„Ziekenhuisverpleging" verhoogde de premies Kostbrijsverzekering in de plaats van BC-verzekering N.C.B.O.-Goes over salarissen en a.o.w. Turnkringen binden sportieve striid aan AGENDA WALCHEREN Echtpaar Petiet zestig jaar in hnwelijhsboot MARKTBERICHTEN MIDDELBURG MIST MODERN MEDISCH CENTRUM Nieuwe straat in Westkapelle gaat Oranjestraat heten DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEVOLG VAN KOSTENSTIJGING De leden van de vereniging „Zie- kenhuisverpleging op Walcheren" hebben gisteren tijdens de jaarver gadering in Middelburg hun goed keuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om de premies te verhogen. „Het is een jaarlijks terugkerend, maar geen prettig evenement", zei de heer J. L. Dregmans, de verenigingsvoor zitter over dit voorstel, dat een ge volg is van de stijging van de zie kenhuiskosten en de specialisten- kosten. De premiewijzigingen, die 1 januari 1965 zullen ingaan, zien er als volgt uit: A-verzekering: de premie wordt 2,50 op 3,50 per maand gebracht voor personen vanaf 16 jaar, en van 50 cent op 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. B-verzekering: verhoging premie van 65 cent tot 1 gulden per maand voor per sonen vanaf 16 jaar, en van 25 tot 50 cent voor kinderen beneden 16 jaar. C-verzekering: verhoging premie van 1,30 tot 2,per maand voor perso nen vanaf 16 jaar; en van 50 cent tot 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. 3e blasverzekering: verhoging premie van 6,60 tot 7,voor personen van af 16 jaar, en van 2,20 tot ƒ3, voor kinderen beneden 16 jaar. 2e klas B-verzekering: De premie wordt gebracht van 9,tot 10,50 per maand voor personen vanaf 16 jaar. Voor kinderen beneden de 16 jaar wor den uitsluitend de kosten vergoed vol gens het 3e klastarief. Wordt voor kin deren beneden de 16 jaar de vergoeding van de verpleeg- en behandelkosten in de 2e klas B-verzekerlng verlangd, dan bedraagt de premie het tarief, dat voor de leden boven 16 jaar geldt. De verzekering is van kracht in de gehele wereld. Voor medisch noodza kelijk ziekenvervoer per niet-open- baar middel van vervoer tot de Ne derlandse grens zal ten hoogste 100 worden vergoed. Tot kostprijs Een belangrijk besluit, waaraan de leden hun goedkeuring hechtten, was de om zetting van de BC-verzekering voor zie kenfondsleden in- een kostprijsverzeke ring met ingang van 1 januari 1965. De BC-verzekering (premie 3, waarborgde een vergoeding tot 600 die in de praktijk té laag bleek. De behandelden moesten namelijk gere- De afdeling Goes van de Christelijke' Bond van Overheidspersoneel, hield dins dag in de „Opril" te Goes een ledenver gadering. Spreker op deze vergadering was de heer L. van dor Weide uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur van deze bond. In zyn inleiding ging spreker in op de inpassing van de A.O.W.-premie ïi salarissen. Voorts constateerde hij vooruitgang in het pensioenbestel voor het overheidspersoneel. De heer Van der Weide vond het een gunstig teken dat met de recente salarisverhogingen ook de pensioenen mee opgetrokken zijn. Deze vooruitgang zal zich waarschijnlijk voortzetten bij het in werking treden van de nieuwe pensioenwet voor het overheidspersoneel, was zijn visie. Spre ker vroeg ook aandacht voor de salaris verhogingen. De Christelijke Bond voor Overheidspersoneel acht een jaarlijkse uitkering-ineens voor het overheidsper soneel zeer gewenst. Op het actiepro gramma zal deze uitkering dan ook nog een belangrijke plaats innemen. Het overleg tussen de personeelsdelega- ties van clë bonden en de regering zal in de toekomst waarschijnlijk resulteren in een persoonlijker overleg tussen de personeelsdelegaties en de betrokken mi nister. „Het overleg met de regering kan vandaag aan de dag