PYAMA Brugelement -600 ton- takels op werkterrein viel bij uit de Kats G.S. vóór concentratie dijkrecreatie in Zeeland Ckefarine 4 Middelburg trad aarzelend toe tot de Zeeuwse bestuursschool KREYMBORG Schade van ruim f 200.000; voorlopig geen produktie van hamerstukken MEMAm GEWOND ALMANAK GRAPILLON ZEEUWS NIEUWTJE IN ZIERIKZEE: EEN KUNSTCENTRUMIN BODEGA 1 >9* „Vestigingsplaats niet Goes, maar Middelburg" West-Zeeuws- Vlaamse inbreker sloeg opnieuw zijn slag 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 OKTOBER 1964 I PECH VAN GEWICHT BI] OOSTERSCHELDEBRÖG In de „openlucht-fabriek" van de Oosterscheldebrug, het werkterrein aan de veerhaven bij Kats, is maandagmorgen een van de zwaarste beton-elementen met zijn zeshonderd ton gewicht van ongeveer ze ven meter hoogte met donderend geweld uit de hijsinstallatie terugge vallen in de mal. Het ongeluk moet te wijten zijn aan het breken van een van de schalmen, de verbindingsstukken tussen de takels en sta len draagbalken bovenop het betomnassief. Wonder boven wonder werd niemand gewond. Voor de verzekeringsmaatschappij van de brugbouwers is deze pech een flinke schadepost: ruwe schattingen gaan in de richting van ruim 200.000. Voor de voortgang in het werk betekent het een vervelend oponthoud. Er moet een nieuwe mal, een builpnbekisting voor de aanmaak van deze hamerstukken, worden geconstrueerd. Dat vergt toch gauw enkele weken. In het laborato rium van de T.H. in Delft zal een onderzoek worden ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk. De activiteit op het grote werkter rein van de Oosterscheldebrug was maandagochtend juist weer op gang gekomen na het weekeinde, toen het ongeluk gebeurde. In de mal, dicht bjj de haven, stond een hamerstuk klaar om een volgende pijler in het water op „ryhoogte" te brengen. Zoals men weet worden van de hamerstukken naar links en naar rechts de brug bogen tussen de pijlers uitgebouwd. De twee grootste portaalkranen hadden zich boven de mal, waarin het 600 ton zware stuk beton was gegoten, opge steld. De stalen balken bovenop waren met de schalmen en scharnieren in de takels van de hijsinstallatie gehangen. De binnenbekisting voor het brugstuk was al opzij gesehoven. Langzaam trok ken de elk 300 ton krachtige kranen het brugelement naar boven. Zo was het al heel wat keren goed gegaan. Zeeuwse Wonen Nee, toij hebben niets tegen hon den, al sou men ons, zoals gis teren geméld, drie maal daags vergeefs bellen om een nieuwe broek. We zijn zelfs zeer begaan met deze dieren, die zoveel lief en leed met ons delen, zelfs de wo ningnood. Want vanzelfsprekend is de woningnood er de oorzaak van, dat verwaten huiseigenaren voor het betrekken van hun sta pelwoninkjes allerlei lugubere be palingen opstellen, zoals het ver bod, honden te houden. In één van de nieuwe imjken van Den Haag, waar wij een kennis bezochten, had een kinderloos echtpaar, dat ergens hoog in zo'n navrante blokkendoos een aparte- ment was toegewezen, het hon denverbod erg aangegrepen. Ter compensatie hield het nu twee apen, die bij onze aankomst de coratief tegen de gevelwand hin gen, één driehoog links, de an der vijfhoog rechts, in een strikt evenwichtige compositie. Ze amu seerden zich de gehele dag door moeiteloos van galerij tot galerij te slingeren en waren altijd voor die vensters te vinden, waar een familie zich aan de maaltijd zette. Omdat men wist, waaróm dat echtpaar een kamertje voor de apen had vrijgemaakt, noemde de flatgemeenschap dit „de hond in de pot vinden". Daarom, willen wij pleiten voor het. opheffen van het