Penibele begroting Brouwershaven „kapstok" goede voornemens raad Sport en Raadslid M. Matthijsse: „We besturen eigenlijk nog steeds vier dorpjes AGENDA NOORD-ZEELAND Uitreiking prijzen zomeravondvoetbal MARKTBERICHTEN een motor, GARAGE P. DEKKER FIRMA WALKOUT WOENSDAG NOVEMBER J9M WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT P.v.d.A. - ZONDER ETENTJE - „NAAR BETER BEGRIP" Een uiterst penibele begroting voor 1965 heeft de raad van Brouwers haven dinsdagmorgen aangegrepen als een kapstok voor series goede voornemens, waar het gaat om de onderlinge samenwerking tussen de fracties over en weer en gezamenlijk ten opzichte van b. en w. De P.v.dj\.-er M. Matthijsse zei het zo treffend: „Laten we nu in onze nieuwe gemeente streven naar een klein beetje meer begrip dan we in de afgelopen jaren konden opbrengen. Zoals we het nu doen, besturen we eigenlijk nog steeds vier dorpjes". En daarmee was de rivaliteit weer eens getekend. Het leek erop of men wat dichter bij elkaar zou komen. „We moeten bezuinigen en laten we daar samen wat aan doen", klonk het eenstemmig uit de algemene beschouwingen. En als een zaadje voor een wat minder scherpe verhouding, voor een open gesprek onderling, hadden b. en w. de raad uitgenodigd voor een ex cursie door de gemeente, met een etentje in Dreischor daaraan vooraf. Maar nu was het uitgerekend de P.v.d.A.-fractie, die daar niet aan wilde. gere uitkeringen voor maatschappelijke steun. Nieuwe kapitaalwerken konden in deze begroting niet worden geraamd. „Slechts als het rijk financiële steun verleent, kan nog tot uitvoering wor den overgegaan", zo schreven b. en w. Wethouder J. A. v. d. Bijl moest dus wel concluderen, dat de gemeentewer ken ditmaal het slachtoffer van de De socialistische voorman J. Dek ker vond zoiets maar „feestvieren en potverteren". Maar dat was dan een opmerking, die burgemeester A. H. Vermeulen hem hoogst kwalijk nam en waartegen hij heftig protes teerde. De andere fracties vonden de woorden van de heer Matthijsse i de pogingen naar een betere ver standhouding in de raad construc tief cn nuttig. Maar de P.v.d.A.-be- zetting ging liever thuis eten. Hoe beleefd er ook werd geprobeerd haar tot andere gedachten te brengen, hoe vaak er in de begrotingsverga dering op werd gezinspeeld. Men had nu eenmaal schriftelijk aange kondigd van de invitatie geen bruik te maken. B. en w. en de andere raadsleden ren er niet erg gelukkig mee. „Als U bezwaren hebt tégen het programma. besproken kunnen worden. Het is jam mer dat U zich aan een bespreking ont trekt. Het zou juist een geschikte gele genheid zijn om tot een rustig, infor meel gesprek te komen, pat zou de stemming, die uw fractiegenoot Mat thijsse als een wens op tafel brengt juist kunnen bevorderen", aldus burge meester Vermeulen tot de heer Dek ker". De P.v.d.A.-fractie liet zich niet vermurwen. De drie aanwezige heren beloofden half de middag terug te komen voor een slotbespreking met de stedebouwkundige. Ze bleven volhou den dat het etentje te bezwarend zou zijn voor de begroting. Ze reageerden niet verder op een opmerking van me vrouw E. P. Motmans-v- d. Peen: „La ten we het dan ieder zelf betalen". Na-praatje Het was de socialistische raadsfractie te doen om meer openheid en meer toe nadering in de Desprekingen-zonder- etentjes, zoals de heer P. de Moor het formuleerde. En de heer Dekker preci seerde die wens nog nader: „Dat zou bijvoorbeeld na de openbare vergade ringen van de raad kunnen gebeuren. Maar dan staat de burgemeester altijd als eerste op en dan gaan we maar weg" Opnieuw een protest van de voor zitter. die toch wel even duidelijk wilde laten uitkomen, dat hij de raadsleden nog nooit de pas heeft afgesneden voor een na-gesprekje. stapte over de bezwaren v fractie heen. En het was de heer J. ten we maar eens proberen fracties op allerlei punten wat meer eensgezindheid te krijgen. Misschien is een gesprek zonder b. en w. dan nuttig. Dan kunnen we met onze standpunten over het beleid wat be ter aan de bestuurstafel komen" Daartoe was de P.v.d.A. wel bereid, zoals men