Geschot van waterschap Tholen gaat omhoog Onderhoud Walcherse wegen lager geraamd ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Engels toneel in Zeeland: jeugd enthousiast MARKTBERICHTEN Turnstrijd tussen Zebra en Leiden ZEEUWS-VLAAMSE WINNAARS IN NATIONALE DERBY ORLEANS" Overbelaste wegen buiten beschouwing VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 ZeeUWS-VlaanderCP 'SEL -j(2HOUWEN PRQVJJJCIALE ZEEUWSB COÜRAKT Meer voor waterbeheersing en wegenzorg Oppervlakte wordt na herverkaveling kleiner Het waterschap Tholen zal in 1965 een geschot heffen, dat per hectare büna vijf gulden hoger ligt dan dit jaar. De algemene vergadering bet waterschap heeft er donderdag middag in ,.Het Holland Huis' Scherpenisse toe besloten. De kosten znllen in 1965 bijna een ton hoger lig gen dan dit jaar. En om ze op te van gen moest er een geschotsverhoging worden doorgevoerd. Dijkgraaf H. van Gorsel attendeerde de bezoekers er donderdag wel op. dat deze verho ging voor een belangrijk deel benut zal worden bij het delven van water leidingen. kavelsloten enzovoort. Dat zal in eigen beheer gebeuren, maakte de dijkgraaf ook duidelijk. Er is een graafmachine voor aange schaft. Het zat allemaal vast aan de be^ handeling van de begroting voor 1965 van het Thoolse waterschap. Behalve de waterbeheersing is het namelijk ook de wegenzorg, die aanzienlijk groter bedrag zal ver gen dan in 1964: 18.000 Een andere belangrijke factor is, dat de post „onvoorzien" met 21.000 is opgevoerd. En dat houdt weer verband met het besluit, dat de algemene vergadering nam om de verschillen in de geschotsheffing af te kopen: met die 21.000 heeft men iets achter de hand om dit te kunnen opvangen. Een ander nieuwtje, dat uit de vergadering naar voren kwam, was, dat het waterschap Tholen een deel van de administratie van het kadaster, de aanslagbiljetten, de kohieren zal mechaniseren. Wat in verschillende beslissingen geschotsverhoging, automatisering administratie, afkoop verschillen in geschot donderdag ook meespeelde: het feit, dat op 8 december de akte van toedeling van de herverkaveling zal worden gepasseerd. Een gevolg voor het waterschap Tholen daarvan zal bijvoorbeeld zijn, dat de belastba re oppervlakte vijf procent minder wordt dan in de tegenwoordige situa tie. In totaal nog bijna 11.000 hectare. De totale opbrengst van het geschot is geraamd op bijna 750.000. Er zal 65 per hectare gevraagd worden. Het percentage gebouwd bedraagt in 1965 13 pet. De begroting kreeg in de vergadering weinig kanttekeningen mee. Het waterschapspersoneel mocht het pluimpje in ontvangst nemen, dat het jaarstuk goed in elkaar zat. nog 12 kantonniers. „Ons streven is om zoveel mogelijk mechanisch te la ten gebeuren. Het is voor het water schap ook voordeliger", betoogde hij. De dijkgraaf merkte nog op, dat het plaatsen van het gemaal in de Hikke- polder in verband met de kanalisatie van de Eendracht geen moeilijkheden zal opleveren. Er werd tijdens deze vergadering weer een aantal administratieve za ken behandeld en ook de nodige stuk jes grond verpacht of vei kocht. Een van deze voorstellen gold de verhuur van de onderberm van de Scheldedijk te Stavenisse aan de gemeente* Men heeft daar een kampeerterrein ge pland. Het waterschapsbestuur zag er geen bezwaar in: „er kan weer een stap in de goede richting worden ge daan om de recreatie op ons eiland in goede banen te leiden", meende men. Uit de vergadering werd er wel op aangedrongen, dat men bij de verkoop de nodige voorwaarden stelt wat de vervuiling van grond en naastliggende sloot Namiddagstilte voor r.-k. en protestanten De werken hervor- rondom het mlngsdag ten einde loopt gen in zicht komt, een dienst gehouden moet worden voor protestanten en rooms-katholieken. In deze dienst zal alleen het Woord aan het woord komen. Deze maandagstilte heeft als titel „Met alle heiligen". De dienst is vastgesteld burg. De zangoefening begint om kwart voor vflf. De dienst bestaat uit een drietal ken", waarin telkens een psalm wordt gezongen, waarin een Schriftlezing plaatsheeft die door de gemeente wordt beantwoord en die gevolgd wordt door een stilte voor persoonlijke overweging. De psalmen worden gezongen naar de methode van J. Gelineau. Filmvoorstelling voor hervormde gemeente Voor wijkgemeente II van de hervorm de gemeente Vlissingen wordt vanavond vrijdag in de h.b.s, vertoond de film „Schuldige ouders of schuldige jeugd" (The young and the guilty). Dit gebeurt onder auspiciën van de culturele sectie der hervormde gemeente. De film staat onder regie van de Engelsman Peter Cotes en is afkomstig van de Stichting Filmcentrum, de audiovisuele dienst van de Oecumenische Raad van Kerken in ons land. Op een dezer dagen in Terneuzen gehou den vergadering van de Nederlandse ZAAMSLAG TERNEUZEN Cursus voortgezet leesonderwijs in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Landbouwschuur brandde toch af Hameren Dijkgraaf Van Gorsel had in zijn openingswoord nog maar weer eens gehamerd op de „dringende nood zaak", dat de waterschappen een hogere uitkering krijgen van het rijk voor de niet-planwegen, omdat het niet langer uitsluitend land- bouwverkeer is, dat van deze we gen gebruik