ZEGE VAN JOHNSON OVERWELDIGEND Senator Goldwater gaf zijn nederlaag toe Tsjoe En-Lai gaat naar Moskou Minister Bogaers vindt Zeeuwse ratiobouw „voorbeeldig" PRESIDENT HEEFT 486 VAN DE 538 KIESMANNEN ACHTER ZICH Grotere meerderheid voor de Democraten in het Congres De Gaulle wil met Johnson praten over kernvloot HEVIGE GEVECHTEN NA VLUCHT VAN BOLIVIAANSE PRESIDENT Beslist vee! kans in de toekomst op ^xtra toewijzingf" Kruitdamp opgetrokken 207e jaargang - no. 231 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pairter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. 9.75 per kw. franco per post ƒ10,— p. kw. losse nummers 15 ct. Bureaus vilxilngtn: Watstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 36*7/3643»; Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/316*. adv. 2375), Goes Gr. Markt 2. tel 5110 'l: g.g. red. 7853. adv. 5213Ocstburg: tel. 2335: Temeuirn ArsenaaJstraat 2 tel. 2911; Zlerlzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,80. Ingea. med. 3 tarief. Kleine adv. max. 8 regelsl 32 ct. p regel min. 1.60» _Brle*en bur. van dit blad" 2T Donderdag 5 november '64 „Straf" voor Westkapelle Pagina 2 Giro 3593CO P Z C Middelburg. President Lyndon B. Johnson werd gisteren in triomf naar het Witte Huis teruggezonden na een van de grootste verkiezingsover winningen in de Amerikaanse geschiedenis. Hij verpletterde zijn Republikeinse tegenstander, senator Barry Goldwater, onder een lawine van stemmen, die de enorme overwinning in 1936 van president Franklin D. Roosevelt op gouverneur Alf Landon zelfs nog in de schaduw stelde. Senator Goldwater heeft gisteravond op een persconferentie in Phoenix, Arizona, zijn nederlaag toegegeven. Goldwater zei geen bitterheid of rancune te voelen. Hij zond Johnson een telegram waarin hij volgens de Amerikaanse traditie zijn nederlaag erkende en de president gelukwenste. Hij sprak zijn aanhangers moed in en zei dat de Republikeinse partij nog steeds oppositiepartij zou blijven. We hebben een taak te verrichten, zei hij. In zijn gelukwens aan Johnson zei Goldwater dat hij bereid was deze te helpen om een beter Amerika en een veilige en waardige vrede tot stand te brengen. Op een vraag of hij van plan was zich in 1968 wederom kandidaat te stellen zei Goldwater: „Ach dat duurt nog zo lang. Ik geloof dat ze nu een andere kandidaat zouden nemenwat mij betreft vind ik het best". Soumialot laat gevangenen vrij der Kongolese opstandelingenleiders. Gaston Soumialot, heeft besloten 600 po litieke gevangenen en 000 Kongolese soldaten die bij de bezetting van Stan- leystad gevangen genomen waren, vrij te laten. 7.0 heeft radio-Stanleystad be kendgemaakt. Lyndon Baines Johmton ei echtgenote Lady Bird, die opnieute het Witte Huis in Washington zul ten bewonen. Een 1 de laatste uitslagen van de pre sidentsverkiezingen, die bekend was die van de staat Arizona, waar Goldwater gisteravond definitief de overwinning behaalde. Dit leverde hem 5 kiesmannen op, waardoor zijn totaal op 52 kwam (van de staten Alabama, Georgia, Louisiana, Mississippi, Zuid- Carolina cn Arizona). President Johnson kreeg de 486 kies mannen van de overige 44 staten en het federale district Columbia. Voor dc verkiezing tot president zijn, zoals be kend, de stemmen van 270 óf meer kies mannen nodig. Na telling van de resul taten bij 97 procent van de kiesdistric ten bleek dat op president Johnson 41.214.171 stemmen (61,3 procent) wa ren uitgebracht en op Goldwater 26.016.535 (38,7 procent). Huis van Afgevaardigden Ook de verkiezingen voor het ge heel vernieuwde Huis van Afge vaardigden zijn voor de Democrati sche partij een succes geworden. In het aftredende huis van 435 af gevaardigden beschikten de Demo craten reeds over 257 zetels, tegen 178 voor de Republikeinen. Toen de uitslagen voor 423 zetels bekend waren, hadden de Democratische kandidaten er reeds 286 van in de wacht