uit de woorden van de heer Matthijsse kon opmaken. En deze deed er nog een praktische suggestie bij: „We moeten onze opmer kingen in het vervolg maar niet te vaak op schrift stellen. Dan word je zo gauw scherp; dan zijn het zo vaak'ingevingen van een heftig moment." Wethouder L. M. Moermond maakte bij de begro tingsbehandeling in de ogen van de ..Brouwershavenaars" nog een goede beurt, toen hij zijn excuses maakte voor opmerkingen uit de vorige raadhuiszit ting. wanneer die grievend geweest mochten zijn. Zeer slecht" ff' Over de begrotingsbehandeling in de raadsvergadering van gistermorgen nog het. volgende. Zoals mén weet moesten b. en w. in hun aanbiedingsbrief bij het jaarstuk de financiële positie van de ge meente Brouwershaven „zeer slecht" noemen. De voornaamste oorzaken: te ruggang van het bevolkingsaantal, ho ge salariskosten, kapitaaluitgaven, ho- kinder boeken tijdens de Kinder boekenweek ontvangt ieder, die een bedrag van minstens 4,50 aan kinderboeken besteedt, het boekje „De blauwe boekanier" als geschenk. DE VEY MFSTn/iRH Bellamypark 45-58 Vlissingen Gors Grand: Irma la Douce 19 30 uur. 18 Jaar Prins van Oranje: RolRchantsshow voor G.M C 20 uur. Vllsslngen Alhumbra: De grote ontsnap ping ZO uur 18 laar- Mlddelluirg - City' Toneelgroep Studio voor Z.V-U.. 20 uur Burgerzaal: Verzetsten- toonstelllng 8 30-12 30 uur. 13 30-17 30 uur en 19 30-21 30 uur. Wesldorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Gérard Grassère. Dergen op Zoom - Roxy: De val van Rome, 20 uur, 14 Jaar. Luxpr: Alleman, 20 uur krappe begroting zhn geworden, Uit de algemene beschouwingen had hij begre pen. dat de raadsleden zich stuk voor stuk ernstig bezighouden met de finan ciële positie. Mét de burgemeester trok de heer Van der Bijl deze lijn naar de toekomst: de dienst gemeentewerken Is voor ons te zwaar en te duur: we zullen ook tot inkrimping van onze administratieve staf moeten komen. De geld verslinden de auto van de dienst G. W. moet wor den opgeruimd als hij versleten is". In hun algemene beschouwingen hadden de raadsleden allerlei suggesties ge daan. De heer J. J. Klaassen (prot chr.) had met name bedenkingen tegen de hoge salarispost van 338.272. Voor de bewo- zomerwoningen steeds meer voerd. V.V.D.-woordvoerder M. Lukaart bepleitte aanbesteding van het onder houd aan straten en pleinen en niet langer dure uitvoering in eigen beheer. De heer Dekker wilde meer vaart ln de recreatieplannen. „We moeten er niet mee achteraan komen". En verder: een bezuiniging op alle fronten. „Bij onze gemeente hebben we machines, maar ook nog de mensen voor hetzelfde werk. Dat klopt natuurlijk niet". In principe ging de raad van Brou wershaven nog akkoord met een voorsta van b. en w. tot restauratie van de Stadswaag aan de Markt en om daarvoor als architect aan te wijzen de heer M. J. J. van Be veren. ZIERIKZEE Leden wezen- armbstuur St.-Annaland herkozen De Zierikzeese sportvelden „Bannink" aan de Emil Sandströmweg, in de on middellijke nabijheid van het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis zijn op de feest avond van de bedrijfs- en zomer avondvoetbal in de Graanbeurs enkele malen onderwerp van gesprek weesrt. Maar dan in gunstige zin. De voorzitter van de commissie bedrijf s- en zomeravondvoetbal, de heer C. I. Jumelet roemde in zijn openingstoe spraak de toestand van de velden. In zijn dankwoord betrok hij het gemeen tebestuur, dat aan de verzorging van dit fraaie complex sportvelden zoveel doet. Voordat burgemeester mr. A. Th. Dijckmeester de aanvoerders van de verschillende elftallen naar het toneel riep, onderstreepte hij ook de verzor ging van de velden door he> gemeente- personeel. Zeer binnenkort, op 14 no vember a.s. zal ook het probleem „verkleden" van de baan zijn. Dan zal er een fraai kleedgebouwencomplex worden geopend En na al deze feeste lijke woorden was het tijd voor de wis selbekers en anc^gre prijzen voor de voetbalelftallen. Als winnaar kwamen dit jaar de Zie rikzeese Veteranen uit de bus. De hele ploeg trad aan op het toneel en de voorzitter ontving een