DWS DOOR VUF TREFFERS ZEKER VAN DERDE RONDE KIES<ZZ wat is wijsheid? UILTJE Noorse kampioen onder de voet gelopen: 5-0 Middelburg wil het PUBLIEK meer bij Schouwburg betrekken Lex Goudsmit: „Ik ben van nature gezellig" AMSTERDAMMERS SLOEGEN NA RUST TOE In de kaart morgen bij Uw drogist Verweer brak NOOR: D.W.S. STERKER DAN BORUSSIA Landmachtjeep vertoont gebrek aan versnpllinnsbak VERMISTE JONGENS DREVEN NACHT IN BOOTJE OP HET IJSELMEER HET IS ÜW SCHOUWBURG Opening STAATSSECRETARIS OPENT HET GEBOUW OP 22 JANUARI 1965 RStextiei- Vragen stellen Middenstandsbond laakt houding vakcentrales Geschenk Zang, variété, film, televisie en toneel uUitfjMtatót... DONDERDAG 5 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 DWS is door de poort naar de derde ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen gestapt en het ziet er niet naar uit, dat de Noorse kampioen Lyn de Amsterdammers hieruit over twee weken in Oslo zal kunnen terugdrukken. Onze landskampioenen versloegen him tegenstanders in de eerste wedstrijd, welke woens dagavond voor 50.000 toeschouwers in een kil Olympisch stadion werd gespeeld, met 50De cijfers geven een duidelijk beeld van de superioriteit van DWS, die vooral in de tweede helft groot was. Hadden de Noren in de eerste drie kwartier de achterstand nog tot 20 beperkt kunnen houden, in de laatste twintig minuten werden zij onder de voet gelopen onder het beleg van de Amsterdammers, die toen ook van hun grotere schutterscapaciteiten ruimschoots blijk gaven. Het vuurwerk, dat D.W.S.-aanhangers mee op de tribune hadden gebracht, heeft de eerste 45 minuten meer geknald dan de schoten uit de Amster damse voorhoede. Weliswaar kwamen er uit de hoofdstedelijke vuurlinie twee doelpunten, doch deze stonden niet in verhouding tot de superioriteit welke onze landskampioenen aan de dag legden. Te lang duurde het soms, eer de Amsterdammers het doel in het vizier hadden, waardoor de No ren nogal eens de gelegenheid kregen in de baan van het schot te treden, bovendien bleek de trefzekerheid van de Amsterdamse schutterij toen niet bijster groot. Reeds voor het begin van de wed strijd knalde het vuurwerk. Het heeft de D.W.S.-spelers weinig inspiratie ge geven, ofschoon zij reeds dadelijk na de aftrap het initiatief namen. In de derde minuut al kreeg Hollander kans om de vijandelijke defensie open te breken, toen rechtsback Rodvang miste. Zijn voorzet mislukte echter. De Noren, mogelijk geïntimideerd door hun tegenstanders, trachtten het spel over te nemen en met een hoge voorzet stichtte mid voor Olsen zelfs verwarring in de Amsterdamse defensie toch werd aldra duidelijk, dat er een brede kloof gaapt tussen het Nederlandse en Noorse topvoetbal. De Noren moesten terug en voor Tem ming en Geurtsen ontstonden er gun stige perspectieven. Doelrijpe kansen lieten zij echter onbenut, tot in de zevende minuut rechtshalf Aarnseth onze landge noten de helpende hand toestak. De Noor greep mis op een dieptepass van Schrijvers en Temming kreeg een vrij veld voor zich. De uitgelo pen doelman Martinsen wierp zich moedig in de baan van het schot. Hij kon de bal echter niet klemvast krijgen en toen het leer hoog terug ketste, was het vooi Temming een klein kunstje de bal in het verlaten doel te koppen: 10. De Amsterdammers bleven druk uit oefenen op de Noorse verdediging, die echter minder gemakkelijk tot capu: tilatie was