Amsterdamse Beurs Amerikaanse contacten met bedrijfsleven Klanken uit de ether Z0UTV0NDST BIJ VEENDAM Miljoenenschade bij brand in Enschede PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer IIfAïhie Waar zijn onze schepen DINSDAG 3 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT U Er zijn op het ogenblik onderhan delingen gaande tussen O.A.K. Electro./Netics Corp. in Crystal Lake, Illinois (V.S.) en de N.V. Messa Electronics in Emmen. Het is de bedoeling tot een nauwe sa menwerking te komen, waarbij Messa Electronics de produktie en verkoop voor Europa verwerft van de O.A.K.-produkten bestaande uit schakelaars, thermostaten en vele andere produkten in de elektroni sche sector. Voor O.A.K. Electro/ Nedap behaalde hogere winst Mede door verdere maatregelen ter bevordering van de efficiency heeft de N.V. Nederlandsche Apparaten- fabriek Nedap Groenlo in de verstre ken maanden van 1964 een hogere winst behaald dan in de vergelijkbare maanden van 1963, zo deelt de directie mede in een tussentijds bericht. De tot nu toe behaalde omzet is rond 20 procent hoger dan die van de over eenkomstige periode van 1963. De Amerikaanse maatschappij Se- las Corporation of America (een vooraanstaande onderneming voor het ontwerpen en vervaardigen van apparatuur voor industriële gastoe- passingen) heeft een Nederlandse dochteronderneming opgericht on der de naam Selas of America (Ne derland) N.V., zo blijkt uit het bij voegsel van de staatscourant. De vennootschap heeft een geplaatst kapitaal van f 1,8 min, waarvan 360.000 is geplaatst en in con tanten volgestort. Het doel van Selas Nederland is het ontwerpen van installaties voor het vormen van gas ten behoeve van met name de petrochemische industrie. Voorts geeft het bedrijf adviezen over produktieprocedes en apparatuur, zo verneemt het A.N.P.. ook wat de toe passing van aardgas betreft. Aniem De Peruaanse deelnemingen van de elect riciteitsiiiaatschappij Aniem N.V. hebben in 1963 met wisselend succes gewerkt, zo blijkt uit het verslag van de moedermaatschappij. De sterk gestegen loonkosten, alsmede kostbare herstellingswerkzaamheden hebben de exploitatieresultaten van de Compala de Servicios Electricos ongun stig beïnvloed, terwijl de resultaten van de Companie Luz Electra de Trujillo een verbetering ondergingen, mede als gevolg van een ingevoerde tariefsver hoging. De verlies- en winstrekening sluit zon der saldo, dank zij overbrenging naar deze rekening van f 100.000 uit de re serve diverse belangen. Hierna bedraagt deze reserve nog 12,1 min. Het divi dend wordt wederom gepasseerd. Er is volgens de directie aanleiding om een verdere verbetering van de bedrijfs resultaten te verwachten, nu voor de Peruaanse deelnemingen de mogelijk heid is geopend noodzakelijke uitbrei dingen ter hand te nemen. De Indone sische regering is nog niet overgegaan tot hervatting van dé betaling der ge contracteerde termijnen van de naas- tingsprijs voor in 1954 genationaliseerde bedrijven van Aniem. De directie heeft echter de indruk dat het dc Indone sische regering ernst is op korte, ter mijn te komen tot overleg over de rege ling van deze zaak. Netics zal dit de zevende buiten landse vestiging zijn en de eerste binnen het E.E.G.