fraaie wissel- beker. Als tweede stond op de rang lijst de Koninklijke Zeelandia N.V. ge noteerd. Ook voor hen was er een (kleinere) wisselbeker. En de overige ploegen ontvingen allen een asbak met inscriptie. Het waren de rijkswater staat, P.Z.E.M., P.T.T., Aannemers bedrijf Van Aken, Constructiewerk plaats Steutel. Vervoersbedrijf Van der Wekken, Motorenfabriek Smit Bolnes N.VVelocitas uit Seroosker- ke en als laatste geëindigd het ge in eentepersoneel Neptunes. De P.T»T. kreeg de prijs van de sportiefste ploeg. Na het officiële gedeelte kon de feest avond beginnen. Een avond die eer. half uur later, nl. om half negen was gestart omdat het gezelschap dat op moest treden drie uren aan het Zijpse veer was opgehouden. Opgetreden werd door het A tot Z-cabaret. Een vlot en humoristisch programma van Jan de Kleijn. Met zang, voordracht en sketches hield hij het publiek enke le uren in de ban. Hij werd geassis teerd door de zangeres Truus van Kan en Jan van de Beid aan de piano en hammondorgel. Tot na het midder nachtelijk uur werd het feest voortge zet op muziek van het trio Sebregts uit Bergen op Zoom. Er waren onge veer 350 belangstellenden in de zaal. S1NT-ANNALAND Accelerando bracht serenade Daar de heer M. A. Gijzen, directeur van de Koninklijke Fanfare „Accele rando" te St.-Annaland, zaterdag in het huwelijk trad met mejuffrouw M. Ser- ne te Begen op Zoom. brachten de le den van de Fanfare hem een serenade. Na een muzikale wandeling door de straten van Bergen op Zoom werden voor de feestzaal „De Palmboom" enke le nummers gespeeld, waarna de voor zitter de heer A. J. Boogaard het bruidspaar feliciteerde. Na een gezellig samenzijn in de Palmboom volgde de af mars naar huis. VéGé-district Zeeland in Vlissingen bijeen Ruim 160 bij de Végé aangesloten krui deniers hebben dinsdag in „Britannia" te Vlissingen de jaarvergadering van het district Zeeland bijgewoond. Tijdens deze bijeenkomst wera het woord ge voerd door de rijksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland, de heer A. Korstanje. die een toelichting gaf op de midden- staadspolitiek van economische zaken Met nadruk stelde hij in zijn betoog, dal de bedrijfsblindheid over de gehele linie voor iedere individuele kruidenier een aansporing moet zijn om zijn bedrijf te laten „doorlichten". Vaak blijkt dan na zon onderzoek, dat bepaalcfe bedrijfs kosten door een geheel andere aanpak kunnen worden gedrukt. Ook werd tijdens de vergadering ge sproken door de adjunct-directeur van het Végédistrict Zeeland, de heer P. Maljers uit Middelburg, die aandacht vroeg voor de statiegeldloze verpakkin gen. Vele fabrikanten schakelen name lijk over op een statiegeldloze verpak king. Dit betekent, dat strenger dan voorheen zal worden gelet op het etiket op de potten en flessen, waarvoor we; statiegeld wordt berekend en teruggege ven. De fabrieken zullen de kruideniers voortaan geen statiegeld meer uitkeren voor potten en flessen, die niet zijn voorzien van een etiket, aldus spreker De jaarvergadering werd besloten met een gezamenlijk Wegens periodiek aftreden als regenten van het Wezenarmenbestuur te St.-An naland van de heren L. I. Goedegebuu- re en J. A. Kaashoek, heeft het bestuur de volgende aanbeveling gedaan. Vaca ture L. I. Goedegebuure: 1. L. I. Goe- degebuure, 2. L. den Engelsman Pzn. In de vacature J. A. Kaashoek: 1 J. A. Kaashoek. 2. Jan L. Bruijnzeel. Het gemeentebestuur heeft met algeme ne stemmen herkozen de heren L. I. Goedgebuure en J. A. Kaashoek. Benoeming onderwijzer De heer M. Willemse, onderwijzer aan de openbare lagere school te St.-Anna land. die sinds het vertrek van J. den Hollander op 1 december 1963 in tijde lijke dienst werkzaam is, werd met in gang van 1 januari 1965 in vaste dienst sens uit een pass met benoemd aan deze school. 