De wintersporttijd staat alweer voor de deur Ronnie Tober was na één nacht populair I Eigenvervoer m Kunstpockets met vele reprodukties in kleuren T.V.-JOURNAAL VOOR GEHOORGESTOORDEN IN INVESTERINGEN - BEHALVE BIJ MIJNEN - DALENDE TENDENS TELEAC START IN FEBRUARI MET NASCHOLINGSCURSUSSEN PER T.V. G. I. M. VAN KEMENADE KRIJGT ZILVEREN HOUTZAAGMOLEN Labourregering wil meepraten over politieke eenheid FEEST VOOR FIJNPROEVERS IN FRANKFORT AAN DE MAIN Meesterkoks meten zich Radioberichten vorstverlet [oskam 210,- 201,- PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 WEEKEND-EXPOSITIE IN DE R.A.I. ZEKERHEID kopen D. C. VERMAIRE t. (iXtmlml 9-SIHT lAURENS-TJ. 01180-4148 Sedert gisteren is de noordhal van het Amsterdamse R.A.I.- gebouw vier dagen lang terrein van de wintersport. De ten toonstelling „Uw wintervakantie" die er tot en met maandag 26 oktober wordt gehouden wil zowel de doorgewinterde als de aspirant wintersporters die wellicht wat onwennig tegen hun eerste wintersportvakantie aan kijken een steuntje geven bij het organiseren van die vakantie. Want ook de wintersport is niet langer de vrijetijdsbesteding van de beperkte groep spor- tievelingen, ook hier bestrijken de reis- en verblijf mogelijkheden tegenwoordig een aanzienlijk breder terrein dan voorheen. In bijgaand artikel wordt een en ander verteld over die mogelijk heden. De keus is beslist: het wordt een wintersportvakantie. En met zo'n beslissing liggen dan meteen enke le brandende vragen op tafel: wel ke reismethode en welke logeer- accommodatie komen in aanmer king, aan welke eisen moet een eventuele ski-uitrusting voldoen, welke kledingstukken zijn onmis baar in de witte wereld? Om te beginnen is het reisdoel niet langer beperkt tot Zwitserland of Oostenrijk. Ook Italië, Joego-Sla- vië, Spanje, Frankrijk, Duitsland en Scandinavië bieden toevluchts oorden aan degenen die snakt naar een frisse en zonnige onderbreking van de meestal lange en sombere vaderlandse winter. De aangewezen weg is: uitgebreid adyies inwinnen over het specifiek karakter van het wintersportoord dat men op het oog heeftDat voor komt min of meer bedorven va kanties en er zijn toeristische in formatiebronnen genoeg in ons goede land, zoals de gerenommeer de reisbureaus, de A.N.W.B. en de Nederlandse Skivereniging. Beide laatste instellingen zijn gevestigd in Den Haag, Wassenaarseweg 220. Bij de informaties zal dan meestal moeten worden beslist over het vervoer: wintersporttrein of het vliegtuig Cal dan niet charter), dan wel de auto die eventueel met ca ravan kan worden uitgerust. Bij het eigen vervoer blijkt de ca ravan steeds populairder te wor den, vooral omdat hij als privé- onderdak in het wintersportverblijf kan worden gebruikt. Zo'n reis met autocombinatie stelt hoge eisen zowel aan de rijvaardigheid van de automobilist als aan het materiaal De A.N.W.B. kan over zo'n winter sportreis per eigen vervoer een heleboel nuttige en gedegen infor maties verstrekken en degenen die voor het eerst een dergelijke reis wil ondernemen doet er zeker ver standig aan eerst deze instelling te consulteren. Voor de op dergelijke trajecten er varen automobilist die weet waar aan hij begint signaleerden we hier een paar winterse snufjes op auto gebied: een nieuw type sneeuwket ting dat speciaal ontwikkeld is om rijden met hoge snelheid mogelijk te maken, een „klaarzichtstift" die bij regen en vorst tegen het beslaan van de autoruit kan worden ge bruikt, de rubber