ZILVER VOOR KANOVAARDERS sm'smemsmwem Nederlandse renners misten op beslissend moment de slag Judoka Gouweleeuw was dicht bij brons Oranje kwam 0.3 sec. te kort RUSLAND, GOED VOOR 3 GOUDEN MEDAILLES, GROTE WINNAAR NEDERLANDER ARBITER IN HOCKEYFINALE VERDELING DER MEDAILLES REGEN VAN TURNMEDAILLES Japanse hegemonie kwam in gevaar NEDERLANDSE VOLLEYBALSPELERS ONTFUTSELDEN TSJECHEN SET Voetbalinterland direct op radio Weer goud voor een Italiaan Wielermedailles Triomf van een „onbekende" VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEBUW8B COURANT 11 Sven Olof Sjodelius, Olympisch kampioen-1960 in de k 2-klasse, spurtte als ging het om zijn leven. Met driftige slagen redde de 31- jarig loodgieter uit Nyköping, tweevoudig wereldkampioen, nog net de titel in de Olympische finale van de k 2-klasse. Juist iets te Iaat hadden Anton Geurts en Paul Hoekstra op het door slagregens troosteloos uitziende Sagami-meer de tribunes waren nog niet voor de helft bezet hun tempo verhoogd. De nationale kampioenen kon den de sterke Duitse combinatie van het zilver afhouden. Voor het goud was het echter te laat. Decimeters vóór de Nederlandse boot gingen de Zweden door de finish, amper 0,3 seconde bedroeg het ver schil, dat besliste over goud en zilver. Het was een opwindende slotfase van een enerverende race. I Opnieuw paste Geurts zijn geliefde tactiek van „afwachten" toe. Achter het verrassend snel gestarte Australië, Duitsland en Roemenië bezetten de Nederlanders een vierde plaats. Te veel misschien heeft de Nederlandse coalitie een knappe combinatie van ervaring en jeugdige overmoed op de favoriete Roemeense. Duitse en Russische tegenstanders gelet in deze fase. Zweden, op de linkerbuitenbaan gestart, viel wat buiten het directe gezichtsveld van de Nederlanders. Kort nadat het 500-metermerkteken was gepasseerd kwamen de Zweden plotseling naar voren. Even wachtten Geurts en Hoekstra voor zij het tem po verhoogden. Zoals gezegd. Roemenië en Duitsland bezweken onder het geweld dat de sterke Nederlandse equipe ontwikkelde. De Zweden bleken echter juist onbereikbaar. Maar het zilver was voor Oranje. Ondanks de stromende regen was de vreugde groot bij het kleine Ne derlandse groepje, dat zich bijna in afzondering op het mooie, maar vaak ook dreigend aandoende Sa- gamimeer op de Olympische titel strijd had voorbereid. Voor trai ner Karei Muys kwam de triomf zeker niet onverwacht. Ontstellend veel heeft hij van zijn pupillen ge- eist in de lange tijd van voorberei ding. Geruime tijd geleden trainden deze kanovaarders ook bij Vlissin- gen, toen Karei Muys nog sport leraar was in de Scheldestad. De nauwe internationale contacten van de laatste jaren hebben voorts gemaakt dat de Nederlanders hun tegenstanders allen kennen. Ze wis ten wat hun sterke punten waren, maar hadden even zeer gezien waar zelfs de favorieten voor de Olympische medailles te kort scho ten. De „grote dag", want dat is het toch zeker, van de Nederlandse kanoploeg moet voor een belangrijk deel aan dit internationale contact worden toege schreven. Chef d'equipe Molman stel de het nuchter, maar heel juist vast: „In Rome waren onze mensen eigen lijk al verslagen toen ze bij de loting de namen zagen van de beroemdhe den waartegen gevaren moest worden. In Tokio wisten ze precies met welke tactiek er succes kon worden be reikt". Een hoogtijdag voor de Neder landse kanosport zeker, temeer om- De Nederlandse scheidsrechter Guus Lathouwers zal vrjjdag samen met de Westduitser W. Sehinncr de eindstrijd om de Olympische hockeytitel tussen In dia en Pakistan lelden. Hetzelfde duo vormde woensdag de arbitrage van de halve finale India Australië en het had deze