Terneuzens begroting 1965 toont tekort van bijna ƒ287.000 Forse uitbreidingen Dow en Philips de mooiste dingen koopt U DE VEY MESTDAGH AGENDA OOK SAVONDS KUNT U TERECHT GROENTETEELTVAKSCHOOL IN SCHERPENISSE: 18 DIPLOMA'S Begin nieuwe cursus is nog niet bekend NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN Rechtbank Middelburg deed uitspraken in huisvredebreukzaak KERKDIENSTEN WISSEL SCHOUWEN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZOEKEN NAAR ANDERE INKOMSTEN Het gemeentebestuur van Terneu- zen gaat het jaar 1965 in met een geraamd tekort op de begroting van 286.792. Dat is ruim 170.000 gulden meer dan het tekort over liet lopende dienstjaar. Hoewel b. en w. van Terneuzen deze uitkomst als zodanig niet als verontrustend beschouwen, omdat wijzigingen vaak tot een verlaging van het te kort leiden, vrezen zij, dat van een volledig wegwerken dit jaar geen sprake kan zijn. Als voornaamste oorzaak van de verstoring van het evenwicht tussen de inkomst-o en de uitgaven wordt beschouwd het relatief achterblijven van de be volkingsgroei bij de sterke stijging van de uitgaven als gevolg van de snelle ontwikkelingen. Daardoor ontstaat een wanverhouding tussen het financieel draagvlak en de kosten van de vele te vervullen laken. Daarbij komt nog, dat de kostenstijgin gen onvoldoende worden gecompenseerd door de uitkeringen nit het gemeente fonds. Gelet op het tekort, zijn b. en w. van Terneuzen van oordeel, dat bijzon dere aandacht moet worden geschonken aan een mogelijke verhoging van de in komsten. Momenteel wordt daarnaar een onderzoek ingesteld. Indien daartoe aan leiding bestaat, zullen de raad van Ter neuzen ter zake voorstellen worden ge daan. bl'j zie onze etalages KUNSTHANDEL Bellamypark 45-58, Vlissingen VANDAAG. Middelburg City: Irma ia deuce. 20 uur. 18 laar. Electro: Meisjes, mambo's en whiskey, 19 en 21.15 uur. 14 laar. Koor kerkcentrum: Instuif hervormde Jeugd raad. 20 uur. Concert- en Gehoorzaal: Zangavond ring Zeeland Kon. bond van chr zang- en oratoriumverenigingen Hotel Pan: Snelschaakkampioenschap van Zeeland. 14.30 uur Vlissingen Alhambra: Irma la douce. 20 uur. 18 Jaar Luxor: De scherpschutter. 19 en 21 uur. 14 jaar. Johanneskerk: Jubi leumconcert christelijke zangvereniging „Hosanna". 20 uur Britannia: Filmrally Youth for Christ (film: In de scnaduw van de boemerang). 20 uur Concertge bouw: Amateurgroep Vlissingen met „Betsie". 19.45 uur Parkeerterrein nieu we stadhuis: Muzikale show kapel Ma rine Luchtvaart Dienst, tamboerkorps Marine kazerne Amsterdam en tamboer korps Hr. Ms. Jasob van Heemskerk. 15 Souburg De Zwaan: Uitvoering dameskoor Con Amore, 20 uur. Goes Grand: Mandrtn, de gentleman-ban- diet. 19 en 21 uur 14 jaar Schuttershof: Fancy-fair „Kaspargo" 1424 uur Prins van Oranje: N V.V -kaderdag de Beve- landen. 10.30 uur Zierikzec Concertznalbioscoop: Follow that dream. 20 uur. a.l Driewegen - Café v d. Guchte: Start ortën- tatierit „De Zingende Bougie". 14 30 uur Terneuzen Luxor: Te rijk om los te lopen 20 uur a.l. Hulst - Bioscoopgebouw- Belgisch Natio naal Toneel met „De filosoof van Ha- gem'Vvoor culturele commissie NKV Oostburg Ledcltheater: Eep verrukkelijke idiote. 20 uur, 14 Jaar Sas van Gent Olympintheater: Guadal canal. 19.45 uur. 14 laar Axel Het Centrum: Politiedossier zeden misdrijven. 20 uur. 18 Jaar Stadhuisto ren Belaardconcert mevrouw Moerdijk- Vanderswalm 15-16 uur. IJzendijkc - Hofzlchttheater: Yeahl Yeahl Yeah! Hier zijn wel 20 uur Sluiskil Café De Krijger- Hometrainer- wedstrijden Theo Middelkamp. 18 uur- Bergen op Zoom Roxy Eddie In volle vaart. 18 45 en 21 uur. 14 laar Luxor Ontsnapt uit San Pablo. 18.45 en 21 uur. 14 laar. MORGEN. Middelburg City: Irma la douche. 14.30 en 20 uur. 14 Jnar Electro1 Verraad op Montmartre. 15 30 en 19 30 uur. 18 Jaar Vlissingen - Alhambra' Irma la douche 15 en 20 uur. 18 laar Luxor- De scherp schutters 15 en 20 uur. 14 laar Concert gebouw: Dansavond met medewerking van Z Z en De Maskers 20 Terneuzen - Luxor- Te rijk om los te lo pen 14.30. 17 en 20 uur rochiehuis- Jaarlijkse ledenvergadering r.-k invaliden hond St -Llduina afd Zeeiand Hulsi - Bioscoopgch toch in Italië. 14 3 sconpgehouw- De Raiana 20 uur IR laar Oost'>urg - Ledellhei idiote. 14 16 30 en 20 uur 14 laar - Olympintheater- Guadalca- st papa a.l Blo- zwarte panter Van firukkelljke 15 i 1 19 4J 14 I Axel - Het Centrum Politiedossier zeden misdrijven 20 uur 18 laar IJzendijkc - Hofzlchttheater Yeaht Yeahl Yeahl Hter zijn wet 17 en 20 uur Bergen op Zoom - Roxy- Turf tn )e ransel. 14.30 uur a.l Roxy Eddie ln volle vaart. 16 30 uur 14 |aur Roxy Als vijf mannen begeren. 18 45 en 21 uur 18 laar Luxor De rode kaperkapitein. !4 uur. 14 laar Luxor- Ontsnapt uit San Pablo 16 uur. 14 laar Luxor- Je bent maar eenmaal Jong. 1845 en 21 uur 14 Jaar Goes - Grand- Mandrtn. de gentleman- bandlet. 