Terneuzens begroting 1965 toont tekort van bijna 287.000 Raadslid Hulst niet eens met zwembad politiek Forse uitbreidingen Dow en Philips de mooiste dingen koopt U DE VEY MESTDAGH AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN OOK SAVONDS KUNTU TERECHT MARKTBERICHTEN Rechtbank Middelburg deed uitspraken in buisvredebreukzaak KERKDIENSTEN zaterdag 7 november 1964 v 'isse/ Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 ZOEKEN NAAR ANDERE INKOMSTEN Het gemeentebestuur van Terneu zen gaat het jaar 1965 in met een geraamd tekort op de begroting van 286.792. Dat is ruim 170.000 gulden meer dan het tekort over het lopende dienstjaar. Hoewel b. en w. van Terneuzen deze uitkomst als zodanig niet als verontrustend beschouwen, omdat wijzigingen vaak tot een verlaging van het te kort leiden, vrezen zij, dat van een volledig wegwerken dit jaar geen sprake kan zijn. Als voornaa_mte oorzaak van de verstoring van het evenwicht tussen de inkomsten en de uitgaven wordt beschouwd het relatief achterblijven van de be volkingsgroei bij de sterke stijging van de uitgaven als gevolg van de snelle ontwikkelingen. Daardoor ontstaat oen wanverhouding tussen het financieel draagvlak en de kosten van de vele te vervullen taken. Daarbij komt nog, dat de kostenstijgin gen onvoldoende worden gecomiwnseerd door de uitkeringen uit het gemeente fonds. Gelet op het tekort, zijn b. en w. van Terneuzen van oordeel, dat bijzon dere aandacht moet worden geschonken aan een mogelijke verhoging van de In komsten. Momenteel wordt daarnaar een onderzoek ingesteld. Indien daartoe aan leiding bestaat, zullen de raad van Ter neuzen ter zake voorstellen worden ge daan. In een Inleldln; b. en w. belangrijke beleidszaken. Évenals vorig jaar wordt gesteld, dat de woningbouw ter plaatse In groter verband dient te worden aangepakt. Binnenkort zal eer een begin worden gemaakt met d« bouw van 696 woningen in arbeidsbespa rende bouw. „Maar wil Terneuzen aan de toenemen de behoefte aan woningen kunnen vol doen. dan zal naast andere bouwwij zen ook industriële dienen te worden be vorderd", aldus b. en w. in hun toelich ting. Daartoe zijn reeds de nodige stap pen ondernomen. Noodzakelijk wordt het geacht, dat ten behoeve van de nodige differentiatie ook woningen worden ge bouwd volgens traditionele of rationele methoden, Raadhuis bij zie onze KUNSTHANDEL Bellamypark 45-58, Vlissingen VANDAAG. Middelburg City: Irma la douce, 20 uur, 18 laar. Electro: Meisjes, mambo's en whiskey, 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Koor kerkcentrum: Instuif hervormde Jeugd raad. 20 uur. Concert- en Gehoorzaal: Zangavond ring Zeeland Kon. bond van chr. zang- en oratoriumverenigingen Hotel Pan: Snelschaakkampioenschap van Zeeland. 14.30 uur. Vlisslngeu Alhambra: Irma la douce. uur. 18 Jaar. Luxor: De scherpschutter. 19 en 21 uur. 14 Jaar Johanneskerk: Jubi leumconcert christelijke zangvereniging „Hosanna", 20 uur Britannia: Filmrally Youth for Christ «film: In de schaduw van de boemerang). 20 uur Concertge bouw: Amateurgroep Vlissingen met „Betsie". 19 45 uur Parkeerterrein nieu we stadhuis: Muzikale show kapel Ma rine Luchtvaart Dienst tamboerkorps Marine kazerne Amsterdam en tamboer korps Hr. Ms. Jasob van Heemskerk. 15 Souburg De Zwaan: Uitvoering dameskoor Con Amore. 20 uur. Goes Grand" Mandrin, de gentleman-ban- diet. 19 en 21 uur. 14 Jaar Schuttershof" Fancy-fair „Kaspargo" 1424 uur Prins van Oranje: N V.V -kaderdag de Beve- landen. 10 30 uur. Zlerlkzee Concertzaalbioscoop: Follow that dream. 20 uur. a.I Driewegen Café v d Guchte: Start orlën- tatierit „De Zingende Bougie". 14 30 uur Terneuzen Luxor: Te rijk om lo3 te lopen. 20 uur a l. Hulst - Bioscoopgebouw Belgisch Natio naal Toneel met ..De filosoof van Ha- gem". voor culturele commissie NKV. Oostburg Ledeltheater: Een verrukkelijke Idiote. 20 uur. 14 Jaar. Sm van Gent Olympiatheater: Guadal canal. 19 45 uur. 14 Jaar Axel Het Centrum: Politiedossier zeden misdrijven. 20 uur, 18 Jaar. Stadhuisto ren Beiaardconcert mevrouw Moerdijk- Vanderswalm. 15-16 uur. IJzcndiike Hofzichttheater: Yeah! Yeahl Veahl Hier zltn wel 20 uur. Sluiskil Café De Krijger: Hometrainer- wedstrijden Theo Middelkamp. 18 uur- Bergen op Zoom Roxy: Eddie in volle vaar». 18 45 en 21 uur. 14 Jaar Luxor: Onlsnapt Uit San Pablo. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. MORGEN. Middelburg City: Irma la douche, 14.30 en 20 uur, 14 Janr Electro: Verraad op Montmartre, 15.30 en 19 30 uur. 18 Jaar Vlissingen Alhambra" Irma la douche. 