liaar KRAMER CENTRIFUGE- ►de MUL OMEGA Middelburgse politierechter: „geen eigen rechter spelen" Plattelandsvrouwen ontmoetten elkaar uit Zeeland in Rilland PHILIPS STOFZUIGER koopavond BEZOEK DE BEURS ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zuidzande heeft sluitende begroting Reclamegevaar aan de orde AGENDA VAN AKEN J. F. Rouw, PAUL OUWENEEL VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oplawaai-verkopers voor het hekje GELDBOETES GEVOLG VAN MISHANDELINGEN Eigen rechter spelon Is een bezigheid, die in Zeeland nogal graag wordt beoe fend. Dat leidt in de regel tot het uit delen van een oplawaai, tot uitdagen, duwen en stompen, soms gepaard gaand met een serie woorden, die de betrokke nen weinig vleiend voorkomen. Voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda stonden donderdag heel wat mensen terecht, die zich schuldig hadden gemaakt aan mishandeling. „Ik heli hem gewoon in zijn nekvellotjo gepakt", ver kondigde T. T. O. uit Terneuzen, die voor het hekje moest komen omdat hij zijn handen niet had thuisgehouden. En omdat men zoiets niet uit vriendelijk heid pleegt te doen, vond de officier van justitie, mr. J. L. Andreae het nodig om een geldboete van f 15 te vorderen. Er werd conform de els gevonnist. Mevrouw A. F.P. uit Kruiningen had er duidelijk spijt van, dat ze op 2 sep tember in een café te Hansweert iemand uit een Belgisch gezelschap een watjekou had verkocht. Die man daagde me uit. Ik ben altijd voor iedereen in de weer. Ik sta altijd voor de mensen klaar", zo zei de vrouw, die nog onder de indruk van het gebeurde was. Uit haar verhaal viel op te maken, dat er tussen de Belg en mevrouw F., die in het café hielp, moeilijkheden waren ont staan. omdat de bezoeker een verkeerde consumptie had gekregen. Na van het drankje geproefd te hebben zou de man mevrouw F. hebben toegevoegd: „Gooi dat maar terug in de fles voor de schip pers". Dik doen eerst vraagtekens zetten achter het feit, dat er tot twee keer toe brand was ont staan, terwijl de wagens goed waren verzekerd. Onbehoorlijk vond mr. Andreae het echter, dat verdachte gedaan had of de wagen zijn eigendom was. „Als U door de gemeente geholpen wordt verwacht men ook van U, dat U uw plichten nakomt", aldus mr. Andreae, die een maand celstraf met aftrek van voorarrest eiste. Raadsman mr. Tak had weinig te zeggen op de eis. Wel achtte hjj een opzettelijke weder rechtelijke toeëigening formeel niet bewezen. Mr. Sieperda bepaalde de gevangenisstraf op drie weken met aftrek, een uitspraak waarmee de man zichtbaar ingenomen was. Er werden donderdag tijdens de zitting van de politierechter weer gevangenis- traffen uitgedeeld aan mensen, die na drankgebruik niet meer in staat bleken om een auto te besturen. J. C. van der W. uit Terneuzen had voor een kleine f 500 schade veroor zaakt, toen hij na cafébezoek met zijn auto tegen een voorgevel van een huis tot stilstand kwam. Het alcoholpercen tage in het bloed bedroeg niet minder dan 2.27 promille. Bovendien bleek, dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs. Zeven dagen zitten en negen maanden niet rijden, zo vroeg de offi cier. Er werd conform het requisitoir gevonnist. L. A. van B. uit Hengstdijk was ook al na een autoritje onder drankinvloed te gen een huis tot stilstand gekomen. Hij kreeg een gevangenisstraf van een week. De rijbevoegdheid werd hem con form de eis voor de tijd van zes maan den waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd ontzegd. „En dal heeft haar nog het meest ge troffen" vulde raadsman mr. P. C. Adri- aanse aan. Getuige décharge A. B. ver telde de politierechter (donderdagmor gen was dat mr. A. W. Thöne) dat de Belg er op uit was om dik te doen. „Ik zou om een consumptie geen ruzie ma ken", zo was zijn mening. Gelet op het kennelijk irriterende optreden van de Belg, vroeg mr. Andreae een geldboete van f 20. Mr. Adriaanse voerde ln zijn pleidooi nog aan. dat de vrouw zich het gebeur de erg heeft aangetrokken. Er werd conform de eis gevonnist. A. W. van der W. uit Hulst werd we gens