moeilijke wedstrijd zo vast in handen, dat de technische commissie van het toer nooi geen ogenblik heeft geaarzeld beiden ook voor de finale aan te wij zen. Zo zal Nederland toch nog een rol spelen in de strijd om het goud... Het Duitse hockeyelftal heeft zich in de eindklassering van het Olympisch toer nooi als vijfde geplaatst. De wedstrijd tegen Kenia, die in voortdurende regen werd gespeeld en waarbij de loodgrijze hemel het nodig maakte de verlichting van het hockeystadion te ontsteken, werd door de Oostduitse ploeg met 3—0 (rust II0) gewonnen. Duits land was door grotere snelheid en betere licha melijke conditie het meest in de aanval. Mid denvoor Lippert scoorde in de zesde mi nuut van de wedstrijd en linksbinnen Ehrlich passeerde doelman Simonian in de zesde en 22e minuut na rust. dat prinses Beatrix getuige was van de prachtige zege van de nationale k 2. Verkeerde kant Minder goed had Geurts het er kort tevoren van afgebracht in de k 1-klas De Nederlander zat, om het met de woorden van trainer Muys te zeg gen, „aan de verkeerde kant van de baan". Vielen de medailles vrijwel geheel op de rechtervleugel", Geurts had een van de meest linkse banen geloot. De Eindhovenaar kon zich niet aan de groten optrekken en viel al snel terug. Halverwege lag hij al op de zesde plaats. Wel verkleinde de Nederlandse kampioen het verschil met de leiders nog, maar de marge was te groot voor een werkelijke posi tieverbetering. Ook voor de k 4 was de strijd, die ge streden werd toen de laaghangende wolken het zicht tot amper 600 m te rug brachten, te ongelijk. De Neder landers hadden het voordeel dat ze Duitsland en Roemenië, die naar achteraf bleek het zilver en brons zouden veroveren, naast zich hadden. Die gunstige plaatsing hield echter ook een groot gevaar in. ..Als we ze niet kunnen houden", lichtte Theo van Halteren voor de race toe, „dan zitten we in het vuile water en dan is het gebeurd". Trieste Denen De theorie van de Deventenaar werd meer dan bewaarheid. Het tempo van de Duitsers en de Roemenen lag veel te hoog, zodat de Nederlandse k 4, die tot halverwege de race in vierde po sitie bleef varen, in de laatste 500 me ter sterk terugviel en als zevende ein digde. Rusland, goed voor drie gouden me dailles, Duitsland en Zweden zijn de grootste winnaars geworden van deze Olympische kanostrijd. Ook Roeme nië, dat drie maal zilver en twee maal brons veroverde, was bijzonder suc cesvol. Een werkelijk trieste dag was het voor de Denen. Het begon al in de race van de k 1-klas, waarin Olym pische en Europees kampioen Erik Hansen de grote favoriet heette te zijn. Nog achter Geurts eindigde de man uit Kopenhagen op de zevende plaats. Ook de andere Deense forma ties stelden teleur. Met slechts een enkele bronzen medaille, veroverd in de c 2-klas, zullen de Denen de te rugreis naar Europa moeten maken. De Nederlandse K-S, bestaande uit Anton Geurts en Paul Hoekstra, heeft donderdag de zilveren medail le geivonnen in de finale, waarin de Ziceden goud en de Duitsers brons behaalden. Foto: de ceremonie protocolaire: links voor Anton Geurts, achter hem Paul Hoekstra. Op het hoogste trapje de Ziceden en rechts de Duit sers. Donderdag liep Rusland In de strijd om de medailles flink in op de Verenigde Staten. Rusland be haalde vier gouden plakken, waar van 3 by het kanovaren, tegenover Amerika geen enkele. Niettemin bleef de voorsprong van de V.S. indrukwekkend. De stand na donderdag Is: Ver. Staten 34 26 28 88 Rusland 23 21 33 77 Japan 12 3 7 22 Duitsland 9 18 16 43 Hongarije 9 7 4 20 Italië 8 9 5 22 Australië 6 2 8 16 Engeland 4 12 1 17 Polen 4 5 8 17 Tsj.