Schrik van Pieter Jasperseplein te Goes stond voor de rechtbank „Kasporgo"=Goes nodigt Turken bij jubileum Middelburgse adjudant benoemd tot officier Bevrijders Walcheren zijn gearriveerd Als M. dronken was gingen deuren op slot en werden vrouwen uitbesteed ALMANAK JUDO Afscheid van „meester" Mosselman Herdenking bevrijding in interkerkelijke dienst in Vlissingen Bewoners Hogeweg- flats krijgen alleen verhuiskosten terug Actie concertvleugel voor 20-jarige Z.V.U. EXAMENS hang- en sluitwerk Gereformeerde kerk Haamstede werd officieel geopend 2 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT ZATERDAG 24 OKTOBER 1954 VERDACHTE AAN 34STE VEROORDELING TOE De schrik van het Goese Pieter Jasperseplein stond gistermorgen in Middelburg voor de rechtbank. Het was C. M. oud 55 jaar, voor wie nu hij wegens aanranding van de eerbaarheid van een vijt- tienjarig meisje en het plegen van huisvredebreuk voor het hekje moest verschijnen een 34e ver oordeling te wachten stond. Ieder een was bang van hem, zeker wan neer M. een flinke borrel op had. want dan kon hij danig agressief zijn. Dat viel namelijk af te leiden uit de woorden van de officier van justitie nir. J. L. Andreae. „Wan neer M. in een dronken bui ver keerde, gingen de deuren op het pleintje op slot, werden er gren dels overgehaald en trachtten de vrouwen zich het vege lijf te red den door elders in de stad te gaan slapen", aldus de officier. In de nacht van de 25e augustus bracht de Goesenaar het Pieter Jasperseplein weer ln rep en roer. Na een kroegen tocht werd hg in de nacht omstreeks half twee door een automobilist thuis afgeleverd. In plaats van zijn eigen bed op te zoeken drong hg een naburige wo ning binnen, forceerde daar een slaap kamerdeur. die „op de knip zat", waar Bet je de V. (52) en haar dochtertje An- ontstond door het binnendringen van AL Gelegenheid om zich daar aan het meis je te vergrijpen, werd hem nauwelijks geboden want gegil deed hem op de vlucht slaan. Niemand anders In het sehynsel van een petroleumlamp je was de man echter herkend. Boven dien bevestigde op de zitting een aantal getuigen, dat zy een glimp van de weg rennende M. hadden opgevangen. Ove rigens was men er al bij voorbaat var overtuigd dat niemand anders dan M. tot zoiets In staat, zou zyn. Getuige J. S. was op het hulpgeroep afgekomen. B. K. had ook wel horen schreeuwen, maar was veiligheidshalve nog even in huis gebleven, totdat hy ook de anderen n buiten zag komen. Bovendien had hoofdagent C. M. D., die M. later slapend achter een logeerbed in zyn eigen huis aantrof, voetsporen van verdachte ontdekt. Het was deze politieman, die vertelde dat het onder zoek enigszins bemoeilijkt werd omdat sommige mensen bang waren een ver klaring af te leggen, waaruit kon wor den geconcludeerd, dat M. een ware ter reur op de omgeving uitoefende. De Centrale verwarming S AWE MA NV Nedtistraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Z.eeuwse Engels Toen twintig jaar geleden de be vrijdera voor de eerste keer op Walcheren verschenen, was een veel geringer aantal burgers dan thans in staat met hen tot een redelijke gedaehtenioisseling te komen. We herinneren ons selfs een burgemeester op één van de dorpen, die bij de intocht van een eenzaam opererend groepje com mando's haastig in z'n ambtske ten schoot en het gemeentehuis uitstormde, maar eenmaal buiten zich plotseling realiseerde, dat zij slechts met het hart dezelfde taal spraken en er van enige conversa tie geen sprake kon zijn. ,Js er hier iemand die Engels spreekt T" zag hij om zich heen en omdat er iemand was, kon hij vervolgen: „Vraag dan es aan zo'n soldaat of ik de vlag kan uitste ken." Film en televisie hebben intussen een aardig steentje bijgedragen fot een beter begrip