mishandeling veroordeeld tot een geldboete van f 10 (de eis luidde f 20 boete) en E. C. V. uit Sas van Gent kreeg een geldboete van f 10. omdat hij zich aan eenzelfde feit had schuldig gemaakt. In dat geval werd een geld boete van f 25 subs. 5 dagen geëist, maar omdat verdachte naar aanleiding van de klap een flinke schadepost te verwerken had gekregen, reduceerde de politierechter de boete. W. M. K. uit Hansweert werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met twee jaar proef tijd opgelegd, omdat hij in enkele maanden tijds uit een onbewoond pand te Zierikzee 900 zakken had weggenomen, die een waarde verte genwoordigden van door de f 500. Mr Andreae eiste tegen K. een onvoor waardelijke vrijheidsstraf van 'rie weken. De politierechter legde de man nog de bijzondere voorwaarde op. dat hij binnen een half jaar het geld, dat hjj de eigenaar van de zak ken nog schuldig is, zal terug beta- Nauwelijks een dag, nadat hij een brief van het parket van de officier van jus titie had ontvangen, waarin werd gesteld dat hij wegens een overtreding niet mocht autoryden tussen 30 augustus en 27 oktober was C. van B. uit Vlissingen toch achter het stuur van zijn auto ge kropen. „Het was helemaal niet tot me doorgedrongen", zo luidde zijn verweer. Mr. Andreae vroeg een geldboete van f 75 en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. „En als het nog een keer voorkomt dan eis ik een jaar intrek king van het rijbewijs", waarschuwde de officier. Mr. Sieperda vonniste conform. GROEDE Lezing voor olattelandsvrouwen len. Concurrentiestrijd Dat de concurrentiestryd onder de ber gers niet wordt gekenmerkt door een sportieve rivaliteit, is al meer dan eens tydens een zitting van de politierechter verkondigd. Dit blyltt overduidelijk nit verschillende zaken. Tussen L. P. uit Hansweert en C. M. uit Terneuzen was op 6 juli ruzie ontstaan naar aanleiding van het feit, dat M.. nan wie niet was gevraagd om een brandje op een vissers vaartuig te bestrijden, toch met de blus- singswerkzaamheden was begonnen, ter- wyl P. ermee belast was. Het meningsverschil werd gemarkeerd door een vloed van scheldwoorden aan het adres van M., die dat van P niet slikte. Vandaar hun aanwezigheid op de zitting van de politierechter. Conform de eis werd P. een geldboete van f 20 opgelegd. Voor verduistering van een woonwagen stond terecht J. F de V. In zijn wagen in Hulst was brand uitgebroken. De ge meente haalde hem uit moeilijkheden door een andere woonwagen voor hem te kopen. De moeilijkheden ontstonden toen De V zijn huis op wielen ging rui len voor een ander, waarin ook al weer brand uitbrak. De officier wilde aller- Advertentie) van 20 Vlissingse winkeliers/ die gehouden wordt in het CONCERTGEBOUW op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 oktober. J. van der W. uit Goes moest zich don derdag voor politierechter mr. A. W. Thöne voor een dergelijk feit verant woorden. Bovendien was de Goesenaar dronken achter het stuur aangetroffen. In dit geval eiste de officier één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en zes weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De politierechter maakte er vier weken van, waarvan twee voorwaardelijk en eenzelfde proeftijd. F. J. de R., die een lid van het P.S.D.-personeel te Kruinin gen had mishandeld, werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot een geld boete van f 40. A. T. uit Borssele werd vrijgesproken van het hem ten laste ge legde: verduistering van een vat olie. De politierechter besloot hiertoe, omdat er geen sprake was van opzettelijke weder rechtelijke toeëigening. De Antwerpenaar F. L. wilde op 10 augustus te Kats wel eens zien wat er in een fuik zat. Op het moment dat hij ermee in zijn handen stond, kwamen twee mannen opdagen. Hij had toen snel zijn jas over de fuik heen gegooid. Daarmee laadde de jongeman de schijn op zich de fuik te hebben willen meenemen. De po litierechter achtte het bewijs echter niet geleverd en sprak de Belg vrij. De officier eiste een geldboete van f30. W. van