-gebied. Vermoedelijk zal de eventuele defini tieve overeenkomst in het voorjaar van 1965 haar beslag krijgen, zo deelt de directie van Messa mede. SCHUITEMA VERWACHT EEN ONVERANDERD DIVIDEND De bedrijfsresultaten van N.V. Gebr. D. Schuitema (groot- en kleinhandel in le vensmiddelen) over de eerste negen maanden van 1964 liggen op ongeveer hetzelfde niveau als die van 1963. Door gunstige omzetontwikkeling kon de kos tenstijging vrijwel geheel worden geneu traliseerd, zo deelt de directie in een tussentijds bericht mede. Indien de huidige tendensen zich in het vierde kwartaal voortzetten, kan wor den verwacht, dat een onveranderd di vidend zal worden uitgekeerd. MAINTZ EN CO VERWACHT HOGER RESULTAAT Het bestuur van de N.V. Handelsven nootschap voorheen Maintz en Co. Amsterdam is bepaald nie* pessimis tisch gestemd ten aanzien van de uit komsten van het lopende boekjaar. Verwacht wordt dat de eindresulta ten van de vennootschap over 1964 beter zullen zijn dan die over 1963, zo heeft de voorzitter verklaard in de jaarvergadering. Maintz en Co. hoopt de expansie van twee dochterondernemingen met eigen middelen te kunnen financieren. De directie deelde nog mede dat op het ogenblik geen fusiemogelijkheden worden bestudeerd. Newyorkse beurs Jaarvergadering Bervoets Op de beurs van New York ging aan de vooravond van de presidentsverkie zingen weinig om. Staalwaarden waren vast. General Motors boekte een winst van 1 punt terwijl Chrysler, Ford en American Motors fracties hoger waren Eastman Kodak daalde iets doch Du Pont was vast. Shell Oil boekte winst op basis van be richten dat in Oman genoeg olie is ge vonden voor commerciële exploratie. Evenals verleden week vrijdag was er geen notering voor AKU. Philips no teerde 46'«, Royal Dutch/Shell 48'/. (48%) en Unilever 42 (41%). De omzet beliep 4.430.000 aandelen. In totaal werden 1381 fondsen verhandeld waarvan 611 hoger en 503 lager werden genoteerd. De omzet op de American exchange was 1.630.000 aandelen. De omzet in obligaties beliep 8.720.000 dol lar. Werf in Zweden krijgt orders voor tien tankschepen De Arendalswerf van de Zweedse Götaverken te Gothenburg heeft or ders ontvangen voor tien motortank schepen van elk 70.000 dwt. Naar vrij dag bekend werd bouwt de werf deze superschepen voor Zweedse en Noorse rederijen. De schepen moeten begin 1967 opgeleverd worden. Du Croo en Brauns Het bruto bedrijfsresultaat over het per 30 juni geëindigde boekjaar 1963- 1964 van de N.V Machinefabriek Du Croo en Brauns Amsterdam is, blij kens de winst- en verliesrekening, ge stegen tot 5,59 min (v.j. ƒ4,85 min). Na aftrek van afschrijvingen enz. res teert een voordelig saldo van 231.984 237.533). Voorgestelc wordt, zoals gemeld, een onveranderd dividend van acht procent. De gemiddelde voorgecalculeerde winstmarge op or ders in portefeuille is, aldus de direc tie, bevredigend. Zij bemerkt echter de laatste aijd een duidelijke terug houdendheid bij de opdrachtgevers en daardoor een scherper worden van de concurrentie. Een concret» verwach ting over de resultaten van het lopen de boekjaar kan dan ook niet worden uitgesproken. OLIEWINNING IN OMAN De Koninklijk"-Shell groep heeft vol doende olie in Oman gevonden om met de commerciële produktie te kun nen beginnen. Er zal een pijpleiding van ca. 250 km lengte worden aangelegd, die het olie veld met de kust zal verbinden. Men hoopt tegen de tweede helft van 1967 zes tot zeven miljoen ton ruwe olie per jaar uit Oman te kunnen expor teren. Dit is bekendgemaakt door Pe troleum Development (Oman) Ltd. waarin de Koninklijke-Shell groep en de Participations anJ Exploration Corp. (Partex) deelnemen. De algemene jaarvergadering van