15 19 en 21 uur. 14 laar. Zierikzec Coneertzaalbioscoop: Follow that dream, 20 uur, a.L In een Inleiding op de begroting wijzen b. en w. van Terneuzen op een aantal belangrijke beleidszaken. Evenals vorig jaar wordt gesteld, dat de woningbouw ter plaatse ln groter verband dient te woraen aangepakt. Binnenkort zal een een begin worden gemaakt met de bonw van 696 woningen in arbeidsnespa- rende bouw. „Maar wil Terneuzen aan de toenemen de behoefte aan woningen kunnen vol doen, dan zal naast andere bouwwij zen ook industriële dienen te worden be vorderd". aldus b en w in hun toelich tlng Daartoe zijn reeds de nodige stap pen ondernomen Noodzakelijk wordt het geacht, dat ten behoeve van de nodige differentiatie ook woningen worden ge bouwd volgens traditionele of rationele methoden. Raadhuis Aan de stedebouwkundigen is opdracht gegeven ontwerpen voor uitbreidings plannen In gereedheid te brengen tot een grotere omvang dan ooit tevoren. Voorts zal het in dat verband noodzakelijk zijn de grondaankopen te versnellen. Voor wat betreft de begeleiding van deze uit breidingen. hprhalen b. en w. nog eens hun plannen ten aanzien van de bouw van opvangscholen in de nieuwe woon wijken. Verwacht wordt, dat de bouw van net nieuwe raadhuis in 1965 zeker nog niet verwezenlijkt zal kunnen worden Wel hoopt men op het verkrijgen van rijks- goedkeuringen voor het nieuwe politie bureau. Voor een nieuw gebouw ten be hoeve van de openbare leeszaal en oiblio- theek is een plaats gevonden nabij het Julian aziekenhuls De aanleg van een industrieterrein na bij Driewegen zal in 1965 worden vol tooid. Voor het eerste bedrijf daar is de bouwvergunning inmiddels verleend. De omlegging van de spoorlijn voor uitbrei ding van de havens begint gestalte te krijgen. De plannen voor de uitbreiding van de zuidelijke kanaalhaven en de Zevenaarhaven zijn negenoeg bestek- klaar. „Al deze activiteiten worden evenwei nog overschaduwd door de belang rijke uitbreidingen, welke Dow Che mical International N.V. In de Nieuw-Neuzenpolder wil verwezenlij ken", zo vervolgt de inleiding. Om daarmee gelijke tred te kunnen hou den zullen van Terneuzen grote in spanningen worden vereist. Met de eigenaren van in de buurgemeen- lingen voor aankoop reeds geopend. Bij de verkrijging van die gronden zal zo nodig een beroep worden gedaan op het gemeentebestuur van Hoek. Momenteel wordt een diepgaande studie gemaakt van de belangrijke problemen rond de water- en energievoorziening van dit grote Amerikaanse bedrijf, dat kortgele den ,met de produktie is begonnen. Uitbreidingen Ook Philips in Terneuzen heeft de rüks- goedkeuring binnen voor een uitbreiding van de nog jonge vestiging. Rondom dit bedrijf dat b. en tv. belangrijk noemen voor de hele streek zal op korte termijn de bouwactiviteit worden hervat, Onder de andere bedrijven, welke met de bouw zijn gestart of dit binnen kort gaan doen, noemen b. en w. de N.V. „Scheldemontagebedrijf" uit Vlissingen, die voorbereidingen treft voor een om vangrijke vestiging op de industrieter reinen van Terneuzen. Voor wat betreft de personeelsbezetting denkt het gemeentebestuur nog aan het aantrekken van een culturele medewer ker op de afdeling onderwijs, omdat huns inziens aan deze belangrijke taken nog te weinig aandacht wordt besteed. De opbouw van de nieuwe dienst ge meentewerken verloopt goed. In de loop van 1965 zullen de verschillende taken van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht worden overgenomen. Op het ogenblik heeft de gemeente Ter neuzen 213 personen in dienst. In de begroting is rekening gehouden met 2401 personen. De vervulling van vacatures bij de onderhoudsdiensten baart nog steeds zorg. „Voor wat betreft de be hoefte aan financieringsmiddelen", zo besluit de toelichting, „zal in toenemen de mate een beroep op medewerking moeten worden gedaan op het college van G.S. van Zeeland en op de rijks overheid". (Advertentie) Behalve op de normale kantoor uren van 9-16 uur kunt U ook twee keer per week 's avonds n.I. 