15 en 20 uur 18 Jaar Luxor" De scherp schutters 15 en 20 uur 14 Jaar Concert gebouw: Dansavond met medewerking van Z.Z en De Maskers. 20 uur Terneuzen Luxor" Te rijk om los te lo pen 14.30. 17 en 20 uur a l R-k pa rochiehuis" Jaarlijkse ledenvergadering r.-lt invnlldenhond Sl.-Lidulna afd Zeeland Hulst Bioscoopgebouw" Wat doet papa toch in Italië. 14 30 en 17 15 uur ai Blo sconpgebouw De zwarte panter van Ru'ana 20 uur 18 laar OoRi'uirg - Ledeltheater" Een verrukkelijke Idiote 14. 16 30 en 20 uur 14 laar Sas vaa Gent - Olympiatheater: Guadalca nal 15 en 19 45 uur 14 Jaar Axel - Het Centrum" Politiedossier zeden misdrijven 20 uur 18 Jaar IJzendlJke - Hofzichttheater- Yeahl Yeahi Yeahl Hier zijn wel 17 en 20 uur Bergen op Zoom - Roxy" Turf tn Je ransel. 14 30 uur. a l Roxy: Eddle tn volle vaart. 16 30 uur. 1-1 Jaar Roxy Als vijf mannen begeren. 18 45 en 21 uur. 18 laar Luxor" De rode kaperkapitein. 14 uur. 14 Jaar Luxor: Ontsnapt uit San Pablo 16 uur. 14 laar Luxor: Je bent maar eenmaal Jong. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Goes - Grand- Mandrin, de gentleman- bandlet. 15 19 en 21 uur. 14 Jaar. Zlerlk/ec Concertzanlbioscoop: Follow that dream. 20 uur, ai Aan de stedebouwkundlgen Is opdracht gegeven ontwerpen voor uitbreidings plannen In gereedheid te brengen tot een grotere omvang dan ooit tevoren. Voorts zal het in dat verband noodzakelijk zijn de grondaankopen te versnellen. Voor wat betreft de begeleiding van deze uit breidingen, herhalen b. en w. nog eens hun plannen ten aanzien van de bouw van opvangscholen In de nieuwe wc wijken. Verwacht wordt, dat de bouw van het nieuwe raadhuis in 1965 zeker nog niet verwezenlijkt zal kunnen worden. Wel hoopt men op het verkrijgen van rijks- goedkeuringen voor het nieuwe politie bureau. Voor een nieuw gebouw ten be hoeve van de openbare leeszaal en biblio theek is een plaats gevonden nabij het Julian aziekenhuis De aanleg van een industrieterrein na bij Driewegen zal in 1965 worden vol tooid. Voor het eerste bedrijf daar is de bouwvergunning inmiddels verleend. De omlegging van de spoorlijn voor uitbrei ding van de havens begint gestalte te krijgen. De plannen voor de uitbreiding van de zuidelijke kanaalhaven en de Zevenaarhaven zijn negenoeg bestek- klaar. „Al deze activiteiten worden evenwel nog overschaduwd door de belang rijke uitbreidingen, welke Dow Che mical International N.V. in d« Nieuw-Neuzenpolder wil verwezenlij ken", zo vervolgt de inleiding. Om daarmee gelijke tred te kunnen hou den zullen van Terneuzen grote in spanningen worden vereist. Met de eigenaren van In de buurgemeen te Hoek gelegen gronden naast de nieu we Dow-fabrieken, zijn de onderhande lingen voor aankoop reeds geopend. Bij de verkrijging van die gronden zal zo wordt een diepgaande studie gemaakt van de belangrijke problemen rond de water- en energievoorziening van dit grote Amerikaanse bedrijf, dat kortgr'" den met de produktie is begonnen. Uitbreidingen Ook Philips In Terneuzen heeft de riJks- goedkeuring binnen voor een uitbreiding van de nog jonge vestiging. Rondom dit bedrijf dat b. en w. belangrijk noemen voor de hele streek zal op korte termyn de bouwactiviteit worden hervat. Onder de andere bedrijven, welke met de bouw zjjn gestart of dit binnen kort gaan doen, noemen b. en w. de N.V. „Scheidemontagebedryf" uit Vlissingen, die voorbereidingen treft voor een om vangrijke vestiging op de Industrieter reinen van Terneuzen. Voor wat betreft de personeelsbezetting denkt het gemeentebestuur nog aan het aantrekken van een culturele medewer ker op de afdeling onderwijs, omdat huns Inziens aan deze belangrijke taken nog te weinig aandacht wordt besteed. De opbouw van de nieuwe dienst ge meentewerken verloopt goed. in de loop van 1965 zullen de verschillende taken van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht worden overgenomen. Op het ogenblik heeft de gemeente Ter neuzen 213 personen in dienst. In de begroting is rekening gehouden met 240 personen. De vervulling van vacatures bij de onderhoudsdiensten baart nog steeds zorg. „Voor wat betreft de be hoefte aan financieringsmiddelen", zc besluit de toelichting, „zal in toenemen de mate een beroep op medewerking moeten worden gedaan op het college .van G.S. van Zeeland eD op de rijks overheid". OOSTBURG Volksonderwijs vergadert te Oostburg HULST EMIEL SAMAN VAN H.V.V. ERNSTIG GEBLESSEERD De midvoor van H.V.V. '24 Emiei man heeft zondag j.l. een nogal ernstige knieblesseure opgelopen- Op het eerste gezicht liet dit zich niet zo ernstig aan zien, maar toen later in de week de pijn vermeerderde, constateerde de dokter dat die knieblessure van zo'n ernstige aard was. dat „Miel" het bed niet mocht verlaten. Saman zal zeker 3 êi 4 wed strijden moeten missen, wat een ver zwakking betekent voor het toch al zo moeilflk draaiende H.V.V. •VESTDORPE Westdorps gemengd koor in uniform Het r.