PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KAMERCOMMISSIE KRITISEERT DE BRITSE INVOERBEPERKING Situatie in Engeland is waarschuwing voor ons meent minister Situatie in Soedan is uiterst explosief Kerkbel luidde voor opening Goes' ziekenhuis „MAATREGEL UIT MERCANTILISCH TIJDPERK" S0EDJARW0 INDONESISCH AMBASSADEUR Nederland benoemt mr. E. M. L. Schiff Regering praat met middenstand over A.O.W.-premie Radioactiviteit boven ons land niet toegenomen RUIMTEVOERTUIGEN NAARMARS Tegemoetko ming en toelichting „BERGZICHT" KAN NU OFFICIEEL MARCHEREN ZEVEN DODEN BIJ TREINRAMP IN TURKIJE 207e jaargang - no. 225 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde. F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. 9,75 per kw franco per post 10,— p. kw. Losse wolstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375). Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.e.g. red. 7853. adv. 52131; Oostburg. tel. "J "i Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. /4.80. Inges, med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. 1,60) „Brieven bur. van dit blad" 25 c 2911; Zierlzee. red. tel. 2425, adm. I Vllsslngen Terneusen Arsenaalstraat 2. tel. r. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 29 oktober '64 Zeeuwse tweeling op Noors schip in Engelse wateren Pagina 2 Soedjarwo Tjondronegoro, rech terhand van minister Soebandrio op het ministerie van buitenlandse zaken in Djakarta, wordt, wanneer de Nederlandse regering het offi cieel gevraagde agreement ver leent, ambassadeur van Indonesië in Den Haag. Volgens zeer betrouwbare kTingen in Djakarta is de agreementsaanvraag gisteren verzonden. Daarin gaat de Indonesische regering tevens formeel akkoord met de benoeming van de heer Schiff tot ambassadeur van Ne derland in Djakarta. Men verwacht dat de uitwisseling van diplomatieke vertegenwoordigers nog dit jaar een feit zal zijn. Soedjarwo heeft van meet af een rol gespeeld in de Indonesische vrijheids strijd. Hij was in 1945 onmiddellijk na de onafhankelijkheidsproclamatie secretaris voor midden-Java van het ,,Komte Nasional Indonesia". Na enige voorlichtingsfuncties in In donesië te hebben bekleed werd hij ambassaderaad in Londen. Soedjarwo vertegenwoordigde zijn land vervol gens gedurende een reeks van jaren bij de Verenigde Naties. Nieuw-Guinea Na de overeenkomst van New York van augustus 1962 trad hij gedurende enige maanden op als Indonesisch vertegenwoordiger in Nieuw-Guinea. Hij bezocht Nederland ruim ee maand geleden op terugreis van New York, waar hij het Indonesische standpunt ten aanzien van Maleisië verdedigde in de Veiligheidsraad. Soedjarwo, die in Djakarta rechten studeerde, is vijftig jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen. Minister Soebandrio verliest door het vertrek van Soedjarwo een van zijn naaste en vertrouwdste medewerkers, zo verklaarden hoogeplaatste func tionarissen op het ministerie van bui tenlandse zaken in Djakarta. De post in Den Haag wordt echter zo belang rijk geacht dat men dit offer wil bren gen. Mr. Schiff Mr. E. M. L. Schiff is sedert 1959 ge volmachtigd minister te Washington. Hij is in 1918 in Den Haag geboren. HU studeerde rechten aan de rijks universiteit te Leiden. Zjjn eerste standplaatsen als ambtenaar van de buitenlandse dienst waren Washing ton en Madrid. Van 1952 tot 1954 werk te hij op het ministerie en daarna, van 1955 tot 1959, maakte mr. Schiff deel uit van de permanente missie van Nederland bij de Verenigde Naties. Langs een erehaag van verpleeg sters betrad de commissaris van de koningin in Zeeland, vergezeld van zijn echtgenote, voorgrond het prot.