Middelburgse politierechter: „geen eigen rechter spelen" Plattelandsvrouwen ontmoetten elkaar uit Zeeland in Rilland BEZOEK DE BEURS BILLY WILDER'S GROTE TROEF IN HUMOR„IRMA LA D0UCE" AGENDA WALCHEREN Reclamegecaar aan de orde MARKTBERICHTEN VEROLME START WERFBOUW IN INDONESIË VRiJDAG 23 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oplawaai-verkopers voor het hekje GELDBOETES GEVOLG VAN MISHANDELINGEN Eigen rechter spelen is een bezigheid, die in Zeeland nogal graag wordt beoe fend. Dat leidt in de regel tot het uit delen van een oplawaai, tot uitdagen, duwen en stompen, soms gepaard gaand met een serie woorden, die de betrokke nen weinig vleiend voorkomen. Voor de Middelburgse politierechter, mr. Sieperda stonden donderdag heel mensen terecht, die zich schuldig hadden gemaakt aan mishandeling. „Ik heb hem gewoon in zijn nekvelletje gepakt", ver kondigde T. T. O. uit Terneuzen, die voor het hekje moest komen omdat hij zijn handen niet had thuisgehouden. En omdat men zoiets niet uit vriendelijk heid pleegt te doen, vond de officier var justitie, mr. J. L. Andreae het nodig om een geldboete van f 15 te vorderen. Er werd conform de eis gevonnist. Mevrouw A. F.P. uit Kruiningen had er duidelijk spijt van, dat ze op 2 sep tember in een café te Hansweert iemand uit een Belgisch gezelschap een watjekou had verkocht. Die man daagde me uit. Ik ben altijd voor iedereen in de weer. Ik sta altijd voor de mensen klaar", zo zei de vrouw, die nog onder de indruk van het gebeurde was. Uit haar verhaal viel op te maken, dat er tussen de Belg en mevrouw F., die in het café hielp, moeilijkheden waren ont staan, omdat de bezoeker een verkeerde consumptie had gekregen. Na van het drankje geproefd te hebben zou de man mevrouw F. hebben toegevoegd: „Gooi dat maar terug in de fles voor de schip pers". Dik doen „En dal heeft haar nog het meest ge troffen" vulde raadsman mr. P. C. Adri- aanse aan. Getuige a décharge A. B. ver telde de politierechter (donderdagmor gen was dat nir. A. W. Thöne) dat de Belg er op uit was om dik te doen. „Ik zou om een consumptie geen ruzie ma ken", zo was zijn mening. Gelet op het kennelijk irriterende optreden van de Belg, vroeg mr. Andreae een geldboete van f 20. Mr. Adriaanse voerde in zijn pleidooi nog aan, dat de vrouw zich het gebeur de erg heeft aangetrokken. Er werd conform de eis gevonnist. A. W. van der W uit Hulst werd we gens mishandeling veroordeeld tot een geldboete van f 10 (de eis luidde f 20 boete) en E. C. V. uit Sas van Gent kreeg een geldboete van f 10, omdat hij zich "aan eenzelfde feit had schuldig' gemaakt. In dat geval werd een geld boete van f 25 subs. 5 dagen geëist, maar omdat verdachte naar aanleiding van de klap een flinke schadepost te verwerken had gekregen, reduceerde de politierechter de boete. W. M. K. uit Hansweert werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met twee jaar proef tijd opgelegd, omdat hij in enkele maanden tijds uit een onbewoond pand te Zïerikzee 900 zakken had weggenomen, die een waarde verte genwoordigden van door de f 500. Mr Andreae eiste tegen K. een onvoor waardelijke vrijheidsstraf van 'rie weken. De politierechter legde de man nog de bijzondere voorwaarde op, dat hij binnen een half jaar het geld, dat hij de eigenaar van de zak ken nog schuldig is, zal terug beta len. verdachte niet In het bezit was van een rijbewijs. Zeven dagen zitten en negen maanden niet rijden, zo vroeg de offi cier. Er werd conform het requisitoir gevonnist. L. A. van B. uit Hengstdijk was ook al na een autoritje onder drankinvloed te gen een huis tot stilstand gekomen. Hij kreeg een gevangenisstraf van een week De rijbevoegdheid werd hem con form de eis voor de tijd van zes maan den waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd ontzegd. Niet begrepen Nauweljjks een dag, nadat hij een brief van het parket van de officier van jus titie had ontvangen, waarin werd gesteld dat hij wegens een overtreding niet mocht autorijden tussen 30 augustus en 27 oktober was C. van B. uit Vlissingen toch achter het stuur van zijn auto be kropen. „Het was helemaal niet tot me doorgedrongen", zo luidde zijn verweer. Mr. Andreae vroeg een geldboete van f 75 en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. „En als het nog een keer voorkomt dan eis ik een jaar intrek king van het rijbewijs", waarschuwde de officier. Mr. Sieperda vonniste conform. J. van der W. uit Goes moest zich don derdag voor politierechter mr. A. W. Thöne voor een dergelijk feit verant woorden. Bovendien was de Goesenaar dronken achter het stuur aangetroffen. In dit geval eiste de officier één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en zes, weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De politierechter maakte er vier weken van, waarvan twee voorwaardelijk en eenzelfde proeftijd. F. J. de R.. die een lid van het P.S.D.