PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EUROPEES PLAN - LUNS IN VOORBEREIDING Poging de Gaulle te verzoenen door inbreng Britse kernmacht „Goede perspectieven" door Kroesjtsjews val Nieuw- en St. -Joosland kan geen zelfstandige gemeente iven TEGENSTELLINGEN IN RUSTIGER WATER BRENGEN Onderminister Ball naar Europa Frankrijk niet uit N.A.V.O. Wapenstilstand in Jemen MARSVLUCHT VAK „MARMER" IS WAARSCHIJNLIJK MISLUKT Moment van oprechtheid Eén gemeente in Z.O -Walcheren: te forse aanpak 207e jaargang - no. 232 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B- den Boer Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. rea. 350E 2911. Zlerl7.eered. tel. 2425. adm tel, 2094 n W. de Pagter. Hoofdredactie: W Leertouwer en G. A. de Kolc Abonnementsprijs 75 cent per week, ƒ9.75 per kw franco per post 10- P Losw adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g red. 2078/3169, adv. 23751; Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 <b g.g red. 7853. adv. 5213); Ocstburg. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,80. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels' p. regel min. ƒ1.601 ..Brieven h i dit blad" 2T ct. -. v Bureaus: VIlMlngen: TerneuzenArsenaalstraat 2, tel. Giro 359300 P.2.C., Middelburg. Vrijdag 6 november 1964 I De Amerikaanse onderminister van butienlandse zaken George Ball zal in de komende dertig dagen tweemaal een bezoek aan Europa brengen voor het bijwonen van een conferentie, al dus een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Minister Ball zal van 12 tot 15 novem ber de vierde jaarlijkse Duits-Ameri kaanse conferentie in Berlijn bijwonen en zal tevens aanwezig zijn op de mi nistersconferentie van de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling in Parijs op 2 en 3 de cember. De woordvoerder zei dat er geen plannen zijn voor een ontmoeting tussen Ball en president de Gaulle. Indonesië verkoopt geen tin meer aan Amerika Indonesië heeft besloten de verkoop van tin aan de Verenigde Staten met ingang van 1 december te verbieden, zo meldt het persbureau Antara. Brigade-generaal R. Pirngadi, hoofd van de onder staatsbeheer gestelde tinmij nen, verklaarde dat Indonesië niet wens te te verkopen tegen de prijs van tin uit de Amerikaanse voorraden. Pirngadi voegde eraan toe dat het In donesische besluit met politiek, maar commercieel was. De verkoop van tin aan de Sowjet-Unie zou worden voortge zet wegens Indonesiës „actieve en on afhankelijke politiek". PREMIER POMPIDOU: Waarschuwing aan Bonn over M.L.F. Premier Pompidou van Frankrijk heeft gisteren tegen verslaggevers gezegd dat Frankrijk niet van plan is uit het Atlantisch bondge nootschap te treden. De manier waarop dit hondgenoot schap werkt voldoet echter niet aan de verdedigingsbehoeften van Frank rijk en het Westen. „Het moet wor den gereorganiseerd en geheel op nieuw worden gevormd." ..Wanneer de multilaterale atoom strijdmacht (M.L.F.) zou eindigen in het sluiten van een Duits-Amerikaans bondgenootschap, zal dat onverenig baar zijn met liet Frans-Duitse ver drag en met de noodzaak van een verdedigingspolitiek. Geen enkel bond genootschap is iets waard zonder ge lijkheid. Het kan alleen bestaan wan neer een verenigd Europa bestaat en wanneer dit verenigde Europa zijn eigen politiek volgt, die niet door el ders, bijvoorbeeld Washington, is op gelegd", aldus de Franse premier. Frankrijk zal het ,.Concorde"-project pas opgeven als het niet anders kan. Afzien van het supersone straalvlieg-lj tuig zou betekenen dat Europa het:| opgeeft tegenover Amerika, „en daf j; vinden wij buitengewoon ernstig", zei hij. 1; Van onze Haagse redactie). Uit informaties die wij in goed ingelichte kringen ontvingen mag worden afgeleid dat minister Luns thans door middel van afstands besturing van zijn departement bezig is op korte termijn een initia tief voor te bereiden dat bedoeld is om de in snel tempo naar een fatale crisis leidende Europese en Atlantische