H. uit Goes werd donderdagmor gen bij verstek conform de eis veroor deeld tot één week celstraf, nadat hij onder drankinvloed een aanrijding had veroorzaakt. De ontzegging werd 12 maanden, waarvan zes onvoorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Niet begrepen WALCHEREN Huizenverkoop in Vlissingen Notaris H. Beyer uit Vlissingen heeft woensdagavond in het Concertgebouw een aantal huizen in het openbaar ver kocht. Voor het dubbel-woonhuis met erf en afzonderlijke opgang aan de Paul Kru- lerstraat 26 (groot 1 are, 26 ca) was .jet hoogste bod 31.790. Dit was af komstig van de heer Loog uit Rotter dam. Koper werd de heer C. Willemsen uit Middelburg voor 33.700. De heer M. C. Wltlox uit Vlissingen was met 26.000 de hoogste Inschrijver voor het dubbel-woonhuis met erf en afzonder lijke opgang aan (groot ngel mm ca). Het werd afgemijnd een bod van 26,600 van leer Willemsen uit Middelburg. De hoogste inschrijving voor het vrij staande woonhuis met nestetlaan 2 (groot 6 a. droeg 59.990. Het werd afgemijnd toegewezen voor 60.500. De k< wensen onbekend te blijven. Niet gegund werd het hoogste bod van op het dubbel-woonhuis met erf Kaaskadestraat 1 (groot 61 ca). Dit bod was van de heer Witlox uit Vlis- f erf aan de Ge- kopers 900( De hoogste inschrijving bedroeg en was van de heer Willemsen Vrijspraak De Vlissinger W. K. werd donderdag vrijgesproken. Hij zou, terwijl hem een vaarverbod was opgelegd, toch met een gezelschap aan boord van zyn showboot vanuit Kortgene het Veerse Meer zyn opgevaren. De zaak tegen K. kwam op 22 september voor de eerste keer voor de politierechter. Toen betoogde de Vlis singer, dat hy toestemming had van de burgemeester. Deze verklaarde donder dag op de zitting, dat deze toestemming niet doorslaggevend kon zijn. De officier kwam in zijn requisitoir tot een eis van twee weken voorwaardelijk met daar naast een geldboete van f 250. Mr. Thöne sprak de man vrij, omdat niet bewezen was, dat er tijdens die bewuste vaar tocht passagiers aan boord van het schip waren singen. 7117 uit Middelburg. N.C.V.B. Koudekerke koos nieuwe bestuursleden De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst in „Hotel Walcheren" Na de gebruikelijke opening en medita tie volgden afdoening van enige huis houdelijke zaken. Na de koffiepauze ging men over tot het kiezen van een nieuwe penningmeesteresse en propagandiste. Aftredend waren mej. J. Minderhoud en mevrouw A. Besuijen-Versluijs. In hun plaats werden gekozen; mevrouw A. H. Huisman-Dekker penningmeesteresse en J. van Sparrentak-Aarnoudtse (pro pagandiste). De presidente sprak een dankwoord tot de scheidende dames en bood beiden een geschenkenbon aan. Daarop stelde mevrouw Barentsen de al eerder gekozen nieuwe presidente mevrouw C. Aarnoutse-Francke aan de leden voor. Zrj sprak voorts de wens uit dat de nieuwe presidente zich gesteund mag weten door de medewerking en het gebed van de leden. De vice-presi- dente richtte nu nog een dankwoord tot de scheidende presidente voor het vele werk dat deze voor de N.C.V.B. heeft verricht. Zij bood haar namens de leden een staande schemerlamp aan. De vol gende vergadering is vastgesteld op 17 november. ZUIDZANDE De Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Groede hield dezer dagen twee Na heer W Enzinck uit Oostburg een le zing over „Uit de mond der kinderen", waarin hij op boeiende wijze de taal en het begrip van kleine kinderen belichtte. Op de eerste vergadering in september, kon door omstandigheden de gevraagde •reekster niet komen. Bram Salomé uit roede was toen bereid om te helpen door het vertonen van dia's over zijn reis naar Spanje. De presidente, mevr. Van Hoek-Maclaine-Pont dankte in beide vergaderingen de sprekers voor de inte ressante uiteenzetting. BIERVLIET Benoeming De heer F. de Smit te IJzendijke werd benoemd tot typist ter gemeentesecreta rie van Biervliet, zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door benoeming van de adjunct-commies, de heer C. Geerse, tot ambtenaar ter secretarie der ;emeente Veere. Afdeling