gesleept, tegen 137 voor de Republikeinen. Senaat In de Senaat, die 100 leden telt, waar van er 35 moesten worden vervangen, zijn de verhoudingen vrijwel onveran derd gebleven. In de oude Senaat had de Democratische partij 66 vertegen woordigers en de Republikeinse partij 34. Toen de uitslagen voor de nieuwe samenstelling op twee na bekend wa ren, had de Democratische partij haar 66 zetels behouden, terwijl de Re publikeinse partij er over 32 beschik- Kennedy Een van de opmerkelijkste uitslagen bij de Senaatsverkiezingen was die van de staat New York, waar de 38- jarige Robert Kennedy oud-minister van justitie en broer van wijlen pre sident John Kennedy, met enorme meerderheid zijn Republikeinse tegen stander senator Kenneth Keating ver sloeg. De stemverhoudingen waren 3.429.807 tegen 2.116.565. Edward Ken nedy, een jongere broer van de nieu we senator voor New York, versloeg met overweldigende meerderheid zijn Republikeinse tegenkandidaat in de staat Massachusetts. Gouverneurs President Charles de Gaulle van Frank rijk wil besprekingen voeren met de Amerikanen 7.0 mogelijk met presi dent Lyndon Johnson voor hU een uiteindelijke beslissing neemt in verband met de multilaterale kernvloot. aldus Franse regeringskringen- Volgens de zegslieden zouden deze be sprekingen ook moeten handelen over de toekomst van de N.A.V.O., eveneens een [>unt van ernstig geschil tussen belde anden. De Gaulle zou Johnson duidelijk willen maken dat hij de M.L.F. als militair nutteloos en politiek niet aan te raden I ziet. Omroepen doen ervaring op met kleurentelevisie (Van onze Haagse redactie) De vijf omroeporganisaties zullen waar schijnlijk vanaf 1 januari a.s. by toer- beurt televisieprogramma's in kleur kun nen maken. Volgende week dinsdag zal hierover In Hilversum een bespreking plaatshebben tussen vertegenwoordigers van Philips en de N.T.S. De A.V.K.O.- televisie zal als eerste in de rij in de gelegenheid zijn een t.v.-programma in kleur te maken, waarna in alfabetische volgorde K.R.O., N.C.R.V., VARA en V.P.R.O. aan de beurt komen. De omroepen hebben met deze aanpak tot doel ervaring op te doen met de mogelijkheden en moeilijkheden van de kleurentelevisie, zowel in artistiek als in technisch opzicht. Zij hopen in voldoende mate over die ervaring te beschikken tegen de tijd. dat het mogelijk ls lande lijk dergelijke uitzendingen te verzor gen. De televisieprogramma's in kleur kun nen slechts worden opgevangen door toe stellen die voor de ontvangst van kleu- ren-t.v. zijn ingericht en bovendien lig gen in het bereik van de Philipszender. Wervelstorm in Zuid-Vietnam Een wervelstorm met windstoten van soms 160 km per uur heeft de stad Quin- hon, 430 km ten noordoosten van Sai gon, getroffen en 80 van de gehouwen daar beschadigd of verwoest. Amerikaanse functionarissen die met de hulpverlening belast zijn, schatten het aantal geheel verwoeste huizen op twee- I duizend tot drieduïzend- Ook cle verkiezingen voor nieuwe gou verneurs van 25 van de 50 staten heb ben geen wijzigingen opgeleverd. In de bestaande verhouding van 34 De mocratische gouverneurs en 16 Repu blikeinse is geen verandering geko men. Een verrassing was de herver kiezing voor een zesde ambtstermijn van gouverneur Faubus van de staat Arkansas, die in 1956 van zich deed spreken tijdens de rassenonlusten in Little Rock. De verwachting is thans, dat presi dent Johnson, die overweegt in de (Zie slot pag. 3 kot. 2) ESTENSSORO WEEK UIT NAAR PERU Bombardementen op gebouwen in La Paz VLEESPRIJZEN DALEN Zowel op de rundvee- als op de varkens-1 markt hebben de prijzen de afgelopen twee weken een dalende tendens ie zien j gegeven. Op de rundveemarkt waren de aanvoeren ook iets lager. De voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk. zei Russische uitnodiging Werd aanvaard Ook delegaties uit andere communistische landen In