't helpt en., 't is lekker RED BAND - ROOSENDAAL Burgh II-S.V.O.W.K. 5-1 Een hechte defensie vonden de Ouwer- kerkers op hun weg naar het doelge bied van Burgh II. De voorhoede van Burgh heeft van de legio kansen maar een matig gebruik gemaakt Voor de rust kon Leo Dijkman de score openen: 10. Al spoedig gevolgd door een daverend schot van M. Bakker: 2 0. Een bal van Leo Dijkman verdween achter keeper Buis (30) en toen pas kon v. d. Werf met een schuiver de Burgh-doelman passeren: 31. Na de rust scoorde Bakker: 41. Het mooiste doelpunt maakte Leo Dijk man die een bal uit een voorzet inkop te: 5—1. DR. VAN GELDEREN-BEKER WEDSTRIJDEN TE KAPELLE In december zal de afdeling „Kapelle- Bieze.linge en Schore" van het Neder landse Rode Kruis herdenken, «lat zLJ tien Jaar geleden al» zelfstandige nfd«-- ling werd opgericht, In verband met dit Jubileum heeft de kadercommissie in iet rayon Zeeland besloten, dit jaar de wedstrijden om de dr. van Gelderen-be ker te Kapelle te laten plaatsvinden. Deze wedstrijden zullen zaterdag 7 no vember aanstaande worden gehouden in het verenigingsgebouw „Obadja". De zilveren dr. Van Gelderen-beker werd twee jaar geleden ingesteld ais dank aan de arts D. N. van Gelderen te Middelburg voor het vele werk dat deze in een reeks van jaren in het be lang van de E.H.B.O. heeft verricht. Twee jaar geleden werd de strijd om deze voor de E H B O. zo bijzondere tro fee voor het eerst in Middelburg houden. Winnaar werd toen de afdeling Oostkapelle van de Kon. Ned. Ver voor E.H.B.O. Dit jaar zal de strijd gaan tus sen ploegen van'Oostkapelle en Yerseke van de Kon. Vereniging E H.B.O.. de af delingen St. Jansteen en Westdoime van de Katholieke Bond voor E.H.B.O., wijl voor het Rode Kruis de ploegen van Souburg en Goes zullen deelnemen. Als bijzonderheid geldt, dat enkele leden van de organisatie „Lotus" zich bereid hebben verklaard om tijdens deze wed strijden als patiënt op te treden. Ver wacht mag worden, dat de wedstrijd een zeer Instructief karakter zal dragen. De organisatie „Lotus" stelt zich ten doel. om het „spelen van patiënt" bij oefeningen en wedstrijden zo realistisch mogelijk na te bootsen, zodat de hel pers als het ware een echt ongeval voor geschoteld krijgen. De studie voor „Lo tus-lid" vergt dan ook een langdurige en instructieve opleiding, waarbij men niet alleen over een gedegen kennis van de E.H.B.O. moet beschikken, maar te vens goed toneel moet kunnen spelen. De kadercommissle is dan ook verheugd dat voor de eerste maal in Zeeland de den van de Lotus-organisatie zich be reid hebben verklaard aan deze belang rijke wedstrijd mee te willen werken. 9 RUIN1SSE Begrotingszitting raad Bruinisse De raad van Bruinisse zal eind deze maand de begroting voor 1965 behan delen. De raadsleden hebben een convo catie voor de begrotingszitting ontvan gen tegen vrijdag 27 november. De ver gadering begint zoals gebruikelijk om half acht 's avonds. OUD-VOSSEMEER „St.-Joseph'' hield ledenvergadering Dezer dagen kwam de r.-k. toneelver eniging „St.-Joseph" uit Oud-Vosse- meer in de zaal van de heer P. A Mees in ledenvergadering bijeen der leiding van voorzitter C. A. Dorst. Na enige tijd door gebrek aan spelers niet in staat te zijn geweest een uit voering te geven, wil men dit seizoen weer een stuk op de planken brengen. Uit het financiële verslag van de pen ningmeester bleek het kassaldo met 42 te zijn toegenomen tot 220. Ten slotte nam de vereniging afscheid van het altijd nog zeer actieve lid Anth. de Leeuw die zich in verband met zijn gevorderde leeftijd gaat te rugtrekken. Het afscheid was echter niet definitief, want de heer Van Dorst bood hem het erelidmaatschap met dank voor hetgeen de heer De Leeuw gedurende een lange reeks van jaren voor de vereniging heeft ge daan. SCHERPEN1SSE Rijkspostspaarbank Op het hulpkantoor te Scherpenisse is met 58 handelingen 15.588,39 inge legd en met 20 handelingen 17.428,93 terugbetaald. Er werd 1 nieuwe reke ning uitgegeven. SIRJANSLAND Collecte Ne Novibcollecte heeft te Sirjansland 61,05 opgebracht. Renesse-Hansw. Boys 5-3 Het hard werkende en zeker ook niet onverdienstelijk spelende Renesse slaag de erin de bezoekers met een volkomen verdiende nederlaag naar huis terug te sturen. In de 11e minuut kon Renesse de leiding nemen, toen midvoor M. Koo- man de bal in zijn bezit kreeg en on houdbaar