-personeel te Kruinin gen had mishandeld, werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot een geld boete van f 40. A. T. uit Borssele werd vrijgesproken van het hem ten laste ge legde: verduistering van een vat olie. De politierechter besloot hiertoe, omdat er geen sprake was van opzettelijke weder rechtelijke toeëigening. De Antwerpenaar F. L. wilde op 10 augustus te Kats wel eens zien wat er in een fuik zat. Op het moment dat hij ermee in zijn handen stond, kwamen twee mannen opdagen. Hij had toen snel zijn jas over de fuik heen gegooid. Daarmee laadde de jongeman de schijn op zich de fuik te hebben willen meenemen. De po litierechter achtte het bewijs echter niet geleverd en sprak de Belg vrij. De officier eiste een geldboete van f 30. W. van H. uit Goes werd donderdagmor gen bij verstek conform de eis veroor deeld tot één week celstraf, nadat hij onder drankinvloed een aanrijding had veroorzaakt. De ontzegging werd 12 maanden, waarvan 'zes onvoorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Vrijspraak De VHssinger W. K. werd donderdag vrijgesproken. Hij zou, terwijl hem een vaarverbod was opgelegd, toch met een gezelschap aan boord van zijn showboot vanuit Kortgene het Veerse Meer z\jn opgevaren. De zaak tegen K. kwam op 22 september voor de eerste keer voor de politierechter. Toen betoogde de Vlis- singer, dat hij toestemming had van de burgemeester. Deze verklaarde donder dag op do zitting, dat deze toestemming niet doorslaggevend kon zijn. De officier kwam in zijn requisitoir tot een eis van twee weken voorwaardelijk met daar naast een geldboete van f 250. Mr. Thöne sprak de man vrij, omdat niet bewezen was, dat er tijdens die bewuste vaar tocht passagiers aan boord van het schip van 20 Vlissingse winkeliers, die gehouden wordt ln het CONCERTGEBOUW op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 oktober. OP TRADITIONELE NAJAARSVERGADERING R1TTHEM Collecte De collecte voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront heeft te Rit- them opgebracht 52,31. FILMS IN ZEELAND Franse sfeer door Hollywood zeer goed getroffen Regisseur Billy Wilder heeft een indruk wekkend oeuvre van serieuze en minder serieuze films. Het zijn vooral die uit liet laatste genre, die hem lauweren heb ben gebracht. Een film zoals „Some like it hot", gemaakt in samenwerking met scenarioschrijver I. A. L. Diamond, voer de Wilder naar de top en deze film is pas thans overschaduwd door zjjn nieuw ste creatie: „Irma la Douce", opnieuw samen met Diamond gemaakt en op nieuw een komedie van het allerbeste soort. Concurrentiestrijd Dat de concurrentiestrijd onder de ber gers niet wordt gekenmerkt door een sportieve rivaliteit, is al meer dan eens tijdens een zitting van de politierechter verkondigd. Dit blijkt overduidelijk uit verschillende zaken. Tussen E. P. uit Hansweert en C. M. uit Terneuzen was op 6 juli ruzie ontstaan naar aanleiding van liet feit, dat M., aan wie niet was gevraagd om een brandje op een vissers vaartuig te bestrijden, toch met de hlus- singswerkzaamheden was begonnen, ter- wjjl P. ermee belast was. Het meningsverschil werd gemarkeerd door een vloed van scheldwoorden aan bet adres van M„ die dat van P niet slikte. Vandaar hnn aanwezigheid op de zitting van de politierechter. Conform de eis werd P. een geldboete van f 20 opgelegd. Voor verduistering van een woonwagen stond terecht J F de V. In zijn wagen in Hulst was brand uitgebroken. De ge meente haalde hem uit moeilijkheden door een andere woonwagen voor hem te kopen. De moeilijkheden ontstonden toen De V zijn huis op wielen ging rui len voor een ander, waarin ook al weer brand uitbrak. De officier wilde aller eerst vraagtekens zetten achter het feit. dat er tot twee keer toe brand was ont staan. terwijl de wagens goed waren verzekerd. Onbehoorlijk vond mr. Andreae het echter, dat verdachte gedaan had of de wagen zijn eigendom was. „Als U door de gemeente geholpen wordt verwacht men ook van II, dat IJ uw plichten nakomt", nldus mr. Andreae, die een maand celstraf met aftrek van voorarrest eiste. Raadsman mr. Tak bad weinig te zoggen op de eis. Wel achtte hij een opzettelijke weder rechtelijke toeëigening formeel niet bewezen. Mr. Sieperda bepaalde de gevangenisstraf op drie weken met aftrek, een uitspraak waarmee de man zichtbaar ingenomen was. Er werden donderdag tijdens de zitting van de politierechter weer gevangenis- traffen uitgedeeld aan mensen, die na drankgebruik niet meer in staat bleken om een auto te besturen. J. C. van der W uit Terneuzen had voor een kleine f 500 schade veroor zaakt, toen hij na cafébezoek met zijn auto tegen een voorgevel van een huis tot stilstand kwam Het alcoholpercen tage in het bloed bedroeg niet minder dan 2,27 promille. Bovendien bleek, dat Vlissingen: Alhamhra' Verraad op Montmar- tre, ZO uur 18 laar Luxor De beul van Londen 20 uur 18 Innr Concertgehouw- Autoshow 10-22 uur Middelburg - City Studio voor algemene kunstkring 20 uur Zorro en de drie muskeilers. 