-k. gemengd koor „Crescendo" uit Westdorpe heeft nieuwe uniformen De vereniging heeft het benodigde geld daarvoor bijeen gekregen. De le den en vooral het uit de vereniging ge vormde uniformenfonds hebben aller lei acties gevoerd, zoals een loterij, een biljartwedstrijd, bonte avonden. De inwijding van de uniformen zal voor de zangers en zangeressen uit Westdorpe een groots gebeuren wor den. Vandaag, zaterdag 7 november a.s. geeft het koor, onder leiding van R. Pollet, nadat de inzegening heeft plaatsgevonden, een zanguitvoering in Concordia Als gast heeft men die avond het be kende St.-Ceciliakoor uit Sint-Jansteen onder leiding van W. Bartz. Nadat de beide koren elk een concert hebben gegeven, zullen zij ook enkele nummers samen zingen, waaronder het beroemde Slavenkoor van Verdi. Na afloop van de concerter is er het verbroederingsbal, op muziek van het dansorkest „The Madeira Boys". Dat de samenwerking tussen de ver enigingen in Westdorpe bijzonder goed is, blijkt wel uit het feit, dat de mu ziekvereniging „Eikels worden bo men" onder leiding van Armand Tho mas, in de namiddag een muzikale rondwandeling maakt door het dorp, om deze „zang- en muziekdag" nog ïeer luister bij te zetten. Collecte voor kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrijding die in Westdorpe werd gehouden met bijdragezakjes, bracht 250 op. Nederlagentoernooi biljarten De biljartvereniging „Ons Genoegen" Westdorpe heeft besloten deel te nemen aan een te Hulst te houden ne- derlagentournooi. Westdorpe zal zon dag 29 november tegen Hulst de strijd aanbinden. AXEL Collecte Gisteren vierde wethouder C. van Ben- negem uit Axel het feit, dat hij 25 jaar in dienst is bij de verzekerings maatschappij „De Centrale". Ter gele genheid van dit zilveren jubileum, dat niet onopgemerkt was voorbijgegaan aan de directie van de verzekerings maatschappij. het gemeentebestuur van Axel en tal van vrienden en bekenden, recipieerde de familie Van Bennegem in restaurant „Zomerlust" te Axel. 'UIS Biieenkomst F..H.B.O. De afdeling Sluis van de vereniging voor EHBO houdt op vrijdag 13 november ii zaal „Lamminsvllet" naar jaarlijkse feestavond waarop aan de geslaagde cursisten het diploma zal worden uitge reikt Er zal een film vertoond vorden over de mond op-mond beademing, waarna een demonstratie met een pop gegeven zal worden. De inzameling ten bate van de antl-hon- ;eractie heeft te Sluis f 903,50 opge pacht. Burgerlijke stand ZAAMSLAG Geboren" Wilhelmina A., d v P. Duerlnk— de Vos. Ondertrouwd: L. Vet 32 Jr en C. Bakker 17 Jaar Getrouwd: L Vet 32 Jr en C Bakker 17 Jr Overleden: N. v. Antwerpen 63 Jr. e. v. J de Vos. N Hamelink. 75 Jr. e. v. J v. d e; A. v Overdulvp GO Jr. e. v J. Kempe: D. Dekker. 69 Jr. e. v. J. Westerbeke. De kring West Zeeuwsch-Vlaanderen van Volksonderwijs houdt donderdag 19 november eeD buitengewone vergadering in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg, waarop ook de oudercommissies van ae openbare scholen in de streek zijn uit genodigd Op de agenda staat onder meer het bespreken van het houden een dag provincie „Beschuttende Werkplaats" bijeen te Oostburg De stichting „Beschuttende Werkplaats" Oostburg hield in de burgerzaal van het gemeentehuis van Oostburg een vergadering onder leiding van burge meester P. F. Houtegem uit Sluis. In de plaats van burgemeester H. P. Ever- wijn van Zuidzande, die wegens ver trek zijn functie van secretaris moest neerleggen, werd burgemeester K. Hoft- flzer van Schoondijke gekozen. WATERLANDKERKJE Vergadering Concordia" De toneelvereniging „Concordia" te Waterlandkerkje hield donderdag in het dorpshuis een algemene ledenver gadering. De voorzitter, de heer C. H Jansen, trad af. Voor deze functie zal in een volgende vergadering iemand worden gekozen. De heer J. J. de Bruijne neemt tot zolang het voorzit terschap op zich. De beslissing of er dit seizoen gespeeld zal worden kon nog niet worden genomen, daar er nog eerst een aantal spelers en speelsters zullen moeten worden aangeworven. Ook dit zal in een volgende vergade ring aan de orde komen. BRESKENS Schietwedstrijd In het Casino te Breskens heeft de