-chr. streekziekenhuis „Berg zicht" in Goes, dat vier maanden na de verhuizing van de patiënten nu officieel werd geopend. Rechts de voorzitter van het ziekenhuisbe stuur, de heer S. A. N. van Oeve- ren. (Foto P.Z.C.) (Van onze parlementaire redacteur) In de gisteren voortgezette openbare vergadering van de commissie van economische zaken uit de Tweede Kamer is de door de nieuwe Britse regering afgekondigde maatregel van invoerbeperking door bijna alle leden scherp gekritiseerd. De maatregel werd door de com missieleden „als volkomen uit de tijd" bestempeld en ook minister Andriessen sprak van een „ouderwetse en vervelende beperking waarmede wij terugvallen tot het protectionisme". De minister deelde mede, dat anderhalf procent van onze totale uitvoer door de Britse maatregel in gevaar komt. Veel takken van bedrijf, o.a. onze auto industrie, hebben een zeer directe en aanzienlijke schade, aldus de mi nister, die er ook nog op wees, dat de maatregel dikwijls prohibitief zal werken, hetgeen betekent, dat men niet meer op de Britse markt zal komen. Mr. dr. C. Berkhouwer (v.v.d.) vroeg zich af of wij hier niet te doen hebben met een „volmaakt overleefde, archaïsche maatregel uit het mercantilistische tijdperk". Drs. Th. E. Westerberg (k.vp.) noemde de Britse maatregel „oer conservatief". De christelijk-his- torische drs. D. F. van der Mei was vooral verontrust over de reactie van de Verenigde Staten, die zich min of meer met de maatregel heb ben verenigd. De heer B. Roolvink (a.r.) betreurde eveneens de Brit se stap al kon hij hiervoor, vanuit het Engelse standpunt en positie, begrip opbrengen. Drs. G. M. Nederhorst (p.v.d.a.) ver klaarde, dat ook zyn eerste reactie was, dat het hier een „overleefd Instrument" betrof. Maar bjj verder nadenken was hjj tot do conclusie gekomen, dat wjj, de landen van de E.E.G., de minst geroepe waren om Engeland tot de orde te roepen. „De landen van de E.E.G. heb ben Engeland buiten de deur van de Europese gemeenschap gehouden", zei de heer Nederhorst. Erfenis De politiek kwam bij deze kwestie ook even om de hoek kijken. Mr. Berkhouwer, die het eerst de Britse maatregel kritiseerde, wilde hierbij niet de verhouding tussen de Conser vatieven en Labour betrekken. Hij verwees naar een uitspraak van de vroegere conservatieve minister Maudling, die had verklaard zich met de maatregel van de Labourregering te kunnen verenigen. Verder vroeg mr. Berkhouwer of En geland door deze maatregel de afstand tot de E.E.G. niet groter maakte en de liberale afgevaardigde vroeg of de E. E.G. niet het initiatief moest nemen voor een gesprek. Drs. Nederhorst was van oordeel, dat de Labourregering geen fraaie erfenis kreeg. De Engelse beta lingsbalanstekorten waren groter dan ooit in de Britse geschiedenis. „Wat had de heer Berkhouwer gedaan als hij met zulk een ergenis was opgescheept: deze maatregel treffen of tot devaluatie over gaan". vroeg drs. Nederhorst. Mr. Berk houwer repliceerde: „Ik heb niet de schuldvraag gesteld, maar alleen gezegd dat het middel uit de tijd is". Drs. Wes terterp vond het optreden van Engeland een weinig elegante manier van doen. ook tegenover de landen van de vrijhan delszone. Hij dacht, dat de Kennedy-1 ronde nu in gevaar zal komen. Enge-| land had zich volgens de heer Wester-1 terp tot het Internationale Monetaire i Fonds en tot het G.A.T.T. (de algeme ne overeenkomst voor tarieven en han del moeten wenden. Brand (Van onze parlementaire redacteur) Minister Veldkamp van sociale zaken en volksgezondheid en de staatssecre tarissen van financiën en van econo mische zaken hebben zich bereid ver klaard tot een gesprek met de organi saties van de middenstand over de premielast van de A.O.W. De staatssecretaris van economische zaken, drs. J. A. Bakker, deelde dit gisteravond mede in de openbare ver gadering van de Tweede-Kamercom missie voor economische zaken Drs. Bakker legde deze verklaring af naar aanleiding van de kritiek, die