-Slowakije 4 4 3 11 Bulgarije 3 5 2 10 Nieuw-Zeeland 3 2 5 Finland 3 14 Roemenië 2 4 6 12 Turkije 2 3 16 Zweden 2 2 4 8 Denemarken 2 13 6 Zuid-Slavië 2 114 België 2—13 Nederland 14 4 9 Canada 12 14 Ethiopië J 1 Bahama 1 l Frankrijk 6 6 12 Zwitserland 2 13 Trinidad 12 3 Korea 112 Tunesië 112 Cuba 1 l Argentinië X 1 Iran 2 2 Ghana Ierland Kenya Mexico Nigeria Uruguay Een beeld van de roielerwegwed- strijd, welke donderdag op het cir cuit van Hachyoji is gewonnen door de Italiaan Mario Zanin. Jan Pie- terse (midden voorgrond met val helm), betrokken bij een vluchtpo ging, verzorger Henk de Haan (linies) loopt links. DOOR STERKE RVS VERSLAGEN Het Olympische turnevenement is donderdag in voile gang gekomen en ,de eerste medailleregen werd overj Tokio uitgestort. Van de 28 medailles,; die er op de eerste twee dagen te ver- delen waren in de ploeg- en individue le wedstrijden van de dames en heren behaalde Rusland er 12 (2-6-4), Japan 7 (3-3-1), Tsjecho-SIowaküe 3 12-1-0) en Italië 2 (1-1-0). De dag begon met; een ereceremonie. lAvery Brundage reikte goud uit aan j Japan (team-kampioen bij de heren) j= Noordpoolroute naar Hamburg Rusland (eerste bij de dames) en de wordt gevlogen en daarna via het individuele kampioenen Yukio Endo Eurovisienet in de ochtenduren in (Japan) en Vera Caslawska (Tsj.-Sl.)rferï?J; SfteCctolMtohJ B feXÏ treft SïeTsSmp"" eerste gedeelte van de specialistische g &ramma van half elf. omdat dit nummers, \rije oefeningen, paardvol- s vanuit Hamburg rechtstreeks de tige en rmgen voor de heren en paard- lucht in gaat. springen en brug ongelijk voor de da- GEEN BOKSWEDSTRIJDEN OPTELEVISIE IN PROGRAMMA 6.15 UUR (Van onze radio- en t.v.-redactie) Naar wij vernemen heeft de pro grammacommissie van de N.T.S., waarin alle omroepen vertegen woordigd zijn, bepaald dat er in het televisieverslag over de Olym pische Spelen geen opnamen mo gen worden uitgezonden van de bokswedstrijden. Dit verbod geldt alleen het programma van kwart over zes, dat wordt samengesteld uit filmmateriaal. Joop Gouweleeuw, de 24-jarige judoka uit Delft, heeft donderdagmiddag in de fraaie Budokanhal in Tokio gelijkheden heeft behoord. De Delf tenaar, die ongetwijfeld het slechtst had geloot met tegenstan ders als de Europese kampioenen de Rus Anzor Kiknadze en de Duit ser Herbert Niemann, versloeg de Duitse politieagent op beslissing scheidsrechter, nadat hij de gehele wedstrijd de leiding had gehad. En later moest Kiknadze al zijn reser ves aanspreken om onze landge noot op de knieën te krijgen. Het gevecht duurde de volle 6 minuten. Ook hier werd het een scheidsrech terlijke uitspraak, ditmaal echter een Nederlandse nederlaag. Vooral in de partij .egen Herbert Nie mann heeft de zeer nerveuze Gou weleeuw goed werk laten zien. Tweemaal zette hij een prachtige uchi-mata (10e heupworp) in, maar telkens kon de Duitser zich bevrij den. Aangezien Niemann geen en kele maal in de aanval ging had den deze halve worpen toch tatami's geworpen en dat had ei genlijk de doorslag moeten geven. Overigens heeft diezelfde Kiknadze KS'r.Sr 'ne„en. de Ja;|Het werd een strijd op - vanuit spor- panner Isao Inokuma. Deze won al Liof an nnan„n, zijn partijen met prachtige worpen behalve zijn finalepartij tegen de Canadese houthakker Alfred Ro gers. Rus 4e minuut met een prachtige tai-o- toshi geworpen, hetgeen de Japan ner een half punt opleverde en wat de Rus ook deed, even later ging hij voor een vol punt neer op de zelfde worp. Zijn landgenoot Chikviladze, die ook een bronzen medaille werd door de ster- I ke Canadees verslagen, I zodat er een finale Ino- kumaRogers over- voordeel gebracht, dat de scheids rechters unaniem de Nederlander de zege toekenden. Tegen Anzor Kiknadze, de Russische geweldenaar, heeft