„Ziekenhuisverpleging" verhoogde de premies Kostprijsverzekering in de plaats van BC-verzekering BEJAARDEN OORZAAK VAN ONGELUKKEN OP SCHOUWEN Officier voelt veel voor ontzegging MARKTBERICHTEN MIDDELBURG MIST MODERN MEDISCH CENTRUM N.C.B.O.-Goes over salarissen en a.o.w. Turnkringen binden sportieve strijd aan AGENDA Echttaar Petiet zestig jaar in huwelijksboot Nieuwe straat in Westkapelle gaat Oranjestraat heten DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEVOLG VAN KOSTENSTIJGING De leden van de vereniging „Zie kenhuisverpleging op Walcheren" hebben gisteren tijdens de jaarver gadering in Middelburg hun goed keuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om de premies te verhogen. „Het is een jaarlijks terugkerend, maar geen prettig evenement", zei de heer J. L. Dregmans, de verenigingsvoor- zitter over dit voorstel, dat een ge volg is van de stijging van de zie kenhuiskosten en de specialisten- kosten. De premiewijzigingen, die 1 januari 1965 zullen Ingaan, zien er als volgt uit: A-verzekering: de premie wordt van 2,50 op 3,50 per maand gebracht voor personen vanaf 16 jaar, en van 50 cent op 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. B-verzekering: verhoging premie van 65 cent tot 1 gulden per maand voor per sonen vanaf 16 jaar, en van 25 tot 50 cent voor kinderen beneden 16 jaar. C-verzekering: verhoging premie van 1,30 tot 2,per maand voor perso- nen vanaf 16 jaar; en van 50 cent tot 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. 3e klasverzekering: verhoging premie van 6,60 tot 7,voor personen van af 16 jaar, en van 2,20 tot ƒ3, voor kinderen beneden 16 jaar. 2e klas B-verzekering: De premie wordt gebracht van 9,tot 10,50 per maand voor personen vanaf 16 jaar. Voor kinderen beneden de 16 jaar wor den uitsluitend de kosten vergoed vol gens het 3e klastarief. Wordt voor kin deren beneden de 16 jaar de vergoeding van de verpleeg- en behandelkosten in de 2e klas B-verzekering verlangd, dan bedraagt de premie het tarief, dat voor de Jeden boven 16 jaar geldt. De verzekering is van kracht in de gehele wereld. Voor medisch noodza kelijk ziekenvervoer per niet-open- baar middel van vervoer tot de Ne derlandse grens zal ten hoogste 100 worden vergoed. Tot kostprijs Een belangrijk besluit, waaraan de leden hun goedkeuring hechtten, was de om zetting van de BC-verzekering voor zie kenfondsleden in- een kostprijsverzeke ring met ingang van 1 januari 1965. De BC-verzekering (premie 8,— waarborgde een vergoeding tot ƒ6.. die in de praktijk te laag bleek. De behandelden moisten nmieljik sere- d""™ ontzecsms tut de robe- geld bijbetalen en om deze discrimi natie weg te werken wordt de nieu we verzekering ingevoerd, die de to tale kosten van de behandeling dekt. De premie is gesteld op 5,per maand. Op verzoek van het Algemeen Middel burgs Ziekenfonds gingen de leden er tevens mee akkoord, dat de aanvullende verzekering AA voor ziekenfondsleden met ingang van het nieuwe jaar aan dit ziekenfonds wordt overgedragen. Door de uitbreiding van de grondverzekering van 70 tot 365 dagen en om het feit, dat de verstrekkingen niet meer in de lijn van de vereniging „Ziekenhuisverple ging" liggen, wordt er van de AA-verze- kering weinig gebruik meer gemaakt. Voorts ging de ledenvergadering ak koord met het jaarverslag over 1963, werden de aftredende bestuursleden J. L. Dregmans en H. J. van Geuns herbenoemd, en werd dokter D. C. Bom uit Vlissingen gekozen in de plaats van dokter H. P. Veening. In een openingswoord had de heer Dregmans herinnerd aan het overlij den van de acquisiteur voor Bigge- kerke en Zontelande, de heer Claris- se, die vanaf de oprichting der ver eniging in 1928 trouw en met toewij ding het bodeschap verricht heeft. De heer Dregmans noemde de kleine te ruggang ran het ledental niet veront rustend, wel trok hij er de conclusie uit, dat bestuur, admini9tratie-apparaat en acquisiteurs alles in het