NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Middelburgse politierechter: „geen eigen rechter spelen" Plattelandsvrouwen ontmoetten elkaar uit Zeeland Rilland AGENDA BEZOEK DE BEURS NOORD-ZEELAND m Reclamegevaar aan de orde Speciale aanbieding prachtige wandelwagens reclameprijs 49,75. VERHAGE'S Je Twen? Wereldspaarweek 26 t.m. 30 oktober a.s. VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oplawaai-verkopers voor het hekje GELDBOETES GEVOLG VAN MISHANDELINGEN Eigen rechter spelen Is een bezigheid, die in Zeeland nogal graag wordt beoe fend. Dat leidt in de regel tot het uit delen van een oplawaai, tot uitdagen, duwen en stompen, soms gepaard gaand met een serie woorden, die de betrokke nen weinig vleiend voorkomen. Voor de Middelburgse politierechter, mr. Sieperda stonden donderdag heel wat mensen terecht, die zich schuldig hadden gemaakt aan mishandeling. „Ik heb hem gewoon in zijn nekvelletje gepakt", kondigde T. T. O. uit Terneuzen, voor het hekje moest komen omdat hij zijn handen niet had thuisgehouden. En omdat men zoiets niet uit vriendelijk heid pleegt te doen. vond de officier var justitie, mr. J. L. Andreae het nodig om een geldboete van f 15 te vorderen. Er werd conform de eis gevonnist. Mevrouw A. F.—P. uit Kruiningen had er duidelijk spijt van. dat ze op 2 sep tember in een café te Hansweert iemand uit een Belgisch gezelschap watjekou had verkocht Die man daagde me uit. Ik ben altijd voor iedereen in de weer. Ik sta altijd voor de mensen klaar", zo zei de vrouw, die nog onder de indruk van het gebeurde was. Uit haar verhaal viel op te maken, dat er tussen de Belg en mevrouw F., die in het café hielp, moeilijkheden waren ont staan, omdat de bezoeker een verkeerde consumptie had gekregen. Na van het drankje geproefd te hebben zou de man mevrouw F. hebben toegevoegd: „Gooi dat maar terug in de fles voor de schip pers". Dik doen „En dat heeft haar nog het meest ge troffen" vulde raadsman mr. P. C. Adri- aanse aan. Getuige fi décharge A. B. ver telde de politierechter (donderdagmor gen was dat mr. A. W. Thöne) dat de ij Belg er op uit was om dik te doen. „Ik zou om een consumptie geen ruzie ma ken", zo was zyn mening. Gelet op het kennelijk irriterende optreden van de Belg, vroeg mr. Andreae een geldboete van f 20. Mr. Adriaanse voerde in zijn pleidooi nog aan, dat de vrouw zich het gebeur de erg heeft aangetrokken. Er werd conform de eis gevonnist. A. W. van der W uit Hulst werd we gens mishandeling veroordeeld tot een geldboete van f 10 (de eis luidde f 20 boete) en E. C. V. uit Sas van Gent kreeg een geldboete van f 10, omdat hij zich aan eenzelfde feit had schuldig gemaakt. In dat geval werd een geld boete van f 25 subs. 5 dagen geëist, maar omdat verdachte naar aanleiding van de klap een flinke schadepost te venverken had gekregen, reduceerde de politierechter de boete. W. M. K. uit Hansweert werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met twee jaar proef tijd opgelegd, omdat hij in enkele maanden tijds uit een onbewoond pand te Zierikzee 900 zakken had weggenomen, die een waarde verte genwoordigden van door de f 500. Mr Andreae eiste tegen K. een onvoor waardelijke vrijheidsstraf van ''.rie weken. De politierechter legde de man nog de bijzondere voorwaarde op. dat hij binnen een half jaar het geld, dat hij de eigenaar van de zak ken nog schuldig is, zal terug beta- Nauwelyks een dag. nadat hij een brief van het parket van de officier van jus titie had ontvangen, waarin werd gesteld dat hij wegens