Kaar KRAMER „Ziekenhuisverpleging" verhoogde de premies Kostprijsverzekering in de plaats van BC-verzekering N.C.B.O.-Goes over salarissen en a.o.w. Turnkringen binden sportieve strijd aan ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN MIDDELBURG MIST MODERN MEDISCH CENTRUM Nieuwe straat in Westkapelle gaat Oranjestraat heten AGENDA PHILIPS scheerapparaat Echtpaar Petiet zestig jaar in huwelijksboot donderdag 29 oktober 1964 wissel Zeeuv/s-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEVOLG VAN KOSTENSTIJGING De leden van de vereniging „Zie- kenhuisverpleging op Walcheren" hebben gisteren tijdens de jaarver gadering in Middelburg hun goed keuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om de premies te verhogen. „Het is een jaarlijks terugkerend, maar geen prettig evenement", zei de heer J. L. Dregmans, de verenigingsvoor zitter over dit voorstel, dat een ge volg is van de stijging van de zie kenhuiskosten en de specialisten- kosten. De premiewijzigingen, die 1 januari 1965 zullen ingaan, zien er als volgt uit: A-verzekering: de premie wordt van 2,50 op 3,50 per maand gebracht voor personen vanaf 16 jaar, en van 50 cent op 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. B-verzekering: verhoging premie van 65 cent tot 1 gulden per maand voor per sonen vanaf 16 jaar, en van 25 tot 50 cent voor kinderen beneden 16 jaar. C-verzekering: verhoging premie van 1,30 tot 2,per maand voor perso nen vanaf 16 jaar; en van 50 cent tot 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. 3e klasverzekering: verhoging premie van 6,60 tot 7,voor personen van af 16 jaar, en van 2,20 tot ƒ3, voor kinderen beneden 16 jaar. 2e klas B-verzekering: De premie wordt gebracht van 9,tot 10,50 per maand voor personen vanaf 16 jaar. Voor kinderen beneden de 16 jaar wor den uitsluitend de kosten vergoed vol gens het 3e klastarief. Wordt voor kin deren beneden de 16 jaar de vergoeding van de verpleeg- en behandelkosten in de 2e klas B-verzekering verlangd, dan bedraagt de premie het tarief, dat voor de leden boven 16 jaar geldt. De verzekering is van kracht in de gehele wereld. Voor medisch noodza kelijk ziekenvervoer per niet-open- baar middel van vervoer tot de Ne derlandse grens zal ten hoogste 100 worden vergoed. Tot kostprijs Een belangrijk besluit, waaraan de leden hun goedkeuring hechtten, was de om zetting van de BC-verzekering voor zie kenfondsleden in- een kostprijsverzeke ring met ingang van 1 januari 1965. De BC-verzekering (premie 3, waarborgde een vergoeding tot 600 die in de praktyk te laag bleek. De behandelden moesten namelijk gere- De afdeling Goes van de ChristeHJke Bond van Overheidspersoneel, hield dins dag in de „Opril" te Goes een ledenver gadering. Spreker op deze verga'.ering was de heer L. van der Weide uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur van deze bond. In z\jn inleiding ging spreker in op de inpassing van de A.O.W.-premie in de salarissen. Voorts constateerde h(j een vooruitgang in het pensioenbestel voor het overheidspersoneel. De heer Van der Welde vond het een gunstig teken dat met de recente salarisverhogingen ook de pensioenen mee opgetrokken z(jn. Deze vooruitgang zal zich waarschijnlijk voortzetten bij het in werking treden van de nieuwe pensioenwet voor het overheidspersoneel, was zijn visie. Spre ker vroeg ook aandacht voor de salaris verhogingen. De Christelijke Bond voor Overheidspersoneel acht een jaarlijkse uitkering-ineens voor het overheidsper soneel zeer gewenst. Op het actiepro gramma zal deze uitkering dan ook nog een belangrijke plaats innemen. Het overleg