werk moeten stellen om de leden een verantwoord verzekeringspakket te blijven verstrek- ken. Tot slot hoopte de voorzitter, dat De leerlingen van de chr. nationale dokter D. N. van Gelderen de controle- school te Scharendijke plaatsten voor werkzaamheden voor de vereniging nogl .f 217,50 aan bestellingen voor de kin- geruime tyd zal kunnen uitoefenen. derpostzegelactie 1964. Bazaar „Tesselschade'' bracht 2400 op De dinsdag in Vlissingen en woensdag in Middelburg gehouden bazaar van de afdeling Walcheren van de Algemeen Ned. vrouwenvereniging „Tesselschade- Arbeid Adelt", die door middel van de verkoop van vrouwelijke handwerken on vermogende vrouwen steunt heeft een bevredigend bedrag opgeleverd. De ba zaar, waar naast handwerken van bui ten de provincie ook werk van twee Walcherse werksters te koop werd aan geboden bracht in totaal 2411,70 op. In Vlissingen werd voor 1142,aan ,.de man" gebracht: in Middelburg be droeg het totaal 1269.70. De vorig jaar gehouden bazaar van „Tesselschade-Ar- beid Adelt" bracht bijna tweeduizend gulden bijeen. Raad Stavenisse vrijdag bijeen Op vrijdag 30 oktober a.s. komt de ge meenteraad van Stavenisse in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de navolgende punten: vast stelling van de gemeentebegroting en de begroting van de woningstichting „Sta- isse" voor 1965; een voorstel van b. w. tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van een bandrecorder en een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de muziekvereniging „Eu terpe". Collecte voor „Valkenheide" Onder leiding van mevrouw A. Bakker- Bal werd in Oosterland in het derde kwartaal van dit jaar ten behoeve van de stichting Valkenheide te Maarsber- gen, gecollecteerd door Ad van den Berg, Nelleke de Later en Ellie Rotte. Zij haal den de som van 49,52 op. Kinderpostzegelactie KANTONGERECHT ZIERIKZEE Haaimansweg wilde inrijden. Niette min had zij nóg beter moeten uitkij ken, redeneerden officier en kanton rechter. Na een eis van 40 of 8 dagen kreeg zij een boete van 30 of 6 da gen. Afgraven Hoe gevaarlijk het kan zijn, als be jaarde weggebruikers gemotoriseerd gaan deelnemen aan het verkeer Op zijn eigen grond had de verdachte het is woensdagmorgen drie keer naar N. A. D. uit Haamstede een duinlaag voren gekomen op de zitting van hetafgegraven, omdat er goede grond kantongerecht Zierikzee. Driemaal voor zijn tuinbedrijf onder zat. Maar werd er een zaak behandeld, tvaarvan hij had er geen vergunning voor en de officier van justitie, mr. J. L. An-volgens het uitbreidingsplan mocht D. dreae meende, dat de leeftijd van de niet graven. Ook niet in zün eigen verdachte een belangrijke rol speelde grond. „U bent eigenmachtig te werk waarborgde een vergoeding tot f 600 bij de verkeersovertreding, die er was gegaan en hebt een uitbreidingsplan waarDorgue eenvergoetnngjot j buu gegaan. Tweemaal eiste de officier doorkruist", zei de officier. ..Honderd gulden te vervangen door twintig da- voegdheid voor bepaalde tijd. Eisen. - die plaatsvervangend kantonrechter mr. A. Berkhout in zijn uitspraak voor een deel aanhield. Middelburg is hard aan een nieuw medisch centrum toe. Dat is de mening van dokter M. J. van Voo- ren, kinderarts in Zeelands hoofd stad. Het huidige medisch cen trum, dat vlak na de oorlog als noodoplossing voor medisch werk in de preventieve sector werd in gericht in een gebouwtje op de hoek Eigenhaardstraat-Goese Ko renmarkt beantwoordt in het ge heel niet meer aan het doel. De ge ringe beschikbare ruimte is de oorzaak van ongewenste toestan den. Dokter Van Vooren staaft deze mening met een voorbeeld. „Als ik er consul- tatlebureauwerk te verrichten heb, moet' de schoolarts een middag vrij nemen anders is er voor mij geen plaats". Een nieuw medisch centrum is naar de me ning van de arts zowel voor het consul tatiebureau als voor andere takken van De afdeling Goes van de Christelijke Bond van Overheidspersoneel, hield dins dag in de „Opril" te Goes een ledenver gadering. Spreker op deze vergadering was de heer L. van der Weide uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur van deze bond. In zyn inleiding ging spreker in op de inpassing van de A.O.W.