een overtreding niet mocht autorijden tussen 30 augustus en 27 oktober was C. van B. uit Vlissingen toch achter het stuur van zijn auto ge kropen. „Het was helemaal niet tot me doorgedrongen", zo luidde zjjn verweer. "'Ir. Andreae vroeg een geldboete van f 75 en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. „En als het nog èen keer voorkomt dan eis ik een jaar intrek king van het rijbewijs", waarschuwde de officier. Mr. Sieperda vonniste conform. J. van der W. uit Goes moest zich don derdag voor politierechter mr. A. W. Thöne voor een dergelijk feit verant woorden. Bovendien was de Goesenaar dronken achter het stuur aangetroffen. In dit geval eiste de officier één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en zes weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd De politierechter maakte er vier weken van. waarvan twee voorwaardelijk en eenzelfde proeftijd. F. J. de R., die een lid van het P.S.D.-personeel te Kruinin gen had mishandeld, werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot een geld boete van f 40. A. T. uit Borssele werd vrijgesproken van het hem ten laste ge legde: verduistering van een vat olie. De politierechter besloot hiertoe, omdat er geen sprake was van opzettelijke weder rechtelijke toeëigening. De Antwerpenaar F. L. wilde op 10 augustus te Kats wel eens zien wat er in een fuik zat. Op het moment dat hij ermee in zijn handen stond, kwamen twee mannen'Opdagen. Hij had toen snel zijn jas over de fuik heen gegooid. Daarmee laadde de jongeman de schijn op zich de fuik te hebben willen meenemen. De po litierechter achtte het bewijs echter niet geleverd en sprak de Belg vrij. De officier eiste een geldboete van f30. len. Concurrentiestrijd Dat de concurrentiestrijd onder de ber gers niet wordt gekenmerkt door een sportieve rivaliteit, is al meer dan eens tydens een zitting van de politierechter verkondigd. Dit blijkt overduidelijk uit verschillende zaken. Tussen L. P. uit Hansweert en C. M. uit Terneuzen was op 6 juli ruzie ontslaan naar aanleiding van het feit, dat M., aan wie niet was gevraagd om een brandje op een vissers vaartuig te bestrijden, toch met de blus- 8ingswerkzaamheden was begonnen, ter wijl P. ermee belast was. Het meningsverschil werd gemarkeerd door een vloed van scheldwoorden aan het adres van M., die dat van P. niet slikte. Vandaar hun aanwezigheid op de zitting van de politierechter. Conform de eis werd P. een geldboete van f 20 opgelegd. Voor verduistering van een woonwagen stond terecht J. F de V. In zijn wagen in Hulst was brand uitgebroken. De ge meente haalde hem uit moeilijkheden door een andere woonwagen voor hem te kopen. De moeilijkheden ontstonden toen De V. zijn huis op wielen ging rui len voor een 'ander, waarin ook al weer brand uitbrak De officier wilde aller eerst vraagtekens zetten achter het feit. dat er tot twee keer toe brand was ont staan, terwjjl de wagens goed waren verzekerd. Onbehoorlijk vond mr. Andreae het echter, dat verdachte gedaan had of de wagen zijn eigendom was. „Als U door de gemeente geholpen wordt verwacht men ook van D, dat U uw plichten nakomt", nidus mr. Andreae, die een maand celstraf met aftrek van voorarrest eiste. Raadsman mr. Tak had weinig te zeggen op de els. Vlissingen: Alhambra: Verraad op Montmar- tre, 20 uur. 18 Jaar Luxor De beul van Londen, 20 uur, 18 laar Concertgebouw Autoshow. 10-22 uur Middelburg City: Sludlo voor algemene kunstkring. 20 uur. Zorro en de drie musketiers. 