Gouweleeuw 6 minuten van intense strijd beleefd. De sterke Rus, die geen enkele maal kans heeft gezien onze land genoot in zijn wurgende handen te krijgen, duwde ten einde raad Gouweleeuw iedere keer weer op nieuw van de mat af. Hij won om dat hij de grootste aanvaller was geweest, maar Gouweleeuw had hem eenmaal met een knie op de bleef. Inokuma zegevierde dank zij enkele kleine technische voordelen, maar voor het eerst tijdens deze judowedstrijden, waarbij de Ja panners gemakkelijk het licht- en het middengewicht wonnen, stond Inokuma vijftien minuten lang te genover een tegenstander. Het wasl een weinig fraaie partij, waarbij beiden eenmaal buiten de mat hetgeen geen enkel voordeel ople-i vert werden geworpen. ;eel Joop Gouweleeuw verdient ongetwij- tief en esthetisch oogpunt bezien zeer hoog niveau. In de vier jaar sinds Rome bleken de Italianen in Franco Menichelli, een waardig opvolger te hebben opgeleid voor de Japanner No- buyuki Aihara. Deze weergaloze Olympische kampioen luidde in Rome door zijn geweldige in hoog tempo uit gevoerde sprongen een nieuw tijdperk in bij het vrij turnen. De jonge Ita liaan drukte zijn voetsporen. Als laat ste van de finanlegroep bracht hij een „vliegende" en fantasierijke show met vele hoge sprongen. Hij verdiende er de gouden medaille mee: 19.45 pnt. Endo, die in het algemene kampioen schap op dit onderdeel een voor sprong van een 0,5 pnt. had veroverd, zag zijn kans op goud verloren gaan, toen hij bij een salto niet goed neer kwam. De Japanner werd zelfs nog voorbijgegaan door de Rus Viktor Lisitzky, die zonder risico's te een vrije oefening turnde. jury 9,7 pnt. over had. Rusland liep in op Amerika Ook in het puntenklassement per land, waarin de eerste zes plaatsen op elk nummer worden verwerkt, heeft Rus land donderdag een aanzienlijk deel van de achterstand op de Verenigde Staten ingelopen. Dit officieuze klassement ziet er nu als volgt uit: Ver. Staten 554pnt.; Rusland 480li; Duitsland 288%Japan 184%; Hongarije 161%; Italië 145%; Groot-Brittannië 133; Polen 106; Australië 98; Roemenië 87%; Frankrijk 77; Tsj.-Slowakije 76%; Zweden 67; Nederland 63; Bulgarije 60%; Nieuw-Zeeland 38; Denemarken 38; Turkije 36; Canada 32: Zuid-Slavië 29; Zwitserland 22; België 19%; Finland 19; Iran 17%: Korea 14%; Trinidad 13; Jamaica 12; Ethiopië 10; Cuba 7; Ba- hama's 7; Argentinië 6; Oostenrijk 6; Tunesië 5; Ierland 5: Kenia 4: Brazilië, Portugal. Mexico, Nigeria. India. Egyp te en Spanje 3; Afghanistan. Formosa, Noorwegen en Bermuda 2: Ivoorkust, Chili, Peru en Venezuela 1 punt. Poolse dames veroveren brons te worden en ging hij de zaken anders aanpakken. Nederland werd nu langzaam maar ze ker teruggedrongen. Tjecho-Slowakije won de set met 15-10 en ondervond daar na nog slechts geringe tegenstand: 15-9 en 15-6. Het Nederlandse volley batteam heeft liet r de ploeg van Tsjecho-SIowakye donder dagmiddag danig lastig gemaakt. De De overige uitslagen bij de heren luiden: Tjechen, die in punten gelijk met j Rusland-Bulgarije 3-0, (15-2. 16-14 en de sterke Russen bovenaan staan, won-115-13)Brazilië-Verenigde Staten 3-2. nen weliswaar met 3-1, maar een „walk (5-15. 11-15. 15-9, 15-6 en 15-9); Honga- over" is het niet voor hen geworden. Delrije-Zuid Korea 3-2. (17-15. 6-15. 13-15, feld een pluim voor ziin sterk judoi me,ar-: Zondag zal to het radioprogramma van gusogen toekijkende Anton Gee-:,ie AVRO van 13 15 tot 15 45 uur sink had opgevolgd, had een Jwon- Vmtoggowf Frans Hendr.cks een direc zen medaiUe tot de mogelijkheden te repSrtage brengen uit Tirana van de behoord. De Ru- bleet namelijk voetbalwedstrijd AlbaniëNederland, duwen en als Guuweleeuw een zo n <jie wordt gespeeld in het toernooi om moment had aangegrepen voor een, het wereldkampioenschap, schouderworp, dan had hij aan het,in dit wereldkampioenschap, dat op 24 langste eind getrokken. Het isi mei van dit jaar van start ging en waar- eerste set werd zelfs met 15-10 door 15-} waarvoorde Oranjemannen gevvonnene vooral 115-6. 