sneeuwketting, helderzicht-schermen, plastic dak hoezen, en een zogenaamde ski- safe, een hard plastic apparaat dat op slot kan en waarmee men de ski's op het imperiaal kan veilig stellen. Voorts is er ook een nieu we jodiumverlichting voor mist lampen. Voor de skiërs deze nieuwtjes: nieuwe veiligheidsskibindingen met drie verschillende instelmogelijkhe- den, uit kunststof vervaardigde blizzardski's, die bijzonder duur zaam worden genoemd, metalen stijgijzers en een speciaal model schoen, de zogenaamde schnallen- schoen die gemakkelijk aan en uit te trekken is. Wie niet zo piepjong meer is en toch wil skiën zou eens kunnen informeren naar 'n bepaald soort kortere en bredere ski's die in dit geval veiliger zijn dan de traditionele exemplaren. Inmiddels is voor de beginneling de klemmende vraag gerezen: en voor In de reeks „Zwarte Beertjes-ki pockets", die onder redactie s-kunst- HPI staat van Anthony Bosman, zijn vier deel tjes verschenen, die respectievelijk handelen over Titiaan, El Greco, Con stable en Hiroshige. Dr. W. Robinson, conservator van het Victoria en Albertmuseum in Londen, verzorgde de monografie over de Japanse kunstenaar Horo- shige (1797-1858). Via een gedegen inleiding en talrijke reproducties in kleur en zwart-wit krijgt men een goed beeld van deze meester van de Japanse houtsnede. Deze kunstenaar, die een grote invloed heeft uitge oefend op de kunst van de westerse impressionisten, is in ons land wei nig bekend. De meeste van zijn wer ken hangen in Londense musea. De Britse schilder John Constable, de enige Engelsman, die volgens Ro- fers Fry een wezenlijke bijdrage eeft geleverd tot het idioom van de Europese schilderkunst, leren we kennen via de inleiding die dr. Phoe be Pool over hem heeft geschreven. Van het werk van deze schilder, die oorspronkelijk molenaar was. hetgeen zijn voorliefde voor het schilderen van landschappen mag verklaren, zijn een aantal voortreffelijke repro ducties opgenomen. Denys Sutton, hoofdredacteur van het bekende Engelse kunsttijdschrift Apollo, schreef èen origineel en ver helderend essay over de religieuze en mythologische aspecten in het werk van Titiaan, die geldt als het hoogtepunt van de late Renaissance. Van deze man ,dïe op een hartstoch telijke wijze verhevenheid en reali teit wist te verenigen, zijn in het boekje enkele fascinerende zelfpor tretten opgenomen wanneer zal ik gaan? Het is wel belangrijk om te weten dat tussen 5 februari en 1 maart de prijzen het hoogst zijn en de skiklassen het volst, want dan woedt namelijk het hoogseizoen. Naarmate het seizoen vordert kan er meer zon komen, daartegenover staat dat volgens de kenners de sneeuwconditie in janu ari beter is dan in februari. Op welk tijdstip men ook gaat, on misbaar is: de strak sluitende ski broek van rekbare stof, die veel bewegingsvrijheid geeft, schape wollen sokken of speciale skisok ken, warm ondergoed, een trui en een windjack dat niet alleen wind- dicht maar ook waterafstotend moet zijn. Voor de skiërs zijn ski's en de bij behorende schoenen het belang rijkst, maar ook de wintersporter ra die alleen maar wil wandelen heeft J&> bergschoenen of in ieder geval zeer stevige wandelschoenen met pro fielzooi nodig. Waarbij dan nog de goede raad wordt gegeven om dit stevig materiaal ongeveer een maand tevoren al in te lopen. Knie broeken met kleurige wollen sport kousen die corresponderen met de trui die daarbij wordt gedragen zijn ook zeer en vogue. De apres- skikleding is een