de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn gisteren na de vlucht van president Estenssoro hevige ge vechten uitgebroken tussen aan hangers van de president en op standelingen. Estenssoro week per vliegtuig uit naar I'eru, nadat de militaire opstandelingen hadden gedreigd naar La Paz op ie ruk ken. Officieel werd meegedeeld, dat de president was afgetreden om verder bloedvergieten te voorkomen. Vliegtuigcr de Boliviaanse lucht macht die de zijde der rebellen heb ben gekozen hebben het hoofdkwar tier van de regeringsgezinde natio nale revolutionaire beweging (MNR) gebombardeerd. Gewapende burgers hebben al schietend de meeste re geringsgebouwen ingenomen. Tevens zijn in de voorstad La Caicota enige bolwerken van aanhangers van Es tenssoro gebombardeerd. gistermorgen op de openbare vergade ring van het produktschap in Utrecht., dat de iets flauwere ontwikkeling mis-1 schien toegeschreven moet worden aan. de afwachtende houding die de handel heeft ingenomen in verband met het in werking treden van de E.E.G.-regeling] voor rundvlees op 1 november. Volgens de beschikbare gegevens ligt de rund-j vleesprijs nog 8 procent boven de oriën tatieprijs. Op de varkensmarkt zijn de aanvoeren ruim. De prijzen daalden del afgelopen twee weken met tien cent. In verband hiermee is de overnameprijs voor baconvarkens verlaagd van 2,60 tot 2.53 per kilogram geslacht ge-, wicht. Ook de onderdelen zijn goedkoper I geworden. ?i/rZTet^Sfcrtfer?"afe£ Mr Va" D«k «*- jaar waarschijnlijk 300.000 ton groter zijn dan in de afgelopen winter. Ook voor Nederland wijst de prognose van de dekkingscijfers op een grotere aan voer. van buitenlandse zaken En-Lai. Tsjoe Ontmoeting op hoog niveau met Russen In Moskou is gisteren bekend ge worden dat de Sowjet-Unie en China besloten hebben elkaar op hoog niveau te ontmoeten. De Chinese delegatie zal worden]Tsjoe En-Lai en zijn gezelschap worden aangevoerd door de minister De Sowjet-l nïe lieeft China uitgenodigd de feestelijkheden verbonden aan de viering van de 47ste verjaardag van de bolsjewistische revolutie by te wonen. Hierop besloot Peking zijn minister van buitenlandse zaken naar Moskou te sturen. europese landen, uit Cuba. Zuid-Sla- vië en Buiten-Mongolië de feeste lijkheden zullen bijwonen. In de op somming van Tass komt Albanië nieti voor. Aangenomen wordt, dat dit land niet is uitgenodigd. Ontdooiing vanaf de grond werd bestookt. Hon derden rebellen die tijdens de onrust van de afgelopen dagen door de re gering zijn gearresteerd bevonden zich nog in het MNR-hoofdkwartier. Gewapende burgers hebben het Illimani- radiostation veroverd, terwijl andere zich naar het vliegveld spoeden om het volgelingen van Estenssoro onmogelijk te maken het land en masse te ontvluch ten. Generaal Alfredo Obando Candia die wordt beschouwd als leider van de op stand heeft alle Bolivianen via de radio opgeroepen aan de onlusten een einde te maken. Bij de gevechten zouden meer dan 20 doden zijn gevallen. De 51-jarige Richard McKenna. auteur van de best-seller ..The Sand Pebbles" is in zijn woning te Chapel Hill (North Carolina) 0%-erIeden McKenna maakte eerst nanm met korte .'Science Fiction" en fantastische kort verhalen „The sand Pebbles" is een boek over mariniers die in 1920 in de Chi nese wateren dienst doen. Het verscheen in 1962 en viel onmiddellijk In de smaak bij het publiek zowel als bij de Voorstellen van Erhard overhandigd De ambassadeurs van de bondsrepubliek Duitsland hebben gistermiddag de voor stellen van bondskanselier Erluird voor een Europese politieke samenwerking overhandigd aan de regeringen van de vijf andere landen van de Europese ge meenschappen. In Den Haag stelde ambassadeur dr. H. Berger de voorstellen ter hand van de secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandse zaken. mr. S. J. Baron van Tuyl van Serooskerken. Uit Bonn werd gemeld dat morgen bijzonderheden over