te bewegen dan de opti mistische hoofdstedelijke aanhang dacht. Nu dient gezegd, dat de Am- Voor Uw tanden: W de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. f1.9S En voor Uw kinderen: Blendi. de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking' zorgt ervoor, dat Uw huid jong er fris blijft. f 1.9! sterdammers hun tegenstanders bij hun aanvalsacties ook wel in de kaart speelden. In de eerste plaats door hun veelal te ver doorgevoerd samenspel, dat bovendien net dat raffinement en die klasse miste om de Noren op de knieën te krijgen. Maar ook, doordat het schot weinig imponerend was. Het zou tot de 35e minuut duren, eer eindelijk het tweede doelpunt kon wor den geregistreerd. Uit een hoekschop van Hollander kwam de bal via enke le tegenstanders voor de voet van Lenz, die met een lastige omhaal de bal hoog in het net schoot: 20. Tot een grotere krachtsontplooiing kwam D.W.S. in de tweede helft. De aanvallen van de Amsterdammers kregen meer en meer de vorm van een beleg. Schoten flitsten door de roodwitte muur, die de Noren voor hun doe) hadden opgetrokken, maar het doelwit: waartegen de in het zwart gestoken Martinsen scherp af stak, bleef voor de Amsterdammers toch in nevels. De Noren, die reeds in de eerste helft moeilijk hadden kunnen meekomen, moesten steeds meer terrein prijsge ven. Zij moesten terug, in de verde diging. De nederlaag konden zij niet meer ontlopen, hun doel was er nog slechts op gericht om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Hoe wreed werd de illusie, hierin te zullen sla gen, in de laatste twintig minuten ver stoord. Tot de helft van de tweede speelpe riode had Lyn de stormlopen van D.W.S., die tot dan echter een speer punt misten, kunnen opvangen. Toen brak plotseling het verweer en hier- oor was in de eerste plaats verant woordelijk D.W.S.-linksbinnen Huub Lenz, de organisator van zo menige aanval. Israël bracht in de 27ste mi nuut de stand op 30 en vijf minu ten later was het door Temming 40. De Noorse verdediging stortte ineen een kaartenhuis. De Amsterdamse schutters schoten nu uit alle hoeken en gaten en het was Burgers, die in de 38ste minuut de {Advertentie) Mos To,*,, met Huub Leox ,1e best f"bfV'it n vj op dreef ri]mle „butler in de D.W.S.- 'j-ndmucht eebrmk rijnde D KW .- unsjthdlnle, wu niet roteer onder de J/ep 'd' :,Mu"" 1 san indruk van zijn twee doelpunten als versnellingsbak. Tijdens het zijn schot tegen ae lat. dat Ult rijden lipt houtwerk byna had doen bezwij ken. „Man wat raakte ik die bal gi Trouwens ik snapte toch een paar inaal niet hoe ze doelpunten voorkwa men". Minder tevreden was Frans Geurtsen, die niet eenmaal raak had geschoten. Maar wanhopen deed de anders zo produktieve rechtsbuiten niet. „Vanavond lukte het niet, maar dan komen ze in Noorwegen wel, dat zul je zien". Rinus Israël begreep nog niet hoe hij met zijn rug naar het doel staande de bal zo mooi in de hoek had kunnen krijgen. „Ik kon totaal niet zien waar die bal naar toe moest en ik schoot dan ook louter op mijn gevoel. Ook voor mij was het een meevaller dat het raak was", sprak de D.W.S - rechtshalf, die deze avond voor zijn doen zeer veel de aanval had ge steund. In de Noorse kleedkamer schoolden spe lers en leiders nog wat geschrokken tezamen. „D.W.S. is een geweldige ploeg", vond voorzitter Marin Olsen, „sterker dan Borussia Dortmund, dat ons vorig jaar uitschakelde. De voor hoede van uw ploeg is ronduit gewel dig". Dat laatste was ook de mening van de zo zwaar opTJe proef gestelde doelman Roar Martinsen. „Man, wat een schoten. Maar dat laatste doel punt had ik kunnen voorkomen". Wt probeerden hem wat op te beuren door te zeggen dat hij toch nog heel wat had gered. „Mag het misschien met zoveel schoten?", vroeg Martin sen nog voordat hij onder de douche verdween. Scheidsrechter Johny Tailor. 