jlexa* BOSCH i Klanken uit de ether Gthehtn/ihti$ Tweeëh PILOOT STORM onivoerd in de stratosfeer wasautomaten wees de was 1 de baas in eigen huis 7J3 Waar zijn onze schepen MAANDAG 2 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEBU W BE COURANT 11 J7enenftoinfig, tweeëntwintig, drieén- twintigAls U deze woorden hardop zegt, weet U precieshoeveel tijd de bewoners van Krabbendijke nodig hebben om de rijksweg over te steken als er een auto nadert, die 120 kilometer per uur rijdt, hetgeen echt geen uitzonde ring genoemd mag worden. ,,Dat is veel te gevaarlijk"zegt de heer Boogaard. ,,Daar hebben de kinderen niet genoeg aan". En daarom wenst de heer Boo gaard en met hem feitelijk alle inwoners van Krabbendijke een snelheidsbeper king op het gedeelte rijksweg 58 van de zogenaamde Meiboom tot het Shellsta- tion. „Het liefst 50 kilometer per uur", zegt de heer Boogaard. Oet gaat hier met name om het kruispunt Rijksweg-Zuidweg-Johan Willem Fri- sostraat. De heer Boogaard woont zelf op de hoek van de rijksweg. „Ik kijk wel eens uit het raam. Dan zie je de auto's aanko- men-en-zoef-dan zijn ze weer voorbij". Nu woont de heer Boogaard nog wel aan de gunstige zijde van de rijksweg. „Als je van hier uit naar het dorp moet, heb je veel meer zicht. Maar ja, je moet toch wel eens een keer terug en dan heb je maar hon derd meter zicht". Honderd meter. Gere kend naar een snelheid van 120 kilometer per uur, kwamen we tot drie seconden. „Veel te weinig", zegt de heer Boogaard. Ook de burgemeester van Krabbendijke, de heer L. Cnossen vindt dat. „Levensge vaarlijk", zegt hij. „Ik woon zelf bij de rijksweg en kan het daardoor zien". De heer Boogaard: ..mijn eigen kinderen ook.. r r zijn hier al verscheidene ongelukken ge- 'J^beurd", zegt de heer Boogaard. ,,U moet rekenen, dat er aan deze kant van de weg (de kant van Waarde) verscheidene bedrijven zijn. Drie koelhuizen en een loondorsbedrijf. Die mensen moeten elke keer die weg over. Verder de mensen van het buurtschap Gawege, die boodschappen willen doen in Krabbendijke. Ook vanuit Waarde komen er dikwijls mensen. Dan de artsen, die naar Gawege en Waarde moeten. En als laatste, maar zeker niet on belangrijkste categorie, de kinderen die naar school gaan. Zij zijn vaak het onvoorzichtigst: hoe vaak je ze ook zegt, dat het hier gevaar lijk is. Mijn zoontje heeft het een keer gehad, dat hij midden op de rijksweg opeens een auto zag aankomen. Razend snel. Hij aarzelde en liep terug. Ach ja, de jongen is nog klein, maar dat is het hem juist. De kinderen zijn niet zo snel of ze reageren te langzaam. Verder de auto's, die oversteken. Hoe vaak gebeurt het niet, dat als je optrekt om over te steken, je motor afslaat. Vooral in de winter als je 's- morgens weg gaat. Dat is niet denkbeeldig. Iemand van het koelhuis heeft het ook wel eens gehad. Daar sta je dan en probeer dan maar snel die weg af te komen, want dat is je lijfs behoud. Remmen kunnen.de auto's niet meer. De gemeente doet er veel aan, heeft ook waar- schuwingslicnten neergezet, maar die helpen niet zoveel. Er zijn ook verzoeken gericht om een snelheidsbeperking, maar die hebben tot nu toe nog niets uitgericht. Daarom hebben we een brief opgesteld en die is ondertekend door veel mensen. Eigenlijk zou iedereen hem wel wil len ondertekenen, maar het gaat om het ge baar. Die brief hebben we gezonden naar de hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat. We hopen nu maar, dat dat helpt, want echt er moet iets gebeuren. In de rest van Neder land zie je zoveel wegen met snelheidsbeper- ...niet meer dan honderd meter. king, kijk maar naar Brabant. Waarom zou dat hier niet gaan?" Met deze woorden be ëindigde de heer Boogaard zijn hartstochtelijke