maakt. In een overzichtje van de stand van zaken deelde de dijkgraaf mee, dat 1964 voor de onderhoudswerken van het waterschap bijzonder gunstig is geweest. Hij attendeerde ook op de geringe personeelsbezetting bij het waterschap: nu zijn er bijvoorbeeld Verkeersslachtof f er ter aarde besteld Donderdagmiddag is onder grote belang stelling op de algemene begraafplaats te Axel het stoffelijk overschot van Cor Esselbrugge ter aarde besteld. De jon geheer Esselbrugge is zondagavond bij Axelse Sassing bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. In de kantine van Garage Esselbrugge waren familie leden, het voltallige personeel, vrienden en tal van zakenrelaties samengekomen. Ds. P. J. Pennings sprak hier een kort woord. Op de begraafplaats sprak de heer P. Esselbrugge. oom van de overle dene. Een broer van de overledene dank te ten slotte voor de grote belangstel ling. Vele kransen en bloemstukken dek ten de baar. Wandeltochten in Zeeland: „gezonden voor zieden" Er staan weer wandeltochten van de stichting „Sport Steunt Zonneveld" voor de deur. Op 31 oktober en op 7 novem ber kunnen in zestien Zeeuwse gemeen ten „de gezonden voor de zieken" op stap gaan. Over afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. De opbrengst van deze wandeltochten is namelijk bestemd voor de patiëntjes uit Zonneveld. Ipenoord, Kinderzorg en huize Den Berg in Goes. Op 31 oktober kan er voor de zieken ge wandeld worden in Ovezande, IJzendijke, Kruiningen. Goes en Vlissingen. Op 7 novembër zijn er wandeltochten voor „Sport Steunt Zonneveld-Ipenoord-Kin- derzorg-Den Berg" in Rilland, Terneu zen, Middelburg. Kloosterzande, West- dorpe. Axel. Krabbendijke, Zaamslag, Biezelinge en Oostburg In Wemeldinge worden op 5 november wandeltochten voor dit doel georganiseerd. VANDAAG. Goes Grand: Irma la Douce. 19 30 uur. 18 jaar. Schuttershof: Uitvoering .Platogo". 20 uur. Prins van Oranje: Tienershow. 20 Middelburg City: Z.V.U.-voorstelling, 2 uur: Concertzaal: Studentenorkest. 20 uur. Kunsthandel Henk Bohncke: expo sitie Sophia van den Heuvel (gedichten) 19.30—22 00 uur. Gouden Poorte: verga dering P.v d-A_. 20 uur; City: La Viaccia. 20 uur. 18 jaar: Electro: De zwarte rid der van Cornwall. 19.30 uur. 14 Jaar. Vlissingen Alhambra: The great escape. 20 uur. 18 jaar; Luxor: Inspecteur Coplan gebruikt geweld. 20 uur. 14 jaar: Bri tannia: uitvoering Het Vlissingsch Scnouwspel. 20 uur. Terneuzen Luxor: Via Mala, 20 uur, 18 Jr. Wesldorpe Kunsthandel Troutzaerle: ex positie Gerard Grassère. Zlerikzee Huis van Nassau: Slotavond Bedrijfsvoetbal. 20 uur Aula Lyceum: Filmavond lyceumver- ..Contact". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: De val van Rome. 20 uur. 14 Jaar; Luxor: Captain Newman. 20 uur. 14 jaar. In de Groote-Huissenspoldcr achter Zaamslag is woensdagavond een land- uouwschuur van de heer P. van de Ree vrijwel tot de grond toe afgebrand. Een grote hoeveelheid stro ging verloren. Het vee en de landbouwmachines konden in veiligheid worden gebracht, didaktische cursus voor het leesonder- £>e brand ontstond woensdagmorgen om richt bij het lager en uitgebreid lager eif uur. maar kon aanvankelijijk door onderwjjs. snel ingrijpen van de brandweer van De cursus maakt deel uit van een van Zaamslag worden geblust. Wel was het dc vele van het Algemeen Pedagogisch I toen noodzakelijk het nat geworden stro Centrum voor de Onderwijsvernieuwing naar buiten te brengen, om het gevaar in Amsterdam, die voor het onderwij zend personeel van het openbaar lager onderwijs door het gehele land cur sussen op het terrein van de onderwijs vernieuwing verzorgt. Door de exen- trische ligging was het tot dusver niet mogelijk in Zeeuwsch-Vlaanderen soort gelijke cursussen te verzorgen. Voor de cursus voortgezet leesonderwijs hebben zich reeds 27 onderwijzers van openbare scholen uit Terneuzen en omliggende plaatsen aangemeld. Het is de bedoe ling, dat by rijk en gemeente subsidie zal worden aangevraagd om de kosten voor de deelnemers zo laag mogelijk te houden. De eerste cursus zal zes lessen omvatten, die om de veertien da gen in diverse Oost-Zeeuws-Vlaamse plaatsen zullen worden gegeven door een docent van het A.B.C. Na beëindiging hoopt men over te kunnen stappen op een nieuw onderwerp. AXEL Botsing op kruispunt voor hooibroei te bezweren. Het ge vaar voor brand leek toen echter geheel geweken. In de loop van de namiddag is het vuur, dat blijkbaar in de stro massa's was blijven sluimeren, opnieuw uitgebroken Een tochtstroom door de geopende deuren heeft het toen dusda nig .nngewakkerd. dat de brandweer machteloos stond, hoewel zij met een groot aantal stralen het brandende stro bestrpod. Tn de loon van de avond en nacht brandde de schuur geheel af De tegen brand verzekerd. Raad vergadert Maandagmiddag 2 november komt de raad van Zaamslag in openbare verga dering bijeen. De' 12 punten tellende agenda bevat onder meer een voorstel inzake grondaankoop. In het structuur plan is aan de Polderstraat een ter rein aangewezen voor kleine bedrijven. Met de eigenaar en de pachter is over eenstemming bereikt wat betreft aan- - koop en pachtvrij maken. De grootte be- Donderdagmorgen om half elf kwamen draagt 1.86.87 ha. op het kruispunt Prins Hendrikstraat-Voorstel tot verhoging van het bedrag Julianastraat te Axel een vrachtauto per leerling voor het jaar 1964 ingevolge bestuurd door E. M. uit Sas van Gent en de lager onderwijswet 1920 voor de bij een personenauto bestuurd door J. W. zondere scholen. uit Axel met elkaar in botsing. De heer M. verleende op het kruispunt geen voorrang. