„Ziekenhuisverpleging" verhoogde de premies Kostprijsverzekering in de plaats van BC-verzekering N.C.B.O.-Goes over salarissen en a.o.w. Turnkringen binden sportieve strnd aan AGENDA AVOND VOL KOSTELIJKE HUMOR VOOR PERSONEELSVERENIGINGEN MARKTBERICHTEN MIDDELBURG MIST MODERN MEDISCH CENTRUM Echtpaar Petiet zestig jaar in huweliiksboot DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 EL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t GEVOLG VAN KOSTENSTIJGING De leden van de vereniging „Zie- kenhuisverpleging op Walcheren" hebben gisteren tijdens de jaarver gadering in Middelburg hun gc keuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om de premies te verhogen. „Het is een jaarlijks terugkerend, maar geen prettig evenement", zei de heer J. L. Dregmans, de verenigingsvoor zitter over dit voorstel, dat een ge volg is van de stijging van de zie kenhuiskosten en de specialisten- kosten. De premiewijzigingen, die 1 januari 1965 zullen ingaan, zien er als volgt uit: A-verzekering: de premie wordt van 2,50 op 3,50 per maand gebracht voor personen vanaf 16 jaar, en van 50 cent op 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. B-verzekering: verhoging premie van 65 cent tot 1 gulden per maand voor per sonen vanaf 16 jaar, en van 25 tot 50 cent voor kinderen beneden 16 jaar. C-verzekering: verhoging premie van 1,30 tot 2,per maand voor perso nen vanaf 16 jaar; en van 50 cent tot 1 gulden voor kinderen beneden 16 jaar. 3e klasverzekering: verhoging premie van 6.60 tot 7,voor personen van af 16 jaar, en van 2,20 tot ƒ3, voor kinderen beneden 16 jaar. 2e klas B-verzekering: De premie wordt gebracht van 9,tot 10,50 per maand voor personen vanaf 16 jaar. Voor kinderen beneden de 16 jaar wor den uitsluitend de kosten vergoed vol gens het 3e klastarief. Wordt voor kin deren beneden de 16 jaar de vergoeding van de verpleeg- en behandelkosten in de 2e klas B-verzekering verlangd, dan bedraagt de premie het tarief, dat voor de leden boven 16 jaar geldt. De verzekering is van kracht in de gehele wereld. Voor medisch noodza kelijk ziekenvervoer per niet-open- baar middel van vervoer tot de Ne derlandse grens zal ten hoogste 100 worden vergoed. Tot kostprijs Een belangrijk besluit, waaraan de leden hun goedkeuring hechtten, was de om zetting van de BC-verzekering voor zie kenfondsleden in- een kostprijsverzeke ring met ingang van 1 januari 1965. De BC-verzekering (premie 3, waarborgde een vergoeding tot 600 die in de praktijk te laag bleek. De behandelden moesten namelijk gere- De afdeling Goes van de Christelijke Bond van Overheidspersoneel, hield dins dag in de „Opril" te Goes een ledenver gadering. Spreker op deze vergadering was de heer I.. van der Weide uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur van deze bond. In zjjn inleiding ging spreker in op de inpassing van de A.O.W.-premie In de salarissen. Voorts constateerde lijj een vooruitgang in het pensioenbestel voor het overheidspersoneel. De heer Van der Weide vond het een gunstig teken dat met de recente salarisverhogingen ook de pensioenen mee opgetrokken zjjn. Deze vooruitgang zal zich waarschijnlijk voortzetten bij het in werking treden van de nieuwe pensioenwet voor het overheidspersoneel, was zijn visie. Spre ker vroeg ook aandacht voor de salaris verhogingen. De Christelijke Bond voor Overheidspersoneel acht een jaarlijkse uitkering-ineens voor het overheidsper soneel zeer gewenst. Op het actiepro gramma zal deze uitkering dan ook nog een belangrijke plaats Innemen. Het overleg tussen de personeelsdelega- ties van de bonden en de regering zal in de toekomst waarschijnlijk resulteren