19 30 uur 14 Jaar Terneuzen: Luxor- Der Vogelhfindler 20 uur alle leeft Axel: Gebouw geret Kerk: Lezing van de heer P Jongeling over het werk van de Staten-Generual 20 uur Wcstdorpe: Kunsthandel Troutzaerte- Expo- silie Gérard Grassère Bergen op Zoom: Luxor: 's Nachts kan van alles gebeuren 20 uur De kampioenschappen van de postdui- venhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg over 1964 luiden als volgt: Onaangewezen kampioen Vitesse-hok: 1. P. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3. J. C F. Jopse, Fond hok: 1. J. C. F. Jopse; 2. J. van Belzen; 3. P. van Sabben. Jon ge duivenhok: 1. M. Jaspers; 2. J Hietbrmk; 3. P. van Sabben. Aangewe zen kampioen Vitesse-hok: 1. M Jas pers: 2. J. de Bel; 3. P. van Sabben. Fond-hok; 1. J. C. F. Jopse: 2. J. van Belzen; 3. P. van Sabben. Jonge duiven hok: 1. M. Jaspers; 2. F. Sijs; 3. J. van Belzen. Duifkampioenschappen: Onaan gewezen Vitesse: 1. J. C. F. Jopse; 2. P. van Sabben; 3. J. de Bel; Fond. 1. J. C. F. Jopse; 2. J. van Belzen; 3-, P. van Sabben. Jonge duiven: P. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3. M. Jaspers. Aangewezen kampioen Vi tesse: 1. J. C. F. Jopse: 2. J de Bel; 3. M. Jaspers Fond: 1. J. C. F. Jopse: 2. J. de Bel: 3. J. van Belzen. Jonge duiven: 1 F Sijs: 2. M. Jaspers, 3. M. Jaspers. Kampioen-generaal: 1. P. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3 J. C. F. Jopse. Ds. S. v. d. Molen met eervol emeritaat Tijdens een vergadering van' de classis Middelburg van de Christelijke Gerefor meerde Kerken, is aan ds. S. v. d. Mo len, predikant van Middelburg (Gast- hnïskerk), op zijn verzoek eervol eme ritaat verleend. De predikant is ruim 71 jaar oud en heeft 43 dienstjaren. Hij begon in 1921 zijn ambtelijke loopbaan in Zierikzee. Daarna diende hij de kerken van Lisse. Rotterdam. Arnhem, Leeuwarden, Aals meer en nu sinds 4 september 1957 die van Middelburg. In de middagdienst van i november hoopt hij afscheid te nemen, ofschoon dat afscheid maar ten dele is. Hij blijft namelijk in Sint-Laurens wonen en ver bond zich op verzoek van de kerkeraad tot velerlei hulpdiensten". Evenzo zal hij ook de kerk van Vlissingen dienen met prediking en catechisatie. Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte heeft te Middel burg 1068.31 opgebracht. DUITSER IN MIDDELBURG OP VERDENKING VAN D'EFSTAL AANGEHOUDEN Woensdagavond tegen middernacht heeft de Middelburgse politie de 19-jari- ge Duitser G. H. M. uit Hamburg aan gehouden op verdenking van diefstal. Bij een bezoek aan café-restaurant Wöh- ler zou hij een omvormer voor een ge luidsinstallatie hebben weggenomen, Toen de politie hem in de Stationsstraat in de buurt van de Koningsbrug aan hield, had de Duitser de omvormer in het struikgewas verstopt M. zal dezer dagen aan de officier van justitie te Middelburg worden voorgeleid. LEZING VOOR N.C.V.B. Tijdens de oktobervergadering van de N.C.V.B. afdeling Middelburg-stad sprak de heer J. J. de Ridder uil Axel over hei onderwerp „Atoomenergie voor de vre de". Spreker stond eerst uitvoerig stil bij de ontdekking en ontwikkeling van de wereld der atomen en ook bij de straling en radio-activiteit, die ontstaat door kernsplitsing en kernexplosies. In het tweede gedeelte van zijn causerie somde de heer De Ridder in het kort op welke zegenrijke werkingen de mens kan toe- Gors: Grand Theater irma la Douce. I9.3ti passen door het gebruik van kernener- uur: ..Prins van Oranje'" Concert Zeeuws gie, waartoe o.a. kernreactoren kunnen Kamerorkest. 20 uur j bijdragen. Zierikzee: Concertzaal: Concert Kunstmaanc De volgende ledenvergadering wordt ge- Orkcst met Theo Olof vlooi voor zv u.houden op 20 november a.s. Dan spreekt 19.45 uur de heer De Boer uit Spaarndam over Haamstede: Nieuwe gerei, kerk; Officiële!,.De maatschappelijke aanpassingspro- opening. 19 uur. Iblemen van de woonwagenbewoners. VLISSINGEN MIDDELBURG Kampioenschappen p.v. Zeelandia Huizenverkoop in Vlissingen Notaris H. Beyer uit Vlissingen heeft woensdagavond in het Concertgebouw een aantal huizen in het openbaar ver kocht. Voor het dubbel-woonhuïs met erf en afzonderlijke opgang aan de Paul Kru- gerstraat 26 (groot 1 are. 26 ca) was net hoogste boa 31.790. Dit was af komstig van de heer Loog uit Rotter dam. Koper werd de heer C. Willemsen uit Middelburg voor 33.700. De heer M. C. Witlox uit Vlissingen was met 26.000 de hoogste inschrijver voor het dubbel-vvoonhuis met erf en afzonder lijke opgang aan de Singel 166/168 (groot 1 are, 62 ca). Het werd afgemijnd en gegund na een bod van-/ 26.600 van de neet Willemsen uit Middelburg. De hoogste inschrijving voor het vrij staande woonhuis met erf aan de Ge- nesletlaan 2 tgroot 6 are, 62 ca) be droeg j 59,990. Het werd afgemijnd en toegewezen voor 60.500. De kopers vensen onbekend te blijven. „Irma Ia Douce" is moeilijk te vergelij ken met andere