tussen de personeelsdelega- ties van de bonden en de regering zal in de toekomst waarschijnlijk resulteren in een persoonlijker overleg tussen de personeelsdelegaties en de betrokken mi nister. „Het overleg met de regering kan vandaag aan de dag dan ook goed genoemd worden", aldus spreker. Na de inleiding van de heer Van der Weide volgde er een discussie, waarin op de punten van de inleiding ingehaakt werd. Op de vergadering werd melding gemaakt van het feit, dat de heer J. M. Huissoon uit Kapelle reeds 25 jaar lid is van de bond van overheidspersoneel. Ook kan de afdeling Goes terugzien op een behoorlijke ledenwinst. In ongeveer zes maanden tijds werden drieëndertig nieuwe leden ingeschreven. De afdeling telt momenteel 276 leden. Ben propaganda-actie zal gevoerd wor den om de driehonderd leden zo spoedig mogelijk te bereiken. Voorzitter M. Meij- boom herinnerde de leden ten slotte aan de algemene vergadering, die in het voorjaar van 1965 zal plaatsvinden. Voor de vergadering bestond van de zijde der leden weinig belangstelling. Aanstaande zaterdag vindt er in de gymnastiekzaal aan de Bachten Steene te Middelburg een sportieve ontmoeting plaats tussen de Zeeuws-Brabantse Turnkring en de turnkring Leiden en omgeving. De ontmoeting, die om vier uur begint wordt georganiseerd door „Wilhelmina". Op het programma staan onder meer vrije oefeningen en oefenin gen op bruggen en aan de ringen en rekken. Van beide kringen nemen er 24 sportmensen aan de ontmoeting deel. Wedstrijdleider is de heer A. Beyer. Bazaar „Tesselschade'' bracht 2400 op De dinsdag in Vlissingen en woensdag in Middelburg gehouden bazaar van de afdeling Walcheren van de Algemeen Ned. vrouwenvereniging „Tesselschade- Arbeid Adelt", die door middel van de verkoop van vrouwelijke handwerken on vermogende wouwen steunt heeft een bevredigend bedrag opgeleverd. De ba zaar. waar naast handwerken van bul ten de provincie ook werk van twee Walcherse werksters te koop werd aan geboden bracht in totaal 2411,70 op In Vlissingen werd voor 1142,aan „de man" gebracht: in Middelburg be droeg het totaal 1269.70. De vorig jaar gehouden bazaar van „Tesselschade-Ar- beid Adelt" bracht bijna tweeduizend gulden bijeen. Verkoping van twee huizen Notaris A. H. m. van de Hoek heeft res pectievelijk maandag en dinsdag verko pingen verricht van twee woonhuizen, één in Breskens en één in Aardenburg. In hotel „De Rode Leeuw" te Aarden- burg werd dinsdagmiddag verkocht het pand Westmolenstraat 11. eigendom van de heer G. E. van Belleghem te Hulst en bewoond door de weduwe L. M. van Belleghem-Leers. Het pand werd ingezet op f 9.000. Eigenares werd de bewoon ster, voor f 9200. In café „Centraal" te Breskens werd publiek verkocht het woonhuis Ph. van Kleefstraat 58 te Breskens. Insteller was de heer Jansen uit Sasput voor f 16.3S5. HQ werd ko per voor f 18.000. geld bjfbetalen en om deze discrimi natie weg te werken wordt de nieu we verzekering ingevoerd, die de to tale kosten van de behandeling dekt. De premie is gesteld op 5,per maand. Op verzoek van het Algemeen Middel burgs Ziekenfonds gingen de leden er tevens mee akkoord, dat de aanvullende verzekering AA voor ziekenfondsleden met ingang van het nieuwe jaar aan dit ziekenfonds wordt overgedragen. Door de uitbreiding van de grondverzekering van 70 tot 365 dagen en om het feit, dat de verstrekkingen niet meer in de lijn van de vereniging „Ziekenhuisverple- ging" liggen, wordt er van de AA-verze- kering weinig gebruik meer gemaakt. Voorts ging de ledenvergadering ak koord met het jaarverslag over 1963, werden de aftredende bestuursleden J. L. Dregmans