in een persoonlijker overleg tussen de personeelsdelegaties en de betrokken mi nister. „Het overleg met de regering kan vandaag aan de dag dan ook goed genoemd worden", aldus spreker. Na de inleiding van de heer Van der Weide volgde er een discussie, waarin op de punten van de inleiding ingehaakt werd. Op de vergadering werd melding gemaakt van het feit, dat de heer J. M. Huissoon uit Kapelle reeds 25 jaar lid is van de bond van overheidspersoneel. Ook kan de afdeling Goes terugzien op een behoorlijke ledenwinst. In ongeveer zes maanden tijds werden drieëndertig nieuwe leden ingeschreven. De afdeling telt momenteel 276 leden. Een propaganda-actie zal gevoerd wor den om de driehonderd leden zo spoedig mogelijk te bereiken. Voorzitter M. Meij- boom herinnerde de leden ten slotte aan de algemene vergadering, die in het voorjaar van 1965 zal plaatsvinden. Voor de vergadering bestond van de zijde der leden weinig belangstelling. aanstaande zaterdag vindt er in de gymnastiekzaal aan de Bachten Steene te Middelburg een sportieve ontmoeting plaats tussen de Zeeuws-Brabantse Turnkring en de turnkring Leiden en omgeving. De ontmoeting, die om vier uur begint wordt georganiseerd door „Wilhelmina". Op het programma staan onder meer vrije oefeningen en oefenin gen op bruggen en aan de ringen er rekken. Van beide kringen nemen ei 24 sportmensen aan de ontmoeting deel. Wedstrijdleider is de heer A. Beyer. Middelburg De Schakel: forumavond. 20 uur: Gouden Poorle: vergadering brand weer 20 uur; Electro: Jack the giant killer. 14 Jaar; Kunsthandel Henk Bohnc- ke: expositie Sophia van den Heuvel. Vlissingen Alhambra: The great escape, 20 uur. 18 Concertgebouw: Huishoud beurs V 20. 14-17 en 19—22 uur. Bergen op Zoom Roxy: De val van Rome. 20 uur. 14 jaar. Luxor: Captain New- geld bijbetalen en om deze discrimi natie weg te werken wordt de nieu we verzekering ingevoerd, die de to tale kosten van de behandeling dekt. De premie is gesteld op 5,per maand. Op verzoek van het Algemeen Middel burgs Ziekenfonds gingen de leden er tevens mee akkoord, dat de aanvullende verzekering AA voor ziekenfondsleden met ingang van het nieuwe jaar aan dit ziekenfonds wordt overgedragen. Door de uitbreiding van de grondverzekering van 70 tot 365 dagen en om het feit, dat de verstrekkingen niet meer in de lijn van de vereniging „Ziekenhuisverple- ging" liggen, wordt er van de AA-verze- kering weinig gebruik meer gemaakt. Voorts ging de ledenvergadering ak koord met het jaarverslag over 1963, werden de aftredende bestuursleden J. L. Dregmans en H. J. van Geuns herbenoemd, en werd dokter D. C. Bom uit Vlissingen gekozen in de plaats van dokter H. P. Veening. In een openingswoord had de heer Dregmans herinnerd aan het overlij den van de acquisiteur voor Bigge- kerke en Zontelande, de heer Claris- se, die vanaf de oprichting der ver eniging in 1928 trouw en met toewij ding het bodeschap verricht heeft. De heer Dregmans noemde de kleine te ruggang van het ledental niet veront rustend, wel trok hij er de conclusie uit, dat bestuur, administratie-apparaat en acquisiteurs alles in het werk moeten stellen om de leden een verantwoord verzekeringspakket te blijven verstrek ken. Tot slot hoopte de voorzitter, dat dokter D. N. van Gelderen de controle werkzaamheden voor de vereniging nog geruime tjjd zal kunnen uitoefenen. Bazaar „Tesselschade" bracht 2400 op De dinsdag In Vlissingen en woensdag in Middelburg gehouden bazaar van de afdeling Walcheren van de Algemeen Ned. vrouwenvereniging „Tesselschade- Arbeid Adelt", die door middel van de verkoop van vrouwelijke handwerken on vermogende vrouwen steunt heeft