het Duitse initiatief voor een poli tieke gemeenschap zullen worden be kendgemaakt. binnen 48 uur in de Russische hoofd stad verwacht. Het persbureau „Nieuw China" heeft de reis van mi nister Tsjoe naar Moskou inmiddels bevestigd. Het zenden van Tsjoe naar Moskou wordt algemeen als teken1 van ontdooiing tussen Moskou en Peking gezien. Zaterdag beginnen de feestelijkheden in verband met het jubileum. Het wordt het eerste bezoek van Tsjoe aan de Russische hoofdstad sedert1 hij daar in oktober 1961 wegliep uit een zitting van het 22ste congres van j de communistische partij, een inci dent dat de wrijving tussen Peking i Moskou sterf opvoerde. Albanië niet TSJOE EN-LAI naar Moskou.... Asiel Tijdens gevechten om het telefoon en telegraafkantoor van de hoofdstad zijn zes gewonden gevallen. Vele volgelin gen van de uitgeweken president heb ben politiek asiel gezocht bij Latijns- amerikaanse ambassades in La Paz. j\:\.Cochabamba"- I P' ,9sia"Cruz de =^0ryro^_ /ij Iq sierra 1 I J-'otosi '„Camiri 7ARGENTINiESc;-:-:-':'.'.-i BEZOEK AAN STREKEN, DIE „BOUWSTROOM" STARTEN .WANNEER ik in cle toekomst nog eens voorbeelden moet geven \an goed inhaken op het nationaal bouwbeleid, dan zal ik met nog meer plezier en nog meer overtui ging de initiatieven uit Zeeland op tafel leggen". Drs. P. C'. W. Bo gaers, de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid, heeft woensdag een oriënterende reis gemaakt langs de bouwplaatsen in deze provincie, waar met arbeids besparende methodes in een wer kelijk vlot tempo huizen van de "•nnd komen. Hij heeft in Zeeland gesproken met het provinciaal bestuur, met de gemeente lijke autoriteiten, die ellcnur voor de woningbouw hebben gevonden eii met de bouwteams, die proberen hun teke ningen 7.o snel mogelijk Merkelijkheid te maken. En 's avonds, in „De Koren beurs" te Goes zei hij op een perscon ferentie: „Ik ben blij dat het hier lukt! met de zogenaamde „bouwstromen". j Wat, we vandaag gezien hebben een j samenwerking van een groot aantal ge-] meenten is nu precies wat we wil-1 den". De Nederlandse bouwminister A-as met] hooggespannen verwachtingen naar de ze provincie gekomen, zei hij. En hij was de provinciale „bouwdirectie" en voor de gemeentebesturen, dat zij in zo korte tijd de ratiobouw ïti verschillende gebie den VV -Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- Beveland, Terneuzen op gang hebben weten te brengen. Met globale cijfers en percentages toonde de bewindsman] aan. dat dit het initiële, het oorspron-; kelijk aan de provincie Zeeland toege-1 1 dacnte contingent woningen voor de ko-| mende jaren alleen maar ten goede kan komen Er wordt, hier gewoekerd met ar beidsbesparende methodes, meer hui- zen met minder mankracht. Tot nu wezen. Percentagegewijs gezien ligt dat op het nationale totaal heslist aan de hoge kant. Wanneer men hij de Zeeuwse bouwteams kans ziet de driejarenplannen bijvoorbeeld in 2 jaar te realiseren, dan zal de over heid er beslist nog wat bypompen nni de bouwstroom op gang te hou den. Ook van de mogelijkheden om de zogenaamde „sluimerende" bouwca paciteit beter te benutten is niet de houw van „Bogaerswoningen" in Zeeland flink gebruik gemaakt. Mi nister Bogaers heeft er woensdag middag in Zeeuwsch-Vlaanderen en kele bekeken. Hij was tot de slot som gekomen, dat „deze huizen er beslist mogen zijn uit kwalitatief oogpunt". Tot nu toe zijn er voor deze 16.000- woningen ruim 180 rijksgoedkeurin gen verstrekt. Ook de vrijetijdsbouw komt in Zee land naar het oordeel van de be windsman goed op dreef. Daarvoor zijn in 1964 in totaal 55 rijksgoedkeu ringen verstrekt. Voor de industriële bouw ziet het er in 1965 ook rooskleuriger uit. Zo-! als bekend heeft de minister daar over een circulaire gericht aan de provinciale besturen. „Wat daarin is. gesteld is niet tot dovemansoren ge zegd. Ik heb al begrepen, dat men positief wil reageren", zei