luchtbuksvereniging „Breskens" een wedstrijd gehouden tegen de schiet vereniging uit SluL. Breskens heeft zich in deze wedstrijd de meerdere getoond en won met 23 punten ver schil. De uitslag is: Breskens: 1. O. de Witte 170 punten; 2. A. Morel 166 pnt.; 3. L Sigmond 165 pnt.; 4. Iz. Verduijn 165 pnt.; J. v. d. Lijke 165 pnt. Totaal 831 pnt. Sluis: 1. A. Descamps 166 pnt 2. De Feijter 164 pnt.; 3. De Clerk 160 pnt.; 4. C. Ekkenbus 160 pnt.; 5. C. Blaakman 158 pnt. Totaal 808 pnt. Na afloop had er nog een zgn. geluk- schieting plaats, welke ook door Bres kens werd gewonnen. De uitslag hier van is: 1. O. de Witte 297 pnt.; 2. Iz. Verduijn 284 pnt.; 3. L. Sigmond 278 pnt. De troostprijs werd gewonnen door W. Boogaard uit Sluis met 26f pnt. Succes op tentoonstelling pluimvee en konijnen Op de te Gouda gehouden tentoonstel ling van pluimvee- en konijnenfokkers verenigingen, de „Vierde Hart van Holland show" heeft de heer A. Mo rel uit Breskens enige waardevolle prijzen in de wacht weten te slepen In de wit Vlaamsereuzen klas behaal de hij met een ram een le z.z.g. Deze werd tevens als de mooiste' van alle witte Vlaamsereuzen beoordeeld, de voedsterklas behaalde hij een 2e z.z.g., welke tevens dc mooiste op één na werd in deze klas In totaal waren er 2165 inzendingen vanuit het gehele land. SCHOONDIJKE Demonstratieavond Woensdagavond hielden de heer en mevrouw iNeuwenhuize uit Schoon dijke te Hoofdplaat, een demonstratie avond van elektrische apparaten, waarbij mevrouw Van Schaik uit Eindhoven voorlichting gaf. Pastoor H. Deenen opendt de bijeen komst met een woord van welkom. Aan het eind van de avond organiseer de mevrouw Van Schaik een quiz, waarvoor drie dames uitgekozen wer den. Mevrouw Scherbeijn werd winnares en kon een prachtig, stoomstrijkijzer mee naar huis nemen. Mevrouw De Jager werd tweede en vreeg een elektrisch slijpmachientje, mevrouw Mollet werd derde en kreeg een troostprijs. f Advertentie) Behalve op de normale kantoor uren van 9-16 uur kunt U ook twee keer per week 's avonds n.l. 'i maandags en vrijdags van 18- 20 uur terecht bij de VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK Zilveren jubilaris bij waterleidingmij. De heer F. W. de Windt te Hulst, acqui siteur. meteropnem<-r en incasseerder van de N.V. waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen heeft vrijdag zijn zilveren ambtsjubileum bij deze maat schappij gevierd. De jubilaris en diens echtgenote werden vrijdagmorgen thuis gefeliciteerd door de president-commis saris van de maatschappij, de neer J. Mijs uit Oostburg. door directeur Ir. G. P. M. Dikötter met echtgenote en door een deputatie van het personeel, dat bloemen aanbood. Ir. Dikötter speld de de heer De Windt, die op het dis trictskantoor te Hulst als een gewaar deerde kracht wordt beschouwd, het gouden insigne wegens 25 jaar trouwe dienst op. Voorts overhandigde hij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel werden geluk wensen aangeboden door de heer J. Al- brengt, die de jubilaris eveneens een geschenk onder couvert aanbood. In de middaguren was er voor collega's vrienden gelegenheid de heer en vrouw De Windt te feliciteren een druk gebruik werd gemaakt. „Opsomming van artikelen" 1 „We vragen de op het moment van over- „Antwoordnota dracht geldende prijs" antwoordde bur- gemeester Molthoff. Enig heen en weer niofcTorfrr^rtrl gepraat over het doel van de vrijetijds- IlIClöZ.CJgH"IIU bouw was voor de heer Chr. Willemsten Het Huisterse raadslid J. H. Stolte heeftaanleiding op te merken, dat zijns in- zich vrijdagavond niet helemaal tevre-' ziens de vrfletijdsbouw alleen kan wor den getoond met de antwoordnota s van den toegepast wanneer de woning is be- b. en w. op de door hem naar voren ge-1 stemd voor de bouwer. Verdere cp- en brachte kritiek ten aanzien van de aanmerkingen over deze kwestie. die grondpolitiek van de gemeente en de 'en slotte met hamerslag werd afge- ijkh bad. „De antwoordnota inzake de zwem badkwestie is een opsomming van arti kelen geworden", aldus de heer Stolte, die zei dit niet nodig te vinden, omdal hjj zelf op de hoogte is met ieder arti kel. Op zyn beurt kwam hij echter met van artikelen waaraan in tegenstelling met de door b. en w. op gesomde niet de hand zou worden ge houden. Met name betreft dit het aanwijzen van eeD plaatsvervangend voorzitter, het nooit vragen van het advies van de commissie van bijstand in net be heer van het zwembad en het nim mer verschijnen van verslagen of be grotingen van baten en lasten. „Er