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. De personenauto werd zwaar beschadigd. Plattelandsvrouwen bijeei :n Woensdagmiddag kwam de afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in hotel „De Stadsher berg" te Axel bijeen onder voorzitter schap van mevrouw Van Dijke. De middag werd verzorgd door mevrouw A. Huisman-Griep uit Rilland. Zij be handelde het boek „De grote godsdiens- sten der wereld". Deze interessante be spreking werd door de aanwezigen met belangstelling gevolgd. Eervol ontslag Op eigen verzoek is aan de heer H. P. Zegers per 1 januari 1965 eervol ontslag verleend als adjunct-commies ter ge meentesecretarie te Axel. OOSTBURG Anti-hongeractie 1964 De tijdens een ledenvergadering van de West-Zeeuws-Vlaamse vrouwenvereni ging „Ceres" te Oostburg gehouden col lecte ten bate van de Antihongeractie (N.O.V.IH.) heeft f23,50 opgebracht. VOGELLIEFHEBBERS HOUDEN CLUBTENTOONSTELLING Onder leiding van het In de vorige le denvergadering gekozen nieuw be stuur vergaderde woensdagavond in hotel-café „De Windt" te Oostburg de vereniging van vogelliefhebbers af deling Oostburg onder voorzitterschap van de heer J. A. Campfens. Met de op zaterdag 14 en zondag 15 november a.s. te organiseren clubtentoonstelling in het verschiet was deze vergadering natuurlijk hoofdzakelijk aan deze ex positie gewijd. In afwijking van het in een eerder gehouden vergadering genomen besluit om deze tentoonstel ling in het clublokaal „De Windt" te houden, werd besloten ook nu weer te exposeren in de Burgerzaal van het Oostburgse gemeentehuis, waar voor volgens de mededeling van de secretaris de heer J M. Bartelse de vergunning van het gemeentebestuur reeds binnen was. Besloten werd, de tentoonstelling op zaterdag 14 novem ber 's morgens om 10 uur te openen en deze geopend te houden tot zondag avond 8 uur. Verwacht wordt dat in totaal tussen de 100 en 150 inzendin gen aanwezig zullen zijn, hetgeen voor een gewone clubtentoonstelling een redelijk aantal is. Voor de op vrijdag te houden keuring van de ingezonden vogels zullen als keurmeesters wor den uitgenodigd de heren Cr. de Groot uit Bergen op Zoom voor de afdeling kanaries en de heer A. Dommerholt uit Den Haag voor de tropische vo gels en parkieten. Op verzoek werd goed gevonden dat de heren D Kraak uit Terneuzen en J. Begijn uit Sas van Gent aan de jury zullen worden toegevoegd als adspirant-keurmees- ters. Naar aanleiding van het eerder genoemde besluit om dit jaar alleen een ledententoonstelling te houden, werd besloten in 1965 zo mogelijk weer een nationale expositie te orga niseren. Voorstel inzake het verlenen van me dewerking volgens artikel 50 van de kleuteronderwijswet naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de stichting christelijke kleuterschool in deze gemeente voor de aanschaf van een grasmaaimachine. Een voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 van de lageronderwijswet. Een voorstel tot het vaststellen van het kre- diethedrag in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Bij het voorstel benoeming leden com missie tot wering schoolverzuim is een vacature on'staan door de pensione ring van de heer Avan Overbeeke. Ver der zullen in deze vergadering onnieuw zoals ieder jaar herbenoemd moeten wor den de 'edfn d!e zitting hebben in de commissie van advies woonruimtewet. Overplaatsingen De heren L. A. van Duivendijk en R. E. van Hoecke, beiden als assistent A. van "s rijks belastingen werkzaam bij de dienst invoerrechten en accijncn te Oost burg, zijn met ingang van l november 1964 gedetacheerd in afwachting van overplaatsing naar Terneuzen. De grens- commies F. D. Westveer te Oostburg is per 16 november overgeplaatst naar Hansweert. HULST VOGELSHOW De vogelvereniging te Hulst zal zater dag en zondag in café „Ster" een grote vogelshow houden. Van de zijde var diverse vogelliefhebbers uit de omge ving is reeds toezegging gedaan over het inzenden van hun vogels.-Aan de show is een grote verkoop gekoppeld. Benoemingen bij posterijen Met ingang van 1 november aanstaande zijn de heren F. Stevens en P. de Block beiden werkzaam op het postkantoor te Hulst, benoemd tot hoofdemployé der eerste klasse. De heer De Block zal de ze functie in 's-Hertogenbosch gaan uit oefenen. „De filosoof van Hagem" voor N.K.V. Onder auspiciën van de culturele com missie van het N.K.V. zal op zaterdag 7 november in het bioscoopgebouw te Hulst een opvoering gegeven worden van „De filosoof van Hagem". Dit lan delijke blijspel in vier bedrijven wordt gespeeld door het Belgisch Nationaal Toneel, dat dit stuk al 'meer dan twee honderd keer op de planken bracht. Het stuk is een bewerking door Karei Ruy- sinck van de bekende roman van Jan Scheirs. Stiefbeen en zoon voor HW-junioren De bekende t.v.