dan ook goed genoemd worden", aldus spreker. Na de inleiding van de heer Van der Weide volgde er een discussie, waarin op de punten van de inleiding ingehaakt werd. Op de vergadering werd melding gemaakt van het feit. dat de heer J. M. Huissoon uit Kapelle reeds 25 jaar lid is van de bond van overheidspersoneel. Ook kan de afdeling Goes terugzien op een behoorlijke ledenwinst. In ongeveer zes maanden tijds werden drieëndertig nieuwe leden ingeschreven. De afdeling telt momenteel 276 leden. Een propaganda-actie zal gevoerd wor den om de driehonderd leden zo spoedig mogelijk te bereiken. Voorzitter M. Meij- boom herinnerde de leden ten slotte aan de algemene vergadering, die in het voorjaar van 1965 zal plaatsvinden. Voor de vergadering bestond van de zijde der leden weinig belangstelling. Aanstaande zaterdag vindt er in de gymnastiekzaal aan de Bachten Steene te Middelburg een sportieve ontmoeting plaats tussen de Zeeuws-Brabantse Turnkring en de turnkring Leiden en omgeving. De ontmoeting, die om vier uur begint wordt georganiseerd door „Wilhelmina" Op het programma staan onder meer vrije oefeningen en oefenin gen op bruggen en aan de ringen en rekken. Van beide krineen nemen er 24 sportmensen aan de ontmoeting deel. Wedstrijdleider is de heer Beyer Middelburg De Schakel' forumavond. 20 uur: Gouden Poorter vergadering brand weer 20 uur. Electro: Jack the giant killer. 14 Jaar. Kunsthandel Henk Bohnc- ke: expositie Sophia van den Heuvel. 19 30—22 uur. Vlissingen Alhamhrn: The great escape, 20 uur. 18 J. Concertgebouw: Huishoud beurs V 20. 14-17 en 19—22 uur. Bergen op Zoum Roxy: De val van Rome. - 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Captain New man. 20 uur. geld bijbetalen en om deze discrimi natie weg te werken wordt de nieu we verzekering ingevoerd, die de to tale kosten van de behandeling dekt. De premie is gesteld op 5,per maand. Op verzoek van het Algemeen Middel burgs Ziekenfonds gingen de leden er tevens mee akkoord, dat de aanvullende verzekering AA voor ziekenfondsleden met ingang van het nieuwe jaar aan dit ziekenfonds wordt overgedragen. Door de uitbreiding van de grondverzekerlng van 70 tot 365 dagen en om het feit, dat de verstrekkingen niet meer in de lijn van de vereniging „Ziekenhuisverple- ging" liggen, wordt er van de AA-verze- kering weinig gebruik meer gemaakt. Voorts ging de ledenvergadering ak koord met het jaarverslag over 1963, werden de aftredende bestuursleden J. L. Dregmans en H. J. van Geuns herbenoemd, en werd dokter D. C. Bom uit Vlissingen gekozen in de plaats van dokter H. P. Veening. In een openingswoord had de heer Dregmans herinnerd aan het overlij den van de acquisiteur voor Bigge- kerke en Zontelande, de heer Claris- se, die vanaf de oprichting der ver eniging in 1928 trouw en met toewij ding het bodeschap verricht heeft. De heer Dregmans noemde de kleine te ruggang van het ledental niet veront rustend, wel trok hij er de conclusie uit, dat bestuur, administratie-apparaat en acquisiteurs alles in het werk moeten stellen om de leden een verantwoord verzekeringspakket te blijven verstrek ken. Tot slot hoopte de voorzitter, dat dokter D. N. van Gelderen de controle werkzaamheden voor de vereniging nog geruime tyd zal kunnen uitoefenen. Bazaar „Tesselschade'' bracht 2400 op De dinsdag in Vlissingen en woensdag in Middelbiirg gehouden bazaar van de afdeling Walcheren van de Algemeen Ned. vrouwenvereniging „Tesselschade- Arbeid Adelt", die door middel van de verkoop van vrouwelijke handwerken on vermogende vrouwen steunt heeft een bevredigend bedrag opgeleverd. De ba zaar. waar naast handwerken van bui ten de provincie ook werk van twee Walcherse werksters te koop werd aan geboden bracht in totaal 2411,70 