Veilig Verkeer opgericht Dinsdagavond werd in de zaal van café „Willem Beukelsz" te Biervliet een pro- •aganda-avond gehouden van het Ver- jond voor Veilig Verkeer, waarvoor een zeer goede belangstelling bestond Bur gemeester A P Kostense sprak een ope ningswoord. waarin hij onder meer wees op de steeds toenemende verkeersonvei ligheid Als spreker trad op de heer D. van Ooyen. inspecteur korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen De heer Van Ooyen gaf een duidelijke uiteenzet ting van de achtergronden van de ver keersonveiligheid Een en ander werd door hem toegelicht met cijfermateriaal Spreker stond uitvoerig stil bij de te ne men maatregelen tot beperking van de verkeersonveiligheid. Zowel de overheid (wegenaanleg, wetshandhaving) als de bevolking verkeersopvoeding) hebben hier een belangrijke taak. Het Verbond Veilig Verkeer houdt zich voorna- RITTHEM Collecte De collecte voor hit Protestants In- kregen de terkerkelijk Thuisfront heeft te Rit-1 aanwezigen een them opgebracht 52,31. Hendriks dankte werkers voor het gebodene. OP TRADITIONELE NAJAARSVERGADERING De Zeeuwse plattelandsvrouwen hebben elkaar donderdag weer ont moet. In het oostelijke puntje van de provincie ditmaal: Rilland was de plaats, waar een dikke twee honderd leden van de afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen de traditione le najaarsvergadering bijwoonde. Zij handelden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" eerst een aan tal huishoudelijke zaken af. In de middaguren beluisterden zij een boeiend onderwerp: „De film een gevaar of een zegen?" Een zaak. waar zij als plattelandsvrou wen dagelgks mee te maken hebben, sneed de provinciale presidente mevrouw D. Kugel-Swart. aan in haar openings woord T het winkelen. Zij attendeerde de bezoeksters erop, dat ,,dc winkel van Sinkel vandaag aan de dag een super markt geworden is". Met de gevaren, die daaraan verbonden zijn: „het stre ven naar klantenbinding heeft een re clamecampagne ontketend, die nu on rustbarende vormen begint aan te ne men", betoogde zij. En de presidente wees op de „zwakke plekken" van de klanten, die met deze reclame worden bewerkt en de onzekerheden, die de veelheid van produkten voor de klanten met zich brengt. „De moderne reclame kweekt onte vredenheid". stelde mevrouw Kugel „de klant Is niet meer koning, Souburgs koor zong m Huis van Bewaring Op een van haar tournees gaf het „Sou burgs Mannenkoor" onder leiding van haar dirigent, de heer A. Goedegebuure, dezer dagen een concert voor de gedeti neerden van het huis van bewaring te Middelburg. Medewerking werd hieraan verleend door kapelaan Rosenberg, or gel, en de zangsolisten de heren B. van Di1k en K. Otterdijk, allen uit Middel burg. Vóór de aanvang heette de direc teur van het huis van bewaring, de heer Hendriks, allen hartelijk welkom. Daarna zong het koor diverse nummers, waar onder Italiaanse, Russische en Vlaamse liederen, alsmede enkele negro-splrituals met als solist de heer W. de Kam. De reeds eerder genoemde solisten zongen met begeleiding van het orgel onder meer „The Holy City", en „Land of hope and Glorv". Aan het slot van het concert X' steekt niet meer hoven de massa de massa is zelf klant ge- orden". betoogde zij. I)e dinr-ussi Huishoudelijk Voor de bezoeksters van de najaarsver- de huishoudelijke zaken afgehandeld, hadden zij de verslagen van verschillende vorige vergaderingen en de bondsreis door'Zeeland achter de rug. waren me vrouw W. van Veen-van Loghern en de presidente mevrouw D Kugel-Swart voorgedragen voor respectievelijk lid van het hoofdbestuur en plaatsvervangend lid van het bestuur en voorts hadden de Zeeuwse afdelingen met algemene stem men hun goedkeuring gegeven aan een contributieverhoging van f 8.50 tot f 10 leidsters van de Zeeuwse plattelands- per vrouwen hebben zich met deze zaak Er waren aan het begin van deze plezie. beziggehouden en er een inleiding rige najaarsvergadering ook hartelijke aan gewijd, die geïnteresseerde afde- welkomstwoorden gesproken. De presi- lingen dit winterseizoen „ln huis" dente van de ontvangende afdeling Ril- kunnen krijgen onder de titel „Nemen land. mevrouw N. G. Kamps-Visser, en genomen worden". maakte de dames „wegwijs" in Rilland r->. i via een korte schets van het trefpunt r Um deze ven C. W. Jobse - ook vla zich verheugd, dat er in z:Jn gemeente it pro- film- Nu de invloed van de film het t.v.