hoofdstuk apart, een zeer modieus hoofdstuk zelfs dat wel enige extra investeringen zal vergen. Ten slotte de kleinere maar alleszins onmisbare zaken: een goede zonnebril en dito zonne crème, vet om de huid tegen koude en zon te beschermen, speciale ski handschoenen of wanten ofwel twee paar handschoenen die over elkaar kunen worden gedragen, eventueel twee dunne pullovers die over elkaar gedragen meer warmte kunnen geven dan een zware trui. Heel belangrijk is een skiverzeke ring die niet veel hoeft te kosten Met Ingang van 3 november, zendt <le N.T.S. dinsdagavond van 19.00 tot 19.30 uur op Nederland 1 een journaal voor gehoorgestoorden uit. Voor dit journaal wordt gebruik gemaakt van het week- joumaal. dat de N.T.S. op zaterdagmid dag uitzendt. De gesproken toelichtende tekst wordt vervangen door tussentitels, zoals die vroeger bij de stomme film gebruikt werden. Op deze wijze wordt elk onder werp zo uitvoerig mogelijk aangekon digd. Bij buitenlandse onderwerpen blij ven de gebruikte ondertitels gehand haafd. De oorspronkelijke geluidsband met achtergrond-muziek, effecten en op de film synchroon opgenomen spreeksters en sprekers wordt eveneens uitgezon den. Dit bevordert de duidelijkheid voor de vele gehoorgestoorden, die nog wel enig geluid onderscheiden. Van alle televisie-organisaties op het Europese vasteland is de N.T.S. tot dus ver de enige, die een journaal voor ge hoorgestoorden gaat uitzenden. Alleen in de tweede programma van de B.B.C. is sinds kort een dergelijk journaal op genomen. Daar werkt men evenwel niet met tussen-, maar met ondertitels. Het j Nederlandse systeem van tussentitels is gekozen op advies van de organisaties voor gehoorgestoorden. VERWACHTINGEN DIT JAAR LAGER Metaalnijverheid het meest actief (Van onze economische medewerker) Wy weten nu precies voor welk bedrag in 1963 is geïnvesteerd: door de industrie voor f 3037 miljoen. Dat is bijna 10% meer dan in 1962. Tellen wy er de In vesteringen in de bouwnijverheid en de openbare nutsbedryven bij, dan komen wy op een totaal van f 4008 miljoen. Interessant Is dat de ondernemers In 1963 hadden opgegeven dat zy voor een bedrag aan f 2829 mil joen aan vaste activa dachten te bestellen. Dat is dus een goede f 200 miljoen meer geworden. Voor het jaar 1964 den ken die ondernemers voor een bedrag van f2811 miljoen aan vaste activa te bestellen. Christelijk Cultureel Studiecentrum Skiërs die straks ergens in Europa besneeuwde berghellingen zullen af dalen oefenen hier nog op de kunst skibaan, een Nederlandse vinding op gebouwd uit matten die samengesteld zijn uit veerkrachtige en klimaatbe- stendige borstels van kunststof. Ne derland beschikt momenteel over twee kunstbanen, een in Leidschen- dam en een in Heerhugowaard. en onnoemelijk veel nut kan afwer pen. En dan is het zowel voor de begin ners als voor de gevorderden nut tig om te weten dat tegenwoordig in ons land ook de mogelijkheid voor droogskiën bestaat op een tweetal kunstskibanen. Namelijk in Leidschendam en in Heerhugo waard. Tienerster uit Amerika... Volgend jaar bij Snip en Snap (Van onze radio en t.v.-redacteur) De stichting „Teleac" begint in februari van het volgend jaar met haar tele visieuitzendingen. Teleac, een initia tief van de Nederlandse. Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, brengt programma's van voortgezet onder wijs, na-scholingscursussen per tele visie dus. Waarschijnlijk worden er programma's over technische aange legenheden gebracht. Ze zijn speciaal bestemd voor beperkte groepen ge- interesseerde kijkers. De nieuwe zendgemachtigde werkt sa men met de Nederlandse Televisie Stichting. De Teleac ontwerpt pro gramma's en trekt daarvoor mede werkers aan. De N.T.S. maakt zc cn zendt ze uit. De samenwerking ge schiedt echter op andere basis dan die met de Stichting Nederlandse Onderwijs Televisie. Voor het ma- (Van onze radio- en t.v.-redactie). Secretaresses van de A.V.R.O. vin den hem een sehatje, Ronnie Tober, de allernieuwste tien jaar een jongen rière van al tien jaar. Maar die viel in Amerika, waar zijn onders heen trokken toen hy drie jaar was. Vorig jaar december was hij voor het eerst in Nederland terug, liet toen z'yn ge zicht zien in het programma van Willem Duys „Voor de vuist weg", vertrok weer naar Amerika, om in augustus weer naar Nederland te komen, nu voorlopig voorgoed. Want het bevalt Ronnie Tober hier uitstekend en het gaat hem goed. Hij is door René Sleeswijk geëngageerd voor de Snip en Snaprevue van het seizoen 1965-'66. Zaterdag was hij de grote verrassing en het even grote succes van de tienerartiestenmanifes- tatie „0 uur 5" in het Amsterdamse Concertgebouw. Zaterdag 7 november staat bij in een t.v.-showtje voor de A.V.R.O., zondag 15 november treedt hij op in de Cor- rie Brokkenshow. Hij heeft al heel wat radiouitzendingen bij de A.V.R.O. voor de boeg en ook de aanvragen om op avonden in het land te zingen lo pen binnen. Phonogram maakt bin nenkort een plaat van hem. En Lou van Rees heeft hem benaderd voor het songfestival in Knokke 1965. ACCENT Ronnie Tober spreekt Nederlands met een accent. Hij is uiterst beleefd en hij is bijna kinderlijk bescheiden. Die dingen bij elkaar maken dat de radio- dames in Hilversum, die contact met hem hebben, gecharmeerd zijn wan neer hij. op elke vraag voorkomend antwoordt met j, of, nee mnffrouw, verlegen en ontwapenend zegt: „juf frouw, muffrouw, ik weet het niet, oh, het maakt me zo in de war". Twee jaar geleden sprak Ronnie bij na helemaal geen Nederlands. „Maar toen kwam mijn opa naar Amerika en moest ik wel. Het blijft echter moeilijk seentences te bouwen, ik be doel: zinnen. Bij mijn opa woon ik nu. In Bussum. Hij is 85. Vorig jaar moest hij zijn brommer wegdoen. Hij was zo kwaad, want 'n fiets vindt hij iets voor oude meneren, heren, hoe zegt U dat ook alweer". DE BESTE Toen Ronnie negen was won hij een nieuwelingenwedstrijd van het plaat selijk televisiestation in Albany, waar zijn ouders wonen. Hij zat ook in een kerkkoor. „Ik was een jonge sopraan, o ja, jongenssopraan". In heel Ame rika zong hij in kerken. Toen hij zes tien was werd hij nationaal, junior master, het beste jongerentalent van Amerika. Dat was op de dag zes jaar nadat zijn zus Joyce rolschaatskam- pioen van Canada en de Verenigde Staten was geworden. Hij heeft in het Witte Huis gezongen -voor president Kennedy en hij heeft in zomerproduk- ties van musicals gewerkt. Maar ook in een supermarkt. Dat was vorig jaar. 