Naar KRAMËR uck Driewegen kan begin maken met de bouw van een dorpshuis alles OH) kan met CEtaïlEl/Er Philips verwarmingsdeken Ook gymzaal en kleedlokaal Lenen ZEEUWSCH-VLAANDEREN Nieuwe centrale verwarming in school Zaamslag AGENDA Middenstandsavond én voetbalwedstrijd in Goes in-één ,DE LACHENDE KERK": CABARET OVER AARDVERSCHUIVINGEN MARKTBERICHTEN lkonenexpositie in Middelburg N.V. DE HOOP TERNEUZEN VEEL ONZEKERE FACTOREN BIJ DELTALJJN Breskens °aat in beroen bij Kroon donderdag 5 NOVEMBER mm W:ssel Zeeuws-Vlinderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA TIEN JAAR VOORBEREIDEN TIEN JAAR heeft DraLeh.^ erop gewacht. Nu is het zover: nog dit jaar zal de eerste spa de grond in gaan voor de bouw van een dorps huis. Het zit allemaal rond: de rijksgoedkeuring, de financiën. Het ontwerp van architect J. H. Valk uit Goes is klaar om door aannemer P. de Munck uit Driewe gen in de praktijk gebracht te worden. Het dorpshuis krijgt drie functies-in-één, als het over ruim een jaar klaar zal zijnhet wordt, verenigingsgebouw, gymnastieklo kaal en kleedlokaal voor de voet balvereniging. Als binnenkort alles gereed is voor de start van het werk, zullen de inwoners de fun deringen graven. Deze week is „de balans" opgemaakt: de stichting Dorpshuis Driewegen, de vertegenwoordigers van zo'n twintig plaatselijke verenigingen, heeft toen de resultaten van een actie onder de 530 inwoners van Driewegen heke ken: er is voor 4500 aan bijdragen toegezegd. Het bewijs, dat het dorps huisplan „aanspreekt", nu er kjjk op is, dat het gebouw by het sportveld neergezet kan worden. De verenigin gen willen er ook zelf nog iets aan doen: vandaar de suggestie in de vergadering om met eigen mensen ringen van het dorpshuis te graven. De ideeën voor een dorpshuis kwamen in Driewegen tien jaar geleden op. Toen kon deze Zuidbevelandse gemeente van het Rampenfonds een gift van 20.000 krijgen voor dat doel. En een dorpshuis voor Driewegen was nodig: de enige gelegenheid voor de verenigingen om uitvoeringen te geven of vergaderingen te houden was en is een café. ..Het gemeentebestuur heeft er zich in het begin achter gezet en gegrasduind naar de mogelijkheden", vertelde bur gemeester Lodder ons. Dat resulteerde aanvankelijk onder meer in een contact met de Nederlandse Sportraad, die uit de totogelden voor het plan van Driewegen 43.000 sub sidie wilde geven als er bij de bouw aan bepaalde sporteisen gedacht zou worden. De bijdrage kon niet doorgaan de voorzieningen zouden 50.000 ver gen. Het resulteerde wel in een ont werp en een particuliere stichting Dorps huis Driewegen. Dat was eind 1959. Deze nieuwe aanpak bracht in net begin van dit jaar een subsidie van het mi nisterie van maatschappelijk werk bin nen het bereik: bijna 25.000. Dan was er nog de bijdrage van het Rampen fonds. die intussen was verhoogd tot 25.000. De gemeente Driewegen had in de jaren, dat er plannen in de maak waren, ook niet stilgezeten: er is een spaarpot voor de bouw van het dorps huis van 34.000. Ten slotte hebben de inwoners op het ogenblik een bedrag van 4500 bijeengebracht en leveren zij een bijdrage aan de bouw als ze de funderingen graven: daarmee is ook aan de voorwaarde voldaan, die maatschap pelijk werk aan zijn subsidie verbond. Met de bouw van Driewegens nieu we dorpshuis zal een bedrag van 115.000 gemoeid zijn. Er staat dus nog een bedrag van ongeveer 26.000 gulden open. Dat denkt de stichting te „vullen" via een lening. En daar voor wil men opnieuw een beroep op de inwoners van Driewegen doen: zo probeert de stichting de rente la ger te houden dan bij een bankle ning. „Dat moet mogelijk zyn", vindt burgemeester Lodder, die er bijzonder mee ingenomen is, dat de inwoners van Driewegen nu ook warm lopen" voor het dorpshuis plan". Hoe komt het nieuwe gebouw er uit te