34 jaar oud en verwoed supporter van Wol verhampton Wanderers, vond D.W.S., een Engels spelende ploeg. „Maar iets minder snel'voegde hij er wat klei nerend aan toe. „Maar misschien zrjr? ze wel sterker dan de Wolves", ripos teerden wij. „Waarschijnlijk wel", grinnikte Taylor toegeeflijk. De Wol ves staan namelijk troosteloos onder aan. wil de versnelling nog al eindstand op 50 bracht. Weliswaar schoot hierna nog menig maal als een bliksemschicht de bal door de Noor se defensie, maar voor een grotere smaad bleef Lyn behoed. in de achteruit schieten, uiteraard aanzienlijke schade aan de versnellingsbak toebrengt. Bij een vo rige maand gehouden totaaltelling is geconstateerd dat 72 van de ongeveer 800 bij de landmacht in gebruik zijnde Munga's het gebrek hebben vertoond. De dienst kwartiermeester-generaal heeft een week geleden een bespre king gehad met een Duitse D.K.W.- fabriek. Resultaat daarvan was: tot op het moment dat de fabriek een deugdelijke en beproefde oplossing voor het mankement gevonden zal hebben, zal een ploeg van drie of vier Duitse technici in ons land worden gestationeerd. Deze ploeg beschikt over een aantal reserve versnellings bakken. Zodra een van de Munga's waar dan ook in het land het gebrek vertoont, zal de Duitse ploeg de versnellingsbak ervan vervangen door een nieuwe. Dit alles gebeurt ge heel voor Duitse rekening. LUCHTMACHT BESTELT ALOUETTE-HELIKOPTERS De De Koninklijke Luchtmacht heeft op nieuw een aantal helikopters van het type Alouette III besteld by de Franse vliegtuigfabrieken Sud Aviation. Even als de verleden jaar in december bestelde toestellen van dit type zijn deze helikop ters bestemd voor de Koninklijke Land macht. Met de aflevering zal in juli 1965 een begin worden gemaakt. ken. Kunnen wij U nog nader informeren over: Als u op de Efficiencybeurs geweest bent en er uw licht hebt op gestoken over reproductie-apparatuur, stellig weL Natuurlijk heeft hij (onze deskundige) u voorgelicht, natuurlijk willen wij er alles aan doen uw beeld ZO OZALID lichldrukmachinejvoor induvtr^ie en a0rrtn.iTr»t.e-.e toepaii.«o*ii: compleet mogelijk te ma- Itchtdnikmaterialeo rael piparen, polyester en andere stat* dnjtrc. F1SCHE REPRODUCTIE APPARATUUR: ALOS snivcrult repro- nern: HEIIOPRINT mei kop.eeropparoluur, HEIIOPHINT ollsel- kopieerapparaluur: ROBERTSON reproducHecamera i. SAHARA, een electro de reproductie-materialen o.a. van AGFA OAlCO. GEVAERT. KODAK ie TYPON. MICROFILM: BEU. 8 HO WEU complete mlcrolllm IniUIUIin. Lichtdmkmachinex voor adrr.iniïlratieve loepasungrn: SYSTEMATIC eta «olaulomalliche mleemlictiidrukfitHiie uil Ie runen nel pirijtainee- tatr: COMBI 1300. lornilto-iucluM «el amo-ui py trtceioer: BUROZA.etnlicMdrukmceiner.el inrittrMtviiW! ic lichMrii-ic-iner «t«r ox hel dupliceren vin caepnltr-Mtpul: reprodKte lecbmtkea in bet kader van de entomaliterinf. MERCURIUSWEG 6-8 - TELEFOON 01730-31144 - DELFT DE NIEUWE SCHOUWBURG te Middelburg zal