hondenver bod, hoewel het houden van zwa re exemplaren in dit soort gebou wen niet aanbevelenswaardig is. Hierop zijn ze niet berekend, in welke overtuiging wij weer wor den gesterkt door een incident, dat zich onlangs in een Vlissingse flat heeft afgespeeld. Tijdens een in tieme jubileumviering bezweek een binnenmuur, toen men de bij het jonassen van de jubilaris de richting een ogenblik uit het oog verloor. Bij de bouw had men trouwens verzuimd het muurtje te behangen, De woningnood leidt tot de vreemdste uitwassen. Zo moet bij de Middelburgse meneer Visser de nood wél hoog gestegen zijn, getuige zijn kleintje in de krant van maandag Gevraagd een flinlc poppenhuis". Om Toon Hermans te citeren, „zo'n lief klein huisje, als het regent, haal je 't binnen," Maar gisterochtend niet. Voor de ogen van verblufte werklieden, opzichters en uitvoerders en tot grote schrik van ie der, die op en om het werkterrein aan wezig was, begaf de ophanging van de hijsinstallatie het. Eerst aan de zuidkant. Het brugstuk schoot met een zijde om laag. De andere takels hielden het niet meer. Met een daverende klap schoot het loodzware element terug in de mal. Dwars door de bodem van de stalen be kisting, diep de grond in. Van de mal- bodem is niet veel over. Ook de wanden werden hier en daar ernstig ontzet. Het brugstuk zelf was met die ene klap voorgoed onbruikbaar: gescheurd en aan de kanten afgebrokkeld bleef het lig gen, terwijl de grond nog nadreunde. Verbouwereerd Verbouwereerd gingen de mannen, die bij het transport van het brugstuk van het terrein naar de drijvende draagtoren betrokken waren, een eerste kijkje ne men bij de ravage. Het was al snel dui delijk, dat op dit punt van de „open lucht-fabriek" het werk voorlopig stil gelegd moest worden. Er is nog wel een zekere „voorraad" hamerstukken. Naast de verwrongen mal liggen er nog twee te wachten om afgevoerd te worden. Normaal kwamen iedere drie weken twee van deze zware pijleronderdelen uit de bekisting. „Er zjjn onmiddellijk maatregelen geno men om de vertraging zo klein mogelyk te houden", vertelde ir. W. de Beijl, de hoofdingenieur-directeur van de provin ciale waterstaat, die met zjjn staf van de directie en aannemerscombinatie gister middag een toelichting op het bedrijfs ongeval gaf. De brugbouwers hebben een kostbaar werkstuk en een nog kostbaarder stuk gereedschap verspeeld. Bij de fabricage van deze grote hamerstukken zijn direct 26 man personeel betrokken, indirect kan men de bezetting in deze hoek van het bedrijf op 40 man stellen. Het dage lijks werk, waarvoor zij tot nu toe waren ingezet, is weggevallen. Met wat passen en meten zal men proberen hen bij an der fabricage-objecten in te zetten. Op het water zal het ongeluk van gis teren zich binnenkort ook al doen ge voelen, wanneer het laatste hamerstuk van de voorraad eenmaal op de pijler is geplaatst. De cyclus, die men nu met een zekere routine volgde, zal worden onderbroken. De brugbouwers zullen hun best doen dan maar een wat gewijzigde volgorde van het plaatsen van de brug- elementen toe te passen, om de stagna tie toch tot een uiterste te beperken. De nieuwe mal voor de hamerstukkenfabri- cage moet voor een belangrijk deel in een constructiewerkplaats worden ver vaardigd. De pechduivel bij het werk aan de Oosterscheldebrug heeft van zich la ten horen op een moment, dat de pij- lerpoten tot op de helft van de brug- afstand in het water staan. Op het moment, dat de brug berijdbaar al de langste van Nederland is: zij reikt met het rijdek tot ongeveer anderhal ve kilometer in het