zien? Het dorpshuis wordt 24 meter lang en krijgt een breedte van 16.5 me ter. De grote zaal plus het toneel wor den 19 meter bij 8,5 meter. Er zullen 150 bezoekers een plaatsje in kunnen vinden. Naast de garderobe, de toilet ten en de verwarmingskelder bevat het gebouw ook een keukentje. Het Zuidbevelandse Driewegen kan beginnen «iet de bouw van een dorpshuis, dat al tien jaar „in de molen" zit. Zó komt de voorgevel van het gebouw er uit te zien, vol gens de tekening. En dan zijn er uiteraard de voorzienin gen voor de beide andere functies, die het gebouw zal hebben: kleedlokaal voor de voetbalvereniging en gymnastieklo kaal voor de schooljeugd. Er is aparte bergruimte voor de turnapparatuur. Er is bovendien een kleine zaai aan het ge bouw verbonden. Die doet dienst als er kleine vergaderingen worden gehouden. Maar daar kunnen in de toekomst ook de voetballers terecht. De houten kleed hokjes, die er op het ogenblik op het rrtterrein staan worden opgedoeltt en kleine zaal van het dorpshuis zal die taak overnemen. Via een vouwwand krqgt men twee lokaaltjes. Sinds sep tember ligt de rijksgoedkeuring voor het dorpshuis in het gemeentehuis. Drie wegen kan aan de laatste „etappe" be ginnen..™ ,Wij leven op een aardverschuiving" zegt Fons Jansen ergens in zijn „one man-show" „De lachende kerk". Het is de aardverschuiving in de R.K. Kerk waarvan de kenmerken zijn: vernieuwingen binnen de R.K. Kerk. En dat zijn dan aardverschuivingen waarbij talloze ..heilige huisjes" gron dig worden ondergraven, door gees telijke voormannen en door de wat dan (nog?) heten in deze kerken de leken. Fons Jansen, een 39-jarige cabaretier heeft deze „heilige huisjes" mede ge maakt tot onderwerp van zijn one man-show, waarvan hij nu in het ka der van het veertigjarig bestaan van de K.R.O. overal in ons land voorstel lingen geeft. Gisteravond was het de beurt aan Oostburg. Aan. zoals Jan sen zijn auditorium noemde de „gees telijken en tijdelijke dames en heren". Jansen is een leek, maar dan toch een leev, die terdege op de hoogte met de interne gang van zaken in, en de goede dingen, de feilen en ge breken van zijn kerk. Feilen, die hij met nu eens milde, dan weer vrij scherpe humor beziet. Verschillende aanwezigen zullen zich af en toe wel eens „geraakt" hebben gevoeld, ge dacht hebben, dat Jansen over de schreef van het betamelijke ging. Toch passen zijn gesproken tekst, zijn pantomimes en de liedjes waarbij Michel Plemper een vakkundige, niet op de voorgrond dringende begelei ding verzorgt zeker in het kader ZAAMSLAG OOSTBURG Scheherazade sprak voor het vrouwengilde Voor een vrij groot aantal aanwezigen hield de bekende Nederlandse journalis te „Sherezade", die wekelijks haar cock- f 1 1 tailpraatjes in een damesweekblad ten erprPT SP nOO I beste geeft, dinsdagavond in hotel-ca- 51w' fé „De Eenhoorn" te Oostburg op uit nodiging van het Oostburgse r.-k. vrou wengilde een zeer Interessante inleiding over het onderwerp „De vrouw in de De gemeenteraad van Zaamslag heeft in journalistiek". Op zeer amusante wijze zijn maandagmidag gehouden raadsver- WjSt deze haar geheimen van de journa- gadering zonder hoofdelijke stemming, [jS£e haar gehoor bij te brengen, waarbij op voorstel van burgemeester en wet- zy enkele frappante voorvallen in haar houders, financed medewerkingver-1 ld^ baan leend naar aanleiding van een fcgeko- N/de rauze vert men verzoek van het bestuur van de Middelburg Suisse: Vogelvrienden, 20 uur. Wöhlor: Oranje Groene Kruis. 19.30 uur. Burgerzaal: Verzetslentoonstclling. 8.30— 12.30 uur, 13.30—17.30 uur en 19.30—21.30 uur. De Schakel 2c LOEA, 15 00—17.00 uur en 19.0022.00 uur. City Irma La Douce. 20 uur, 18 jaar. Electro Meisjes, mambo's en whisky, 14 jaar. 19.30 uur Vllssingen Alhambra: Irma la Douce. 20 uur. 18 jaar. Terneuzcn De Schakel: Bazaar hervormde vrouwenvereniging Lydia. 