de minis ter. De industriekernen in Zeeland krijgen altijd nog wat extra's uit de woningenpot. oor hef Sloe de nieuwe primaire industriekern moeten we ook nog wat invullen", aldus minister Bogaers. Samenvattend kwam de bewindsman dan ook tol de conclusie, dat er nog flink wat bovenop net voor 1965 aan Zeeland toegewezén contingent wonin gen van 1350 komt. De minister wilde dat „extra" op het contingent zelfs fun damenteel noemen Het ziet er naar uit. dat Zeeland volgend jaar in totaal zo'n drieduizend woningen zal kunnen neer zetten. En dat is dan met name te dan ken aan de efgen initiatieven uit de provincie. „Dat extra is bedoeld als een stimulans, maar het komt pas als de ontwikkeling er ons moed geeft", ont hulde de minister. Voor Zeeland was zijn bezoek een bevestiging van ver wachtingen. Hij vond ook dat deze pro vincie precies inhaakt op de grondsla gen van de bouwnota. „En het bouw beleid is erop gericht de activiteiten van provincie en gemeentebesturen te ondersteunen. Niet als hors d'oeuvre, maar als dessert". Het had minister Bogaers bijzonder ge troffen. zo zei hij, dat in Zeeland op verschillende plaatsen een hele reeks gemeentebesturen de koppen bijeen ge stoken hebben voor het in gang zetten van een bouwstroom. Vooral het initia tief in Zeeuwsch-Vlaanderen had hem aangesproken: aannemers hadden daar een plannetje uitgeknobbeld en dit voor gelegd aan dertien gemeentebesturen. In Zuid-Beveland zijn elf gemeenten samen met Goes aan een „bouwstroom" van ruim zeshonderd woningen oegon- nen. In Middelburg en Vlissingen is de ratiobouw gestart. Terneuzen begint in december. Westeiyk Zeeuwsch-Vlaande ren en Schouwen-Duiveland hebben ook plannen. Minister Bogaers is er stellig van over tuigd dat ook cle kleine aannemers de bedrijfjes inet slechts enkele werk nemers of een vader met zoon in geschakeld kunnen worden by de ratio bouw. „Het is een kwestie van over wat aarzelingen heen stappen. Kn ver volgens volhouden, na het zeggen van de A het hele alfabet tot aan de Z". Volgens de bouwminister is het beslist niet waar. dat het mogelijk moet zijn (Zie slot pag. 2 kol. 2) Nog eenmaal willen we terugkomen op het regionale industrialisatie beleid van staatssecretaris Bakker en daarbij de vreemde historie van dit beleid sinds juli van dit jaar in her innering brengen. Eigenlijk begint de geschiedenis iets eerder, namelijk bij de tocht van de staatssecretaris door ons land, een tocht waarbij ook Zee land werd aangedaan. Bij dit bezoek deelde de heer Bakker mee, dat over wogen werd het aantal kernen te hal veren. Een periode van geruchten werd daarmee ingezet, geruchten ook over informele discussies met de vas te kamercommissie, kortom een tijd van allerlei onzekerheden waaraan begin juli een eind kwam toen einde lijk de langverwachte nota op tafel kwam. Die nota was een teleurstel ling. de reacties erop waren fel cn in feite werd nergens ook maar één goed woord over het stuk gehoord. Vorige maand kwam vervolgens het openbare debat in de bewuste ka mercommissie en daarbij bleek, dat vele kamerleden een groot deel van de sinds juli gespuide kritiek lot de hunne hadden gemaakt. De staats secretaris maakte tijdens dit debat echter de indruk, dat hij er niet aan dacht om ook maar even toe te geven, maar ziet onverwacht deelde hij mee dat hij nog wel eens met het kabinet wilde overleggen wat er op bepaalde punten zou kunnen gebeuren. Schorsing van de be raadslaging volgde, een aanvullende brief was nodig, in welk stuk de bewindsman op diverse punten tegemoet kwam aan de wen sen van de kamercommissie. Opnieuw debat in de kamer, met als gevolg nog weer mondelinge (zij het vage) [toezeggingen, waardoor de eerste no- [ta nog verder werd ontkracht. En op dit punt zijn we dus nu met zijn allen aangekomen: de staatssecretaris, de kamer, de provinciale besturen en de gemeenten. Bij het beleid heeft