op. In Vlissingen werd voor 1142,aan „de man" gebracht: in Middelburg be droeg het totaal 1269.70. De vorig jaar gehouden bazaar van „Tesselschade-Ar- beid Adelt" bracht bijna tweeduizend gulden bijeen. Orgelconcert door Jaap Nieuwenhuyse De organist Jaap Nieuwenhuyse uit Middelburg verzorgt op zaterdag 31 oktober (Lutherdag) een orgelcon cert in de Ned. herv. kerk te Kam perland. Het programma voor het concert, dat om acht uur 's avonds begint, luidt: 1 Fantasie over het Lu- therlied „Een vaste Burg is onze God" van Jan Zwart, 2 Trio „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" van J. S. Bach, 3 Concerto II in d moll, Vival- di-Bach, 4 Andante con moto, A. Pom- per, 5 Toccata, Th. Dubois, 6 a Orgel lied: ,,U bid ik aan, o macht der lief de" en b postludium en koraal: „Alle roem is uitgesloten", vtm Jan Zwart. De heer Niewenhuyse is sinds kort aangesteld als vaste organist van de kerk in Kamperland. Het orgel in de ze kerk is een twee-manuaals instru ment, gebouwd in 1956. Kinderpostzegels De leerlingen van de openbare school te Waarde hebben voor een bedrag van 356,25 aan kinderzegels verkocht. MIDDELBURG B.B.-brandweerlieden toonden zich paraat De brandweerlieden van de B.B.-wijk- ploeg te Middelburg zijn woensdagavond in staat van alarm gebracht. Er zou na melijk brand zijn uitgebroken in een ge deelte van het huis van bewaring. In feite betrof het hier een fictieve brand. Het ging er namelijk om dat de paraat- Hfeid van het korps eens aan de praktijk werd getoetst. Het werd een vlotte oefening. Binnen een zestal minuten was de pompinstallatie op gang gebracht en werden drie stralen gericht op de denk beeldige vuurhaard. Om half acht begon de oefening van de brandweerlieden on der leiding van de heer Sievers. Tegen negen uur zat het karwei er weer op. Het ligt in de bedoeling om in de naaste toekomst oefeningen te houden in sa menwerking met de bedrijfszelfbescher ming van het huis van bewaring. O.- F.V W.-SOUBURG Feestavond „Theo Middelkamp" Het echtpaar W. J. Petiet-Roth, Nieuwe Poortstraat te Middelburg was woensdag zestig jaar ge trouwd. Dat hield in, dat er gebak jes waren, dat er aanhoudend aan de voordeur bloemstukjes werden afgeleverd en dat veel mensen bei de echtelieden kwamen feliciteren. Tot de bezoekers behoorden gister middag ook Middelburgs burge meester mr. J. Drijber en echtge note. Dat was een mooie gelegenheid om gebeurtenissen uit het verleden nog eens op te dissen. De 81-jarige heer Petiet. met een feestbloem op de revers, zat echt op zijn praat stoel. Hij vertelde over zijn werk als sigarenmaker in een fabriekje aan de Singelstraat, later aan de Bogardstraat in Zeelands hoofd stad. Hij sleet er vijftig jaren. De heer Petiet werd in Middelburg geboren. Na zes weken verhuisde hij al naar Rotterdam waar hij op school ging. Natuurlijk komt op zo'n feestdag ook ter sprake waar beide echtelieden elkaar voor het eerst ontmoetten „Netjes op de markt hoor meneer", verkondigde de 79-jarige mevrouw Petiet. Beide mensen, die gisteren bij hun kinde ren, klein-, achterkleinkinderen en verdere familieleden en bekenden in het middelpunt van -de belang stelling stonden, zijn nog vitaal. Meneer Petiet maakt nog regelma tig een wandeling naar Vlissingen. „Ik doe er drie kwartier over", meldde de bejaarde feesteling. „En 's morgens staat de radio aan want dan doet vader mee aan de ochtendgymnastiek", vulde een zoon trots aan. Onze fotograaf maakte dit plaatje toen burgemeester mr. J. Drijber en echtgenote hun gelukwensen kwamen aanbieden. (Foto P.Z..) Zaterdagavond zal de ren- en tourclub „Theo Middelkamp" in „De Zwaan" in Souburg de eerste feestavond van dit seizoen houden. In totaal zal het Sou- burgse bestuurslid van „Theo Middel