over ruim twee maanden gereed zijn. Er heeft zich inmiddels een actiecomité ge vormd, dat het Middelburgse publiek meer bij deze nieuwe Schouw burg wil betrekken. Tijdens een persconferentie hebben dit actie comité en het Schouwburgbestuur inlichtingen gegeven over hun plannen, terwijl er tevens mededelingen werden gedaan over de feestelijkheden rond de opening: Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSOIV - badzeep Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1,65 Bloemenzeep v.a. f 0.85 (ook in geschenkverpakking)' J Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.95 Voor Uw textiel: kleurspoeling volmaakt en verft als nieuw in keer (ook nylon) enz. Per pakje f0.75 En tegen vlekken: Op dinsdag 10 november a.s. om 8 uur wordt in de burger zaal van het stadhuis een burgeravond gehouden onder het motto „Het is üw Schouw burg". Op deze avond kan iedere belangstellende Mid delburger uitgebreide voor lichting krijgen over de in richting en de mogelijkheden van het nieuwe gebouw. Op vrijdag 22 januari 19G5 zal drs. J. M. van der Laar, de staatssecretaris van het ministerie van o., k. en w., de nieuwe Schouwburg openen. Het Rotterdams Toneel zal ter gelegenheid van dit fes tijn de musical „Kiss me Ka- te" opvoeren. Hot actiecomité onder voorzitter schap van de heer J. A. Tavenier wil bij de opening van het nieuwe gebouw een geschenk namens de bur gerij aanbieden, maar heeft zich bo vendien tot taak gesteld meer begrip te wekken voor de Schouwburg. Het comité meent, dat bij de Middelburg se burgerij nog te weinig inzicht be staat in wat dit gebouw voor de stad en wijde omgeving kan betekenen. Daarom wordt de burgeravond ge houden onder met motto „Het is üw Schouwburg". Voor deze burgeravond z(jn alle Middelburgse verenigingen uitge nodigd een delegatie te zenden naar de burgerzaal. Er wordt een uitgebreide voorlichting gegeven, maar ook kan iedereen, J!~ wil, ïriil ding houuen, Toine van Bergen, de Zeeuwse toneeladviseur, zal de mogelijkheden van deze Schouw burg bespreken, en de heer D. F. I'. Hoegen, de secretaris-penning- mecster van het Schouwburgbe stuur, zal een voor ieder duidelijke en eenvoudige toelichting geven op de inrichting van het gebouw. Er wordt overigens niet alleen ge praat tijdens deze avond. De chris telijke muziekvereniging ONDA zal er muziek maken en voorts wordt een aantal dia's getoond over de bouw van de Schouwburg van begin tot nu toe. Het actiecomité verwacht voor deze bijeenkomst een grote belangstelling. „Laat de mensen er nu eens niet op straat over kritiseren, maar laat ze komen kijken en vragen stellen", werd van de zijde opgemerkt. bouw in de huidige samenleving een voudig niet gemist kan worden. Want behalve een aan alle moderne eisen voldoende accommodatie voor toneel-, ballet-, operette-, musical- en schoolvoorstellingen wordt de Schouwburg tevens een congres- en vergadercentrum. Het Schouwburg bestuur heeft reeds verschillende aanvragen voor het houden van con gressen ontvangen. Nu het Schuttershof enkele jaren daarvoor verloren is gegaan is er in Middelburg een aanmerkelijk grotere vraag naar vergaderruimte ont staan. Ook daartoe biedt de Schouw burg talrijke mogelijkheden. Over de prijzen voor amateur voorstellingen en vergaderingen kon het Schouwburgbestuur nog geen nadere inlichtingen geven. Dit bestuur ïs er zich echter wél van bewust, dat té hoge