een bevredigend bedrag opgeleverd. De ba zaar, waar naast handwerken van bui ten de provincie ook werk van twee Walcherse werksters te koop werd aan geboden bracht in totaal 2411,70 op. In Vlissingen werd voor 1142.aan „de man" gebracht: in Middelburg be droeg het totaal 1269.70. De vorig jaar gehouden bazaar van „Tesselschade-Ar- beid Adelt" bracht bijna tweeduizend gulden bijeen. Orgelconcert door Jaap Nieuwenhuyse De organist Jaap Nieuwenhuyse uit Middelburg verzorgt op zaterdag 31 oktober (Lutherdag) een orgelcon cert in de Ned. herv. kerk te Kam perland. Het programma voor het concert, dat om acht uur 's avonds begint, luidt: 1 Fantasie over het Lu- therlied „Een vaste Burg is onze God" van Jan Zwart, 2 Trio „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" van J. S. Bach, 3 Concerto'II in d moll, Vival- di-Bach, 4 Andante con moto, A. Pom- per, 5 Toccata. Th. Dubois, 6 a Orgel lied: „U bid ik aan, o macht der lief de" en b postludium en koraal: „Alle roem is uitgesloten", van Jan Zwart. De heer Niewenhuyse is sinds kort aangesteld als vaste organist van de kerk in Kamperland. Het orgel in de ze kerk is een twee-manuaals instru ment, gebouwd in 1956. Zendingscollectes In de Nederlands hervormde kerk te Driewegen kwam in het derde kwartaal 46 binnen ten behoeve van de zending. v In „Prins van Oranje" te Goes waarbij André Carrell als Wlllum Wou ters uit Wognum het onnozele boertje uithing, behoorden wel tot de best ver zorgde programmaonderdelen. Een wat minder op de voorgrond tredende rol speelde Wim Bosch die naast de muzi kale begeleiding zich ook als accordeon virtuoos aandiende. Niet onverdienste lijk was Marion Wardenaar. die zowel in de schetjes als tegenspeelster nog het beste voor de dag kwam. maar als zan geres wel de zwakste schakel bleek te zijn van de vier. Voor de aanvang sprak voorzitter L. de Graaf een welkomstwoord, waarbij hij herdacht de in het afgelopen jaar over leden voorzitter, de heer J. Bruggeman. Daarbij wees de heer De Graaf er op. dat het vooral de heer Bruggeman is geweest die tot samenwerking in fede ratief verband de doorslag heeft gege ven. Als voorzitter van de federatie was hij bij alle activiteiten een stuwende fi guur. Cabaretprogramma „Stiefbeen en show" De leden van de personeelsverenigingen uit Goes hebben met hun huisgenoten dinsdagavond in de „Prins van Oranje" een avond vol kostelijke humor beleefd. De personeelsverenigingen, die sinds een zestal jaren in een federatie zijn samen gesmolten, hadden een ontspannings avond belegd die was samengesteld door het theaterbureau Daan Hooykaas. Het bestond uit een cabaretprogramma dat als titel droeg „Stiefbeen en Show". Drie uur lang wist het kwartet van ar tiesten de tot de laatste plaats bezette zaal bezig te houden, waarbij vooral de van de televisie bekende acteur Rien van Nunen als „Stiefbeen" wel de meeste waardering kreeg. Ook André Carrell die met zijn conferences en met zijn op treden in schetsjes volkomen paste bij dit kleine, maar talentvolle gezelschap. Vooral de schets „Verdacht van heling" waarin Rien van Nunen als Stiefbeen voor rechter André Carrell moest ver schijnen op verdenking medeplichtig te zijn geweest aan diefstal van een par tijtje oud ijzer werd op bijzonder amu sante wijze opgevoerd. Ook de 6chetjes „De spraaklerares" en „Op bezoek bij waarzegster Madame Dubarie" de laatste was wel wat te langdradig I 'S Middelburg is hard aan een nieuw medisch centrum toe. Dat is de mening van dokter M. J. van Voo- ren, kinderarts in Zeelands hoofd stad. Het huidige medisch cen trum, dat vlak na de oorlog als noodoplossing voor medisch werk in de preventieve