1922 uur. Bergen op Zoom Roxy" Eddie in volle vaart 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Ontsnapt uit San Pablo, 20 uur, 14 jaar. afdeling Zaamslag tot bevordering van het gereformeerd lager onderwijs. Op 11 juni 1964 werd een verzoek van genoemde vereniging behandeld voor verschillende verbeteringen ten behoeve van de school Reuzenhoek. Het betrof de vervanging van de houten raamkozijnen door stalen raamkozijnen met voldoen de glasopervlak. Deze vervanging bracht met zich mee de vervanging der radia toren van de centrale verwarming, die te hoog waren. Thans is gebleken dat door het aan brengen van deze stalen raamkozijnen met een aanmerkelijk groter glasopper vlak, de verwarmingsinstallatie ontoe reikend is geworden. Verzocht werd in gevolge artikel 72 van de lageronder- wijswet 1920 medewerking te verlenen voor de vervanging van de bestaande in stallatie door een met grotere capaciteit. Ook verleende de raad zijn goedkeuring aan een ingekomeD verzoek van de stichting christelijke kleuterschool te Zaamslag om beschikbaar stelling van de benodigde gelden voor de aanschaf fing van een grasmaaimachine voor de kleuterschool. De heer L. F. Florussen (p.v.d.a.) wilde weten wat deze machine zal kosten. Burgemeester J van Wijk zei hierop dat het daar bij dit verzoek met om gaat. De kosten zullen echter ongeveer f 400,— bedragen. De heer Florussen zei dat het een heel bedrag is dat moet uitgegeven worden voor een wat hij noemde betrekkelijk .klein lapje' gras dat voor de school is. De heer Jac. van Hoeve (c.h.u.) vroeg of de maaima- chine van de gemeente hiervoor niet ge bruikt kon worden. Burgemeester Van Wijk voelde hier voor weinig daar dan iedereen wel kan komen met het verzoek om de machine even te lenen. Wat het lapje gras betrof, antwoordde hij de heer Florussen dat het toch ongeveer 450 meter gazon is. Tot lid van de commissie van advies woonruimtewet werden de heren I. J. Kolijn, J. F. Lensen, H. de Feijter, M. J. Calle en F. de Putter voor het jaar 1965 opnieuw als zodanig herbenoemd. Ook herbenoemd werden de leden zitting hebbende ir. de commissie tot wering van schoolverzuim, de heren J. van Cadsand, F. Dieleman, F. K. Haak en P. Houg. In een bestaande vacature werd voor zien door de benoeming van de heer P. de Leeuw. hoofd school voor C.V.O. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Flo- russen hoelang het~ nog zal duren eer het krot in de zogenaamde Brouwerij aan de Axelsestraat zal worden afgebro ken. Dat zal spoedig gebeuren beloofde de voorzitter. Hierna ging deze vergade ring over in een besloten zitting. WATERLANDKERKJE Collecte De collecte voor de anti-hongeractie heeft te Waterlandkerkje 62 opge bracht. De opbrengst van de Zeeuwse Collecte was in deze plaats 162,11. Na de pauze vertelde het lid mej. Buijck uit Oostburg over de taak van de vrouwen in het kader van de Be scherming Bevolking. Met klem en over tuiging riep zij de aanwezige dames op de cursus Zelfbescherming voor de huis vrouw te volgen, om zodoende niet al leen beter op de hoogte te zijn van de te nemen maatregelen ter bescherming van het gezin bij oorlogshandelingen, maar daardoor bovendien in de gelegen heid te zyn deze opgedane kunde over te brengen op anderen. Oliebollenactie Zaterdag aanstaande zullen de Neder landse hervormde vrouwengroep te Wa- terlandkerkie en de jeugdactie een grote oliebollenactie houden ten bate van de Nederlandse hervormde pastorie. De in woners van Waterlandkerkje zullen de benodigdheden voor de actie gratis ter beschikking stellen. Burgerlijke stand OOSTBURG Geboren: Gideon z. v. W. Pieters-den Har- tog; Nancy d. v. M. Mercij-Cornelis: Francis- z. v. Ch. Provoost-de Smit: Dorien G. d. v. P. Snouwaert-Misslaen; Monique L. d. v. W. Gijzels-Bonnewel: Sheila