's Avonds van negen tot drie uur zong hij in een nachtclub, over dag tussen acht en vijf uur droeg hij de boodschappen van klanten naar hun wagens. „Ik wilde geld verdienen om mijn vader naar Nederland mee te nemen. En toen ik in augustus kwam heb ik mijn moeder voor een paar weken meegenomen. Ze was ze ventien jaar niet in Nederland ge weest". FANCLUB Twee jaar geleden had hij in Ame rika een fanclub met 17.000 leden. Daar is nu niets van over. „Ze hou den meer van rock". Ronnie is geen rockzanger. Hij heeft voorkeur voor songs uit musicals. Hy doet dat voor treffelijk. Hij heeft een welluidende stem die echt zingt en hij weet hoe hij zich op het podium moet bewe gen. Dat is in het Amsterdamse Con certgebouw wel gebleken. Over dat nachtconcert is Ronnie best te 9preken. „Fyn publiek. In Ame rika gooien ze met biercans". En Willeke Alberti heeft haar arm om hem heengeslagen en gezegd dat ze hem het fijnst vond zingen van alle maal. „In Amerika. Oh, als daar een musical wordt uitgebracht solli citeren er honderden zangers en dan sers en danseressen. Ik wil in Neder land carrière maken. Wil heel graag blyven als ik het kan redden". N.T.S. krijgt eigen regiestaf De heer G.I.M. van Kemenade, lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant en oud-burgemeester van Uden, is giste ren op de houtdag in het Kurhaus in Scheveningen. de zilveren houtzaag molen voor 1964 uitgereikt. Het hout- voorliehtingsinstituut kende de onder scheiding toe, omdat de heer Van Ke menade een pleiter is voor moderne in dustriële houtbouw als een mogelijk! tot verruiming van de woningproaul De zilveren paitrokmolen werd hem door de voorzitter van het houtvoor- lichtingsinstitunt, de heer G. J. Kircz, erhandigd. Als burgemeester van Uden en lid Provinciale Staten heeft de heer Van Kemenade acties ondernomen in het provinciale bestuurscollege en in Vereniging van Nederlandse Gemeente om tot een snellere oplossing van de wo ningnood te komen door de industriële houtbouw in te schakelen. Hij slaagde er in veel gehoorde bezwaren tegen hou ten woningen te ontzenuwen. Zijn acties leidden er tevens toe, dat bij de centrale overheid een positieve houding ten aan zien van de houtbouw werd ingenomen. De centrale overheid is bereid de bouw van geprefabriceerde houten woningen te beschouwen als een welkome aanvul ling op de Nederlandse bouwcapaciteit. De zilveren houtzaagmolen werd in 1958 ingesteld en wordt jaarlijks toege kend aan iemand, die zich bijzonder ver dienstelijk. heeft gemaakt voor de bevor dering van een technisch, economisch en esthetisch verantwoord gebruik van hout. ken van de programma's van de N.O.T. weekt de N.T.S. regisseurs los bij de vijf omroepverenigingen. Voor het maken van de „Teleac"-pro- gramma's zal de N.T.S. een aparte staf eigen regisseurs, producers, scriptgirls en assistenten aantrekken, e Teleac programma's zullen buiten de normale zendtijd van de N.T.S. en de omroepen vallen. Teleac krijgt van de minister van o.k. en w. extra zendtijd. Veel van de programma's maar het moet nog worden uitge dokterd hoe het precies moet gaan Er is nog een ander verschil tussen de constructie van de samenwerking tussen de N.T.S. en Teleac en die van de N.T.S. en de N.O.T. Teleac krygt zyn geld voor het maken van de programma's, voor zover deze niet de regie en de uitzending betreffen, rechtstreeks van de minister van o. k. en w. Voor experimentele uitzen dingen op de televisie is voor het be grotingsjaar uit het kykgeld een be drag van drie miljoen gulden vryge- maakt. De N.O.T. krygt zijn geld via de N.T.S. De N.O.T. Is met deze constructie niet tevreden. Trouwens evenmin met het feit dat zij steeds verschil lende regisseurs krygt aangewezen. Dit heeft herhaalde malen tot moei- lykheden geleid. Dinsdagmorgen is te Amsterdam op gericht de stichting Christelijk Cultu reel Studiecentrum. De stichting heeft L.UCIUICM. n, .1*11 doel een studie- en bezinningscen- tussentitêls is trum te zyn voor studenten uit prot.