films uit het komische Senre. Naast een bijzonder fijne en pit- ge humor, die allesbehalve Amerikaans aandoet, bezit deze rolprent die aparte luchthartige sfeer welke het kenmerk is van de Franse showfilms. Het is gedeel telijk de muziek van André Previn, ge deeltelijk het gegeven, maar vooral de fotografie van Joseph la Shelle die tot deze sfeer bijdraagt. Shirley MacLaine vertolkt de titelrol op een perfecte ma nier, haar mimische gaven volledig be nuttend. Naast haar staat een andere topkomiek van Hollywood: Jack Lem- mon, die ook in „Some like it hot" triom fen vierde. Dit tweetal is zeer goed op elkaar ingespeeld en „Irma la Douce" kan ongetwijfeld tot beider beste werk stukken gerekend worden. Men kan zich daarvan overtuigen in Grand (Goes). „Geen woorden maar daden" is de titel van een spannende Eddie-Con- stantinefilm, die te zien is in City (Middelburg). Eddie speelt ln deze rolprent de rol van een F.B.I.-agent en zijn opdracht is een bende juwelen- dieven onschadelijk te maken. Wat denkt U, zou hem dat lukken Nog meer misdaad in „De beul van Londen". Luxor (Vlissingen). een film met een verrassend slot. waarin vreemde dingen gebeuren met misdadigers, die de politie nooi: te pakken heeft kunnen krij gen. maar die toch gestraft worden. Het verhaal is gebaseerd op een boek van Edgar Wallace, de medewerkenden zijn voornamelijk Duitse acteurs en actrices. Niet gegund werd het'hoogste bod van Garofoli. kale rolprent met in de hoofdrollen Re- nate Ewert. Chris-Howland, Vivi Bach. Bill Ramsey en Gerti Gordon, allemaal bekenden dus. Een echte Franse politiefilm is „Ver raad op Montmartre", een werkstuk van Jean-Pierre Melville met in de hoofdrol de populaire acteur Jean-Paul Belmondo. „Verraad op Montfnartre" verschaft een blik op de Parijse onderwereld en heeft daardoor weinig schilderachtigs, Boeiend is de film wel. Te zien in Alhambra (Vlissingen). Deze bioscoop vertoont in de zondag matinee het bekende drama „Alleen op de wereld", een film voor alle leeftiiden naar het klassieke boek van Hector Ma- lot. De rolbezetting is niet gering, Pierre Brasseur speelt Driscoll. Gïno Cervi is Vitalis en Bernard Blier zien we als - De Zeeuwse plattelandsvrouwen I hebben elkaar donderdag weer ont-1 moet. In het oostelijke puntje van de provincie ditmaal: Rilland was de plaats, waar een dikke twee honderd leden van de afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen de traditione le najaarsvergadering bijwoonde. Zij handelden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" eerst een aan tal huishoudelijke zaken af. In de middaguren beluisterden zij een boeiend onderwerp: „De film een gevaar of een zegen?" Een zaak, waar zij als plattelandsvrou wen dagelijks mee te maken hebben, sneed de provinciale presidente mevrouw D. Kugel-Swart. aan in haar openings woord: het winkelen. Zij attendeerde de bezoeksters erop, dat „de winkel van Sinkel vandaag aan de dag een super markt geworden is". Met de gevaren, die daaraan verbonden zijn: „het stre ven naar klantenbinding heeft een re clamecampagne ontketend, die nu on rustbarende vormen begint aan te ne- •n", betoogde zij. En de presidente [prikkelende films, met tcenagerfilm», es op de „zwakke plekken" van de i verduidelijkte de h'-'-r Wiclek. men'. ip BH wees op de „zwakke plekken" van de I verduidelijkte klanten, die met deze reclame worden: En dan Ik de andere kant: de filmkunst bewerkt en de onzekerheden, die debehoort ook tot de belangrijkste kun»t- veelheid van produkten voor de klantenzinnige vormen van deze tij') De kunst- met zich brengt. zinnige films van deze tijd zijn vaak ten 'dele „geestelijk autobiografisch" be handelen de eenzaamheid van de mens, zijn angst om te leven, geven een einde m» «Goede films schudden de toeschouwer „De moderne reclame kweekt onte vredenheid". stelde mevrouw Kugel vast: „de klant Is niet meer koning, zij steekt niet meer boven d'- Sfi/ïL"',,"Ir- «yeas hehuin Wielek. Hij meende, dat in dit verband vrouwen nebiien ztcii met deze zaaK J. film. lingen dit winterseizoen „In huls" kunnen krijgen onder de titel „Nemer en genomen worden". Film Nu de invloed van de film ook vla het t.v.-scherm steeds meer in de sa menleving doordringt, had het provin ciaal bestuur van de Bond van Platte landsvrouwen dit onderwerp op het pro gramma gezet. De Amsterdamse film criticus H. Wielek was de inleider van „De film een gevaar of een zegen?" De mogelijkheden, die de titel bevat zijn er allebei, vond de heer Wielen. „Film is een onmisbaar middel voor ontspan ning". betoogde hij. Maar negatief is het vaak, ais er bij de produktie alleen maar is gedacht aan de smaak van „de bioscoopschuivers" om er geld uit te ha len. Zoals dat gebeurt met veel spekta kelfilms onder meer naar de bijbel met perverse gangsterfilms, met sexueel MEUSKERKE N.C.V.B. vergaderde Souburgs koor zong in Huis van Bewaring De afdeling Meliskerke van de NCVB. heeft dezer dagen een vergadering ge- Op een van haar tournees gaf het „Sou- houden. Wegens vertrek van mevrouw burgs Mannenkoor" onder lejding van Geschiere-Riemens werd haar haar dirigent, de heer A. Goedegebuure. plaats mevrouw L. Louwerse-Adriaan se tot secretaresse gekozen. Mejuffrouw Kloosterman uit Middelburg sprak ver volgens over het onderwerp „Bejaar den in onze samenleving". O.