M. Dierendonck-Hendriks: Alexandra P. d. v. A. Fonteijne-v. d. Laan: Jacquelina v. G. Loof-DcGeusquière: Cornells M. z S. Vastenhout-v. d. Hoofd. Getrouwd: Th. Henderikse 38 jr. en E. Neu- jr.: F. Dekker 64 jr. en M. Weijns 65 jr. Overleden: A. Jansen 76 jr.: C. Jansen 77 jr. wed v p Bouwens; J. Smith 80 jr. wed. P. Pieterse; J. v. Kouwenberg 79 jr. e. v. A. Jansen: P. de Bree 78 jr.: A. Meertens 64 Jr.; J. Penders 66 jr.: J. Aers 71 jr.: A. An- deriesse 62 jr.; J. Luteijn 90 jr. e. v. C. de Klerck. SLUIS. Geboren: Erik A., z. v. E. StabijBliek: Cor nells A. R z. v. G. v. GemerenNugteren; Monique M. L.. d. v. W. GijzelsBonnewel. Ondertrouwd: F. v. d. Neste 27 jr en A. Dle- rikx 22 jr. Getrouwd: W. Focke 25 Jr en Th. Moens jr; M. Huijs 26 jr en E. Mille 18 jr; de Gardeijn 32 jr en M. Focke 24 jr. Overleden: J. de Klerk. 77 jr. wedn. v Zande: A. Blok, 89 jr. wed. v. J. Hullu: P. de Bree. 78 jr. BRESKEN. Geboren: Janna M.. d. v. J. HoogstadStan- Erik, z- v. J. NoordhoekBuljze; Everhardt M-. z. v. W. HartmanHeemskerk. Ondertrouwd: J. Roose 22 jr en A. Ver sprille 19 jr: J. Risseeuw 21 jr en E. Hame- lijnck 19 jr. "ctrouwd: J. Roose 22 Jr en A, Versprille 19 jr. Overleden: A. Jansen 76 jr: J. v. d. Velde 69 jr: S. de Kesel 84 Jr: L Karreman 84 Jr; A. v. d. Heuvel 59 Jr: C. Roets 63 Jr. AARDENBURG. Ondertrouwd: B. de Smet 31 Jr en J. de Cos ter 28 Jr; W. Maas 22 Jr en A. v. Gaelen 26 Jr; G. van Moorhem 25 Jr en M. Gooa- sens 19 jr: P. Remijn 33 Jr en M. Noe 23 jr. Getrouwd: G v. Moorhem 25 Jr en M Goos- sens 19 jr: B. de Smet 31 Jr en J. de Coster 28 jr; W. Maas 22 jr en A. v. Gaelen 26 jr. HOOFDPLAAT. Getrouwd: F de Pulter 29 Jr en J. de Feij ter 20 jr; L. Bljnen 27 Jr en Th. Verslraetc 24 jr. ZUIDZANDE. Geboren: Anja A., d. v. D. RitecoDlerkx Mark J.. z. v. A. BoeijeOcké. Getrouwd: A Henderikse, 24 jr en J. Goede gebuur 22 Jr. Overleden: J. Luteijn. 90 Jr, e. v. Klerck. De Goese Middenstands Centrale heeft het woensdagavond bij de organisatie van haar „midden- standsavond", waarop de rol- schaatsgroep „Het Markizaat" uit Bergen op Zoom voor het voetlicht kwam, opgenomen tegen de con currentie van de t.v. die de voet balwedstrijd D.WVS.Sky Og Lyn uitzond. Wat had de G.M.C. ge daan om toch de nodige bezoekers naar „De Prins van Oranje" te trekken? Zij zette 's avonds in de kleine zaal van het gebouw een te levisietoestel neer. Én terwijl de liefhebbers van rolschaatsen hun hart konden ophalen, konden de fervente voetballiefhebbers dat ook. Toen de wedstrijd afgelopen was, konden zij bovendien nog het slotstuk van de „middenstands avond" meemaken, 's Middags was deze „service" van de G.M.C. per circulaire aan de leden bekendge maakt. Er waren 's avonds bijna tweehonderd bezoekers in „De Prins van Orange". Zij volgden bijna allemaal de rolschaatsshow. Literaire avonden voor de Z.V.U. De heer E. Leef lang, leraar aan het Professor Zeemanlyceum te Zierikeze zal in dit winterseizoen een drietal le zingenavonden verzorgen onder aus piciën van de Z.V.U. en met als on derwerp „Literatuur en lied". De heer Leeflang zai evenals in het vorige seizoen op elke avond één the ma of een groepje nauw verwante thema's centraal stellen. Hij zal dit doen met gitaarbegeleiding In liede ren, liedjes, ballades en chansons uit verschillende landen en tijden. Poëzie prozafragmenten en verhalen zullen doorgaans worden gekozen uit de mo derne literatuur van ons land. De eerste cursusavond is vrijdag 6 november om 8 uur in het overblijf lokaal van het Prof. Zeemanlyceum (ingang Poststraat). Het onderwerp voor deze avond is: „De verliefde, verdrietige, versmade, vertederde en verlangende muze". De andere twee avonden worden voorjaar 1965 gehou den. „Hei land van Cadzand" vergaderde in Oostburg De postzegelclub „Het land van Cad zand" had in het clublokaal „De Een hoorn" te Oostburg een zeer druk be zochte ruil- en veilingbijeenkomst. Voorzitter P. Geilleit uit IJzendijke waarschuwde de aanwezige leden voor onverantwoorde aankopen. Er komt, met name uit de miniatuursta- ten veel duur materiaal op de markt, dat later als verzamelobject waarde loos is. Hij deelde nog mee, dat er een extra ruilbeurs te Sluis zal worden ge houden in hotel „De Korenbeurs" op dinsdag 17 november en wekte de le den op een serie zegels uit hun dou bletten beschikbaar te stellen voor de grote Sint-Nicolaasbeurs op 7 decem ber in Oostburg: HULST Causerie Scheherazade voor het vrouwengilde Voor een groot aantal vrouwelijke be langstellenden van het vrouwengilde hield de bekende schrijfster Scherezade dezer dagen te Hulst een causerie. Op boeiende en geestige wijze vertelde Scheherezade hoe zij er toe gekomen was om als moeder van een gezin dit wérk te doen. Met geestige fragmenten en leu ke voorbeelden gaf zij haar eigen per soon gestalte. AARDENBURG Collecte Anti-hongeractie De collecte ten bate van de anti-hon ger actie 1964 bracht te Aardenburg ,11 op. Lezing over Korea op Nutsavond Het departement Sluis-Aardenburg van het Nut houdt de eerste bijeen komst in dit winterseizoen op donder dag 26 november in café Wilhelmina op de Kade te Sluis. Daar spreekt de heer W. van de Veer over het fami lieleven in Korea en voor deze bijeen-1 komst zal een uitnodiging gezonden worden aan de Z.LM .-afdelingen inj Aarden en Sluis en aan de afde-j ling Sluis van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. van het ter discussie stellen van ge vestigde zaken, die om aan] vragen, omdat ze, zoals ze nü zijn hun functie van een vorige eeuw in deze tijd niet meer voldoende kun nen vervullen. Fons Jansen pleit in zijn cabaret voor humor over de godsdienst. De gods dienst, van een mens, die „nooit wer kelijk is. tenzij hij er grapjes over kan maken" En hij citeert hierbij de schrijver Bruce Marshall. Fons Jansen brengt zijn cabaret op een knappe wijze. Hij is een beweeg lijke geest, die in een aaneenschake ling van spitsvondige conférence, speelse pantomime en pittige liedjes een programma heeft opgebouwd, dat niet alleen vermaakt, maar zeker in dit geval ook, zoals goed cabaret be taamt, aan het denken zet. Hij zingt in een liedjes over de vraag, die ge steld wordt aan filosofen, theologen, enzovoort: ..Hoe moet ik leven?" en het antwoord daarop, een wedervraag „Wie weet nog hoe 't moet", hij noemt het concilie „de enige bijeen komst, waar vaders het voor het zeg gen hebben" en maakt een „protes tantse" woordspeling: „De curie wordt hervormd". Bijzonder fraai is verder zijn pantomime van het huis bezoek door een pastoor. Tot slot komt een scène „Tot ziens in de he mel", waarbij hij een fraaie „werk- engel" ten tonele voert. Zijn „one man-show" is r.-k. religieus cabaret, dat echter ook voor anders denkenden beslist de moeite waard is om te gaan zien. Er zijn onderwer pen, die wat hun terminologie be treft niet iedereen duidelijk zullen aanspreken, maar dat zijn er niet zovele. Eind volgend jaar overweegt Fons Jansen met een cabaretprogramma te komen, dat nog „opener" is, dat zowel gericht is op rooms-katholieken als andersdenkenden, in het bijzonder protestanten. Het Ledeltheater in Oostburg was vrij wel geheel bezet. Vanavond, donder dag, komt „De lachende kerk" in het Schuttershof te Goes. W. V. WALCHEREN Ruiterdag te Vrouwenpolder Zaterdag 7 november organiseert de landelijke rüvereniging „Oranjezon" te Vrouwenpolder, ter ere van St.-Hu- bertus, een ruiterdag. Alle Zeeuwse landelijke ruiters zijn uitgenodigd, 's Morgens zal de traditionele St.