- chr. kring die zich professioneel be nen op een der terreinen van de kunst en voorts ook voor hen die reeds de onderscheiden terreinen der verschillende kunsten werkzaam zijn. Vanuit het centrum zullen bovendien allerlei activiteiten worden ontwikkeld die ten doel hebben de kunstzinnige en culturele vorming in de meest uitge breide zin onder het prot.-chr. volks deel te bevorderen, zoals door het be leggen van conferenties en congres sen, kadertraining en zomercursus sen, bibliotheek en documentatie, als mede door het doen verschijnen van publikaties en periodieken In een commissie van aanbevelin; hebben zitting genomen: prof. dr. J E. Andriessen, mr. B. Biesheuvel, dr. J. Bosch, dr. E. Diemer, dr. H. A. Sohuring, ds. H. J. Velema, prof. dr. G. J. de Vries en prof. dr. J. Zijlstra. In het komende seizoen zullen onder auspiciën en met steun van de stich ting een drietal congressen worden ge organiseerd door een aantal studenten aan de Vrije Universiteit. Deze con gressen zullen worden gehouden in het conferentieoord „Op gouden wieken" te Scheveningen. Het eerste congres heeft tot onderwerp: de moderne kunst, en wordt gehouden op 6 en 7 november 1964. Als sprekers zullen o.a. optreden C. Rijnsdorp, H. Algra en de Belgische kunstenaar Paul van Hoevdonck, exposant op de tentoon stelling „nieuwe realisten" die de af gelopen zomer in Den Haag is gehou den. Het tweede congres vindt plaats op 12 en 13 februari 1965 en het derde op 9 en 10 april 1965. De beslissing over de plaats waar het studiecentrum zal worden gevestigd en wie met de leiding daarvan zal worden belast, zal nog dit seizoen worden genomen. De meeste bedrijfstakken denken dit jaar een lager bedrag te investeren dan zij verleden jaar als verwachting had den opgegeven. Zo zakt de metaalnijver heid van f 761 miljoen naar f 746 mil joen en de chemische nijverheid van f 563 miljoen naar f 533 miljoen. Sterk dalen de verwachte Investeringen by de papiernyverheid: van fill miljoen naar f 58 miljoen en bij de textielnijverheid f 265 miljoen naar f 201 miljoen. De- lagere bedragen aan investeringen (nogmaals het zijn verwachtingen) ty peren toch wel het veranderde inzicht dat de betrokken ondernemers In de eco nomische ontwikkeling hebben. Dat desondanks het totaalbedrag aan verwachte investeringen dit jaar maar heel weinig lager zal zijn dan vorig jaar, zit in de sterke stijging van de verwach te Investeringen bij de sector mijnbouw, veenderyen enz. Daar loopt het bedrag op van f 186 miljoen tot f 463 miljoen. De ondernemers in deze sector (de staatsmijnen dus) zijn wat van plan. Er is veelal een verschil tussen het be drag aan de ondernemers denken te be stellen en het bedrag dat zy in werke lijkheid bestellen. Een ondernemer kan nu eenmaal niet de gehele ontwikkeling voorzien en ook is niet alles vooruit te calculeren. Vandaar die afwijkingen. Hoogstens blijkt dus wel, dat de ver wachtingen voor 1963 en 1964 nage noeg geiyk zijn. Welke sector van de industrie Investeert nu het meest? Dat is de metaalnijver heid (incl. de scheepsbouw, vliegtuig- en wagenbouw). In 1963 bedroeg de inves tering f889 miljoen (29,3%). Op de tweede plaats staat de chemische ny verheid met f595 miljoen (19.6%). Aangezien door het C.B.S. bekend wordt gemaakt hoeveel personeel er op 30 juni 1963 in die bedrijfstakken was, kan ook berekend worden hoeveel er per persoon wordt geïnvesteerd. En dan komen wij voor de metaalnijverheid op f2200 per werknemer en