aandeelhouders van de N.V, Gebr. Bervoets Kleedingbedrijven, die in. Rotterdam is gehouden, heeft bepaald geen sensationeel verloop gehad. Naar aanleiding van een vraag ont kende de directie de bedoeling te heb ben tot een soort „zelfbediening" in de winkelbedrijven over te gaan. Het dividend van tien procent op de gewone aandelen is van 2 november af betaalbaar. A^W^AVwVVVv\\WA\VvW Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PHUZEX. De directie van de N.V. Koninklijke Ne derlandsche Zoutindustrie hoeft mede gedeeld, dat t»ü een exnlorutieboring in de omgeving van Veendam, in de nabij heid van het concessiegebied „Adolf van Nassau" van de Koninklijke Nederland sche Zoutindustrie, zout is aangetrof- in van zoutvoorkomen sprake Ls, valt in dit stadium nog niets te zeggen. Even min heeft men thans al kunnen vast stellen om welke hoeveelheden het gaat Ter bepaling van de verdere exploita tiemogelijkheden is voorts een diep gaand onderzoek van de bodemmonsters aan de gang. Deze zoutvondst levert voor Koninklijke Zout niet direct grote perspectieven op, zo werd verder nog verklaard. In alt beeld kan echter verandering komen, wanneer de onderzoekingen exploitabele hoeveelheden van chemisch aantrekke lijke samenstelling aantonen. Van het onderzoek hangt eveneens af of voor het betrokken gebied een concessie-aan vraag zal worden ingediend. Met de proefboring, die zo n onverwacht succes neeft opgeleverd is de maat schappij precies tien dagen geleden be- gonnen. De boring is uitgevoerd bij het roningse dorp Zuidwehding, gelegen halverwege tussen Veendam en Oude- Pekela. Vijf produktiehallen van het isolatie- en asbestbedryf gebr. Kooy in Enschede zijn gisteravond door brand verwoest. De schade wordt geraamd op enkele miljoenen guldens. De produktie is na genoeg stilgelegd. .Alleen de magazijnen, kantoren en enkele andere bedrijfsge- deelten konden worden behouden. De kantoren moesten echter worden ont ruimd en een gedeelte van het archief is verloren gegaan. De brand is ontstaan in de kurkafde- ling en werd tegen 6 uur ontdekt, onge veer een uur nadat de personeelsleden naar huis waren gegaan. Eén van hen moest nog in het bedrijf zijn en ont dekte in de kurkzeverij vuur. Korte tijd later schoten steekvlammen uit het dak. Het vuur deelde zich successievelijk mee aan de produktieafdelingen waar zeer brandbaar materiaal, o.a. turf- strooisel en kurk, was opgeslagen. De bedrijfsbrandweer kon niets uitrichten en ook de gemeentelijke brandweer van Enschede stond voor een hopeloze taak. Wel konden de brandweerlieden het kantoor behouden, dat tegen de bedrijfs hallen is aangebouwd. CAROL DAY CV N DOCHTER WAS ERG BOOS DAT IK U NIET HAD GESPROKEN MISS DAY. ONZIN, JOSE - MAART DOE TER NIET TOE. JE KUNT MISS DAY NJ MET JE VRAGEN LASTIG VALLEN ONGEANIMEERD Er viel gisteren van het Damrak weinig nieuws te melden Met de handel wilde het in het geheel niet vlotten. Zowel het publiek als de arbitrage hielden zich op de achter grond. De Nederlandse fondsen waren In Wallstreet vrijdag op een Lager niveau ge komen. De beurs maakt zich ook zorgen over Engeland en ln het algemeen over de mogelijke naUonallsatie van de Britse staal industrie en dan waren er nog de Ameri kaanse verkiezingen. Het viel overigens op dat internationale waarden zich over het algemeen betrekkelijk goed wisten te hand haven. Flauw was dc markt evenwel gede cideerd voor de scheepvaartfondsen. Men schreef het koersverlies