en voor toie lust heeft, staan er altijd wel har telijke leraren klaar die ons willen bevrijden van het gevoel, een knurp te zijn. Bovendien hebben we nu een televisiecursus Engels voor beginners, waarvan wij on langs met veel genoegen de lessen twee en drie hebben gevolgd. Een charmant duo, Walter en Conny, leidt de kijkers langs al lerlei zaken, waarbij één van hen het 7iiet ontziet zich als een knurp te gedragen, zodat zich een ge sprek als dit kan ontwikkelen: What is this This is a bottle. Js this a bottle Yes, this is a bottle. Dan komt er nog een mrs. Black op de proppen, die ook al wil roe ten of dit. een bottle is, wat de regisseur in staat stelt, het spel letje met de bottle nog eens op te voeren. Van les twee herinneren we ons, dat ze voor wat de zelf standige vaamwoorden betreft in hoofdzaak was gewijd aan milk bottle, umbrella en flour, waar bij de betekenis van het laatste woord treffend werd geïllustreerd door een volle zak meel krachtig over de knurp uit te storten. En hoewel de zin van de combina tie ttfln paraplu en meel ons weer eens volkomen ontgaan is, onder schatten we de waarde van deze in de vooravond uitgezonden les sen niet meer, nu een Middelburgs meisjes van een jaar of zes tijdens de jongste stortregens op een dame met een paraplu wees en zei: „Kijk mam, een umbrella. Wat jammer hé, dat die regen geen flour is". man kon eerst de volgende dag, nadat hij zijn roes had uitgeslapen, worden verhoord. Niets herinneren „Ik kan me er niets van herinneren", herhaalde de man verschillende ke ren tijdens de zitting van de recht bank onder presidium van mr. P. van Empel. „Maar dat hij het zich niet herinnert betekent nog niet dat hij het niet gedaan heeft", aldus de officier van justitie, die het ten laste gelegde bewezen achtte. „Men moet in die Goese buurt veilig en rustig kunnen leven", zo zei mr. Andreae, die aan het eind van zijn requisitoir een jaar en zes maanden gevange nisstraf eiste. In zijn pleidooi zei raadsman mr. W. K. H. Dieleman het bevreemdend te vin den, dat er zo weinig was gerapporteerd over de persoon van de verdachte. Hij vond het een groot gemis dat er aan deze kant van de zaak geen aandacht was besteed. „We moeten niet al te gauw zeggen dat het een hopeloos ge val is", zo betoogde de raadsman. Hij vroeg de rechtbank een rapport over de persoon van verdachte te laten uitbren gen, zodat de rechtbank zich daarop zou kunnen baseren bij het bepaalen van de strafmaat. Uitspraak in deze zaak op 6 november. Een vreemde handeling met een auto door M. J. B. uit Goes was de oorzaak van de dood van zekere van de V., die tussen twee auto's bekneld raakte. Om een vrachtauto te verplaatsen zou hg staande buiten de auto met zgn handen de pedalen hebben bediend. Door de versnelling niet in de vrijstand terug te brengen kon het gebeuren dat de vracht auto naar voren sprong met het boven vermelde noodlottige gevolg. De offi cier van justitie vond dat er sprake was van grove schuld omdat verdachte door niet normaal in de auto te gaan zitten de wagen niet meer in zijn macht had kunnen houden. De eis van mr. Andreae luidde een geldboete van f 150.subs. 30 dagen. Raadsman mr. J. J. van der Weel voerde aan, dat grove schuld niet aanwezig was, omdat er hier een men selijke fout was gemaakt door de handle niet ver genoeg of te ver door te druk ken. Hij vroeg op gTond daarvan vry- spraak voor zyn cliënt. Verduistering P. G. L. T. uit Breda zou zich op ver-1 schillende tydstippen ln Borssele als ad ministrateur van een zandtransport- raaatschappij bedragen bestemd voor het bedryf hebben toegeëigend. By elkaar werd ongeveer f 1250.