Naar KRAMER Omverrijden van schutting kost - ondanks herstel - 20 gulden boete «STOP HOEST L. C. Velthuizen te Goes 40 jaar bij onderwijs PHILIPS STRIJKIJZER Belg: elektronische snelheidsmeters zijn uitstekend AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN „Bij de tijd blijven: geen verstarring Wemeldinge versloeg Zaamslag met 7-1 F.XAMFNS WONING P.Z.C, woensdag 4 november 1964 dissel Zeeuws-V/aanderan PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B KANTONGERECHT TERNEUZEN rechtspleging liet kantongrecht in Ter- neuzen verlaten dan dinsdagmorgen de Terneuzenaar M. H., die van kanton rechter mr. H. C. M. van Son een boete van f 20.subs. 4 dagen kreeg opge- legd, omdat hij op 10 augustus met zijn bestelwagen in het „Varkensbuurtje" U Terneuzen een schutting omver had ge reden. Bij het horen van het vonnis werd het de beklaagde blijkbaar te machtig. „Dat is te veel. ik protesteer", schreeuw de hy naar de andere kant van de groe ne tafel, waar men hem adviseerde dan maar in hoger beroep te gaan. H. was het slachtoffer geworden van zijn eigen goedheid, zo bleek uit zijn ver klaring over het gebeurde. De schutting waar hij met zijn bestelwagen tegenaan was gereden, stond in de smalle dorps straat, was oud, schuin gezakt en wrak kig en betekende voor H. een dagelijkse! hinderpaal. „Dat is nu voorbij, meneer de kantonrechter", verklaarde hij ter zitting, „ik ben zo goed geweest de schutting te vernieuwen. Hij staat nu weer kaarsrecht en ik heb er geen hin der meer van". Mr. van Son bleek dat wel te willen aannemen. „Maar toch had U beter naar gemeentewerken kun nen gaan om te vragen of die er iets aan wilde doen", meende hij. De offi cier. mr. T. H. Lebret. deelde dit stand punt. De eis luidde f 25.subs. 5 da gen. waarop H. reageerde met „dat neem ik niet, ik heb geen schuld". De kantonrechter bleek daar anders over te denken, maar deed f 5.van de boe te af, omdat de Terneuzenaar op eigen initiatief de schade had hersteld. „Het komt niet veel voor, dat de Bel gen toegeven, dat de Nederlandse appa raten goed zijn", reageerde mr. van Son op een" langdurige lofzang van de Belg P. R. uit Willebroek over de voortreffe lijk eigenschappen van de elektronische snelheidsmeters, waarmee hij overigens op 9 augustus in Axel was betrapt of een snelheidsovertreding. Het kwam ooi niet door de controleapparatuur, legde de Belg uit, maar door een foutieve aan wijzing van zijn snelheidsmeter. Boven dien werd hij bij het passeren van het meetpunt voorbijgereden door een twee: de auto. die, althans volgens de Belg. de juistheid van de meting had beïnvloed Om dat laatste na te "gaan, hield mr. Van Son de zaak aan tot 1 december, voor het horen van de verbalisant. S. C. uit Anderlecht kreeg een boete van f 15.subs. 3 dagen omdat hij op 1 augustus in de buurtschap Maerette de maximumsnelheid had overschreden. De officier had f 20.subs. 4 daf geëist. Voor een zelfde feit op 21 augustus in Zaamslag, gepleegd kreeg de Duitser G. K. uit Aken, conform de eis een boete van f 30.subs. 6 dagen. RECHTS HOUDEN De 70-jarige H. A D. uit Hoek had met een tractor niet voldoende rechts gehouden, waardoor een aanrijding met een busje was ontstaan. De trac- ter was met de bestuurder in de sloot terechtgekomen. De officier meende, dat het tijd werd om de rijbevoegdheid te ontzeggen, maar eiste voor deze keer nog 30 subs. 6 dagen. Mr. Van Son maakte er 15 subs, dagen van, ,,met de hoop, dat voortaan van de tractor afblijft". J. A. D. uit Axel had op 31 juli, toen hij met zijn tractor met 2 aanhang wagens linksaf de Zuidsingel in zijn woonplaats wilde oprijden, de door gang niet vrijgelaten voor een achter opkomende personenwagen, die hij ,,als een witte schim" had zien aan komen. De officier meende, dat de Axelaar of te vroeg of te laat in zijn spiegel had gekeken. Een fout, die hij gecorrigeerd wilde zien met een boe te van 50 subs. 10 dagen De kanton rechter maakte er 25 subs. 5 dagen van, omdat de andere auto naar zijn mening ook schuld had J. A. B. uit Axel had in de Walstraat te Terneuzen niet voldoende rechts houden, waardoor een aanrijding met een bromfietser was ontstaan. De of ficier eiste voor deze overtreding 30 subs. 6 dagen De rechter maakte er 15 subs. 3 dagen W. W. W. uit Belgen op Zoom kreeg conform de