tegenstellingen in rustiger water te brengen. In Den Haag wordt verwacht dat minister Luns vandaag of morgen een concreet voorstel, dat bedoeld is om te onderzoeken wat president de Gaulle nu wel en niet kan accepteren, voor te leggen aan zijn Bel gische ambtgenoot Spaak, die everials minister Luns in het midden van de week in Washington is aangekomen. Tweede dader van juwelendiefstal Zandvoort gepakt In Zandvoort- is gistermorgen een 22-ja- rige inwoner van (leze plaats aangehou- 'in verband met de juwelendiefstal aarde van ongeveer 37.000,die zondag in het Badhotel in Zandvoort werd gepleegd. Hy heeft een volledige bekentenis afgelegd. De rest van de buit werd in de tuin van zijn woning teruggevonden. De 21-jarige Haarlemmer T. P. C. kon reeds in de loop van maandag in samen werking met de Haarlemse politie wor den gearresteerd. Hij was in bet bezit van een waardevolle ring. die door de Amsterdamse diamantair Van Moppes als zijn eigendom werd herkend. Woens dag legde hij 'n bekentenis af, nadat het grootste deel van de buit ter waarde van ongeveer 25.000,werd terugge vonden, onder meer achter een losse plank in een kast. In Den Haag wordt het echter aan twijfel onderhevig genoemd of het zo genaamde plan-Luns nog voor de ver gaderingen van de Europese minister raad, welke volgende week in Bmssel zullen worden gehouden, aan de an dere Europese regeringen zal kunnen worden voorgelegd. Hoewel het wel in de bedoeling van de sedert enige tijd aan de overzijde van de Oceaan ver blijvende mr. Luns zou liggen, houdt men het hier voor waarschijnlijk dat het kabinet er de voorkeur aan geeft r. erites van het plan-Luns met de minister van buitenlandse zaken zelf te kunnen bespreken alsvorens i'ordt rondgezonden. Dat zou echter ereisen dat minister Luns na zijn verleg met Spaak en eventueel met de Amerikaanse minister Rusk onver- •ijld naar Nederland terugkeert om zijn voorstellen in een vergadering de ministerraad te verdedigen. Die terugkeer heeft volgens onze in formatie voorlopig nog met in het voornemen van minister Luns zelf ge legen. Onze inlichtingen duiden erop dat het zelfs niet eens vaststond dat minister Luns voor de zeer belangrijk geachte vergadering van de Europese ministerraad in Brussel naar Europa zou komen. Onderhandelingen Over de inhoud van het zogenaam de plan-Luns is op dit ogenblik nog weinig concreets bekend. Wel blijkt uit onze inlichtingen dat dit plan er op gericht zou zijn thans een poging te doen om daadwerkelijk te onderzoeken wat president de Gaulle in zijn Europese en Atlan tische politiek nu precies bedoelt en met name om te onderzoeken of de vele van zijn gewraakte uitspra ken misschien voor onderhandelin gen vatbaar zijn. Deze onverwachte Nederlandse activi teiten worden in politieke kringen uit gelegd als een aanwijzing dat het zo genaamde plan-Erhard waarvan de tekst nu eindelijk Den Haag officieel heeft bereikt, hier niet wordt be schouwd als een afdoend antwoord op de zeer ernstige gevaren die de Euro pese eenheid thans bedreigen. E.E.G. door een inbreng van het Brit se kernwapen in een multilaterale kernvloot die te zijner tijd een Euro pese kernvloot zou moeten worden. Indien deze informaties juist zijn zou de Nederlandse regering daarmee een poging doen dit uitgaat van drie kern problemen in Europa: Ten eerste de Franse wens dat Enge land zich geheel op Europa richt en slechts via Europa met de Verenigde State# zal spreken; ten tweede de Duit se wens dat volstrekte gelijkberechtiging die via een gelijkwaardig zeggenschap over kernwapenen vorm kan krijgen; en ten derde de Nederlandse wens dat in een Europese gemeenschap Groot-Brit- tannië ten volle wordt toegelaten. Het is als gezegd nog aan twijfel onder hevig of dit plan van minister Luns, dat van het socialistische front, bedoeld is om een initiatief-Spaak te voorkomen en een door het ontbreken van een militaire paragraaf als niet toe reikend beschouwde plan-Erhard te ver beteren. op korte termijn