uitsluitend toe aan een geaccumuleerd aanbod dat In een on gunstige markt terecht kwam. Vooral KNSM had onder verkoopr.elglng te lijden. Het fonds ging terug met vijf punten naar 133 Ook de overige seheepvaartfond- sen wisten het vorige peil niet te handha ven. Zo ging Scheepvaart-Unie terug naar 121. Rott. Uojrd naar 133. N'tevelt naar ln het verdere verloop van de markt vond de scheepvaart enige afweer en er trad een klein herstel ln. dat echter de geleden ver liezen niet kon goed maken. Zo herstelde Kon. Boot tot 134%. Van de InternaUonals werd Hoogovens ge adviseerd op MS lonv), AKU hield zich goed op 482, Philips prijshoudend evenals Uni lever. alleen Kon. Olie Iets zwakker en JuMt beneden het slotnivcau van vrijdag, hetwelk luidde f 165-50 Er was een open hoek ln Centrale Suiker, die verhandeld werd op 363 tot 365. Cultuurfondsen bleven op de achter grond. Aandelen Areta werden vernomen op CO laten (vrijdag 70 laten). Staatsfondsen waren prijshoudend en ongeanimeerd De eerste lening 1964 deed 100%. de tweede le ning 99% lot 99%. De markt sloot onge animeerd. 3.3IH: Partje Bruoe) 7.24',— 90.44'V-«O 49% ANP-CBS UEUKS1NDI 29-10 Intern. Industrie Scheepvaart Bank en verrek. Handel ens- Algemeen 80% 85% 85% Verklaring: gedaan e Staatsleningen Ned '59 4% 93% Ned. '60 4% 93A Ned. '47 3% 82% Ned '51 3% Ned '48 3% 79r« Ned '50 3% Ned. '55 3% Ned '37 3 Gr boek '46 Doll '47 Inv cert. 3 Amst. rubb H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov Philipe Unilever Kon. Olie Sch. 4 HAL K.L.M K NS M Kon. Paketv gedaan en laten; b bieden: I laten; d ex dividend; c a 157.50* 157 50* 146.70 146 165.50* 165 30 St. MtJ Ned Nlev Goud. v Ommeren Rott. LI. Schv Utile Industrie e Alb Heljn Am. droogd. Berg Jurg. Berk Pat. Blaauwh Bijenk Calvé I Centr. Suik Fokker 1 v. Gelder Gist sp- v d Heem Hclneken Intern. K N. Papier K. Zout Muller Ned. Dok. Ned. kab Netam N ijverdal Rott. Dr Do*. Schelde N.B Sch ok bet. 334 Scholtan T Stokvis 192 Vergd Blik. 260% Vergd Mach. KO Vredest 226 Wilton 182% Zwanenb. 965 Interunle 206 Robeoo 235 Valeurop 696 Banken AMRO 66.20 N.H. Mi). 299% Ned M Bank 109 ObL BN. Gem. I4%> 92% •B.N. Gem. '56 5) 96". Amerik. aaitd. Am Enka 68-. Am. mot. 16 Am. Tel 99% Anaconda 55% Beth St. 39 C!t. Serv 74% Curt. Wr. 543 Elect Mot Int. Nick. 1 Keruiecotl 1 Nat. Can. Rep Steel 4 Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S Steel J PREMIE I. Alkmaar A dam '51 t A'dam '56 I A'dam '56 II s A'dam '56 UI s Breda '54 Dordr "56 Elndh. '54 I Ensch '54 7 D. Haag '52 1 D Haag '52 U R'dam '52 I I R-dam '52 U R'dam "57 t. Utrecht *52 Z.-Hol! "57 Z -Holland '59 f f Advertentie) vieux speciaal N.V. DISTILLEERDERIJ v/H SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM 2856. Arend en de andere Zeepbel- Iers om maar niet te spreken van de astronomen op Aarde hadden zich reeds enkele malen afge vraagd, hoe de Marsmannen eigen lijk hun beroemde kanalen aanleg den. Welnu, dat werd hun terdege duidelijk, toen zü daar die zonder linge machines bezig zagen. Ran Seth legde uit, dat het een soort atomische hitte-projectors waren, die als 't ware het woestijnzand smolten tot een homogene massa De hoeveelheid toegepaste energie bepaalde de diepte van het kanaal, waarvan de bodem en wanden door het smeltproces door een meters dikke glaslaag gevoerd verden, die later het wegzakken van het kostbare water zouden verhinderen. Deze irrigatiekanalen, want dat bleken het dus inderdaad te zijn. zorgden