inknalde: 10. Weer was het Kooman die met een goed gericht schot in de 16e minuut de voorsprong tot 20 kon opvoeren. Slecht ingrijpen van rechtsachter Kooman gaf in de 18e min. de linksbinnen de gelegenheid doelman Everaerts het nakijken te geven (21) en weer 2 min. later werd het zelfs door de linksbuiten gelijk (22). De Renes- se-aanval bleek na rust al spoedig veel gevaarlijker dan die van de bezoekers. Met een fraaie kopbal, uit een hoek schop van Goossens. gaf M. Kooman zijn club weer de leiding (32». Het werd zelfs even later 42 toen Goos- ver schot merk Honda, 22.000 km gelopen. de staander het net Uet trillen. Even werd het hierna nog spannend toen de linksbuiten van de Boys met een verrassend vleugelschot de stand op 43 bracht. De thuisclub stelde hier na alles in het werk om de voorsprong veilig te stellen wat hen 12 min. voor tjjd gelukte met een fraaie kopbal van Jac. Dorreman uit een corner van Boer- ma: 53. Oudemolen-Burgh 1-2 Heel hard heeft Burgh moeten werken om twee volle punten uit Oudemolen mee te brengen. Stuk voor stuk hebben de spelers gesjouwd op een veld dat door twee „greppels" in drie stukken was verdeeld en vol molshopen zat. Toch is de overwinning volkomen ver diend en met wat geluk was de zege nog meer afgetekend geweest Het was Toon Rijnberg die Burgh aan een 10- voorsprong kon heioen door een hard schot. Jammer dat Frits van Oeveren kort voor de rust uit moest vallen. Joop Deurloo nam zijn plaats in. Na de rust kreeg Oudemolen er opeens zin in en aanval op aanval golfde op het Burgh-doel af. Keeper Schoonaard was in prima vorm en hij deed zijn werk uitstekend. Een plotselinge uitval van Burgh deed de bal bij Nico v. d. Graaf belanden die hard inschoot: 02. Tien minuten voor tijd moest Burgh zwich ten voor een treffer van de linksbinnen Machielse: 12. Er is daarna nog aan weerszüden hard gewerkt voor een doel punt. doch in de stand kwam geen ver andering meer. Zonnemairo-Ylerikzee 11 1 -7 Zonnemalre trad zondagmiddag binni de lijnen met invallers voor Hanse, De Munnik en Van Vossen, wat ongetwij feld een verzwakking was. Niettegen staande wisten de rood-gelen het eerste half uur.hoewel ze reeds in de 6e mi nuut tegen een 10 achterstand op keken dóór een onverwacht hard schot van Jonker diverse mooie aanvalt-.i op te bouwen, maar in de voorhoede ont brak ten enenmale de „afwerker" In de 32e minuut kwam onverwacht de ge lijkmaker. toen van links over de ver dediging naar de vrijstaande Klomp werd geschoten, die hard inschoot (1 1). De vreugde was echter van korte duur want twee minuten later onder- i Jonker een solorush welke hij keu rig afrondde (1—2). Drie minuten hier na kreeg Stoel de bal op de arm in het strafschopgebied wat voor de gasten een penalty opleverde, welke spil Kos ten langs De Munnik joeg: 13. Na de thee waren de eerste vijf minuten voor Zonnemaire maar zienderogen zakte het snelpeil. De vermoeidheid bij de thuis club ging parten spelen. In de Se min. gaf Jonker een keurige voorzet welke Moelker met een formidabele kopstoot in de touwen joeg: 1—4. Vier min later een voorzet van Zappeij, welke midvoor Jonker beheerst intikte: 15. Toen de Zonnemaire-verdediging voor buitenspel bleef staan schoot Moelker nummer 6 in: 16 Een voorzet van Meijer wist G. Kostei goed te benutten 17. wat tevens de eindstand werd. ROBUR WON VERRASSEND VAN DREISCHOR (15) Dreischor heeft er zondagmiddag voor eigen publiek tegen het Goese Robur bijzonder weinig van terecht gebracht. Het moest in de gasten met 1-5 zijn meerdere erkennen. Dreischor trad volledig binnen de lij nen maar er werd slecht en zonder enig enthousiasme gespeeld. De ge hele blauw-witte ploeg was debet aan deze nederlaag want zowel de verde diging als de aanvalslinie bracht weinig van terecht. Robur nam al di rect het heft in handen, wat resulteer de in diverse schoten op het doel van Dreischor, waar Kees Dooge echter voorlopig baas bleef. Al kort na de aanvang kregen de Goe- senaren enkele opgelegde scorings kansen. die hopeloos werden gemist. Het eerste doelpunt ontstond na een half uur. Wim