pleitrede. Hij weet waarvoor hij praat. Hij praat voor de veiligheid van zijn kinderen en die van anderen. Daarom heeft de heer Boogaard die brief ge schreven. „Niet persoonlijk", zegt hij, „maar iemand moet hem toch schrijven". De inhoud van die brief luidt: Ondergetekendenallen wonende aan de Zuid- xveg te Krabbendijke of in de buurtschap Gawege, verzoeken U beleefd doch zeer dringend te be vorderen, dat ten spoedigste op het gedeelte van rijksweg 58, gelegen tussen de zogenaamde Mei boom en het SheUstation een snelheidsbeperking van 50 km wordt ingevoerd. Op het betreffende kruispunt van genoemde rijksweg met de Zuid- weg en de Johan Willem Frisolaan zijn reeds ver schillende ongevallen metdodelijke afloop voor gekomen. Ook zijn op dit kruispunt kinderen aan gereden. Voornamelijk voor schoolkinderen is het haast ondoenlijk vanuit het dorp veilig over te steken, ondanks het feit, dat de gemeente Krabbendijke ter plaatse waarschuwingslichten heeft aangebracht, omdat het uitzicht door bo men wordt belemmerd, terwijl in deze onover zichtelijke bocht toch met hoge snelheden wordt gereden. Bovendien vormt de Zuidweg een druk gebruikte toegangsweg tot Waardeterwijl tevens aan deze weg een viertal bedrijven met een in tensieve aan- en afvoer is gelegen, waar in totaal 53 man personeel werkzaam is. Voorts liggen aan deze weg een groot aantal volkstuinen hetgeen ook, vooral in de zomer bij intensief verkeer, oversteken nodig maakt. Teneinde te voorkomen, dat de „put wordt gedempt, als het kalf ver dronken is" hopen wij U op deze wijze van de dringende noodzaak van ons verzoek, vooral voor wat betreft de categorie schoolgaande jeugd, te hebben overtuigd". 2855. Na het bijna noodlottige avontuur met de zandslede zette de zeepbel koers naar Thorim, de ondergrondse stad der Voraks, die piloot Storm en de anderen natuur lijk graag eens wilden bezoeken. Zij hadden van Ath en Sinh zoveel over Thorim gehoord en nu Ran Seth de gouverneur van de stad hen persoonlijk had uitgenodigd, wilden zij wel eens zien, wat daar allemaal van waar was. Terwijl de Zeepbel met matige snelheid boven de woestijn kruiste, ontdekte men op korte afstand evenwel een gro te stofwolk, die Arends nieuwsgie righeid prikkelde. Ran Seth glim lachte. ,,Ik merk wel. dat jullie Aardlingen alles graag korrelfijn uit willen zoeken. Ik kan je zo wel vertellen, wat daar gebeurt. Nee, het is geen zandstorm. Men is daar bezig met het graven van een nieuw kanaal. Laten we er maar even langs Tanganjika-Zanzibar nu „Tanzania" De nieuwe naam van de republiek Tan ganjika-Zanzibar zal Tanzania zijn, zo is aangekondigd door president Julius Nyerere van Tanganjika. Ten einde een nieuwe naam te vinden werd drie maanden geleden een wed strijd uitgeschreven, Uit alle wereldde- deiën zijn voorstellen ontvangen. Men heeft niet bekendgemaakt wie de prijs van 10 pond sterling heeft gewon- Categorale bond N.S. dringt op erkenning aan De federatieve spoorwegvereniging en de l>ü haar aangesloten vakverenigingen van stations-, technisch, administrntief- en rijdend personeel wensen ais onder handelingspartner te worden erkend. Het bestuur heeft thans in een tele gram aan de directie van de Nederland se Spoorwegen aangedrongen op een spoedige beslissing. ..zodat dringende kwesties waaronder de taalwaardering en de achterstand in de beloning ten op zichte van het overheidspersoneel, mede besproken kunnen worden door verte genwoordigers van die groeperingen van N.S.