-premie In de salarissen. Voorts constateerde hjj een vooruitgang in het pensioenbestel voor het overheidspersoneel. De heer Van der Weide vond het een gunstig teken dat met de recente salarisverhogingen ook de pensioenen mee opgetrokken zijn. Deze vooruitgang zal zich waarschijnlijk voortzetten bij het in werking treden van de nieuwe pensioenwet voor het overheidspersoneel, was zijn visie. Spre ker vroeg ook aandacht voor de salaris verhogingen. De Christelijke Bond voor Overheidspersoneel acht een jaarlijkse uitkering-ineens voor het overheidsper soneel zeer gewenst. Op het actiepro gramma zal deze uitkering dan ook nog een belangrijke plaats Innemen. Het overleg tussen de personeelsdelega- ties van de bonden en de regering zal in de toekomst waarschijnlijk resulteren in een persoonlijker overleg tussen de personeelsdelegaties en de betrokken mi nister. „Het overleg met de regering kan vandaag aan de dag dan ook goed genoemd worden", aldus spreker. Na de inleiding van de heer Van der Weide volgde er een discussie, waarin op de punten van de inleiding ingehaakt werd. Op de vergadering werd melding gemaakt van het feit, dat de heer J. M. Huissoon uit Kapelle reeds 25 jaar lid is van de bond van overheidspersoneel. Ook kan de afdeling Goes terugzien op een behoorlijke ledenwinst. In ongeveer zes maanden tijds werden drieëndertig nieuwe leden ingeschreven. De afdeling telt momenteel 276 leden. Een propaganda-actie zal gevoerd wor den om de driehonderd leden zo spoedig mogelflk te bereiken. Voorzitter M. Meij- boom herinnerde de leden ten slotte aan de algemene vergadering, die In het voorjaar van 1965 zal plaatsvinden. Voor de vergadering bestond van de zijde der leden weinig belangstelling. Dat gebeurde bijvoorbeeld bij de Oosterlandse verdachte M. K. (73). Hij had op de hoek Zuidhavenpoort- Engelse haven te Zierikzee geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto. Het was de tweede keer dit jaar, dat K. voor eenzelfde overtreding voor de groene tafel verscheen. „Wij moe ten ons afvragen of het verant woord is, dat U op de weg blijft", zei mr. Andreae op de opmerking van de verdachte, dat hy „niet bui ten zijn auto kon". De eis: behalve een boete van 60 (12 dagen hech tenis) ook een ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste op 50 of 10 dagen, plus 3 maanden onvoor waardelijke ontzegging en 3 maan» den voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. De 71-jarige P. C. B. uit Brouwersha ven was met zijn invalidewagentje de Zwaardweg in de gemeente Midden- schouwen overgestoken op het ogen blik, dat er een personenauto aan kwam. Door een manoeuvre, die de auto in de sloot deed belanden, wist de bestuurster een ongeluk te voorko men. „Ik zag niks komen en ik heb mijn hand uitgestoken"-, zei* de ver dachte, die zijn schuld niet inzag. „Dat is erger dan de overtreding zelf", vond mr. Andreae. B. kreeg conform een boete van 50 10 dagen opgelegd. Alleen het feit, dat het wagentje het enige middel is, waarmee B. zich kan verplaatsen, weerhield de officier ervan om ont zegging te eisen. Een dergelijke over treding beging ook de bromfietser, de 84-jarige M. L. P. uit Zierikzee: hij stak bij Zierikzee van het rijwielpad de provinciale weg over en botste toen op een personenauto. „Ja, ik zag hem niet", zei P. Eis en vonnis: 25 subs, 5 dagen plus dc ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen voor de duur van het le ven. „Wegpiraat" Aanstaande zaterdag vindt er gymnastiekzaal aan de Bachten Steene te Middelburg een sportieve ontmoeting plaats tussen de Zeeuws-Brabantse Turnkring en de turnkring Leiden en omgeving. De ontmoeting, die om vier