-Hu- bertusrit gdreden worden. Men ver trekt om 9 uur bij café-restaurant Du- vekot. Om half twaalf hoopt men hier terug te zijn om het middagmaal te gebruiken, 's Middags zuiler de rui ters elkaar kunen meten in een cross country. Ongeveer 40 ruiters en ama zones zullen hieraan deelnemen. Deze cross valt uiteen in een licht en een zwaar gedeelte. Het terrein ligt tussen de molen en café-restaurant Duvekot. Er worden zoveel mogelijk van na tuurlijke hindernisser gebruik ge maakt. Er koman o.a. een schaaps kooi en sloten in voor. De cross is uit gezet door de heer De Munck uit Roo sendaal en gekeurd door een federa tievertegenwoordiger. De cross wordt gelopen om half een, terwijl ongeveer om half twee met de wedstrijd een aanvang genomen zal worden. De cross heeft een lengte van ongeveer 2 km. Filmavond N.R.V. De afdeling Middelburg van de Neder landse Reis Vereniging organiseert op dinsdag 17 november a.s. een film avond in de Concert- en Gehoorzaal ie Middelburg. Vertoont zullen worden de films „Dal van Aosta" en „Zer- matt". VEILING KAPBLLE-BIEZELIKGE. vembcr. Appelen: Goudrelnet 1 85 27. 80 26—27, 75 27. 70 22—25. 65 21. 2 86 22. 80 18— 19, 7J 17—19, 70 17. 65 14—15. 2D 7. 3 grof -8. Jonathan I 80 27. 75 23. 70 2»—31. CS 25. 60 21. 2 75 15—17. 70 14—16. 65 14—15. 60 12. 6, 3 grof 66.80. Cox Orange Pippin 1 75 63. 70 50—61. CS 40—16. 60 34—36. 55 24— 2 70 47. 65 40. 60 33—35. 55 18—23. 2D 6. 3 grof 20—28. COX Orange Pippin geel 1 75 61. 70 55. 6S 42—16. 60 35. 55 24 3 grof 27. Zoete Ermgaard 1 65 48. 40 40. 55 30. Ster appel 2 70 27. 65 20-23. 60 15—19. 55 12. 2D doordraai. 3 grof 12. 3 fijn doordraai. Lomb. Calville 1 75 18, 2 70 15. 65 12. 60 6',4. Golden Delicious 1 65 45. 80 41—63. 75 43—55. 70 38— S3. 65 23—43, 60 29. 2 80 26-33. 75 32—36, 70 30 37. 65 23—24 60 17. 2D 6143 grof 25—35, 3 fijn 612. Glorie van Holland 1 80 24. 75 24. 70 22. 65 17. 2 80 19. 75 20. 70 19. 65 16. 2D 7. 3 grof 14—15. Kroetappela 6.80. Valap- pels 6-50. kroet Jonathan Peren: Comtesse de Pari» 1 75 20. 70 22—24. 65 20-21. 60 18. 55 14 75 19. 70 20. 65 19. «0 i5 12. 2D 3—10. 3 grof 13. Zwijndrechtse Wijnpeer 1 80 24. 70 26. (O 25. 2 80 23. 70 25. 60 24. 2D 17. 3 grof 18. 3 fijn 15, Gieser Wil deman 1 50 42. 2 55 43. 50 30. 3 fijn 11 Ponds- peer 2 75 21. «5 18. Doyenne du Comlce 2 70 53. Kiel peer 2 70 38, «0 35. Nouveau Polteau 2 65 14—18. 55 II. Diversen: Tomaten per krat van 6 kg IA 1B 4.99. IC 3.65 Tomaten per kg 2A 28. 2B 25—26. 2C doordraai. 2CC door draai. 2BB 25. Noten per stuk 1 2443. Bra- per doos van 250 gram 2 71 Groenteveiling: Boerenkool 744. Kropsla 12. Sav. kool 1314. Bloemkool 1752. Prei 20. Spruitkool 24. Andijvie 710. In de Middelburgse kunstzaal Van Bent- hem en Jatting begint vrijdag 13 novem ber 's avonds kwart voor acht een expo sitie van ikonen. die duurt tot en met 16 januari volgend jaar. De expositie wordt geopend met een lezing met lichtbeel den getiteld „Ikonen, het zichtbaar onzichtbaar mysterlum der Oosterse Orthodoxie" in de Koorkerk te 5ïiddel- burg door professor dr. P. Hendrix, hoogleraar in de patristiek aan de rijks universiteit te Leiden. Op de expositie kan men bezichtigen omstreeks honderd ikonen, afkomstig uit enkele musea en uit verscheidene particuliere verzamelingen, onder ande re uit Zeeland. Er wordt een kapel na gebootst met Ikoondeuren. een iconosta- se en een altaar met toebehoren. Tijdens de openingsuren wordt Russische ker kelijke koormuziek ten gehore ge bracht. De organisatie en de inrichting berusten bij mevrouw M. C. van Empel-Boddaert en de heer B. P. Carrière beiden te Mid delburg. UITSLAG VERKOPING Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg heeft woensdag te Westkapelie publiek verkocht: 1.78.00 ha weiland de Pantegensweg te Westkapelie de heer C. Willem se te Middel burg voor 14.800; 1.00.00 ha weiland aan de Oude Zandweg te Westkapelie aan de heer P. de Kam te Westka pelie c.s. voor 9500; 1.12.00 ha bouw land aan de Hogeweg te Westkapelie