's maandags en vrijdags van 18- 20 uur terecht bij de VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK Zilveren jubilaris bij waterleidingmij. van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen heeft vrijdag zijn zilveren ambtsjubileum bij deze maat schappij gevierd. De jubilaris en diens echtgenote werden vrijdagmorgen thuis gefeliciteerd door de president-commis saris van de maatschappij, de neer Mijs uit Oostburg. door directeur G. P. M. Dikötter met echtgenote er. door een deputatie van het personeel, dat bloemen aanbood. Ir. Dikötter speld de de heer De Windt, die op het dis trictskantoor te Hulst als een gewaar deerde kracht wordt beschouwd, het gouden insigne wegens 25 jaar trouwe dienst op. Voorts overhandigde hij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel werden geluk wensen aangeboden door de heer J Al- brengt, die de jubilaris eveneens een geschenk onder couvert aanbood. In de middaguren was er voor collega's er vrienden gelegenheid de heer en me vrouw De Windt te feliciteren waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Einde tweede cursusperiode THOLEN Jaarvergadering K.N.B. v. L.O. De kring West-Brabant-Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Bond voor li chamelijke opvoeding zal zaterdag 14 november a.s. in het gemeentelijk ver enigingsgebouw te Tholen de algemene jaarvergadering houden. Buiten de ge bruikelijke agendapunten als jaarver slagen is er een bestuursverkiezing om te voorzien in de ontstane vacature door het bedanken van de heer Van Hal en een vacature ontstaan door het overlij den van de heer Chr. Key uit Roosen daal. Voorts zal de plaats worden bepaald waar de volgende algemene vergade ring zal worden gehouden en zal het wandelprogramma 1964-1965 worden vastgesteld. Na afloop van de vergadering zal de burgemeester van Tholen namens het gemeentebestuur het kringbestuur en de afgevaardigden op het stadhuis ont vangen. Rijkspostspaarbank Tholen Over de maand oktober werd bij de rijkspostspaarbank te Tholen een be drag aan inleg geboekt van 26.341,10 en aan terugbetalingen een bedrag van 39.152,74. Collecte Anti-hongeractie De collecte voor de anti-hongeractie heeft in Tholen ruim 1980 opge bracht. SCHERPENISSE Op 26 november zal de bibliotheek van Scherpenisse heropend worden. Om een zo groot mogelijke uitbreiding van het boekenbezit mogelijk te maken is er een oliebollenactie. Dinsdag 10 novem ber zullen de bewoners van Scherpenisse dit gebak aangeboden krijgen. Z1ERIKZEE Lezing over Sicilië Voor Nutsdepartement Het departement Zierikzee van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen zal in samenwerking met de Z.V.U. een le zing organiseren op maandag 16 no vember a.s. In de foyer van de „Con certzaal". Door middel van een grote sortering kleurendia's zal de heer A. H. D. Smaal uit Baarn zijn toehoorders meevoeren over het eiland Sicilië. Een muzikale omlijsting en een tentoonstelling van folders, foto's. kunstvoorwerpen boeken zullen de lezing completeren. SINT -ANNA LAND Verkoping Tryfosa De verkoping van de door de leden ❖an de hervormde vrouwenvereniging Tryfo sa te Sint-Annaland vervaardigde kle dingstukken. heeft een totaalbedrag van ruim dertienhonderd gulden opgeleverd. Hiervan werd zevenhonderd gulden be schikbaar gesteld voor de gereformeer de zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk, honderd gulden voor dokter "Van Ries- sen in Kenya en eveneens honderd gul den voor mejuffrouw Eggink in Rante Paos voor aanschaf van handwerkmate riaal. Collectes De collecte ten bate van Antwoord '64 heeft in de Nederlands hervormde kerk te Sint-Annaland 1396,37 opge bracht. De zondag gehouden oogstcollecte in de kerk var de Gereformeerde Ge meente te Sint-Annaland heeft bijna 2800 opgebracht. De busjescollecte voor „De macht van het kleine" heeft te Sint-Annaland 17,80 opgebracht. De collecte van het schulddelgings- fonds voor financiering en uitbreiding van de Nederlands hervormde kerk te Sint-Annaland heeft 343,72 opge bracht. Collecte voor kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrijding die in Westdorpe werd gehouden met bijdragezakjes, bracht 250 op. Burgerlijke stand ST.-PHILIPSLAND. Getrouwd: M. ten Hove 26 Jr en F. Va ders 22 Jr. Overleden: M. Breeman 54 Jr. wedn. v. G. Vaders. THOLEN. Geboren: Andrles, z. v. J. KnuistDonken; André J.. z. v. J. v. OostVos; Pieter, z. v A. Bakkerv. d. Gouwe: Martien J., z. v. A. Kol—Quist; Maatje P.. d. v. J. Oosterboer— Schot. Getrouwd: J. Blauze 19 jr en H. Kleppe 20 Jr; P. Bout 23 jr en D. Ottevanger 21 Jr: C Gebraad 31 Jr en A. Porton 23 Jr. Overleden: J. Schot. 85 jr. wedn. v, J. Wiess- ner: J. Donken. 87 Jr. wedn. v. M. Quist. BROUWERSHAVEN. Geboren- Jacoba J.. d. v. B. Arensrnanv. d. Linde. Adriana P.. d. v. A. de Vlieger- Jonker. Pieter, z. v. J- v. AstRa via: Lena K.. d. v. J. FokkerBolkenbaas. Getrouwd: K. de Keijzer 27 jr en G. v. Tlg- geie 20 Jr. Overleden: A. Geelhoed 79 jr. e. v. J. HeiJ- boer: A. Kik. 63 jr. e. v. P. Stoel: G. Roon, 71 Jr. e. v. J. Kuivcnhoven: P. Goudzwaard. 