voor de distributie van poolwater over de gehele planeet. Een .vaar netwerk van grotere en kleinere kanalen doorkruiste de waterarme woestijnen, die driekwart van het Marsoppervlak uitmaakten. „Dit is maar een smal kanaaltje, vertelde Ran Seth bescheiden. „Dichter bij de polen zijn ze soms wel 5 tot 10 km breed. Maar laten we eens een praatje met de ingenieurs gaan maken! Aan het einde van de voor stelling stond hij altjjd bij de deur om de bezoekers goedenacht te wensen. Drie keer per dag, om vier uur, om acht uur en om half tien kwam hij naar de kassa om te zien of we voldoende wisselgeld hadden en om het binnengekomen geld mee te nemen. Iedere ochtend om tien uur kwam hij de bioscoop binnen, maakte zijn brandkast open en bracht de recette van de vorige avond in een haveloos valies naar de Midland Bank twee huizen verderop. Ondanks zijn regelmatige bezoekers kon het natuurlijk wel eens gebeuren, dat we plotseling zonder wisslgeld zaten en dan moest een van ons naar zijn kantoor toe lopen om meer te halen Dit gebeurde bijvoorbeeld in oktober, kori nadat ik weer terug was De firma had besloten de prijzen van de plaatsen te verhogen en we kwamen toen tot de ontdekking, dat we veel meer kopergeld nodig hadden dan waarover we beschikten. Meneer King had die dag een bespreking en we konden niet lan ger wachten. „Wacht even", zei Anne Wilson, „ik zal hot wel halen". „Dan zal je naar boven moeten", zei ik, „meneer King zit in het café met de twee commissarissen". „Ik heb meneer King helemaal niet nodig", zei Anne. „Hij neeft een reser vesleutel in de bovenste la van de car totheek". De kerstdagen naderden. Ik schreef naar huis, dat ik niet kon overkomen, omdat meneer Pemberton me de hele tijd nodig had. In de tweede week van december brachten we de alle records brekende film Santa Clara, die we vol gens de nieuwe mode drie weken achter elkaar Heten draaien. Op de tweede zon dag van de maand had ik dienst Op vrijdag zei ik tegen mijn hospita, nat ik naar Southport zou gaan om mijn moe der op te zoeken. Op zaterdag, nadat ik thuis was gekomen uit de Roxy. begon ik mijn gebruikelijke opruiming en t wijl ik daarmee bezig was. gebeurde iets vreemds. Ik wilde iets inpakken in een oude krant, toen opeens mijn blik viel op een bericht over een meisie. dat ik al bijna had yergeten Het was een oude Daily Express, van 21 februari „De politie "in Birmingham zoekt naar aantrekkelijke, geheimzinni ge Marion Holland die, zonder sporen achter te laten afgelopen maandagavond van haar werk en uit haar woning ver dween. Zij zoekt tevens naar elfhonderd pond in contanten, die tegelijkertijd ver dwenen zijn uit de safe" van de firma Cromble en Strutt, bookmakers, in Cor poration Street, waar Marion als procu ratiehoudster in dienst was". „We wisten niet veel van haar af", bekende de twee- entwintigjarige dunharige flliaalchef George Pringle gisteren, „maar zij was een bedeesd, teruggetrokken meisje, dat een zeer betrouwbare indruk maakte. Zij kwam met een goed getuigschrift in onze dienst". „Een heel rustig iemand" is de mening van haar hospita mevrouw Dyson. „Ze had nooit vrienden, maar was altijd beleefd en gebruikte keurige taal. Ze vertelde me dat het pas haar tweede baan was. Ik denk dat ze aan lager wal was geraakt". „Het is een nachtmerrie voor me", bekende de achtentwintigja rige Ronnie Oliver van het telefoonkan toor, met wie Marion wel eens afspraak jes maakte. „Ik kan me alleen maar