sector werd in gericht. in een gebouwtje op de hoek Eigenhaardstraat-Goese Ko renmarkt beantwoordt in het ge heel niet meer aan het doel. De ge ringe beschikbare ruimte is de oorzaak van ongewenste toestan den. Dokter Van Vooren staaft deze mening met een voorbeeld. „Als ik er consul tatiebureauwerk te verrichten heb, moet de schoolarts een middag vrij nemen anders is er voor mij geen plaats". Een nieuw medisch centrum is naar de me ning van de arts zowel voor het consul tatiebureau als voor andere takken van GOES VARA-tienershow vrijdag in Goes De Goese tieners staat vrijdagavond een grote show te wachten. De VARA orga niseert die in de „Prins van Oranje". Bekende sterren zullen er in optreden: de zangeres Trea Dobbs (Van der Schoot) en de Jumping Jewels met de zanger Johnny Lion. In deze tienertour nee van de VAR.A worden enkele beken de programma-onderdelen ingelast. Men krijgt er een versie opgedist van het televisieprogramma „Top of Flop" en ook van het radioprogramma „Discobal". Presentators zijn de heren Herman Stok en Ko de Kloet. De bezoekers zullen met een gewild sou venir naar huis kunnen gaan: bij hun toegangsbewijs krijgen ze een foto met de handtekeningen van de artiesten aan geboden. WEMELDINGE Aanrijding te Wemeldinge Op de hoek Zandweg en Brouwerijweg te Wemeldinge kwamen woensdagmor gen een auto, bestuurd door de heer E. uit Kapelle, en de 15-jarige bromfietser L. uit Wemeldinge met elkaar in bot sing. L., die van de Brouwerijweg de Zandweg opreed, raakte daarbij de au to. Dokter A. J. Eckhardt verleende L. de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis in Goes noodzake lijk. DRIEWEGEN KINDERZEGELS De leerlingen van de openbare lagere school in Driewegen hebben voor een bedrag van 281 aan kinderzegels ver kocht ANTWOORD '64 In de Nederlands hervormde kerk te Driewegen kwam 470 finnen voor de actie Antwoord '64. WAARDE Kinderoost zegels De leerlingen van de openbare school te Waarde hebben voor een bedrag van 356,25 aan kinderzegels verkocht. LEWEDORP Verloting winkelweek in Lewedorp In café Menheere te Lewedorp heeft men dezer dagen de verloting gehouden van de jaarlijkse winkelweek, georga niseerd door de gezamenlijke winke liersvereniging van Lewedorp. De voor zitter, de heer J. de Koning, maakte bekend dat er deze week voor 38.000 is verkocht. De eerste prijs van de win kelweekbonnen viel op lot no. 2461. Dc pop waarvan de naam geraden moest worden heette „Gilda Honda" en werd gewonnen door B. Fraanje. De uitslag van de traditionele lintwedstrijd was 20.95 meter en deze prijs was voor R. van 't Westeinde. Het echtpaar W. J. Petiet-Roth Nieuwe Poortstraat te Middelburg was woensdag zestig jaar ge trouwd. Dat hield in. dat er gebak jes waren, dat er aanhoudend aan de voordeur bloemstukjes werden afgeleverd en dat veel mensen bei de echtelieden kwamen feliciteren. Tot de bezoekers behoorden gister middag ook Middelburgs burge meester mr. J. Drijber en echtge note. Dat was een mooie gelegenheid om gebeurtenissen uit het verleden nog eens op te dissen. De 81-jarige heer Petïet, met een feestbloem op de revers, zat echt op zijn praat stoel. Hij vertelde over zijn werk als sigarenmaker in een fabriekje aan de Singelstraat, later aan de Bogardstraat in Zeelands hoofd stad. Hij sleet er vijftig jaren. De heer Petiet werd in Middelburg geboren. Na zes weken verhuisde hij al naar Rotterdam waar hij op school ging. Natuurlijk komt op zo'n feestdag ook ter sprake waar beide echtelieden elkaar voor het eerst ontmoetten. „Netjes op de markt hoor meneer", verkondigde de 79-jarige mevrouw Petiet. Beide mensen, die gisteren bij hun kinde