uur begint wordt georganiseerd door „Wilhelmina". Op het programma staan onder meer vrije oefeningen en oefenin gen op bruggen en aan de ringen en TT rekken. Van beide kringen nemen er,Pe heer A- A. ten H uit.Nieuwerkerk 24 sportmensen aan de ontmoeting k.wam een botsing bij het achteruit- De kwalificatie „wegpiraat" kreeg de Scharendijkse gedaagde A. M. van D. mee: hij was een tractor met aanhangwagen op de rijksweg bij Nieuwerkerk gaan passeren, toen de auto voor hem dat ook deed. Er kwamen moeilijkheden, toen van de andere kant een vrachtauto bleek te naderen. Van D. botste zowel tegen de tractor als tegen de tegemoetkomende auto. „Ik remde, maar m'n wagen kwam in een slip", betoogde hij. „U had geen uitzicht en dan toch maar passeren. Ja, ja", zei mr. Andreae die voor dit roekeloze rij den 150 30 dagen vroeg. (Uitspraak conform).. heer A. Middelburg De Schakel: forumavond. 20 uur; Gouden Poorte: vergadering brand weer 20 uur; Electro: Jack the giant killer. 14 Jaar; Kunsthandel Henk Bohnc- ke: expositie Sophia van den Heuvel. 19 30—22 uur. Vlissingen Alhaxnbra: The great escape. 20 uur. 18 j. Concertgebouw: Huishoud beurs V 20. 14-17 en 19—22 uur. Bergen op Zoom Roxy: De val van Rome. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Captain New- gen". Mr. Berkhout maakte er 50 of 10 dagen van. De Zierikzeeënaar J. B. M. de B. was bij Bruinisse door een geel licht ge reden. Hij ontkende het, maar opper wachtmeester J. v. d. M. uit Nieu werkerk had het geconstateerd en am op de zitting zijn verbaal be vestigen. Eis en vonnis 15 of 3 da gen. „Ik ben 't gewoon vergeten", ze: M. J. W. uit Noordgouwe. Het ging om het ijken van gewichten. Zeven stuks. Het betekende een boete van zeven keer 1 na een eis van zeven keer 2. G. A. J. V. uit Den Bosch kreejf een boete van 35 subs. 7 dagen omdat hij geen voorrang had verleend aan een auto van rechts en J. L. uit Haarlem een van 10 of 2 dagen, omdat hij als eigenaar van een stuk bouwland te Serooskerke (S.) had verzuimd er op toe te zien, dat er geen bloeiende distels op voorkwa men. Op de Serooskerkseweg te Seroos kerke had J. C. v. B. uit Roosen daal met zijn brommer niet het verplichte rijwielpad gevolgd, maar de gewone rijbaan. Omdat hij het er niet mee eens was, dat hij daar „een bon" voor kreeg, gaf hij de verbalisant een valse naam op. De rekeningen kreeg hij woens dag gepresenteerd: 5 voor de eer ste overtreding, 25 voor de valse naam. Niets kon de automobilist C. B. uit Noordwelle er zich meer van herin neren: dat hij geen voorrang had ver leend op de splitsing Serooskerkse- weg-Stoofweg. Dat het toch was ge beurd kwam de bestuurder van de betrokken auto vertellen, de opper J. d. M. uit Nieuwerkerk. Het kostte 30 of 6 dagen hechtenis. Een forse boete van 100 of 20 dagen ten slotte was de straf die de Bloe- mendaalse verdachte C. J. M. kreeg opgelegd. Hij was op de Hoogenboom- laan te Renesse niet naar rechts uit geweken voor een auto, die hem in de smalle laan tegemoet kwam. Ilij t zelfs iets naar links uitgeweken. „Dat kwam, omdat ik slipte, toen ik hem zag aankomen en remde", betoogde '1. „U hebt veel te snel gereden",' ond de officier. Mr. Berkhout ging met de eis van 100 mee. DRE1SCHOR Restauratie N.H. kerk voltooid De restauratie van de Nederlands her vormde kerk te Dreischor Is voltooid, i Het karwei is in de tijd van ruim 5^ jaar door de firma I. Woudenberg uit: Middelburg tot stand gebracht. Archi tect was de heer M. J. J. van Beveren uit Middelburg. Met een volgende, even-I eens grote restauratie, is dezer dagen een aanvang gemaakt. Werklieden van het steigerbouwer8bedrijf „N.V. Stamp- werk" uit Haarlem hebben een begin ge- maakt met het in de stalen steigers plaatsen van de kerktoren. Het muur werk van het ruim 30 meter hoge ge vaarte verkeert in vervallen toestand, en zowel in- als uitwendig moet de toren een grondige opknapbeurt krijgen, wil zij niet geheel bij