voorstellen dat er ergens een vreselijke vergissing begaan is" „De politie is niet zo zeker van die vergissing. De algemene beschrijving en de methode van de inbraak komen ge heel overeen met die van Peggy Nichol son, die vorig jaar van haar 'werk als secretaresse bij een zakenman uit New castle verdween met meer dan zeven honderd pond in contanten. Zij zou graag een onderhoud met beide dames willen hebben en zou in het geheel niet ver baasd zijn als die twee een en dezelfde bleken te zijn. Algemene beschrijving: leeftijd twintig tot zesentwintig, 'engte 1,67 m., gewicht ongeveer 105 pond. in nemend van optreden. In aanmerking komende personeelschefs gelieven hier van goede nota te nemen". Het gaf een schok dit zo plotseling te lezen. Het gaf mij een schok, omdat ik dergelijke "bijzonderheden daarvóór nooit gelezen had. Mijn manier van le ven in los van elkaar staande periodes maakte. <}at ik de schrik van mijn leven kreeg het juist toen te lezen Er was na tuurlijk niets dat Marion Holland van Birmingham met Molly Jeffrey van Manchester in verhand "bracht, nog min-i der met Margaret Elmer, die er een "as-1 paard op na hield in Garrod's Farm bij Cirencester en een strenge oude moeder] had in Torquay Maar het was wel toe vallig Het enige wat me ervan beviel was I aan lager wal" te zijn geraakt. Het was! een sprekend voorbeeld van wal spraak- j lessen voor je doen konden. Na het lezen van de krant zat ik eeni tijdje op mijn bed, mij afvragend of ik I DINSDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM 1. 402 meter. 12.00 Angelus. 12.04 Volksliederen uit verschillende landen. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.3; Voor de boeren. 12.45 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Musiësta: gevarieerd muzikaal pro gramma (opn.). 14.50 Lichtbaken, le zing. 15.00 Rieleksenamusements programma (herh. v. zaterdag jL). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: Godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd 17.50 Regeringsuitzending: Columbus hield Sint Maarten ten doop. Spreker: Wilko A. G. M. Bergmans. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. Kaarten op tafel. Een uit zending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Radio-Volks- Universiteit: Schijnwerper op het to neel, door Drs. G. J. de Voogd. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. Aansl.: Conciliejournaal. 19.35 Lichte orkest muziek en zangsolisten. 20 00 Stereo- fonische uitzending: Klassieke gewijde muziek (opn.). 21.30 Kansen voor elk kind, lezing. 21.45 Lichte grammofoon muziek. 22.05 De zingende Kerk: bloemlezing uit het Gregoriaanse re pertoire. 22.25 De Amerikaanse Ver kiezingen. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.25 Amerikaanse Verkiezingen. 23.55-24.00 Nieuws. Even puzzelen er mee door zou gaan of dat dit een waarschuwing was dat ik in de val zou lopen. Tenslotte zette ik me over die dwaas heid heen. Werkelijk, als je begint te denken is het afgelopen met je Maar ik was van plan dit soort werk niet meer te doen Ik begon het te gevaar lijk te vinden. Ik ging 's zondags om twaalf uur weg en nam mijn koffer mee. Ik bracht hem naar London Road Sta tion en deponeerde hem zoals gewoon lijk in het bagagedepot. Ik lunchte in een cafetaria en was m de Roxy om streeks tien voor vier. De deuren werden geopend om vier uur en de eerste film begon om kwart over vier Ik ging met meneer King diens kantoor binnen en kreeg twintig