water. Etiquette en Etiketten Alles moet op. maai moet u zich daarom Q als een knaagdier gedra- gen? Het is onvergeeflijk 1 kippen- en andere boutjes af te .kluiven". Dat i tegen de Etiquette. Over Etiketten gesproken Als u bij uw leverancier of in een restaurant Grapillon bestelt, let dan op het echte Grapillon-Etiker. De naam GRAPILLON is uw garantie voor zuiver, alcoholvrij DRUIVEN SAP van de allerhoogste kwaliteit. Import Gebr. Steur - Schiedam Zeshonderd ton woog het brugstuk voor de pijler van de Oosterschelde brug, dat maandagochtend met donderend geweld uit de takels van de kranen terugviel in de mal op het werkterrein bij Kats en daar voor een ravage en vertraging zorg de. (Foto P.Z.C.J RED BAND ROOSENDAAL FORUMAVOND OVER POSITIE KERKELIJK MIDDELBURG IN TOEKOMSTIG ZEELAND Onder auspiciën van het ministerie van predikanten der hervormde ge meente van Middelburg wordt aan staande donderdag in „De Schakel" een forumavond gehouden. Gespreks stof over de vraag: „welke positie zal kerkelijk Middelburg in toekomstig Zeeland innemen" wordt geleverd door gedeputeerde jhr. mr. T. A. W. Schorer en ds. H. M. Strating, pre dikant-directeur van maatschappelijk werk vanwege de Nederlandse Her vormde Kerk in Zeeland. Daarna krijgt men gelegenheid om van gedachten te wisselen met een forum dat onder voorzitterschap staat van Zeelands commissaris der koningin jhr. mr A. F. C. de Casem- broot en waarin naast bovengenoemde sprekers verder zitting hebben: mej. W. J. H. Westera, staflid van de Stich ting Zeeland, de heren J. A. van Ben- nekom, lid van de Tweede Kamer, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, fabri kant, de heer A. van Gemerden, werk nemer en de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant. Uitslaande brand in vuilnisstortplaats Een uitslaande brand is maandagavond ontstaan in de vuilstortplaats achter het Havendorp te Vlissingen. Het vuur, door het personeel van de gemeentereiniging van Vlissingen zelf aangestoken, ver oorzaakte nogal wat rook, waarvan de bewoners van het Havendorp en de ma rine last hadden. Een kolkenzuiger van de gemeentereïniging heeft de vuilnis hoop, omstreeks 50 ni2 groot, onder (blus) water gezet. Na omstreeks drie kwartier was het vuur ingeperkt. Er was maandag nogal wat extra vuil opgehaald in Vlissingen, de vuilnisstort plaats was daarom flink vol. Zoals ge bruikelijk werd het vuilnis verbrand. De marine belde de politie, omdat het vuur met rook en een kwalijke geur last ver oorzaakte omdat de wind in de richting van de Buitenhaven was. De politie bel de de brandweer, die het echter niet noodzakelijk achtte op de vuilnisplaats op te treden. Personeel van de gemeen tereinigingsdienst ging het vuur daarna te lijf. Geef uw lievelingsvogel hefc beste: "Slui: lüis verpakte vogelvoeders! Nieuwe chef voor 3e afdeling provinciale griffie benoemd Gedeputeerde Stalen van Zeeland heb ben nu-. H. F. M. van der Heijden be noemd tot hoofdadministrateur-chef van de 3e afdeling der provinciale griffie, waaronder ressorteren de bureaus kabi net, algemene zaken en personeelsza ken. Hij zal per 1 januari van het vol gend jaar met zjjn werkzaamheden ter provinciale griffie beginnen. De heer Van der Heijden bekleedt, thans de rang van administrateur-waarnemend hoofd van de afdeling algemene zaken van de centrale directie van de volks huisvesting en de bouwnijverheid te 's-Gravenhage. Hij is voorts secretaris van de voorlopige raad voor de volks huisvesting. van de subcommissie, belast met de verdeling van het woningcontin gent over de provincies, en van de