kan worden ingediend. Verwacht wordt dat het ka binet in een discussie met minister Luns zal willen vaststellen of zijn plan een reële kans biedt om de snel naderende fatale ontknoping van de Europese crisis af te wenden. TJEN JI OVER GESPREK MET RUSSEN: Tsjoe En-Lai is reeds in Moskou De Chinese premier Tsjoe En-Lai (links) wordt op het vliegveld van Moskou verwelkomd door de nieu we Russische premier Kosygin. Tsjoe En-Lai staat aan het hoofd van een Chinese delegatie, die naar de Russische hoofdstad is gekomen ter bijwoning van de viering van I de oktoberrevolutie. De Chinese minister van huiten- landse zaken, Tjen Ji, heeft giste ren in Algiers verklaard dat de afzetting van Kroesjtsjew „goede perspectieven heeft geopend voor verbetering van de Russisch-Chi- nese betrekkingen en de eenheid van de Chinezen niet op het vliegveld toegelaten. Tsjoe En-Lai werd op het vliegveld verwelkomd door premier Alexei N Kosygin. Er was geen erewacht enlDe minister van verkeer en waterstaat, geen muziek van een militaire band. I mr. Van Aartsen heeft gisteren in de „Binnen niet al te lange tijd zeehavennota" De bezorgdheid over de mogelijkheid een fatale, ontknoping, die minister Spaak koestert, wordt door een toene mend aantal Nederlandse politici ge deeld. De uitspraken van minister Bies heuvel van vorige week worden boven dien uitgelegd als een aanwijzing dat in het kabinet enkele ministers zijn die deze bezorgdheid gevoelen. .Jeide staatslieden glimlachten elk aar toe. Ook Oosteuropese journalis ten werden bij de aankomst geweerd. Gistermiddag zijn ook communistische leiders uit Jóego-Slavië, Oost-Duitsland, Bulgarije, Tsjecho-Slowakije en Cuba aangekomen. u voor het Mie an de 10e verjaardag van de Algerijn- jten (Mena) heeft gisteren bekendge se opstand bijgewoond. Ook gaf de mi- i maakt dat er een einde is gekomen nister commentaar op het bezoek van aan de burgeroorlog tussen republikei- premler Tsjoe En-Lai aan Moskou, „de nen en royalisten in Jemen die twee reis van de Chinese delegatie naar Mos- jaar heeft Keduurd. kou en de ontvangst die haar tewach- Volgens Mena zal de wapenstilstand minister 'S tehen aldus de.^ondag Qm 17 qq uur ORZe tj,d ;ngaan Tweede-Kamercommissie voor verkeer en waterstaat meegedeeld, dat hij nog wacht op enkele rapporten voor de toe gezegde zeehavennota. Hij hoopt echter binnen niet al te lange tijd met de nota te komen. MR. DR. POS OVERLEDEN goed teken", aldus de De overeenstemming zou „tussen de T.' verschillende Jemenitische groeperin- 1SJ06 W. IflOSROUlgen zijn bereikt tijdens geheime be- I sprekingen die van maandag tot Premier Tsjoe En-Lai is gisteren in woensdag in de Soedanese stad Ark- Moskou aangekomen voor de eerste Rus- wjt zijn gehouden". sisch-Chinese topbesprekingen in drie|Mena meldde voorts dat de wapenstil- jaar tijd. De Chinese premier en zijn de-!stand js afgekondigd door „een comité legatie arriveerden op het vliegvelai voorbereiding dat in Arkv.it bij- nukovo. Westelijke journalisten en de ee functionarissen werden bij aankomst TomeWT Kernvloot Tezelfdertijd wordt echter uit de tiviteiten van de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, die na bezoek van Spaak aan de Gaulle zijn departement vanuit het Caribische gebied en vervolgens uit Washington heeft bestuurd, afgeleid dat minister Luns de over de Europese toekomst nu zeer verontruste Spaak wat wil afremmen. Er is enige reden om aan te nemen dat een hoofdelement van het plan-Luns is te willen pogen Frankrijk te verzoenen met een toetre ding van Groot-Britlannië tot de Drie treinen liepen uit de rails bij een drievoudige ontsporing op de lijn Parijs-Le Havre nabij het plaatsje Archeres. Vier mensen leerden hierbij gedood, terwijl zes mensen gewond werden. De foto geeft een overzicht van de ravage. De snelheid van het. ruimtevaartuig „Mariner 3", dat gisteravond vanaf de ba.sis Cape Kennedy in de richting van Mars werd gelan ceerd, schi jnt lager te zijn dan was