en H. J. van Geuns herbenoemd, en werd dokter D. Bom uit Vlissingen gekozen in plaats van dokter H. P. Veening. In een openingswoord had de heer Dregmans herinnerd aan het overlij den van de acquisiteur voor Bigge- kerke en Zontelande, de heer Claris- se. die vanaf de oprichting der ver eniging in 1928 trouw en met toewij ding het bodeschap verricht heeft. De heer Dregmans noemde de kleine te- rnggang van het ledental niet veront rustend, wel trok hij er de conclusie uit, dat bestuur, administratie-apparaat en acquisiteurs alles in het werk moeten stellen om de leden een verantwoord verzekeringspakket te blijven verstrek ken. Tot slot hoopte de voorzitter, dat dokter D. X. van Gelderen de controle- gen. gecollecteerd door Ad van den Berg, werkzaamheden voor de vereniging nog Nelleke de Later en Ellie Rotte. Zij haal- geruime tyd zal kunnen uitoefenen. den de som van 49,52 op. Collecte voor ,,Valkenheide" Onder leiding van mevrouw A. Bakker- Bal werd in Oosterland in het derde kwartaal van dit jaar ten behoeve van de stichting Valkenhelde te Maarsber- TF.RNEUZEN Twee aanrijdingen met materiële schade In Temeuzen vonden dinsdag twee verkeersongevallen plaats met nogal wat materiële schade, doch zonder persoonlijke ongelukken. Op de Axel- sestraat wilde de autobuschauffeur G. R. V. uit Axel 's morgens om acht uur een trekker met twee aanhang wagens voorbijgaan, juist toen de trekker naar links uitweek voor een geparkeerde personenauto. De ma noeuvre had tot gevolg, dat alle voer tuigen elkaar raakten en er nogal wat schade ontstond. Even na 12 uur stopte de personenauto, bestuurd door P. I. R. uit Utrecht, op de Schoolweg voor de verkeerslichten, die daar we gens een wegherstelling zijn plaatst. Een achter hem rijdende vrachtauto, bestuurd door H. H. uit Hoek, kon niet tijdig genoeg tot stil stand komen en reed tegen de ach terzijde van de personenauto. Ook bij dit ongeval ontstond aanzienlijke schade. Openbare verkoping Notaris J. K. Hoving te Temeuzen heeft dinsdagmiddag in het café van de heer H. de Vrieze in Temeuzen het woonhuis Noordstraat 72 van de heer en mevrouw Fijn van Draat publiek te koop aange boden. Het hoogste bod bedroeg 63.000. waarover de eigenaar zich nog wilde beraden. Het perceel is dienten gevolge aangehouden ZAAMSLAG Huis in Zaamsiag niet gegund Notaris P. H. de Graaf uit Axel heeft dinsdagmiddag in hotel „Het Wapen van Zeeland" een woonhuis met schuur en de Axelsestraat 1 te Zaamsiag Benoeming Tot timmerman in tijdelijke dienst bij de gemeente Axel is benoemd de heer G. A. van Stevendaal te Bosch- Autobotsing In Axel botsten zondagmiddag om streeks kwart voor zes de auto's van mevrouw De K.-de F. uit St. Jansteen en van J. L. uit Rotterdam op het kruispunt Irenestraat-Bernhardstraat. Mevrouw De K. verleende geen voor rang. Beide wagens kregen flinke materiële schade. OOSTBURG De kring Oostburg van de N.C.B. komt 17 november a.s. 's middags om half twee in hotel „De Eenhoorn" te Oost- burg in vergadering bijeen. Op de agen da staat onder meer een toelichting op de begroting van de N.C.B. voor 1965 door de directeur-secretaris. De algeme ne voorzitter zal het landbouwbeleid en de N.C.B. bespreken, waarna er gele genheid is tot het stellen van vragen. De algemeen geestelijk adviseur zal spre ken over het t.b.c.-fonds en de oogst- dankgaven. E.H.B.O.