19 30 uur. 14 Jaar. TerneuTen: Luxor' Der VogelhSndler 20 uur alle leeft Axel: Gebouw geref kerk: Lezing van de heer P Jongeling over hel werk van de Staten-Generaal 20 uur Westdorpe: Kunsthandel Troutzaerte- Expo sitie Gerard Grassère Bergen op Zoom: Luxor 's Nachts kan van alles gebeuren. 20 uur Goes: Grand Theater- Irma la Douce. 19.30 uur: ..Prins van Oranje" Concert Zeeuws Kamerorkest 20 uur Zierikzee: Concertzaal Concert Kunstmaund Orkest met Theo Olof viool voo: Z V U 19 45 uur Haamstede: Nieuwe neref kerk Officiële opening. 19 uur Wel achtte hy een opzettelijke weder rechtelijke toeëigening formeel niet bewezen. Mr. Sieperda bepaalde de gevangenisstraf op drie weken met aftrek, een uitspraak waarmee de man zichtbaar Ingenomen was. Er werden donderdag tijdens de zitting van de politierechter weer gevangenis- traffen uitgedeeld aan mensen, die na drankgebruik niet meer in staat bleken om een auto te besturen. J. C. van der W. uit Terneuzen had voor een kleine f 500 schade veroor zaakt. toen hij na cafébezoek met zijn auto tegen een voorgevel van een huis tot stilstand kwam. Het alcoholpercen tage in het bloed bedroeg niet minder dan 2,27 promille. Bovendien bleek, dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs. Zeven dagen zitten en negen maanden niet rijden, zo vroeg de offi cier. Er werd conform het requisitoir gevonnist. L. A. van B. uit Hengstdijk was ook al na een autoritje onder drankinvloed te gen een huis tot stilstand gekomen. Hij kreeg een gevangenisstraf van een week. De rijbevoegdheid werd hem con form de eis voor de tijd van zes maan den waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd ontzegd. Niet begrepen ZUID-BEVELAND KAPELLE Jonge Kerk besprak winterprogramma Onder voorzitterschap van ds. E. P. J. Jebbink kwam de Jonge Kerk te Kapel- Ie voor de eerste maal van het nieuwe seizoen in vergadering bijeen. Een be spreking werd gewijd aan de program- mavulling voor de komende bijeenkom sten. Besloten werd eens per drie we ken een samenkomst te beleggen. Indien men met de voorbereidingen klaar kan komen zal er ook dit jaar een kerst avond worden gehouden. Door ds. Jebbink werd vervolgens een korte inleiding gehouden over het onder werp „Kerkelijke herindeling?" Daarbij kwam vooral naar voren dat vele kleine gemeenten moeilijkheden hebben met het aantrekken van een eigen predikant. In deze nood kan er door gemeenten geza menlijk veel gelenigd worden. Besloten werd de volgende samenkomst op 10 november te houden. Ds. Jebbink zal dan spreken over het onderwerp „Gezin en welvaart". HEINKENSZAND Kringvergadering van gereformeerde vrouwen De kring Goes en omstreken van de gereformeerde vrouwenverenigingen heeft deze week haar najaarsverga dering in Heinkenszand gehouden. Ds. W. Kats uit Goes hield er een inlei ding over ,,De vrouw in het ambt". Hij belichtte eerst de historische ach tergrond _van dit,„vraagstuk" om ver volgens óp basis van de bijbelgege- vens tot de conclusie te komen, dat de vrouw niet van het ambt in de kerk wordt uitgesloten. „Hoewel onze kerk de vrouw niet op de kansel aanvaardt, zijn voor haar in de diaconale arbeid veel taken weggelegd, die men zelfs als specifiek vrouwelijk kan bestem pelen." Nadrukkelijk stelde ds Kats dat „wij niet als vrouwen van Corin- the een revolutionaire emancipatie moeten nastreven, maar door integra tie en wijs beleid komen tot ons doel. In de nieuwe tijd met zijn ruime sa menlevingsverbanden, nieuwe verant woordelijkheden is er voor de vrouw een belangrijke plaats in het kerke- werk". de pauze werden er liederen ge zongen en was er declamatie. Een koortje van de vereniging te Hein kenszand werkte daaraan mee. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevrouw A. Fraanje- Voorbij. ELLEWOUTSD1JK De Zeeuwse collecte heeft te Ellewouts- dijk 68.50 opgebracht. W. van H. uit Goes werd donderdagmor gen bij verstek conform de eis veroor deeld tot één week celstraf, nadat hij onder, drankinvloed een aanrijding had veroorzaakt. De ontzegging werd 12 maanden, waarvan zes onvoorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Vrijspraak De Vlissinger W. K. werd donderdag vrijgesproken. Hij zou, terwijl hem een vaarverbod was opgelegd, toch met een gezelschap aan boord van zijn showboot vanuit Kortgene het Veerse Meer zyn opgevaren. De zaak tegen K. kwam op 22 september voor de eerste keer voor de politierechter. Toen betoogde de Vlis singer, dat hij toestemming had van de burgemeester. Deze verklaarde donder dag op de zitting, dat deze toestemming niet doorslaggevend kon zijn. De officier kwam in zijn requisitoir tot een eis van twee weken voorwaardelijk met daar naast een geldboete van f 250. Mr. Thöne sprak de man vrij, omdat niet bewezen was, dat er tydens die bewuste vaar- Advertentie van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt in het CONCERTGEBOUW op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 oktober. OP TRADITIONELE NAJAARSVERGADERING RITTHEM Collecte De collecte voor het Protestants In- terkerkelijk Thuisfront heeft te Rit- tocht passagiers aan boord van het schip them opgebracht f 52,31. ZIERIKZEE yiuchtelingenhulpwerk De secretaris van de Stichting Oecume nische Hulp aan Kerken en Vluchtelin gen, mr. R. W. Kijlstra heeft dinsdag- tg Oecume- Vluchtelin- avond in het „Hervormd Verenigings gebouw" een lezing gehouden over het vluchtelingenhulpwerk. Op duidelijke wijze zette hij uiteen op welke manier de samenwerkende kerken hulp bieden. „Hulp die", aldus mr. Kijlstra, „in de Bij bel duidelijk wordt aangegeven. Dat is zorg voor de geloofsgenoot en zorg voor de medemens". In oecumenische zin is de hulp vooral aan Aziatische en Afri kaanse landen in de tweede wereldoor log al op gang gekomen. Deze omvang rijke hulpverlening is verder uitgegroeid vooral tydens de zittingen van de We reldraad van Kerken. Mr. Kijlstra stelde dat de „bedeling" heeft plaats gemaakt voor wereldwijde hulp. Het diaconaat van de eigen gemeente is uitgegroeid tot over de grenzen. En er wordt daad werkelijk geholpen. In landen als Alge rije, Indonesië en Birma is er geen ruim te meer voor de zending. Maar de ker ken mogen wel materiële hulp verlenen. Zo heeft de Stichting Oecumenische Hulp een groots bebossingsprogramma uitgevoerd in Algerije. De hulp van de kerken is primair. Er wordt hulp gebo den in vele noodsituaties. Zijn deze enigszins opgeheven dan gaat de hulp over in het stimuleren van de bevolking zelf ook tot resultaten te komen. In Nederland zijn bij de stichting negen kerken aangesloten. Zes ervan zijn lid van de Wereldraad van Kerken. De Ge reformeerde Kerken, de Baptisten ge meenten en de Vrij-Evangelische ge meenten zenden waarnemers. Van deze negen kerken komt er in Nederland jaarlijks ongeveer twee miljoen gulden op tafel. Mr. Kijlstra illustreerde zijn woorden met de vertoning van diabeel- den over verschillende hulpverlenings projecten. Aan deze lezing ging een korte algemene ledenvergadering voor af waarin enkele verslagen over het ver loop van het vorige seizoen door be stuursleden werden