voorzien, zo heeft het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (Nasa) gisteravond laat meegedeeld. Als de door de Nasa uitgesproken vrees bewaar heid wordt, zal het ruimtevaartuig niet in de omgeving van Mars komen. Het was de bedoeling dat de „Mariner 3" op 17 juli van het volgend jaar Mars op een afstand van 13.840 kilometer zou passeren. Camera's moesten ongeveer 22 foto's van de planeet nemen en die naar de aarde doorzenden. De Nasa is van plan binnen enkele dagen nog een tweede ..Mariner" te lanceren :n de richting van Mars. De Nasa heeft de maand november gekozen voor de lancering, omdat Mars dan in een gunstige positie ten opzichte van de aarde staat. Het comité zou op de volgende punten overeenstemming hebben bereii.t' een wapenstilstand: een vredesconferentie te houden op 23 november in een Je- menitische stad ten einde beginselen aiiidcrd.BavondJpina.ls.'iijkr njdi vast te leggen die er loe moeten lei- g* 8t,™—bettg»attrb. te MUI™ den bestaande verschillen op vreedsa- 'tS^Jewo"" .„'"gTvel'michilLL me wijze op te lossen; de vredescon- ambaS5a,ieuJ Havanna, ferentie zal door 196 personen worden bijgewoond, te weten drie achttallen!Raymond Henri Pos werd op 9 maart ,.:jv Ie Paremorihn trohnron fjj We hadden ons al bedroefd afge vraagd: zou er nou echt niks meer komen? Geen enkel stuk over de ge meentelijke herindeling van Walcheren? Dat zou jammer wezen, want zowel op de Walcherse gemeentesecretarleen al» op de kranteredacties waren ze er aan gewend geraakt, aan de periodieke voor stellen over de herindeling. Weliswaar nam geen zinnig mens meer aan dat er nog wel eens iets van zou komen, van die nieuwe grenzen, maar niettemin: zo'n stuk om de zoveel maanden wilde er altijd wel In. De raden hadden dan weer stof voor wat bekvechterij, de kran ten op hun beurt weer reden tot schrij ven. Helaas, het was al lang stil en ve- vreesden het ergste: geen stukken meer. Maar ziet. er is te vroeg ge treurd. Gisteren hebben de gemeentebe sturen en de kranten weer een nieuw verhaal ontvangen, een brief namelijk waarin Gedeputeerde Staten voorstellen om het grootste deel van Nieuwland toch maar bij Middelburg te voegen. Een zucht van verlichting is nu over het Walcherse land gegaan, het plan is weer eens gewijzigd en de raden mogen nu het hunne er over zeggen. De wet gevende machine maalt traag verder en ondertussen blijft alles bij het oude. Als we nog even wachten heeft elke Wal cherse gemeente een waarnemend bur gemeester. want de benoemingen van nieuwe moeten wachten op de definitie ve afwikkeling van de herindeling, Dat is het Ideaal waarna wij op Walcheren streven: elke gemeente zijn eigen waar nemer. Enfin, we zullen ons vandaag eveneens aan de door de herindelings-historie geheiligde traditie houden en in deze kolom het onze zeggen van het nieuwe stuk. Het komt ons voor dat gedeputeer den van hen is de brief afkomstig, geschreven op verzoek van de minister een zeer oprechte bui hadden toen ze het stuk opstelden. Niet dat het col lege niet bij voortduring streeft naar een opperste staat van oprechtheid, maar zoals bij ieder mens Is het ook bij het provinciaal bestuur; niet elk streven leidt tot volmaakte resultaten. Maar in deze brief is een zin terecht gekomen, die men dik zou moeten onderstrepen. Ziehier de gulden frase: .Xen harmonische stedelijke ontwikke ling met de daarvoor in bestuurlijk op zicht vereiste apparatuur, zou In feite samenvoeging van de vijf in dit gebied gelegen gemeenten Middelburg. Vllasin- gen. Oost- en West-Souburg. Rltthem en Nieuw- en St—Joosland vorderen". Hier wordt eigenlijk onverbloemd uitge sproken. dat het geknutsel met de her indeling met name rond het Sloe in feite lapwerk is. Zou men werkelijk een grote conceptie nastreven, inderdaad de moed tonen om grenzen te trekken die een toekomstige ontwikkeling vergt, dan had een voorstel op tafel moeten komen waarbij de hele zuidkant van Walcheren onder één bestuur werd gebracht. Maar dat is niet