72 jr. wed. v. H. Gast P. v. d. A. hield jaarvergadering De afdeling Oostburg van de Partij van de Arbeid hield donderdagavond in café „de Wilde" eet. vrij goed bezochte jaar vergadering. Nadat de voorzitter, de heer P. C. Ivens een ogenblik stilte had ge vraagd ter herdenking van het overle den lid mevrouw Kolijn. haalde deze en kele gemeentelijke plobiemen aan. Zo bracht liy even de vorig najaar ontsta ne controverse tussen Oosthurgs burge meester en de winkeliersvereniging ter sprake. Verder riep hij punten uit de nieuwjaarsrede van Oosthurgs burge meester, in herinnering, zoals de bouw van een nieuw ziekenhuis, een bejaar dentehuis on een b.I.o.-school- Hij sprak de hoop uit dat het gemeentebestuur in staat zal zijn deze projecten spoedig te realiseren. Teruggrijpend op enkele mededelingen door de raadsvoorzitter gedaan in een openbare raadsvergadering met betrek king tot het gereedkomen van de reeds lange tijd in aanbouw zijnde complexen woningwetwoningen, meende voorzitter Ivens dat het tijdstip waarop deze voor bewoning klaar zijn lang op zich laat wachten, terwijl er in de gemeente voor zover bekend toch nog altijd over wo ningnood gesproken moet worden. De toestand van het woonwagenkamp in Oostburg betitelde de heer Ivens nog altijd als zeer slecht. Hij zag hierin wel licht in de toekomst een zeei wenselijke verbetering door de toekomstige inwer kingtreding van net nieuwe woonwagen- wet, die juist dezer dagen door de mi- indeling van gemeenten in de streek was de heer ivens de mening toegedaan, dat deze plannen in de ijskast zijn terecht gekomen omdat men er de laatste maan den niets meer van hoort. De atdelmgssecretaris, de neer J. de Rid der, liet in zijn jaarverslag pessimisti sche geluiden noren over het verloop van het ledental in het afgelopen jaar, dat met een teruggang van 7 op 40 leden was gekomen. Toen voorzitter Ivens by de aankondiging van net agendapunt „Verslag van de raadsleaen" Dij monde van de heer P. J. van Hee moest verne men, dat dit jaar geen verslag was ge maakt maat- dat de aanwezigen desge wenst vragen konden stellen over de plaatsgehad hebbende activiteiten van raadsfractie, sprak eerstgenoemde ovei zijn teleurstelling uil en sprak als zijn verwachting uit, dat deze ver slagen in de toekomst weei zullen wor den gemaakt. Bij de bestuursverkiezing werden de altredende leden, de heren P. c. lveno, W Kamminga en W. J. van de Voorde Dij acclamatie Herkozen. Laatst genoemde die als bode had bedankt wordt in deze functie opgevolgd door mevrouw H. Wage-Koiyn. •4a de pauze werden enkele voorstellen voor hei landeiyk congres en voor de ■jijzoiiiiere huishoudelijke pat lyraausvet add ing besproken. Zo zullen o.m voor stellen worden gedaan om de plaatsge uao iiouocnue verhoging van de conui outie-aldtachi van 70 naar 75 onge daan It maken, en meet drang uil te oei enen on te komen tot alscnatting van -ie geiueenieciassuicaue. Verder zaï er nogmaals op worden aangedrongen om te trachten Dij de oootdiensien op zondagen een uurdiensi te krygen. l'ol slot van deze jaarvergadering nteid de hee: c. Hoek uit Goes als gewestelijk uestuiirder een inleiding over de alge mene bystandwet, die pei 1 januari lUJö in werking zal treden. Hieroy gat hy als zijn mening te kennen een "re gionale commissie van advies n zelfs :en gemeenschappelijke dienst so ciale zaken voor de West-Zeeuws-Vlaam se gemeenten wenselijk te achten. heer J. Elenbaas. eveneens uit St.-Anna- land gaf zijn gehoor een overzicht van de tomatenteelt, zoals hij die heeft toe gepast in een warenhuis van 1500 vier kante meter. VERSCHUIVINGEN Ir. Vellekoop gaf de achttien geslaagde cursisten in zijn felicitatietoespraak bij de diploma-uitreiking nog een beeld van de verschuivingen, die zich in de tuin bouw hebben voorgedaan en nog voor doen. Wat de groenteteelt betreft wees hij op de figuur, dat de grote bedrijven die teelten gaan overnemen, die mecha nisch bewerkt kunnen worden. Dan is er een groep van gewassen, die zowel op het klein- als het grootbedrijf wordt ge teeld: kroten, knolselderij, spruiten, win terwortelen. Een ten slotte zyn er zoals in Tho len vooral ook die bedrijven, die door groote en opzet bij nïtstek ge schikt zijn voor de intensieve teelten, onder glas vaak. De intensieve teelten op de koude grond omvatten vooral die gewassen, die niet gemechaniseerd kunnen worden. De heer Vellekoop zag de veranderde mogelijkheden op tuinbouwgebied in Tholen vooral ook als het resultaat van het streekver- beteringswerk. Hij had woorden var dank voor de activiteiten van het lerarenkorps, de medewerking in de huisvesting van de lagere landbomv- De groenteteeltvakschool te Scherpenis se heeft deze week zijn „tweede ronde" afgesloten. Achttien cursisten zaten vrij dagmiddag in het „Holland Huis" van het Thoolse dorp klaar om er het diplo ma van de school in ontvangst te ne men. Het was voor de tweede Keer eind- les. Met deze tweede serie geslaagde cursisten heeft deze onderwijsinstelling van de Stichting tot exploitatie van tuin bon wvakscholen in Zeeland