-personeel, die tot nu toe niet bij het overleg betrokken zijn". BOSCH wasautomaten bieden u het unieke voordeel dat de machine zich geheel automatisch Veel of weinig water: meer of minder spoelen: korter of langer draaien. Dit alles door de BOSCH Programmakiezer, de denk- schijf waarmede u kunt kiezen uit 15 verschillende wasmogelijk- heden dus voor elke soort wasgoed de enige juiste behandeling. Vraag bij de handelaar de uitgebreide folder aan of bij N.V.Willem van Rijn, Haarlemmerweg 475. Amsterdam-W. Tel. 020-18 52.22. Postbus 8005. MAANDAG 2 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 12.00 Musette-ensemble en zangsolis ten. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Meisjeskoor en instru mentaal sextet. 12.53 Grammofoon- muziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal trio. 13.45 Lichte Franse muziek (gr.). 14.00 Koorzang (gr.). 14.10 Voor de jeugd. 14.35 Viool, altviool en cello: klassieke muziek. 15.00 Als de kat van huis is amusementsprogramma. 15.30 Klassieke orkestwerken (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Dubbel- kwartet met orgel: geestelijke liede ren. 17.0C Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoon- muziek voor de tieners. 17.50 Rege- ringsuitz.: Filmen in Suriname. Vraaggesprek van Raymundo Debrot met de cineast Peter Creutzberg. 18.00 Koninklijke Miltaire Kapel. 18.20 Uit zending van de Christelijk Historische Unie. Politoeren. Nieuws en commen taar van de Christelijk Historische Unie. 18.30 Klassieke grammofoonmu- ziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Metropole-or- kest: amusementsmuziek. 19.55 Op de man af, praatje. 20.00 Zigeuneror kest (gr.). 20.20 De man in de Palm boom, hoorspel. 21.20 Weens Filhar monisch orkest: klassieke muziek (gr.). 21.50 Wereldpanorama. 22.00 Öude Nederlandse kamermuziek. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram- mofoonmuziek. 23.10 Moderne orkest werken. 23.40 Het Evangelie in Espe ranto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 12.00 Metrople orkest. 12.30 Medede lingen t.b.v. land -en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Licht in strumentaal sextet. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe richten. 13.30 Draaïorgelmuziek (gr.) 13.40 Licht orkest. 14.00 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort, lezing met grammofoonplaten. 14.40 De nachte gaal, opera (gr.). 15.30 Een goed kin derboek is van groter waarde dan U denkt, lezing. 15.40 Lichte grammo foonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Ste- reofonische uitzending: pianorecital: klassieke en moderne muziek. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor gaan, dat lijkt me wel interessant voor jul lie". Zodra de zeepbel er wat dichterbij kwam, bleek dat de Marsmannen een zonderlinge methode van kanaalgraven toepasten. Zes machtige rollende machines met enorme oli fantenslurven „bliezen" als het ware zand voor zich weg en trokken een lijnrechte, brede, on geveer 10 meter diepe gracht door de woestijn. Neem geen risico...verf met De verf met flexabiliteit* 'extra speUng voor de doe-het-zelver Even puzzelen ss o JU vihftm „Hoe is het met uw reumatiek?" „Niet zo best. Het is aan deze kant van de straat nogal vochtig. Marnie, na twaalven krijgen we hier geen straaltje zon meer. Toen we hier in trokken, heb ben we daar helemaal niet aan gedacht. Soms denk Ik wel eens, dat we beter konden verhuizen". „Het zal niet meevallen om iets te vin den dat even goedkoop is" „Ach, dat ligt er aan, vind je niet? Ik weet niet, waar j(j je moeder het liefst wilt zien wonen, maar in Cuthbert Ave nue, hier vandaan even voorbij de heu vel. ligt een klein, aardig huisje. Het is pas leeggekomen, want de man die er in woonde is kort geleden gestorven aan een bloedziekte. Ze zeggen dat hij er de laatste tijd uitzag als perkament. Hij had helemaal geen bloed meer en zijn milt was opgezwollen. Er zijn twee kamers, een keuken, drie slaapkamers. een zolder en de