voorgelezen. Ds. J. B. Assendorp had de leiding van deze avond, die matig bezocht was. NIEUWERKERK Jaarvergadering algemene kleuterschool De algemene kleuterschool te Nieuwer- kerk hield haar ledenvergadering in het schoolgebouw. De voorzitster, mevrouw Westerhof-Sjoerdsma, kon ruim zestig belangstellenden verwelkomen. De goede opkomst zal mede te danken zijn aan een mooie tentoonstelling van werkstukken van de kinderen afzonderlijk of gemaakt in groepsverband. De leidsters, mejuf frouw Gaanderse en mejuffrouw De Regt, hadden er zeer veel 'zorg aan be steed. Mejuffrouw Gaanderse bracht als hoofdleidster een jaarverslag uit over het wel en wee van de kinderen en van de school. De secretaris, de heer F. Schuiling, deed als penningmeester re kening en verantwoording. Alles werd m orde bevonden. De school staat er financieel gezond voor. Bjj de bestuurs verkiezing werd de heer Schuiling her kozen. In de plaats van de heer C. Cla- nsse. die zich niet meer herkiesbaar stel de, werd gekozen mevrouw Dodeman- Stols. Na de pauze hield mevrouw Kelling-Laar uit Noordgouwe een lezing over „Kinder tekenen", toegelicht met een aantal dia"s Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitster nog een en ander mede SCHERPENISSE Kampioenschap „De Zeebaars" De uitslagen van de vierde en laatste wedstrijd van de hengel vereniging „De Zeebaars" te Scherpenisse was: 1. C. Tichem, 530 punten; 2. G. Bogert, 530 punten; 3. Alie Vermeulen. De uitslag van het clubkampioenschap is: 1. C. M. Zwagemakers, 362; 2. Jac. Knuist, 359; 3. L. de Graaf, 341; 4. P. Machiels, 340; 5. A. M. van Gorsel, 339. Bij de dames was de uitslag: 1. Mevrouw Zwagerma ker: 2. Alie Vermeulen; 3. mevrouw Van Twist. Junioren: l. Jaap van As; 2. W. Collecte SINT-PHIL1PSLAND Raad vergadert maandagavond De gemeenteraad van Sint-Philipsland is tegen aanstaande maandagavond om half acht in openbare vergadering bijeengeroepen. Op de agenda komen negentien verschillende punten voor: er wordt akkoord gevraagd voor een aantal regelingen, subsidieverzoeken en grondtransacties. De begroting voor 1965, die inmiddels in commissie verband is onderzocht, komt volgens de agenda nog niet in behandeling. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijkspoli tie te Oosterland zijn inlichtingen te ver krijgen betreffende de volgende gevon den voorwerpen: Een huisleutel; een paar moter of bromfietshandschoenen; een wollen sjaal; één motor- of brom fietshandschoen en een rechtse dames handschoen. Trotloiraanleg te Oosterland In het begin van de Oud Heiligeweg te Oosterland wordt onder beheer'van ge meentewerken langs de aldaar aanwe zige woningen (Tuindorp etc.) een trot toir gelegd aansluitend op de trottoirs van Smt-Joostdijk en de Sandström- straat. Hierdoor moesten enige bomen worden gerooid. Het betekend voor de bewoners daar ter plaatse een flinke verbetering. De Zeeuwse plattelandsvrouwen hebben elkaar donderdag weer ont moet. In het oostelijke puntje van de provincie ditmaal: Rilland was de plaats, waar een dikke twee honderd leden van de afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen de traditione le najaarsvergadering bijwoonde. Zij handelden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" eerst een aan tal huishoudelijke zaken af. In de middaguren beluisterden zij een boeiend onderwerp: „De film een gevaar of een zegen?" Een zaak, waar zij als plattelandsvrou wen dagelijks mee te maken hebben, sneed de provinciale presidente mevrouw D. Kugel-Swart. aan in haar openings woord: het winkelen. Zjj attendeerde de bezoeksters erop, dat „de winkel van Kampioenschappen p.v. Zeelandia De kampioenschappen van de postdui- venhoudersvereniging „Zeelandia" t« Middelburg over 1964 luiden als volgt: Onaangewezen kampioen Vitesse-hok: 1 P. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3. J. C F. Jopse, Fond hok: 1. J. C. F. Jopse; 2. J. van Belzen; 3. P. van Sabben. Jon ge duivenhok: 1. M. Jaspers; 2. J Hietbrink; 3. P. van Sabben. Aangewe zen kampioen Vitesse-hok: 1. M. Jas pers; 2. J. de Bel; 3. P. van Sabben. Fond-hok; 1. J. C. F. Jopse; 2. J. van Belzen; 3. P. van Sabben Jonge duiven hok: 1. M. Jaspers; 2. F. Sijs; 3. J. var Belzen. Duifkampioenschappen: Onaan gewezen Vitesse: 1. J. C. F. Jopse; 2 van Sabben; 3. J. de Bel; Fond. 1. C. F. Jopse; 2. J. van Belzen; 3. P. van Sabben. Jonge duiven: 3. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3. M. Jaspers. Aangewezen kampioen Vi tesse: 1. J. C. F. Jopse; 2. J. de Bel; 3. M. Jaspers Fond: 1. J. C. F. Jopse; 2. J. de Bel; 3. J. van Belzen. Jonge duiven: F Sijs; 2. M. Jaspers, 3. M. Jaspers. Kampioen-generaal: 1. P. van Sabben; 2. M. Jaspers; 3 J. C. F. Jopse. Sinkel vandaag aan de dag een super markt geworden is" Met de gevaren, die daaraan verbonden zijn: „het stre ven naar klantenbinding heeft een re- wees op de J,zwakke plekken" van de klanten, die met deze reclame worden bewerkt en de onzekerheden, die de veelheid van produkten voor de klanten met zich brengt. „De moderne reclame kweekt onte vredenheid", stelde mevrouw Kugel vast: „de klant is niet meer koni zij steekt niet meer boven de ma- uit, nee, de massa Is zelf klant ge worden". betoogde z(j. De disrussle- leidsters van de Zeeuwse plattelands vrouwen hebben zich met deze zaak beziggehouden en er een inleiding aangewijd. die geïnteresseerde afde lingen dit winterseizoen „In huls" kunnen krygen onder de titel „Nemen en genomen worden" Film Nu de Invloed van de film ook via het t.v.-scherm steeds meer in de sa menleving doordringt, had het provin ciaal bestuur van de Bond van Platte- let jr-- film- „De film een gevaar of een zegen De mogelijkheden, die de titel bevat zijn er allebei, vond de heer Wielek. „Film is een onmisbaar middel voor ontspan ning". betoogde hij. Maar negatief is het vaak, als er bij de produktie alleen maar is gedacht aan de smaak van „de bioscoopschuivers" om er geld uit te ha len. Zoals dat gebeurt met veel spekta kelfilms onder meer naar de bijbel met perverse gangsterfilms, met sexueel prikkelende films, met teenagerfilms, verduidelijkte de heer Wielek. En dan is de andere kant: de filmkunst behoort ook tot de belangrijkste kunst zinnige vormen van deze tlja. De kunst zinnige films van deze tijd zijn vaak ten dele „geestelijk autobiografisch" be handelen de eenzaamheid van de mens, zijn angst om te leven, geven een einde „Goede films schudden de toeschouwer zonder oplossing, gebruiken symboliek, wakker, dwingen hem méé te denken over het eigen bestaan", aldus de heer Wielek. Hij meende, dat in dit verband een goede filmvorming van de mensen onmisbaar is: „het is vooral zaak om de jeugd rijp te maken voor een goede film. De dames kregen een voorbeeld van een moderne kunstzinnige film door de gadering op de film overstapten waren toning van de korte rolprent „Le ballon rouge" in effen kleuren of in mooie Schotse ruiten. Uitvoering met verchroomde filigran wielen met kogellagers. De kleuter kan er heerlijk in zitten, zo ook liggen, is namelijk verstelbaar. Moest kosten 56,25, Profiteer hiervan in KINDER WAGEN HUIS Visslop 8, ZIERIKZEE, telefoon 2123. Terlenka geeft de toon aan: een costuum waa. hij de hele winter goed mee zit. Omdat het zo sterk- is. kreukherstellend. lekker vlot. En helemaal mode. Kijk maar: recht afgesneden colbert smalle revers, verbrede kraag en schuine zakken. Een „twenner" zou hem erom benijden! 