verschillende leden van de commissie hadden uitgeoefend op de steeds hoger wordende premie voor de A.O.W. die. zoals het anti-revolutionaire kamer lid ar. J. Meulink het uitdrukte, een loodzware last betekent voor de mid denstand. Terwijl uit Duitsland wordt gemeld, dat daar de radioactiviteit in de lucht ïs toegenomen als gevolg van de eer ste Chinese kernontploffing, blijkt in Nederland geen sprake te zijn van een dergelijke ontwikkeling. Het is mo gelijk, zo vernemen wij van deskun dige zijde, dat er nog een verhoging van de radioactiviteit optreedt, maar de verdeling van de radioactieve deel tjes in de lucht boven Europa maakt, dat Nederland er in ieder geval tot dusver van verschoond blijft. Van het ministerie van sociale zaken verneemt het A.N.P. dat het rijksin stituut voor de volksgezondheid in Bilthoven nog geen verhoogde radio activiteit in de lucht heeft waarge nomen en dat bij de voorzitter van de commissie radioactieve metingen tot nog toe van de bij het nationale meet programma aangesloten instituten en instellingen geen meldingen zijn bin nengekomen, die wijzen op een ver hoogde radioactiviteit. Drs. D. Roemers (p.v.d.a.) zei enigs zins verbaasd te zijn over de reacties gelet op het niet-blanco zondenregis- ter van de E.E.G. Tot drs. Westerterp die had gesproken van een brand in het Engelse huis. zei de heer Roe mers, dat als je moet wachten op de internationale organisaties, het huis inmiddels is afgebrand. Minister Andriessen was het met de heer Roemers eens, dat men deze kwes tie niet ongenuanceerd moet beoordelen. Maar het is niet alleen een ouderwetse en vervelende maatregel, waardoor we (Zie slot pag. 3 kol. 1 In het kader van wereldspaardag 196$ zijn woensdag op Schiphol een aantal m Oostenrijkse klederdrach ten gestoken jongedames in ons land aangekomen. Ze kwamen juist op tijd om een aantal Nederlandse meisjes, in diverse klederdrachten, uitgeleide te doen naar Wenen. Al met al een kleurig tafereel. 0 Oud-bondskanselier Adenauer zal een par ticulier bezoek aan Israel gaan brengen. Ex- premier Ben Goerion van Israè! had hem daartoe reeds tijdens zijn bondskanselier- schap uitgenodigd. Het tijdstip van de reis Is nog niet bekendgemaakt- Volgende week willen de Amerikanen een onbemand ruimtevoer tuig lanceren in de richting van de planeet Mars. Het is een reis van 560 miljoen kilometer, die negen maanden zal duren. Het voertuig is drie meter hoog en weegt 260 kilo. Tussen de twee dagen en een maand later zal een tweede „Mariner"- ruimtevoertuig in dezelfde richting worden afgeschoten. Het tijdstip van deze tweede lancering hangt af van het resultaat van de eerste. Er zullen foto's worden genomen en ook zal men proberen de druk rondom de planeet te meten. De eerste lancering zal op 4 november of zo spoedig mogelijk daarna geschieden. De proef wordt de moeilijkste genoemd die ooit bij het onderzoek van de ruimte genomen is. De Russen hebben in 1962 al een ruimtevoertuig in de richting van Mars gelanceerd. Volgens het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart heeft men het contact daarmee verloren toen het 150 miljoen kilome ter van de aarde verwijderd was. Twee proeven die de Russen in 1960 namen, mislukten al in een vroeger stadium. In Amerika verwacht men, dat ook de Russen de volgende maand een nieuwe lancering in de richting van Mars zullen verrichten. Militairen thans ook verdeeld De staatsradio-omroep van Soe dan heeft gisteravond gemeld dat het land zich op de rand van anar chie bevindt en dat generaal-ma joor Al Taher Abdel Rahman el Makboul is benoemd tot plv. com mandant der strijdkrachten. Dit bericht dat schijnt te wijzen op een ingrijpende wijziging in de heersende militaire kringen in Soe dan, werd doorgegeven door het Persbureau voor het Midden Oosten (Mena) Generaal-majoor Hassan Basjir Na- sir, die tot dusver plv. commandant der strijdkrachten was, heeft tevoren reeds gewaarschuwd dat zijn troepen de hoofdstad zouden bezetten indien hij uit zijn functie zou worden gezet. personen in Khartoem en andere Soedanese steden gewond raakten. Volgens reizigers die in Cairo aan kwamen werden gisteren geen ge welddaden gepleegd, hoewel over al in de stad betogers rondliepen. Zij vertelden dat de militaire leiders die Soedan zes jaar lang hebben be stuurd, thans in twee groepen zijn uit eengevallen. De grootste factie steunt generaal-majoor Hassan Besjir Nasir, plv. commandant van de Soedanese strijdkrachten en lid van de afgezette junta. Nasirs factie steunt Abboud. Nasir zou hebben gedreigd Khartoem te bezetten indien hij als plv. com mandant zou worden afgezet. De an dere, kleine factie noemt zich de „vrije officieren" dezelfde naam die de groep van Nasser aannam bij het ontketenen van de Egyptische re volutie in 1952. Stakingen Volgens de reizigers eisten de beto gers een burgerregering, zonder mili tairen in het kabinet. Zij vertelden dat ook het personeel van het vlieg- rir j j veld van Khartoem gistermorgen het bil ÜOdCJl werk hadden neergelegd, evenals em ployés van de radio en televisie. De onlusten die donderdag begon- Het vliegveld van Khartoem was dien- nen, hebben tot dusver minstens 11 [tengevolge gesloten, zoals aan het mensenlevens gekost, terwijl 120 vliegveld van Cairo werd gemeld. Staatssecretaris Bakker heeft zijn on langs in uitzicht gestelde brief over de regionale Industrialisatie deze week doen toekomen aan de voorzitter van de Tweede Kamer. Het blijkt een wat om slachtig geredigeerd stuk. waarin even wel op bepaalde punten wordt tegemoet gekomen aan wensen, die onlangs ln do vaste kamercommissie voor economi sche zaken naar voren werden gebracht. Bovendien geeft de bewindsman over enkele onderdelen van zijn beleid een nadere verduidelijking, zodat als geheel het stuk kan worden gekarakteriseerd als „tegemoetkoming en toelichting". In de ruim zeven getypte pagina's, die de brief beslaat, hebben wij een zestal pun ten ontdekt, waarbij de staatssecretaris verder is gegaan dan uit zijn aanvanke lijke nota viel te lezen. Deze zes zijn de volgende. Ale regel zullen «Je te verdwijnen (se cundaire) kernen nog volle vier Jaar. d w z. tot en met 1968, van het regiona le induetrlallsatlebeleld kunnen profi teren. Uit de aanvankelijke nota was namelijk af te lelden, dat de aanwij zing op elk UJdstlp luwen 1965 en 1968 kon worden ingetrokken. Dit zal ech ter als regel niet het geval zijn. Te rughoudendheid bij het ter hand ne men van nieuwe projecten in secun daire kernen Is derhalve misplaatst. Alle tot dusver door de provinciale besturen ingediende Infrastructuur- voorstellen ten dienste van secundai re kernen zullen naar het zich laat aanzien een plaats ln het Infrastruc tuurprogramma kunnen krijgen. ZIJ kunnen dus de komende Jaren worden uitgevoerd. In die enkele gevallen, waarin de structuurverbetering onvoldoende zou zijn en de kern zou moeten worden losgelaten vóórdat deze zijn functie als lokaal centrum bevredigend kan vervuilen, zal het beleid zelfs ni 1968 indien een secundaire kern een zoda nige ontwikkeling doormaakt, dat hij een rol ln het landelijke spreidlngabe- leid kan spelen, zal alsnog aanwijzing tot primaire kem volgen. In bepaalde gevallen kan bij wijze van uitzondering ln secundaire kernen het tarief voor de primaire kernen van de premie- en prljsreduetieregellng worden toegepast, namelijk wanneer het gemeentebestuur de noodzakelijk heid daarvan (b.v. bij de vestiging van een voor die kern bijzonder goed pas sende industrie» kan aantonen. 