„gemist". Naar de mening van verdachte was het te kort ontstaan doordat hij posten niet had geboekt. „Ik moest ln een rommelige sfeer in drukke tyden mijn werk doen. Het wachtwoord van de maatschappij was paniek", zo zocht verdachte naar een verklaring voor het feit. De recht bank kon er niet helemaal uitkomen. Daarom werd do zaak voor nader on derzoek naar de feitelyke oorzaken te rug venvezen naar de recliter-commis- saris. „Het was uit geldgebrek", zei de Middel burger J. van S. die samen met N.B. uit Vlissingen terecht stond wegens po ging tot inbraak in het warenhuis van Moerman en diefstal van een geldkistje uit de Alassiobar te Middelburg. Bij Moerman had het tweetal horloges weg willen halen. Het was in dit geval by een vrome wens gebleven, want ze konden on danks allerlei pogingen niet binnen komen. Met de diefstal in de Alassio bar kwamen ze ook al niet ver, want het feit, dat B. kans had gezien sleutels van de achteruitgang van de bar te pakken te krygen bleef niet onopgemerkt. Zo kon het gebeuren dat de insluipers toen ze met een geldkistje met overigens enkele bankbiljetten van weinig waarde, de aftocht bliezen in de armen van de politie liepen. Tegen S. eiste de officier van justitie mr. T. Lebret een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek de tijd in preventieve hechtenis rebracht. Tegen B. werd een cel van 12 maanden met aftrek ge- eist. Raadsman mr. J. J. van der Weel had ten aanzien van Van de S. wel een ern stige correctie verwacht. Een lange on voorwaardelijke gevangenisstraf zou naar zyn mening echter het bedrijfje van zijn cliënt kunnen schaden. Deze straf zou hem verhinderen weer een maatschappelijk bestaan op te bouwen. Over de straflyst van Van de S. zei mr. van der Weel nog dat het grotendeels mislukte pogingen betroffen. De raads man schetste B. als een man, die ver- schrikkeiyk moeilyk zyn draai kan vin den in de wereld. Weinig bemoedigend „De eerste kwart eenw die hij achter de rug heeft is weinig bemoedigend", aldus mr. Van der Weel. Hij vroeg tenslotte de rechtbank de straf in overeenstem ming te brengen met wat er werkelyk gebeurd is, zo mogelijk met een gedeel telijke voorwaardelijke celstraf. Tegen J. W. uit Midelburg die tezamen met B. een fles drank in de bar achterover had gedrukt werd bij verstek twee weken voorwaardelijk, (twee jaar proeftijd) en een geldboete van f 100.subs. 20 da- g?n geëist. e woonwagenbewoners A. K. van S. uit Middelburg en A. de V. uit Goes, die een hoeveelheid koperdraad by Polak te Middelburg hadden weggenomen, maar er overigens niet ver mee kwamen, hoor den beiden een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftyd van twee jaar tegen zich eisen. SPORTSCHOOL /FEL IX JANSSENS". Aanmelden: VLISSINGEN, Oranje straat 8, zaterd. 2-5 u„ woensd, 2 - 9 u., vrydag 7-9 uur. MIDDELBURG, Herengracht 52. dinsd. en donderd. van 5-9 uur. GOES, Westsingel 90 a. zaterdag 11-4 u., maand, en dinsd. 5-8 uur. Tel. aanmeldingen: 01650-5548. Jeugdjudo vanaf 6 jaar. Personenauto botste tegen lijnbus A.M.Z. Doordat hij geen voorrang verleende kwam A. L. uit Wemeldinge vrijdag avond omstreeks zes uur met zijn personenauto op de kruising West- slraat-Dijkwelsestraat te Kapelle in botsing met een lijnbus van de A.M.Z. L. wilde vanuit de Dijkwelsestraat de Weststraat indraaien, op het moment dat de bus aangerden kwam, die op weg was naar Goes. Bij de botsing deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Wel was er materiële scha- ZAALVOETBAL INDE SPORTHAL MIDDELBURG Vanavond (zaterdag) wordt er in de meiyk de gast van de handbalvereni- EMM. Van 7 tot 8 ontmoeten beide "dstedeiyke cubs elkaar: het eerste half uur wordt een zaalhandbalduel af- ;ewerkt, daarna een zaalvoetbalduel. 