eis een boete van 50 subs. 10 dagen, omdat hij op 7 oktober een inhaalverbod had genegeerd. „Het is bar en boos tegenwoordig", moti veerde de officier zijn eis. J. de B kreeg conform de eis een boete van 5 subs. 1 dag, omdat hij op 11 augustus in Terneuzen zijn fiets naast de rijbaan had geplaatst, in- plaats van op de stoep. kinder boeken tydens de kinder boekenweek ontvangt ieder, die een bedrag van minstens 4,50 aan kinderboeken besteedt, het boekje „De blauwe boekanier" als geschenk. DE VEV MFSTIlAfiW Bellamypark 45-58 Vlissingen Goes Grand' Irma la Douce 19.30 uur. 18 laar Prins van Oranje: Rolschaatsshow voor G.M.C 20 uur. Vlissingcn - Alhambra: De grote ontsnap ping 20 uur. 18 Jaar. Middelburg City' Toneelgroep Studio voor Z.V U.. 20 uur Burgerzaal: Vorzetsten- toonslelling, 8.30-12.30 uur. 13 30-17 30 uur en 19.30-21 30 uur. Wcstdorpe Kunsthandel Troutzaerle: Ex positie Gérard Grassère. Bergen op Zoom Roxy: De val van Rome, 20 uur. 14 jaar. Llixor: Alleman, 20 uur. MISVERSTAND Een misverstand bleek de zaak tegen J. de K uit Sint-Jansteen, die er van werd beschuldigd, dat hij met een te zwaar beladen wagen met vlas een aantal dakpannen van een huis te Hulst kapot had gereden. „Dat was ik niet" zei hy, ,,dai was W. G. Ik stond er alleen maar bij toen de eigenaar van het huis op ons afkwam. Hij zei nog tegen me: Gij hebt er niets mee te maken en toen gaf hij me een klap. Ik ben toen weggegaan, nadat ik nog tegen hem gezegd had: hou je grote handen thuis, of ik sla je onder de, tractor". Mr. Van Son bleek de situa tie te doorzien en verdaagde de zaak tot de volgende zitting voor het horen van de werkelijke betrokkenen. P. K. uit Hontenisse had op 7 augustus te Graauw een aanrijding veroorzaakt met een autobus, toen hij linksaf de inrit wilde inrijden. Voor de groene tafel kwam hij met een litanie van klachten: „Mijn eigen wagen is hele maal naar de duivel, ikzelf lag in de sloot en mijn vrouw moest naar de dokter". Waarom hebt U het verkeer op de belangrijke internationale route Hulst-Graauw dan stilgelegd", infor meerde de kantonrechter. „Het was een klein misverstand", antwoordde P. K. Voor dit misverstand eiste mr Lebret overigens 50 subs. 10 dagen, terwijl het feit, dat de voorbanden van K.'s wagen totaal versleten waren, hem nog eens op een eis van 50 kwam te staan De kantonrechter oor deelde conform. 't helpt en*t is lakker RED BAND- ROOSENDAAL TERNEUZEN A.R.-VROUWEN KOMEN IN TERNEUZEN BIJEEN anti-revolutionaire vrouwen Zeeuwsch-Vlaanderen zullen zaterdag 14 november bijeenkomen in het gebouw „Pro Rege" te Terneuzen. Mevrouw M. H. J. Brink-Bijleveld uit Hazerswoude :al dan spreken over het onderwerp: ..Gezin en Pers". Na de pauze wordt er een film vertoond. De leiding van de vergadering is in handen van de heer J. van Bennekom. De bijeenkomst begint om half drie. SCHOOND1JKE Vaardigheidsproeven Onder auspiciën van de Zeeuws Bra bantse Turnkring organiseerde de Schoondykse sportvereniging S.V.V. de jeugdvaardigheidsproeven voor de jon gere leden. De volgende diploma's wer- Meisjes: J. Goethals, M. Backerra, M. de Feijter, I. de Zwart, J. Risseeuw, I. Huigh, R. Dekker, L. Staelens, J. Beeke, Jansen, C. Ocké. Jongens: B. Boek hout, P. Seen, S. Hennekey, B. Goethals, I. Haartsen, S. Huigh, B. Goethals, H. Bunschoten, P. Bunschoten, J. Esseling, P. de Witte, A. de Wever, F. Tangen. VAARDIKHEIDSDIPLOMA C: Meisjes: I. Deunink, E. Boogaard, Schoonakker, J. Goethals, J. Ocké, C. van Espen, R. Haartsen. M. Kotvis, P. Tournois, I. Pycke. T. Wijffels, I. Ver- herbrugge, E. Beeke, C. Moggrë. Jon gens: K. Herrebout, Kees Herebout. A. Contant, K. Beeke, B. de Hullu, J. Bun schoten. HULST Duivententoonstelling op 15 november in Hulst Voor het achtste achtereenvolgende jaar zal men zondag 15 november in restaurant De Bruyn in Hulst een in ternationale kampioenendag voor dui ven houden. Het bestuur van de c. Hulst heeft ook dit jaar weer een strenge selectie toegepast. Behalve Zeeuws-Vlaamse kampioens duiven zullen ook Brabantse en Bel gische duiven worden tentoongesteld. Tydens de kampioensdag zal er een grote verkoping worden gehouden. G. de Bokx 25 jaar sectorchef P.T.T. De heer G. de Bokx uit Hulst vierde maandag zijn zilveren jubileum als sectorchef van de P.T.T. in Hulst. Namens de directie van het district Breda vïn de P.T.T. kwamen de he ren G. van Hevelingen. J. Jans en J. J. N. van de Laar gelukwensen aan bieden. De heer Van de Laar sprak de jubilaris toe en overhandigde de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Voorts spraken nog de heren A. van Uden uit Terneuzen namens de sector- chefs van Zeeuwsch-Vlaanderen en A. Voet namens het Hulsterse P.T.T.