-figuren Stiefbeen cri Zoon zullen op vrijdag 6 november in het bioscoopgebouw te Hulst optreden voor dc junioren van HVV '24. Het is de jaarlijkse avond voor de junioren, die in verband met het 40-jarig bestaan van de vereniging tot iets bijzonders ge maakt wordt. „Ik doe niets liever dan hand tekeningen zetten", zei een van de speelsters van de Royal Aca demy of Dramatic Art. En daar had ze gistermiddag gelegenheid genoeg voor na afloop van een voorstelling voor middelbare scholieren in de „Prins van Oranje" te Goes. Studenten van de eindexamenklas van de Royal Academy voerden een tweetal komische eenakters op van bekende Engelse schrijvers, „The man of destiny" van Shaw en ,,A phoenix too frequent" van Christopher Fry Dit Engelse gezelschap maakt een tournee door Nederland en Duitsland, die men kan beschouwen als een afsluiting van de leertijd. Van middag zal een voorstelling voor Walcherse scholieren in Middelburg gegeven worden. De keuze der stukken wordt be paald in overleg met W.I.K.O.R. en in Zeeland opgevoerd onder auspiciën van de Z.V.U. „Het beste voor de spelers is een ge mengd programma, daarmee bedoel ik het afwisselend optre den voor jongeren en volwasse nen, dat leert de spelers optre den voor verschillend publiek", vond de manager van de groep. „Dit systeem passen wij dan ook toe". Dat de speelsters en spe lers graag voor de jeugd spelen bleek wel uit hun woorden: „Niets is prettiger dan het en thousiasme van de jeugd, wan neer je speelt", was de mening van de spèlers. Dat dit enthou siasme er was bleek wel uit het overdonderende applaus, dat de spelers in ontvangst konden ne men en de vele handtekeningen, die ze te zetten hadden. Het lijdt geen twijfel, dat deze speelsters en spelers het neusje van de zalm zijn, want de schifting bij de Royal Academy is zeer groot. Van de 600 nieuwe aanmeldin gen vorig jaar werden er 24 toegelaten. De reacties van de jeugd waren evenals vorig jaar, toen de „The Importance of being Ernest" werd opgevoerd, onverdeeld gunstig. De ver staanbaarheid van het Engels was over het algemeen goed en op de meeste scholen werden de stukken eerst gelezen. „Aan de reacties van het publiek is te merken, dat de kennis van het Engels in de verschillende plaatsen sterk afwijkt", zeiden de spelers, maar de Zeeuwse leraren mogen zich op de borst kloppen, want de spelers vonden de kennis hier een complimen tje waard. AUTOBOTSING TE j MIDDELBURG: ZWARE SCHADE Met een flinke klap kwamen donderdag morgen omstreeks kwart voor tien op de kruising Herengracht-Volderijla&gte en de Herenbrug te Middelburg twee personenauto's tegen elkaar. De botalng was zo hevig, dat de wagen, bestuurd door K. K. uit Den Haag. over de kop ging en met de wielen in de lucht bleef liggen. De aanrijding gebeurde, doordat K. geen voorrang verleende aan de be stuurster van de andere personenauto, mevrouw J. K. L.H. uit Middelburg. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. Zaterdag a.s. wordt in de zaal Bachten Steene te Middelburg de keurturnwed- strijd tussen de Leidse Turnkring en de Zeeuws-Brabantse Turnkring gehouden. Deze wedstrijden beginnen om 4 uur. De Zebra-ploegen voor deze wedstrijd zijn als volgt samengesteld: dames: E. de Wee, J. Bruggeman-Polvliet, M. de Kort, W. Vreeke, J. v d. Plasse en M. v. d. Plasse. Heren: B. Weststrate, W. Vervoort, C. Meesters. P Vermeersch, J. de Wee en B. Vermandel. Meisjes: I. Dieleman. C. A. M. Passier, M. J. Mechielse en B. van Gelderen. Jongens: B. Gent, L. Vervoort, G. Gijs- brechts en Chr. v. d. Ven. De te verwerken onderdelen zijn: dames en meisjes: paard3pringen, brug onge lijk. evenwichtsbalk en vrije oefening. Heren en jongens: brug, rek, paard- springen. paardvoltige, ringen en vrije oefening. Aangezien de meisjes- en jongensploe- gen voor de eerste maal aan deze wed strijd deelnemen is het niet mogelijk een prognose over de uitslag van de wed strijd te maken. De organisatie is in handen van de turnvereniging „Wilhel- mina", wedstrijdleider is de heer A. Beyer uit Vlissingen. Kinderzorg oogstcollecte De inzameling voor „Kinderzorg" heeft te Hoedekenskerke opgebracht 25 kisten fruit en groente, alsmede 8 mud aard appelen. Vele pakjes kleren, schoeisel en levensmiddelen, benevens twee fietsen sen complete solex werden eveneens bijeengebracht. In geld een bedrag van 147,50. Sneldiesruillieurs De Goese speldjesclub zal zaterdag in café „De Landbouw" een ruilbeurs hou den. VEILING KRABUENDUKE 29 oktober Appelen: Cox Orange Pippin 1 ÜO-85 4». 75-80 57. 70-75 50—52. 65-70 43—45 ®.0J 31—33. 55-8) 21-22. H 80-85 4». 75-80 59. 70-75 46. 65-70 40. 60-« 38. IID Jï. III grot 18—35. Jonathan I 75-80 25—35 70-75 26-38. 85-70 2331. 60-65 18—21. II 70-75 13—15. 65- 170 6—13. 60-65 6—13. IID 6. III grof 4—13. Goudrenetten I 85-90.34, 80-85 31. 75-80 31. 70-75 21. 65-70 17, IID 6. II grof 13. Golden Delicious 1 85-90 59. 80-85 46-63. 75-80 45- 61. 70-75 39—49, 65-70 23. III grof 20-36, fijn 20. Pr. van Engeland II 70-75 17. 65-70 16. '0-65 14. 55-60 12. IID 6. III grof 6. Diverse appelen: II! fijn c. kroet 6. val 6. Laxton Su- Peren: Conférence I T0-7S 46. «5-70 51. «0-65 48. 55-® 40. IID 36. r 20. kroet 10 B Alex. Lucas I 85-90 31. 80-85 41. 75-80 45. 70-75 39. 65-70 30. Doyenne du Comlce 1 85-90 59 80- 85 67. 