kamp", Ko van de Velde dit seizoen in „De Zwaan" vijf feestavonden ten bate van deze club organiseren. De eerste avond zal worden opgeluisterd door het kwintet Jo Stokman. Op zaterdag 12 december organiseert „Theo Middelkamp" hometrainerswed strijden voor alle categorieën. Na afloop van deze wedstrijden houdt men een baf. Voor de andere drie avonden moeten nog data worden vastgelegd. Oost- en W. Souburg herdenkt bevrijding Op 4 november zal de gemeente Oost en West-Souburg het feit herdenken, dat deze gemeente 20 jaar geleden bevrijd werd. B. en w. achten dit een geschikte gelegenheid om de nieuw-ingekomen per sonen en zij die kiesgerechtigd zijn ge worden nader kennis te laten maken met allerlei onderwerpen van gemeente lijke aard. Het programma van die avond begint met een openingswoord van de burge meester, gevolgd door fluitspel en zang van een Ambonezenkoor. Hierna kan men kijken naar één of meer filmpjes, zoals „Souburg tijdens de watersnood" of wat sportfilms. Na de pauze zal een forum va,n deskundigen antwoord geven op vragen op allerlei gebied. ARNEMU1DEN Collecte De Zeeuwse collecte heeft te Arne- muiden 233 opgebracht. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergadert De gemeenteraad van Nieuw- en Sint- Joosland zal donderdag in openbare ver gadering bijeenkomen. Mejuffrouw C. Janse van Noordwijk heeft ontslag ge vraagd uit de functie van hoofdleidster van de gemeentelijke kleuterschool. Me juffrouw I. Veldman uit Nijmegen, de enige sollicitante voor deze functie, is door b. en w. op de voordracht ge plaatst. B. en w. stellen voor akkoord te gaan met de verhoging van de wethouders- salarissen. B. en w. willen de woning-' wetwoning Julianastraat 6, zodra deze is vr(jgekomen, toewijzen aan de fami lie G. van de Óruiter, die thans aan de Molendijk 44 woont. De voorgestelde subsidie in de kosten van de viering van de bevriidingsherdenking bedraagt 100. Er komt voorts een voorstel ter tafel voor een eenmalige subsidie van 12,50 voor het ZVU-jubileumgeschenk. VEILING TERKEUZEN VEILING KAPELLE-BIEZELINGB. S!* II 400-1300. Bloemkool A 41-43. AH 28 oktober. InduiUlf. er. esportvellin*. 29-55. B 22-38. DII 21 afwijkend 12—Appelen: Goudrenet 1 27-28. 1 80 27. BI 133—142, Bil 117—13 100. Doyenne du Cornice I 83 ,80. 70 -1.10, es es.eo. iid s 58. Ill fijn Leid pont I Rcmy 355. Goudrenetten lil -mgaard III lijn 12-80. U SS 40 80 36—«1. 73 26. III fijn 6. Jonathan I 80 28-30. 75 29—31, Zoete 70 29—31. 65 22—24 60 16—18, II 80 17—23. 1 55 V. II 75 17—23. II 70 15—23, II 63 12—18. III grof Lobo 12—14, 31 fijn 6. KroeU Middelburg is hard aan een nieuw medisch centrum toe. Dat is de mening van dokter M. J. van Voo- ren, kinderarts in Zeelands hoofd stad. Het huidige medisch cen trum, dat vlak na de oorlog als noodoplossing voor medisch werk in de preventieve sector" werd in gericht in een gebouwtje op de hoek Eigenhaardstraat-Goese Ko renmarkt beantwoordt in het ge heel niet meer aan het doel. De ge ringe beschikbare ruimte is de oorzaak van ongewenste toestan den. Dokter. Van Vooren staaft deze mening met een voorbeeld. „Als ik er consul tatiebureauwerk te verrichten heb, moet de schoolarts een middag vrij nemen anders is er voor mij geen plaats". Een nieuw medisch centrum is naar de me ning van de arts zowel voor het consul tatiebureau als voor andere takken van dienst, zoals het kraamcentrum, de t.b- bestrijding, de geestelijke volksgezond heid enz. dringend noodzakelijk. Het moet, naar dokter Van Vooren zegt, niet nodig zijn, dat honderden schoolkinde ren naar het Gasthuis moeten om daar ingeënt te worden. „Zij zouden in een medisch centrum behandeld kunnen worden. Hun komst in het ziekenhuis brengt maar onnodig drukte". De toestand met betrekking