en West- Brabant in haar bestaansperiode in to taal 37 gediplomeerden afgeleverd. De rijkstuinbouwconsulent voor Zee land, ir. L. Vellekoop, noemde dit aantal, toen hij als directeur van de school de diploma's uitreikte. Wan neer men in Scherpenisse een derde leergang kan inzetten, is nog niet bekend. Het hangt af van voldoende belangstelling. En die is er op het ogenblik nog niet. Er zijn tot nu toe vijf aanmeldingen binnen, maakte de heer Vellekoop bekend. Hij beklem toonde, dat het bijzonder jammer zou zijn als deze vorm van onderwijs zou moeten verdwijnen. Het werd een „echte" eindles, daar in Scherpenisse: het ..lesrooster" vermeld de drie korte referaten van cursisten voor het front van commissie van toe zicht, het lerarenkorps en enkele ouders. De heer C. van As uit Poortvliet kwam uit Scherpenisse en voor de oudste deel nemer, de heer C. van As uit Poortvliet. De geslaagde cursisten zijn: C. van As, Poortvliet: D. Bazen, St.-Maartensdijk; J. M. op den Brouw, St.-Maartensdijk; J. W. Elenbaas, St.-Annaland: A. Geluk. Stavenisse: M. Hage, St.-Annaland; P. J. Hage, Scherpenisse: G. A. Heijboer, St.-Annaland: M. J. Hoek. Stavenisse: C. J. Knuist. St.-Maartensdijk; I. Moer land, Stavenisse; J. M. van Oeveren, Stavenisse. L. X. Overbeeke. St.-Anna land; M. C. v. d. Reest. St.-Annaland; A. C. Scherpenisse, St.-Annaland: P. A. Snoep. St.-Annaland: J. Vroegop, St.- Annaland; J. van de Weijgaert, Fijnaart. Retributies blijven bij vrachtverkeer door België De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft van het Belgische ministerie van fi nanciën antwoord gehad op het ver zoek, de retributies, die de Belgische douane heft bij hoefijzerverkeer en buiten de normale openstelling van grenskantoren te laten gevallen. De Kamer had verzocht, de douanever richtingen op te dragen aan ambte naren die ziin aangewezen voor de controle op het reizigersverkeer. De Belgische directeur-generaal van het betrokken ministerie deelde mede, dat de aangelegenheid met de meeste aan- voren om er een u teenwtMg te!dacbt onde„ocht. maar ial hc, geven van de teelt van witlof, wat er al- -- -„.„i;„in v, lemaal komt kijken en waar men op tot zljn sput v moet letten bij de aardbeienteelt het verzoek van de Zeeuws-\ laamse Ka- werd de aanwezigen uitgelegd door de'nier van Koophandel te voldoen, heer M._ Hage uit St.-Annaland en de Tijdens devrijdagmorgen in Terneu zen gehouden algemene vergadering werd meegedeeld, dat de twee Zeeuw se Kamers van Koophandel de heer J G. van der Peijl hebben aangewe zen tot-lid van het bestuur van de Vereniging van Kamers var. Koophan del en Fabrieken in Nederland In de vacature P. Blommaert wees de Ka mer de heer D Biesbroeck uit Hulst aan tot lid van het algemeen bestuur van het Zeeuws-Vlaamse borg stellingsfonds. De heer R. Martinet uit Sint Jansteen werd aangewezen tot lid in het bestuur van de Vlasstichting Zeeuwsch-Vlaanderen. eveneens in de vacature P. Blommaert. De Kamer besloot, voorts tot vaststel ling van een reglement van orde, een retributiereglement en een personeels- reglement. Voorts werd de begroting voor 1965 behandeld en vastgesteld. Bij de aanvang van de vergadering herdacht voorzitter ir. R. H. van Kre velen het in augustus jongstleden overleden lid van de Kamer, de heer J. W. de Feijter uit Hoek. VEILING KRABBENDIJKE. 6 november. Appels: Cox O. P. 1 7J-80 57. 70-75 48—53, 65-70 42—13. 60-65 30—33. 55-60 22. 2 75-80 53. 70-75 50. 65-70 4142. 60-65 32. 55-90 22. 2D 6—13. 3 grof 20—25. Golden Oo- llCiouR 1 80-85 4647. 75-80 47—50. 70-75 45— 47. 65-70 33—41. 60-65 24. 3 grof 27—30, fijn 14. kroet 12. Jonathan 1 80-85 18—22 75-80 18—23, 70-75 18—27. 65-70 16—21. 2 80-85 18. 75-80 14. 70-75 13. 65-70 7. 60-65 7 2D 6. 3 grof 6. Goudrelnet 1 80-85 21. 75-80 23 70-75 21. 65-70 1». 2D 6. 3 grof 12. Diverse appels 3 fijn e. kroet 6. val 6. VEILING TERNEUZEN. Glassla 8—8.10. Bloemkool A 66—72. A2 »- 63, B 36—42. B2 21—55. afw. 14—32. Knol selderij 5—13. Selderij 11—14. Andijvie 15- 17. Kroten 6. Rode kool 5—6 Sav kool 9— 28. Breekpeen 10. Was peen 10 Prei 23—27 Spruiten 3258 Tomaten A 25—37. B 35. C 25—26. Uien 3—23 Witlof B 120—136. B2 !07- 109. afw 7689. Appelen' Jonathan 1 20 22— 33. 75 24—25. 70 26—27. 65 21—22. fO !7—18. 2 80 15—36. 75 15—16. 70 18—19. 65 15- 36. 60 1334. 3 grof 32. Golden Delicious 1 85 li- ia. 80 43-44 75 42—43. 70 35-36. 65 32- 60 16. 2 85 24—25. 80 26—27. 75 31-32. 70 27. 65 16. 60 14. 3 grof 20—21. 3 fijn 6. kroet 6 Cox 1 80 55—58. 75 57—58. 70 47—48 41—42. 60 33—34. 55 23 2 75 4415. 70 41—42. 65 36—37. 60 27—23 55 16—19. 2D 6-4. 3 grof 21—22. fijn 6—18. kroet 32—16 Goudrti 2 85 20—21. 80 20—21. 75 19—20. 70 18—19. 65 15—16. VEILING MIDDELBURG. 6 november. Tomaten A2 2548, B2 25—39 C2 25—38. Peren: Saint Remy 60-75 2122. 