prijzen een groot deel van de toekomstige! „klanten" zouden afstoten. Voor de openingsavond heeft Schouwburgbestuur getracht om de verschillende mogelijkheden van de accommodatie zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Nu het Rotterdams Toneel de musical ..Kiss me Kate" zal opvoeren kan zowel het toneel als de orkestbak m ge bruik genomen worden. Als gast zal bij de openings avond tevens aanwezig zyn de huidige minister van justitie, mr. i De Y. Keholten, die indertyd in zyn functie van staatssecretaris van o.. k. en w. de eerste paal voor liet nieuwe gebouw in de grond sloeg. Na afloop van de voorstel ling recipieert het Schouwburgbe stuur. Getracht is zoveel mogelijk genodig den van deze openingsvoorstelling te laten profiteren. Behalve de offi ciële genodigden is er een plaats ingeruimd voor de medewerkers bij de bouw en voor alle „klanten", die in de toekomst gebruik van het ge bouw willen maken. De middag daarop zaterdag 23 januari krijgt de burgerij gele genheid om de Schouwburg te be zichtigen. Tevens zal getracht wor den om een tentoonstelling te orga niseren ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van de Schouwburg Op deze expositie zal te zien zijn „hoe het was, het is en hoe het zo ge groeid is". Voorts zal geprobeerd worden om op deze zaterdagavond nog een voorstel ling te organiseren. jongens waarnaar in de nacht van dinsdag op woensdag op het IJsel- meer is gezocht zijn terecht. Helikopters behoefden niet te worden ingezet. De bemanning van de sleepboot Wieringen van de dienst Zuiderzeewerken vond het zeilbootje gisterochtend kwart over acht ruim een km ten westen van Huizen. Zij nam de jongens aan boord en braelit hen naar het kantoor van de Huizense havendienst. Daar werden zy met koffie en een sigaretje weer snel op verhaal gebracht. Hun scheepje is naar Huizen gesleept. De jongelui waren dinsdagavond de haven van Huizen reeds dicht genaderd doch slaagden er niet in binnen te varen. De wind en de sterke stroom deden hun bootje afdrijven. De oudste jongen, de 21-jarige militair P. Heesbeen, is gelegerd in Noordwijk. De 14-jarige R. Walken woont in Apeldoorn. De 13-jarige J. Bos en de 12-jarige J. Verhelst wonen belden in Hulzen. NIEUWE ZUIDVIETNAMESE REGERING GEVORMD De Zuidvietnamese premier, Tran van Hoeong. heeft een nieuwe regering ge vormd. die geheel uit burgers bestaat, hoofdzakelijk ervaren technici in plaats van politici. Hoeong neemt zelf de portefeuille van defensie op zich. Generaal Khanh, de af tredende premier, wordt opperbevelheb ber van de strijdkrachten en is niet in het argument van de vakcen trales dat hij de huidige spanning op de arbeidsmarkt een rec-r matig© loonsverhoging niet mogelijk zou zijn, zou ik iets meer gevoel kunnen op brengen ware het niet dat de houding van de vakcentrales zelf in het recen te verleden mij ook in dit opzicht sceptisch heeft gestemd". Aldus de heer J. B. A. Hurkman. voorzitter van de Nederlandse Rooms-Katholieke Middenstandsbond, op de centrale raadsvergadering van de interdioce sane katholieke middenstandsbond in de bisdommen Haarlem en Rotterdam i die gisteren in het Groothandelsge bouw te Rotterdam is gehouden. De heer Hurkmans voegde aan deze opmerking toe dat de verantwoorde lijke leiding van de werknemersvak centrales bij herhaling heeft gezegd dat die matiging onmogelijk is. Het is. volgens de heer Hurkmans, duidelijk