15-9 dank zij het zeer sterk verdedigen. Rob Groenhuijzen was de grote man in dat verde digende spel. Het Neder landse zestal dat in die eerste set in de basis opstelling Van der Stoep. Swieter, Vink, Ooxterbaan, Van der Hoek ».- Groenhtyjzen speelde, kon de aanval tel-l?!eae™Il(1 kens overnemen en de smashes van de1 Ser\ •?Eaten Vink en Switer flitsten keer op keer 'ma Korea tussen de Tsjevhm tegen ae groeneBiJ d„ dame. de poi)|„ wel altijd gemakkelijker aan de kant te zeggen wat er gedaan moet worden, dan zelf de ijzerster- ke vuisten van deze zware Rus aan de kimono te voelen. de eindbeurten in J966 in Engeland worden gehouden, eindigde de eerste ont moeting van het toernooi te Rotterdam tussen Nederland en Albanië met een 2-0-overwining voor Oranje. Rusland Tsj. Slow. Japan Roemenië j Bulgarije j-,e I Hongarije pn 1 Brazilië bedwingen en het publiek betoonde die st3nd midt- K prestatie met golven van gul applaus. Rusland Even hield Nederland nog stand en in Japan het begin van de tweede set kon weer Polen een voorsprong worden opgebouwd,Roemenië maar na 4-2 voor Oranje begon de'Ver. Staten Tjechische coach toch echt ongerust I Korea Henk Cornelisse was woedend bij de finish van de individuele weg wedstrijd, waarin de 24-jarige Ita liaanse kampioene Mario Zanin uit het dichtbij Venetië gelegen schilderachtige dorpje Santa Ma ria de Piave vóór de Deen Kjell Kodian en de Belg Walter Gode- froot de Olympische wielertitel in een massaspurt had veroverd. „Daarvoor moesten ze me nu zo nodig passeren voor de weg „brieste Cornelisse. „Waarschijnlijk zou ik de best geplaatste Nederlander zijn ge worden, want mij zouden ze heus niet hebben losgereden, zoals ge vreesd werd". Daarmee doelde de nydlge Amsterdam mer op het feit, dat een „pak" renners, onder wie velen die normaal gesproken niet bij de eersten aan de meet hndden moeten komen, de beslissing had uitge vochten. De gramschap van Cornelisse was ook gericht tegen de matige klasse ring van de uitverkoren Nederlanders, van wie Bart Zoet op de 20e plaats als eerste oranjeman was geëinnigd, Ger- ben Karstens en Harry Stevens in de grauwe massa waren verdwenen en Jan Pieters luttele seconden achter de meute was gefinisht. Later, toen hjj uit de monden van Karstens en Stevens het verhaal van de laatste ronde had gehoord, had Corne lisse spijt van zijn uitval. Toen was hij evenals alle andere Nederlanders er van dat het weer niet had meegezeten. De Rus Petrow en de Spanjaard Lopez Ro- driguez waren die laatste van de acht ronden ingegaan met een voorsprong van 42 seconden. Maar op de brede auto- weg naar Hachioji hadden zij vele se conden moeten prijsgeven op het fel jagende peleton. dat een snelheid van meer dan 50 km ontwikkelde. Wereld kampioen Eddie Merckx, belust op een tweede triomf binnen zes weken, demar reerde toen het gat nog slechts 100 me ter bedroeg. Hij weid gevolgd door de attente Gerben Karstens, die geen her haling van Sallanches wenste, de Frans man Raymond, de Belg Boons en de Zwitser Luthie, die nog voorspoedig hersteld is na de vrij ernstige aanrijding met een auto tijdens de eerste trainings- positie gekozen voor de slotfase. Bij Daardoor alleen al was het bijna onmo gelijk om uit de groep weg te komen. Een opmerkelijk feit van dit kampioen schap was voorts dat de Fransen "even als bij de strijd om de wereldtitel in Sallanches geen