2D 19. 3 grof 18. 3 fijn 17—20 Conference 3 grof 50. 3 fijn 3642. Appelen: Goudrelnet 75-80 24— 25, 70-75 19—26. 65-70 18—20. 2D 13. 3 grof 20. 3 fijn 1416 Cox Orange Pippin 70-75 59. 65-70 44—45. 60-65 28—47. 55-60 23—30. 2D 12. 3 grof 20-36. 3 fijn 12—22 Groenten Bloemkool 3 per kist 5056. 4 36 —56. 6 35—52. 8 28—37, 10 18—23, 12 19-22 Rode kool 6—21- Prei 12—18 Sla 4—16 Glas- sla 12—30 Spruiten A 4066. B 20-51. C 20- 34, geschoonde spruiten A 57—73. B 3273. C 30. Knolselderij per stuk 6—17 Uien 19- 21. Kasnijbonen 145195. Katpnnscr-sen 196 Bospeen 26—32. Spekbonen 124. Wijnpeen 7- 13 WiUof B 124—151 Witte kool 6—10 Veld sla 72138. Komkommers 10—23. Breekpeen 7 Kroten 1516 Spinazie 5175 Wit«pc 21—3a Boerenkool per SCO kg 11.50 Arvdiji 1 per ICO kg 16. 2 1250. Sav. kool l per 100 kg 13.50 VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 november. Komkommers 1333 Bloemkool 1469. Witte kool 6—12. Rode kool 5-14 Sav. kool S14. Spruiten 30152. Witlof 44—131. Prei 12—17. Andijvie 8—14 Kassnij- bonen 150241. Spinazie 2440 Waspeen 12— 25. Bospeen 18. Breekpeen 7—11. Uien 12— 17. Sla 9—19. Selderij 34—89. Cox Orange 14—61. Jonathan 12—24 Goud relnet 1324 Golden Delicious 1455. Doyen ne du Cornice 4144. Zes maanden met aftrek, waarvan I voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar: zo luidde vrijdagmorgen het vonnis, dat de rechtbank t<- Middelburg uitsprak in de zaak tegen de Goesenaar C. M., die veertien dagen geleden we gens het plegen van huisvredebreuk en het aanranden van de eerbaarheid van een vijftienjarig meisje terecht stond. De rechtbank beschouwde alleen het wederrechtelijk binnendringen voor be wezen verklaard. Tegen M. werd veertien dagen, een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den geëist. De woonwagenbewoners A. K. van E. en A. de V." kregen vier maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Van E. en de V, moesten zich veertien dagen geleden verantwoorden voor het feit, dat zij een hoeveelheid koperdraad hadden verduis terd bij de N.V, Polak te Middelburg. Het duo J. van de S. uit Middelburg en L. B. uit Vlissingen, dat zich schuldig had gemaakt aan poging tot inbraak ih een warenhuis te Middelburg en in braak in de Allasiobar, eveneens te Mid delburg. kregen beiden zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest opgelegd. Zekere J. W. uit Middel burg. die in dezelfde zaak een fles cog nac achterover drukte, werd een geld boete van 100.opgelegd. ZONDAG 8 NOVEMBER |Chr. Geref. Kerk: Kerkwerve 10 leesd., school vaiTscherpenisse cn de ThooI-lNed. Herv. Kerk: Brouwershaven 10 uur|6 ds. v. d. Molen; Zierikzee 10 en 6 ds. se tuinders, die de „praktische lessen"| ds. Oort; Bruinisse 10 en 5 ds. Goud- Verhage; Haamstede 10 en 3 ds. de groenteteeltvaksehool inogelyk hebben gemaakt. Vór de diploma's werden uitgereikt, had de heer De Wilde de bezoekers een over zicht gegeven van de activiteiten in deze tweede cursusperiode, van eind mei 1963 tot 7 november 1964. Uit ziin woorden bleek, dat er in de loop van het cursus jaar drie deelnemers zijn afgevallen. Fe licitaties kwamen onder meer van de heer A. Breure, namens de Z.L.M.-kring Tholen en St.-Philipsland, A. C. van Geusden als directeur van de lagere land bouwschool Scherpenisse, de heer B. Baayense namens de leraren en de heer J. J. C. Kooijman die als voorzitter van de commissie van toezicht de leiding van de bijeenkomst had namens de Thoolse veilingen. Boekebonnen waren p.r voor de drie beste cursisten, de heren J. op den Brouw uit St.-Maartensdijk. J. van de Weijgaert uit Fijnaart, P. Hage Ds. UI. van der Klis 25 jaar predikant zwaard; Burgh 10 ds. Strating; Drci- j Molen; Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. Ver schor 11 ds. Kelling; Eikerzee (Scharen-'hage. dijke) 10 ds. Roodenburg; Haamstede 10 Leger des Heils: Zierikzee 10 en 7.30 ds. Don (H.A.), 7 idem: Kerkwerve 2 ds. samenkomst. Zonneveld; Nieuwerkerk 10 ds. Wester- Geref. Kerk (vrijgem.)Brouwershaven hof (H-A.j, 6.30 idem; Noordwelle 7 ds. v. Liere (H.A.); Noordgouwe 9.30 ds. Kelling; Ouwerkerk 10 ds. Vellekoop; Oosteriand 10 en 6 ds. GroenevJegen; Re- nesse 11 ds. v. Liere; Serooskerke 9.30 ds. Zonneveld; Sirjansland 10 en 6.30 ds. De Waard; Zierikzee Nieuwe kerk 10 en 7 ds. Ooms; Gasthuiskerk 10 en 7 ds. AssendorpZonnemaire 11 ds. Zonne veld. Ned. Herv. Kerk: Oud-Vossemeer 10 ds. Leenmans, 5 ds. Lam; Poortvliet 10 en 6 ds. v. Dijk; Scherpenisse 9.30 en 2.30 ds. Vroegindeweij: St.-Annaland 10 kand. Janssens. 6 ds. Leenmans: Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanenburg; St.-Maartens dijk 9.30 en 2 s. v. d. Haak; Tholen 10 en 3 ds. Bakker; St.-Philipsland 9.30 leesd., 2.30 ds. Lam. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Sloot: Poortvliet 10 leesd, 2.30 ds. v. Eg- mond; Tholen 9 en 4.45 ds. v. Egmond; Anna Jacobapolder 9.30 en 5 dienst. Geref. Gem.: Poortvliet 10. 2.30 en 6.30 leesd.: Scherpenisse 9.30. 2 en 6 leesd.: SL-Annaland 9.30, 2 en 6 leesd.; Tholen 10. 2.30 en 6.30 stud. Honkoop; St.-Phi- "U 2.30en 6 leesd. Morgen zondag is het vijfentwin tig jaar geleden, dat ds. M. van der;hpsland 9. Klis uit Papendrecht voorheen te Zie- ?u' ~G„er£f- Per^.y f o rikzee werd bevestigd als predikant J «j 1 Gebrafd Stivenisse 9 302 en in de Christelijke Gereformeerde Ker- 5°,? ds: Gebraad, Stavenisse 9.30. 2 en ken in Nederland. Ds. Van der Klis werd 13 april 1908 te Gouda geboren. Hij liet zich in 1931 op ongeveer drieëntwintigjarige leef tijd inschrijven als student aan de theologische hogeschool van de Chris telijke Gereformeerde Kerken in Ne derland te Apeldoorn, waar hij in juli 1939 zijn kandidaatsexamen aflegde. Op 8 november 1939 werd hij bevestigd als predikant te Maarssen. Op 2 mei 1946 verwisselde de jubilaris 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10. 2.30 en 6.30 leesd.: Tholen 10.30 en 6.30 leesd. Rehoboth: St.-Maartensdijk 7 dienst Ned. Protestantenbond: Tholen geen dienst. Oud Geref Kerk: St.-Maarten3dijk 9.30 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned.: Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.; St.-Annaland 9.45, wm 2-15- 6-15 Ieesd- dezekerk Kerkelijk Leven: Tholen 5, ds. Gras. J- r. J „1~r.\r A™ ZONDAG 8 NOVEMBER met die van Ouderkerk aan den Am- Geri,f Kprk. Brouwershaven l0 cn 2.30 stel, vanwaar hy op 13 juni 1948 naar ds Wentsel; Brumisse 10 en 5 ds. Ver die van Zierikzee vertrok. Sinds26 schoor; Haamstede 10 en 3 ds. Hoog- februari van dit jaar dient ds. Van;steen; Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Becker; der Klis de kerk van Papendrecht,' Oosteriand 10 en 3 ds. Visscher; Scha- waar hij werd bevestigd door ds. C.Irendij'ke 10 en 2.30 ds. Scholing; Zierik- van der Zaal uit 's-Gravenmoer. :zee 10 en 5 ds. Nawijn; Zonnemaire 10 Ds. Van der Klis werd bij herhaling en 2.30 ds. Huyser. afgevaardigd naar de particuliere sy- Geref. Gemeente: Haamstede 10 en 2.30 node van het Zuiden. Tijdens zijn leesd.; Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Ka- ambtsbediening te Zierikzee was ds. r,eas'- Oosteriand 10 en 2.30 leesd.. 6.30 Van der Klis o.a. in de classis Mid- lS-.KSrenf- 0 - ,n delburg kerkvisitator. examinator ?»L£T!'LSïïKS,ï12..a° dogmatiek en ethiek, correspondent voor de emeritikas en deputaat voor i leesd.; Oosteriand 9.30, 2 en 6 leesd. de geestelijke verzorging van militai ren. Thans is hij o.a. voor de gene rale synode van de Christelijke Gere formeerde Kerken in Nederland depu taat r de evangelieverkondiging onder israël en deputaat voor overleg met het Gereformeerd Soc. Instituut inzake de probleemgebieden. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBRS. BLANKER 2865 TAXI CENTRALE WALCHEREN 3200 10 en 3 ds. Keizer. WBEKETNDDIENST ARTSEN. Zierikzee: dokter W. Bontkes. Touwbaan 20. tel. 011102280. Brouwershaven. Dreischor en Noordgouwe: dokter W. Terpstra. Brouwers haven. tel. 01119280. Bruinisse en Ooster iand: dokter Speelman, Oosteriand, tel. 01114 280. SL-Annaland, Stavenisse en St-Maar- tensdqK: dokter J. J. Kok, Stavenisse. tel 01663400. Tholen. Poortvliet. SL-Phillps- land. Nw.- en Oud-Vossemeer: dokter J Vermet. Nw.-Vossemeer. tel. 01676415 tn dokter A. A. Kugel. Poortvliet, tel. 01662-400- Voor Schouwen en Duiveland: dokter W. A. M. Kalkman, Renesse. tel. 01666—310. Tho len: dokter G. C. Dooge te Bergen op Zoom. tel. 01640—5112, VEILING STAVENISSE. Uien. middel 24.20; bonken 25.50: drielingen 22; (tck 7.30 Aanvoer 42 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exporlgarrialen 6496 kg. 1.00—1.56 Handels- garoalcn 486 kg. 081—0,8i- Schar 260 kg. Dot 85 kg Wijling 237 kg. Kabeljauw 55 kg. Rog 2 kg Sprot 2374 kg Ongesorteerde vu 106 kg. VEILING KAPELLB. 6 november. Induat/te- en exportveiling Ap pelen: Goudrelnet J 85 28 80 27 - 28. 75 25—26. 70 22. ti 22. 2 85 21. 80 23. 75 22. 70 17—19. 65 16—17. 2D 7',. 3 grof 9>>—13 Rode Goud- retnet 1 85 38. SO 3t. 2 75 24 Gele Goudrelnet 1 90 3S. 85 32 80 30 Jonathan I 90 25. 75 28— 27. 65 252S-40. 'C 19- 20. 2 80 58. 75 17. 70 15—17. 65 14.30—15.20 00 640—13. 2D 6. 3 grot 7«a13 Clone van Holland 1 35 25. 80 24— 25. 75 2324. 70 22. E5 17 19. 2 85 21. 60 21 20. 75 20. 70 18. 65 16, 2D 12—:5. grof 15—16 Cox Orange Pippin 1 80 59. 75 61—63. 70 48—55. 65 41—43. (O 30-32. 55 22—23. 2 75 16, 70 41—i5. 65 32—33. 'X> 22—26. 55 16—17. 3 grof 21—25. 3 fijn 616 Cox Orange Pippin geel 1 70 44—55. «5 44. «0 32. 55 22 Golden Delicious 1 80 39—51. 75 38-53. 70 39—53. CS 37—46. 