gebruikelijke kasten. Het zou wel wat voor ons zijn, vind jc ook niet. Lucy?" Het grotere oog van Lucy Nye keek over haar dampende kop thee heen in mijn richting, maar ze zei niets. „Wat is de huur? Is het wel te huur?" vroeg ik. „Ik geloof het wel, maar dat kunnen we altijd nog informeren. Het zal na tuurlijk wel meer zijn dan hier, maai er is altijd zon en het ligt overal dicht bij. Dit is goedkoper geworden, sinds we hier kwamen. Kan je je nog herinneren, hoe de huur in Keyham naar beneden ging? Ach nee dat zal je niet meer we ten. Maar Lucy weet het nog wel, is het niet, Lucy?" „Ik heb vannacht gedroomd", zei Lucy Nye. „Ik droomde, dat Marnie in moei- Hjkhéden was". Vreemd, de manier, waarop ik leefde In de grote wereld was voldoende ge weest om me volwassen te maken en me te harden. Maar toch gaf de toon van Lucy's stem me een schok, net zo als vroeger, toen ik als kind van twaalf jaar bij haar sliep en ze me 's morgens wakker maakte en zei: „Ik heb vannacht zo vreemd gedroomd". En altijd scheen er die dag of de volgende iets te gebeu ren. „Waar heb je het over? Wlat voor moeilijkheden?" vroeg moeder scherp. Ze had een koekje willen nemen, maar het was op weg naar haar mond blijven steken. „Ik weet het niet, ik begreep er niets van. Maar ik droomde, dat ze door die deur naar binnen kwam. Haar mantel was helemaal gescheurd en ze huilde". „Waarschijnlijk gevallen met hinkelen", zei ik. „Jij met je gekke dromen", zei moeder. „Jii op iouw leeftijd moest toch wel bo ter weten Je wordt nu al vijfenzestig en 1e praat nog als een klein kind. „Ik heb vannacht zo naar gedroomd!" Dacht je nu werkelijk, dat er nog iemand naar die fantasieën van jou wil luisteren". Lucv's lippen trilden Ze was altijd erg gevoelig als het over haar leeftijd ging en er hardop over praten was ongeveer hetzelfde als op haar likdoorns trappen. „II: heb alleen maar gezegd, dat ik een droom had. Ik kan er niets aan doen, dat ik bepaalde dingen zie in mijn slaap. En het zijn overigens heus niet altijd fantasieën. Denk maar eens aan wat ik laatst droomde, voordat Frank thuis kwam..." „Houd je mond", zei moeder. „Je bevindt je hier in een christelijk huis". „Zeg luister eens", zei ik, „ik ben niet thuisgekomen met de bedoeling naar jul lie geruzie te luisteren. Mag ik nog een koekje nemen?" De keukenklok sloeg vijf uur. De slagen klonken vreemd, luid en toonloos, zoals ik het nog bij geen enkele andere klok had gehoord, en de laatste slag klonk altijd mat, alsof het uurwerk uitgeput raakte. „Maar nu we het toch over vroeger hebben", zei ik, „waarom gooien jullie dat ding niet eens de deur uit". „Welk aing\ Marnie?" „Die verschrikkelijke klok", zei ik. „Ik krijg er de kriebel van, elke keer dat ik hem hoor". „Ja maar waarom dan Marnie? Het was een huwelijkscadeau voor je groot moeder. De datum staat nog op de bo dem, 1898. Ze was er erg trots op". „Nou, ik niet", zei ik. „Geef hem maar weg. U krijgt van mij wel een nieuwe. Dan zullen die dromen van Lucy ook wei ophouden". Het andere meisje in de kassa van de Roxy-bioscoop heette Anne Wilson. Ze was ongeveer dertig jaar, lang en ma ger. Zè was bezig een toneelstuk te schrijven, naar ik aanneem in de hoop tweede Shelagh Delaney te worden. Horizontaal: 2. puntig, 7. in orde, 9. tentoonstellingsgeb. in A'dam, 10. gedaan en laten, 11. ondergrondse trein, 14. bewaarplaats voor dieren, 17. marktplaats, 18. opbrengst, 19. vechtpartij, 21. leden v. d. senaat, 27. niet netjes. 28. half (Lat.), 30. dun draadvormig deeltje, 31. voedings middel, 32. lengtemaat, 33. oppervlak- temaat, 35. bep. licht, 36. rivier in Fr. Verticaal: 1. brok, 3 praal, 4. dieren geluid, 5. Koninklijke hoofdtooi, 6. de gehele hoeveelheid, 8. drinkglas, 10. eb en vloed, 12. strekking (Duits). 