- EN W.-SOUBURG Oliebollenactie De onlangs gehouden oliebollenactie van de chr. zangvereniging „Soli Deo Glo- •ia" te Oost- en West-Souburg heeft r700 opgebracht. Ouderavond Souburgse kleuterschool De openbare kleuterschool „De Kleuter bron" aan de Braamstraat te Souburg had woensdagavond een ouderavond. De voorzitster, mevrouw Wagenaar, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de wethouders, de heren R. Leenhouts en C. J. Janse, met hun dames. De da- mes Wagenaar, De Hont, Cevaal enjin de gereformeerde kerk in de Kanaal- Rïjnhoud waren aan de beurt om uit de straat te Oost-Souburg geeft de christe- oudercommissie te treden. De dames E. - De dames kregen een voorbeeld van een moderne kunstzinnige film door de ver gadering op de film overstapten waren toning van de korte rolprent „Le ballon rouge". Huishoudelijk Voor de bezoeksters van de najaarsver- de huishoudelijke zaken afgehandeld, hadden zij de verslagen van verschillende vorige vergaderingen en de bondsreis door Zeeland achter de rug, waren me vrouw w. van Veen-van Loghem en de presidente mevrouw D. Kugel-Swart voorgedragen voor respectievelijk lid van het hoofdbestuur en plaatsvervangend lid van het bestuur en voort» hadden de Zeeuwse afdelingen met algemene stem men hun goedkeuring gegeven aan een contributieverhoging van f 8.50 tot f 10 per jaar Er waren aan het begin van deze plezie rige najaarsvergadering ook hartelijke welkomstwoorden gesproken. De presi dente van de ontvangende afdeling Ril land. mevrouw N. G. Kamps-Visser, maakte de dames ..wegwijs" in Rilland via een korte schets van het trefpunt voor deze vergadering. Burgemeester J. C. W. Jobse van Rilland-Bath, toonde zich verheugd, cat er in z:jn gemeente vergaderd werd. Hij maakte gewag van de sympathie voor het werk van de- Zeeuwse afdelingen van de Nederlandse dezer dagen een concert voor de gedeti neerden van het huis van bewaring te Middelburg. Medewerking werd hieraan verleend doorkapelaan Rosenberg, or gel. en de zangsoiisten de heren B. van Dijk en K. Otterdijk, allen uit Middel burg. Vóór de aanvang heette de direc- Bond van Plattelandsvrouwen, teur van het huis van 'bewaring, de heer Hendriks, allen hartelijk welkom. Daarna zong het koor diverse nummers, waar onder Italiaanse, Russische en Vlaamse liederen, alsmede enkele negro-spirituals met als solist de heer W. de Kam. De reeds eerder genoemde solisten zongen met begeleiding van het orgel onder meer „The Holy City", en „Land of hope and Glory". Aan het slot van het concert kregen de zangers en de organist van de aanwezigen een ware ovatie. De heer Hendriks dankte het koor en hun mede werkers voor bet gebodene. „Soli Deo Gloria'' viert 45-jarig jubileum Minderhoud. voorzitster, mevrouw Montenie, secretaresse, mevrouw Bur ger, penningmeesteresse. en als leden mevrouw Klemme en de heer A. Wou ters. Na de pauze, waarin men de vruch ten van haar dirigent, de heer J. Suurmond. zaterdagavond 31 oktober om half acht haar jubileumuitvoering. Medewerking ie uauic „omm 1I1C11 „uw.- wordt verleend door de chr. zangveren:- de schóolarbeid der kinderen £»E Sol! Den Gloria" uit Kamperland. kon aanschouwen, vertelde mejuffrouw Liebers het een en ander over het vaardigen en aankleden van een pop penkastspel. Mevrouw Wagenaar dank te allen voor hun komst en gaf als dank de hoofdleïdster een envelop met in houd en mejuffrouw Vertregt bloemen. De aftredende dames ontvingen uit han den van mej. Liebers een foto en bloe men. Officiële publikatie 9000 op hel dubbel-woorihuis met erf aan de kaaskadestraat 1 (groot 61 ca). Dit bod was van de heer Witlox uit VI is- uit Middelburg. Afsluitingsavond atletiekseizoen Zeeland Sport Morgen, zaterdag, zal de Vlissingse Sportvereniging Zeeland Sport een af- sluitavond van het atletiekseizoen hou den. Tijdens deze bijeenkomst, die zal worden gehouden in het clubhuis van de vereniging, zal men een terugblik wer pen op het afgelopen atletiekseizoen. Voorts zullen enkele flims worden ver toont. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 13 tot 20 oktober zijn aan het bureau van politie te Vlissin gen gedeponeerd: trui, diverse portemon nees met inhoud, wit kinderschoentje, hondepenning Middelburg, diverse da meshandschoenen, fietsslot, turnschoen, lange huissleutel, halsband van honde- riem en Lipssleutel. Aan dit bureau zijn de adressen te be komen waar de navolgende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: regenjas, vest en g-ummilaarzen. gewicht, vulpen, hondie. trui, regenbroek, paar kinder sokjes, kralen halssnoer, Lipssleutel, autosleuteltjes, etui met rozenkrans, ny lon hoofddoekjes en voetbalschoen. Ledenvergadering P.v.d.A. De afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid belegde dezer dagen haar eerste lodenvergadering in het nieuwe seizoen. In het huishoudelijk gedeelte werden voornamelijk de zalcen behan deld, verband houdende met de gewes telijke jaarvergadering op 12 december a.s. Voor het aftredende gewestelijk be stuur werden alle zittende leden opnieuw kandidaat gesteld. Eén lid is niet her kiesbaar Hiervoor in de plaats stelt de afdeling Vlissingen de beer Ch. J. Gil lissen Versclmge te Vlissingen kandi daat. Voor de partijraad en voor de bijzondere huishoudelijke partijraad werden alle zit tende leden opnieuw kandidaat gesteld. Voorts zn.l aan de gewestelijke jaarver gadering een voorstel worden voorge legd met betrekking tot de vaststelling de wethouderssalarissen. Daarna bet woord aan de heer E. de Pries ter. die in een helder en overzichtelijk betoog de algemene brjstandwet behan delde. zoals deze on 1 ianuari a.s. van kracht wordt Hierbii \v°rd voorname'iik docht besteed aan die asnecten van wet. waarmee men als burger te ma ken kriiet. T "it de vele vragen, volgend on de in'eiding. bleek wel hoezeer er beboette bestaat aan een goede voorlich ting over dit sluitstuk van de sociale wetgeving. GEN DRANKWET Vlissingen. gelet op artikel 45 der drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Martinus i'ontiirenfilms Cornells Nelisse, wonende te Vlissingen ELECTRO j een verlof voor de verkoop uitsluitend Voor de liefhebbers van valt er iets te genieten (Middelburg), waar een aantal be-j aIcoholvrije drank voor de'benedenlokaliteit roemdheden Uit het ridderlqUc tijdperk I het wilbelminastraat 73 en dat elkaar ontmoeten .n Zorro en de mus- van M oi^oher 1964 af gedurende twee weken SS. susr-J'h/sïïs? v*".r ,1e krachtpatser „it Hollywood. neemt «hnftehjke >™un,o w de hoofdrol voor zijn rekening. n wethouders voor- VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 5446 kg. 75—33. I delsgarnalen 865 kg. 7075. schar 43 kg. bot 164 kg schol 34 kg. wijting 133 kg. kabeljauw 164 kg. paling 64 kg. tong 2 kg. ongesor teerde vis 55 kg. VEILING GOES. 22 oktober. Export- en industrieveiling ap pels: Coxs Orange Pipin 1 80-85 4J1. 75-80 44—49. 70-75 41—42, 65-70 35—38. 60-65 26— 27. 55-00 14—16. 2 D 6. 2 80-85 44. 75-80 39—43. 70-75 35—40. 65-70 25—35. 60-65 25—26. 55-60 25—26, 3 grof 6—22. 3 fijn 7,50- Goudrenet 1 90-95 28, 85-90 28. 80-85 28,80—30.85, 75-80 24.40 —2640. 70-75 19,70—22, 65-70 15,50—15,70. 2 D 8.50—12. kroet 8.50. 2 90-95 26. 85-90 20—22. 80-35 19—29. 75-80 17—27. 70-75 16—17. 65-70 14—15, 3 grof 12.30—12.60. 3 fijn 8.50. val 6.40 Goudrenet rood 1 80-85 45. 75-80 33-30. 70-75 32—33. 65-70 23. 3 grof 19 Jonathan 1 ,>0-85 24 —26. 75-80 26—23. 70-75 27—28. 65-70 23.90— 24.10. 60-65 17. 2 D 6.50. 2 75-80 24. 70-75 19— 21. 65-70 17. 60-65 7—12. 3 grof 6—13. 3 fijn 6.50. kroet 6.40 Golden Delicious exlia 80-85 72. 75-80 77. 70-75 69. 1 80-85 51. 75-80 53—89, 2 85-90 31—38 80-85 2843 75-80 23— Sn 70-75 16—38. 65-70 32. 3 grof 14—21. fijn 6. Glorie van Holland 1 S5-90 17. 80-35 18, 75-30 70-75 17 65-70 14. 2 D 6. 3 grof 6—13 Laxtons Superb 1 85-90 17. 80-85 17. 75-30 17. 70-75 16— 18. 65-70 14 60-65 6. 2 D 6? 3 grof 6—12. fijn 6. Lombartscalville 2 80-85 17—18. 70-75 17. 3 gr 6—13. fijn 6 James Grieve ongesorteerd 22 Zoete Ermgaard 1 60-65 34. Diverse appels: kroe' 7.30 val 6.40. Peren- Doyenne du Cornice 1 75-80 70 70-75 56—57. 65-70 49. 2 80-35 53—58, 75-80 54—61, 70-75 53—55. 65-70 46. 3 grof 38—44 3 fijn 21- 25 Gleser Wildeman 1 60-70.38 50-60 39 3 fijn 24 Comlesse de Paris 2 80-85 12, 75-80 14 70-75 13—15 65-70 16. 60-65 9—13. 55-60 8. 3 grof 8. 3 fijn (i Zwijndrechtse wijnpeer 1 60-65 25. 55-60 23. 50-55 18. 2 60-65 23. 55-60 22 3 grof 8—11 St-Remy 2 70-80 19- 60-70 13. 2 D 16. Conference 3 grof 3336. 3 fijn 27 Druiven: Black Alicante 2 170173 Totale aanvoer hard frull 14.600 kisten. VEILING KAPELLE. 22 oktober Industrie- en exporlvolllng. Peren: Br Alex Lucas 1 80 36. 1 75 -12. I 70 42. 1 65 36. 2 80 35. 2 75 38 2 70 40. 2 65 35, 2 D 8.50—12. 3 grof 12. 3 fijn 7 St -Remy 1 70 60 18. 2 30 18. 2 70 18 2 60 IS. 2 D 14 3 grof 14. 3 fijn 12. Doyenne du Comice 2 85 52. 2 80 58 2 75 61. 2 70 61. 2 65 55. 2 D 60 39. 2 D 55 21 3 grof 42. 3 fijn 20 Zwijndrechtse wijnpeer 1 65 23—25. 1 60 25—26. t 55 24 —25. 1 50 20 2 65 21. 2 60 22. 2 55 20. 2 50 12. 2 D 66.50. 3 grof 1213. 3 fijn 3—6 Conference 2 70 45 2 65 46. 2 60 44. 2 55 36. 2 D 29. 3 grof 3 fijn 23 Comtesse de Paris I 75 15. I 70 1 65 14 1 60 13. 2 75 11, 2 70 13. 2 65 12. 0 11. 2 55 8, 3 grof 10. Appelen: Goudrenet 1 85 27. 1 80 28. 1 75 24. 1 70 19, 1 65 15. 2 85 19. 2 80 20—21, 2 75 17. 2 70 15—16. 2 65 13, 2 D 9. 3 grof 9.40—12. Rode Goudrenet 2 80 30. 2 75 35. 