tot de consultatiebureaus is nog verre van ideaal. Een groot deel van de stad. waarin veel grote gezinnen wonen had sedert de opheffing van het con sultatiebureau in de kantine van de coöperatieve veiling geen consulta tiebureau meer. De afstand tot het consultatiebureau, dat was gevestigd in het Medisch Centrum was voor vele moeders een te groot bezwaar. Daarin kwam enigszins verbetering door de vestiging van een consulta tiebureau in de Ontmoetlngskerk. „Hoewel wij daar zeer goed gehuisve zijn en veel medewerking krijgen, blijf ik het toch een bezwaar vinden, dat voor het consultatiebureauwerk in Mid delburg steeds een beroep moet worden gedaan op de welwillendheid van ande ren", aldus dokter Van Vooren. Middelburg heeft het object „Medisch Centrum" thans op de kapitaalsnota van 1964 tot en met 1968 gezet met als jaar van urgentie 1966. Deze foto toont de huidige hulsvesting van het Medisch Centrum te Middel burg. (Foto P.Z.C.) Burgerlijke stand VLISSINGEN. Geboren: Wanda, d. v. Duijs en M. Westen berg: Marianna Maria, d. v. Van den Bulk en C. M A. Jobse: Elisabeth Johanna Ma ria, d. v. Grim en M. Wansink: Jan. z. v. Den Hollander en C. F. de Buck: Carolina Hendrika Maria. d. v. Maas en Th. W. Maas; Wouterus Adrlaan, z. v. Den Oude en J. C. Boeren: Ingrld, d. v. Bols en W. A. J. Ban- nink: Robert, z. v. Hengeveid en A. W. Meulblok; Eric Adriaan. z v. De Landmeter en P. L. Laven: Wilhelmina Ingrid. d. v. Ponse en J. Boone: Johanna Cornelia, d. v. Versluijs en M J. Verpianke; Izaak Jacobus, z. v. Boone en E. K. Riemens: Robert, z. v. Damen en L. van Splunder; Elizabeth, d. v. Dingemanse en S. W. de Leeuw. Ondertrouwd: L. J. Verberkmoes, 21 j. en C. M. Wagenaar. 18 j.: J. J. Milius, 18 j. en R. Wielinga. 16 j.: M T. Pais. 24 j. en J. Feii. 21 j.: L. Marijs. 25 j. en E. Lancel. 19 j.; A. C. van Oorschot. 24 J. en C. S. A. Va der. 20 j-: H. H. L. M. Nieuwenhuijze. 28 j. en J. Machielsen. 32 j W. Zurhaar. 22 J i. Kasteelen. 17 j.: H. Kloosterman, 17. Andijvie 8—14. Witlof 37—1,31. Brce Waspecn 12—23. Splnnxir 9—32. Kon mers 1013. Uien 618. Selderij 19—3 Cox Orange 12—42. Jonathan 14—36. i tten 1624. Golden Delicious 16—5 gipont 42. Saint Re my 26. EIERNOTERINGEN BERGEN OP 7.0 iemoterinxen van de Coflp. Wouwsc inrichting Bergen op Zoom. Ingaande derdag 29 oktober 1964. Prijsklasse 0 lt idem 1 18 cent. idem 2 17 cent. ideir cent, idem 4 13 cent. idem 5 11 cent. 2— 20. 2 70 22. 2 tO Zwin 8. 3 grol 6. H. 1 f.0 43. 3 grof 12. rof 16, 3 fijn 26. 1 55 14. 25, 2 55 21. Officiële publikatie RECTIFICATIE. VLISSINGEN. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt openbare kennis, dat op vrijdag 30 oktober 1964. des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op het voormalig gemeentehuis aan de Houtkade. Vlissingen. 28 oktober 1964, VLISSINGEN. B. en w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tol koeteloos inenten tegen pokken en voor oude ren tot kosteloos herinenten op woensdag 4 november 1964 te 4.00 uur n m. in het gebouw van het Medisch Centrum. Jullanalaan Vlissingen. Autobotsing In Axel botsten zondagmiddag l... streeks lcwart voor zes de auto's van mevrouw De K.-de F. uit St. Jansteen en van J. L. uit Rotterdam op het kruispunt Irenestraat-Bernhardstraat. Mevrouw De K. verleende geen voor rang. Beide wagens kregen flinke materiële schade. 26 J. der Broek. 24 J. en M. W. But, 23 J. Getrouwd: F, F. Sundquest, 27 j. en A. Rot tier. 22 j.; G. J. P A, van Hooijdonk. 23 en L. W. Brlnkhaus, 13 j.: H. de Koning, 19 J. en D. Bout, 16 j.: F. Swicrs, 28 j. cn J Hendrikse. 20 j. Overleden: P, Geers. geb. Stroo. 74 j.: A Witte, e. v. E Witte—van de Velde. 78 J. P. Theune. e. v. J. G. M. Bos. 45 j.: H. d Koning. 13 j.; A. F. Kamp. e. v. J. Bieijker. 