Boel had zich goed vrij gespeeld en het viel hem niet moeilijk Dooge het nakijken te geven (0-1). Dreischor wist hier maar weinig te genover te stellen en hierdoor kwam het dat met een 0-1 voorsprong vi de gasten de rust aanbrak. Na de hervatting zaten de gasten die beter voetbal speelden dan de blauwwitien onmiddellijk fel op de bal. Na drie minuten resulteerde dit in een treffer van Landa (0-2). Toch was de Dreischor-aanval er beter in dan in de eerste helft. Han Steenland was in verband met een beenblessure vervangen door Kees Lodewijk ze bracht de nodige vaart in de aan val. Eerst nadat een Roburg-goal we gens buitenspel was afgekeurd kwam Dreischor aan een tegenpunt. Lode wijk nam een hoekschop die hij recht streeks in het doel deponeerde (1-2). Dreischor zette nu het Goese doel zwaar onder druk en Hoogesteger moest vaak handelend optreden het geen hem echter goed afging. Wel scoorde De Vlieger een tweede doel punt voor Dreischor maar dit bleek niet geldig te zijn. Robur ontworstel de zich langzamerhand aan de druk en verzette de bakens. Landa gaf Kees Dooge opnieuw het nakijken waardoor de stand op 1-3 kwam en Dreischor had toen niet zoveel meer in te brengen. Weer was het Landa die Robur liet juichen door de stand op 1-4 te brengen Kort voor het einde voegde Aartsen hier nog een vijfde doelpunt aan toe, zodat met een ver diende 1-5 overwinning voor Robur het einde kwam. Indeling voor Schouwse biliarters Door het district Schouwen-Duiveland van de biljartbond is voor de competi tie voor viertallen de volgende indeling gemaakt Klas C I: De 3 schapen (Drei schor); O.K.K. (Nieuwerkerk)Renesse en V O.G. (Zierikzeel. Klas C III. afd. A: Entre Nous (Zierikzee); O.K.K. II; V.O.G. II; Witte van Haemstede en Oude Vrienden (Burgh). Afdeling B: B.V.O. OosterlandCarambole (Drei schor); K.O.T. (Zierikzee); K.V.L. (Noordgouwe) en V.O.G. III. Klas C IV. afdeling A: Concordia (Zierikzee): De Lelie Scharendijke)Renesse II; Graaf Floris V (Brouwershaven); KV. L. II; V.O.G. IV en Entre Nous n. Klas C IV afdeling B: B.V.O. II; Ca rambole II; D.O.S. (Ouwerkerk); O.K. K. III; De 3 schapen IT en K.O.T. II. Met de competitie in de klas C I wordt op 16 november een aanvang gemaakt, in de klas C n op 1 december en de klas C IV op 24 november a.s. VEILING 8T.-MAAHTKNSDIJK Uien middr] 23—21, bonken 2321—2320. drie lingen 2306, pickle* 2180. stek 709. Aanvoer VEILING ST.-ANNALAND. Uien gewoon 2309—2330. middel 2320. bonken 2199. f.-.ck'.n 2100. Aanvoer 4« ton- Eigenheimer» gewoon KO—1850. bonken 11M. Bintje* gewoon 1170. bonken 1320— Ï4CO. Aanvoer 3i ton. VISMIJN CÖLIJNSPLAAT. Exportgarn.ilen 8991 kg. 0.89—1.20. Handels- garnalen 310 kg. 0.96—0.97. Schar 37 T.g Bol 155 kg Wijting 37 kg. Schol 134 kg. Paling 16 kg. Sprot 20-450- Ongesorteerde via 143 kg VEILING GOES. 3 november Export- en industrleveillng ap pel»: Cox Orange Pippin 1 80-S5 S3—«2 75-80 5661. 70-75 5160. 85-70 43-49. 60-65 35—36. 55-00 24. 2 80-85 53—58. 75-80 53—63. 70-75 43- 57. 65-70 39—47. «0-65 27-39. 55-00 18—2*. 2D 6.50-23. 3 grof 20-38. 3 fijn 650—15 Goud- reinet 1 90-95 29. 85-90 29—38. 80-85 23-36. 75-80 25—32. 70-75 20-25. 65-70 19. 2D 7.S0. 2 85-90 21—25 80-85 20. 75-30 20.50—23. 3 fijn 8—12. kroet 7,40. val B.70. Goudreinel rood 1 90-95 57. 85-90 48. 80-85 40. 75-80 28 Jona than 1 80-85 21—30. 75-80 29—33. 70-75 30-33. 65-70 25—29. 60-65 21. 2D 6. 2 80-85 Ifl—20. 75-80 13—20. 70-75 14—17. '5-70 12—13X0 60-85 7—12. 3 grof 7.60-13. 3 fijn 6. kroel 6 Gol den Dellclou» extra 85-90 6170. 80-35 63— 65. 75-80 62—65. 70-75 56—61. 1 90-95 6!—64. 85-90 48-60. 80-85 47—60. 75-80 46—58 70-75 45—55. 65-70 23—45. 60-65 23-30. 2D 6. 2 85-90 35—47. 80-85 34—48. 75-80 26—45. 70-75 21—41. 65-70 26—36. 3 grof 14—40. 3 fijn 6—12 Lom- barts Calville 2 80-83 21. 75-80 18—19, 70-75 19. 65-7 015. 60-65 6,50. 3 grof 6 Glorie van Holland 1 85-90 20. B0-35 25. 75-80 25, 70-75 24. 65-70 18, 2D 12. 2 85-90 24, 80-85 23—24, 75-80 21. 70-75 1 9—20. 6570 17 3 grof 14—15, 3 fijn 6, Laxton Superb 1 85-90 23 80-85 29. 75-80 30. 70-75 26. 65-70 21. 