ren, klein-, achterkleinkinderen en verdere familieleden en bekenden in het middelpunt van de belang stelling stonden, zijn nog vitaal. Meneer Petiet maakt nog regelma tig een wandeling naar Vlissingen. „Ik doe er drie kwartier over", meldde de bejaarde feesteling. „En 's morgens staat de radio aan want dan doet vader mee aan de ochtendgymnastiek", vulde een zoon trots aan. Onze fotograaf maakte dit plaatje toen burgemeester mr. J. Drijber en echtgenote hun gelukwensen kwamen aanbieden. (Foto P.Z..) KR A BBEND1JKE Zendingsdag van Geref. Gemeenten Het ligt in de bedoeling op 7 november a.s. in het kerkgebouw van de geref. gemeente te Krabbendijke een Zeeuwse zendingsdag te houden waarbij als spre kers zullen optreden ds. A. F. Honkoop te Goes. ds. H. Rqkse te Gouda. ds. W. Suvker te Krabbendijke en ds. J. C.i Weststrate te Meliskerke. De heer A. P.l Baaijens te Krabbendijke zal een zen-I dingsverhaal vertellen. Medewerking zalj worden verleend door de plaatselijke I zangvereniging „Sursum Corda" van del geref. gemeente. Het is thans voor de; derde achtereenvolgende maal dat een dergelijke Zeeuwse zendingsdag wordt georganiseerd. Kleuterleidster benoemd Aan de kleuterschool Henri Dunant te Krabbendijke is met ingang van 1 fe bruari 1965 tot kleuterleidster benoemd mej. A. Wiskerke te Wilhelminadorp. thans hoofdleidster aan de kleuterschool te Ellewoutsdijk. In het Cultureel Centrum te Krabben dijke werd een rayonvergadering gehou den van de Vereniging Volksonderwijs, afdeling Zuid-Beveland-Oost. De verte genwoordiger van de afdeling Zeeland de heer J. F. Alberts sprak een propa- gandawoord voor het volksonderwijs en de openbare school. Op deze vergade ring waren de vertegenwoordigers van de afdelingen Rilland-Bath. Hansweert, Kruiningen en Krabbendijke aanwezig. De leiding berustte bij de heer J. Sent- se. KAMPERLAND Vergadering N.C.B. Dezer dagen hield de afdeling Kam perland van de N.C.V.B. de maande lijkse vergadering in gebouw „Rena- ta". De bijeenkomst stond onder lei ding van mevrouw Verburg-Reinhoudt Ds. Van der Ban sprak over de litur gie. In november zal men de jaar vergadering houden. KAPELLE Vrachtauto en bromfiets in botsing Op de Goesestraat bij de Kitskinder- seweg te Kapelle kwamen dinsdag middag omstreeks 2 uur een vracht auto en een bromfiets met elkaar in botsing. De vrachtauto, bestuurd door G. v. D. uit Goes was bij de kruising bezig met keren, toen uit de richting van het dorp de bromfietser J. J. S. uit Kapelle naderde. Bij het nemen van de bocht kwam de bromfietser in botsing met de vrachtwagen. S. liep daarbij lichte verwondingen op aan hoofd en linkerbeen. Na behandeld te zijn door dokter E. F. Facee-Schaef- fer kon hij huiswaarts keren. De bromfiets werd licht beschadigd. BORSSELE Opbrengst P. I .T.-collecte dienst, zoals het kraamcentrum, de t.b- bestrijding, de geestelijke volksgezond heid enz. dringend noodzakelijk. Het moet, naar dokter Van Vooren zegt, niet nodig zijn, dat honderden schoolkinde ren naar het Gasthuis moeten om daar ingeënt te worden. „ZIJ zouden ln een medisch centrum behandeld kunnen worden. Hun komst in het ziekenhuis brengt maar onnodig drukte". De toestand met betrekking tot de consultatiebureaus is nog verre van Ideaal. Een groot deel van de stad, waarin veel grote gezinnen wonen had sedert de opheffing van het con sultatiebureau in de kantine van de coöperatieve veiling geen consulta tiebureau meer. De afstand tot het consultatiebureau, dat was gevestigd in het Medisch Centrum was voor vele moeders een te groot bezwaar. Daarin kwam enigszins verbetering door de vestiging van een consulta tiebureau in de