77 j P. P. Geers. e. v. A. P. Suurland. 50 JJ Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27 okt: Radley van New Castle, Sarek van Gent: Dicky van Antwerpen: 28 okt.: El-Neptuno var Rotterdam: Hontestroom van Amsterdam: Zeevaarl van Antwerpen. Atlantic van Lon den: Vliestroom van Shoreham. Vlissingen vertrokken op 27 okt: Castlllo- Ampudia naar Bilbao: Barie-Prima Caribean: Sarek naar Narvik: Seine Lloyd naar Rotterdam: Radley naar Duinkerken: 28 okt.: Dicky naar Kristiansand: Zeevaart naar Penzance. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 27 okt: Marianne van Gothenburg; Tim Rotterdam; Oosterburgh van Stockholm; Ca- merounkust van Le Havre; Cornells Houtman van Rotterdam. Gezïena Hendrika van Rot terdam: Moerdijk van Vlaardingen: Sons- beek van Rotterdam-Gent. 28 ok;,: Auriga- C van Amsterdam. Oceaan van Rotterdam- Gent: Minerva 2 van Rotterdam: Herman Bulsman van zee-Gent: Anroudspolder var Vigo: Mangen van Londen: Rondo van Ca diz; Spirit van Ipswich: Dievertje van Sho reham; Tycha van Londen: Terschelling vai: Londen-Genl;; Prins Wilhelmina van Lon- den-Gent.; Tide van Rochester; Seabreeze van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 27 okt.: Volente naar Schotland: Alert i Ipswich: Jaquar naar Bilbao: Victory i Rochester: Wonosan naar Amsterdam; Ker- kedijk naar Rotterdam: Vanda naar Lon den: IJsel naar Duinkerken: 28 okt.: Meeuw Dublin. Isis naar Amsterdam: Gironde Londen: Randfontem naar Amsterdam. VARA-tienershow vrijdag in Goes De Goese tieners staat vrijdagavond een gTote show te wachten. De VARA orga niseert die in de „Prins van Oranje". Bekende sterren zullen er in optreden; de zangeres Trea Dobbs (Van der Schootj en de Jumping Jewels met de zanger Johnny Lion. IiT deze tienertour nee van de VARA worden enkele beken de programma-onderdelen ingelast. Men krijgt er een versie opgedist van het televisieprogramma „Top of Flop" en ook van het radioprogramma ..Discobal". Presentators zijn de heren Herman Stok en Ko de Kloet. De bezoekers zullen met een gewild sou venir naar huis kunnen gaan: bij hun toegangsbewijs krijgen ze een foto met de handtekeningen van de artiesten aan geboden. Twee aanrijdingen met materiële schade In Terneuzen vonden dinsdag twee verkeersongevallen plaats met nogal wat materiële schade, doch zonder persoonlijke ongelukken. Op de Axel- sestraat wilde de autobuschauffeur V uit Axel 's morgens om acht uur een trekker met twee aanhang wagens voorbijgaan, juist toen de trekker naar links uitweek voor een geparkeerde personenauto. De ma noeuvre had tot gevolg, dat alle voer tuigen elkaar raakten en er nogal wat schade ontstond. Even na 12 uur stopte de personenauto, bestuurd door P. I. R. uit Utrecht, op de Schoolweg voor de verkeerslichten, die daar we gens een wegherstelling zijn ge plaatst. Een achter hem rijdende vrachtauto, bestuurd door H. H. uit Hoek. kon niet tijdig genoeg tot stil stand komen en reed tegen de ach terzijde van de personenauto. Ook bij dit ongeval ontstond aanzienlijke schade. Verkoping van twee huizen Notaris A. H. M. van de Hoek heeft res pectievelijk maandag en dinsdag verko pingen verricht van twee woonhuizen, één in Breskens en één in Aardenburg. In hotel „De Rode Leeuw" te Aarden burg werd dinsdagmiddag verkocht het pand Westmolenstraat 11, eigendom van de heer G. E. van Belleghem te Hulst en bewoond door de weduwe L. M. van Belleghem-Leers. Het pand werd ingezet op f 9.000. Eigenares werd de bewoon ster, voor f 9200. In café „Centraal" te Breskens werd publiek verkocht het woonhuis Ph. van Kleefstraat 58 te Breskens. Insteller was de heer Jansen uit Sasput voor f 16.385. Hij werd ko-, per voor f 18.000. Zendingsdag van Geref. Gemeenten Het ligt in de bedoeling