-scherm steeds meer tn de sa menleving doordringt, had het provin ciaal bestuur van de Bond van Platte landsvrouwen dit onderwerp op het gramma gezet De Amsterdamse criticus H. Wielek was de inleider „De film een gevaar of een zegen De mogelijkheden, die de titel bevat zijn er allebei, vond de heer Wielek. „Film is een onmisbaar middel voor ontspan ning". betoogde hij. Maar negatief is het vaak, als er by de produktie alleen maar is gedacht aan de smaak van „de bioscoopschuivers" om er geld uit te ha len. Zoals dat gebeurt met veel spekta kelfilms onder meer naar de bijbel met perverse gangsterfilms, met sexueel prikkelende films, met teenagerfilms, verduidelijkte de heer Wielek. En dan is de andere kant: de filmkunst behoort ook tot de belangrijkste kunst zinnige vormen van deze tijd. De kunst zinnige films van deze tijd zijn vaak ten dele „geestelijk autobiografisch", be handelen de eenzaamheid van de mens, zijn angst om te leven, geven een einde „Goede films schudden de toeschouwer zonder oplossing, gebruiken symboliek, wakker, dwingen hem méé te denken over het eigen bestaan", aldus de heer Wielek. Hij meende, dat in dit verband een goede filmvorming van de mensen onmisbaar is: „het is vooral zaak om de jeugd rijp te maken voor een goede film. De dames kregen een voorbeeld van een moderne kunstzinnige film door de ver- de organist van de cradering op de film overstapten waren a nvülip Dp hPPr i b vergaderd werd. Hij maakte gewag de sympathie voor het werk van w Zeeuwse afdelingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Ds. S. v. d. Molen met eervol emeritaat Tijdens een vergadering van de classis Middelburg van de Christelijke Gerefor meerde Kerken, is aan ds. S. v. d. Mo len. predikant van Middelburg (Gast- huiskerk). op zijn verzoek eervol eme ritaat verleend. De predikant is ruim 71 jaar oud en heeft 43 dienstjaren. Hij begon in 1921 zijn ambtelijke loopbaan in Zierikzee. Daarna diende hij de kerken van Llsse, Rotterdam, Arnhem, Leeuwarder. Aals meer en nu sinds 4 september 1957 die van Middelburg. In de middagdienst van 1 november hoopt h|j afscheid te nemen, ofschoon dat afscheid maar ten dele Ik. Hij blijft namelijk in Sint-Laurens wonen en ver bond zich op verzoek van de kerkeraad tot velerlei hulpdiensten". Evenzo zal h|j ook de kerk van Vlissingen dienen met prediking en catechisatie. rouge". leer Van Ooyen somde de verschil lende activiteiten van het verbond op. Als vice-voorzitter van het district Zee- Vlissingen: Alharnbra' Verraad op Montmai tre. 20 uur 18 )aar Luxor De beul van Londen. 20 uur. 18 laar Concertgebouw Autoshow. 10-22 uur Middelburg City: Studio voor algemene kunstkring. 20 uur. Zorro en de drie musketiers. 19.30 uur. 14 Jaar. Terneuzen: Luxor' Der Vogelhlindler. 20 uur. alle leeft. Axel: Gebouw geref. kerk: Lezing van de heer P Jongeling over het werk van de Staten-Generaal. 20 uur. Wcstdorpe: Kunsthandel Troutzaerte: Expo sitie Gérard Grassère. Bergen op Zoom: Luxor: 's Nachts kan van alles gebeuren. 20 uur. Goes: Grand Theater: Irma la Douce. 19.30 uur: „Prins van Oranje": Concert Zeeuws Kamerorkest. 