de mooie gave kerk uit de toon vallen. Onder toezicht van de heer Van Beveren uit Middelburg zal ook dit werk door de firma Wouden berg en Zonen uit Middelburg worden uitgevoerd. Maar ook daarmee is de res tauratie te Dreischor nog niet ten einde. Omdat namelijk de grote kerk in de win ter moeilijk te verwarmen zal zijn, zal de firma Woudenberg aan de noordzijde van de kerk nog een kerkzaal bouwen die zal moeten dienen als winterkerk en als consistorie in de trjd dat er var kerk gebruik gemaakt kan worden. Te vens wordt dit een mooie gelegenheid voor de jeugdverenigingen om te verga deren. Het gebouw, dat inwendig 6.00 10.00 m. groot wordt, komt enige meters van de kerk te staan. De verbinding tussen kerk en kerkzaal zal verder wor den gevormd door een vertrek met een plat dak, dat tevens als keuken kan dienen. OUD-VOSSEMEER Cursus veilig verkeer Elk jaar organiseert de afdeling Oud- Vossemeer van het Verbond voor Veilig Verkeer een verkeerscursus voor alle weggebruikers. De cursus wordt dit jaar verzorgd door de heer P. Staas, opperwachtmeester der rijkspolitie te Oud-Vossemeer. De eerste cursusavond is op woensdag 4 november in het gebouw van de be jaardensociëteit. Aanvang 8 uur. SCHARENDIJKE Filmvoorstelling voor culturele vereniging De culturele vereniging te Scharen dijke hield dezer dagen een verto ning van de kleurenfilm „Bewoners van de Inlagen". Er bestond slechts een geringe belangstelling voor deze rolprent, die een beeld geeft van het boerenbedrijf en daarnaast van de natuur op Schouwen. Collecte De collecte voor het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront, heeft te Oosterland f 129.05 opgebracht. De collecte, die in Stavenisse ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront gehouden werd, heeft opge bracht 43,98. dienst, zoals het kraamcentrum, de t.b- bestrjjding, de geestelijke volksgezond heid enz. dringend noodzakelijk. Het moet, naar dokter Van Vooren zegt, niet nodig zijn, dat honderden schoolkinde ren naar het Gasthuis moeten om daar ingeënt te worden. „Zij zouden in een medisch centrum behandeld kunnen worden. Hun komst in het ziekenhuis brengt maar onnodig drukte". De toestand met betrekking tot de consultatiebureaus is nog verre van ideaal. Een groot deel van de stad. waarin veel grote gezinnen wonen had sedert de opheffing van het con sultatiebureau in de kantine van de coöperatieve veiling geen consulta tiebureau meer. De afstand tot het consultatiebureau, dat was gevestigd in het Medisch Centrum was voor vele moeders een te groot bezwaar. Daarin kwam enigszins verbetering door de vestiging van een consulta tiebureau in de Ontmoetingskerk. zijn en veel medewerking krijgen, blijf ik het toch een bezwaar vinden, dat voor het consultatiebureauwerk ln Mid delburg steeds een beroep moet worden gedaan op de welwillendheid van ande ren", aldus dokter Van Vooren. Middelburg heeft het object ..Medisch Centrum" thans op de kapitaalsnota van 1964 tot en met 1968 gezet met als jaar van urgentie 1966. Deze foto toont de huidige huisvesting van het Medisch Centrum te Middel burg. (Foto P.Z.C.) VEILING TfRSElZES SU II 4001300. Bloemkool A 41—«3. All -5«. B 22—3B, DII 21—30. afwijkend 13— Selderij 25. Andijvie 7—20. Rode kool IS. Savooikool 10—23. Boerenkool 15. Breek- peen 5—9. Waapeen 21—25. Prei 1825. Knol- Tomaten 2515 U;«-n 17—24. WiUof AU 120. BI 133142. BU 117—138. afwijkend BO— 100. Do/enne du Cornice 1 85 50-40. 80 .30. 73 80.80. 70 7:.10. 65 f.5.80. 1ID 50.—. III «rof 32— 111 fijn 25. Legiponl III fijn 23 Saint Remy 335. Goudrenetten III 65 17—24 Zoele Ermgaard III fijn 1220. Golden Dfliclou* I 85 52—70, 80 44—54. 75 43—49. 70 40. 65 25— II 85 40. 80 3841. 75 35-38. 70 29- 34. 21—22. III grot 24—29 III fijn 6-12. Cox Orange I 80 55-58. 75 52—58. 70 45—53. 65 41—43. 60 33-35. 55 22—23. II 75 46-00. 70 t—90. 65 35—37. 60 28. 55 18—19. Ill grof 12— I. III fijn 6. Jonathan I 80 28—30. 