op 7 november a.s. in het kerkgebouw van de geref. gemeente te Krabbendijke een Zeeuwse zendingsdag te houden waarbij als spre kers zullen optreden ds. A. F. Honkoop te Goes, ds. H. Rijkse te Gouda. ds. W. Suyker te Krabbendijke en ds. J. C. Weststrate te Meliskerke. De heer A. P. Baaijens te Krabbendijke zal een zen- dingsverhaal vertellen. Medewerking zal I worden verleend door de plaatselijke zangvereniging „Sursum Corda" van de geref. gemeente. Het is thans voor de derde achtereenvolgende maal dat een! dergelijke Zeeuwse zendingsdag wordt georganiseerd. Het vaststellen van een naam voor ee tot nog toe naamloze straat in het tweede deel van het uitbreidingsplan was in de woensdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Westka pelle het enige agendajiunt. dat de ton gen in beweging bracht. De rest van de agenda werd in bijzonder vlot tempo weggehamerd. In het preadvies van burgemeester en wethouders werden vier namen genoemd. Oranjestraat, als aansluiting op de Ko ningin Wilhelminastruat, 't Hout, omdat de straal ongeveer in het verlengde daarvan ligt, Bogaersstraat naar de Bo- gaerswoningen, die er gebouwd worden, en Groeneweg, naar een voor de oorlog bestaande weg. De raad kon er niet bijster enthousiast over raken, zodat de laatste drie namen al snel afvielen. „Ik vind de creatie van zo'n woning de naam niet waard", meen de de heer A. J. Meeuse (g.b.) over de naam Bogaersstraat en daar waren de ander* raadsleden het wel mee eens. De heer P. K. van Rooijen (c.h.j zag graag iets autenthieks in de naam. Hij stelde daarom de naam Lage Weistraat voor. een naam die een begrip is in Westkapelle. Dit idee bleek ook niet houdbaar, toen het op stemming aan kwam. Vijf raadsleden waren tegen en twee voor. Met vier stemmen voor en drie tegen werd besloten, de straat Oranjestraat te noemen. De raad besloot verder onder meer. over te gaan tot verkoop van een aantal per celen grond, gelegen in het uitbreidings plan „Noord" voor een prijs van 25.50 per vierkante meter en de verkoop van een perceeltje grond tussen de Klooster straat en de Utrechtse straat voor een prijs van 4.per vierkante meter. Akkoord ging de raad tevens met het voorstel tot verkoop van de woningwet woning Vikingstraat 8 en de voorwaar den, die daarbij te stellen zijn. De uitke- rings- en pensioenverordening wethou ders werd vastgesteld volgens het voor gestelde ontwerp. De vierde wijziging van de gemeente begroting over 1964 werd vastgesteld. Bij de behandeling hiervan kwam nog even de verplaatsing van de klok uit het stadhuis naar de kerk ter sprake, die in deze begrotingswijziging is opge nomen. De heer Meeuse bracht tijdens de rond vraag, de slechte toestand van de oe vers van de kreek ter sprake. Burge meester T. H- de Meester kon hem mee delen, dat in dit verband een plan is op gemaakt door de technische dienst van bouw- en woningtoezicht. De aanleg van een afdoende betonnen oeverbescher ming zal een bedrag van meer dan twee ton vergen. Ter zake is inmiddels subsi die aangevraagd. Wanneer hier meer over bekend is, kunnen plannen voor wandelpaden langs de kreek verder be keken worden. 17, 2 70 28. 2 6 2 50 14. 2 D 12. 3 grof 16. 3 fijn du Cornice 1 80 5». 1 75 65. 1 70 «7. 1 65 38. 2 85 58. 2 80 63, 2 75 64-66. 2 70 62. 2 65 58. 2 D 60 46, 3 grof 45, 3 fijn 27. Dtvcrwn: Bramen por <I«. van 250 gr. 2 SI— 59. Noten pen- stuk 1. 2.30. Amandeinoten per kg 69. Aardbeien per dw» van 230 gr. 2 71 VISMIJN COLUN8PLAAT kabeljauw. 11 kg paling. 146 kg iprot. 149 kg ongesorteerde vis. VEILING V.V.Z.B. GOES 28 oktober. Export- en lndu« trie veiling ap. pe'en: Cox Orange Pippin KL 1 80-85 54, 75-80 55. 70-75 50—51. 65-70 43. 60-65 34. 