur van Middelburg tegen de door e Staten goed juwenpolder t rterrein Oran het kampeerterrein Oranjezon. Middel burg maakte bezwaar tegen aanleg van dit kampeerterrein, omdat het vlakbij de waterwinbekkens ligt en door de slechte afvoer de volksgezondheid ern stig in gevaar zou kunnen worden ge bracht, indien geen doelmatige maatre gelen genomen zouden worden. Wethou der Th. j. Westerhout van Middelburg merkte op, dat zijn gemeentebestuur al le begrip heeft, voor de eisen, die de recreatie aan Walcheren stelt. Op zich zelf heeft Middelburg geen bezwaar te gen het kampeerterrein Oranjezon, mits voldoende maatregelen w orden genomen waardoor een goede drinkwatervoorzie ning wordt gewaarborgd, waardoor dan de volksgezondheid niet in gevaar zou komen. In het uitbreidingsplan in hoofdzaak werd gesteld, dat niet mocht worden ge bouwd, zo lang er geen plan in onder delen was. Het plan in hoofdzaak ging om de bestemming tot kampeerterrein, doch door het plan in onderdelen is het mogelijk geworden op het kampeerter rein alle mogelijke gebouwen op te rich ten. Wethouder Westerhout zei, dat hij hiertegen ook geen bezwaar had, mits er zodanige maatregelen werden geno men, dat het drinkwater niet werd ver ontreinigd. Hij zei, dat Middelburg ver langde, dat de inmiddels gelegde riole- Kustgemeente Op voorstel van b. en w. besloot de raad verder G.S. te berichten, dat de benoe ming van een voorzitter voor de com missie samenwerkende kustgemeenten urgent wordt geacht. Zoals reeds eer der gemeld wil Groede hiermee steun geven aan de motie van de raad van Breskens, die zijn teleurstelling heeft uitgesproken over het feit, dut de ge- meensehappelyke verordening van d( vyf West-Zeeuws-Vlaamse kustgemeen ten nog steeds niet is goedgekeurd. Aan provinciale waterstaat van Zeeland zal het verzoek worden gericht in het belang van de verkeersveiligheid de Voorstraat te Groede in één richting gesloten te verklaren. Voorts besloot de raad de normen voor het verkrijgen van kolentoeslag te verhogen tot f 2850 voor één en f 4000 voor twee personen. Goed gekeurd werd het voorstel tot wijzi ging van de algemene politieverorde ning in die zin. dat het gebruik var geluidsversterkers door venters en an deren wordt verboden. Overigens blijft de mogelijkheid open ontheffing van deze verordening te verlenen. De raad besloot voorts 155 vierkante meter grond tegen een prijs van vijf gulden per vierkante meter te verkopen aan de heer I. J. Becu, die zijn hotel „Het Vlaemse Duyn" wil uitbreiden. De jaar lijkse bijdrage aan het ETI voor Zee land werd verhoogd van 7 tot 12 cent per inwoner. Het verzoek van het co mité ZVU-jubileum om een bijdrage voor het jubileumgeschenk werd aan gehouden. Evenals elders rees namelijk de vraag welk bedrag per inwoner of in totaal het comité zich heeft voorge steld van de verschillende gemeenten te ontvangen. Besloten werd een bijdra ge van f 50 per jaar en per uit Groede afkomstige leerling te verlenen aan de school te Philippine waarin fruitteelt- onderwijs wordt gegeven. Het betreft hier de kosten van verlichting, verwar ming en schoonhouden van de school. Het tweede verzoek van de stichting om een bijdrage van f 100 per jaar werd aangehouden. In de eerstvolgende vergadering van de raad van Groede zal de begroting 1965 worden behandeld. Tijdens de rondvraag zei burgemeester Everaars op een vraag van het raads lid Vermeulen te hopen, dat de PZEM in januari of februari a.s. een begin zal maken met de verdere stroomvoor ziening aan de kust. Een en ander is vertraagd door een gebrek aan kabels en door het feit. dat nog niet alle ver gunningen van grondeigenaren zijn ver