-per- soneel. HULST Vogelexpositie in Hulst In de zaal van cafe „de Ster" te Hulst werd dezer dagen een vogelshow gehou den. die veel belangstelling trok. Allerlei soorten vogels, zoals de tropische vogels, kanaries, parkieten, valkparkieten en fa zanten waren aanwezig. De vogels wer den gekeurd door de heer v. d. Wetering (tropische vogels en parkieten) en de heer Campfens (kanaries). De uitslagen waren: Afdeling Tropische vogels: E. v. Osselaer, algm. kampioen: Kanaries: P. Wagenaar, kampioen E.K.; J. De Rooy, kampioen O.K.: Tropische vogels: J. de Cock. Kampioen O.K.; Par kieten- Em v. d. Velde, kampioen O.K. Groep I: Kanarie: C. Hageman, E.K. Ie prijs; J. Boeckling. E.K. 2e prijs; P. Wa genaar, O.K. Ie prijs; J- Boeckling. O.K. 2e prijs. Groep m: Kanarie: P. Wagenaar, le prijs E.K.; C. Hageman: 2e prijs. E.K.; P. Wagenaar. le prijs, O.K.; P. Wage naar, 2e prijs. O.K. Groep rV: Kanarie: P. Wagenaar, le prijs, E.K.: J. de Rooy, 2e prijs, E.K. Groep V: Kanarie: P. Wagenaar. le prijs E.K.; P. Wagenaar. 2e prijs. E.K.: E. Bie-sbroek, 1 e prijs. O-K.; P. Wagenaar 2e prijs, O.K. Groep VII; Kanarie: J. de Cock, ,1e prijs, E. K.; J. de Rooy. 2e prijs, E.K.; P. Kuycks, le prijs, O.K.; J. de Rooy, 2e prijs, O.K. Grote parkieten: Halsbandparkiet: J. v. 1 Walle, le prijs O.K.; Valkparkiet: r. d. Walle, 2e prijs. O.K. Grasparkieten: Violetparkiet: J. v. d. Walle. le prijs. O.K.; J. v. d. Walle. 2e prijs. OK Bastaarden: Jap. M x Spitsst.: E. v. Osselaere, le rijs. E.K.: Groenl. x ka narie: J. v. d. Walle. 2e prys. E. K. Tropen: J. de Cock, le prijs. O. K.; F. Silva. 2e prijs. O.K. De opbrengst van de Zeeuwse Collec te heeft te Cadzand 256,bedragen. Prijskaarting Zaterdagavond vond in café „Buiten- lust" te Cadzand een prijskaarting plaats, waaraan 40 personen deelna men. Uitslag winnaarsronde: 1. P. W. Goossen-B. Schrier, Oostburg; 2. I. M. Bertou-P. C. van Hee; 3. Joh. Vas- seur-J. Zwemer, Oostburg. Uitslag verliezersronde: 1. J. A. van Hee-J. L. Fremouw jr.; 2. I. P. Goos- sen-C. P. Riemens. AARDENBURG Raad Aardenburg komt maandag bijeen Maandagavond 9 november avonds om J meenteraad agenda staan ten: vaststelling van de gemeentebegro ting dienstjaar 1965; vaststelling var een nieuw instructie gemeenteontvan ger: ontslagaanvrage door J. de Clerck als klokluider; herbenoeming van dc bestuursleden van het Aigemeen Arm bestuur Aardenburg en Burgerlijk Arm bestuur Eede; verzoek om subsidie voor de plaatselijke V.V.V. over 1964: vast stelling nieuwe kolentoeslagverorde- ning; voorstel tot het plaatsen van een abri ten behoeve van busreizïgers te Eede: verkoop van bouwgrond aan de Hennequinstraat; aanschaffing van rij- wielrekken voor de openbare lagere school; verbetering van de openbare verlichting te Eede en Sint-Kruis. \XEL vogelbeschermingswacht in West- j Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een studie - - gepubliceerd over de inlagen van avonds om half acht vergadert de ge-:Hoofdplaat. Het betreft een aantal van Aardenburg. Op de,waardevolle onderzoekingen van enige o.m. de navolgende pun- gedeeltelijk beschermde terreintjes die gevaar lopen door diikverbredii Burgerlijke stand BIERVLIET. Geboren Franciscup I z. v Ch Provoost- de SmM Edwin J G.. z. v. F Vervaet Modde Ronny M J z. v. J ingols de Badls. Patricia E Mz. v Th D'hert- Bracke Getrouwd; C. Steendljk 29 en J Pladdet 24 Overleden: E de Vos. NIEUWVLIET Ondertrouwd: J. Wolfert. 23 1. en F. Labijt. 