-cursus De afdeling Oostburg van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. heeft be sloten bij voldoende deelname in Oost- burg een nieuwe cursus eerste hulp bij ongelukken te organiseren. Door middel van een huis-aan-huis-clrculaire is de Oostburgse bevolking van de mogelijk heid tot het volgen van deze cursus, die zeker niet alleen voor katholieken is be doeld maar waaraan ook door anderden kenden kan worden deelgenomen, op de hoogte gebracht. De aanmelding is nu reeds van dien aard dat deze cursus doorgang zal vinden. De eerste les wordt gegeven op 3 november; de cursus wordt gegeven door de Oostburgse arts G. U. in het publiek te koop aangeboden. Het M. de Bruijckere. Aanmeldingen kunnen hoogste bod bedroeg f 8500, voor welknog geschieden bij mejuffrouw E. Buijck, bedrag de eigenaar niet tot verkoop L. F. Verbraak en bij de wijkzusters van wilde overgaan. Het pand werd niet ge- bet Wit-Gele Kruis, respectievelijk de IJZENDIJKE Uitslag knobelrit Ter gelegenheid van de 28e winkel week hield men in IJzendijke een kno- Delrit voor de jeugd. Hieraan namen 152 kinderen met de fiets deel. De uitslag is: 1 J. Lievens, 2 C de Wilde, 3 e. Booggaard, 4 E. Duysserink, 5 G. de Boevere, 6 Fr. Driessens, 7 G. Notschaele, 8 G. van Daele, 9 Fr. Dellaert, 10 P. Haverbeke, 11 A. v. d. Winkel, 12 M. v. Voorenberghe, 13 A. du Puy, 14 R. Ocké, 15 A. de Blaey 16 Frans Lievens, 17 J. de Meijer. 'I1SK1L Ouderavond openbare kleuterschool In het oude gebouw van de openbare kleuterschool te Sluiskil dat in de loop van het volgend jaar vervangen zal wor den door het reeds in aanbouw zijnde gloednieuwe gebouw, is dezer dagen de jaarlijkse ouderavond gehouden. De hoofdleidster, mejuffrouw L. van de Ber ge. hield 'n lezing over kindertekeningen die zij met voorbeelden toelichtte. Daar na konden de ouders het tentoongestelde werk van de kleuters bezichtigen. Als lid van de oudercommissie werd in de plaats van de heer A. Breepoel de heer P. Schieman gekozen. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer S. van der Meulen. \XEL Bioscoopcommissie Per 1 januari 1965 is de heer P J. Olijslager herbenoemd tot lid van de bioscoopcommissie te Axel. VEILING TKRNEI Middelburg is hard aan een nieuw medisch centrum toe. Dat is de mening van dokter M. J. van Voo- ren, kinderarts in Zeelands hoofd stad. Het huidige medisch cen trum, dat vlak na de oorlog als noodoplossing voor medisch werk in de preventieve sector werd in gericht in een gebouwtje op de hoek Eigenhaardstraat-Goese Ko renmarkt beantwoordt in het ge heel niet meer aan het doel. De ge ringe beschikbare ruimte is de oorzaak van ongewenste toestan den. Dokter Van Vooren staaft deze mening met een voorbeeld. „Als ik er consul tatiebureauwerk te verrichten heb, moet de schoolarts een middag vrij nemen anders is er voor mij geen plaats". Een nieuw medisch centrum is naar de me ning van de arts zowel voor het consul tatiebureau als voor andere takken van dienst, zoals het kraamcentrum, de t.b- bestrijding, de geestelijke volksgezond heid enz. dringend noodzakelijk. Het moet, naar dokter Van Vooren zegt, niet nodig zijn, dat honderden schoolkinde- i ren naar het Gasthuis moeten om daar ingeënt te worden. „Zij zouden in een medisch centrum behandeld kunnen worden. Hun komst in het ziekenhuis brengt maar onnodig drukte". De toestand met betrekking tot de consultatiebureaus is nog verre van ideaal. Een groot deel van de stad, waarin veel grote gezinnen wonen had sedert de opheffing van het sultatiebureau in de kantine van de coöperatieve veiling geen consulta tiebureau meer. De afstand tot het consultatiebureau, dat was gevestigd in het Medisch Centrum was voor vele moeders een te groot bezwaar. Daarin kwam enigszins verbetering door de vestiging van een consulta tiebureau in de Ontmoetingskerk. peen S9. Waspeen 21—25. Prei 18 selderij 7—15. Spruiten 15—5D. Spi 15. Tomaten 2515. Uien 17—24 W 120. BI 133-142. Bil 117—138. afwi.l i lil 56. III fijn 25 Rfmjr 355. Oouc Ermsaard III fijn 1220. Golden Dellcloui 52—70. 