60 30—34. eS 33—3». 80 32—40. 75 32—37. "0 2T-3>. 65 24—25. 60 10—23. 2D 18. 3 grof 2029, 3 fijn 12—16 Sterappel 2 65 26. 60 17. 55 6. 3 grof 12—17 Zoele Ermgoard 1 60 56. 55 47 Franse Reinette 2 30 15. 75 12, 70 12. 3 grof 9 Uramley-» Seedling 2 80 6. 70 6J,i- 3 grof 6 LomharU Calville 2 30 18. 75 13. 70 17. 65 15. CO 6. 3 grof 12. Peren- ComleSBe de Paris 2 75 20. 70 21. 65 20. 60 19. 55 17. 2D 8. 3 grof 14. 3 fijn 9IS Saint Rcmy 2 80 23 70 27 2D 19 3 grof 19. 3 fijn 15 Zwijndrechlae Wijnpeer 1 65 25, 00 26 55 21. 50 18. 65 22. 60 21. 55 18. 50 16. 2D 12. 3 grof 16. 3 fijn 12 Olf-»cr Wildeman 1 65 68 60 57—60. 55 53 50 45—47. 2 60 55. 55 44. 50 40-44 2D 19-25 3 grof 37—44 3 fijn 10—26 Pondspeer 2 75 22- 23 Bcurre Alex Lucas 1 65 33, 70 42 2 65 30. 2D 17. 3 fijn 11 Nouveau Polteau 2 63 17. 55 12. Kroetappels 6.7a Valappels 6.30. Kroel Jona than 6. Dlverser.' Bramen per dooa van 250 gram Pompoenen per kg 1 7VS8!j Noten per s I2 1>j Groenteveiling: Kropsla 5H B:->emkool 22— G7 Rode kool 7 Sav kool 82 Pret 21-24- Wttiof 118136 Bouclderlj 12. Kaxamjtxinea 122155. Aardappels 1 11. VEILING GOES. 6 november. Export- en Indus'.ricveillng ap pels: Cox Orange Pippin I 80-35 58. 75-30 53-61. 70-75 53-55 65-70 40—44. «0-63 30- 33, 55-60 22—26. 2 80-85 52—54. 75-80 49—61, 70-75 48 -50. 65-70 29-39. «0-6523-31. 55-60 13—20. 3 grof 15—34, 3 fijn 1421 Goudrelnet I 85-90 28—31, 80-85 26—29 75-80 28.30—27. 70-75 22.70—23.30. 65-70 22, 2D 7,50. 2 85-90 22. 80-85 22—32. 75-80 2'., 70-75 17. 65-70 15. 3 grof 12.60—12,30. 3 fijn 7. kroet 630 Jona than 1 80-35 26. 75-30 26—27. 70-75 25—26.70. 65-70 24—25.70. 60-65 17 —21, 2D 6, 2 80-85 14. 70-75 14. 65-70 12.10. 60-65 15. 3 grof 7.10— 7.30. 3 fijn e. kroet doordraai Golden Deli cious i 85-90 4!. 80-85 43—44 75-80 4—48. '0-75 41—56. 65-70 28—40. 60-65 31. 2 80-35 !6—29. 75-80 26-43. 70-75 22—41. 65-70 17—36. d-65 12—2. 3 grof 12—23. Lomharts Calville 80-35 16. 75-80 17. 70-75 18. 65-70 12. 60-65 1. 2D 6 Laxtons Superb 1 75-80 30. 70-75 28—20. 65-70 24. 60-6S 15. Diverse appels kroet 6.60. val doordraai. Peren- Corn!esse de Pari» 1 80-85 20. 75-80 ;9—20. 70-75 22—23. 65-70 21-22. 60-65 19— 20. 55-00 17. 2D 12—15. 2 75-80 20—22 70-75 22. 65-70 21. 60-65 20, 55-00 10 3 grof IS—16. 3 fijn 10—12. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 24. 55-60 19 50-55 16. 3 grof 15. Saint Remy 2 30- 90 25. 70-80 28-27. Ö0-70 25—27. 2D 18. 3 grof 20—25. fijn 1618. Gie*er Wildeman 1 60-70 54—«3. 55-60 45-47. 2D 22. 50-60 39. 3 grof 45—46. 2 fijn 30 Diversen: Black Alicante 2 162—212 Mispels Totale aanvoer hard fruit 11 700 kuten Groenten: Per stuk Kropsla 1 20. 2 8—17. Cl 17 Biaemkoo! Al 90—61. A2 25—61. BI 25— 35. B2 12—33. Cl 12—19. afw 13—23. Knoi- ilderij 1 13. Per hoe Wortelen 1 21 Selderij 5—6 Peterselie 1 3Vi—10 Rammenas 10 Kool rapen l Per kg: Aardappellen 14. Tomaten A2 28-33. B2 25—26", Cl 35-38, C2 35. Witlof Al 137—142. A2 116—131, BI 122. B2 97—124. 56—114. Prei Al 17—20 Spruiten Al geschoond 73—78. A 2 42—52. B2 20. Veldsla 1 105. Peen B2 10. Andijvie I 1.5—16, 2 8—10. Snijbonen 2 160—171. afw 35. Waspeen 1 20— 28. Bl 14. Uien 1 17-38, afw. G—7 Prei Al 17—20 Groene sav. kool I 16—19. 2 8—15. Ro de kool 1 14. 2 6—8. Bl 5—6. Witte kool 1 10— Boerenkool 1 1418. Met diepe droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze in nig geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der, mevrouw SARA DE MEIJ, weduwe van J. P. Scheerens. op de leeftijd van 71 jaar. Dordrecht: A. S. v. d. Berg- Scheerens E. J. v. d. Berg Peter Sandra Sluis: J. P. J. Scheerens J. L. M. Scheerens- Van Halst Carine Sluis, 5 nov. 1964. Rusthuis „Rozenoord" De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 9 november 1964, des namiddags om 3 uur te Retran- chement, In rusthuis „Der Boede" overIleed heden, tot onze droefheid, na een langdurig lijden, gesterkt door de H.H. Sacramenten der zieken, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader JACOBUS ANTONIE VAN DER HORST, weduwnaar van Anthonetta Maria de Brandt, in de ouderdom van 77 jaar. VI aar dingen: J. I. M. van der Horst A. M C. van der Horst-Braam Marja t Cisca Middelburg: J. L. van der Horst P. E van der Horst-Ooms Tilburg: A J van der Horst G H Th van der Horst-Blok Jos en Annetje Middelburg. 5 november 1964. Condoleantieadres: Kon JuJianastraat 62 B. De gezongen H. Mis van requiem zal aan God worden opgedragen maandag 9 november a s., tn de parochiekerk van de H.H Petrus en Paul us te Middelburg, om 10 00 uur. waarna de begra fenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof. De dierbare overledene is opgebaard in het mor tuarium van het St.-Josephziekenhuis te Vlis singen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25