com missie ex artikel 22a van de wederop- bouwwet (unificatie bouwvoorschriften). De heer Van der Hejjden werd op 13 no vember 1915 te 's-Hertogenboscn gebo ren; hij is in het bezit van het einddiplo ma gymnasium B en legde het doctoraal examen Nederlands Recht af. De heer Van der Heijden zal per 1 ja- Deense mosselen bij Yerseke uitgezaaid Dezer dagen is een kustvaarder in We- meldinge gearriveerd met een lading Deense mosselen bestemd voor de ex portfirma Vette en Verhaart te Yerse ke. Deze mosselen werden in het kanaal te Wemeldinge overgeslagen in mossel- kotters, die ze op de verwaterplaatsen onder de wal te Yerseke uitzaaide. De mosselen zjjn van goede kwaliteit. Postzegelveiling De f.v. „Delta" hield een veiling welke een groot succes geworden is. van de 262 kavels werden er 250 verkocht die het recordbedrag van 1160,70 opbrach ten. De veiling stond onder deskundige leiding van veilingmeester C. A. de Bes te. In de pauze deelde de voorzitter H H. Mennes mede dat de heer A. M. Bras ser de weggevallen plaats van rondzend- leider op zich genomen heeft. NAUWE SAMENWERKING TUSSEN GEMEENTEN EN WATERSCHAPPEN BEPLEIT Ter voorkoming van de beschadi ging van zeeweringen hebben Ge deputeerde Staten van Zeeland de colleges van burgemeesters en wet- TEN BEHOEVE VAN RECREANTEN Vier betrouwbare middelen in 1 tablei! Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek ie maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Zierikzee zal binnen kort een „nieuwtje" voor Zeeland op het ge bied van de kunst kun nen presenterenaan de Nieuwe Haven komt een artistiek centrum, gekoppeld aan een „bo dega". Het initiatief gaat uit van de heer F. Cnossen, tot voor kort directeur van een in Rotterdam gevestigde bierbrouwerij- Hij heeft zich uit de zaken terug getrokken om zich te kunnen bezighouden met zijn hobby, die hjj ook vroeger heeft uit geoefend: de schilder kunst. Zijn opzet nu is om in een klein horeca bedrijf een atelier te vestigen, waar ook Zeeuwse kunstenaars de gelegenheid krijgen om hun werken te ex poseren of er op te tre den. Dat zou vanaf morgen woensdag kunnen gebeuren. Dan opent de echtgenote van Zierik- zees burgemeester, mevrouw L, A. Diiok- meester-De Braauw, de bodega „De Speel man". Het zal echter nog wel even duren voor het eerste schilde rij er wordt geëxpo seerd: het is een voor Zeeland nieuw initia tief, waarvan de heer Cnossen verwacht, dat het wel een aanlooptijd nodig zal hebben om „in" te komen. „Het zal even moeten wen nen. Ik wil proberen het te stimulereh en be kendheid te geven door contact te zoeken met verschillende kunstor ganisaties en verenigin gen in Zeeland", ver telde de heer Cnossen ons. Amateurs Zo denkt hjj erover om bijvoorbeeld de Stich ting Zeeuwse Beelden de Kunstenaars te be naderen, de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool er kan ook gemusi ceerd worden en de Zierikzeese vereniging van amateurschilders. „Het hoeven niet uit sluitend beroepskunste naars te zjjn, die hier exposeren. Het kunnen ook amateurs zijn. Zie rikzee heeft een leven dige vereniging op dit gebied", aldus de heer Cnossen. Het gaat vooral om jonge kunstenaars, op het gebied van de beel dende kunst en de mu ziek. Zij krijgen in het centrum en de bodega „De Speelman" de ge legenheid om te expo seren of op te treden, „Het wordt een cen trum als „Schiller" in Amsterdam en „De Posthoorn" in Den Haag: óók expositieza len in horecabedrijven. „Exposities in musea zijn vaak zo statisch, hier is een ongedwon gen sfeer", zo schetste de heer Cnossen de be doeling van zijn