2 70 7 Coxs Orange Pippin 1 80 39. 1 75 40. 1 70 33. 1 65 31. 1 60 26. 1 55 14. 2 70 33. 2 65 28, 2 60 24. 2 55 14. 2 D 7. 3 grof 13. Coxs Orange Pippin geel 1 80 47, 1 75 46. 1 70 40. 1 65 34. 1 60 25. 3 grof 23, 3 fijn 12. Jonathan ex. 75 29. ex. 70 28, 1 80 23, 1 75 25—26, 1 70 24—27.80, 1 65 21—24, 1 60 16—17. 2 80 17, 2 75 19—24, 2 70 20—22, 2 65 17—13. 2 60 14. 3 grof 6—7. Glorie van Holland 2 85 16—17, 2 80 16—18, 2 75 17—18, 2 70 15. 2 65 12. 1 70 17. 1 65 13. 2 D 6.50. 3 grof 12 Golden Delicious 1 85 39. 1 80 42, 1 75 50. 1 70 42—47, 1 65 34. 1 60 18. 2 80 33. 2 75 30. 2 70 25. 2 65 18. 2 60 12. 3 grof 14. exp 85 61. ex- 80 56—58. ex. 75 51. Sterappel 1 70 33. 1 65 28. 1 60 21. 1 55 14. 2 65 21. 2 60 17. 2 55 12. 2 D 6. 3 grof 12. Kroetappels 7.60 S.70 Valappels 6.90 Kroet Jonathan 6.50. Val Jonathan 6.20 Va) sterappels 6. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eiervelling Ede. Aanvoer 411.868 stuks, handel vlot. Prijzen (in guldens per 100 stuksi: eieren van 45-52 gram 7.71—10.62; van 52-57 gram 10.67—13.13: van 57-64 gram 1305—14.18: van 64-69 gram 13 91—14.32 Eiervelling S.B.E. Aanvoer 445.560 stuks, handel vlot Eieren van: 37-44 gram 5 496.86: van 52-58 gram 10.70—12.59. van 58-65 gram 12 82—14.25: van 66-72 gram 14.00—14 42 Eendeëieren: aanvoer 2910 stuks, van 61-63 gram 3 50—9.61. van 64-66 gram -9 52—10.13 Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2 500 000 stuks, handel ln grote vlug met trage afloop kleine vlug Eieren van 59-65 gram 13.25—14 40 alg prijs 13.85 kg- prijs 2.22 op basis 62,5 gram 1.852.24. Eieren van 46-58 gram 8 50—13 00 VEILING KRAUBENDIJKE. 22 oktober Appels: Coxs 1 80-85 45. 75-80 34- 46. 70-75 31—41. 65-70 29—33. 60-65 24—27 55- 60 13-16 2 80-85 36. 75-80 37 -39 70-75 33—37. 65-70 27—30. 60-65 20—22 55-60 12—13, 2 D 6. 3 gr. 14—21 Jonathan 1 80-85 23. 75-80 20 —25, 70-75 21—23 65-70 18—23. 60-65 12—16 2 80-85 20—22. 75-S0 19—25. 70-75 16—25 65-70 1320 60-65 615 2 D 6. 3 gr 12. Goudrenet 1 90-95 30. 85-90 32. 30-85 26—28. 75-80 25— 26. 70-75 17-19. 65-70 14 2 85-90 24 80.-85 27 75-30 21. 70-75 17 65-70 13. 2 D 6. 3gr. 13 Golden Delicious 1 85-90 49. 80-85 52. 75-30 il. 70-75 43. 2 90-95 45 85-90 50. 30-85 51. '5-80 43 70-75 36. 3 gr 26—30. kroet 15. M. Intosk 1 8a-90 17. 80-35 20. 75-80 22. 70-75 16. gr. 6 Diverse appels 3 fijn 6. kroet 7. val 6 Peren: Doyenne du Comice 2 85-90 57. 30-85 75-30 62. 70-75 59. 65-70 47. 3 gr 33. f. 19. kroet 22 St.-Remy 1 70-30 20. 60-70 7. 3 gr 17 Zwijndrechtse wijnpeer 2 55-65 22. 3 grof 10. met al» dirigent de heer M. de Mol. Uitgevoerd worden onder meer het ora torium „Die Schöpfung" van Joseph Haydn; „Gloria" van J. S. Bach; „Zingt, zingt de Heer" van J. Pachelbel; „Hoe lieflijk zijn Uwe woningen" van P. C. Brakman, en „Een vaste burg" van J. Oskam, alle nummers te zingen door het Souburgs koor. Het koor uit Kamperland zingt onder meer „Morgenlied" van W. A. Mozart; „Oost, west, thuis best" van Ph. Loots; „Komm, holder Lenz" van Joseph Havdn; ..Lobe den Herrn" van Hur B| gf lugo Distfer; „ïni kiihlen Maien" van L. Hassler; „Zonnegoud" van H. W. de Wolff, „Herfstklanken" van mr. H. de Graaf van Hogendorp en „Winter" van J. G. van Herwaarden. Als slotzang zingen beide koren te zamen „Ambro- siaans lofgezang" van E. Gebhardt. N.C.V.B. Koudekerke koos nieuwe bestuursieden De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst in „Hotel Walcheren" Na de gebruikelijke opening en medita tie volgden afdoening van enige huis houdelijke zaken. Na de koffiepauze ging men over tot het kiezen van een nieuwe penningmeesteresse en propagandiste. Aftredend waren mej. J. Minderhoud en mevrouw A. Besuijen-Versluijs. In hun plaats werden gekozen: mevrouw A. H. Huisman-Dekker (penningmeesteresse) en J. van Sparrentak-Aarnoudtse (pro pagandiste). De presidente sprak eer dankwoord tot de scheidende dames en bood beiden een geschenkenbon aan. Daarop stelde mevrouw Barentsen de eerder gekozen nieuwe presidente vrouw C. Aarnoutse-Francke aan de leden voor. Zij sprak voorts de wens uit dat de nieuwe presidente zich gesteund mag weten door de medewerking en het gebed van de leden. De vice-presi- dente richtte nu nog een dankwoord tot de scheidende presidente voor het vele werk dat deze voor de N.C.V.B. heeft verricht. Zij bood haar namens de leden een staande schemerlamp aan. De vol gende vergadering is vastgesteld op 17 november SINT-LAURENS N.C.V.B. vergaderde De afdeling St.-Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder lei ding van de presidente, mervrouw M. Bommel jé-Witte. Ds. Tj. van der Hauw Kwart Nederlandse bevolking luistert naar Veronica (Van onze Haagse redactie). Van de totale Nederlandse bevolking van 15 jaar en ouder, voorkomende in gezinnen met radio, luistert 27 procent geregeld naar Radio Veronica. Voor dc provincies Zuid- en Noord-Holland en Zeeland liggen de percentages hoger resp. 44. 