21 J. PHILIPPINE Geboren- Johannes Ch. z. v. J Weststrate- Salm, Overleden; C. de Bock 73 j. e. v. C. Bome- HOEK Eén na oudste werd 95 jaar maandagmiddag i Hoek de 95ste verjaardag van de heer W. Jansen, op één na de oudste inwoner van Hoek. Op de foto de 95-jarige met zijn dochters, zijn kleindochter en zijn vier maanden oude achterkleinzoon. Peter Durink, die overigens alle drukte maar gelaten over zich heen liet gaan. De heer Jansen, is met zijn 95 jaar nog bijzonder vief: „Hij is iedere dag de eerste die de deur uit gaat en de laatste die terug komt", ver telde de directeur van het Hoekse rust- buis. De 95-jarige heeft nog steeds niet gebroken met zijn gewoonte om 's woensdags de markt in Terneuzen te bezoeken en hy zelf zou er geen been in zien om nog op de fiets te gaan ook, als zijn kinderen hem dat niet verboden hadden. Ter gelegenheid van zijn ver jaardag kwamen maandag talloze inwo ners van Hoek, onder wie vertegenwoor digers van de kerkeraad en het gemeen tebestuur hem feliciteren in de vrolijk versierde recreatiezaal van het rust huis. CADZAND Collecte veiling 8t.-maartensdijk. Uien middel 23—21, bonken 2327—2320. drie lingen 2304. pickles 2180, »tek 768. Aanvoer .'NALAND. mddel 2320. bonken :r 48 ton. VéGé-district Zeeland in Vlissingen bijeen Ruim 160 bij de Végé aangesloten krui deniers hebben dinsdag in „Britannia" te Vlissingen de jaarvergadering van het district Zeeland bijgewoond. Tiidens deze bijeenkomst wera het woord ge voerd door de rljksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland, de heer a. Korxtanje. veiling st -/ die een toelichting gaf op de midden-1 uten g--.-. - 2?.:o—2330. standspolitiek van economische zaken.PiCki« 2180. Am-.- Met nadruk stelde hij in zhn betoog, dar iy r,v ,:m rx gewoon de bedrilfsblindheid over de gehele linie,".4fl E n.e,.-...o-,n voor ieaere individuele kruidenic-r een aansporing moet zijn om zijn bedrijf te laten „doorlichten". Vaak blijkt dan na zo'n onderzoek, dat bepaalde bedrijfs kosten door een geheel andere aanpak kunnen worden gedrukt. Ook werd tijdens de vergadering ge sproken door de adjunct-directeur van het Végédistrict Zeeland, de heer P. Maljers uit Middelburg, die aandacht vroeg voor de statlegelaloze verpakkin gen. Vele fabrikanten schakelen, name lijk over op een atatiegeldloze verpak king. Dit betekent, dat strenger dan voorheen zal worden gelet op het etiket op de potten en flessen, waarvoor wél statiegeld wordt berekend en teruggege ven. De fabrieken zullen de kruideniers voortaan geen statiegeld meer uitkeren voor potten en flessen, die niet zijn voorzien van een etiket, aldus spreker. De jaarvergadering werd besloten met een gezamenlijk diner. BIJNA KWART EEUW IN GOES Het is dinsdag voor het hoofd de Prinses Ireneschool in Goes, heer L. C. Velthuizen, een „stille" ju bileumdag geworden: gisteren, de laatste dag van de herfstvakantie, was hij veertig jaar by het onder wijs. Een „stille" dag werd het. dat er aan dit markante punt in de onderwijscarrière van de heer Velt huizen geen bijeenkomsten en geen toespraken te pas kwamen. Die ko men over enkele maanden: in febru ari namelijk, wanneer het hoofd var dc Ireneschool een kwart eeuw aar do hervormde schoolvereniging ir Gors verbonden zal zijn. Dan zal zijn werk voor bet onderwijs centraal worden gesteld. Niet alleen voor lager onderwijs, maar ook als direc teur van de middelbare handelsavond school in de Ganzestad. Dinsdag waren het alleen per soonlijke felicitaties, die de ju bilerende hoofdonderwijzer in ontvangst macht nemen. In over- Studie over inlagen te Hoofdplaat Aanwinsten bibliotheek De jongste aanwinsten van de christelijke openbnre bibliotheek te Axel zijn: Studieboeken: Albe. Juan Ramon Jiménez. Auhoyer. J Zo leefden de Indiërs in oude India. Bachrach. A. G. H. e a Rondom Shakespeare Bouws, T.. Vlaanderen, o welig huis; Brillen!'urg Wurth. G. Sehuld en straf in het licht van de Bijbelse verkondiging; Bronkhorst. A. J„ De geschiedenis van raël; Brugmans, H.. Europese momentopna- Clébert. J. P De zigeuners; Cochi M.. Amfibieën; Dendooven. L.. Paul Claudel, Euripides. Ifigeneia in Taurië, Fuks. Meesters der Jiddische vertelkunst: Haar. ter. De geschiedenis van Napoleon. Hahe. flanB. De dood in Texas: Hageland, A. van. Ernest Claes: Hirsch. L.. De wereld van het Joodse geloof- Hoek. W A.. H F- Kohlbrug- ge: Horst. W ter. Leren?maar dan zót Hulgens. P. Jeruzalem, stad der waarheid: Klots. A B. en E B Klots. Insekten: Kfinig Postzegels verzamelen; Kruizinga. J H. Ornamenten van huis en hof; Levron. J. Madame de Pompadour: Mayer W A. Mees ters der Joegoslavische vertelkunst Mills. C.. Wright. De sociologische visie: Mora. J F Inleiding tot de moderne filosofie. Myrdal De toekomst van de welvaartstaat: Oyen van. Kinderen beschermen; Peypers. A,, Woorden als ji.i; Rheenen. J. van De teckel; Sartre. J P., Les mains sales; Schlerbeek De experimentelen; Schrijver. E.. Zilver: Smet. Y de Ernest Jünecker: Soule. G.. Eco nomie voor de leek. Stelchen. E.. The family Vandamme. J.. Charles Pèguc: Vil- Cyriel Verschaeve: Vries. A. de. De illegale werker: Wilsmann. A. C.. Weten schappelijk kiekeboe Buitenlandse romans: Dumas Fits. A.. La Caméhas; O'Connor E., t was dancing Romans Björn. T. FLiefste pappa; Cald well. T. Rufus. de stoutmoedige: Camus. A., De pest Ferwerdavan den Berg A.. Niets gebeurt zomaar: Geest, K. van der. Geze gend Is het leven; Martin. H., Getijden: Re- grote verdwazing: Roesl-Kleinmeijor. T.. Die jongen van Jan- neke: Shute. Nevil. Gebed voor een vrouw. Springenschmid. KPrlska. Tsjechov A._ Drama op de jacht; Ver Box-en. D.. De rode rde Jeugdhoeken- Balje. J P., Ratje Verheul: Beresford. E. De kasteelkinderen knappen op. Door de wijde wereld; Driebergen. Sletske vindt haar geluksster. Falk A. Annika en Lotje ruilen van mammie; Hartmann, H.. Pelsdierjagers tn Canada: Hornby J De Verenigde Naties, lager O.. Jeugd en evangelie. Jongens bij de zeevaart; Jongens In de elektrotechniek. Kocher. H-. De koning van het woeste eiland. Krantz. L U- Lbfgren Wij gaan de lucht In. Latti- re. E F Kleine Sjang en zijn vriendjes Leibbrnndt. K Spaghetti van MenetU. Meis- winkclbedrijven: Pennewaard. J Het geheim van Nokoa. Roggeveen. L. Daantje koopt kippen. Schmidt. A M. G.. Op visite bij de icus. Scot. W De Cherrys van River House: Visser. M Renee van 15. Voorhoeve. R Tiltauw. de jager; Voorhoeve. R.. Tlllauw do medicijnman: Vries. A de. Kinderen In dc Bijbel; Vries, L. de en C. van Rijsinge. ?ens mee over dieren en waar zij Zwart op wit, Za- W. Zacharias, Mikosch. das Karussellpferd. beschermde terreintjes lopen door dijkverbreding en nei brengen van de dijken op delta hoogte. Er wordt clan ook in het rapport gepleit voor het toebrengen van zo wei nig mogelijk schade aan deze inlagen ten westen van de kom der gemeente Hoofdplaat. De balans van de aanwezige flora is opgemaakt door A. de Visser uit Sint- Laurens. Hij vond in één van de zes be sproken inlagen onder andere 25 gras soorten en 6 orchideeën. Enige jaren ge leden vond hij daar ook een zeer zeld zame orchideèënsoorf, de sturmia. In totaal komt hij op 197 plantensoor ten, bomen en struiken inbegrepen, waaronder twaalf zeer zeldzame. entomologische gegevens zijn vai hand van de heer P. J. Brakman Nieuw- en St.-Joosland. Hij beperkt zich tot de bespreking van een 7-tal zeldzame kevers en wantsen, omdat het geen zin heeft enige honderden voor komende soorten te noemen, die in alle liotopen te vinden zijn. De vogelstand ten slotte is opgemaakt door R. Lec- luyze. F. Lecluyze en H. Enkelaar. Door dc geaardheid van het terrein was het r.iet mogelijk een intensief onder zoek naar de aanwezige nesten in te stellen, omdat de mogelijkheid niet uit gesloten was dat enigg legsels verloren zouden gaan Zaterdag won Wemeldinge 1 een com petitiewedstrijd tegen Zaamslag I met 7-1. In het eerste kwartier waren bei de ploegen aan elkaar gewaagd en werd op het schijnbaai moeilijk te be spelen veld een traag voetbalspel ge speeld. in de I3e minuut scoorde Gys- sel het eerste doelpunt voor Wemel dinge. Met een meerder aanvallend Wemeldinge kwam in de 31e minuut het tweede doelpunt. Een Zaamslag- speler veranderde op het laatste mo ment de bal van richting, die daar door in het eigen doel belandde. In de 43e minuut was het weer Gijs- sel, die Wemeldinge aan een 3-0 voor-; sprong hielp. Na de rust zette Wemel-| dinge aanval op aanval op. In de 4e minuut werd het door Vleugel 4-0, ir de 7e minuut door Bourgraaf 5-0. Zaamslag zette diverse mooie aanval len op maar op het laatste moment ontbrak de juiste schutter. In de 26e minuut miste Zaamslag een toege kende penalty door naast te schieten. Direct na deze penalty trok Wemel dinge ten aanval Gijssel sloot af met een doelpunt. 