80 V454. 75 4210. 70 40. 05 25— II 85 40. 80 3841, 75 35—34. 70 20—34 85 21—22. 111 grof 24—29. III fijn 6—12 Co* Orange I 80 55—58. 75 52—56. 70 45—53. 85 13. 60 33—35. 55 22—23. II 75 46—50. 7C X). 65 35—37. «0 28. 55 IS—19. Ill grof 12- II fijn 6. Jonathan I 30 2830 75 2931 70 20—31. 65 22—24 >0 16—13. II U) '.7—23 II 75 1723. n 70 15—23. II 65 12—18. III groi 12—14. U fijn 6. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 oktober. Bloemkool 13—64. Witte kool 9 Rode kool 4—16. Savooickoo! 7—0. Sprultcr 24—1.27. Kasenijbonen 1.14—2.18. Pr<-i 12- 17. Andijvie 8—14. Witlof 37—1.31. Breekpeer Wat i 10—13. —34. gipont 42. Saint Remy 26. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Elernoteringen van de Coop. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 29 oktober 1904. Prijsklasse 0 19 cent. idem 1 18 cent, Idem 2 ;7 cent, idem 3 16 cent, idem 4 13 cent. Idem S 11 cent. N.O.V. vergaderde in Oostburg De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging (N.O.V.) hield maandagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een goed bezochte algemene vergadering on der leiding van de heer J. Robijn uit Breskens. Tijdens het vlot afgewerkte huishoudelijke gedeelte, werden de he ren A. van Overbeeke uit Breskens en P. de Nooijer uit Groede als afgevaardig den aangewezen voor de algemene lan delijke N.O.V.-vergadering die op 28. 29 en 30 december in Den Haag wordt gehouden. In de bestuursvacature, ont staan door het vertrek van de heer H. van der Velden uit Oostburg naar Utrecht, werd voorzien door de verkie zing van de heer W. P. de Vries uit Oostburg. Na een gezamenlijke koffie maaltijd vertoonde de heer I. van Nleu- wenhuizen uit Cadzand een aantal dia's over West-Zeeuwsch-Vlaanderen. HOOFDPLAAT Opbrengst Antwoord '64 Voor de kerkbouwactie „Antwoord '64" heeft de Nederlans Hervormde Kerk te Hoofdplaat 1021,50 opgebracht. Bijeenkomst K.V.P. Vrijdag. 30 oktober a.s. om 8 uur zal te Hoofdplaat in het café van de heer M. Blaakman een ledenvergadering van dei K.V.P. gehouden worden. Op deze vergadering zal mr. R. Nelissen, oud dorpsgenoot, lid van de Tweede Kamer een inleiding houden over de so- ciaal-economische politiek van de rege-i ring, waarna gelegenheid wordt gegeven tot het stellen van vragen. Agendapunten zijn o.a.: bestuursverkie- zing wegens aftreden van de heren A. Calon en A. O. Spinnewijn en contributie- j verhoging. zijn en veel medewerking krijgen, blijf ik het toch een bezwaar vinden, dat voor het consultatiebureauwerk in Mid delburg steeds een beroep moet worden gedaan op de welwillendheid van ande ren". aldus dokter Van Vooren. Middelburg heeft het object „Medisch Centrum" thans op de kapitaalsnota van 1964 tot en met 1968 gezet met als jaar van urgentie 1966. Zeehen gelwedstrij d Breskens-Hoofdpiaat lend weer, in Breskens aan het Duivels- hoekje „gehengeld" naar het bezit van --- beker, die voor de kampioenclub Voor deze wedstrijd waren 53 deelne mers. De vangst was zeer goed nl. 6% kg vis. De uitslag was: 1. A. v. d. Amee- le. Hoofdplaat, 767 punten: 2. G. Tho- maes, Hoofdplaat, 488 punten; 3. A. Ka reis, Breskens, 472 punten; 4. J. Cruson, Breskens, 461 punten; 5. P. Versprille, Breskens, 372 punten; 6. J. Lalkens, Breskens, 368 punten; 7. L. Pielaet, Hoofdplaat, 343 punten; 8. A. Verspril le, Breskens, 316 punten; 9. Mevr. Van Zeele, Hoofdplaat, 302 punten; 10. R. van de Rosteljne, Hoofdplaat, 282 pun ten. De voorzitter, de