aan de heer B Markusse te 's-Heer- Abtskerke voor 10.222. OOK VOOR fTiAStlC T\C- voor een Noordstraat 38 - Temeuzen Telefoon 2581 n KRAMER MAAKT V HET LEVEN COMFORTABEL 4 buizen dakgoten golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. AFD. PLASTICS Tel. 01150 - 2744 Waterschap Het Vrije van Sluis. de BUCK VERHUIST van Lange Nicuwstraat 28, Hulst naar BROODMARKT 6, Hulst. FeestelyUe heropening a.s. vrijdag om 2.00 uur. TERNEUZEN SAS VAN GENT HULST Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis maakt bekend, dat vanaf heden, gedurende één maand, ter inzage van de ingelanden zijn nederge- legd ter griffie van het wa terschap te Oostburg, Brou werijstraat 18: 1. een wijziging van de be groting der inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1963: 2. de ontworpen rekening der inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1963: 3. de ontworpen begroting der inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1965. met de daarbij be horende memorie van toelichting en staat van bijlagen. De ontworpen rekening '63 met bijbehorende begro tingswijziging 1963 en de ontworpen begroting 1965 zijn tegen betaling van 10 per stuk voor ieder ver krijgbaar ter griffie van het waterschap. Oostburg. 5 nov. 1964. Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis. J. B. Becu, voorzitter. C. H. M. van Zuilen. griffier. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Elemoteringcn van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaand* don derdag 5 november 1964. Prtjsklaa 0 50 cent. 19 cent. 2 18 cent. 3 17 cent. 4 15 cent, 5 13 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 november. Sav. kool 7—12. Bloemkool 12 34. Rode kool 5—12- Witte kool 5—12. Sprui ten 20—136. Boerenkool 4—11. Witlof 67—144. Kroten 10—13. Prei 12—19. Andijvie 3—15. Sla 426. Kassnijbonen 226 Spinazie 1118. Watpeen 1428. Bot peen 1822. Breekpeen 3—13. Uien 3—23. Jonathan 12—23. Golden Delicious 12—451. Goudrelnet 1226. Cox Orange 12—61. Glorie van Holland 12—31. VEILING MIDDELBURG. 4 november. Bloemkool 2 stuk» per kist 66. 3 4899. 4 33-55. 6 26—15. 8 26—39. 10 34. Nstuursla 6—14 Glassla 29—31. Witlof 118 150 Prei 1218. Boerenkool 1416- Sav kool 4—11. Andijvie 13-2:. Rode kool 5—22 Uien 8—26. Spruiten geschoond 53—74. Spruiten ongeschoor.d 5358. Breekpeen 813. Bos- peen 25—28. Witte kool 59. Waspeen 24. VEILING GOES 4 november. Export- en lndustrtevelllng ap pels: Cox Orange Pippin 1 BO-35 60. 75-80 55. 70-75 51—56. 65-70 43-53. 60-65 35—40. 55-60 22—24. 2D 6» 3 grof 13-30. 3 fijn 13—24. Goudrelnet 1 85-90 28. 80-85 27. 75-80 25.60— 26.10. 70-75 21.60—22.90. «5-70 20—21.10. 2D 7— 13. 2 35-90 22. 80-85 23—34. 75-80 13-29. 70-75 16. 65-70 13—15. 3 grof 12.80—16. 3 fijn 6—13. kroet 680. val 6.40. Jonathan 1 80-85 26. 75-80 28—29. 70-75 30. 65-70 25. 60-65 21. 2D 6. 2 30- 85 13. 75-80 14—22. 70-75 1 2—24, 65-70 1 2—18. 60-65 7—12. 3 grof 6—6.50. 3 fijn 6. kroet 6. Golden Delicious 1 85-90 42. 80-85 43-61. 75- 80 42, 70-73 33—43. 65-70 41. 2D 6. 2 80-35 30— 50, 75-80 27—45, 70-75 21—42, 65-70 17—31. 60- 65 15—16, 3 grof 12—32. 3 fijn 12—21 Lom bard Calville 2 80-85 13—19. 70-75 23, 65-70 14 60-65 6. Glorie van Holland 2 35-90 18— 20. 80-35 20—23, 75-80 20—24. 70-75 17—22. 65-70 15—18. 2D 6. 3 grof 13—15. 3 fijn 6. Zoete Campagne 1 70-75 45. 65-70 39, 60-65 20. Diverse apels kroet 6.40. val 6.40 Peren: CoRlteaM de Parts 1 75-80 20. 70-75 20. 65-70 19. 60-65 17. 55-60 14. 2D 8. 2 75-80 18—;9. 70-75 19. 65-70 19. 60-65 16. 55-60 12. 3 grof 6-16. 3 fijn 6—8. Zwljndr. Wijnpeer 2 60-65 20. 55-60 18. 50-55 16. 2D II. 3 grof 15. 3 fijn 10. Saint Remy 1 80-90 23. 70-80 25. 60-70 22. Geiser Wildeman 1 60-70 57 50-60 44. D 15-23. 2 60-70 54. 50-60 41. Conference 3 grof 40. 