initia tief. Er is maar een voorwaarde: „Er moet werkelijk wat talent in de exposanten of de musici zitten. houders, die dijken binnen hun ge meentegrenzen hebben, gevraagd medewerking te verlenen aan het in goede banen leiden van de dijk recreatie. Gebleken is, dat de dij ken ter beschikking kunnen wor den gesteld voor recreatievormen als bet wandelen, rijden, kampe ren en hengelen als tenminste de veiligheid daardoor niet in gevaar wordt gebracht. G.S. hebben voorts de betrokken water schappen en waterkeringen verzocht met gebruikmaking van hun keurbevoegd- heid voor zover nodig een verbod tot het opzetten van tenten, windschermen, zon neschermen en dergelijke constructies in het leven te roepen. De regeling by keur biedt het voordeel dat de totstandkoming eerder kan plaatsvinden dan door mid- ran een wijziging van het reglement politie wat aanvankelijk was over wogen. Het college van G.S. meent, dat het tref fen van voorzieningen als de aanleg van dijkovergangen parkeer- en kampeerter reinen ten behoeve van de dijkrecreatie niet op de weg van de waterschappen ligt. Wel is in de commissie ad hoc, die de Provinciale Zeeuwse Recreatie Com missie van advies diende omtrent de te nemen maatregelen met betrekking tot een goede organisatie van de dijkrecrea- de bereidheid van de waterschappen waterkeringen gebleken in voorko mende gevallen zoveel mogelijk mede werking te verlenen aan de totstandko ming van deze voorzieningen. Het college van G.S. doet een beroep op de gemeentebesturen om de aanleg van parkeerterreinen, dijkovergangen en kampeertererinen in overweging te ne men, om met betrekking tot de juiste situering van deze parkeerterreinen, dijkovergangen en kampeerterreinen overleg te plegen met het betrokken wa terschap, de Provinciale Waterstaat en de Provinciale Planologische Dienst en in overleg te treden met de waterschap pen teneinde tot een zekere concentratie van de dijkrecreatie te kunnen komen. Bij dit laatste punt wordt aangetekend, dat blijkens ervaringen deze concentra tie zeer wel mogelijk is en dat de recre anten een voorkeur vertonen voor die plaatsen, waar zij met hun auto's tot aan de dijk kunen rijden en hun hengel kun nen uitwerpen. Voorts wordt gewezen op de mogelijkheid een rijkssubsidie te ver werven iri de kosten van de hier bedoel de voorzieningen. Om rijkssubsidie te kunnen verkrijgen is de indiening van af geronde plannen, enigszins mogelijk ge- taseerd op een één- of meerjarenplan, noodzakelijk. „ONELEGANTE WIJZE VAN HANDELEN" MIDDELBURG zal toetreden tot de gemeenschappelijke regeling voor de Zeeuwse bestuursschool. De gemeenteraad nam dit besluit in zijn vergadering van gistermid dag onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. Drijber echter na veel aarzeling, en min of meer noodgedwongen: want zonder ver tegenwoordigd te zijn kan Middel burg weinig doen aan het bevorde ren van een ontwikkeling, zoals de raad die zich gisteren voor ogen stelde. Waarom die aarzeling? Om dat zowel b. en w. als de raad wei nig te spreken waren over de wijze waarop het bestuur van de bin nenkort te starten school de on derhandelingen voor de oprichting gevoerd heeft. Middelburg was in de eerste plaats niet vertegen woordigd in de studiecommissie en vervolgens konden b. en w. geen afdoend antwoord krijgen op vragen betreffende de financiële consequenties o.a. ten opzichte van de deelneming van ambtenaren als cursist of als leraar, over de sa menstelling van het bestuur en over de vestigingsplaats. Het is een behandelen in de geest van „bij U, over U en zonder U", zei