gebeurd, zoals wij allen we ten. Aanvankelijk durfde men alleen Souburg en Ritthem te offeren op het altaar der herindeling, maar zelfs dat I was de minister te gortig. Ijlings werd daarom Souburg losgeknoopt van de hoornen des altaars en de Kamer kreeg een voorstel op tafel dat aanzienlijk minder ver ging dan gedeputeerden had- den gewild. Daarop I is de Kamer op haar 1 beurt weer aan het wrikken gegaan met als gevolg dat de mi nister nu Nieuwland voor net grootste deel aan Middelburg toedeelt. Maar in verband daarmee is in spreekt het college van gedeputeerden j^Afltlijn Oelema's (geestelijke leiders), drie achttallen stamhoofden, twee achttal len militaire leiders en „mannen van ervaring". De V.A.R. en Saoedi Ara- bië zullen worden verzocht toe te zien op de navolging van het bestand. Oud-directeur van Winschoter Courant overleden 1910 te Paramaribo geboren. Hij bezocht Van 1939 tot het gouvernement van Suriname. In 194! werd hij benoemd tot advocaat-generaal van justitie aldaar en in 1946 tot procu reur-generaal. In 1947 werd hij vertegenwoordiger van Suriname in Nederland, drie jaar later volgde zijn benoeming tot algemeen ver tegenwoordiger terwijl hjj van 1955 tot r.-, ~il963 optrad ais gevolmachtigd minister- Gistei mor0en is in de ouderdom an i voor Suriname. Zijn laatste functie was! jaar overleden de heer Berend van der ambassadeur in Cuba en Haïti. een. oud-directeur van drukkerij en uit- dr pos ^pgfi- een zeer belangrijk geversbedrijf „J. D. van der \een N.\ aandeel gehad in de totstandkoming"vanI te Winschoten en van de Winschoter,de nieuwe rechtsorde van het Koninkrijk Courant. der Nederlanden. eindelijk uit. dat eigenlijk een veel verdergaande visie ter tafel had moeten liggen. Een gedurfde visie, maar in ieder geval een visie, en geen geknutsel. Zeeuwse college heeft voortgeduurd, ook in de volgende zin, zij het dat een kleine wolk de zon dezer oprechtheid iets van haar stralenbundel ontneemt. Het college zegt namelijk: ..Deze forse aanpak achten wij echter om verschillende redenen riet mogelijk: met name té grote verschillen in geaard heid en het zeer eigen karakter van zo wel Vlissingen als Middelburg, vormen in dezen te grote bezwaren voor een huidig samengaan, terwijl ook overigens de vorming van één zodanige gemeente voor het slagen van de ontwikkeling op zuidoost Walcheren niet strikt noodzake- Ged. Staten komen tot conclusie Vlissingen naar het Zuid-SIoe op het gebied van de nieuwe gemeente Mid delburg zou komen te liggen. Vijf in één Nu de ontwikkeling van het Sloegebied inmiddels in een ver der stadium is gekomen, hebben Ged. Staten van Zeeland zicli ten aanzien van het al dan niet zelfstandig blijven van de ge meente Nieuw- en St. Joosland nader beraden. Het ooilege is daarbij en de minister van binnenlandse zaken heeft zich inmiddels met dit standpunt verenigd tot de conclusie ge komen, dat de zelfstandigheid van die gemeente niet gehand haafd kan worden. Ged. Staten delen dit mede in een schrijven aan de gemeenteraden van Mid delburg, Arnemuiden, Vlissin gen en Nieuw- en St. Joosland. Het dorp Nieuwland en de buurtschap Oudedorp en het omliggende gebied dient bij Mid delburg te worden gevoegd, zo menen Ged. Staten. In verband met een gewenste rechttrekking van het grensbe- loop ter plaatse, zou de Rapen burgpolder het n.o. deel van N. en St. Joosland, bij Arne muiden moeten worden gevoegd. Verder maakt een voorgenomen verlegging van de Arne, waar deze uitmondt in het kanaal door Walcheren, een kleine grenscorrectie tussen Middel burg en Arnemuiden noodzake lijk, zo meent het college ver der. (Het ligt in de bedoeling van de ge meente Middelburg om de monding van de Arne zodanig te verbreden en te verl/eteren dat schepen via dit vaarwater het industrieterrein van Middelburg zullen kunnen bereiken. Red.). G.S. hebben het ongewenst ge acht. het gehele gebied van Nieuw en St. Joosland aan .Middelburg toe te voegen. Met name voor een onge stoorde