voor de chemische nijver heid op f 8000 per werknemer. Dat scheelt dus nogal wat. Tot slot alleen nog dat het totale In de industrie geïnvesteerde bedrag van f3037 miljoen voor 64% uit diepte-in vesteringen (machines enz.) bestond en voor 25% uit investeringen In bedryfs- gebouwen. De Britse Labourregering wenst van meet af aan mee te doen met even tuele besprekingen over de Europese politieke eenheid evenwel zonder zich tevoren tot iets te verplichten. Dit is gisteren van gezaghebbende Britse zijde verklaard. Diplomatieke waarnemers zagen in dit besluit een aanwijzing dat de so cialisten in feite eenzelfde houding ten opzichte van de Europese politieke unie zullen aannemen als tot dusver de conservatieve regering deed. Men had verwacht dat Labour gereser veerder zou zijn. Minister Walker, buitenlandse zaken, zei gisteren de Britse banden met de Verenigde Staten en het westelijke bondgenootschap te beschouwen als het plechtanker van de Britse politiek. Ledenvergadering van bovengenoemde afde ling op donderdag 29 okto ber 1964, om 20 uur, in de Koudekerke. Het bestuur. Voor uw gouden en zilveren sieraden naar Moderne mensen typen brieven, rapporten, lessen. WESTKAPELLE Zuidstraat 66, telefoon (01187) 284. Het adres met GROTE SORTERING. Donderdags van 10-5 uur ln Middelburg, Hoogstraat 7. Wij bieden U een goede j keus uit diverse beroemde merken. vanaf 179,- MET 1 JAAR GARANTIE. Tevens ontvangt U gratis een uitgebreide handleiding voor vlot leren typen. S90 schotels Vjjf Nederlandse chef koks, ware kunstenaars op culinair gebied, gaan ons land vertegenwoor digen op de elfde inter nationale kookkunst tentoonstelling, die van 30 oktober tot en met 6 november in Frank fort aan de Main wordt gehouden. Ze zullen in Frankfort hun krachten nieten met die van con fraters uit Groot-Brit- tannië, West-Duitsland, Zwitserland, Israël, Rusland, Oostenrijk, de dat hun ontwerpen zijn roos, getuige de laatste Amerikaanse speciali teit, die bestond uit een De koks kunnen dan dikke, aan beide zijden niet op him met bruine suiker inge gaan rusten, smeerde plak ham In de periode van 15 november a.s. t/m 26 maart 1965 zal in het radio nieuws van vier uur 'zondags tien voor zesi worden bekendgemaakt of i verband met vorstverlet de volgen- e werkdag voor de vier bouwdistric- Eën van Titiaans leerlingen. El Gre- ten een verplichte of een vrijwillige co. leren we kennen, voorzover daar j doorwerkdag Li. bij deze schilder sprake van kan zijn, Als de volgende dag een normale uit de monografie van Charles Wen-werkdag is zal daarvan geen medede-; tinck. Het verbijsterende werk van hjng worcjen gedaan. De mededelingen I reproducties, en geven de langge- ingesteld n overleg tussen het minis- rekte figuren, zoals El Greco ze tene van volkshuisvesting en bouwnij- schilderde. mede de raadselachtig- verheid, de Stichting Verletbestryding heid. die telkens tot beschouwen Bouwnijverheid en de Nederlandse: dwingt. Radio Unie. Verenigde Staten rier Scandinavische landen. De Nederlandse equipe, geselecteerd door de Nederlandse Club van Chefkoks, bestaat uit de heren H Andeweg („De Cocagne" in Eind hoven), B. Schwab kasteel „De Hooge Vuursche" in Baarn) W. Stolk (hotel Maars- bergen), A. Kooy (Hil ton Rotterdamen A. V. Baede („Royal" in \rnhem). ')p de eerste dag van le tentoonstelling moet het team al voor de draad komen met een koud buffet van twin tig schotels. De gerech ten zullen van tevoren in Nederland zover mo gelijk worden