35- 25. II D 6—13. KL. II 73-80 40—5Ï 70-75 III grót 15—26. III fijn 6.50-12 Goudrenetten KL. I 90-95 28. #5-90 27. 80-83 30. 73-80 27. 70-75 21. 65-70 17. II D 7—7.50. KL. II 85-90 25, 80-85 22. 75-80 20, 70-75 17. 65-70 15. ni grof 13—13,60. Ill fijn 7. kroet 6,40. Jonathan KL. I 80-85 23-30. 75-80 25—32, 70-75 25—31, 165-70 17—25, 60-65 20. II D 6. KL. II 80-85 23. 75-80 19—24. 70-75 18—20. 65-70 14—16.30. 60-65 6—12. ni grof 7.40—:2. III fijn 6. kroet Is. Golden Delicious KL II 85-90 56. 80-85 50. 175-80 45. 70-75 34. Ill grof 18—23. III fijn 12. Glorie van Holland KL- I 80-85 25. 75-80 22— 23. 70-75 20. 65-70 16. II D 12. III grof 12. fijn 12 Diverse appelen, kroet 6.40. val 6. Peren: Doyenne du Cornice KL- I 80-85 64. 75-80 69. 70-75 73. 65-70 66. II D 18—37. III grof 46. III fijn 4041. CoiMcmc de P3ns KL. n 80-85 15-17, 75-80 17. 70-75 17. 65-70 17. 60-65 14. 55-60 14, II D 7, III grof 9. Hl I fijn 9. Saint Remy KL. II 80-90 20—21 70-80 22—24, «1-70 21—22. III grof 18—20. UI fijn 11—17. Druiven: Black AUcanle I 190, II 184. Muskaat van Alexandria I 183200. Totale aanvoer hard fruit 7700 kisten. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 3960. AH 20—42. Bil 13—30. afwijkend 12—28. Kropsla II 5—9. Cl 4—7. Knolselderij I 10— 13. II 4—7. Per bos: Wortelen II 13—21. Sel derij 36. Peterselie 3—9. Per kg: Snijbo nen II 158182, afwijkend 100. Tomaten AI 40—44. Bil 27—28, Cl 31. Witlof AI 102— 109, Alt 83—94. BI 86. BH 71. afwijkend 43. Spruiten AI 41. All 3441. Bil 20-22. afwij kend 21—23. Veldsla I 75—103. Kroten BI 10. Prei AI 15—17. AI 16. Groene savooiekool II 8—13. BI 9. Rode kool I 20. BI 5. Boeren kool I 910. H 7. Andijvie I 17—25. II 15—17. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den. onze lieve man, vader, behuwdvader, grootvader en pleegva der, WILHELM JOHAN VALENTIJN. op de leeftijd van 55 jaar. Koudekerke: M. Valentijn- Meulmeester. O.- en W.-Souburg: M. Chr. Gilde- Valentijn. M. A. Gilde. Keesje. Christy. Koudekerke: G. G. Valentijn. Maassluis: M. Bronke. M. Bronke- Caljouw. Koudekerke, 28 oktober 1964. Vlissingsestraat 142. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 2 november a.s. op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. Vertrek van Vlis singsestraat 142 des namiddags 13 uur Geen bloemen. Heden overleed onze lieve zwager en oom. WILHELM JOHAN VALENTIJN. op de leeftijd van 55 jaar. A. Wanjon- Meulmeester. P. Wanjon. Adrie. Greet. Oo3t- en West-Souburg 28 oktober 1964. Dtfkstraat 27. Na een langdurig lij den, is in zijn Heer en Heiland overleden onze geliefde man en vader. AN DRIES ANDERIESSE, echtgenoot van C. B. Kik. op de leeftijd van 62 jaar. Oostburg: C. B. Anderiesse- Kik Lia en Rinus Ella en Jan Ina Francien Henk Oostburg. 28 okt. '64. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 31 okt. des namid dags om 3 uur te Oost- burg. Tot onze diepe droef heid werd plotseling van ons weggenomen, onze lieve en altijd zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder. CA THAR IN A NIEUWENHUISE. geboren Knzee, op de leeftijd van 66 jaar. Singleton (Australië): K. Nleuwenhuise. J. Nleuwenhuise- Wissink. Kapelle: C. J. van Liere- Nieuwenhuise M. van Liere. Klein- en achter kleinkinderen. Kruinlngen. 28 oktober 1964. Huize „Avondlicht". De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 31 oktober a.s. des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Kruinin- gen. Condoleantieadres Dreef 14, Kapelle. Heden nam de Here van ons weg. na een langdurig lijden, onze geliefde oroeder en zwager, de heer FRANCOIS ADRIAAN DE JONGE, op de leeftijd van 65 jaar. Temeuzen: A. F. de Jonge A. de Jonge- Davidse Arnemuiden: J. P. de Jonge P. J. de Jonge- van den Broeke Middelburg, 28 oktober 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5