6-0. De doelman was in dit geval wel wat le traag om te rea geren. In de 37e minuut kwam voor Zaamslag de verdiende scoring, en in de 38e minuut was het Bourgraaf die een toegekende penalty benutte, 7-1. leg met de schoolvereniging Is be sloten, dat het accent zal komen te liggen op het feit, dat de heer Velthuizen, begin volgend Jaar. zijn zilveren periode in Goes „rond" maakt. De loopbaan bij het onderwjjs van de nu 59-jarige heer Velthuizen begon na zijn studie aan de Koninjin Wil helm inakweekschool te Rotterdam, in 1924 aan een bijzondere school in het Zuidhollandse Nieuw Helvoet: „Ik mocht toen puntjes aan potlo den slijpen in de klas van een oudere juffrouw. Een paar dagen later mocht ik de klas rondlopen en leerlingen helpen, die met moeilijkheden zaten. En nog een paar weken verder mocht ik m'n eerste les geven. Zo ging het toen. Een paar maanden later stond de heer Velthuizen voor een „eigen" klas, in de bijzondere lagere school te Hellevoetsluis. „Alleen dat was zonder salaris! Je had toen nog der tig, veertig sollicitanten voor een open plaats. Je mocht blij zijn, als je - ergens kwam". Van Hellevoetsluis ging hij als tijdelijk onderwijzer naar een uloschool In Werkendam, daarna naar bijzondere scholen in Ridder kerk, Zwyndrecht, Rotterdam en als hoofd naar Almkerk. Steeds als leer kracht by het bijzonder onderwijs TOEGEPAST In 1939 werd de heer Velthuizen In Goes benoemd. Daar heeft hij groef van de hervormde schoolvere niging meegemaakt: van één naar drie scholen. Daar heeft hij oók de veranderingen in het onderwijs zelf van dichtbij gevolgd èn toegepast. ..Vroeger was een onderwijzer goed, als hij de klas muisstil kon houden. Nu komen de kinderen zelf aan 't woord. In het klassegesprek hij s-oorbeeld. De aanpak van de vakken is ook veranderd: vroeger was teke nen Iets natekenen, nu is er de vrije expressie: vroeger was het goed, als ie uit volle borst zong, nu gaat het om de muzikale vorming. Toen de heer Velthuizen bij de split sing van de Prinses Beatrixschool voor de keuze werd gesteld, hoofd te worden van de nieuwe Ireneschool of aan de Beatrixschool verbonden te blijven, heeft hij gekozen voor de nieuwe school: „Je kon er weer op nieuw beginnen", zegt hij er nu van. Dat opnieuw beginnen, het verande ren van de aanpak het is één van de belangrijkste kenmerken van de manier, waarop de heer Velthuizen lesgeeft. Hij vindt het een gevolg van het feit dat hij op verschillende terreinen van het onderwiis werkt: de heer Velthuizen is bijvoorbeeld rijksge- committeerde voor het praktijkexa men onderwijzers, voor het examen Nederlands nadat hij od 50-jari ge leeftijd de akte M.O Nederlands had behaald voor kleuterleidsters en hoofdleidsters. „Het brengt ie met allerlei klassen en allerlei les sen in aanraking Je blijft zo steeds by" En daarbij komt ook zijn con tact met een ander deel van de jeugd: de leerlingen van de middel bare handelsavondschool in Goes, waarvan hij in 1945 leraar Neder lands was en sinds 1955 directeur is „Dat houdt ie ook fris", vindt hij. Het is bijzonder belangrijk om niet te verstarren". Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het examen kandidaats- rechtsgeleerdheid A. D. Dirkzwager te 's-Heer-Hendrikskinderen. Aan de katholieke universiteit te Nijme gen slaagden voor het examen arts C. A. van de Bilt te Sluiskil en M. C. I. AL Dierick te Koewacht. 1400. Aanvoer 34 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 8991 kg. 0.89—1.20. Handel», garnalen 510 kg. 0.980.97, Schar 37 kg. Bot 155 kg. Wijting 37 kg. Schol 134 kg. P3llng 16 kg. Sprot 20 450- Ongesorteerde vla 143 kg. VEILING GOES. 3 november. Export- en Industrlevelllng ap pels: Cox Orange Pippin 1 80-85 5882. 75-80 56—61. 70-75 51—60. «3-70 43—49. 60-65 35—36. 55-60 21. 2 80-85 53-5». 75-80 53—58. 70-71 57. 65-70 39—47. 60-65 27—39. 55-60 18—2». 2D 6.50—23. 3 grof 20—3J. 3 fijn 650—15. Goud- relnet I 90-95 29. 85-90 29—33. 30-85 23—36. 75-80 25—32. 70-75 20—25. 65-70 19. 2D 7.50. 2 85-90 21—25. 80-85 20. 75-80 20.50—23. 3 fijn 812, kroet 7.40. val 6.70. Goudrelnel rood 1 90-95 57. 85-90 48. 80-85 40. 75-80 26 Jona than 1 80-85 21—30. 75-80 29—33. 70-75 30—33. 65-70 25- -29. 60-65 21. 2D 6. 2 80-85 16-20. 75-80 13-20. 70-75 14—17. 65-70 12—13,60. 60-65 7—12. 3 grof 7.60—13. 3 fijn 6. kroet Gol den Delicious extra 85-90 «1—70. 80-85 63— 65. 75-30 62—65. 70-75 56—61. 1 90-95 61—64. 35-90 43—50. 80-85 47—60. 75-30 46-58. 70-75 45—55, 65-70 23—45. 60-6S 23—30. 2D 6. 2 35-90 3557. 80-35 34—58. 75-80 26—45. 70-75 21—41. 65-70 2636. 3 grof 1440. 