13. riv. in Spanje, 15. Soc. Ec. Raad, 16. aanvang. 20. kern, 21. vlug, 22. ont kenning, 23. boek met landkaarten, 24. ondersteboven, 25. opstootje, 26. ontkenning, 27. kachelonderdeel. 29. hoofdstad Eur., 34. zangnoot. De oplossing van de vorige puzzel is" :en, zodat er tijdens de drukke uren altijd twee van ons in de kassa zaten, behalve zondags natuurlijk. Een nam dan het geld in ontvangst, ter wijl de andere achter de schermen mee hielp. De kassa was een hokje van glas en chroom en stond midden in de marme ren foyer. Het directiekantoor lag aan de linkerkant, vlak naast de ingang van een der gangen, die naar de zaal leiden. Vanuit de kassa kon je het kantoor net niet meer zien. maar meneer King de di recteur, sloop tijdens de drukke uren al-1 tijd heen en weer tussen zijn kantoor en de kassa. Hij hield een oogje op het per soneel en minstens twee keer tijdens el- ke voorstelling liep hij naar de projec-1 tiekamer. (Wordt vervolgd) j de padvinders. 17.05 Jazz Corner. 17.50 Militair commentaar 18 00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Licht ensemble en zangsoliste. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Wat zegt Buurman er van?, klankbeeld. 19.25 Nieuws. 19.30 Stereofonische uitzen ding: Belshazzar, oratorium. 21.00 Vijf eilanden, lezing. 21.15 Vervolg Belshazzar (deel 2). 22.15 Nieuws. 22.25 Vervolg Belshazzar (deel 3). 23.05 Actualiteiten. 23.25 Swing Ex press. 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 19.30 Comedy Caper (Het hulp je van de loodgieter), t.v-film. 19.45, Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Politieke Par tij: P.v.d.A. 20.30 Geld is macht (Les grandes families), speelfilm. (Beide keuringen 14 jaar). 22.00 Vrijwilligers in de politiek (Unpaid and unsung), documentaire. 22 25-22.30 Journaal. 22.30-22.50 Presidentsverkiezingen in de U.SA. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20 01 De Bailey's, t.v.-film. VARA: 20.25 Filmreportage van het Amerikaanse zangensemble The New Christy Min strels. 2045 De Vrijgezellenfuif, t.v.- spel. 21.45 Achter het nieuws. BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S FRANSE UITZENDINGEN 18.30 Nieuws. 18.33 Voor de kinderen 19.00 Kroniek voor de vrouw. 19.30 Sportuitzending. 20.00 Journaal. 20 25 1914-1918 Het journaal van de wereld oorlog. 20.40 Père et Fille, film uit de serie Naked City. 21.30 Cinéma-Varié té: filmfragmenten. Daarna: Debat er journaal. NEDERLANDSE UITZENDINGEN 16.30 Het olifantje, tekenfilm. 16.40 V. d. jeugd. 17.15-17.30 Het water was bondgenoot, evocatieve film, uitgezon den n.a.v. het feit, dat 50 jaar geleden de IJzervlakte onder water werd ge zet. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Filmmuseum van de schaterlach: Re member when, filmklucht. 19.20 Voor de jongeren. 19.55 De weerman. 20.00 Nieuws. 20.30 Openbaar Kunstbezit. 20.40 Een engel op aarde (Mademoi selle Ange), komische speelfilm. 22.00 Festival selectie van bekroonde korte films. 22.25 Nieuws. DINSDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. (7.55 Overweging) 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ouverture (verv.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Semi klassieke grammofoonmuziek. 10.00 Muziek-Mozaïek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoon muziek. 11.50 Volaan vooruit, praatje. HILVERSUM n. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grarp- mofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnas tiek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Lichte grammofoon muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Palet, programma voor de zieken. ADVIES TOT INSTELLING VAN BEDRIJFSCHAP VOOR DE LEDERINDUSTRIE (Van onze Haagse redactie) De Sociaal-Economische Raad heeft gis termorgen tijdens een korte openbare vergadering met algemene stemmen een ontwerp-advies aanvaard tot instelling van een bcdr(jfssehap voor de lederin dustrie. In het advies, dat gericht ls aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid en van economische za ken. wordt onder meer voorgesteld het bedrijfsschap, naast de zgn. hulpbe voegdheden, regelende bevoegdheden te verlenen ten aanzien van de lonen en de andere arbeidsvoorwaarden en ten aanzien van de verkoop-, leverings- en betalingsvoorwaarden. Voorts keurde de S.E.R. zonder discus sie en zonder hoofdelijke stemming de ontwerp-begroting voor 1965 goed. Deze begroting sluit met een eindcijfer van t 2.050.000.— KERKNIEUWS Ds. F. G. H. Nicolaï Vandaag (maandag) is het veertig Jaar geleden, dat ds. F. G. H. Nicolaï uit Co- then werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Nicolaï werd 11 maart 1898 te Utrecht geboren. Hij studeerde theologie in Utrecht, waar hij in 1921 zijn kandi daats- en ongeveer een jaar later zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Op 2 november 1924 werd hij bevestigd als predikant van de hervormde gemeen te van Voorhout in de classis Leiden. In 1929 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Jutphaas, vanwaar hij op 11 oktober 1936 naar die van Domburg vertrok. Op 19 januari 1947 werd ds. Nicolaï predikant te Vleuten (en de Haar), welke hij heeft gediend tot Kerkelijke mutaties NED. HERV, KERK 3eroepen te Barneveld (vac. B. Eysenga): J. Smit te Werkendam. Aangenomen naar Giessendam-Har- dinxveld: G. C. Post te Brandwijk die bedankte voor Oosterwolde (Gld Aangenomen naar Putten (wijkge- meente 3) (toez.): J. Smit te Lopik. GEREF. KERKEN EXAMENS Aan de V.U. slaagden voor het prop.- examen theologie mej. M. van Gun- steren te Wassenaar en P. Hekstra te Leeuwarden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam: B. Bijleveld te Bussum; te Ermelo: W. Heerma te Nunspeet, die bedankte voor Vlaar- dingen. Bedankt voor Leeuwarden: dr. W. H. Velema te Leiden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden: H. Ligtenberg te Oudemirdum; te Capelle aan de IJs- sel: C. Harinck te Utrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Kampen: P. E. van Sta veren te Oudebildtzijl. Tijdelijk met een speldje MET LECITHINE Een produkt van LOREALo M m HAARCREME ACMAJEA 30 v. Lu vera Malta ACTEON 30 te Stanlow AVEDRECHT 30 85 ra no. Muscat n. Mombasa CALTEX UTRECHT p. 30 Ras al Hadd n. Durban CARRILLO 30 v. Golfiton Los Angeles DRENTE 29 135 m nw. Jamaica HO'GKERK 31 te Antw KATELYSIA 3i te Gibraltar KHASIELLA 31 te Parto Miranda KREBSIA 30 12S m o. Malta n. Port Said LIBERIAKUST 30 l.a. Burubu MERSEYLLOYD 30 te Hongkong MUIDERKERK 30 v. Karachi n Bombay MIJDRECHT 30 te Constanza NEDER RHONE 30 dw. Wigt n Port Said NISTA 30 35 m ozo aank. St--Vlncent n. Duinkerken PHILIPPIA 30 80 m no. Kuria Murla eil. ROTTERDAM 29 800 m w Landsend n New York SEROOSKERK 30 780 m ozo. Cocos eil. n. Aden SOMMELSD1JK p. 30 Vliss. n. Antwerpen SPAARNEKERK 31 te Aqaba STRAAT CHATHAM 29 v Luanda n. Port Hare. STRAAT SOENDA 30 te Hongkong THERON 30 te Bonaire TJ1MANUK 30 370 m wnw Kaap Leeuwin n. Durban VAN U.VSCHOTEN 30 €00 m wnw. Fre man tic WILLEMSTAD 30 300 m w Kaap St -Vincent n. Southampton ZAANKERK 30 '.CO m w Algiers n. Antwerpen ZARIA 30 50 m w. Cadiz n. Rotterdam HOOG EN LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldinge 1.15 2.12 1.45 2.28 218 2.43 2.35 -.59 2.57 1.83 13.29 2.08 13.59 223 14.32 2.37 14.47 1.43 15.11 1.68 7.31 1.84 758 2.02 8 30 2.15 8.07 1.41 8.29 1.64 19.59 2.10 20.29 2.27 20.59 2.40 20.31 1.64 20.51 1.89

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11