20 uur. Zierikzee: Concertzaal: Concert Kunstmaand Orkest met Theo Olof, viool, voor Z.V.U., 19.45 uur. Biervliet. Na de pauze beantwoordde de heer Van Ooyen verschillende vragen, waarna enkele verkeersfiltns werden ver toond. Aan liet eind van deze geslaagde ropaganda-avond sprak burgemeester Lostense woorden van dank tot de me dewerkers. terwijl hij de aanwezigen ver zocht zich aan te melden als lid van een te vormen plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, waaraan door een dertigtal personen gehoor werd gegeven. Het voorlopig bestuur van deze plaatseiyke afdeling wordt gevormd door de initiatiefnemers van deze avond, te weten de heer J. de Puysseleyr, postcom- mandant der rijkspolitie te Biervliet, en tie heer C. van Hercules. In de middaguren werd voor de leerlin gen der drie openbare lagere scholen een aantal verkeersfilms cn tekenfilms vertoond in het gymnastieklokaal der openbare lagere school A in de School- laan. Tevens werden hiei de verkeers- diploma's uitgereikt aan 2fc teerlingen die klaagden voor het in de loop van dit jaar gehouden jeugdverkeersexamen. Bram van Hoeve, leerling van de open bare lagere school A. ontving hel diplo ma met lof. Hij was de enige die tijdens gemeld examen geen enkele fout had ge maakt. AXEL De gemeenteraad van Zuidzande kwam iilagavond onder voorzitterschap van loco-burgemeester A. Luteyn in openbare vergadering bijeen. Tijdens de ze vergadering werd de gemeentebegro- ting voor 1965 aangeboden. De gewone dienst van deze begroting kon sluitend worden gemaakt met een post van on voorziene uitgaven van f 3000, In de begroting wordt verder rekening gehouden met een aanzieniyke verho ging van de reinigingsrechten: deze ver hoging is noodzakelyk in verband met de te verwachten gemeenschappelyke vuilophaaldienst ln West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Nieuwe kapitaal werken zijn nog niet in de begroting opgenomen doch bij wijzigingsbesluit zal daarin wor den opgenomen een krediet van f 12000 voor de elektrificatie van buiten de be bouwde kom gelegen boerderijen en wo ningen. Deze werken zullen volgens mededeling van de P.Z.E.M. in de loop van 1965 worden uitgevoerd De raad ging akkoord met de door Gedeputeerde Staten voorgestelde wijziging van de wethoudersbezoldiging per 1 januari 1965. Inzake het op de vorige vergade ring genomen besluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de P. Morel straat te Oostburg waren bezwaren van Gedeputeerde Staten ingekomen tegen de voorgestelde verkoopprijs. Na overleg met het provinciale bestuur werd de prijs thans vastgesteld op f 11 per vier kante meter, terwijl dit voor verdere verkopen in de toekomst op ten minste f 12 per vierkante meter moest zyn. Bij de behandeling van de ingekomen stuk ken werd ten slotte nog mededeling ge daan. dat de koninklijke goedkeuring was ontvangen op de verordening inzake de heffing van een woonforensenbelas- ting in de gemeente Zuidzande. KLOOSTERZANDE Nieuwe FHBO-cursus Het bestuur van de r.-k. E.H.B.O.-ver- eniging te Kloosterzande heeft besloten, ook deze winter een cursus E.H.B.O. te organiseren De deelnemers kunnen zich aanmelden by het bestuur, tot 31 okto ber as Op donderdag 5 november a.s. te 8 uur n.m zal de eerste les door een deskundige worden gegeven in het Wit- Gele-Kruisgebouvv aan het Marijkeplein te Kloosterzande Het bestuur hoopt, dat iedereen in deze tijd wel het nut zal inzien van het bezit van een E.H.B.O.- diploma. HULST Botsing tussen tractor vrachtauto Benoeming Tot chauffeur in vaste dienst bij de gemeente Axel is benoemd de heer H. P. Coppieters, met ingang van 28 oktober 1964. thans in tijdelijke dienst. Vrachtauto reed op personenauto Dinsdagavond omstreeks halt 7 had in de Catnarinapolder, gemeente Axel, op het kruispunt Calhannastraat en Oude Zeedijk een botsing plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door B. A. uit Axel, die geen voorrang verleende en een personenauto, bestuurd door P. uit Koewacht. Er deden zich geen soonlijke ongelukken voor, maar de ucBiouauc ...c „,„o de voertuigen werden ernstig beschadigd. I met dia's met een bandopnemer. voor een Noordstraat 38 - Terneuzen Telefoon 2581 gm KRAMER MAAKT O HET LEVEN COMFORTABEL mm en Op de Hulsterweg te Kuitaart ontstond een botsing tussen een tractor met aan hangwagen, bestuurd door I. uit Sint- Jansteen, en een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door O. uit Sluis kil. Ofschoon I. linksaf wilde slaan, en daartoe zijn richtingaanwijzer had uitge stoken, poogde O. hem met zijn vracht auto nog in te halen en te passeren, waardoor de botsing ontstond. Beide