pond in zilver en vijf pond in kleingeld. Hij was goedgehumeurd en zei. dat we deze week de. beste opbrengst hadden gehad sinds 1956 „Laat me ze voor je dragen zei hij „Nee dank u zeer. ik krijg het wel voor elkaar". Ik glimlachte tegen hem en zette mijn bril recht. „Dank u me neer King" Hij volgde mij naar buiten. Een paar armoedig-uitziende mensen wachtten bij de deur van de bioscoop. Het was twee minuten voor vier Ik zeiHeb ik nog tijd voor een glas water? Ik zou graag een aspirine innemen." „Natuurlijk Let jij even op Martin" Dit was tegen de portier .Niets ern stigs. hoon ik'" zei hij toen ik terug 1 kwam „Nee. werkelijk niet. dank I zeer" Ik larhte moedig. Begin maar. Ik voel me weer goed" Tegen zeven uur waren de goerlkonere Dlaatsen uitverkocht en buiten stond men nog in de rij voor plaatsen van 2 sh 8 d Er druppelden wat mensen bin nen die graag 4 sh 6 d betaalden om niet te hoeven wachten. Binnen vijf mi nuten zou het voorprogramma geëin digd zijn, zestig of zeventig mensen zou den naar buiten komen en tijdens de pauze van tien minuten zou de rij buiten gelegenheid krijgen om naar binnen te gaan en zich rustig te installeren vóór „Santa Olara" Vbor de laatste keer op het doek kwam. (Wordt vervolgd) HILVERSUM II. 298 meter. 12.00 Licht instrumentaal ensemble met licht vocaal ensemble en zangso listen. 12.20 Uitzending voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest met zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Voor de kinde ren. 15.00 Radiophtlharmonisch sextet: moderne en klassieke muziek. 15 45 Van mens tot mens, lezing. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmu ziek voor de jeugd. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Muziekrevue. 20.00 Nieuws. 20.05 Negen muzen elf provincies. 21.20 Gehoord, gezien, gelezen, veertiendaagse gedachtenwis- seling over film, toneel en literatuur. 21.50 Inleiding tot muziekbegrip, mu zikale lezing. 22.05 Hobo en piano: oude moderne muziek. 22.30 Nieuws, en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Bulgaars- Russische kamermuziek (gr.) 23.55 Nieuws. 24 00-4.00 De Amerikaanse verkiezingen. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 19.00 Weekjournaal voor gehoor gestoorden. 19.30 Walter and Connie: Engelse les. Les 4 (herh.) en les 5. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. NTS: 20.45 Theater Domino: zangsoliste met instrumentale begelei ding. AVRO: 21.35 Man tegen man: debat tussen twee mensen over een actuele kwestie. NTS: 22.25-22.30 Jour naal. 22.30-22.50 Presidentsverkiezin gen in de U.S.A. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Een parel in de woestijn (Pearl in the Horizontaal: 1 bekrompen, 5. oe\ plant, 6. zoen, 8 waswater, 10. plomp, 12. zwemvogel, 13. omroepvereniging, 15. luchtvaartmij. 17. numero, 18. rivier in Fr.. 20. grap. 21. waan. 22 gemene weide, 23 en dergelijke, 24 tapijtachtige stof. 26. titel. 27 beteu- 'terd, 29. rivier in Nederl., 30. vrouw v. Jacob, 31. goedgeefs. 33. Eng. ti tel. 34 iets, 36. tam, 37. grondslag Verticaal: 1. hen, 2. aanhef brief. 3. pers. voornaamwoord, 4. niets, 5. haarkrul 7. kledingstuk. 8, onver zorgd, 9. voor (Lat.), 11. blakend v. gezondheid, 12. gebergte in .-Ameri ka. 13 vertrek. 14 twist, 16. mijter. 118 als 7 verticaal. 19 riv in Utrecht 25. streep, 28. gevel. 30. veeg. 32. koeienmaag. 33. luchtv. mij., 35. ten afscheid. 