'ervolgens zyn de handballers en hand- balsters van Volharding gasten van EMM. Tussen beide clubs worden drie wedstryden gespeeld, dames, heren en herenjunioren. De actieve rooms-katholieke Goese gymnastiekvereniging „Kasporgo" met haar al even rusteloze aanvoerder C. W. Vervest kan niet lang stil zitten. Enkele maanden na het grote internationale feest in de Ganzestad zyn er alweer plannen voor een volgend evenement: de viering van het derde lustrum van de vereniging. „Kasporgo" bestaat op 1 februari 1965 vijftien jaar. Dat zal natuurlijk opvallend worden gevierd. Al was het al- al door de gasten, die men dan naar Zeeland haalt: Slot van pag. 1 briefje met de naam van het zin waar zy zouden worden onder gebracht. Vervolgens vertrok een deel van het gezelschap per bus naar Middelburg, waar zy in het stadhuis door hun gastheren werden afge haald, terwyl een ander deel naar de In de Sint-Jaoobskerk te Vlissingen zal zondagmorgen om 10 uur een interker kelijke dienst ter herdenking van de be vrijding van Walcheren worden gehou den, waarin diverse predikanten zullen voorgaan. De liturgie voor deze dienst is zowel in het Engels als in het Neder lands te verkrijgen. De introïtus zal gehouden worden door rev. L. K. O. Spence. MC. RD. TD. Minis ter of Old Port Glasgow Parish Church. Rev. SDence was ten tijde van de bevrij ding legerpredikant by de 11 Armoured Division. De oud-testamentische schrift lezing wordt gehouden door major gene ral E. Hakewell Smith, CB. CBE. MC. JP, de voormalige commandant van de 52 Lowland Division. De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal de tweede schriftle zing houden. Het gebed voor de predi king zal worden uitgesproken door rev. W. Popham Hosford, MBE. MA. RD, landelijk deken van de Engeise Kerk. De prediking houdt rev. T. J. T. Nicol, MBE. MC, MA. CF, Senior Church of Scotland, legerpredikant bh het hoofd kwartier van het Britse Rtttueger. Na de prediking zal ds. Y. van der Schoot, re serve legerpredikant bij het Garaizoens- commando Bergen op Zoom en voorzitter van de centrale kerkeraad Vlissingen, een uitleg geven in het Nederlands. Hier na zal ds. Van der Schoot voorgaan in ■naSaz ap ua uapaqjooA aap jsuaip ap De liederen die gezongen worden, komen zowel in de Engelse als in de Neder landse gezangenbundels voor. De zang zal begeleid worden door de First Band Royal Highland Fuseliers. Het orgelspel tijdens ae dienst verzorgt de heer P. Vóór de interkerkelijke dienst zal in het Katholiek Militair Tehuis in de Helle baardierstraat een H. Mis worden opge dragen door de vlootaalmoezenler pater W. Toering. De H. Mis begint om negen uur. Na afloop ervan zullen de rooms- katholieken de dienst in de Sint-Jacobs- kerk bijwonen. Kerstgroetenactie voor militairen overzee De dienst Welzijnszorg van het leger organiseert evenals vorige jaren een kerstgroetenactie voor de familieleden van die militairen, die tijdens de kerst dagen in Suriname, de Nederlandse An tillen of op aldaar gestationeerde sche pen verblijven. Het ligt in de bedoeling de stemmen van 800 families -- jes vast te leggen, die dan verzonden zullen worden en tijdens de kerstdagen uitgereikt. Degenen, die van deze gelegenheid ge bruik willen maken, dienen zich op 2 november om 16.30 uur bij het protes tants militair tehuis. Zuidsingel 126 te Middelburg te vervoegen. Johanneskerk te Vlissingen ging om daar met hun gastheren en gast vrouwen kennis te maken. Omstreeks zeven uur arriveerden ook al de „old comrades" ln de Johanneskerk. Om kwart voor acht was vrijwel ieder een vertrokken. Maar om half negen stond er nog steeds één man: Gra ham Banninger. Hij had het papier tje met de naam van het gastgezin verloren. Tenslotte had hij maar la ten telefoneren naar een kennis in Wissenkerke. Die zou hem wel ko men halen... om half negen stond hy er nog. Want de auto van die kennis was nog niet thuis. De