enkele rol van beteke nis hebben gespeeld. meter van de streep lag Merckx weer voorop, op 30 meter gevolgd door Harry1 Steevens, op 60 meter door Karstens en een Uruguees. Hangen De verdeling van de medailles wielrennen (zowel baan als weg.' luidt als volgt: goud zilver brons Italië 3 5 0 Duitsland 10 1 België 1 0 1 Nederland 10 1 Tsjecho-Slowakije 10 0 Denemarken 0 11 Rusland 0 10 Frankrijk 0 0 2 Zweden 0 0 1 Merckx bereikte de twee vluchters het eerst. Even vielen zij stil en daarvan maakten de anderen gebruik om hen te passeren Maar de Belg stak in kam- pioens vorm en kwam in zijn eentje zo snel in de klim naar voren, dat niemand zijn wiel kon pakken. „Ik bleef op 10 meter hangen en ook Roger Swerts. die uit het peleton was gekomen. kon Merckx niet bereikenvertelde Ger-i ben Karstens later. De Belgen en de Nederlanders guven de toon aan. In de lange afdaling bleef Merckx vóór op een jachtgroep van elf man. waarin Gerben Karstens achter aan hing. „Ik wilde alles riskeren en op het moment dat ze Merckx zouden te rugpakken in eens er tussenuit gaan". Maar toen Merckx werd achterhaald was het peleton onder, leiding van tie Italiaan Gimondi, die ook voordien alle ontsnappingspogingen van de Neder landers had gecontroleerd, bijgekomen en in een langgerekte rij ging liet naar1 beneden. Berouw Gerben Karstens slaagde er toch in nog even weg te komen, maar werd door Merckx tot de orde geroepen. Er werd In de laatste bocht vóór dat de weg over een lengte van 700 meter verder kaars recht naar de aankomstlijn loopt, slip ten Merckx en Steevens op het floor een miezerig regentje glad wordende wegdek weg maar kwamen niet ten val. Hiervan echter konden Karstens en de Uruguees gebruik maken om bij te ko men. Het was het beslissende moment in de wedstrijd ..We zaten nog geen 2-5 meter voor de grote groep uit en ik durfde niet door te gaan", vertelde na de finish Karstens mét een stem vol be rouw: „Hak ik het maar wel gedaan". Nog was hij niet kansloos want by het ingaan van de laatste 300 meter zaten hij en Bart aan het wiel van de kop rijdende Duitser Petfgen in haast ideale positie. ...Maar eerst werd ik en daarna Bart bij de trui gegrepen en stoof de hele bende langs ons". Gedemoraliseerd zat Karstens na de te leurstellende uitslag op zijn bed Eén ding was tijdens deze vrij saaie race over ruim 194 km. waarin maar heel weinig gebeurd is. duidelijk geworden: dit tijdens de training zwaar geachte parcours met een venijnige, maar korte klim na 11 kilometer, was té licht voor een dergelgk belangrijk kampioenschap. Enkele vluchtpogingen waren op niets uitgelopen omdat het peleton op de brede autoweg een enorme snelheid kon ontw-ikkelen. Niemand had ooit gedacht dat dit Olympisch kampioenschap afge legd had kunnen worden met een ge middelde snelheid van ruim 41,6 km/u. Eens te meer schoof Italië in een belangrijke wegwedstrijd op het juiste moment een tamelijk onbe kende renner naar voren. Zoals de Azzun dat bij wereldkampioen schappen reeds enkele malen de den - men denke slechts aan de triomf van Flaviano Vicentmi in 1963 - eisten zij ook nu door mid del van een coureur, die zeker niet tot de grote wordt gerekend, de eerste plaats voor zich op. Mario Zanin, op 3 juli 1940 in Santa Lucia di Piave geboren, werd de triomfator. Vrijgezel Za nin van beroep mechanicien was niet helemaal een onbekende. Na een weinig opvallend optreden in de Ronde van de Toekomst be haalde hij dit jaar de Italiaanse wegtitel. vooral dank zij zijn ster ke spurt .Hoewel hij ook bij de we reldkampioenschappen in Sallan ches de beste Italiaan was, bracht hij het toch niet verder dan de tiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11