75-80 65. Saint Remy I 70-80 23. 60-70 22, III grof 18. Hier volgen de winnaars uit Zeeuwsch-Vlaan- dcren die een Derby prijs behaalden in de Nationale ..Derby Orleans de grote prijs der junioren, gehouden op zaterdag 22 augus tus 1964 Organiserende vereniging C.V. ..TUburg Voor uit" Deelname ia zuidwestelijk rayon 11700 jonge duiven. 1 Tlt. Dobbelaer. Heikant 2 H. F. Koch •on, Terneuzen3 A. Hendrtkse. Hulst4 Koemans. Hulst; S A- Schram. Shus. 6 J. Danckaert, Sint Jansteen; 9 H. F. Koch zoon. Terneuzen; 11 G. Schautteet. Groede. 15 J. Risseeuw. Zuldzande. 15 P. de Waele, Kcewacht; 16 I. de Jonge. Breskens; 15 J. Wlllaert. Clinge; 19 L. Seghers. Koewacht; F. van Acker, Axel; 21 W de Putter. Axel; L. Herwegh, Sint Jansteen; 25 E. Maes. Sint Jansteen; 28 C. van de Bulck. Terneu zen: 27 E. Ottjes. Sint Jansteen; 29 A. Kou- ijzer. Graauw. 3! A. Blommaert. Axel: :<2 R. de Bruljn, Sint Jansteen; 33 H. Everaerd. Hulst. 4 A. Bosman. Sint Jansteen; 37 J. van Gijs. Breskens; 38 D. Dieleman. Aiel44 D. Moorthamer. Graauw; *5 R. Nijs. Clinge; 46 J. van de Broeke, Breskens; 45 J. Ver- schueren. Koewacht; 49 W. Goossen, Cadzand; 50 A. Goossens, Koewacht. 51 M. Rabljn, Groe- 52 P. Delhaut. IJzendijke; 53 D. Moort er, Graauw; 54 P. Goossen. Westdorpe; 65 E. Wijnacker. Sas van Gent; 58 J. Vereecken. Heikant; 59 M. de Smet. Sluiskil; 60 J. Danckaert. Steen; 61 C- Jansen, Breskens: 62 M Somers. Terneuzen. 63 A. Kouijzer. Graauw. 64 A. de Putter, Cadzand; 65 J Verschueren. Koewacht; 67 a Vervaet, Wals oorden: 71 J. Buize. Breskens: 72 E. M. Backe. Westdorpe; 73 J. Harte, Terneuzen: 75 J. Vas- seur. Axel: 76 A Vonck, Steen: 81 E. Rijckaert, Break ena: 82 M de Smet. Eede; 85 C. de Waele, Hoodplaat; 87 P. Ivens. Steen: 88 W. Rademakere. Sas van Gent; 89 A. Hendrikse, Hulst; 91 J. Giele, Axel; 93 J. Hamelink, Zaamslag; 95 R. Verstraeten. Oostburg; 98 J. de Visser. Axel, 97 C. Vermeulen. West dorpe; 98 F. Thijs, Steen; 99 P. d Waele Kw; 100 H. Oosterbaan. Oostburg; 104 G. Wer- b-oeck. Clinge; 105 G. Dusarduyn. Groede; 106 P. van Meir, Terneuzen107 J. Verschue ren. Koewacht; 111 H Marquinle. Sas van Gent; 112 P Pladdet. Biervliet; 113 J Risseeuw. Zuldzande: 114 P. de Smit. Sluis; 115 J. Pleyte, Breskens; 117 E van Keeze. Clinge; 119 J. Harte; Terneuzen120 J. van Gijs, Breskens: 124 P van de Veen. Boschkapelle; 125 A. Duininck, Cadzand; 126 F Leenaert, Graauw 127 A. Sturm, Heikant: 129 F Cla- riissen. Steen: 130 E van Goethem. Steen: 132 J van Goethem. Steen: ïyj W. Radema kers. Sas van Gent: 134 F Thijs. Steen: 137 Gehrs Verstraeten. Steen: 140 F Verschelden. Axel: 141 A. Everaerd. Hulst: 142 J van de Voorde. Zaamslag; 143 C van Eeke, Axel 145 T van de Velde. Hoofdplaat: 146 L van I.andecrhem. Hulst: 1«7 P Rolssens. Steen: 150 r Voet. Hulst; 15! I. Wentzler. Hulst; 15? C Hoven, Steen: 153 G Koobzer. Graauw 154 C den Engelsman. Axel; 1.55 A dTïondt. Hulst; 156 J. Bunder. Steen; 157 J. van Oos- NonRn.7EELAND OUWERKERK Culturele vereniging De culturele vereniging te Ouwerkerk hield een algemene vergadering in het dorpshuis onder leiding van voorzitter C. P. Kuyper. De financiële verantwoor ding 196-3-1964 toont aan, dat de uit gaven 485.23 de ontvangsten 377,03 nebben overtroffen met 108,20. Mevrouw Smits-Boogerd. werd als be stuurslid herkozen en in de plaats van de heer J. Romeyn, welke niet herkies- baas was werd als nieuw bestuurslid ge kozen Leo de Later. Beiden hebben deze functie aanvaard. Het winterprogram- ma werd als volgt samengesteld: film avond op zaterdagavond 14 november; optreden van Simon de Waard op woensdag 16 december; een cabaret avond met bal na te geven door de heer Schoonenberg te Dordrecht op vrijdag 15 januari 1965. Er zal geen toneel avond worden gegeven. ZIER1KZEE Filmavond lyceumvereniging Om misverstanden te voorkomen wijst het bestuur van de lyceumvereniging „Contact" erop dat de filmavond die vandaag zal worden gehouden in de aula van het Prof. Zeemanlyceum een strikt besloten karakter draagt en dus niet toegankelijk is voor buitenstaanders. Een eerder gepubliceerde mededeling wekte nl. deze indruk. Begroting Waterschap-Wegschap In de ontwerpbegroting van het Water schap Wegschap Walcheren voor 1965 wordt voor onderhoud van wegen een bedrag van 179.790,geraamd. On danks kostenstijgingen is de raming la ger dan de post in de begroting 1964 180.000,Het is een gevolg van hét feit, dat by het samenstellen van de raniingscijfers voor 1965 bepaalde wer ken opzettelijk buiten beschouwing zyn gelaten. In grote trekken betrellen dit werken aan wegen, die door een abnor maal gebruik worden vernield en waar van hel herstel in de huidige omstan digheden uitermate moeilyk en boven dien vrij zinloos zijn. Het betreft hier in hoofdzaak een deel van de wegen in de Zuidwatering, die door de werken in het Zuidsloegebied worden overbelast. De aanleg van de rijksweg Nieuwland-Vlissingen brengt met zich mee. dat deze overbelasting voorlopig nog wel zal blijven voortdu ren. Ook in andere delen van Walcheren kunnen de wegen de overbelasting niet verdragen. Voor de Zuidwatering zijn het de Schroeweg. de Nieuwlandseweg, de Scheeweg, de Groeneweg, Velzingse- weg, Bosschaartsweg, Oprit Trekdijk en de weg tussen Schorer- en Welzingse- polder, nagenoeg allen gelegen op grondgebied van Ritthem. Verder zijn er bij betrokken de Van 't Hoffweg en de Eendekotsweg in de gemeente St.