organisatoren van de herdenking hadden ook een aantal Belgen uit genodigd. Van hen hadden zy echter geen enkel antwoord ontvangen. Wie schetst de verbazing van de mensen die voor het onderdak van de gasten moesten zorgen, toen zich in de Jo hanneskerk een vijftiental Belgen meldde om ingekwartierd te worden. (Voor meer nieuws over ders zie pagina 7) bevry- Een beeld van de drukte vrijdag avond in het Middelburgse stadhuis. Daar werden de mannen van de Lowland Division, die naar Walche ren zijn gekomen voor de herden king van de bevrijding, verzameld om kennis te maken met hun gast heren en gastvrouwen. (Foto P.Z.C.J leen al door de gasten, die men dan naar Zeeland haalt: de exclusieve Turkse Baskanlik" i Istanboel. Van 6 tot en met 13 februari zullen de deelnemers ervan voor een uitbun dig lustrumfeest in Goes zorgen. Tweemaal een optreden in Goes en waar schijnlijk nog „expedities" naar andere Zeeuwse steden. Middelburg en Temeuzen hebben al belangstelling getoond. Het zullen spectaculaire pro gramma's worden, want de Turken in hun kleurige nationale kostuum ko men met mesdansen, zwaarddansen en nog veel meer. Ze hebben al in heel wat buitenlandse steden opgetreden: New York, Berlijn, Genève. Aken. Met deze bijzondere afvaardiging van „The National Students Federation of Turkey" is „Kasporgo" erg gelukkig. De groep komt ook in 1966 naar het folkloristische zomerfeest in Goes. Ter inleiding op de lustrum festi viteiten zal er op 6 en 7 november aanstaande in Goes al een zogenaamde „fancy-fair" van „Kasporgo" in het Schuttershof te zien zijn. En dan kykt men natuurlijk alweer verder bij de Goese vereniging. Naar de buitenlandse trip van volgend jaar: Zweden en Finland staan dan op het programma, folkloristische feesten in Laplands Asele en het Finse Turku. Dat zal zich allemaal afspelen tussen 13 juli en 31 juli. De negen- tiendaagse reis zal wordtn gemaakt met de Franse groep uit V'Jlefranche. „U krijgt alleen de verhuiskosten ver goed" was de strekking van de brief die de drie Vlissingse gezinnen, die dinsdag in allery! hun op instorten staande flat aan de Hogewe'g moesten verlaten, gis teren ontvingen. De brief was afkomstig van de woningbouwvereniging „Gemeen- schappelyk Belang", eigenaresse van de flats, en vormde een hele teleurstelling voor de gedupeerden. „We verkeerden in de veronderstelling dat ze alles zouden betalen", zei men ons van de zijde van deze bewoners. Met dat alles bedoelden zij de onvermijdelijke kosten, die het betrekken van en andere woning met zich meebrengt. Die andere woning hebben ze intussen allen, daar heeft de woningbouwvereniging voor ge zorgd. Eén van de gezinnen heeft de toezegging gehad, dat er over drie weken een an dere woning beschikbaar is. De anderen hoorden, dat ze misschien twee jaar in hun huidige woning zouden blyven. „Ik blijf geen twee jaar met kranten voor de ramen zitten", zei één van de huisvrouwen. De woning is daarom ge heel ingericht. Zorgvuldig is men omge sprongen met de vloerbedekking en de gordijnen die men al had. hetgeen ech ter niet wegnam, dat er het één en ander nieuw moest worden aangeschaft. „Daarna hoorden we. dat we hier uit moeten, zodra er een geschikte woning voor ons is. De kosten die we gemaakt hebben worden niet vergoed, behalve de kosten van het verhuizen zelf". Er is thans een comité aan het werk, dat zich tot doel stelt een vleugel voor con certen in Zeeland aan te schaffen. Aan- teit in januari aanstaande. Er is op dit ogenblik namelijk geen concertvleugel beschikbaar waarop beroepspianisten een recital kunnen geven. De Z.V.U. zou zich bijzonder gelukkig pryzen als zij de beschikking over een dergelyk instru ment had, dat zij zou kunnen beheren en (behalve voor haar eigen concerten) on der bepaalde