gebeuren te veel dingen waarover de zwembadcommissie nooit wordt ge hoord", aldus de heer Stolte. Hij noemde de antwoordnota aan b. en w. nietszeggend en meende dat daarin wordt voorbijgegaan aan de eigen ver antwoordelijkheid. Hij illustreerde dit door te wijzen op de verdediging van de persoon van de waarnemend' gemeente secretaris In de nota. terwijl .ik niet de persoon maar de functie van de heer Solleveld op de secretarie heb aange vallen" Hij zei niet te begrijpen, dat het college niet inziet dat hierdoor verkeer de gezagsverhoudingen ontstaan, waar door een ongezonde situatie is gescha pen. Burgemeester Molthoff merkte naar aanleiding hiervan op. dat het ge meentebestuur in de toekomst zo stnn- rent mogelijk de hand zal houden aan ie toepassing van de verordeningen en dat bij voorkomende gelegenheden ook de hulp van de commissie van advies zal worden ingeroepen. Met betrekking tot de nota over de grondpolitiek gaf de heer Stolte als zijn mening, dat deze ingaat op de toekomst „Ik ben niet van plan het verleden weer op te halen", zei de heer Stolte die ech ter wel enkele vragen stelde over de toepassing van het voorkeursrecht, de overdracht van de grond en de vaststel ling van de grondprijs. daan kwamen nog van de Tieren B H Picavet, F. Verwilligen, G. Voorde en J. van der Walle. P. v. d. A. hield jaarvergadering >e afdeling Oostburg van de Partij van le Arbeid hield donderdagavond in café ,,de Wilde" eet. vrij goed bezochte jaar vergadering. Nadat de voorzitter, de heer P. C. Ivens een ogenblik stilte had ge- het overie_ Zo ontsta- vraagd ter herdenking van het ove den lid mevrouw Koiijn. haalde deze kele gemeentelijke ploblemen aan. 'if hjj even de vorig najaar ntroverse tussen Oostburgs brachi ne controverse meester en de winkeliersvereniging sprake. Verder riep hij punten uit de nieuwjaarsrede van Oostburgs burge meester, in herinnering, zoals de bouw van een nieuw ziekenh 'is. een bejaar dentehuis en een b.l.o.-school. Hij sprak de hoop uit dat het gemeentebestuur in staat zal zijn deze projecten spoedig te realiseren. ng tot hel gereedkomen van de reeds lange tijd in aanbouw zijnde complexen woningwetwoningen, meende voorzitter Ivens dat het tijdstip waarop deze voor bewoning klaar zijn lang op zich laat wachten, terwijl er in de zemeente voor zover bekend toch nog altijd over wo ningnood gesproken moet worden. De toestand van het woonwagenkamp in Oostburg betitelde de heer Ivens nog altijd als zeer slecht. Hij zag hierin wel licht in de toekomst een zeer wenselijke verbetering door de toekomstige inwer kingtreding: van het nieuwe woönwagen- wet, die juist dezer dagen door de nister van maatschappelijk werk bij de Kamer is ingediend. Wat betreft de ner- Retributies blijven bij vrachtverkeer door België De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft van bet Belgische ministerie van fi nanciën antwoord gehad op het ver zoek, de retributies, die de Belgische douane heft bij hoefijzerverkeer en buiten de normale openstelling van grenskantoren te laten gevallen. Dc Kamer bad verzocht, de douanever richtingen op te dragen aan ambte naren die zijn aangewezen voor de controle op het reizigersverkeer. Belgische directeur-generaal van het betrokken ministerie deelde mede. dat de aangelegenheid met de meeste a dacht werd onderzocht, maar dat het tot zijn spijt niet mogelijk is aan het verzoek van de Zeeuws-Vlaamse Ka mer van Koophandel te voldoen. Tijdens de vrijdagmorgen in Terneu zen gehouden algemene vergadering werd meegedeeld, dat de twee Zeeuw se Kamers van Koophandel de heer J G. van der Peijl hebben aangewe zen tot lid van het bestuur van de Vereniging van Kamers van Koophan del en Fabrieken in Nederland In de vacature P. Blommaert wees de Ka mer de heer D Biesbroeck uit Hulst aan tot lid van het algemeen bestuur van het Zeeuws-Vlaamse borg stellingsfonds. De heer R. Martinet uit Sint Jansteen werd aangewezen tot lid in het bestuur van de Vlasstichting Zeeuwsch-Vlaanderen, eveneens in de vacature P Blommaert. De Kamer besloot voorts tot vaststel ling van een reglement van orde, een retributiereglement en een personeels- reglement. Voorts werd de begroting voor 1965 behandeld en vastgesteld. Bij de aanvang van de vergadering herdacht voorzitter ir. R H. van Kre velen het in augustus jongstleden overleden lid van de Kamer, de heer J W. de Feijter uit Hoek. VEILING KRABBF.NDIIKE. 6 november. Appel». Cox O. P 1 75-80 57. i 1.' 0-7» 48—53. 65-70 4^-43. «0-65 30—33. 55-60 22. 2 75-80 53. 70-75 50. 