0 Buiten de stimuleringsgebieden kan zo nodig In Incidentele gevallen steun worden verleend voor de aanleg van Industrieterrein en daarmee verbon den werken. Ziehier de aanvullingen van de staatsse cretaris. die op sommige punten naar ons gevoel wezenlijke verbeteringen In houden. Blijven er nu nog onduidelijkheden of vragen over? Wij menen van wel. ondanks de erkenning dat de brief de aanvankelijke nota in "een helderder dag licht stelt. Daarbij laten we nu maar buiten beschouwing, dat tot dusver noch door de nota noch door deze nadere brief is aangetoond dat het beleid, zoals dat tot voor kort gold, moet worden ge wijzigd. Wij menen nog altijd dat er geen doorslaggevende rede nen zijn om het beleid van de afgelopen vier jaar te wijzigen. Het is echter in dit stadium vrij onvrucht baar een opvatting als deze te blijven verkondigen. De realiteit van het ogen blik is immers, dat de kamercommissie vermoedelijk niet ontevreden zal zijn met de nieuwe uiteenzetting van de staatssecretaris. Het heeft dus zin zich op de basis van deze werkelijkheid te stellen. Dit doende zien wij echter nog drie vragen, één van algemene aard, twee met betrekking tot de beleidsin strumenten. nullijn NA VIER MAANDEN van „in spelen" hebben bestuurs, spe cialisten, directie en personeel van het nieuwe protestants- christelijk streekziekenhuis Bergzichl in Goes gistermiddag kunnen zeggen: het marcheert nu bij ons! En zij hebben de commissaris van de koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot op dat moment de klok van de centraal gelegen ziekenhuiskerk laten luiden. Terwijl vele hon derden gasten van het nieuwe Goese ziekenhuiscomplex in het plan „Valckeslot" toekeken drukte Zeelands „gouverneur in de grote recreatiezaal op de knop. Vanuit de verte drong het belgeluid naar de genodigden bij de officiële opening door. „Alle Zuid- en Noord-Bevelanders ge lukgewenst!" was de spontane felicitatie van jhr. De Casem broot. Er zijn gistermiddag nog heel wat gelukwensen, nog heel wat gesehen ken op gevolgd. Do initiatiefnemers de doorzetters in de voorbereiding et de opzet van dit hypermoderne zie- kenhuiscomplex met zyn 175 patiën tenbedden hadden het verdiend na een historieperiode, die naar het eer ste rapport al meer dan zeventien jaar teruggaat. „Het huis, dat hier Is gebouwd is dank verschuldigd aan velen, die er stuk voor stuk toe heb ben hijgedragen. Maar dank vooral aan God", zo stelde voorzitter S. A. N. van Oeveren het heel nadrukke lijk. En de vice-voorzitter van het be stuur. ds. B. Zoodsma uit Wemeldin- ge, zei bet in een korte overdenking aan het begin van de openingsplech tigheid zo; „Laat de naam van ons ziekenhuis niet een fagade zijn, maar laat het woord „christelijk" de ruimte scheppen om erin te werken". In zijn toespraak vlak voor de druk op de knop van de bel trok de com missaris van de koningin een paral lel met de bijbelse plaats van de Bergrede van Christus, waarheen de ziekenhuisnaam „Bergzicht" wijst „Ik vind die naar symbolisch erg goed gevonden", aldus de commissa ris. die op een reis door Israël de berg van de Bergrede met eigen ogen heefl gezien, zoals hij vertelde. „U hebt voor dit ziekenhuis in een goede sa menwerking van de verschillende kerken en de burgerlijke overheden uit de streek gewerkt. Mag het zo zijn, dat hier in dit moderne, mooiê gebouw nu ook de geest van de naas tenliefde mag overheersen. Als hei ziekenhuis „Bergzicht" daaraan kan voldoen dan wordt het succes van na nog meer bekroond. Commissaris „corrigeerde" miljoentjes De bouw van het 175 bedden tel lende protestants-christeirjk streek ziekenhuis „Bergzicht" in Goes is voor velen ook een periode van wennen aan grote bedragen ge weest. Opgezet als een project, dat drie miljoen gulden zou moeten kosten kwam men na verloop van jaren aan een verdubbeling: zes miljoen! De commissaris van de koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot wilde' dat woensdagmid dag bij de opening wel even dui delijk vaststellen. Maar hij werkte kennelijk met cij fers van 1960, want de secretaris van het bestuur, de heer M. Loe- ve. meende er goed aan te doen dit cijfer te corrigeren: ..Het zie kenhuis heeft negen miljoen ge kost, mijnheer de commissaris'" Waarop jhr. De Casembroot toe gaf dat hij een paar miljoentjes achterliep. Rondgang Zoals gezegd: honderden belangstel lenden en direct betrokkenen maak ten deze opening van het nieuwe zie kenhuis mee. Vertegenwoordigers van de gemeentebesturen, van de" in spectie van de volksgezondheid, van verenigingen op medisch en medisch- sociaal terrein, specialisten, predikan ten. zusterinstellingen, bouwers, in richters. verplegend personeel. Er werden evenzovele goede wensen ge uit. Via de tien sprekers, die uit dit gezelschap naar voren kwamen, via een persoonlijke handdruk aan het bestuur, dat later recipieerde. Met belangstelling en bewondering maak ten velen een rondgang mee door het gebouw: een schepping van de Amsterdamse architect K. L. Sijmons en de aannemer Korteweg's Bouw maatschappij te Breda. In 1955 werd de opdracht ertoe verstrekt. De bouwvoorbereiding vergde ongeveer zes jaar. De effectieve bouw drie jaar. Op de Bevelanden is men er blij mee. Ds. E. P. J. Jebbink uit Kapel- Ie toonde zich de tolk van de vreug de. die er in de samenwerkende ker ken in de streek over de bouw van het ziekenhuis heerst, toen hij zei: „Het dienstbetoon heeft een hand en (Zie slot pag. 2 kol. 6) Vraag nummer één: waarom gaat de staatssecretaris niet nader in op die gevallen, waarin een primaire kern plot seling is gedegradeerd tot secundaire Dat is namelijk een hele vreemde zaak uit de eerste nota: daarin worden onder het rijtje primaire kernen onverwacht enkele weggelaten, die tot dit jaar wél als zodanig golden. Zonder motivering werden aldus gedegradeerd Stadskanaal, Winschoten. Harlingen en Goes. De be windsman heeft er bij de debatten on langs in de vaste commissie enige malen op gewezen, dat de secundaire kernen al tijd hebben geweten dat het met hen een „aflopende zaak" was. Maar dat betekent teveüs zo moet «laarte genover worden gesteld dat de pri maire kernen wél op voortzetting kon don rekenen. Desondanks nu zijn enkele van deze primaire plaatsen zonder meer gedegradeerd. Dit punt nu blijft buiten beschouwing in de brief van de staats secretaris. Onze conclusie: laat ce be windsman nu consequent zijn en alle aanvankelijke primaire kernen handha ven: Dit punt behoort naar ons gevoel door de kamerleden nadrukkelijk naar voren te worden gebracht. Nu de andere vragen. Waarom wordt niet nader gemotiveerd dat de post versnelling c.q. vervroeging rijkswerken i verkeer en waterstaat) voor de komen de jaren met twintig miljoen gulden werd verlaagd' Dat betekent namelijk een niet aanzienlijke vermindering van het totaalbedrag, dat voor de regionale industrialisatie ter beschikking is. Over dit punt is helaas tijdens de jongste de batten geen woord gezegd en ook de nieuwe brief zwijgt er over. Het komt ons voor. dat dit punt toch nader uit de doeken zal moeten worden ge«laan. Laat ste vraag ten slotte: kunnen de secun daire kernen als voorheen profiteren van de extra-woningbouwpot (jaarlijks 2000 huizen) Wij zijn benieuwd of de Kamer over dit alles nadere opheldering zal weten te krijgen. Tussen Ankara en Izmir en Turkije is gisteren een exprestrein met 28.5 passa giers ontspoord en in een ravijn geval len. Nadat reddingsploegen de gehele dag de wrakstukken hadden doorzocht, «erden de verliescijfers gegeven als 7 doden en 20 gewonden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Een re- geringscommissle stelt een onderzoek In.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1