Ontmoetingskerk. „Hoewel wij daar zeer goed gehuisvest zijn en veel medewerking krijgen, blijf ik het toch een bezwaar vinden, dat voor het consultatiebureauwerk in Mid delburg steeds een beroep moet worder gedaan op de welwillendheid van ande ren". aldus dokter Van Vooren. Middelburg heeft het object ..Medisch Centrum" thans op de kapitaalsnota van 1964 tot en met 1968 gezet met als jaar van urgentie 1966. Deze foto toont de huidige huisvesting van het Medisch Centrum te Middel burg. (Foto P.Z.C.) VEILING TERNEIZEN SU II 400—130O Blwmkml A <1—63. All i«. B 22—». Dl! 21—30. afwtj«t«-nd 13— 30. Selderij 23. Andijvie 7—20. Bode Itool IS. voolekool 10—23. Boerenkool li Breek- peen 5—9 Wnepeen 21—25. Prei 18—25. Knol selderij 7—13- Spruiten 18—53. Spinazie 8 15 Tomaten 25—45. Uien 17—24. Witlof AH BI 133-142. BH 117-1». afwijkend 80- I°II1 fijn 25. Lep pont III fijn 23 Saint I ny 335. Goudrenetten III 65 17-2». Zoete Ermgaard III fijn 12—20. Golden Dcllclou*!- I 85 52—70. 80 44—54, 75 42—19. 70 40. 65 25— II 85 40. 80 36-41. 75 35—36. 70 29-34.1 65 21—22. III grof 24—29. III fijn 6—12- Cox I igt I BO 55—58. 75 52—56. 70 45-53. 651 IS. 60 3335. 55 22—23. II 75 >0. 65 35—37. 60 28. 56 :8—19, III 28. lil fijn e. Jonathan I so 28—». 75 r»-3:. 70 29—31. «5 22—24. «0 16—18. II 80 17—23. II 75 17—23. n 70 15—23. II 65 12—18. III grof 12—14. II fijn 8. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 oktober. Bloemkool 13—61. Witte kool 9. Rode kool 416. Savoolekool 7—9 Spruiten 24—1.27 Kasanlj bonen 14—2.18. Prei 12— 17. Andijvie 3—14. Witlof 37—1.31. Breekpeen s 10—13 Uien 6—18. Selderij 19-M. Sla Cox Orange 1242. Jonathan 14—36. Goud tien 16—24. Golden Delicious 16—53. Le- glpont 42. Saint Remy 26. EIERNOTERJNGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoterinzen van de Coöp. Wouwae Melk- rhtlng Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 29 oktoher 1964. Prijsklasse 0 19 cent. idem 1 18 cent. Idem 2 17 cent. idem 3 16 cent. idem 4 13 cent, idem 5 11 cent. oktol 27. I 70 2 75 18- 3 grof 1 75 51- 25. 2 60 'KILING KAPEI.LE-BIEZEI.tNGE 05 16. 2 85 Ik! 2 I 65 33.. I 60 24. 1 55 12 3 grof 12. 3 fijn 6. Lobo 1 30 20. Hollands zoet 2 KroetappeU 6.70. val appels 6.30. nathan 6.30. val Jonathan 8. Zw 1 grof 12. kroet Jo- 2 50 14. 3 D 12. 3 grof 16. 3 fijn 9.50- Do. du Cornice 1 80 5». I 75 «5. 1 70 «7. 1 «5 58. 2 85 58. 2 80 «3. 2 75 64-66. 2 70 62. 2 6$ 58. 2 D 60 48. 3 gróf 45. 3 fijn 27. Diversen* Bramen per ds. van 250 gr. 2 51—' 59. Noten perr stuk 1. 2.50 Amand-inolea per kg 69. Aardbeien per dooe van 250 gr. 2 71 VISMIJN rOI.IJNRPI.AAT I ongesorteerde 4 Officiële publikatie GOES. OPENBARE BEKENDMAKING. ONTEIGENING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 34 der woningwet juncto artikel 84 der onteigeningswet ter openbare kennis, dat met ingang van 30 oktober 1964 gedarende één en twintig dagen ter gemeentesecretarie op de afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage ls nedergelegd het besluit van de raad dezer gemeente van 21 oktober 1964. no. 14. tot onteigening ten name van de gemeente Goes van enige ten zuiden van het Nissepadje te Goes gelegen percelen grond met de daar op staande opstallen, een en ander zoals na der Is aangeduid op de bij voormeld raadsbe sluit behorende en gewaarmerkte kaarten, grondtekening en lijst van kadastrale num mers der te onteigenen percelen als bedoeld in artikel 83 Juncto artikel 80 der onteige ningswet Deze onteigening geschiedt in het belang der volkshuisvesting ter realisering van de uit breidingsplannen Zuid 1959, Zuid 1961. Zuid II en Zuid-Oost. respectievelijk vastgesteld bij raadsbesluiten van 17 Juni 1959. no. 7. en 16 augustus 1961. nos. 5. 