ontwikkeling van dit indus triegebied. acht het college het nood zakelijk, dat het zuId-Sloegebied in zijn geheel tot het territoir van een gemeente behoort. Dit klemt temeer omdat hij een andere oplossing de Een harmonische stedelijke ont wikkeling met de daarvoor in bestuurlijk opzicht vereiste ap paratuur, zou in feite samen voeging van de vijf in dit gebied gelegen gemeenten Middelburg. Vlissingen, Oost- en West-Sou burg. Ritthem en Nieuw- en St. Joosland verderen, zo zeggen Ged. Staten in hun schrijven. Het college acht deze forse aan pak echter om verschillende re denen niet mogelijk. Met name tè grote verschillen in geaard heid en het zeer eigen karakter van zowel Vlissingen als Mid delburg, vormen naar de me ning van G.S., in dezen te gro te bezwaren voor een huidig samengaan. De vorming van één zodanige ge meente wordt ook voor het slagen van de ontwikkeling op zuid-oost Walcheren niet strikt noodzakelijk geacht. Een en ander neemt ni»t weg. dat een verdere ontwikkeling van het Sloegebied en de hiermee verband houdende stedelijke voorzieningen, de noodzaak van verdergaande maat regelen met zich brengt. Ged. Staten herinneren er in hun brief aan de betrokken gemeente raden aan. dat bij de opsteling van een nieuwe gemeentelijke indeling voor zuid-oost Walcheren de gedach ten en inzichten over de ontwikke ling van het havengebied in het zuid- Sloe nog in een beginstadium ver keerden. Het college was destijds nog van oordeel, dat voor de verdere ontplooiing van Vlissingen en de te verwachten ontwikkeling van 't nieu we havengebied, volstaan kon wor den met toevoeging aan Vlissingen van de gemeenten Oost-en Wést- Souburg en Ritthem en van kleine gedeelten van 's-Heer-Arendskerke en Borssele. Inmiddels is de Sloeha- ven door het rijk aangelegd, werd er een nieuwe Scheldewerf gesticht en is op 2 september jl. de Sloehaven door H. M. de Koningin in gebruik gesteld. Over de beheersvorm van de nieuwe Sloehaven is door een com missie, bestaande uit vertegenwoor digers van rijk, provincie en gemeen- Zie slot pag. 2 kol. 5 lijk is". Het college heeft gelijk. Ais wij het kleine wolkje, waarover wij het hier boven hadden, met een vrijmoedige inter pretatie van bovenstaande zin mogen weghalen, dan zou men tot de volgen de vertaling kunnen komen: „Natuur lijk zou de hele zuidoosthoek van WrJ- cheren één gemeente moeten zijn, maar daarvoor zijn we nog niet ver genoeg, we zijn er nog niet rijp voor in Zeeland. Het groeien naar grotere eenheden gaat slechts langzaam, elders zowel als hier. 'En daarom zo vertalen wij vrijmoedig- I lijk bovenstaande zin van het college ver- j der, „lieve gemeentebesturen, noemen j wij U deze forse samenvoeging slechts I ais een luchtspiegeling, maar tevens zen- J den wij U als realiteit een nieuwe bij- idrage tot het knutselwerk der herinde ling. waarbij Nieuwland bij Middelburg is vastgetimmera. Wilt U eens zeggen wat U er van denkt? Met vriendelijke groeten, Uw provinciaal bestuur". En zo gaan we weer verder. Het wach ten is nu op de raden en dan op de minister, vervolgens op de Kamer, daar na op de Eerste Kamer enzovoort enzo voort. Laten we eerlijk wezen: er is zo langzamerhand een stemming van ,.het- kan-ons-geen-lor-meer-schelen". Zo is het geworden dank zij een voortvarend beleid op dit stuk van zaken. Maar het is wel eens aardig als op een zeker ogen blik een wens-oplossing plotseling uil de ,stukken opduikt, zoals ditmaal. Prak tisch resultaat heeft dat overigens r.Set: i het verleden is héél sterk, we laten het niet los ook al zijn we niet erg zeker meer over de inhoud. Het is met ge- meentegTenzen ais met de knoopjes aan !de mouw van een herenjas: die zitten er aan omdat daaraan in ver verleden jde kanten lubben van de hemdsmouwen 'werden vastgemaakt. Het kant is al lang verdwenen, maar de knoopjes zijn er nog. Ook in nieuwe grenswijzigings- plannên zitten er nog heel wat. knoopjes zonder knoopsgat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1