voertuigen liepen schade op GRAAUW Paard dodelijk gewond Tijdens een vrij dikke mist reed de heer uit Graauw met zijn personenauto r de Notendyk te Terhole Tot zijn te schrik kreeg hij plotseling een rd voor zyn auto, dat hij niet meer i kon ontwijken Het paard, dat uit een 1 weiland bleek te zijn gebroken, werd bij I de aanrijding zodanig verwond, dat het moest worden afgemaakt. TERNEUZEN Prijsuitreiking Philips fotowedstrijd LEDEL THEATER OOSTBURG Zaterdag 24 en zondag 25 oktober, aanvang 8 u„ AUDREY HEPBURN - WILLIAM HOLDEN - NOEL COWARD in de kostelijke TECHNICOLOR //PARIJS IS ALS CHAMPAGNE" AUDREY HEPBURN als de perfecte secretares se en William Holden als haar wispelturige baas in een vrolyke film. bruisend als champagne. Toegang alle leeftijden. Dinsdag 27 oktober, aanvang 8 uur, PAUL NEWMAN - MELVYN DOUGLAS in een van de boeiendste films ooit gemaakt z/HUD, DE ONTEMBARE" EeD opstandige, arrogante losbol, geadopteerd door vrouwen, gehaat door mannen, een keihar de vent zonder gevoel en geweten, dat is Hud Zondagmiddag 2 uur: „Hud, de ontembare". 18 jr. Zondagmiddag 4.30 uur: „Parijs is als cham- ne". alle leeftijden. Te koop i.g.st.z. Jawa 250 cc 1960, plm. 20,000 km ge lopen, event, met wind scherm en platom. M. BOOGERD, ONTVANGEN: Succes-agenda's 1965. Junior - Senior en Lady. Zorg tydig uw inhoud in huis te hebben, want elk jaar worden er meer ver kocht. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vanaf vrijdag 23 t.m. zondag 25 oktober, aan vang 8 uur, brengen wij: PETER WECK - CONNIE FROBOESS - RUDOLF VOGEL - GEORG THOMALLA en OSKAR SIMA in de kostelijke TECHNICOLOR //DER VOGELHANDLER" De vogelhandelaar $d zijn Christl van de Post blijven eeuwig jong in deze heeriyke film vol hu mor en temperament. Toegang alle leeftijden. Maandag 26 en dinsdag 27 oktober, aanvang 8 u., brengen wij de spectaculaire TECHNICOLOR met: ED FURRY - MOIRA ORFE1 - MARY MARLON - ALBERTO LUPO in //URSUS, DE LEEUWENKONING" De sterkste man ter wereld in zyn heroïsche strijd tegen de barbaren. Toegang 14 jaar Zondagmiddag 2.30 uur: „URSUS, DE LEEU WENKONING". Zondagmiddag 5 uur: „DER VOGELHANDLER". Verwacht: het beroemde filmwerk: VLA MALA Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2, Terneuzen. tel. 01150-3270. Marktberichten Vasana de kous met de 9 levens FIRMA D. P. Schutz Weststraat 7 AXEL. veiling goes. 22 oktober. Export- en industrie velling ap pels: Coxs Orange Pipin 1 30-35 47. 75-50 44—59. 70-75 41—52. 65-70 35— 22. 60-65 21— 27. 55-60 14—16. 2 D 6. 2 30-85 44. 75-30 39—43. 70-75 35—50. 65-70 25—35. 60-65 25—26. 55-60 25—26. 3 grof 6—22. 3 fijn 7.50- Goudrenet 1 3-95 28. 85-90 23. 80-85 28.80—30.85. 75-80 24.40 •25.40. 70-75 19.70—22, 65-70 15,50-15.70, 2 D 8.50—12. Kroel 8 =0. 2 90-95 26. 85-90 20—22. 80-85 i9—29. .'75-80 17—27. 70-75 16—17. 65-70 -15, 3 grof 12.30—12.60, 3 fijn 850. val 6.40. Goudrenet rood I 80-85 45. 75-80 33-36. 70-75 32—33. 65-70 23. 3 grof 19 Jonathan 1 60-85 24 -26. 75-80 26—23. 70-75 27—23. 65-70 23.90— 24,10. 60-65 17, 2 D 650. 2 75-80 24. 70-75 19— 21. 65-70 17. 60-65 7—12. 3 grof 6—13. 3 fijn 650. kroet 6.40. Golden Delicious extra 80-33 72. 75-80 77. 70-75 69. 3 80-85 51. 75-80 53-59. 2 85-90 31—33. 80-35 28—43. 75-80 23—56. 70-75 16^-38. 65-70 32. 3 grof 14—21 fijn 6. Glorie van Holland 1 35-90 17. 80-85 18. 75-80 13. 70-75 17. 65-70 14. 2 D 8. 3 grof 6—13. LaxtOng Superb 1 85-90 17. 30-85 17. 75-80 17. 70-75 16— 18. 65-70 14. 60-65 6. 2 D 6, 3 grof 6—12. fijn 6. Lombartscalville 2 80-35 1718. 70-75 17. 3 gr. 613. fijn 6. James Grieve ongesorteerd 22. Zoete Ermgaard 1 80-65 34. Diverse appels: kroet 7.30. val 6.40. Peren: Doyenne du Cornice 1 75-80 70. 70-75 56—57. 65-70 49. 2 80-85 53—58, 75-80 54—61, 70-75 53—55. 65-70 46. 3 grof 38—14. 3 fijn 21— 25. Gieser Wildeman 1 60-70 38, 50-60 39 3 fijn 24. Comtesse de Paris 2 80-85 12. 75-30 14, 70-75 13—15. 65-70 16, 60-65 9—13, 55-60 8, 3 grof 8, 3 fijn 6- Zwijndrechtse wijnpeer 1 60-65 25. 1-55 18. 2 60-65 23. 55-60 22. 3 grof 8—11. St.-Remy 2 70-80 19. 60-70 18. 