men [dus te maken met a: de nota, b: de aanvulling en c: de nadere toezeggin- jgen, die betrokkenen dan maar uit [de handelingen moeten halen. Is dit een staal van voortreffelijk beleid? Het antwoord kan kort zijn: nee, dat is het volstrekt niet. De staatsse cretaris is een vriendelijk en zeer be minnelijk man, een figuur met wie 'men op de daartoe geëigende tijden graag een glas zou willen drinken. !Maar tijdens een dergelijke informe le ontmoeting zou men hem dan toch moeten vragen: „Vindt U eigenlijk niet, dat het alles bijeengenomen met het regionale beleid een rommeltje is geworden?" Wanneer men de aan vankelijke nota nu legt naast de uit eindelijke resultaten, dan is men na melijk verplicht te concluderen dat er niet zo heel veel is veranderd en dat het niet nodig was geweest zoveel los e woelen en zoveel tegenspraak op te roepen. Bovendien zijn er een aantal /aagheden geïntroduceerd men denke aan Goes: secundaire kern, waarvoor zo nodig primaire facilitei ten kunnen gelden die er aanvan kelijk niet waren en die nu het beleid alleen maar ondoorzichtiger hebben gemaakt. Nee, het is geen bewind, waarop de staatssecretaris kan po chen. Er is nog een punt, dat hier aan de orde moet worden gesteld, name lijk de verhouding Sloenaven-Goes. In de Kamer heeft de bewindsman in feite gezegd, dat Goes als primaire kern is geofferd op het altaar van het Sloe, om eens een gewrongen beeldspraak te gebruiken. Immers, de staatssecretaris redeneerde: „Het provinciaal bestuur wilde het Zuid- Sloe als kern aangewezen zien, dus Goes diende te worden losgelaten." Een vreemde redenering echter. We laten nu maar buiten beschouwing dat het hier om ongelijksoortige een heden gaat (zeehaven tegenover „dro ge" industrie), maar wel willen we er op wijzen, dat het niet aangaat om de verantwoordelijkheid voor het af voeren van Goes over te hevelen naar het provinciaal bestuur. Het zou in teressant zijn te weten of de staats secretaris bij zijn bezoek aan Zee land of in de correspondentie met Gedeputeerde Staten nadrukkelijk heeft gesteld: ..Mijne heren, gij hebt de keuze tussen het Sloe en Goes". We hebben evenwel niet de indruk, dat het provinciaal bestuur voor een der gelijk duidelijk alternatief is gesteld. De stukken althans b.v, net vet* weerschrift tegen cle nota van gede puteerden wijzen geenszins in die richting Helaas ook hier geldt: een rommelig beleid van de bewindsman. We hopen overigens niet, dat het pro vinciaal bestuur de lijn van de staats secretaris zal gaan doortrekken in die zin. dat het b.v. mede zou gaan be vorderen dat bedrijven die even goed in Goes kunnen komen, naar het Sloe worden verwezen. Men zal voor het Sloe selectief moeten zijn. Als cle staatssecretaris niet meer over het onderscheidingsvermogen beschikt om !op te merken, dat Goes en het Sloe niet zo-maar willekeurig verwisseld kunnen worden, dan moet het provin ciaal bestuur er echter wél blijk van geven dit onderscheidingsvermogen te bezitten, Trouwens, het provinciaal ibestuur kan moeilijk anders: net ver schil tussen Goes en het Sloe is als het ware „ingebouwd" in het ruim telijk beleid van de provincie. Mu de kruitdamp is opgetrokken na ce maandenlange gevechten, blijkt (vreemd genoeg) de vroegere situatie in grote lijnen voorlopig gehandhaafd. Wal betekent dit actueel? Dat er in de eerste plaats een taak ligt voor de besturen van de secundaire kernen. Zij vooral moeten er voor zorgen dat de bewijzen op tafel kunnen komen, jdat de staatssecretaris er met zijn [aanvankelijke opvattingen er naast zat. De bewindsman is dan namelijk [verplicht op. grond van zijn eigen toezeggingen over te gaan tot ,.pro- 1 motie" van de secundaire kern naar jde primaire afdeling. Het lijkt wel 'een overgangsexamen. Maar daar door ligt het accent op de gemeenten [zelf: in zekere zin een uitdaging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1