36. zangnoot. De oplosslne de voj-ige puzzel i: desert), natuurfilm. KRO: 20.25 De Bill Dana Show. 20.50 Licht en donker (Licht und Schatten), documentaire over de toekomst van de neger. 21.30 Duo voor viool: klassieke en moderne muziek. 21.45-22.10 Onze man in Pa rijs. BELGISCHE NEDERLANDSE UITZENDINGEN 18.45 Engelse les. 19 00 Zandmannetje: voor de kinderen. 19.05 Tijd voor U: gevarieerd programma. 19.30 De Flint- stones, tekenfilm: Jacht op groot wild. 19.55 Weerberichten en mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Voor geld en recht (have gun, will travel), TV-feuilleton: De schat van de Indianen. 20.50 Pano rama. 21.35 Penelope, programma voor het gezin 22.00 Gastprogramma De socialistische (gedachte en actie. 22.30 Nieuws. WOENSDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 meter. NCRV: 04.00-7.00 De Amerikaanse Pre sidentsverkiezingen. 7.00 Nieuws en SOS-berichten, 7.10 Dagopening 7 20 De Amerikaanse verkiezingen. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8 15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 De Amerikaanse Verkiezingen. Van 9.00-12.00 kan het programma worden onderbroken voor belangrijk nieuws over de Amerikaan se Verkiezingen. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huis vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10 30 Morgendienst. 11.00 Geestelijke liede ren. 11.30 Licht instrumentaal kwartet. 11.50 Cabaret. HILVERSUM II. 298 meter. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7 23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraat- je. 9.05 Klassiek pianoconcert (gr.). VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Amusementsmuziek (gr.;. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Licht pianotrio. Verliefd? DROSTE pastilles altijd welkom A1 .HEK A 1 v. Vitona n. Salvador AMERSKERK 31 v. Penang n. Aden ANDIJK 31 te Rotterdam' ARENDSKERK 29 te Zanzibar ARJSTOTELES 29 350 m w ARKELDIJK 30 v Avon- mouth n. Hamburg BA WE AN 2 te Montreal DINTELD1JK 4 te Chris- tobal verw. DRENTE 1 v. New Orleans n. Luanda GRAMSBERGEN 30 v. Koernaes n Bougie GREBBEDIJK 29 te New Orleans GROOTEKERK 29 te Bremen GULF HOLLANDER 30 200 m zw. Cocos ell HATHOR te Alexandrlë KAMPERDIJK 29 530 m KOPIONELLA 30 v. Penang n Pladju KORATIA 2 te Napels LOOSDRECHT 2 te Aqaba MU! OERKERK 1 te MYLADY 29 160 m ozo. Kaap Race NAESS LION 2 te Mena al Ahmadi NIEUW AMSTERDAM 30 v St. Thomas n New York OLDEKERK 2 te Adelaide OMMENKERK 1 te Lourenco Marques OOSTKERK 31 v Kaapstad PHILTNE 30 64 m wnw. Malta ROTTERDAM 31 dw Kp. Race n- New York SCHOUWEN 29 te KELLETIA I Buenos SEPIA i te Rotterdam SIMONSKKKK 31 v. East London n. Durban Curs SOMMELSDIJK I te R'dam STAD KAMPEN 29 150 m out. Gibraltar STATENDAM 30 te Singapore STRAAT COLOMBO 22 te Lourenco Marques T Hl KON 1 te Puerto Plata TOWA 1 v. Marseille n. New York VASUM 1 v. Ravenna n. Mena a] Ahmadi VIANA 29 1200 m ozo. Bermuda VLIST 29 te Chlttagong W. ALTON JONES 29 780 m. nwtw. Tristan da Cunha WJ2STERTOREN I v. R'dam n. Antalaya WILLEMSTAD 3 te IJmuiden verw. WONOGIR1 31 v. DJIbouU n. DJeddah ZUIDEKKERK 29 <20 m no. St.-Helena /Advertentie) Receptie?. DROST t pastilles altijd welkom HOOG EN LAAG WATER 4 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -r nap uur meter 1.47 2.19 2.17 2.34 2.53 2.48 3.15 1.60 3.37 1.86 -f nap uur meter 14.02 2.13 14.32 2.28 15.08 2.40 15.27 1.46 15.50 1.72 nap uur meter 8.07 188 8.36 2.04 9.09 2.18 8.44 1.44 nap uur meter 20.33 2.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11