voorwaarden ook beschik baar zou kunnen stellen aan andere con- certverzorgende instellingen in Zeeland, Het comité heeft voorlopige besprekin gen gevoerd, o.a. met het Anjerfonds Zeeland en het provinciaal bestuur en daarby is gebleken dat realisering van dit plan binnen de mogelykheden valt. Er zal een totaalbedrag nodig zyn van 25.000. Er zyn thans subsidieverzoeken uitgegaan naar de Zeeuwse gemeenten, naar scholen en naar bedrijven, terwijl bovendien een actie is gestart onder de leden van de Z.V.U. In het comité hebben zitting genomen G. A. de Kok, Middel burg, voorzitter, mr. H. Bruin, Middel burg, secretaris, L. Hortensius, Oost burg. drs. K. de Jong Ozn.. Goes. A. P. van de Kamer. Middelburg en J. L. Le- gemate, Zierikzee. De Zeeuwse Culturele Raad heeft zijn instemming met de actie betuigd. Op grootscheepse wijze heeft Kou- lekerke vrijdagmiddag en -avond afscheid genomen van hoofdonder wijzer H. A. Mosselman wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens de feestelijke vie ring, waarop vrij maandag nader zullen terugkomen, werd de schei dende hoofdonderietjzer dank ge bracht voor alles wat hij voor de school en voor Koudekerke heeft gedaan. Op de foto: de heer en me vrouw Mosselman bij een deel van de geschenken. Bij het te Middelburg afgenomen exa men voor het hoger technisch diploma waterbouwkunde „Zeeland" slaagde uit de gemeente St.-Annaland de heer T. KUNST Prettig geluid bij het Zeeuwse Kamerorkest Het Zeeuws Kamerorkest onder leiding van Francois Olivier heeft gisteravond in de grote zaal van „De Prins van Oranje" te Goes een verrassende indruk achter gelaten. Dit Is wel de conclusie, die men uit het concert kan trekken. Dit heeft twee oorzaken. Normaal is de akoestiek in „De Prins van Oranje" niet al te best, maar men heeft dat enigszins ondervangen door achter het toneel een wand van board aan te brengen en met gunstig resultaat. Voorts was er een klein aantal toehoorders, meestal geen prettige factor, maar in dit geval kwam dit het geluid alleen maar ten goede. De klank van het orkest was vol en breed en dat was een aangename ge waarwording. De tweede verrassing was de discipline, waarmee het orkest werk te. Een discipline, die vooral vóór de pauze opvallend was. Na de pauze viel het orkest iets tegen. Men is nu eenmaal gewend, dat een concert naar een hoog tepunt voert en dat was nu juist niet het geval. Het concert begon met het concerto grosso „La Follia" op een thema van Correlli door F. Geminiani. Het was een vrijwel gave uitvoering met een vol, rijk geluid. Dit concert was een inleiding tot wat het hoogtepunt van de avond zou worden, namelijk het vioolconcert in D van G. Tartini met als solist Gerard Hettema. Het is werkelijk een belevenis geworden. Gerard Hettema liet uitbun dig, joyeus, soms ietwat losbandig spel horen. Maar die losbandigheid, gepaard gaande aan enkele slordigheden, vergat men als men luisterde naar de overgave, waarmee deze nog jonge violist speelde. Hij gaf dit boeiende concert veel luister, daarbij in niet geringe mate bijgestaan door het orkest, dat onder vakkundige leiding van Olivier de solist goed bege leidde. nooit op de voorgrond trad en hem uitstekend volgde. Het gedeelte voor de pauze werd be sloten met divertimento in B van Haydn, een charmant werk. charmant ook uit gevoerd door het orkest. Het is een wat luchtige compositie, die men juist aan voelde en vlekkeloos ten uitvoering werd gebracht. Tot de pauze had men dus barok- en rococomuziek gebracht. Na de pauze kwam de romantische mu ziek aan bod met de Schweizer Sinfo- nie van Mendelssohn. En juist dit was waar wij in het begin op doelden, minder dan het voorgaande. Het orkest haalde het. zeker in de twee eerste gedeelten, niet helemaal. Men