65-70 41—42. 60-65 2 55-60 22. 2D 613. 3 grof 20—23 Golden De licious 1 80-85 46—47. 75-80 47—50, 70-75 45— >- 47. 65-70 38—41. 60-65 24. 3 grof 27—30. fijn 14. kroet 12. Jonathan 80-85 1822 15-60 E" 1825. 70-75 1 8—27. «5-70 16—21. 2 80-65 18 B 75-80 14. 70-75 13. 65-70 7. 60-65 7. 2D 6. 3 grof 6. Goudrelnet I 80-35 21. 75-80 23. 70-75 65-70 19. 2D 6. 3 grof 12. Dlverw appel» 6 3 fijn 6. kroet 6. val 6. p> VEILING TERNEUZEN. Glassla 8—8.10- Bloemkool A 66—72. A2 29— 68. B 36—42. B2 21—45. afw. 14—32. Knol selderij 5—13. Selderij 11—14. Andijvie 15- 17. Kro»en 6. Rode kool 5—6 Sav kool 9— 28 Breckpecn 10. Waspeen 10- Prei 23—27 Spruiten 32—58. Tomaten A 25—37. B 35. C 25—26. Uien 3-23 Witlof B 120—136. B2 107- 109. afw 76—89 Appelen" Jonathan I 80 22— 33. 75 24—25. 70 26—27. 65 21—22. «O 17—18, 2 80 15—16. 75 15—16. 70 18—19. 65 15—16. 60 13—14. 3 grof 12. Golden Delicious 1 85 14— 42. 80 43-44. 75 42—43. 70 35—36. 65 32—33. 60 16. 2 85 24—25. 80 26—27. 75 31—32. 70 26— 27. 65 16. 60 14, 3 grof 20—21. 3 fijn 6. kroet 6. Cox 1 80 55—56. 75 57—58. 70 47—48, 65 41—42. 60 33—34. 55 21. 2 75 44—4S. 70 41—42. 65 36—37 60 27—28 55 16—19. 2D 6—4. 3 grof 21—22. o fijn 6—18. kroet 12—16. Goudrelnet 2 85 20—21. 30 20—21. 75 19—20. 70 18—19, 65 15—16. VEILING MIDDELBURG 6 november. Tomaten A2 25—43. B2 25—39. C2 25—38. Peren: Saint Remy 60-75 21—22, 2D 19. 3 grof 18. 3 fijn 1720. Conference 3 grof 50, n 36—42. Appelen: Goudreinet 75-80 24— 25. 70-75 19—26. 65-70 18—20, 2D 13. 3 grof 20. 3 fijn 14—18. Cox Orange Pippin 70-75 59. 65-70 44—45. 60-65 23—47 55-60 23—30. 2D 12. 3 grof 20—36. 3 fijn 12—22. Groenten: Bloemkool 3 per kist 5056. 4 38 —56. G 35—52. 8 28—37. 10 18—23, 12 19—22. Rode kool 621. Prei 1218. Sla 416 Clas- sla 12—30 Spruiten A 40—68. B 20—51 C 20- 34. geschoonde spruiten A 5778. B 3273. C 30. Knolselderij per stuk 6—17. Uien 19- 21. Kassnljbonen 145—195. Kaspnnsessen 196 Bospeen 2632 Spekbonen 124 Wijnpeen 7— 13. WlUof B 124—151 Witte kool O-10 Veld sla 72136. Komkommer» 1023. Breek peen 7 Krolen 1516 Spinazie 5175 Waspeen 21—30. Boerenkool per 100 kg 11.50. Andijvie 1 per 100 kg 16. 2 12.50. Sav kool 1 per 100 kg 13-50 VEILING BERGEN OP ZOOM 6 november. Komkommers 1333 Bloemkool 14—69- Witte kool 6—12. Rode kool 5—14. Sav. kool 5—14 Spruiten 30-152. Witlof 44—131. Prei 12—17. Andijvie 8—14. Kassnlj bonen 150241. Spinazie 2440 Waspeen 12— 25. Bospeen 18 Breekpeen 711. Uien 12 17. Sla 9—19. Selderij 34—89 Cox Orange 1461 Jonathan 12—24 Goud reinet 1324. Golden Delicious 1455. Doyen ne du Cornice 4144. 'EIL1NG UT AVE VISMIJN COUJ KAPELLE. 27. 66 25—25 40 i 15—17. 65 14 30-1 71i—13 Glo i Hol li 25. 7 —24. 17—19. I I 83 25. 80 24— J 21. 80 21— 2D 12—13. grof 15—16 Cox Orange Pippin I 80 59. 75 61—63. 70 48—55. «5 41—43. CO 32. 53 22—23. J 75 46. 70 41—44. 65 32-33. «0 22—26. 55 16—17. 3 grof 21—23. 3 fijn 6—16 Cox Orange Pippin geel 1 70 44—55. Cd 44. 60 32. 55 22 Golden Delicious 1 80 3951. 75 38—53. 70 39—53. 65 37—46. 60 30—34. 85 33—39. 86 32—40. 75 32-31. 70 27—39. 65 24—35. 60 16—23. 2D 18, 3 grof 20-29 3 fijn 12—16 Sterappel 2 65 2«. 60 17. 55 6. 3 grof 1217. Zoele Ermgoard 1 60 56. 55 47 Franse Relnette 2 30 15. 75 12. 70 12, 3 grof 9 Hramley"» Seedling 2 80 6. 70 o'j. 3 grof 6 LomborU Calville 2 B0 18, 75 19. 70 17. 65 18. 60 6. 3 grof 12, Peren: Comlesse de Pari» 2 75 20. 70 21. e5 20. 60 19. 55 17. 2D 8. 3 grof 14. 3 fijn 9'i Saini Rcmy 2 80 23. 70 27 2D 19. 3 grof 19, 3 fijn 15. ZwIJndrechlse Wijnpeer 1 65 25. 60 26. 55 21. 50 18. 65 22. 60 21. SS 18. 50 16. 2D 12. 3 grof 16. 3 ftjn 12. Gieser Wildeman 1 65 68. 60 57—60. 55 S3. 50 45—47, 2 60 55. SS 41. 50 40-44. 2D 19-23 3 grof 37—44 3 fijn 10—20 Pondrpeer 2 75 22—23 Beurre Alex Lucas 1 65 33, 70 42. 2 65 30. 2D 17. 3 fijn 11 Nouveau Pollcau 2 65 17 55 12. Kroetappels 6 70. ValappeU €.30. Kroel Jona than 6 Diversen: Bramen per doos van 230 gram 2 64-61 Pompoenen per kg 1 7 ij—8'i Noten per «lux Groenteveiling" 67 Rode kool 1 Willof 118—136 122—155. Aarda Kropsla B ikool 22— -ei 21 —24. 