6 en 8. achtereenvol gens goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluiten van 23 novem ber 1959 no 2154/289. 3e afdeling. 8 Juni 1962 no. 2849/215, 3e afdeling, 29 Juni 1962. no. 2850/ 305. 3e afdeling en 8 juni 1962 no. 2851/214. 3e afdeling. Krachtens voormelde uitbreidingsplannen zijn de te onteigenen percelen na afbraak van de daarop staande opstallen bestemd voor weg. trottoir, woningbouw, openbare- of bijzondere bebouwing, achtererf, tuin. be planting. openbaar groen en recreatieve doel einden met Inbegrip van daarbij behorende wegen, een en ander zoals is aangegeven op de eveneens bijbehorende kaarten, weerge vende een gedeelte van dc uitbreidingsplan nen Zuid 1959, Zuid 1961. Zuid II en Zuid- Oost. Goes. 29 oktober 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. F. G. A. Huber. Collecte In Borssele heeft men een comité ge vormd van de N.O.V.I.B. Het bestuur bestaat uit burgemeester P. J. Domi- nicus (voorzitter). M. Waterman (se cretaris). A. de Haan (penningmees ter) en M. Vrij landt Leenhout (alge meen lid). BAARLAND Kinderpostzegelactie De kinderen van de openbare lagere school in Baarland hebben voor de landelijke kinderpostzegelactie een bedrag van 240 bijeengebracht. 's-HEER-ARENDSKERKE Collecte De P-I.T.-collecte heeft te 's-Heer- Arendskerke (dorp) 122,55 opgebracht. Burgerlijke stand GOES. Geboren: Petrus Paulus, z. v. J. G. van Luijk Tazelaar te Rilland-Bath; Jaap, z. v N. A. Verlaan—v. d. Berg: Joianda Jacomina. d. v. NL C. GeleijnseNieuwenhuijse; Adrians Aberdina, d, v. A. J. Drenthv. d. Velde: Adrianus Eduardus Franciscus Willem, z. v. R. C. M. SpelierHopmans. Ondertrouwd: A M. Debbout. 24 j. en M. A. A. van Hese, 19 J. Getrouwd: P. H. Zandee, 24 J. en A. J. Goos- sen. 17 j.; P. H. M. Gentsen. 23 J. en M. de Boo. 24 j.: G. P. H. de Koning, 25 J. en S. P. de Bruijne, 22 J. Overleden: W. A. op 't Hof. 79 J.. e. v. M. Overbeeke te 's-Gravenpolder: C. Verijzer. 79 P. Oudenaerde. 86 J.. w. v. B. M. de Vries. WALCHEREN 0.- EN W.-SOUBURG Feestavond „Theo Middelkamp" Zaterdagavond zal de ren- en tourclub „Theo Middelkamp" in „De Zwaan" in Souburg de eerste feestavond van dit seizoen houden. In totaal zal het Sou- burgse bestuurslid van „Theo Middel kamp". Ko van de Velde dit seizoen in „De Zwaan" vijf feestavonden ten bate van deze club organiseren. De eerste avond zal worden opgeluisterd door het kwintet Jo Stokman. Op zaterdag 12 december organiseert „Theo Middelkamp" hometrainerswed strijden voor alle categorieën. Na afloop van deze wedstrijden houdt men een bal. Voor de andere drie avonden moeten nog data worden vastgelegd. Oosf- en W.-Souburg herdenkt bevrijding Op 4 november zal de gemeente Oost en West-Souburg het feit herdenken, dat deze gemeente 20 jaar geleden be-.Tijd werd. B. en w. achten dit een geschikte gelegenheid om de nieuw-ingekomen per sonen en zij die kiesgerechtigd zijn ge worden nader kennis te laten maken met allerlei onderwerpen van gemeente lijke aard. Het programma van die avond begint met een openingswoord van de burge meester, gevolgd door fluitspel en zang van een Ambonezenkoor. Hierna kan men kijken naar één of meer filmpjes, zoals „Souburg tijdens ce watersnood" of wat sportfilms. Na de pauze zal een forum van deskundigen antwoord geven op vragen op allerlei gebied. VEILING V.V7.B GOES fctober. Export- er. mdu*trlcve!ll.n* »P- n: Cox Orange Pippin KL I 99-85 54. 55. 78-75 58-51. 65-70 43. 60-65 34 55- S. II D 0-13. KL H 7S-80 46-63. 70-7» >0. 65-70 3413. 60-65 28—33. 55-60 24—25. III grof 15—26. Hl fijn 6.50—12. GovdreneMen KL. I 90-95 28. 