kregen. HUIDIGE ACCOMMODATIE TE KRAP HET gymnastiekzaaltje bij de lagere scholen aan de Noordweg in Krab bendijke is op het ogenblik veel te krap om alle sportieve activiteiten te kunnen opvangen. Vandaar dat het gemeentebestuur plannen op tafel heeft om de huidige accommodatie uit te bouwen tot een royale zaal met een oppervlakte van ruim tweehonderd vierkante meter, met een inrichting en aankleding van moderne opzet. Het zou neerkomen op een verdubbeling van wat Krabbendijke thans aan sportverenigingen en scholen kan bieden. ring zou worden verlengd en dat er langs de wegen ln het kampeerterrein parkeerstroken zouden worden aange- ■PIH laag,om dat de ondergrond van het terrein af loopt naar de waterputten. Hij zei. dat Middelburg op alle mogelijke manieren zou proberen deze eisen uitgevoerd te Jtriji De burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam betoogde hierna, dat Vrouwenpolder steeds alles had onder- Alle c genomen na Provinciale Planolo- sche Dienst. H(j deelde mede. dat Vrouwenpolder na de uitspraak van de Kroon in deze zaak altijd bereid zou zijn om met Middelburg weer om de ta fel te gaan zitten. Namens Gedeputeerde Staten werd door de directeur van de P.P.D., ir. A.M. de Vink gezegd, dat het het provinciebe stuur alles aangelegen is, dat de water winning volkomen veilig wordt gesteld. Hij zei. dat een facet streekplan voor pas krijgt men een acceptabele toestand. Hij zei voorts, dat de door Middelburg geëste voorzieningen door Ged. Staten aanvaardbaar worden geacht. De wegen gaan uiteen, als het gaat om de vraag hoe deze door Middelburg gestelde voor waarden vastgelegd moéten worden. De directeur van de P.P.D. wees er op. dat Vrouwenpolder een kamphulsjesveror- dening heeft, waarin staat aan welke voorwaarden een riolering moet vol doen. Middelburg heeft voor het nemen van de maatregelen echter het beslis singsrecht voorbehouden. Dat is bezwa rend. omdat men nooit vooruit kan we ten. welke financiële gevolgen dit heeft. Ged. Staten hebben net zolang met het geven van hun goedkeuring gewacht, tot Vrouwenpolder en Middelburg tot een akkoord waren gekomen. Wethouder Westerhout merkte op. dat Middelburg thans haar belangen geëf fectueerd wilde zien, die de provincie straks in het facet streekplan voor Zee land wil regelen. Op een vraag van een der Statenleden werd medegedeeld, dat dit facet streekplan in het voorjaar van 1965 pas ter goedkeuring aan de Pro vinciale Staten zal worden voorgelegd. Middelburg stelde de els, dat het thans ondeugdelijke riool van 250 tot 400 m. zou worden verlengd en dat langs de wegen door het parkeerterrein parkeer stroken met een ondoordringbare boven laag zou worden aangelegd. De burge meester van Vrouwenpolder verzette zich tegen de verlenging van het riool, omdat hij dan „andermans gebied" zou moeten aantasten. Op een vraag van het Statenlid mevr. Ribbius-Pelletier zei terreinen, waardoor het verlengde riool zou moeten komen. Over de aan leg van voor olie en benzine ondoor dringbare parkeerstrokrn wilde de bur gemeester zich niet uitlaten. Hy wilde eerst de beslissing van de Kroon in deze zaak afwachten. De plannen zijn nog in 'n stadium van voorbereiding. Het gemeentebestuur heeft ze voorgelegd aan het departe ment van o., k. en w. en naar een glo bale kostenraming gevraagd. En bur gemeester L. Cnossen hoopt nu maar dat „zijn" gemeente snel in staat ge steld kan worden om wat al op papier staat te verwezenlijken. Want het is hard nodig. Het leerlingental op de lagere scholen is in de afgelopen jaren aanmerkelijk toegenomen. Om alle kinderen weke lijks de nodige lichamelijke oefening te gunnen is meer