-Laurens-Vrouwenpol- der, voorts in Vrouwenpolder de Kruisweg en de Schellagsweg en in Westkapelle-Domburg eh Aagteker- ke de Prelaatweg. De totale te be werken oppervlakte bedraagt 71.90C vierkante meter. Voor de laatstge noemde wegen is reeds een onder zoek naar de meest geschikte con structie voor eventueel herstel en verbetering gaande. Wanneer de door, het Waterschap Wegschap Walche ren met rijkswaterstaat en provincie aangeboden onderhandelingen tot concrete uitspraken hebben'geleid zal een voorstel het verstrekken van een krediet voor uitvoering voor verbete ringen en herstellingen worden ge lanceerd. In de begeleidingsbrief wordt voorts uiteengezet dat de verhoging van de ka- j pitaalslasten met een bedrag van ruim 12000,mede een gevolg is van de verhoging van de lasten voor de Fort den Haakweg. Op de post onvoorzien is een bedrag geraamd van 19.004. Dit i-bedrag blijft beschikbaar voor het op vangen van nieuwe uitgaven. Als het college van beheer met de ontwerp-be- groting akkoord gaat. zal de omslag voor 1965 515.000 gaan bedragen, wat neer komt op een stijging van ongeveer 8.5 procent. In de ontwerp-begroting is nog geen rekening gehouden met een1 eventuele toetreding van de gemeente Arnemuiden. In de loop van het dienst- jaar 1965 zal het college van beheer' van het Waterschap Wegschap Walche ren een krediet worden gevraagd voor de voorgenomen verbetering van Duinweg te Oostkapelle. tenbnigge. Breakens. 165 A. Koaijior. Graauw. 166 C. Veraieuln, Westdorpe; 268 A. Goethalt. Westdorpe. 14S J. van Lore, Scliooildljke173 A Colpaerl, Kiooslervjiriue174 L- van de Wege, Bredcens; 180 A. de Krijger. Westcorpe. 184 J. Verachueren. Koewacht. ISO P. Plad det. Biervliet. 182 W. Radexr.aker». Sa* van Gent; 194 M. Quaaru, Breakens; 2UÜ J. Wentz ler. Stoppeldijk; 2U5 C. Ce BeuJe. Steen. 3US J. Wielaiid. Axel; 208 G. Dusarduyn, Groede; 209 P. Pladdet. Biervliet, 212 J. Baxker. Zaam slag; 213 J. Harie, Terneuzen214 P. Mallheijt- sen. Graauw; 216 A. de Groote, Cadzand; 218 C. van de Velde. Clinge; 222 L. Martens, Hoofdplaat; 226 E. Thuye, Steen; 229 I, Goos sen, Cadzand; 230 Br. Johan, Hulst; 231 A. -Saeye Biervliet; 233 F. van Meir. Terneuzen: 234 A. Bosman. Steen. 239 J. van Hove, Bosch kapelle. 243 W. van Quckelberghe. Breskens. 249 C. de Poorter, Hoofdplaat; 253 P. Goossen. Westdorpe; 254 A. Pmntnrt. Cadzand. 256 A. de Kind. Koewacht; 257 C. Bron. Oostburg; 23? A. Zwart, Aardenburg. 2® R. Hendriks. Walsoorden. 354 G. Dusarduyn. Groede: 265 T. Weegerihuisen. Hulst; 356 C. de Loose, Breskens. 287 E Pleters, Boschkapelle; 268 G. de Roech, Kuitaert; 269 G. Vermeulen. Westdorpe. 271 M. de Smet, Sluiskil; 276 A. van Iteghem. Hulst; 276 A. Breyaert, Aar- denbuTg; 280 A. Reynlers, Aarden burg; 282 C. de Loose, Breskens; 285 J. Koemans, Hulst, 288 A. Mabelis, Cadzand; 289 C. de Poorter. Hoofdplaat; 291 P. den Engelsman. Axel: 292 F. Dlelemans, IJzendijke: 295 J, van Doese laar. Sluiskil; 297 E. van Heeze. Clinge. 298 A. de Potter. Steen. 391 J. v Ee. Biervliet; 3CO A Vonck. Steen; 306 A Kouijzer. Graauw. 307 P Bolssens. Clinge, 309 F. Thijssen, Ter neuzen: ill R. Geemaert. Sas van Gent; 320 R de Cock, Rapenburg, 323 M. de Smet. Eede. 324 J. Hamelink, Zaamslag; 325 M. Dieleman. Axel; 326 J. de Meester, Breskens; 328 J. van Dunderen. Steen; 330 W. Rademakers, Sas van Gent; 331 A. van Iteghem, Hulst; 333 J. van Sikkelerus, Lamswaarde; 333 J. Heyhekey, Schoondijke338 A Vervaet, Walsoorden; 342 P Grootman. Sluis; 344 A. van Acker. Axel. 345 W. Rademakers. Sas van Gent; 347 G. Boekhout. Breskens; 349 F Ivens. Steen, 250 je Pruytier. Sas van Gent; 362 C. de Caluwé Axel: 353 P van Hove. Koewacht, 354 C. Kos ter. Axel: 356 L- Veründe. Terneuzen: 359 J. Bakker. Zaamslag: 385 E. M. Baecke. West dorpe; 366 H. Oosterbaan, Oostburg. 368 J. Oppeneer. Terneuzen; 372 J. Magnus, Bier vliet, 375 J. Janssen Hulst; 377 E van de Ber gen, Sas van Gent; 378 A. van IteRhem, Hulst; 381 Gebrs. Verstraeten, Steen382 G. Dusar duyn. Groede; 383 A. de Potter. Steen; 385 E M. Baecke Westdorpe: 386 W Radema- kers. Sas van Gent: 387 J. Lee tens. Steen; 388 H. Krijger. Dostburg. 389 Gebrs. Kox. Sas van Gent: 390 A. de Potter. Steen: 331 P. Blaakman. Bresker,?: 392 A. Knol. .Axel. 393 J. Cattoor. Eede; 394 L Seghers. Koewacht; 399 W verbiest. Koewacht- 401 A de Kind. Koewacht; 403 E. van Dorsselxer. Axel; 414 G Vermeulen. Westdorpe; 418 W Rademakers. Sas van Gent; 422 J Magnus, Biervliet; 423 A Smallegange, Terneuzen428 A. de Put ter. Cadzand; 434 J Cattoor, Eede: 445 J Danckaert, Steen; 443 J Snelders, Sas van Gent: 449 J. de Smidt. Terneuzen; 450 J. den Hollander. Oostburg; 454 C. van de Wall», Slui=; 455 A. Breyaert: Aardenburg: 456 P. de Waele. Koewacht. 459 J. Valckx. Oisenisse. 461 W. Col sen. Hut«t462 F. Pierasens. Steen; 463 L Seghers. Koewacht: 464 A. Llevens. IJzendijke; 466 M. Butler. Axel; 468 J. Koois. Cadzand: 469 F. Verschelden. Axel; 470 A Crombeen Hulst, 471 J. Verschueren. Koe wacht; 473 F- Dieleman. IJzendijke. 