dat he'. enige effect van deze uitlatingen slechts kan zijn dat de be reidheid bij de eigen leden van de werknemersorganisaties om met wel ke matiging dan ook genoegen te ne men, geheel zou verdwijnen. Hier is door de verantwoordelijke lei ders een tactisch spelletje gespeeld, zo zei de voorzitter van de N.R.K.M. verder o.m. Eerst hebben zij door hun herhaalde verklaringen de druk van de eigen achterban versterkt en vervolgens hebben zij die druk als argument te genover de werkgevers uitgespeeld. Op deze manier dreigt, volgens de heer Hurkmans, weer hetzelfde „so ciaal psychologische klimaat" te wor den geschapen dat een jaar geleden tot de loonexplosie heeft geleid. Hij wilde de invloed van een gespan nen arbeidsmarkt niet ontkennen. Wanneer echter de leiding van de vak beweging ook maar enigszins moeste had gedaan de leden duidelijk te ma ken dat enige matiging in ieders be- ,lang is, dan zouden zij z.i. met meer Politici menen dat het nieuwe kabinetrecht in de onderhandelingen van de jeen lang leven zal zijn beschoren, daar werkgevers kunnen vragen die mati- hLifw, £°<*sdienstl?e êf^^ringen. ging in ieKler geval niet verder te !a_ boeddhisten en rooms-katholleken, hele- L6raan dar) Strikt noodzakelijk is maal niet enthousiast zijn over de sa-:cen gaan dan slriJ" noodzaKeU,'c 15 menstelling. Sommige ministers hebben, deel uigemaakt van de regering-Diem enj hebben hunu verleden niet mee, hoewel Advertentie) het kundige mannen zjjn. het kabinet opgenomen. Minister van buitenlandse zaken wordt Pham Dang Lam. secretaris-generaal van dit mini sterie onder Ngo Dinh Diem, van bin nenlandse zaken en eerste vice-premier dr. Ngoeyen Luu Vien. het comité Behalve deze burgeravond zaï het comité op de zaterdagen 21 en 28 november a.s. een inzameling houden, waarvoor van diverse zij den medewerking is ontvangen. Het is de bedoeling om -tan het Schouwburgbestuur van leze gel den het comité denkt rond 4000 gulden te kunnen inzamelen een „praktisch geschenk" aan te bieden, dat gebruikt kan wor den by de exploitatie van het ge bouw. De gedachten gaan uit naar een katheder met een aanslui tingsmogelijkheid op de geluids installatie, en een filmdoek voor de 16 mm-projectiecnmera van de Schouwburg. Voorop bij dit alles moet staan de dankbaarheid, dat Middelbui'g een dergelijke Schouwburg heeft ge bouwd. De organisatoren willen dui delijk maken, dat een dergelijk ge- EEN VREEMDE CARRIÈRE „Neem Lex Goudsmit maar. Dat is zo'n gezellige man", was de reden, waarom wij Lex Goud smit uitkozen voor een gesprek. Lex Goudsmit, die gisteravond in Middelburg een hoofdrol speelde in de opvoering van „Viooltjes" door toneelgroep „Studio". „Ik ben van nature gezellig", zegt Lex Goudsmit zelf. „Ik heb altijd verschrikkelijk veel ple zier in mijn werk. Dat is mis schien de reden, dat men mij zo vaak vraagt voor een leuke rol, een gezellige rol. Hoewel dat niet wol zeggen, dat ik altijd komische rollen heb. Ik heb in mijn tijd bij „Ensemble" ook „De tiende man" en „De opvol ger" gespeeld. „Ensemble": het eerste toneelgezel schap, waar Lex Goudsmit vast aan was verbonden. Dat is nu drie jaar geleden. Nu speelt hij zijn eerste sei zoen bij „Studio". Lex Goudsmit is heel laat met zijn duizelingwekkende toneelcarrière begonnen. Een jaar of vier geleden in de toneelwereld nog vrijwel onbekend, nu is hij een van de populairste acteurs van het