2 D 16. Conference 3 grof 3336. 3 fijn 27. Druiven: Black Alicante 2 170173. Totale aanvoer hard fruit 14.600 kisten. veiling kapelle. oktober. Industrie- en exportveiling. Peren: Br. Alex Lucas 1 80 36, 1 75 42. 1 70 42, i 65 36, 2 80 35 2 75 38. 2 70 40, 2 65 35. 2 D 8.50—12. 3 grof 12. 3 fijn 7 St.-Remy i 70 18. 2 80 38. 2 70 18. 2 60 13. 2 D 34. 3 grof 34. 3 fijn 12. Doyenne du Comice 2 85 52. 2 30 53. 2 75 61. 2 70 61, 2 65 SS. 2 D 60 39. 2 D 55 21. 3 grof 42. 3 fijn 20 Zwijndrechtse wijnpeer 1 65 23—25. 1 60 25—26. 55 24—25. 1 50 20. 2 65 23 2 60 22. 2 55 20. 2 50 12. 2 D 6—6.50. 3 grof 12—13. 3 fijn 3—6 Conference 2 70 45. 2 65 46. 2 60 44 2 55 36. 2 D 29. 3 grof 31. 3 fijn 23 Com:e"e de Paris 1 "5 15. 1 70 15. 3 65 14. I 60 33. 2 75 31 2 70 13 2 65 12. 2 60 11 2 55 8 3 grof 10. Appelen Goudrenet 1 85 27. I 30 23. I 75 24. 1 70 19. 3 65 15. 2 85 19. 2 80 20—21. 2 75 37. 2 70 35—16. 2 65 13. 2 D 9 3 grof 9.40—12. Rode Goudrenet 2 30 30. 2 75 35 2 70 7 Coxs Orange Pippin 1 80 39. 1 75 40. 1 70 3 Lees de P.Z.C. 31. 1 60 2 1 55 l 2 70 3 0 24. Weer of geen weer len. vertegenwoordiger van de verkoop maatschappij van Philips-Nederland. woensdagavond de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de Philips-flitsfoto- wedstryd. De bijeenkomst werd bijge woond door de Zeeuws-Vlaamse foto- handelaars. die aan de wedstrijd heb ben meegewerkt, Nn afloop was er een demonstratie met dia's in combinatie Juwelier - Horloger OOSTBURG. st altijd weer is het altijd MILLE SCHARE A.E.G HOOV EK ROBI 'S I A ACME PON BICO wijkstraat 79 - Terneuzen - Telefoon SUöb YISSERK00LE 2 55 14. 2 D 7. 3 grof 13. Coxs Orange Pippin geel 1 ?0 47. 1 75 46. 3 70 40. 1 65 34 3 60 25. 3 grof 23. 3 fijn 12. Jonathan ex 75 29. ex. 70 28. I 30 23. 1 75 25-26. I 70 24—27,50. i 65 21—24. 1 60 16—37. 2 80 17. 2 75 19—24. 2 70 20—22. 2 65 17—18. 2 60 14. 3 grof 6—7. Glorie van Holland 2 85 16—17. 2 80 16—18- 2 75 17—18. 2 70 15. 2 65 12. 1 70 17. 1 65 13. 2 D 6.50. 3 grof 12. Golden Delicious 1 85 39, 1 80 42. 1 75 50. 1 70 42-47. 1 65 34 1 60 18. 2 80 33. 2 75 30. 2 70 25 2 65 18, 2 60 1 2. 3 grof 14. exp. 85 61. ex 80 56—58. ex. 75 51. Sterappel 1 70 33. 1 65 28, 1 60 21. 1 55 14, 2 65 21. 2 60 17. 2 55 12. 2 D 6. 3 grof 32. Kroetappels 7.60 8,70. Valappels 6.90 Kroet Jonathan 6.50. Val Jonathan 6.20. Val sterappcls 6 MARKTBERICHT BARNEVELD Coöperatieve Veluwse Elcrvelllng Ede. Aanvoer 411.868 stuks, handel vlot- Prijzen guldens per 100 stuks): eieren van 45-52 gram 7 71—10.62; van 52-57 gram 10 67—13 3 3; van 57-64 gram 13.05—14.18. van 64-69 gram 13.91—14.32. Elcrvelllng S B.E. Aanvoer 445.560 stuks, handel vlot Eieren van 37-44 gram 5 49-6 8-:.: van 52-58 gram 10.70—12-59: van 58-65 gram 32.82—14 25. van 66-72 gram 14 CO—14.42 Eendeëieren: aanvoer 2910 stuks, van 61-63 gram 3.509.61. van 64-66 gram 942—1013. Eiermarkt Barnrveld. 509.000 stuks, handel In grote vlug trage afloop, kleine vlug Eieren van 5^-65 gram I32S—14.40. alg prijs 33-45. kg- prijs 2.22 op basis 62.5 gram 1.35224 Eieren van 46-58 gram 6 SO— tl'O veiling krabbendijke. 22 oktober. Appels: Coxs I 50-85 4 5 75-80 34 46. 70-75 31—41 -5-70 29—33 60-65 24—27 55- 60 -3—16 2 80-35 36 75-30 37—59 70-75 33—37, ■70 27—30, 60-65 20—22. SS-60 12—13. 2 D 6. 3 gr. 1421. Jonathan 1 80-85 23. 75-30 20 -25. 70-75 21—23 65-70 18—23, 60-65 32—36. 2 SO-85 30—22. 75-80 19—25, 70-75 16—25 65-70 33—20 60-65 6—15. 2 D 6 3 gr '2 Goudrenet 1 90-95 30. 85-90 32 30-35 26—28. 75-S<9 25— 26. 70-75 17—19. 65-70 34, 2 85-90 24 80-85 27. 75-30 21. 70-75 37. 65-70 13. 2 D 6. ?er. 13. Golden Delicious 35-90 49. 80-35 52. 75-80 51. 70-75 43. 2 90-95 45 35-90 50. 80-35 51. 75-80 48. 70-75 36. 3 gr 26-20 kroet 15. M. Intosk 1 85-90 17. 80-35 20. 75-SO 22. 70-75 16. 3 gr. 6. Diverse appels 3 fijn 6, kroet 7 val 6. Peren: Doyenne du Comice 2 85-90 57. 80-85 63. 75-80 62. 70-75 59. 65-70 47. 3 gr. 33. f. 19. kroet 22. St.-Remy 1 70-80 20. 60-70 17. 3 gr. 17. Zwijndrechtse wijnpeer 2 55-65 22, 3 grof 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23