37 en 41 procent. Dit is waar schijnlijk het gevolg van de betere ont vangstmogelijkheid in deze gebieden. Tot deze conclusie komt de Nederlandse Stichting voor Statistiek, die een onder zoek heeft ingesteld naar het aantal luis teraars van Radio Veronica. De gegevens voor dit onderzoek zijn ver zameld door mondelinge ondervraging van 4622 huishoudens en alleenstaan den. Doordat de steekproef gi-r.omen is uitd e gehele bevolking van Nederland geeft het rapport van de stichting ook gegevens over het bezit van televisie, radio en draadomroep per gezinsgrootte en welstandsgroep. „De bewering dat de welgestelden in mindere mate televisie bezitten dan de rest van de Nederlandse bevolking wordt door de cijfers wel dui delijk naar het rijk der fabelen verwe zen", aldus de conclusie. Uit het onderzoek is gebleken, dat ten minste 48 procent van het totaal aantal personen van 15 jaar en ouder ln ge zinnen met een radio de uitzendingen van Veronica duidelijk kan ontvangen. Van dit aantal luistert 27 procent regel matig. De gTootste luisterdichtheid wordt bereikt in de leeftijdsgroep van 15 tot 24 jaar. namelijk 48 procent. ;De tijden met een luisterdichtheid van meer dan 300.000 liggen op de werkda gen tussen 16.30 en 20 uur, op de za terdagen tussen 9 en 19.30 en op de zondagen tussen 9.30 en 15 uur Een dichtheid van meer dan een half miljoen luisteraars wordt bereikt op werkdagen van 17.30 tot 1930 uur, Z3terdag van 10 tot 13 uur en zondag van II tot 12.30 en 18 tot 19.30 uur. „Op 17 januari 19G5 wordt voor de nieuwe werf in Tandjong Priok de eerste paal geslagen. Het eerste schip dat daar gebouwd zal wor den, zal plus minus 50.000 ton dw groot zijn". Zo meldt „Verolme Nieuws", het personeelsorgaan van Verolmes Verenigde Scheeps werven. Dit is het eerste nieuws over activitei ten van de heer Verolme in Indonesië sinds hij tezamen met zijn financiële di recteur. de heer H. J. Hofstra en de di recteur van de werf in Usselmonde, de heer A. Rijke, in april-mei van dit jaar Indonesië bezocht- Later in het jaar volgden bezoeken van Tndonesische re geringsvertegenwoordigers aan Neder land en werden plannen besproken en uitgewerkt. De heer Verolme bleef daar na zeer zwijgzaam over de resultaten van deze besprekingen. De nieuwe werf in Tandjong Priok zal geen Verolmewerf. maar een Indonesi- sche worden zo is van de zijde van Ver uit Roosendaal sprak over „Mijn werk flutes Verenigde Scheepswerven ver als legerpredikant". Op 19 november Waard. Wel za! de v.erf met medewer- a.s. zal spreken de heer J Coppoolse kln" van Verolmeconcern worden uit Halsteren voor „De nacht van het gebouwd. Er zijn in overleg met Verol- Kleine". me volledige plannen uitgewerkt, die in Opbrengst collecte «appe, zul|,n Word.!, uitgevoerd. - De opbrengst van de reclasseringscollec- te bedroeg in Sint-Laurens 89,91. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 21-10: Zaanstroom van Amsterdam; 22-10: Yebala van Terneu- Vlissingen vertrokken: 21-10: Huta Kerrum naar Immlngham; Montello naar Golf van Mexico. Split naar Lower Buchanan: Zaan- stroom naar Shorehsm; 22-10: Geeii. Gepasseerd naar Antwerpen: 21-10 valiant van Huu! van Gent: Argos van Leixoes, Lean S van Oporlo: Silvretta van Rotterdam: Diet van Rotterdam: 22-10: IJstroom van Duin kerken. Tycha van Londen: Arcturus van Neath. Aruba van Londen. Algol van Am sterdam. Grotedijk van Le Havre. Seabreeze van Londen. Gepasseerd van Antwerpen: 21-30: Kreon naar Rotterdam. Aflena naar Dungarvan van Gent. Ceres naar Amsterdam. Henny J. Goole, slissingen over de wijze en het tempo van de uitvoering van deze plannen liggen dus bij de Indonesische autoritei ten. Ook beslissingen over de financie ring van deze projecten is uiteraard in de eerste plaats een zaak van Indonesië. Dit geldt ook voor de eerste opdracht voor de bouw van het eerste schip, waarvan in „Verolme Nieuws" sprake is. Op een vraag of er verdere activitei ten van de heer Verolme. in Indonesië te verwachten zijn werd door een woordvoerder van het concern geant woord: ..Indonesië is bezig eigen indus trieën op te bouwen, waarbij Verolme technische medewerking zal verlenen. De aard en omvang hiervan is geheel afhankelijk van de Indonesische wensen. Besprekingen over deze zaken worden gevoerd met de Indonesische regering, die ce uitvoering van de plannen in handen zal leggen van door haar aan te wijzen organisaties of maatschappijen". Woensdag werd bekend, dat de het pas sagiers-vrachtschip ..Prinses Irene" uwic. rtrcres naar Rotterdam. Prins Alexan- j""A" „;WL"«rj;V Ku.uwjk, Brtto! .?JE" van Gent. Lauriergracht naar Helsinki. 22-10; Hebe Nob naar Rotterdam. kocht met de bedoeling het schip te v bouwen en daarna aan het eind van het r i wuncu vu ucuirua ana Cawi naar zee^mi g2ÜT Jaar Ó?°- te. ,verkoPen aan Indonesië! S STr waar het schip waarsc i naar Goole, Wodan naar Kopenhagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5