60-65 6. Lobo 1 80-85 22. 75-30 19. 70-75 17. Zoete Ertngaard 1 75-80 59 70-75 50—57. 65-70 51. 60-fó 42— 44. 55-60 2930. 2D 15—17. 3 grof 29—33. fijn 15—16. Peren: Comtesse de Part» 1 80-85 19. 75-80 19. 70-75 20—21. 65-70 20—21 60-65 16—18. »-60 14. 2D 9—10. 2 75-80 18—20. 70-75 18—19. «-70 18. 60-65 17. 55-60 14. 3 grof 11—14. fijn 7—10 Zwljndr Wijnpeer 2 60-65 22 55-60 19. 50-55 17, fijn 9—13 Gie*er Wildeman 1 50-60 15, 2D 30 Beurre Alex Lucas 1 80-85 35—39. 75-80 40—)!, 70-75 33-40. 65-70 28-32. 60-65 21. 3 grof 19—20. Diverse appel» kroet 7. val 6. Op monster: Conference 1 65-70 5! 60-65 é47. 55-60 44- Diversen: Black AUcante 2 180189. Aard beien per doos 2 2744. Totale aarjvoer hard fruit 17.600 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES. 3 november Granen - en peulvruchten. Tar we. basis 178*. boerenschoon af boerderij 34—35 50 per 100 kg. Gerst, wegen» het ont breken van aanvoer geen notering Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3037 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 3040 per 100 kg Kapucijners, boerenschoon af boerderij 3039 per 100 kg. Bruine bo nen, boerenschoon af boerderij 6080 per 100 kg. De handel in peulvruchten Is luste- Aardappelen Bintje, 35 mm opw. binnen landse sortering 1010.75 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichtlng. Sorteerkosten voor rekening koper Bintje voor export 10— 10.75 per 100 kg. Voederaardappelen noteer den 3 504-25 per 100 kg Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichtlng geleverd 1819 cent per kg Hooi telerspri jzenLucernehooi 95110 per 1000 kg Weldehooi 80—10 5per 1000 kg Veld- beemd 4065 per 1000 kg Zwenksoorten 42.50 per 1000 kg Tarwestro 42.50—50 per 1000 kg van goede kwaliteit. Gerstestro 55 per 1000 kg van goede kwaliteit. Erwtenstro (kl. groen) 65 per 1000 kg van goede kwaliteit. Vlas. De prijs voor ongerepeld via» hedroeg 1620 cent per kg op auto geleverd Vorr tweede kwaliteit was de notering 10—16 cent. Strovlas ls bijna onverkoopbaar Eieren. De eierprijs bedraagt 2 032,06 per kg- VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2869. Weekaanvoer 4647 Vet te koeien en ossen 275. Gebruiksvee 632. Vet te kalveren 410. Graskalveren 328 Nuchtere kalveren 861. Lopers 57 Biggen 44 Paarden 21. Veulens 5. Schapen of lammeren 206- Bok ken of geiten 30. Prijzen <resp. voor le. 2e en (in cents per kg Vette koeien 370—400 330—360 300—330 Vette kalveren 330—350 310—330 300—310 Slachtpaarden 300 250 230 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 570 470 380 Nuchtere kalveren 240 230 220 Lopers 110 95 85 Biggen 55 50 45 Schapen 125 100 90 Lammeren 130 120 100 Kalf- en melkkoeien 1550 1350 1100 Vare koeien 1100 960 860 Vaarzen 1160 950 850 Pinken 850 750 650 Vette koelen ana voer korter, handel traag, prijzen niel hoger dan gisteren, worstkoeien 270290 Vette kalveren aanvoer even groter, handel redelijk prijzen prijshoudend prl- "3 Graskalveren aanvoer iet» min der. handel kalm. prijzen als vorige week Nuchtere kalveren aanvoer wat korter han del levendiger prijzen staande prijzen, mest- kalveren 180260 Lopers en biggen aanvoer handel tamelijk, prijzen gedrukt Slachtpaarden aanvoer klein, handel lui. prijzen onveranderd. Schapen en lammeren gewoon, handel kalm prijzen vooral hoger Kalf- en melkkoeien aanvoer matig, handel stroef, prijzen onveranderd Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, han del stil prijzen gedrukt LINO KAPEI.I.E.BIEZELINGE. en exportvrlling. Peren. Comtease d« Pari» 170 17. 165 58. 1*0 16. II «0 16. 1155 14. III grof 13. Ill fijn 10: Saint Remy 80 22. 170 23. II 80 22. II 70 23. II 60 22. II D 15. IR grof 17. III fijn 4 7,wi;n- drechUe wijnpeer II 00 22. II 55 19. II50 16. II D 10. III grof 10. niftjn 12. Appelen Goudrenette I 85 2334. 1 80 29—27. 175 29—21. I« 18—19. II» 17. II 80 18—It. II70 17—18. II 70 15. II» 12—14. 11 D 7. III grof 8'2. Gele Goudrenet*»- I 90 M. t 85 77. I 75 19. Rode Goudrenette I 80 34, 1 75 30. I 70 23, 165 17. Jonathan 1164 19-17. II60 7—12. II D 6*/i. III grof «',—12 Cox's Orange Pipin I 75 53. I 70 49 I 88 40. I 60 31. I 55 24, 11 D 15, III grof 23. II «0 28. II 55 20. Cox'» Orange Pippin geel I 75 58. I 70 55. I 65 42—43. I 60 35. I 55 22. III grof 30 Golden Dellclou» 1 80 36— 50. 