12. Kassnljbonen VEILING GOES. november. Export- Zes maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar: zo luidde vrijdagmorgen het vonnis, dat de rechtbank te Middelburg uitsprak in de zaak tegen de Goesenaar C. M„ die veertien dagen geleden we gens het plegen van hulsvredebreuk en net aanranden van de eerbaarheid van een vijftienjarig meisje terecht stond. De rechtbank beschouwde alleen bet wederrechtelijk binnendringen voor be wezen verklaard. Tegen M. werd veertien dagen, een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den geëist. De woonwagenbewoners A. K. van E. en A. de V. kregen vier maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Van E. en de V moesten zich veertien dagen geleden verantwoorden voor het feit, dat zij een hoeveelheid koperdraad hadden verduis terd bij de N.V. Polak te Middelburg. Het duo J. van de S- uit Middelburg en L. B. uit Vlissingen, dat zich schuldig had gemaakt aan poging tot inbraak in een warenhuis te Middelburg en in braak in de Allasiobar, eveneens te Mid delburg, kregen beiden zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest" opgelegd. Zekere J. W. uit Middel burg, die in dezelfde zaak een fles cog nac achterover drukte, werd een geld boete van 100,opgelegd- Ned. Herv. Kerk. Axel 10 en 2.30 ds Pennings; Biervliet 9.30 ds. Brink man, 4 wika Westerval" Breskens 11 ds. Spaans, 6.30 da. De Neeling (jeugdd.); Cadzand 10 ds. Luwing; Hoek 10 en 2.30 (H.D.) ds. v. Meeu wen; Groede 10 ds Doornink; Hoofd plaat 10 eerw. heer Begeer; Hontenis- se 9.30 ds. Scholten; Hulst 10 ds. Gramsbergen; Nieuwvliet 10 ds. Bre- zet; Oostburg 9.30 da. De Neeling; Philippine 11 ds. Steven; Retranche- ment 10 eerw. heer De Vries; Sas van Gent 9.30 ds. Stern (H.A.), 7 ds. Ver beek; Schoondijke 11 ds Brinkman; Sluis 9.30 ds. Balk: Sluiskil 9.30 en 11 ds. Rui- St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk; Terneuzen Noordstraat 10 ds. v. Vlugt: Schakel 9.30 ds Poelman; Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma; IJzendiike 9.30 ds. Spaans (H.A.); Zaamsiag 10 eerw. heer Verduyn, 2.30 ds. Gramsberen. Zuidzande 9 (jeugd- xapei) dhr. Kramer. 10.45 da. De Nee- ling. indeling van gemeenten in de streek was Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds de heer Ivens de mening toegedaan, dat- Ned. Prot. Bond. Terneuzen 10.30 Mulder. Volle Evang. Gemeente. Terneuzen 10 dienst. deze plannen in de ijskast zijn terecht gekomen omdat men er de laatste maan den niets meer van hoort. De afdelingssecretaris, de heer J. de Rid der, liet in zHn jaarverslag pessimisti sche geluiden noren over het verloop van het ledental in het afgelopen jaar, dat met een teruggang van 7 op 40 leden was gekomen. Toen voorzitter Ivens bij de aankondiging van het agendapunt „Verslag van de raadsleden" bij monde van de neer P J. van Hee moest verne men, dat dit jaar geen verslag was ge maakt maar dat ae aanwezigen desge wenst vragen konden stellen over de plaatsgehad hebbende activiteiten van de raadsfractie, sprak eerstgenoemde hierovet zijn teleurstelling uit "en sprak als zijn verwachting uit, dat deze ver slagen in de toekomst weer zullen wor den gemaakt Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren P C, Ivena, W Kamminga en W J van de Voorde bij acclamatie herkozen Laatst genoemde die als bode had bedankt wordt in deze functie opgevolgd door mevrouw H. Wage-Kolijn. Na de pauze werden enkele voorsteilen voor het landelijk congres en voor de bijzondere huishoudelijke partijraadsver- •adering besnroken Zo zuilen o.m voor steilen worden gedaan om de plaatsge had hebbende verhoging van de contri butie-afdracht van 70 naar 75 onge daan te maken, en meer drang uit te oefenen on. te komen tot afschaffing van de gemeenteclassificatie Verder zal er nogmaals op worden aangedrongen om te trachten bij de bootdiënsten op zondagen een uurdienst te krijgen. Tot alol van deze jaarvergadering hield de heer C. Hoek uit Goes ais gewestelijk bestuurder een inleiding over de alge mene bijstandwet, die per 1 januari 1935 in werking zal treden. Hierbij gaf hij als zijn mening te kennen een re gionale commissie van advies en zelfs een gemeenschappelijke dienst voor so ciale zaken voor «ie West-Zeeuws-Vlaam se gemeenten wenselijk te achten. Van Wilgenburg; Axel 10 en 3 ds. Heemskerk; Breskens 10 en 3 dienst; Hoek 10 en 2 30 ds. Verbeek: Oostburg 10 en 2.30 dhr. Verheul; Terneuzen 10 en 3 ds. Gispen: Schoondijke 10 en 2.30 ds. Hoogerwerf; Zaamsiag 10 en 3 ds. Den Boer; Zoutespui 10 en 3 ds. Ring- nalda Geref. Gemeente. Axel 10 en 2.30 lees- d.enst, 7 stud. Hoogerland; Oostburg 10 en 3 leesd.; Terneuzen 10 en 3 stud. Hoogerland. Oud Geref. Gemeente.' Oostburg 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrij Evang. Gemeente. Breskens 10 ds. v. d. Werfhorst; Cadzand 9 ds. v. d Molen; Nieuwvliet 10.30 ds. v. d. Molen Retranchement 2.30 ds. v. d. Werfhorst. Evang Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Rothfusz. Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk Ivrijgem.) Axel 10 en 3 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann. Oostburg 10 en 2 30 leesd.; Terneuzen 10 leesd 4 30 ds Ohmann; Zaamsiag 9.30 en 2.30 ds Krijtenburg; Zoutespui onbekend. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBR9. BLANKER 2865 TAXI CENTRALE WALCHEREN 3200 WEEKEINDDIENST ARTSEN Terneuzen: doleter Th A. Bos. Marlet 25 tel. 2305 Biervliet, Hoofdplaat en IJzendlJke: dokter J H. M. Lockefeer te IJzendlJke. tel. 01176366- Zuidzande. Cadzand. Sluis en Re tranchement: dokter J. W Beek te Zuidzan de. teL 011702424 Breskens. Groede en Schoondijke: dokter J. E. van der Maas le Breskens. tel. 01172—466. Axel: lokter C A. Schiltman. Nieuwstraat 36. te! 777 Oost- burg en Aardenburg- dokter N. J Rijk te Aarden burg. teL 01177466. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord straat 54. teL 2090. DIERENARTSEN. West Zeeuwach-Vlaanderen: dokter W. H Kapsenfcerg te Sluis, te .101178— Axel. Sas van Gent en Zaamsiag: dokter J F. de Haas te Zaamsiag, teL 01153—386. trieveiling ap- P.ppin 1 80-85 58. 75-80 58 —61. 70-75 53—55 65-70 40—44. 60-65 30— 33. SS-60 22—26. 2 80-85 52—64. 75-80 49-61, 70-75 43-50. <5-70 29-». <0-8523—31. S3-<0 18—20. 3 grof 1534. 3 ftjn 142! Goudrelnet 1 85-90 28—31 80-85 2»-». 75-80 26.30-27. 70-75 22 70—23 30 65-70 22. 2 D 750. 2 85-90 22. 80-85 22—32. 75-80 21. 70-75 17. 65-70 15. 3 grof 12.GO-12JO. 3 fijn 7. kroet 6» Jona than 1 80-85 26. 75-80 26—77. 70-75 25—26.70. e5-70 24—25 70 60-65 17—21. 2D 2 80-85 1-75 14. 65-70 12.10. 60-65 15. 3 grof 7.10— 7.30. 3 fijn kroel doordraai Golden Deli cious I 85-90 41. 80-85 43-44 75-80 446. 70-75 41—46. 65-70 28—40. «0-65 31. 2 80-85 £6- 39 75-80 26—43. 70-7S 22—41. 65-70 17—36. 60-<5 12—2. 3 grof 12—23. Lombarla Calville 80-85 16 75-80 17 70-75 18. <5-70 12. 60-65 6. 2D 6. Laxtons Superb 1 75-80 30. 70-75 28-29. 65-70 24. 60-65 15. Diverse appels kroet 6.60. val doordraai. Peren: Comte*se de Paris 1 80-85 20. 75-80 -.9—20. 70-75 22—23. 65-70 21—22. 60-63 19— 20. 55-60 17. 2D 12—15. 2 75-30 20—22. 70-7S 22. 65-70 21. <0-e5 20. 55-60 10. 3 grof 15—16. 3 fijn 10—12. Zv.-ijr.dr Wijnpeer 1 60-65 24. 55-fO 19 50-55 16. 3 grof 15 Saint Rem> 2 80- 90 25. 70-80 26—27 60-70 25—27. 2D 13. 3 grof 20—23, fdn 16—18- Glecer Wildeman l 60-70 54-63. 55-60 45—47. 2D 22. 50-60 39. 3 grof 45-46. 2 fijn 30 Diversen: Black Alicante 2 162—212. Mispel» 1 26 Totale aanvoer hard fruit tl 700 kisten. Groen'en Per stuk: Kropsla 1 20. 2 8—17. Cl 17 Bloemkool Al 30—61, A2 25—61. BI 25— 36, B2 1283 Cl 12—19, afw 13-23 Knol selderij I 13. Per bos Wortelen 1 21- Selderij 56 Peterselie 1 3',4—10 Rammenas 10 Kool rapen I. Per kg Aardappellen 14. Tomalen A2 23—38, B2 25—26. Cl 35—38, C2 35 Witlof Al 137—142. A2 116—131. Bl 122. B2 97—124. afw. 56—114 Prei Al 17—20. Spruiten Al geschoond 73—78. A2 42—S2. B2 20. Veldsla 1 105. Peen B2 10. Andijvie 1 15—16. 2 8—10. Snijbonen 2 !G0—171, afw 35 Waspeen 1 20— 23. Bl 11. Uien 1 17-13. afw. 0—7. Prei Al 17—20. Groene sav kool 1 16—19. 2 8—15. Ro de kool 1 14. 2 6—8, Bl 5—6. Witte kool 1 10— 1. Boerenkool 1 14—18. Met diepe droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze in nig geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der. mevrouw SARA DE MEIJ, weduwe van J. p. Scheerens, op de leeftijd van Jl jaar. Dordrecht: A. S. v. d. Berg- Scheerens E. J. v. d. Berg Peter Sandra Sluis: J. P. J. Scheerens J. L. M. Scheerens- Van Halst Carine Sluis. 5 nov. 1964. Rusthuis ..Rozenoord" De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 9 november 1964. des namiddags om 3 uur te Retran chement. In rusthuis „Der Boede" overlleed heden, tot onze droefheid, na een langdurig lijden, gesterkt dw de H.H. Sacramenten der zieken, onze geliefde- vader, behuwd- en grootvader JACOBUS ANTONÏE VAN DEK HORST, weduwnaar van Anthonetta Maria de Brandt, in de ouderdom v Vlaardingen: n 77 jaar. J. I. M. van der Horst A. M. C. van der Horst-Braam Marja r Cisca A J van der Horst G H Th van der Horst-Blok Jos en Annetje Middelburg, 5 november 1964. Condoleantieadres: Kon. Julianastraat 62 B. De gezongen H. Mis van requiem zal aan Go-: worden opgedragen maandag 9 november a.s.. in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulu- te Middelburg, om 1000 uur, waarna de begra fenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof De dierbare overledene is opgebaard m het mor tuarium van het SL-JosephzSekenhtiis te Vlis singen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23