475 H. Koch. Terneuzen; 476 J. Tellier, Schoondijke. 480 A. Sturm. Steen, 481 J van de Broecke. Breskens; 486 W Rademakers. Sas van Gent; 493 J. Magnus, Biervliet; 499 A. du Puy, Bier vliet; 503 j. Stevens. Clinge, 506 J Faas. Bres kens: 509 L. Mariens. Hoofdplaat; 510 M Faas. Breskens; 511 M Lecluyze. Biervliet; 512 R. Verstraeten. Oostburg. 514 J. Pleyte. Breskens: 515 E. Rijckaert. Breskens; 516 J. van Gijs. Breskens; 52! G. Dusarduyn. Groede; 524 J. Collet. Hengstdijk: 528 A. Veremeulen. Breskens; 530 J Klaaysen. Breskens; 532 C. Suy. Koewacht; 539 H. Wijnacker. Pauluspol- der: 540 J. van de Lijke, Breskens. 547 J. van Lare. Schoondijke; 549 J. van de Voorde. Zaam slag; 550 J. Stevens, Clinge: 554 A. Vonck. Steen: 555 P. Magnus, Biervliet; 557 E. M. Baecke. Westdorpe; 564 E. Wijnacker, Sas van C-ent; 565 J. Oppeneer. Terneuzen: 567 C. Bou- wens. Oostburg: 570 L. Verlinde. Terneuzen; 573 C. van de Berge, Sas van Gent: 575 F. Bonne Koewacht: 577 P Goossen. Cadzand: 531 E. de Kind. Steen; 582 A. Blommaert. Axe!; 533 B de Zutter. Aardenburg; 584 J. Kools Cadzand- 585 T. Ivens. Steen: 586 A. Lie- vens. Schoondijke; 587 C. de Jonge. Schoon- d;.ike; 588 R. Hendriks. Walsoorden: 590 J Gijsei, Westdorpe; 59! P van Hove, Koe wacht: 597 Gebrs Verstraeten. Steen- 598 J. Verschueren. Koewacht; 599 A. Janssens, steen: 604 J van Doeselaar. Sluiskil; 607 J Complet. Lamswaarde: 608 D. Ekkebus, Groe de; 611 A Stallaert. Boschkapelle, 612 P Ver straeten. Clinge: 613 Gebrs. Thomnes, Hoofd plaat 614 F. Slock. Westdorpe: 616 A Blom- maert. Axel622 J Koemans. Hulst - 624 Th. Gi-se! Koewacht: 62S C van Remoriel. Holst: 62b w van Hoeve. Terneuzen: 628 B Ver- durmen. Steer.: 629 M van Hee. Cadzand 631 J. Cattoor. Eed»: 632 P.. Verstraeten. Oost- burg- 63« Gebrs. Kr.r, Sas van O ent *27 R Hendriks. Walsoorden: 639 H. de Kriieer. Breskens: 642 H. du Puy. Biervliet: 647 j' van Oostenbrugge. Breskens: 649 L. Blom maert, Kloosterzande; 650 H. van Kouwenbere. Schoondijke; 635 R. Lippens, Philippine; 655 Opdurp. Breskens; 663 J. Snelders, Sas Gent; 664 J. Wieland, Axel: 666 M So- Terneuzen; 669 Gebrs. Thomaes, Hoofd plaat; 670 J. van Lare, Schoondijke; 671 J Hennekey. Schoondijke. 674 H. Krijger, Oost burg; 675 A Preijser. Terhole; 676 A Naene. Biervliet; 677 a. Llevens. IJzendijke. 679 A. de Vos, Koewacht; 680 A. de Nijs. Hulst. 68i R. Merrelaar. Oostburg, 682 P. Barra. Ooist- burg; 683 B. Verdunnen. Steen 686 R_ Ver straeten. Oostburg. 688 J. Hamelrok. Zaam slag; o89 J. Keyzer. Hontenisse; 690 Th. Vinck. Axel; 691 G van Dalen, Graauw; 694 Gebrs Kox. Sas van Gent; 701 G. Boekhout. Bres kens; 703 723. 764 W. Rademakers. Sas van Gent; 707 G. Rampaert. Eede; 709 Z. Olieslager, Hulst; 711 C. van Opdurp, Breskens; 713 P. den Engelsman. Axel; 717 J. Verschueren. Koe wacht. 713 M. v. Hee. Cadzand; 719 A- Zwart. Aardenburg; 724 A. Verheydcn. Stoppel dijk. 730 P. Groosman. Sluis. 731 C de Looze. Breskens. 732 C. de Waele. Hoofdplaat; 736 P Laffeber. Hontenisse: 738 P. Goossen. West dorpe. 739 P Verdurmen. Steen. 740 H de Putter. Axel; 741 A. Verstraeten. Hulst; 744 |J. van Laere. Graauw. 746 J. Paas, Breskens. |754 P L. Magnus. Biervliet; 766 A. Llevens. [IJzendijke; 768 P. Magnus, Biervliet; Al deze duiven wonnen mits zij in het bezit waren van een zogenaamde Derby-ring een derby- prijs. Behalve deze prijzen wonnen Zeeuws- Vlaams» deelnemers aan deze vlucht nog taf- rijke hoofd- er. ser.epnjzen, en verder uiter aard nog enkele horderden gewone pouleprij- zen. In totaal namen 4711 Zeeuws-VIsamse duiven aan deze wedstrijd deel. «rong jaa- 4463- ais veideel-J Kring Oost !683. knng West 1587 »n knng Centrum 1441 Hoofdprijzen Gouden horioges: Th. Dobbelaer. E Ottje», E. Mals. A. Bosman. R. de Bruin. J Verec-'ke en J. Danckaert (allen ie Sint Jansteen). J. Koemans en H Everaerd te Hulst; H. F. Koch en zoon Terneuzen (2x); A. oe Backer. Kapellebrug; P. de Waele. L. Seghers. J Verschueren <2xi en A Goos sens allen te Koewacht; I. de Jonge. J. van Gijs. J. van de Broecke en J. Bu:ze aiien Breskens. A. van de Acker. W. de Putter en D Dieleman ie Axel. R de Nijs. Clinge. W Goossens en A de Putter te Cadzand. M. Ro bijn Groede. E. Wijnacker. Sa» van Gent. P Delhaud IJzendijie: P Goossen en E M Backe te Westdorpe. M. de Smet. Sluiskil. A Vervaet. Walsoorden. Liefdadigheidsprijs een koelkast: Th. Dobbe laer, Sint Jansteen. Serie prijzen Een con- stateur: A. Kouijzer, Graauw: H. F. Koch en zcon. Terneuzen; A. van de Acker, Axel; J. Koemans. Hulst. G Vermeulen. Westdorpe. J. Harie. TerneuzenP Pladdet, Biervliet: J. van ce Broecke, Breskens; E Wijnacker. Sas van Gent: E. Rijksert. Breskens. Een wasmachine: J Koemans. Hulst; C. de Looze. Breskens; E Im. Baecke. Westdorpe. VEILING MIDDELUUKG. 38 oktober. Tomaten All 3053. Bil 33—®. CU 28—38 milt: appelen: Gold. Dellcioua 80 31—46. 75-» 31—33. 70-75 28 «5-70 24. «O-» 23. Cox 65-70 «3. 80-65 21—33. 55-» 20-26, 3 grot 21—25. 3 fijn 12. Peren: Gieaer W'Ud* 55-» 37—47. 2D 29 sl Remy 75-80 22. 70-75 1». 65-70 19—21. 2D 18—19. 3 grrrt 17. 3 fijn 16. Druiven: Black Alicante 174—211. Groenten' Zloemkool 3 per kIM 50—61. 4 per kUt 43—51. 6 per kUt 30—47. 8 per kls1 18—43. 10 per kiat 1623. 