de heer J. A. van Bennekom (a.r.), die over deze volgens hem bijzon der onelegante wijze van handelen behalve teleurgesteld ook veront waardigd was. Met name was de raad zeer verwonderd over bet be sluit om niet het bestuurscentrum Middelburg, maar Goes als vesti gingsplaats van de school aan te wijzen. De raad kon dus hoegenaamd op geen enkele vraag een antwoord van b. en w. vernemen, ook niet op die over de financiële consequenties, die zwaar wogen, zoals uit de opmerkingen van de fractiewoordvoerders M. A. L. Hu- bregtse (p.v.d.a.), Van Bennekom, B. A. Hesselink (v.v.d.). mr. P. van Era- pel (c.h.) en A. J. Schot (s.g.p.) bleek. Voor Middelburg zou 10 cent per inwoner een bijdrage betekenen van 2400. „Maar de muziekschool heeft ons wat een verdere gang van zaken betreft genoeg geleerd", merk te mr. Van Empel op, die bovendien niet zozeer van de noodzaak van een dergelijke bestuursschool overtuigd was, gezien het werk, dat voor de op leiding van de ambtenaren op parti culier gebied al wordt verricht. De heer Hesselink wilde zelfs een li miet stellen voor de bijdrage van Middelburg, maar burgemeester Drij ber waarschuwde voorzichtig te zijn om toe te treden onder voorwaarden. „Onze positie moet zo sterk mogelijk zijn", aldus mr. Drijber. Blanco cheque De heer Hesselink vond het gestel de in de gemeenschappelijke rege ling over de verplichting van de deelnemers bij te dragen in de kos ten conform de door het bestuur vast te stellen regeling, overeen komen met het tekenen van een blanco cheque, hetgeen niet aan vaardbaar voor hem was. Evenmin voor de heer P. M. H. Adriaansens (k.v.p.). Dat Goes als zetel voor de school aangewezen is had b. en w. en de raad ten zeerste verwonderd. Het is niet te bestrijden, dat Middelburg het bestuurscentrum van Zeeland is, merkte de heer Hubregtse op. Nu het bovendien de bedoeling is om depen dances van de school in andere Zeeuwse plaatsen te vestigen, vervalt volgens de heer Hubregtse het argu ment, dat Goes de makkelijkst bereik bare plaats is. De heer Hubregtse be greep evenmin, waarom de ambtena- renorganisaties te zamen maar 1 plaats in het bestuur mogen hebben. De heer M. L. Almekinders (c.h.) oud-Goesenaar wilde zeker niet alle belangrijke instellingen naar Middelburg halen, maar in dit geval moet volgens hem een dergelijke school toch in deze stad gevestigd zijn. den ingediend. „Op onze vragen heb- de onzekerheden over de financiële zyde van de regeling was de oorzaak, dat b. en w. het voorstel zo laat had ben we heel weinig concrete inlichtin gen gekregen. Men zei: de praktijk zal het moeten leren", merkte mr. Drij ber op. Gezien het feit, dat volgens met nadruk gegeven mededelingen de school heel binnenkort zal starten bovendien vele gemeenten zich achter de regeling hadden geschaard, wilde het college niet langer met het v-oorstel wachten. Noodzaak Mr. Drijber achtte de noodzaak een bestuursschool wel aanwezig, om de ambtenaren in Zeeland dezelfde opleidingsmogelijkheden te bieden als in overige delen van het land, waar eveneens dergelijke scholen opgericht zijn. Slechts op één informatie had de burgemeester een duidelijk ant woord gekregen: in september jl volgden 94 ambtenaren in Zeeland een cursus gemeente-administratie of -financiën en daarvan studeer den er 69 in Middelburg en 25 in Goes. „Cijfers, die aan duidelijk heid niets te wensen overlaten'" meende mr. Drijber. De heer Hubregtse zei het op prijs zullen stellen als b. en w. nog eei met het bestuur van de school gingen praten, en ook de heer Van Bennekom was zeer bang voor deze „sprong in het duister". De burgemeesle begrip te hebben voor het standpunt van de raad, dat echter volgens hem niet tot het gewenste doel zou leiden. „Wilt U de financiën in de hand hou den, dan moet U proberen mee te doen", merkte de burgemeester op. Op verzoek van de heer Van Benne kom kreeg de raad even gelegenheid voor onderling beraad. Na dit over leg bleek er nog steeds weinig sympa thie tegenover het besluit te bestaan, maar om de gemeente en de ambte naren niet te duperen en omdat het voor de raad moeilijk aanvaardbaar Nu in IJzendijke Waarschijnlijk dezelfde inbreker, die de laatste tijd West-Zeeuwsch-VIaanderen onveilig maakt, heeft zondagavond op nieuw zijn slag geslagen. Na Oostburg, Aardenburg, Breskens en Groede, was het afgelopen weekeinde IJzendijke aan do beurt, waar opnieuw in de loop de zondagavond werd ingebroken in celen, waarvan de bewoners niet thuis Zijn buit bedroeg ruim vijfduizend gulden aan geld en sieraden. Uit de woning van de rustend landbouwer E. M. Dobbelaere aan het 17 Oktober- plein verdween aan geld en sieraden een bedrag van vijfduizend gulden; ir de woning van de garagehouder J. I Brugge, waar kasten en laden werden overhoop gehaald, wist de insluiper honderd gulden aan geld te bemachti gen. De woning van de heer Dobbelaere drong de insluiper via het balkon aan de achterzijde binnen, hier was een ruit ingedrukt. Bij de heer Brugge was de achterdeur geforceerd. Beide inbraken moeten voor 10 uur 's avonds zijn gepleegd. De manier, waarop de inbreker steeds te werk gaat, doet vermoeden, dat de inbraken van de laatste tijd door dezelfde persoon zijn gepleegd. Automobilist reed door na aanrijding op zebrapad De Vlissingse politie speurt naar ee automobilist, (lie waarschijnlijk zélt i maandagavond een echtpaar op een zo-1 bra-oversteekpad in Vlissingen heeft aangereden en vervolgens is doorgere- j den of die een zeer nabije getuige was van dit ongeval. Het echtpaar, de 54-ja- rige J. H. en de 49-jarige mevrouw E. II.K. uit: Vlissingen, werd aangereden oj» de zebra op de hoek Paul Kruger- straat-Van Dishoockstraat. Man en vrouw werden met ernstige verwondin gen opgenomen in het ziekenhuis „Be- thesda". Het ongeval onstond omstreeks zeven uur. De automobilist schijnt op de plaats van het ongeval even te zijn gestopt, maar direct daarna is hij de Irislaan ingereden. Toen de politie ter plaatse arriveerde was de wagen verdwenen. Het was een "as om MuTdeibuVg'buito'i'i"rt'e'"rcee'-[ 9p.el Car-avijn, eroengri.ja gekleurd I Harftrflïlrip nit IQSS/'Rft Ho mifn ling te laten, besloot men toch mee te Warme keperflanel in frisse, vrolijke streepdessins 2 Jaar HU Kt st. p, m. Mleen geldig 28 oktober Lange Drill CO - 62 Middelburg I.ange Zelke 22 - Vlissingen Op aanvrage bezoeken wij L' gaarne. doen, in de hoop, dat daardoor de be zwaren in gunstige zin opgelost zullen worden. Geef uw lievelingsvogel het beste: éli IlliS verpakte vogelvoeders 1 daterende uit 1955/'56. De auto kwam gereden uit de richting Keersluis. De arts S. Wartena verleende het ge- j wonde echtpaar de eerste hulp. De man was bewusteloos, had waarschijnlijk een l hersenschudding en had verder verwon- dingen aan het voorhoofd. Zijn vrouw had een linkeronderbeenbreuk alsmede een lichte hersenschudding. nneTirTtTuv wmn De Vlissingse politie verzoekt de on- w bekende automobilist en andere getui- Droog en vrij zonnig weer, maar in gen van het ongeval zich te melden. Te-de ochtend plaatselijk nog mist. lefoon 01184-2555. I Zwakke tot matige oostelijke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2