gymnastiekruimte onder dak nodig dan wat daarvoor thans moet dienen. Ook met de animo voor de binnenspor ten gaat het in Krabbendijke goed. In dit nieuwe seizoen is begonnen met judolessen. Er waren al dadelijk hon derd gegadigden. Er wordt in het hui dige zaaltje aan badminton en aan basketbal gedaan. Allemaal zo goed en zo kwaad als het gaat. Het zaaltje is klein, uitgewoond en voor scholen en verenigingen, die ervan gebruik maken is het een kwestie van behel pen. Krabbendijke wil daarin verande-| ring brengen. Vooral ook met het oog op de toekomst. Het gemeentebestuur registreert namelijk ieder jaar een stijging van het inwonertal met rond 2 pet. Er komen gemiddeld 40 tot 50 inwoners per jaar bij. Ook zijn er ieder jaar wat meer arbeidsplaatsen in deze gemeente in de „staart" van Zuid-Beveland. Krabbendijke wordt algemeen als een prettige woon ge meente beschouwd en het gemeente bestuur wil ervoor ijveren, dat men die reputatie kan waarmaken. Daar om moet er voor ontspanningsmoge lijkheden gezorgd worden. En daarbij staat de sport flink vooraan. Vooral ook de binnensport in de laatste jaren. Verbetering HORIZONTAAL: 1 strafplaats (bijbel): 4 langp. moeras vogel; 2 beroep; 9 listig bedrog: 12 huiveringwekkend: 16 wandversiering; 17 riviertje in Friesland; 18 muziek noot: 19 klap; 20 Gedeput. Staten, afk.; 21 bosje niet steil haar! 23 dierenwoon- plaats; 25 Heilige Schrift, afk 26 me dicijn: 27 ondersteuning: 29 bloedver wante: 30 mij; 32 insectendodend mid del. afk.; 3 3kanon, afk.; 34 Alg Transp. Ondem.. afk.; 36 nummer; afk 38 boksersterm. afk; 39 Gem. op de Velu- we; 41 in ongebruik rakend beroep: 42 tante Pos, afk: 44 lengtemaat: 45 zie 30; 46 waagstuk: 48 titel, afk.; 49 mand. gebruikt om kaf van koren te scheiden: 51 deel van een mast: 53 jongensnaam: 54 het gelukkige bezit; 56 wiel; 57 ge loofsoven., afk: 58 schaaldier: "60 vriendelijke zijdelingse blik: 62 getijde: 64 ijzerh. grond; 66 ten bedrage van: 67 zie 18: 68 Engels bier; 69 een schurend krassend geluid doen horen: 72 ver schillend: 74 bladpl. in Belelë: 75 voorm. eiland in het IJselmeer; 76 draalb. kap v. e. schoorsteen. Het huidige grymnastiekzaaltje zal dus qua oppervlakte ongeveer verdubbe len. Het aanzicht zal veranderen en met name interieur is in de plannen in een grondige verbetering voorzien. Een zaal met kleedruimtes, waslokaal en toestellenberging. Dus meer het ka rakter van een sportgebouw dan van een gymnastiekzaal. De entree wordt VERTICAAL: royaler met gang en garderobe. |1 soort stam pot: 2 vordering- 3 loco-, [president, afk: 4 reeks: 5 laatstleden. Kortom: het plannetje, waarmee het af^. Universiteit te Amsterdam afk: gemeenteoestuur van Krabbend»xe op 7 hoofd van een klooster: 8 zeer hard: het ogenblik speelt, is bedoeld om het 9 u-isr: 10 alvorens: 11 erg groot: algemeen voorzieningspeil van de ge-jipmand' 13 delen \*an een etmaal: 14 meente weer een trapje hoger te bren- verlaagde g muz 15 Rijkskweek- Sen- Ischool v. onderwijs afk.; 21 Ned.I Luchtv. Mij. afk.: 22 limited, afk.; 23 voordeel; 24 houten vat; 28 man van adel: 31 eenjarig dier: 33 metaal; 34 hoge berg 35 maand, afk; 37 kwaadw, actie tot opschudding; 38 Kon. Paketv. Mij., afk 39 in hevige mate; 40 boom; 43 elke keer; 47 volgens regel en orde; 48 drinkvat; 49 spinweefsei; 50 verho ging. zandheuvel, stuk dijk; 52 woon boot: 54 wederhelft: 55 iosgerafelde naad: 57 kledingstuk; 59 soort: 61 zelf kant: 63 mond: 65 snel: 68 zie 68 hori zontaal; 70 zie 51 horizontaal: 71 op dit moment: 72 in orde (Eng. afk. 1:' 73 landbouwwerktuig. Hierbij de oplossing van -e puzzel van vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7