12 jaar. 69 Huishoudelijk Voor de bezoeksters van de nnjaaraver- de huishoudelijke zaken afgehandeld, hadden zfj de verslagen van verschillende vorige vergaderingen en de bondsrela door Zeeland achter de rug, waren me vrouw W. van Veen-van Loghem en de presidente mevrouw D. Kugel-Swart voorgedragen voor respectievelijk lid van het hoofdbestuur en plaatsvervangend lid van het bestuur en voorts hadden de Zeeuwse afdelingen met algem'-nr stam men hun goedkeuring gegeven aan een contributieverhoging van f 8,50 tot f 10 per jaar. Er waren aan het begin van deze plezie rige najaarsvergadering ook hartelijke welkomstwoorden gesproken De presi dente van de ontvangende afdeling Ril land. mevrouw N. G. Kamps-Visser, maakte de dames „wegwijs" in Rilland via een korte schets van het trefpunt voor deze vergadering Burgemeester J. C. W Jobse van Rilland-Bath, toonde zich verheugd, dat er In zijn gemeente vergaderd werd HIJ maakte gewag van de sympathie voor het werk van de Zeeuwse afdelingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Marktberichten VISMIJN CO LUNS PLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 5446 kg. "583. han- delBgamalen 865 kg. 7075. schar 43 kg. bot 164 kg schol 34 kg. wijting 133 kg. kabeljauw 164 kg. paling €4 kg. tong 2 kg. ongesor teerde vb 55 kg VEILING GOES. 22 oktober. Export- en Industrieveiling ap pels: Coxs Orange Plpln I 80-85 47, 75-80 4449 70-75 41—42. 65-70 35— 38, 60-63 26— 27. 55-60 14—16. 2 D 6. 2 80-85 44 75-80 39-43, 70-75 35—40. 65-70 25—35, 60-65 25—28. 55-60 25—26. 3 grof 6—22, 3 fijn 7.50. Goudrenet 1 90-95 28. 85-90 28, 80-35 28.80—30.85. 75-80 24 40 —26-40, 70-75 19,70—22. 65-70 15.50—15.70. 2 D 8.50—12. kroet 8,50, 2 90-95 26, 85-90 20—22, 80-85 19—29, 75-80 17—27 70-75 16—17. 65-70 14—15, 3 grof 12.30—12.60. 3 fijn 8.50, val 6.40. Goudrenet rood 1 80-85 45. 75-80 33-36. 70-75 32—33, 65-70 23. 3 grof 19 Jonathan 1 60-85 24 —26, 75-80 26—28 70-75 27—28. 65-70 23.90— 24.10. 60-65 17, 2 D 6.50. 2 75-80 24. 70-75 19— 21. 65-70 17. 60-65 7—12. 3 grof 6—13. 3 fijn 6.50. kroet 6.40 Golden Delicious extra 80-85 72. 75-30 77. 70-75 69. 1 80-85 51. 75-80 53—59. 2 85-90 31—33. 80-85 28—43. 75-80 23—58. 70-75 16—38. 65-70 32, 3 grof 14—21. fijn 6. Glorie van Holland 1 85-90 17. 80-85 13. 75-30 18. 70-75 17. 65-70 14. 2 D 6. 3 grof 6—13 Laxtons Superb 1 65-90 17. 80-85 17. 75-80 17. 70-75 16— 18. 65-70 14. 60-65 6. 2 D 6. 3 grof 6—12. fijn 6. Lombartscalville 2 80-85 17—18. 70-75 17. 3 gr. 6—13. fijn 6. James Grieve ongesorteerd 22. Zoete Ermgaard 1 60-65 34. Diverse appels: kroet 7,30. val 6.40. Peren: Doyenne du Cornice 1 75-80 70. 70-75 56—57. 65-70 49. 2 80-85 53—58. 75-80 54—61. 70-75 53—55. 65-70 46. 3 grof 38—44. 3 fijn 21— 25 Gieser Wildeman 1 €0-70 38. 50-60 39 3 fijn 24. Comtesse de Paris 2 80-85 12. 73-30 14. 70-75 13—15. 65-70 16. 60-65 9—13. 55-60 8. 3 grof 8. 3 fijn 6. Zwijndrechtse wijnpeer 1 60-65 25. 55-60 23. 50-55 18. 2 60-65 23. 55-60 22. 3 grof 8—1! SL-Remy 2 70-30 19. 60-70 18. 2 D 16. Conference 3 grof 33—36. 3 fijn 27 Druiven: Black Alicante 2 170—173. Totale aanvoer hard fruit 14.600 kisten. VEILING KAPELLE. 