1 75 43—45. I 70 39—42 I 63 77. II 80 31—41. 1175 25—38. II 70 24—37. II 65 23-29. 11 60 17 —19 in grof '-8-22. III fijn 12 L»xt"n Su perbe II 75 23. II 70 21. 16. II «0 14 C.lorle van Holland 175 21. 1 70 20. I» 16. II 80 19. II 75 20 II 70 18, n« 13. III grof 14 Rode Coudrenette 1180 !S. 1175 14. II 70 13 II» 12. Kroet appels 7ja Val appel» 8.40- Kroet Jo nathan 6—6.10 VEILING KRABBKNDMKE. 3 november Appels' Cox O. P 1 80-85 54, 75-80 58—61. 70-75 51—«0. «-70 41—45, 60-» 32—35. 55-60 21—24. 2 80-85 47, 75-80 53. 70-78 50. 65-70 31—40. 60-63 24—.29. 55-00 17-10. 2D 6. 3 grof 29 Jonathan 1 75-80 2532. 70-75 26—3$. «-70 22—30. 60-65 17—24. 2 80-85 20. 75-80 25 70-7$ 23 65-70 18. 00-65 13 2D 3 grof 12—13 Golden Dehciou» 1 90-95 50. 85-90 48—57. SO-85 47—58. 75-80 47 —57. 70-75 43—50 65-70 30—41. 2 90-93 52. 80-85 3649. 75-80 39—44 70-75 35 —42. 65-70 33-34. 61-65 27. 2D I2. 3 grof 24—29 Goudreinet l 80-85 25. 75-80 24. 70-75 21. 85-70 18. 2D 8. 3 grof 612. Div. appels 3 fijn 6. kroel 6. val 6. Peren: Conference 1 70-75 46. «-70 47. 60-65 45. 55-60 39. 2D 213 grof 36, fijn 21. kroet 6. Doyenrv» du Cornice 1 85-90 58 80-85 68 75-80 72. «-70 00. 2 90-95 56. 85-90 58. 80-» 58. 75- 80 62. 2D 53. 3 grof 49. kroet 30. Comtewe de Parts 2 75-80 16. 70-75 17. «-70 17. 40-C3 15. 55-60 10. Closer Wildeman 80-70 47 50-60 40. 3 fijn 27 Beurre Alexander Lucas I 85-90 33. 80-» 37. 75-80 40. 70-75 f0. «-70 32. Viet bisamratten in fuiken bij Borssele De heer M. 4e Smit uit Borssele heeft dinsdagmorgen vier bisamratten ge vangen. Dit gebeurde toen de heer De Smit zijn fuiken in de Westeindse Weel bij Borssele lichtte. H. J. BEUKELAAR heeft voor U het juiste SLAAPKAMERAMEUBLEMENT THOLEN - Tel. 336 De meest moderne tractor, die voor alle doeleinden geschikt is. met doe- n aaiende aftakas en hydraulic. TONHUISSTRAA1 15 - ST.-ANNALAND - TEL. 01665-454 Betoverend mooi Ja, betoverend mooi is een gouden ring met het sprankelende licht van een BRILJANT. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, in het Gasthuis te Mid delburg. onze lieve broeder, zwager, oom en oudoom ROCU'S BOSCH, in de ouderdom van 72 jaar. Middelburg: M. M. M Boüch- Suurmond. Middelburg- A. Lahr-Bosch. W Bosch-Poppe. Zegveld: J van Amerongen- Bosch. A. van Amerongen. Neven en nichten. Koudekerke 3 november 1964. Kerkhoflaan 22. Condoleantieadres: Middelburg. Kromme Weeie 7. Dag en uur van de cre matie zal nader be kendgemaakt worden. Heden overleed, na eeD geduldig gedragen lij den. onze lieve, zorgza me vader, behuwd-, groot- en overgrootva der. METER C.EI-JON, weduwnaar van Lelntje den Engelsman, in de ouderdom van 75 jaar. Si 1 verton (Zuid-Afrika): C. Maas-Geljon. J. A. Maas. Middelburg: W. Geijon. G. A- Geljon- Paauwe. Klein- en achter kleinkinderen. Nieuwstraat 74. Condoleantieadres: Zand kreekstraat 98. Middelburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 5 november a.s. op de begraafplaats te Oost- er West-Sou burg. Vertrek vanaf Nieuwstraat 74 om 11 uur v.m. Geen bloemen. Heden o\-erleed In hui ze „Ter Poorte' te Koudekerke. zacht en kalm, onze geliefde va der, groot- eD over grootvader, de heer •JACOBUS LAVOOIJ weduwnaar van C. Griep, in de hoge ouderdom van 95 jaar. Den Haag- M Lavooij. W Lavooij-Scheps. Kruiningen: K Flipse-Lavooij. Amsterdam: L. Bouwens-Lavooij. Joh. Bouwens. Klein- en achter kleinkinderen. Kruiningen. 3 nox'emher 1964. Sintstraat 34 De begrafenis zal olaatshehhen op vrijdag 6 november a.s. om 12 00 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen. Vertrek van het jeugdeebouw der gereformeerde kerk Berghoekstraat. Condoleantieadres: Slotstraat 34. Met vreugde geven we ken nis van de geboorte van ons dochtertje PA U LIEN. Haar doopnamen zijn: Pauline Cunera Adrienne. Familie Schoonderwoerd- Westmeijer, Vlissingen, Sabalaan 2, 2 november 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17