toneel en van het beeldscherm. „Ik heb een rare carrière achter de rug", vertelt hij. „Voor de oorlog zat ik met vijf man in een zanggroepje. We hadden veel succes. Hoe ons gen re was: ja eigenlijk zoiets als de Mills Brothers. Close-harmony dus. We imiteerden ook instrumenten. Heel grappig en het ging er goed in. We kwamen in de beste zaken van Europa. Je kan eigenlijk zeggen, dat we jaren lang een goed betaalde va kantie hadden. We zaten een paar maanden in Parijs, daarna in Londen, dan weer trokken we langs de Bel gische kust. of zaten we een tijd in Juan les Pins. Dat was fijn werk. we hebben verschrikkelijk veel lol gehad. In die tijd trad ik ook al een paar keer in films op met Jean Gabin on der andere. Ook in wat filmpjes van Barnstein. Dat waren tien-minuten- filmpjes, bedoeld als films voor de grote film. Toen kwam de oorlog". Even veegt de lach weg van het gezicht van Lex Goudsmit. „Laten we maar een grote sprong nemen", zegt hrj. „Ik praat liever niet over die tijd. Na de oorlog was ons nummer kapot Van de groep was ik de enige, die nog in leven was. Ik begon toen een winkel in leder waren en ook die winkel had suc ces". Zangstudie Lex Goudsmit lacht even verlegen. „Gek, hé?", zegt hij. „Zo'n winkel. Maar daarnaast nam ik ook nog zanglessen, want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Ik wilde bij de opera. Toen ik een paar jaar les had gehad, ging ik voorzingen. Maar ach, ik liep al tegen de veertig en men zei wel „je hebt een aardige stem, maar een carrière bij de ope ra: nee, dat haal je niet meer". „Een vriend van me haalde me in de operette. Dat was meen ik in 1951. We traden toen op voor de militairen met een gevarieerd programma. Ik heb toen samengewerkt met de Vlis- singer Adri van Oorschot. Ik had toen allemaal komische rollen: dat hadden ze al goed door. In die tijd kwam ook een Amerikaan in Neder land films maken voor de Amerikaan se reclametelevisie en daar kreeg ik wat rolletjes in. Dat was leuk werk. Het voornaamste was. dat ik in die tijd zelfvertrouwen kreeg, omdat !k tegenover mensen stond met naam. Met die films ging ik naar de televi sie ..hier ben ik", zei ik. ..en dit kan ik". De t.v. tippelde daar in. Ik kreeg toen voor het eerst een paar kleine rollen en later ben ik naar ..Ensemble" gegaan en nu naar „Stu dio". Ziedaar, dat is het hele ver haal" Lex Goudsmit spreidt veront schuldigend zijn handen uit. „Neem me niet kwalijk, als het een wat ver warde carrière is". Film Variété, film, televisie, toneel. Wat doet hij het liefst? „Film", zegt hij beslist. „Dal vind ik het fijnst, omdat je met film alles kunt perfectioneren. Dan toneel en dan televisie. Variété wil Ik niet meer doen. Dat is voor goed verleden tijd. Het was een mooie tijd. maar ik denk er toch niet meer aan. Ik richt me op de toekomst. Ik hoop. dat ik veel prettige rollen krijg, zoals deze van vanavond. De baron in „viooltjes". Hoewel ik moet zeggen: we keken in het begin wel een "beet je vreemd op. toen we het stuk voor het eerst onder ogen kregen. Meestal leest een regisseur het stuk voor. maar nu zei "Peter Oosthoek: „laten we maar meteen beginnen, dan zien jullie het vanzelf wel". En we zagen het: een heerlijk stuk. Ik speel het met plezier en dat vind ik erg be langrijk. Spelen met plezier, senoritas van 12 Va t/m 18 ct sigaren van 20 t/m 33 ct

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9