heer L. Riemens, van Breskens reikte de clubprijzen uit. RETRANCHEMENT Leesbibliotheek De leesbibliotheek, uitgaande van de Ned. herv. gemeente in de consistorie kamer van de herv. kerk te Retranche- ment heeft de uitleen van boeken her vat. De boeken worden betrokken van de centrale plattelandsbibliotheek voor Zeeland te Goes. De tijd van afhalen is op donderdagavond van 6.30-7.15 uur. Het vaststellen van een naam voor een tot nog toe naamloze straat in het tweede deel van het uitbreidingsplan was In de woensdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Westka pelle het enige agendapunt, dat de ton gen in beweging hrachr. De rest van de agenda werd In byzonder vlot tempo weggehamerd. In het preadvies van burgemeester en wethouders werden vier namen genoemd. Oranjestraat, als aansluiting op de Ko ningin Wllhelminastraat. 't Hout, omdat de straat ongeveer in het verlengde daarvan ligt, Bogaersstraat naar de Bo- gaerswoningen, die er gebouwd worden, en Groeneweg, naar een voor de oorlog bestaande weg. De raad kon er niet bijster enthousiast over raken, zodat de laatste drie namen al snel afvielen. „Ik vind de creatie van zo'n woning de naam niet waard", meen de de heer A. J. Meeuse (g.b.) over de naam Bogaersstraat en daar waren -de ander? raadsleden het wel mee eens. De heer P. K. van Rooijen (cJi zag graag iets autenthleks in de naam. Hij stelde daarom de naam Lage Weistraat voor, een naam die een begrip is in W<estkapelle. Dit idee bleek ook niet houdbaar, toen het op stemming aan kwam. Vijf raadsleden waren tegen en twee voor. Met vier stemmen voor en drie tegen werd besloten, de straat Oranjestraat te noemen. De raad besloot verder onder meer. over te gaan tot verkoop van een aantal per celen grond, gelegen In het uitbreidings plan „Noord" voor een prijs van 25.50 per vlerkante meter en de verkoop var een perceeltje grond tussen de Klooster straat en de Utrechtse straat voor een prijs van 4.per vierkante meter Akkoord ging de raad tevens met het voorstel tot verkoop van de woningwet woning Vikingstraat 8 en de voorwaar den, die daarbij te stellen zijn. De uitke ring®- en pensioenverordening wethou ders werd vastgesteld volgens'het voor gestelde ontwerp. De vierde wijziging van de gemeente begroting over 1964 werd vastgesteld. Bij dc behandeling hiervan kwam nog even de verplaatsing van de klok uit het stadhuis naar de kerk ter sprake, die in deze begrotingswijziging is opge nomen. De heer Meeuse bracht tijdens de rond vraag. de slechte toestand van de oe vers van de kreek ter sprake. Burge meester T. H. de Meester kon hem mee delen. dat in dit verband een plan is op gemaakt door de technische dienst van bouw- en woningtoezicht. De aanleg van jeen afdoende betonnen oeverbescher- ming zal een bedrag van meer dan twee ton vergen. Ter zake is inmiddels subsi die aangevraagd. Wanneer hier meer over bekend is. kunnen plannen voor wandelpaden langs de kreek verder be keken worden. VEILING KAPELLE-BIEZKI.INGE. 28 ofcU.t>»T. Industrie-, rn exportveüln*. Appelen: Goudrenet I SS 27—28. 1 80 27. 1 7» 27. 1 70 21—22. I 65 16. 2 85 18. 2 80 10-21. 2 75 18—19. 2 70 16-17. 2 65 15-16. 2 D 6.50. 3 grof 8—12. Cox* Oran«e Pippin 1 «0 34. 1 75 51—64, 1 70 48. 1 6» 43—45. 1 <0 35. 1 58 25. 2 60 28. 2 55 23. 2 grot 10. id. fee! 1 79 53-54. 1 70 48-52. 1 65 42—44. 1 60 35-36» 1 55 25-26. 3 trof 22—28. Jonathan 1 80 27. 1 71 32—34. 70 3132.50. 1 65 23—25 30. 1 60 16 30. 2 60 21—14 2 D 6. 3 grot 6—12. Glorte van Holland l 80 25. 1 75 22 1 70 21. 1 65 17. c3 grol 15. Sterappr! 1 65 33. 1 60 24. 1 55 12. 2 65 25. 2 60 19. 2 53 12. 3 grol 12. 