3 fijn 6—12. Lom bards Calville 2 30-85 21. 7S-30 13—19. 70-75 19. 65-7 015. 60-65 6.50. 3 grof 6. Glorie van Holland 1 85-90 29. 80-85 25. 75-80 25. 70-75 24 65-70 18, 2D 12. 2 85-90 24 30-85 23—24. 75-80 21. 70-75 19—20. 6570 17 3 grof 14—IS. 3 fijn 6. Lnxton Superb 1 35-90 23. 80-85 29. 75-80 30, 70-75 26. 65-70 21. eO-65 6. Lobo 1 80-85 22. 75-80 19. 70-75 17. Zoele Ermgaard 1 75-80 59. 70-75 50—57. 65-70 51. 60-65 42- 4?. 55-60 29—30. 2D 15—17. 3 grof 29—33. fijn 15—16. Peren: Comtesse de Paris 1 80-85 19. 75-80 19. 70-75 20—21. 65-70 20—21. 60-65 16—18. 55-60 14. 2D 9—10. 2 75-80 13—20. 70-75 13—19. 65-70 18. 60-65 17. 55-60 14. 3 grof 11—14. fijn 710- Zwljndr. Wijnpeer 2 60-65 22 55-60 50-55 17, fijn 9—13- Gieser Wildeman 50-60 45. 2D 30. Beurre Alex Lucas 1 80-85 35—39. 75-80 40—41, 70-75 33—40. 65-70 28—32. 1-65 21. 3 grof 1920. Diverse appels kroet val 6. p monster: Conference 1 65-70 51. 60-65 é47. 55-60 44. Diversen: Black Aücante 2 180—189 Aard- per doos 2 2744. Totale aanvoer hard fruit 17.600 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES 3 november. Granen - en peulvruchten. Tar- basis 17v=. boerenschoen af boerderij 3435 50 per 100 kg. Gerst, wegens het ont breken van aanvoer geen notering. Groene boerenschoon af boerderij 30—37 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 3040 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij 30—39 per 100 kg. Bruine bo- boerenschoon af boerderij 6080 per 100 kg. De handel in peulvruchten is luste loos. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw. binnen landse sortering 1010.75 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichtlng. Sorteerkosten or rekening koper. Bintje voor export 10— 75 per 100 kg. Voederaardappelen noteer den 3 504 25 per 100 kg. Uien- Onafgestaart aan de sorteerinrichtlng geleverd 18—19 cent per kg. Hooi (telersprijzen). Lueernehooi 95110 per 1000 kg. Weidehooi 80—10 5per 1000 kg Veld- beemd 4065 per 1000 kg. Zwenksoorten 42.50 per 1000 kg. Tarwestro 42.50—50 per 1000 kg goede kwaliteit. Gerstestro 55 per 1000 van goede kwaliteit. Erwtenstro groen) 65 per 1000 kg van goede kwaliteit. Vlas. De prijs voor ongerepeid vlas bedroeg 1620 cent per kg op auto geleverd. tweede kwaliteit was de notering 1016 cent Strovlas la bijna onverkoopbaar. Eieren. De eierprijs bedraagt 2.022.08 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2369. Weekaanvoer 4647. Vet- koelen en ossen 275. Gebrulksvee 632. Vet te kalveren 410. Graskalveren 328. Nuchtere kalveren 861, Lopers 57. Biggen 44. Paarden 21. Veulens 5. Schapen of lammeren 200. Bok ken of gel ten 30. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). (In c r kg 1350 1100 Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden 300 250 23 Prijzen <re6p. voor le. 2e en 3e kwaliteit; (in guldens per stuk) Graskalveren 570 470 38 Nuchtere kalveren 240' 230 22 Lopers 110 95 8 Biggen 55 50 4 Schapen 125 100 9 Lammeren 130 120 10 Kalf- en melkkoeien 1550 Vare koeien 1100 Vaarzen 1160 950 850 Pinken 850 750 650 Vette koeien ana voer korter, handel traag, prijzen niet hoger dan gisteren, worstkoeien 270290 Vette kalveren aanvoer even groter handel redelijk, prijzen prijshoudend, pri ma's 350380- Graskalveren aanvoer iels min der. handel kalm. prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer wat korter han del levendiger prijzen staande prijzen, mest- kalveren 180260. Lopers en biggen aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen gedrukt. Slachtpaarden aanvoer klein, handel lui, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer gewoon, handel kalm prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer matig, handel stroef prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, han del stil prijzen gedrukt. Viel bisamratten in fuiken bij Borssele De heer M. de Smit uit Borssele heeft dinsdagmorgen vier bisamratten ge vangen. Dit gebeurde toen de heer De Smit zijn fuiken in de Westeïndse Weel bij Borssele lichtte. Vxelsestraat 103, Terneuzen Spoedig ontruimd. Zeer gunstig gelegen, eventueel voor zakenpand. Ruime ach teruitgang. Uitsluitend te bevragen: Dokweg 14, Ter neuzen. Tel. 01150-3260. voor een Noordstraat 38 rerneuzen Telefoon 2581 ■1 KRAMER MAAKT U HEI LEVEN COMFORTABEL Trrwn- Voorlichting op velerlei gebied. VEILING KAPELLR-BIEZELINGE. Industrie en exportvelllnK. Peren- Comtessc de Pari» 170 17. 