voorge kookt. per K.L.M. naar .Frankfort worden ge vlogen en daar in de keuken van de Lufthan sa worden afgemaakt. nog lan; lauweren want hun volgende op dracht is, vier dagen lang elke middag te zorgen voor tweehon derd warme lunches. Deze gerechten worden geserveerd en verkocht aan de bezoekers in het Restaurnnt der Naties. Het heeft maandenlang van puzzelen en „ont werpen" gekost om van deze schotels weer iets nieuws en iets typisch Nederlands te maken. De heren geloven zelf. geslaagd. Zo „brengen" zij bijvoorbeeld een Zeeuwse schotel, waar in zontwatcrlekkernfjen uit Zeeland zijn ver werkt. Op voorgaande mani festaties van interna tionale allure hebben de deelnemers uit Ne- ge keer sleepten ze bij voorbeeld de hoogste nrijs ln de wacht. Hoewel gerechten als erwtensoep en zuurkool met spek typisch Ne derlands zijn, kunnen de koks daarmee na tuurlijk moeilijk in Frankfort aankomen. Het is dan ook iedere keer weer een heel pro bleem, gerechten te verzinnen die niet al leen Nederlands zijn. maar die ook in de in ternationale smaak val len. En daarmee schiet je gemakkelijk naast de Bijzondere vracht Het is wel een byzon- dere vracht die de K.L.M. op 28 oktober naar Frankfort zal vlie- ?en: twintig opgemaak- e schalen met zalm, ossehaas, ham, tarbot, gans kreeften, scam pistaartjes, kalfszadel, reerug, pate van parel hoen, watersnippen, kalkoen, lamsschouder- tjes, poulardes, vis, var kensribbetjes. forellen en krab. ïn de keuken van de Lufthansa wor den dan nog verwerkt drie galantines, twee honderd palingen, twee kisten mosselen, tien kilo kabeljauw, 210 borsten van parelhoen ders, twintig kilo spruitjes, twintig kilo tuinboontjes en tien munttakken... Met hun „vliegende schotels" hopen de Ne derlandse chefkoks de hoogste treden van het erepodium te bereiken. Zodat we trots kunnen zijn in Nederland. Trot ser nog op hen dan op die gouden plakken in Tokio. Want, zeg nou zelf, wat is belangrij ker, die eentiende se conde harder lopen of het allerlekkerst koken van de wereld 8t»««rs»lro»t 28 41 Tele'oon (01180)2727 MIDDELBURG Herziening plan van vanaf 60,- Van de Ree horloger - Juwelier Middelburg Markt 29 - Tel. 2760 Vlissingen Bollamvpark 20 Tel. 2385 Terneuzcn Nieuwstraat 14 Tel. 2284 Het hoofd van het gemeen tebestuur van Hoed eken s- kerke maakt bekend, dat een ontwerp tot herziening van het plan van uit breiding, uitbreidingsplan „Vreeland" benevens een ontwerp uitbreidingsplan in onderdelen, bedrijven Kwa- dendamme", in uitvoerige kaarten uitgewerkt met be bouwingsvoorschriften ter secretarie van deze gemeen te voor een ieder ter inzage ligt vanaf 26 oktober tot en met 22 november 1964 en dat belanghebbenden vóór 23 november 1964 daarte- ;en bij de gemeenteraad be zwaren kunnen indienen. Hoedekenskerke, 22 okt. '64. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Mr. M. SOMERS WIJ VRAGEN indiensttreding NAAISTER voor pomp en/of gordijnen. Voor hele of halve dagen. Sollicitaties aan de afd. perso- j neelszaken, Lange Delft Mxd- delburg en Glacisstraat Vlis- singen. MIDDELBURG VLISSINGEN DEL-MOD EN RALPH kostuum- en mantelfabrieken met een wereldvermaardheid. Bobbe toont U de gehele collec tie mantels en kostuums van DEL-MOD en RALPH. Flausch bouclé riante kraag van white coat of in zuiver scheerwol met vorstelijke nertskraag Elke dag opnieuw modieuze verrassingen. Voor uw betere damesconfectie Eerst kijken bij UW MODEHUIS IN VLISSINGEN CA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 8