12 per klat 16—19. Sla 4— 12. Glaaala 20-22. Prei 319 Waapeen 19— 28. Rode kool 7—23 Veldala 68—111. Breek- peen 11. Kroten 15. Uien 20—23 Spruiten 28 —75. Spruiten geachoond 102- Poateletn 63 68. Spinazie 36— 59 Kaaanljbonen 97—174. Boapeen 23—28 Wijnpeen 10—12- Witte kool 5—11. Boerenkool 1418. Witlof B 129—136. Stokprmaetaen 134 Komkommer» 10—13 An dijvie I per ICO kg 12. II 7. Sav. kool I per 100 kg 10. II 5. COÖPERATIEVE VELCW8E EIERVEILTNO EDE. Aanvoer 430.707 atuV.« handel vlot. redelijk. Prijzen «ln 1 per 100 atuka). Eieren van 42— 53 gram 7.66-11.81; 53-58 gram 12.30-UJlS 58—64 gram 13.10—134-9; 64—® gram 13.43— 13.79. F.IER VEI LING 6 It E Aanvoer 417.3M> aluk». handel vlot. matig. Eieren van 3743 gram 5.717,40; 53—58 gram 11.80-12.90: 58—64 gram 12.8S-13.SS; 64—62 gram 13.30—14.40. Eendeéleren 58—64 gram 7.51—8.75 65—8# gram 9.50—10.27. EIERMARKT BARNEA'ELD. Aanvoer 2550 000 «lak*, hand»! Rauw, vlug. Eieren van 58—65 gram 13—13.». af* prija 13.35; kg-prij» 2.12 op baal» 63 gram: 46—58 gram 9—12.80. kg-prlja 1.96—2.21. VEILING KAPELLF,. 29 oktober. Induatrle «m exportvelllng. Appe len. Goudrelnet 1 85 26. 27. 75 26, 70 21. 17. 2 85 19 80 19. 75 18. 70 16. 65 15. 2d 6>i. 3 grof 12. Gele Goudrelnet 2 80 35. 75 2». Cox'» Orange Pippin 1 70 42. 65 42. W 32. 15 22. 2d 13—17 Cox'» Orange Pippin geel 1 35. 55 23. Jonathan 1 80 26 75 28. 70 28-19. «5 24—25. 00 18-20. 2 21. 75 20-21. 70 17—». 65 15. 60 12-14. 2d 6. 3 grof 12. 3 fijn 6. Glorie van Holland 1 80 25. 75 24. 70 21. 65 17. 3 grof 17. Golden Dellcioua 1 80 62. 75 44—57. 70 43—48. 65 24 2 85 39. 80 33—34. 75 29—31. 70 23—29, 65 17—19, 3 grof 15—21. 3 fijn 6— li Lomhart Calville 2 75 15, 70 15 65 13. 6>',. 3 grof 61 j. Peren: Comteaae de Pan» f 70 17. 85 16. 00 '.4. 55 9'.i. 2 75 16. 70 15. 65 13. «0 9>i. 55 8. 3 grof 9'i. 3 fijn 9 Saint Remy 1 30 21. 70 23. 21—22. 2 70 21. «0 21. 2d 3 grof 18. 3 fijn 14. Zwijndrechtae Wijnpeer 2 60 24. 55 18. 50 15. 2d 12. 3 grof 10. 3 fijn 11. Doljenné du Comlce 2 85 60. 88—62. 75 65— 66. 70 61—65. 65 55—56. 2d 60 41. 2d 55 33. 3 grof 49. 3 fijn 29. Kroetappela 6.70. Valappela 6.60. Kroet Jonathan 6,10- Vat Jonathan 6. ATSMIJN COLIJNSPLAAT 6068 kg exportgarnalen 0.75-O.99. 2056 kg handeisgarr.nlen 0.70—0.77. 144 kg schar. !74 kg bot 236 kg wijting. !W kg schol. 89 kg paling. 34.121 kg sprot. 97 kg ongesorteerde VEILING V.V.Z.B GOES 29 oktober. Export- en Industrievelllng ap pelen: Cox Orange Pippin KL I 75-80 54 50, 70-75 48—57. 65-70 44—19. 60-65 33—34. 55-» 25, nO 13—17. KL. 11 80-85 51. 75-» 48—55. 70-75 48—51. 65-70 38—12. 60-65 31— 32. 55-60 21. UI grof 15—30. III fijn 6—12. Goudrenetten KL. I 90-95 30. 85-90 26. 80-85 24.3024». 75-» 26—26.30. 70-75 22—22 40. 65- 70 18. KL II 90-95 24—25. 85-» 20—29 80-85 16—28. 75-30 16—22. 70-75 17—19. 65-70 13—16. IID 7X. UI grof 12.70—14. III fijn 8. kroet 7.20. val 6. Jonathan KL I 80-85 26—28. 75-80 26—29. 70-75 2930—29,30. 65-70 25,30—25.®, 60-65 20. KL. II 80-85 17—21. 75-80 17—22, 70- 75 14—20. 65-70 12—15. 60-65 6—12. III grof 7.2014. III fijn 6. kroet fi. Golden Delicious KL. I 85-00 52—57. 80-85 39—59. 75-» 57. 70-75 41—52. 65-70 24—40. 60-65 19. D 12—14. KL extra 80-85 77. 75-80 78. 70-75 73. KL. II 85- 90 31—55. 80-85 33-54. 7S-» 33—53. 70-75 2419. 65-70 16—38. 60-65 22—27. UI grof 2035. IU fijn 1214. Glorie van Holland KL I 80-85 23. 75-» 21. 70-75 18. 65-70 15. IID 6. UI fijn 6. Lombar» Calville KL I BO SS 21. 75-» 23. 70-75 20. 65-70 17. IU grof 12. Zoete Ermgaard KL I »-65 38—42. 55-» 26. Diverse appelen: kroet 6.», val 6. Peren: Comtesse de Paris KL. I 80-85 15. 75- 80 16. 70-75 17. 65-70 17. »-65 15, 5S-» 11. IU grof 9—10. fijn 7—9 Zwijndrechtse Wijn peer KL I M-55 25—23. 55-» 21. 50-55 1 5. IID 10. KL. II ®-6S 25. 55-® 21. SO-55 14. III grof 16. IU fijn 12. Saint Remy KL I M- 90 21. 70-» 22. 60-70 21. IID 14. B. Alex. Lu cas KL I 80-35 31—13. 75-» 37—13. 70-75 37—43. 65-70 27—35. 60-65 16-22. IU grof 23— 26. Emile d'Heyst KL n 70-75 19, 65-70 23. ®-65 25 55-60 9 Br. Clalrgeau KL. I 75-80 31—12. 70-75 31—40. 65-70 27—31, D 7. Gleser Wildeman KL I 50-60 42—51, IID 27. Druiven: Black Alicante II 182. Totale aanvoer hard fruit 12200 kisten. Nagekomen advertenties Heden overleed onze lieve zwager en oom, WILHELM JOHAN VALENTIJN op de leeftijd van 55 jaar. Koudekerke: J. S. Berendsen. E. Berendsen- Meul meester. Oost-Souburg. J. Meul meester. P. Meulmeester-Osté. Koudekerke: C. Meulmee8ter. J. Meulmeesier- Siereveld. Vlissingen: W. Lammere. N. Lammers- Meulmeester. Koudekerke: H. Meulmeester. S. M. Meulmeester- Kampman. Neven en nichten. Koudekerke. 29 oktober 1964. Algemene kennisgeving Heden overleed onver wachts onze geliefde vader, behuwa- en grootvader. HENDRIK BRASSER Hzn. weduwnaar van Neeltje Joztasse Biddinghuizen: Fievopotder. Ellerweg P 39. P. Kluijfhout- Brasser. A. Kluijfhout. Grand Valley; Ontario, Canada: T. Roelse-Brasser. S. Roelse. Koudekerke J. de Graaf- Brasser. J. A. de Graaf En kleinkinderen. Koudekerke. 28 oktober 1964. Vlissingsestraat 9. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 2 november a.s te 12.30 uur op de algemene begraafplaats te Koudekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21