85-90 27. 80-85 30. 75-80 27. 70-75 21. 65-70 17. II D 7—7,50. KL II 85-90 25. 80-85 22. 75-80 20. 70-75 17. 65-70 15, Hl grof 13-13.60. III fijn 7. kroet 6.40 Jonathan KL I 80-85 23-30. 75-80 25—32. 70-75 25—31, 65-70 17—25. 60-65 20. II D 6. KL II 80-85 23. 75-80 19-24. 70-75 18—20. 65-70 14—16.30. 60-65 8—1*. ni grof 7.40—12. III fijn l. kroel 6. Golden Delicious KL II 85-90 56. 80-85 50. 75-80 45. 70-75 34. Hl grof 18-23. III fijn 12. Glorie van Holland KL I 80-85 25. 75-80 22— 23. 70-75 20. 65-70 16. II D 12, III grof 12. fijn 12. Diverse appelen, kroet 6 40. val 6 Peren: Doyenne du Cornice KL I 80-85 64. 75-80 «9. 70-75 73. 65-70 66. II D 18-37. III grof 46 III fijn 40—41 Comte*se de Paris KL H 80-85 15—17 75-80 17. 70-75 17. 65-70 17. 60-6S 14. 55-60 14. 11 D 7. III grof 9, III fijn 9. Saint Remy KL. H 80-90 20—21 70-80 22—24. 60-70 21—22. III grof 18-20. III fijn 11—17. Druiven: Black Alicante I 190. II 184. Muskaat van Aléxandrié I 183—200. Totale aanvoer hard fruit 7700 kisten. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 3860, All 20-42, Bil 13-30. afwijkend 12—26. Kropsla II 59, Cl 47. Knolselderij I 10— 13. II 4—7. Per bos: Wortelen II 18—2! Sel derij 36. Peterselie 39 Per kg: Snijbo nen n 158182. afwijkend 100. Tomaten AI 40—14. BH 27—23. Cl 31. WlUof AI 103— 109. AI! 8894. BI 86. BU 71. afwijkend 43. Spruiten AI 41. All 34—41. Bil 20—22. afwij kend 2'.—23. Veldsla I 75—103. Kroten BI 10. Prei AI 15—17. Al 16. Groene savooiekool II 818. BI 9. Rode kool I 20. BI 5. Boeren kool I 9—10. H 7. Andijvie I 17—25, H 15—17. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze lieve man. vader, behuwdvader. grootvader en pleegva der, WILHELM JOHAN VALENTLJN, op de leeftijd van 55 jaar. Koudekerke: Af. Valentijn- Meulmeester. O.- en W.-Souburg: M. Chr. Gilde- Valentijn. M. A. Gilde. Keesje. Christy. Koudekerke: G. G. Valentijn. Maassluis: M. Bronke. M. Bronke- Caljouw. Koudekerke. 2S oktober 1964. Vlissingsestraat 142. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 2 november a.s. op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. Vertrek van Vlis singsestraat 142 des namiddags 13 uur. Geen bloemen. Heden overleed onze lieve zwager en oom. WILHELM JOHAN VALENTLJN. op de leeftijd van 55 jaar. A. Wanjon- Meulmeester. P. Wanjon. Adrie. Greet. Oost- en West-Souburg 28 oktober 1964. Dijkstraat 27. Na een langdurig lij den, is in zijn Heer en Heiland overleden onze geliefde man en vader, AN'DRTES ANDERIESSE, echtgenoot van C. B. Kik. op de leeftijd van 62 jaar. Oostburg: C. B. Anderiesse- Klk Lia en Rinus Ella en Jan Ina Francien Henk Oostburg, 28 okt. 'I De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 31 okt. des namid dags om 3 uur te Oost burg. Tot onze diepe droef heid werd plotseling van OH3 weggenomen, onze lieve en altijd zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder, CATHARINA NIE L W ENHUISE, geboren Kuzee, op de leeftijd van 66 jaar. Singleton (Australië): K. Nieuwenhuise. J. Nieuwenhuise- Wissink. Kapelle: C. J. van Liere- Nieuwenhulse M. van Liere. Klein- en achter kleinkinderen. Kruiningen. 28 oktober 1964. Huize „Avondlicht". De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 31 oktober a.s. des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Kruinin gen. Condoleantieadres Dreef 14. Kapelle. Heden nam de Here van ons weg. na een langdurig lijden, onze geliefde oroeder zwager, de heer FRANCOIS ADRIAAN DE JONGE, op de leeftijd van 65 jaar. Terneuzen: A. F. de Jonge A. de Jonge- Davidse Arnemuiden: J. P. de Jonge P. J. de Jonge- van den Broeke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21