3 fijn 6. Golden Dellcloua 1 80 63-67, I 75 52—64. 1 70 51—60. 1 65 3046, i 00 30—36. 2 80 31—45, 275 31-45. 2 70 26—43. 2 65 36. 2 60 17—20, 2 D 23. 3 grol 17—21. 3 fijn 12. Wlmton 1 75 19. 1 70 17. 1 65 18. 1 60 12. 1 65 6. 2 groi 6. Zoete Ermcaard 1 70 55. 1 65 51. 1 60 43. 55 X. 3 65 43 Lxxton Superbe 3 grot 12. Lobo 1 80 20. Holland* roe: 2 40 17—18. Kroetappela 6.70. val appel* 6.30. kroet Jo nathan 6.30. val Jonathan 6 Peren: CornleMe de Parts I 70 17. 1 «5 18. 3 40 -4 1 55 II. 2 75 17. 2 70 16. 2 65 14. 2 60 12. 2 55 11. 3 grof 12. SL-Remy 2 80 20, 2 70 22. 2 60 22 2 D 15. 3 grof 16. 3 fijn 13. Zwljndreehtac Wijnpeer 1 60 26. 1 55 14. 1 50 1 5—17 2 70 28. 2 65 23. 2 60 23. 2 56 21. 2 50 14. 2 D 12. 3 grof 16. 3 fijn 950- Do. du Cornice 1 80 59. 1 75 64. 1 70 67. 1 «5 58. 2 35 sa 2 80 63. 2 75 «4—66. 2 70 63. 2 «6 58. 2 D CO 46. 3 graf 45. 3 f.'Jn 27 Diversen: Bramen per d» van 230 gr 2 51— 59. Noten perr «tuk 1. 2.50. Amandelnoten per kg 69 Aardbeien per doo* van 250 gr. 2 71 Groenteveiling. Kropala 4.50. Bloemkool 13 —28- Rode kool 8.50. Sav kool 12—14. An dijvie 850. Spruitkool 24—44. Boa peen 17. Prei 20 Tomaten 1 A 4.83. 1 B 500. 1 C 203. 1 CC doordr. 2 A 25-31. 2 B »-30. 2 BB 30. 2 C doordraai. 2 CC 11. VEILING V.V.Z.B GOH 28 oktober. Export- en industnevellJng sp. pelen. Cox Orange Pippin KL I 80-85 34. 75-80 55 70-75 50—51. 65-70 43. 60-65 34. 55-' 60 25. II D 6—13. KL. II 75-80 46-53. 70-75 41—50. 65-70 3143, 00-65 28—32 55-60 24—25, III grof 15—26. Ill fijn 650—12. Goudrenetten KL I 90-95 28. 85-90 27. 80-85 30. 75-80 27, 70-75 21. 65-70 17, II D 7—7.50. KL. II 85-90 2». 80-85 22. 75-80 20. 70-75 17. 63-70 15. Ut grof 13—13.60 II! f:jn 7. kroet 6.40. Jonathan KL I 80-85 21-30. 75-80 2S—32. 70-75 25—31. 65-70 17—25. 60-65 20. II D 6. KL 0 80-85 23. 75-80 19—24. 70-75 18—20. 65-70 14—16.30. 60-65 6—12. Dl grof 7.40—12. III fijn 6. kroet 6. Golden Deliciou» KL. II 85-90 56, 80-85 50, 75-80 45. 70-75 34. III grof 18—23. III fijn 12. Glorie van Holland KL I 80-85 23. 75-80 22— 23. 70-73 20. 65-70 36. II D 12. III grof 12. fijn 12. Dl ver** appelen, kroet 6.40. val 6. Peren: Doyenne du Coiroce KL I 80-85 64. 75-80 69. 70-75 73. 65-70 66. II D 18—37. iii grof 46 III fijn 40—4'. Comteeae de Pari* KL n 80-85 15—17. 75-80 17. 70-75 17. 65-70 17. 60-65 14. 55-60 14. II D 7. III grof 9. III fijn 9. Saint Remy KL n 80-90 20—21 70-80 22—24. 60-70 21—22. Ill grof 18—20. UI fijn 11—17. Druiven: Black Alicante I 190, II 184. Muskaat van Alexandria I 188—200. Totale aanvoer hard fruit 7700 kisten. Groenten: per stuk' Bloemkool AI 3960. All 20-42. Bn 13-30. afwijkend 12—26. Kropsla II 5—9. Cl 4—7 Knolselderij I lO— 13. II 4—7. Per boe: Wortelen II 18—21. Sel derij 3—6. Peterselie 3-9. Per kg: Snijbo nen II 158182. afwijkend 100. Tomaten AI 4044, Bil 27—28, Cl 31. WlUof AI 102— 109. All 88—94. BI 86. BH 71. afwijkend 41 Spruiten AI 41, All 3441. Bil 20—22. afwij. kend 21—21 Veldsla I 75—101 Kroten BI 10. Prei AI 1517. AI 16 Groene savooiekoot n 8—18. BI 9. Rode kool I 20. BI 5. Boeren kool I 9—10. tl 7. Andijvie I 17—25, 0 15—17. Middelburg De Schakel: forumavond, 20 uur: Gouden Poorte: vergadering brand weer. 20 uur: Electro: Jack the giant killer. 14 Jaar: Kunsthandel Henk Bohnc- ke. expositie Sophia van den Heuvel. 19 30—22 uur. Vlissingen Alhambra: The great escape. 20 uur. 18 J. Concertgebouw: Huishoud beurs V 20. 14-17 en 19—22 uur. Bergen op Zoom Roxy: De val van Rome. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Captain New man, 20 uur. voor een Noordstraat. 