15 29—3:. 70 29—31. «S 22—24, 60 16—18. II 80 17—23. II 73 17—23. n 70 15—23. 11 65 12—1». III grof 12—14, 11 fijn 8. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 oktober. Bloemkool 1304. Witte kool 9 Rode kool 416. Savooiekool 7—9 Spruiten 24—1.27. Ka»«nlJbon"n .14— 2.18. Prei 12— 17. Andijvie 8—14. Witlof 37—IJl. Breekpeen "'aapeen 1223. Spinazie 932. Komkom- i 10—13. Uien 6—18. Selderij 10—34. Sla 5—81. Cox Orange 12—42. Jonathan 14—36. Goud renetten 1624. polden Delicious 1653. Le- gipont 42. Saint Remy 26. EIERN'OTERINGEN" BERGEN OP ZOOM Eternoteringen van de Codp. Wouw* Melk inrichting Bergen op Zoorn Ingaande don derdag 29 oktober 1964. Prijffclaaee 0 1» cent. Idem 1 18 cent. Idem 2 17 cent. Idem 3 16 cent. idem 4 13 cent. idem 5 11 cent. Anti-hongeractie Met de organisatie van de anti-honger actie. uitgaande van de NOVIB hebben zich in Oud-Vossemeer de dames van het V.V.H. belast. Ze werden geassis teerd door vrijwilligers. Bij de totaaltelling in het gebouw van de bejaardensocièteit onder leiding van burgemeester mr. J. J. Versluijs. bleek men te komen tot een bedrag van 1359,35. Dat is 0,63 per hoofd van de bevolking. Het echtpaar W. J. Petiet-Roth, Nieuwe Poortstraat te Middelburg was woensdag zestig jaar ge trouwd. Dat hield in, dat er gebak jes waren, dat er aanhoudend aan de voordeur bloemstukjes werden afgeleverd en dat veel mensen bei de echtelieden kwamen feliciteren. Tot de bezoekers behoorden gister middag ook Middelburgs burge meester mr. J. Drijber en echtge note. Dat was een mooie gelegenheid om gebeurtenissen uit het verleden nog eens op te dissen. De 81-jarige heer Petiet, met een feestbloem op de revers, zat echt op zijn praat stoel. Hij vertelde over zijn werk als sigarenmaker in een fabriekje aan de Singelstraat, later aan de Bogardstraat in Zeelands hoofd stad. Hij sleet er vijftig jaren. De heer Petiet werd in Middelburg geboren. Na zes weken verhuisde hij al naar Rotterdam waar hij op school ging. Natuurlijk komt op zo'n feestdag ook ter sprake waar beide echtelieden elkaar voor het eerst ontmoetten „Netjes op de markt hoor meneer", verkondigde de 79-jarige mevrouw Petiet. Beide mensen, die gisteren bij hun kinde ren, klein-, achterkleinkinderen en verdere familieleden en bekenden in het middelpunt van de belang stelling stonden, zijn nog vitaal. Meneer Petiet maakt nog regelma tig een wandeling naar Vlissingen. „Ik doe er drie kwartier over", meldde de bejaarde feesteling. „En 's morgens staat de radio aan want dan doet vader mee aan de ochtendgymnastiek", vulde een zoon trots aan. Onze fotograaf maakte dit plaatje toen burgemeester mr. J. Drijber en echtgenote hun gelukwensen kwamen aanbieden. (Foto P.Z..) rijden aan de Zuidhavenpoort te Zie rikzee op een boete van 20 of 4 da gen te staan. Hoewel de auto waar hij tegen reed op zijn beurt ook tegen een auto achter hem was gereden, vond de officier de overtreding van Ten H. bewezen. Hoewel de verdachte aanvoerde, dat hij het niet gedaan kon hebben, „omdat er van myn la ding van 200 eieren maar één stuk was" meende de officier, dat de auto van Ten H. wel tegen de wagen ach ter hem was gebotst: de bestuurder daarvan had de druk gevoeld, maar de botsing niet gezien, omdat hij ook achteruit reed en de bumper van de tweede auto was verbogen. De hoge heg bij de hoek Hogeweg- Haaimanweg te Haamstede was er de oorzaak van, dat mevrouw T. E. L. B. uit Zierikzee de naderende bromfiet ser op het fietspad niet zag, toen zij de Het vaststellen van een naam voor ee tot nog toe naamloze straat in het tweede deel van het uitbreidingsplan was ln de woensdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van West ka pelle het enige agendapunt, dat de ton gen in beweging bracht. De rest van de agenda werd in bijzonder vlot tempo weggehamerd. In het preadvies van burgemeester en wethouders werden vier namen genoemd, Oranjestraat, als aansluiting op de