3 fijn 32. Diversen Black Alicante 2 196. Mispels 20. Totale aanvoer hard fruit 10.000 kisten. Groenten: Per stuk: Kropsla 2 916. Cl 7 Bloemkool Al 42—71. A2 21—53. BI 42. B2 12—39. afw 12—22. Knolselderij 1 9—13. Per bos: Wortelen 1 18—22. Selderij 15. Kro ten II. Per kg: Aardappelen 14—15. Tomaten A2 34 —48, Cl 43. Witlof Al 137. A2 114—117, Bl 123, B2 88—112. afw. 67100. Spruiten A2 31—43, B2 20—21. afw. 25—26. Peen C2 12—13. Andijvie 1 11—14. 2 8- Waspeen Bl 17. Uien afw. 9-10. Prei Al 19-21. A2 15—16- Groene sav. kool 1 18, 2 7—8. Bl 9. Rode kool 1 15—17. 2 9-15. Bl 5—9. Witte kool I 9. Bl 8. Gele sav. kool 1 7. Boerenkool 1 18—21, 2 13 VEILING TERNEUZEN. SU 1 25—40. 2 6 70—20-10. Bloemkool A 36— 74. A2 24—64. B 23. B2 32—34. afw. 29-25. Knolselderij 6—12. Selderij 3—13 Bintjes 17. Andijvie 13-27. Rode kool 11—13 Spitskool 7. Sav. kool 12—26. Witte kool 3—9. Boeren kool 16- Breekpeen 8—10 Waspeen 13—18. Prei 16—30. Spruiten 15—58- Spinazie 850—1L Tomaten A 25—34. B 26. C 25. Uien 5—26. Witlof B 97—126. B2 106—116. afw 76-85. Appelen: Jonathan 1 80 23—27. 75 26—28. 70 27—28. 65 25—26. 60 19—20. 2 80 20-21. 75 20. 70 16—17. 65 14—15. 60 12—13. 3 grof 13 Golden Delicious 1 85 4143, 80 4248. 75 4150. 70 35—44. 65 30—36. 2 85 30—40, 80 31— 40, 75 31—41. 70 25—35. 65 19—24. 60 20. 3 grof 25—27. 3 fijn 15, kroet 15—19. Cox 1 80 50—60. 75 52—58. 70 49—55 65 33—45, 60 32—34 55 23—24 2 80 42—43. 75 44-^48, 70 4 3—45. 65 36— 37. D 60 26-32. 55 16-17. 3 grof 13—28. 3 fijn 9—12. Goudrelnet 1 80 24—25 75 24—27 2 63 1516. Peren: Doyenne du Comlce 2 85 54 55. 80 5758. 75 65—66. 70 66—67. 65 56—57. 3 grof 54—55. 3 fijn 41. kroet 9. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 6882 kg. 0.75—1.10. Handels- garnalen 397 kg. 056—1.11. Schar 52 kg Bot 93 kg Wijting 37 kg. Kabeljauw 210 kg. Pa ling 12 kg. Sprot 31540 kg. Ongesorteerde vis 117 kg. (Van onze parlementaire redacteur) In de openbare vergadering van de com missie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer hebben enkele Kamer leden de Deltalijn ter sprake gebracht. Deze lijn zou moeten lopen van Rotter dam over Hellevoetsluis. Middelharnis, Goes. Terneuzen. Gent. Brugge naar Ca lais. Er wordt op het ogenblik nagegaan of bij de opstelling van de ruimtelijke plannen in het Deltagebied de gelegen heid voor de aanleg van deze fijn kan worden opengehouden. Staatssecretaris Keyzer deelde mee dat er evenwel veel ongewisse factoren zijn zodat hij nog niets over de definitieve aanleg van de lijn kon zeggen. Auto schepte jongetje in Oosterscheldestraat Bij het spelen is woensdagmiddag te gen kwart voor zes de 12-jarige J. C. in de Oosterscheldestraat te Middel burg onder een auto geraakt. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar hij werd verbon den. De jongen ging zo op in zijn spel, dat hij de door P. A. R. uit Middel burg naderende auto te laat opmerkte. De gemeenteraad van Breskens heeft zich woensdagavond zonder hoofde lijke stemming geschaard achter het voorstel van b. en w. om bij de Kroon in beroep te gaan tegen een door Ge deputeerde Staten onthouden goed keuring van een uitbreidingsplan Zo als reeds eerder gemeld betrof dit een bestemming van recreatiegronden westelijk'van de veerhaven. Daarin i« als een enclave opgenomen een kampeerterrein van dé heer A. Cappon, waartegen G.S. bezwaar ma ken om waterstaatkundige redenen. Met name de heer Th. P. Cambier (g.b.) was van mening, dat de be zwaren van G.S. nogal ver gaan, om dat het nog wel 20 jaar kan duren eer die waterstaatswerken aan uit voering toe zijn. „Als men aan die werken begint, bunnen altijd de nodige maatregelen worden genomen", dacht burgemeester J, A. Eekhout. Voorts keurde de raad enkele voor stellen goed tot verkoop van gronden in het plan „West" voor de bouw van een aantal autoboxen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19