165 18. 160 16. II CO 16. II 55 14. Ut Krot 13. 111 lijn 10: Saint Remy 180 22. 170 23. II 80 22. Ij 70 33. II 60 22. II D IJ. III grof 17. III fijn 14: Zwijn- drechUe wijnpeer II 60 22. II 55 19. II 50 16. II D 10. III grof 16. UI fijn 12. Appelen Goudrenette 185 23—24. 180 25—27. 175 20-21. 165 1819. 11 85 17. 1180 18—19. 1170 17-18. 11 70 15. II65 12-14. II D 7. III grof 8—12. Gele Goudrenette I 90 36. I 85 27. I 75 19. Rode Goudrenette I 80 34. I 75 30. I 70 23. I 65 17 Jonathan II 65 13-17. II 60 7-12, II D 6'A. III grof 61412. Cox's Orange Plptn I 75 53. I 70 49. I 65 40. I «O 31. I 55 24. II D 15. III grof 23. II «0 28. II35 20 Cox'b Orange Pippin geel I 75 58. I 70 55. I 65 42—43. I 60 35. I 55 22. III grof 30 Golden Delicious I 80 36— 50. 175 43—45. 170 »-47. 165 27. II 80 31—41. II 75 2S-:H. II 70 24— 37. II 65 23-29. II 60 17 —19, IlJgrof 18—22. III fijn 12 Laxf>n Su perbe II 75 23. II 70 21. 65 16. 11 60 14. Glorie van Holland 175 21. I 70 20. 1 65 18, 1180 19. II 75 20 II 70 IR. II 65 15. III grof 14. Rod# Goudrenette 1130 IS. II 75 II. 1170 13. II 65 12. Kroet appels 7.20. Val appel» 6.40. Kroet Jo nathan 6—6.10. VEILING KRABBENDMKE. 3 november. Appel»; Cox O- P 1 80-85 54. 75-80 58—61. 70-75 51—40. 65-70 4145. 60-65 32-35. 55-60 21—24. 2 80-85 47. 75-80 53, 70-75 50. 65-70 3140. 60-65 24—29 55-60 17—19. 2D 6. 3 grof 29. Jonathan 1 75-80 25—32. 70-75 26—35. 65-70 23—30. 60-65 17—24. 2 80-85 20. D 25 70-75 23, 65-70 18. 60-65 13. 2D 6. 3 grof 12—13. Golden Delicious 1 90-95 50. 35-90 46—57. 80-85 47—58. 75-80 47—57. 70-75 43—50. 65-70 38—41. 2 90-95 52. 80-85 36—49. 75-80 39—44 70-75 35—42, 65-70 33-34. 60-65 27. 2D 12. 3 (frof 24—29. Goudrelnet 1 80-85 25. 75-30 24 70-75 21. 65-70 18. 2D 6. 3 grof 612. Dlv, appels 3 fijn 6. kroet 6. val 6. Peren: Conference 1 70-75 46. 65-70 47. 60-65 45. 55-60 39. 2D 21. 3 grof 36. fijn 21. kroet 8. Doyenne du Cornice 1 85-90 58. 30-85 68. 75-80 2. 65-70 69. 2 90-95 56. 85-90 53. 80-35 58. 75- 80 62. 2D 53. 3 grof 49. kroet 30 Comtwe de Pari» 2 75-80 18. -®-75 17. 65-70 17. *0-6$ 15. 55-60 10. Gieser Wildeman 1 60-70 47. 50-60 40. 3 fijn 27. Beurre Alexander Luras I 85-90 0-85 37. 75-80 40. 70-75 40. 63-70 33- Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, in het Gasthuis te Mid delburg, onze lieve broeder, zwager, oom en oudoom roct s bosch, in de ouderdom van 72 jaar. Middelburg: M. M. M. Bosch- Suurmond. Middelburg: A. Lahr-Bosch. O. en W.-Souburg: C. Bosch. W. Bosch-Poppe. Zegveld J. van Amerongen- Bosch. A. van Amerongen. Neven en nichten. Koudekerke. 3 november 1964. Kerkhoflaan 22. Condoleantieadres: Middelburg Kromme Weele 7. Dag en uur van de cre matie zal nader be kendgemaakt worden. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze lieve, zorgza me vader, behuwd-, groot- en overgrootva der. PIF.TER GELJON, weduwnaar van Lelntje den Engelsman, in de ouderdom van 75 jaar. Silverton (Zuid-Afrika): C. Maas-Geljon. J. A. Maas. Middelburg: W. Geljon. G. A. Geljon- Paauwe. Klein- en achter kleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 2 november 1964. Nieuwstraat 74. Condolean t ieadres Zandkreekstraat 88. Middelburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 5 november a.s op de begraafplaats te Oost- en West-Sou burg. Vertrek vanaf Nieuwstraat 74 om 11 uur v.m. GeeD bloemen. Heden overieed in hui ze „Ter Poorte" te Koudekerke. zacht en kalm. onze geliefde va der. groot- en over grootvader. de heer JACOBUS LAVOOIJ weduwnaar van C. Griep, in de hoge ouderdom van 95 jaar. Den Haag: M. Lavooij. W. Lavooij-Scheps. Kruiningen: K. Flipse-Lavooij. Amsterdam: L. Bouwens-Lavooij. Joh. Bouwens. Klein- en achter kleinkinderen. Kruiningen. 3 novemher 1964. Slofstraat 34. De begrafenis zal nlaatshehben op vrijdag 6 november a.s. om 12.no uur op de aige- mene heoTp<,fr>laqts te Kr>Ti„ir>o.en Y'pptj.pk van het (etlgde-ebouw ^er crerofnrmep'vle kerk P—Wkatraat. rv> n d oi e a n t i e a dreg Slotstraat 34. Met vreugde geven we ken nis van de geboorte van ons dochtertje PACLIEN. Haar doopnamen zyn: Pauline Cunera Adrienne. Familie Schoonderwoerd- Westmeijer. Vlissingen, Saèalaan 2. 2 november 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15