Ko ningin Wilhelminastraat, 't Hout. omdat de straat ongeveer in het verlengde daarvan ligt, Bogaersstraat naar de Bo- gaerswoningen, die er gebouwd worden, en Groeneweg. naar een voor de oorlog bestaande weg. De raad kon er niet bijster enthousiast over raken, zodat de laatste drie namen al snel afvielen. „Ik vind de creatie van zo'n woning de naam niet waard", meen de de heer A. J. Meeuse fg.b.) over de naam Bogaersstraat en daar waren de andere raadsleden het wel mee eens. De heer P. K. van Rooijec <c.h.) zag graag iets autenthieks in de naam. Hij stelde daarom de naam Lage Weistraat voor. een naam die een begrip is in Westkapelle. Dit idee bleek ook niet houdbaar, toen het op stemming aan kwam. Vijf raadsleden waren tegen en twee voor. Met vier stemmen voor en drie tegen werd besloten, de straat Oranjestraat te noemen. De raad besloot verder onder meer. over te gaan tot verkoop van een aantal per celen grond, gelegen in het uitbreidings plan „Noord" voor een prijs van 25,50 per vierkante meter en de verkoop van een perceeltje grond tussen de Klooster straat en de Utrechtse straat voor eer prijs van 4,per vierkante meter. Akkoord ging de raad tevens met het voorstel tot verkoop van de woningwet woning Vikingstraat 8 en de voorwaar den. die daarbij te stellen zijn. De uitke- rings- en pensioenverordening wethou ders werd vastgesteld volgens het voor gestelde ontwerp. De vierde wijziging van de gemeente begroting over 1964 werd vastgesteld. Bij de behandeling hiervan kwam nog even de verplaatsing van de klok uit het Btadhuis naar de kerk ter sprake, die in deze begrotingswijziging is opge nomen. De heer Meeuse bracht tijdens de rond vraag, de slechte toestand van de oe vers van de kreek ter sprake. Burge meester T. H. de Meester kon hem mee delen, dat in dit verband een plan ls op gemaakt door de technische dienst van bouw- en woningtoezicht. De aanleg var een afdoende betonnen oeverbescher ming zal een bedrag van meer dan twee ton vergen. Ter zake is inmiddels subsi die aangevraagd. Wanneer hier meer over bekend is. kunnen plannen voor wandelpaden langs de kreek verder be keken worden. VEILING KAPELLS-BIEZKLI! luns- Appelen. Goudrenet I 85 77—28. I 80 27. 1 7» 27. 1 70 21—22, 1 65 16. 2 85 18. 2 80 1 9—21. 2 75 18-19. 2 70 16—17, 2 65 15—16. 2 D 8,50, 3 grot 8—17 Cox» Orange Pippin 1 80 V,. 1 75 51—54. 1 70 43. 1 65 43—45. 1 60 35. 1 5» 60 28. 2 55 23. 2 grof 19. ld geel 1 75 53-54, 1 70 48—52. 1 f,5 42—44. 1 «0 35—36, 1 55 23—24. 3 grof 22—2*. Jonathan 1 80 27. 75 32—34. 1 70 31—3230. 1 65 25—25.30. 1 60 2 80 22. 2 75 23-22 2 70 17—20. 2 65 15— 6 30, 2 60 21 14. 2 D 6, 3 grof 6— 12. Clorte fan Holland 1 80 25, 1 75 22. 1 70 2!. I 65 17, '3 grof 15. Sterappel 1 65 33. 1 «O 24. 1 55 2. 2 65 25. 2 60 19. 2 55 12. 3 grof 12. 3 fijn 6. Golden Delirious I 80 63-67. 1 75 52—64. 1 70 51—60. 1 «5 39—46. 1 60 30—36. 2 80 31—45. 275 31—45. 2 70 26—43. 2 «5 36, 2 80 17—20, 2 D 25, 3 grof 17—21, 3 fijn 12. WlnatOB 1 75 1». I 70 !7. 1 65 15, 60 17 1 55 6. 2 grof 6. e Ermgaard 1 70 55. 65 51. 1 60 43. 1 55 36. 3 65 43, Laxton Superbe 3 grof 17 Lobo 1 80 20 Holland» roe! 2 60 17—18. Kroetappel* 6.70. val appels 8.30. kroel Jo nathan 6,30, val Jonathan 6- •ren: Corntevw de Pari» 1 70 IT. I 65 18. 60 14. 1 55 11. 2 75 17. 2 70 16. 2 85 14. 2 60 12. 2 55 li. 3 grof 12. SV-Remy 2 80 20. 2 70 22. 2 60 22 2 D 1». 3 grof 18. 3 fijn l Zwijndrechtae Wijnpeer 1 (0 26. 1 55 14. 50 15—17. 2 70 28. 2 65 28. 2 «0 25. 2 55 21, 2 50 14. 2 D 12. 3 grof 16. 3 fijn 930. Do. Cornice 1 80 59. 1 75 65. 1 70 «7. 1 65 58, 2 83 53. 2 80 63. 2 75 64 —66. 2 70 62. 2 65 58. 2 D 60 46. 3 grof 45. 3 fijn 27 Diversen' Bramen per d». van 250 gr. 2 51 Noten perr stuk 1. 230. Amandelnoten per kg 69. Aardbeien per doo» van 250 gr. 2 71 VISMIJN' CO LIJN 5 PLA AT 5684 kg exportgarnalen 0.75—0.79. 1409 kg handelsgamalen 0.70—0.75. 52 kg rchax. 164 kg bot. 286 kg wijting. 