22 oktober. Industrie- en exportveiling. Peren: Br. Alex Lucas I 80 36. I 75 42. 1 70 42. 1 65 36. 2 80 35. 2 75 38. 2 70 40. 2 65 35. 2 D 8.50—12. 3 grof 12. 3 fijn 7. SL-Remy 1 70 60 18, 2 30 13, 2 70 18, 2 60 18. 2 D 14. 3 grof 14. 3 fijn 12. Doyenne du Comlce 2 85 52. 2 80 58. 2 75 61. 2 70 61. 2 65 55. 2 D 60 39, 2 D 55 21. 3 grof 42. 3 fijn 20 Zwijndrechtse wijnpeer 1 65 23-25. 1 60 25—26, 1 55 24—26, 50 20. 2 65 21. 2 60 22. 2 55 20. 2 50 12, 2 D 66.50. 3 grof 1213, 3 fijn 3—6. Conference 2 70 45. 2 65 46. 2 60 44. 2 55 36. 2 D 29. 3 grof 31. 3 fijn 23. Comtesse de Parts 1 75 15. 1 70 i. 1 65 14. 1 60 13. 2 75 11. 2 70 1 3. 2 65 12. 60 11. 2 55 8. 3 grof 10. Appelen: Goudrenet 1 85 27. 1 30 28, 1 75 24, 70 19. 1 65 15. 2 85 19 2 80 20—21. 2 75 17. 2 70 15—16, 2 65 13. 2 D 9. 3 grof 9.40—12. Rode Goudrenet 2 80 30. 2 75 35 2 70 7 Coxs Orange Pippin 1 80 39. 1 75 40. 1 70 33. 1 65 60 25. 1 55 14. 2 70 33. 2 65 23. 2 60 24. 2 55 14. 2 D 7. 3 grof 13. Coxs Orange Pippin geel 1 80 47. 1 75 46, 1 70 40, 1 65 34. 1 60 25. 3 grof 23. 3 fijn 12- Jonathan ex. 75 29. e*. 3. 1 80 23. 1 75 25—26. 1 70 24—2730. 1 65 21—24. 1 60 16—17. 2 80 17. 2 75 19—24 2 70 22. 2 65 17—18. 2 60 14. 3 grof 6—7 Glorie Holland 2 85 16—17. 2 80 16—18. 2 75 17—18. 2 70 15. 2 65 12. 1 70 17. 1 65 13. 2 D 3 grof 13 Golden Delicious 1 85 29 1 80 75 50. 1 70 42—47. 1 65 34. 1 60 13. 2 80 33. 2 75 30. 2 70 25. 2 65 18. 2 60 12. 3 grof 14. exp 85 61. ex- 80 5658. ex. 75 51. Slerappel 1 70 33. 1 65 28. 1 60 21. 1 55 14. 2 65 2!2 60 17. 2 55 12. 2 D 6. 3 grof 13 Kroetappe'.s T 60 .70- Valappe'.s €90 Kroet Jonathan 630. Val Jonathan 630- Val sterappels 6 MARKTBERICHT BARNEVELD Coöperatieve Veluwse Eierveiltng Ede. Aanvoer 411368 stuks, handel vlot Prijzen in guldens per 100 stuksI: eieren van 45-52 gram T.71—10.62: van 52-57 gram 1067—13.13; 57-64 gram 13.05—14.18; van 64-€9 gram 1391—14.32. Eierveiling S B E. Aanvoer 445 560 stuks, handel vlot. Eieren 37-44 gram 5 49—6.86; van 52-53 gram 10.70—12.59; van 58-65 gram 12.82—14 25. van 66-72 gram 14.00—14.42 Eendeëieren: aanvoer 2910 stuks, van 61-63 gram 3.50—9.61: van 61-66 gram 9.52- 10.13. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2.500.000 stuks, handel in grote vlug met trage afloop, kleine vlug. Eieren van 59-65 gram 13.25—14.40, alg. prijs 13.85. kg- prijs 2.22 op basis 62,5 gram 1.852.24. Eieren 46-58 gram 8.50—13 00 VEILING KRABBENDIJKE. ctober. Appels: Coxs 1 80-85 45, 75-80 34— 46. 70-75 31—41. 65-70 29—33. 60-65 24—27 55- 60 1 3—16. 2 80-85 36. 75-80 37—39. 70-75 33—37. I 27—30. 60-65 20—22. 55-60 12—13. 2 D 6. 3 gr. 14—21 Jonathan 1 80-85 23. 75-80 20 70-75 21—28. 65-70 18—23. 60-65 12—16. 2 80-85 20—22. 75-80 19—25. 70-75 16—25 65-70 60-65 6—15. 2 D 6. 3 gr 12. Goudrenet -95 30. 85-90 32. 80-85 26—23. 75-80 25— 26. 70-75 17—19. 65-70 14. 2 85-90 24 80-85 27. i 21 70-75 17. 65-70 13. 2 D 6. 3gr- 13. Golden Delicious 1 85-90 49 80-85 52. 75-80 >1. 70-75 43. 2 90-95 45 85-90 50. 80-SS 51, 15-80 48. 70-75 36. 3 gr 26- 30. kroet 15. M. Intosk 1 85-90 17 30-85 20 75-80 22. 70-75 16. 3 gr. 6. Diverse appels 3 fijn 6. kroet 7 val 6. Peren: Doyenne du Comlce 2 85-90 57 50-85 75-30 62. 70-75 59. 65-70 47. 3 gr 33. f. kroet 22. SL-Remy 1 70-80 20. €0-70 17. 3 gr 17 Zwijndrechtse wijnpeer 2 55-65 22, 3 grof 10 f nieuwe inleggers Tijdens de wereldspaarweek: premies voor elke 10e inlegger I elke 25e inlegger Elke inlegger ontvangt een aardige attentie Voor kinderen bijzondere verrassingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25