38 - Temeuzen - Telefoon 2581 KRAM EK MAAKT 1) HET LEVEN COMFORTABEL g Het echtpaar W. J. Petiet-Roth. Nieuwe Poortstraat te Middelburg was woensdag zestig jaar ge trouwd. Dat hield in. dat er gebak jes waren, dat er aanhoudend aan de voordeur bloemstukjes werden afgeleverd en dat veel mensen bei de echtelieden kwamen feliciteren. Tot de bezoekers behoorden gister middag ook Middelburgs burge meester mr. J. Dryber en echtge note. Dat was een mooie gelegenheid om gebeurtenissen uit het verleden nog eens op te dissen. De 81-jarige heer Petiet, met een feestbloem op de revers, zat echt op zijn praat stoel. Hij vertelde over zijn werk als sigarenmaker in een fabriekje aan de Singelstraat, later aan de Bogardstraat in Zeelands hoofd stad- Hij sleet er vijftig jaren. De heer Petiet werd in Middelburg geboren. Na zes weken verhuisde hij al naar Rotterdam waar hij op school ging. Natuurlijk komt op zo'n feestdag ook ter sprake waar beide echtelieden elkaar voor het eerst ontmoetten ..Netjes op de markt hoor meneer", verkondigde de 79-jarige mevrouw Petiet. Beide mensen, die gisteren bij hun kinde ren, klein-, achterkleinkinderen en verdere familieleden en bekenden in het middelpunt van de belang stelling stonden, zijn nog vitaal. Meneer Petiet maakt nog regelma tig een wandeling naar Vlissingen. ,,Ik doe er drie kwartier over meldde de bejaarde feesteling. „En 's morgens staat de radio aan want dan doet vader mee aan de ochtendgymnastiek". vulde een zoon trots aan. Onze fotograaf maakte dit plaatje toen burgemeester mr. J. Drijber en echtgenote hun gelukwensen kwamen aanbieden. (Foto P.Z..) Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den. onze lieve man, vader, behuwdvader. grootvader en pleegva der. op de leeftijd van 55 jaar. Koudekerke: M. Valentijn- Meulmeeater. O.- en W.-Souburg: M. Chr. Gilde- Valentijn. M. A. Gilde. Keesje. Christy. Koudekerke: G. G. Valentijn. Maassluis: M. Bronke. M. Bronke- Caljouw. Koudekerke. 28 oktober 1904. Vlissingsestraat 142 De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 2 november a.s. op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. Vertrek van Vlis singsestraat 142 des namiddags 13 uur. Geen bloemen. Na een langdurig lij den, is in zijn Heer en Heiland overleden onze geliefde man en vader, ANDRIES ANDERIESSE, echtgenoot van C. B. Kik, op de leeftijd van 02 jaar. Oostburg: C. B. Anderiesse- Kik Lia en Rinus Ella en Jan Ina Francien Henk Oostburg. 28 okt. '64. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 31 okt, des namid dags om 3 uur te Oost- burg. Tot onze diepe droef heid werd plotseling van ons weggenomen, onze lieve en altijd zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder. CATHARINA NIEIWENHUISE. geboren Kuzee, op de leeftijd van 66 jaar. Singleton (Australië): K. Nieuwenhuise. J. Nieuwenhulse- Wissink. Kapelle; C. J. van Liere- Nieuwenhuise. M. van Liere. Klein- en achter kleinkinderen. Kruiningen. 28 oktober 1964. Huize „Avondlicht". De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 31 oktober aa. des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Kruinin gen. Condoleantieadres: Dreef 14. Kapelle. Heden overleed onze lieve zwager en oom. WILHELM JOHAN VALENTIJN, op de leeftijd van 55 jaar. A. Wanjon- Meulmeester. P. Wan jon. A drie. Greet. Oost- en West-Souburg 28 oktober 1964. Dijkstraat 27. Heden nam de Here van ons weg. na een langdurig Lijden, onze geliefde- broeder en zwager, de heer francois adriaan de jonge, op de leeftijd van 65 Terneuzen: A. F. de Jonge A. de Jonge- Davfidse Amemuiden: J. P. de Jonge P. J. de Jonge- van den Broeke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23