62 kg schol. 122 kg VEILING V.V.Z.B GOES 28 oktober. Export- ea industrievelllng ap pelen: Cox Orange Pippin KL I 80-85 54. 75-80 55. 70-75 50-51. 65-70 43. «0-65 34. 55- «0 25. II D 6—13. KL II 75-80 46-63. 70-75 41—50. 65-70 34—43. €0-65 28—33. 55-60 24—25, III grof 15—26. Hl fijn 6.50—12. Goudrenetten KL. I 90-95 28, 85-90 27 80-85 30. 75-80 27, 70-75 21. 65-70 17. II D 7—730. KL. II 85-90 25. 80-35 22. 75-80 20. 70-75 17. 65-70 15. IJl grof 13—13.60. III fijn 7. kroel 8.40. Jonathan KL. I 80-85 23—30. 75-80 25—32. 70-75 25—31. 65-70 17—25. 60-65 20. II D 6. KL II 30-85 231 75-80 19-24. 70-75 18—20. 65-70 14—1830. 60-65 6-12. ni grof 7,40—12. Hl fijn 6. kroet 5 Golden Delicious KL. II 85-90 56. 80-85 50, 75-80 43. 70-75 34. III grof 18—23. III fijn 12. Glorie van Holland KL I 80-85 25 75-80 22— 23. 70-75 20. 65-70 16. II D 12. III grof 12. fijn 12. Diverse appelen, kroet 6,40. val e. i Peren: Doyenne du Comlce KL 1 80-85 64. '75-80 69. 70-75 73. 65-70 66. II D 18—37. Ut grof 46. III fijn 40II. Comteaae de Pari» KL H 80-85 15—17. 75-80 17. 70-75 17. 65-70 17. «0-63 1 4 55-60 14. II D 7. Hl grof 9. III fijn 9. Saint Remy KL II 80-90 20—21 70-80 22—24. 60-70 21—22. Ill grof 18—20. Hl fijn 11—17. Druiven. Black Alicante 1 190. II 154. Muskaat van Alexandrle I 188—200. Totale aanvoer hard fruit 7700 klBlen Groenten: per stuk: Bloemkool AI 3060, An 20—42, Bil 13-30. afwijkend 12—28. Kropsla II 5—9. Cl 4—7 Knolselderij I lO— 13. H 4—7. Per bos: Wortelen II 13—21. Sel derij 3—6. Peterselie 39. Per kg: Snijbo nen H 158—182. afwijkend 100. Tomaten AI 4044. Bil 27—28. Cl 31. Witlof AI 102— 109. All 88—94. BI 86. Bn 71. afwijkend 43. Spruiten AI 41. AH 3441. BH 20—22. afwij. kend 21—23. Veldsla I 75—103. Kroten BI 10. Prei AI 15—17. Al 16 Groene savooiekool II 8—18. BI 9. Rode kool I 20, BI 5. Boeren kool I 9—10. n 7. Andijvie I 17—25. II 15—17. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den. onze lieve man. vader, behuwdvader, grootvader en pleegva der, op de leeftijd van 55 jaar. Koudekerke: M. Valentijn- Meulmeester. O.- en W.-Souburg: M. Chr. Gilde- Valentijn. M. A. Gilde. Keesje. Christy. Koudekerke: G. G. Valentijn. Maassluis: M. Bronke. M. Bronke- Caljouw. Koudekerke. 28 oktober 1964. Vlissingsestraat 142. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 2 november a.s. op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. Vertrek van Vlis singsestraat 142 des namiddags 13 uur. Geen bloemen. Heden overleed onze lieve zwager en oom. WILHELM JOHAN VALF.NTUN. op de leeftijd van 55 jaar. A. Wanjon- Meulmeester. P. Wanjon. Adrie. Greet. Oost- en West-Souburg 28 oktober 1964. Dflkstraat 27. Na een langdurig lij den, is in zijn Heer en Heiland overleden onze geliefde man en vader, ANDRIES ANDERIESSE, echtgenoot van C. B. Kik. op de leeftijd van 62 jaar. Oostburg: C. B. Anderiesse- Klk Lia en Rinus Ella en Jan Ina Franclen Henk Oostburg, 28 okt. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 31 okt. des namid dags om 3 uur te Oost- burg. Tot onze diepe droef heid werd plotseling van ons weggenomen onze lieve en altijd zorgzame moeder, groot- en overgroot- CATHARINA NIEUWENHUISE, geboren Kuzee, op de leeftijd van 66 jaar. Singleton (Australië): K. Nieuwenhuise. J. Nieuwenhuise- Wissink. Kapelle: C. J. van Liere- Nieuwenhuise M. van Liere. Klein- en achter kleinkinderen. Kruïningen. 28 oktober 1964. Huize „Avondlicht". De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 31 oktober a.s. des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Kruïnin gen. Condoleantieadres: Dreef 14. Kapelle. Heden nam de Here van ons weg, ra een langdurig lijden, onze geliefde oroeder en zwager, de heer FRANCOIS ADRIAAN DE JONGE, op de leeftijd van 65 jaar. Temeuzen: A. F. de Jonge A. de Jonge- Davldse Arnemuiden: J. P. de Jonge P. J de Jonge- van den Broeke Middelburg. 28 oktober 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25