speelde wat kramp achtiger. geforceerder, duidelijk boven de krachten. Jammer: want daardoor werd de goede indruk, die het concert tot de pauze achterliet, enigszins ver minderd. Maar al met al is het voor de muziekliefhebbers een goed bestede avond geweest. Zowel voor hen die speelden, als zij, die toehoorden. A. V. VRIJ ZELDZAME BEVORDERING De voorzitter van de woningbouwver eniging beaamde, dat alleen de verhuis kosten worden vergoed. „Voor de rest wil ik er niets van zeggen", was zijn commentaar. Simonse werd le luitenant Adjudant S. Sinionse uit Middel burg, werkzaam als leraar bij de le COAK te Middelburg, is bij keu ze benoemd tot le luitenant bij de koninklijke luchtmacht. Een der gelijke benoeming van een onder officier tot officier geschiedt slechts vrij zelden; luitenant Si monse is de derde onderofficier van de le COAK, die deze eer te beurt is gevallen. De benoeming tot le luitenant van de heer Simonse is afgekomen bij KB van 21 oktober jl. Hij wordt thans inge deeld bij de dienstgroep van officieren van vakdiensten van de koninklijke luchtmacht. Luitenant Simonse wordt toegevoegd als luitenant-adjudant van de commandant aan- en afvoersquadron Zuid in Prinsenbosch by Breda. Luite nant Simonse wordt op drie november a.s. in Kampen, waar de 2e COAK ge vestigd is, beëdigd. Luitenant Simonse (48 jaar en geboren Middelburger) heeft ruim 16 jaar by de le COAK gediend. Aanvankelijk was hij werkzaam op een advocatenkantoor. Zijn studie voor deurwaarder (bijna be ëindigd) werd door de mobilisatie in 1939 afgebroken, naar later bleek voor goed. Nadat hij na de bevrijding van Zee land in maart 1945 wegens buiten gewone omstandigheden was opge roepen als dienstplichtig sgt-majoor, werd hem in 194" bij het „afzw aai en" «Ie kans geboden in beroepsdienst te blyven, omdat er een groot gebrek aan administrateurs was. De heer Si monse greep deze kans en kwam in maart 1948 bij de COAK terecht. Op 1 november 1958 werd hij bevorderd tot adjudant, de hoogst bereikbare rang voor onderoflicieren. De benoeming tot deze nieuwe functie heeft verschillende consequenties voor luitenant Simonse, die vooral voor de voetbalwereld de Middelburgse ln het by- zonder en die van Zuid I in het alge meen, waarschijnlijk van minder pretti ge aard zullen zijn. Want als luitenant limonse mettertijd in Breda gaat wo- len, zal hy ongetwyfeld zijn voorzit terschap van de w Middelburg neerleg gen. De heer Simonse is er de man niet naar om vanuit een andere plaats een dergelijke taak voort te zetten. Ruim 32 jaar was hij bestuurder van Middelburg, sinds 1950 als voorzitter, waarbü onder zijn stuwende leiding de voetbalclub vorig jaar de le klas deri amateurs bereikte. Voorts is luitenant Simonse lid van de KNVB-bondsverga-1 dering en bestuurslid van de LBA voor Zuid I. zal voorts zijn functies in de onder- officlerswereld moeten neerleggen. Lui tenant Simonse was president van de der in Zuid-Nederland van deze vereni ging en lid van de ereraad van onder officieren in Nederland. Voor het betere AF EN TOE BUIEN* Nu en dan buien, afgewisseld door enkele opklaringen. Matige, nu en dan krachtige en langs de kust af en toe harde noordwestelijke tot noordelijke wind. Maximumtemperaturen van 6 In Haamstede is vrijdagavond de tot 9 Kradcn- nieuwe gereformeerde kerk officieel] ZON* EN MAAN* geopend. De berk in verband met' 25 oktober de badgasten zeer groot voor de klei-, zon op 07.22 onder 17.26 ne gemeente is al sinds begin juni Maan op 20.25 onder 12.43 in gebruik. De heer P. van Dalsen, oorzitter van de bouwcommissie vcr-j 26 oktober richtte de officiële overdracht. Wij Zon op 07.24 onder 17.24 komen hierop later terug. I Maan op 21.27 onder 13.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2