Naar KRAMER CENTRIFUGE Honderd in bebouwde komboete van ƒ150 en half jaar ontzegging P.Z.C. ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE VEY MESTDAGH AGENDA BEZOEK DE MARKTBERICHTEN H0NTENISSE GAAT EEN NIEUW UITBREIDINGSPLAN REALISEREN Neem een abonnement op de iVissel Zeeuws-Vlaanderen WOENSDAG 21 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 KANTONRECHTER TERNEUZEN „Eert elektronische snelheidsmeter heeft wel eens kuren" Dat de straffen voor overtreders van de maximum-snelheidsbepa lingen hoe langer hoe zwaarder worden, heeft de Terneuzenaar M. de K. dinsdagmorgen aan den lijve ondervonden. Waarnemend kan tonrechter mr. A. Berkhout ver oordeelde hem tot een boete van ƒ150 subs, dertig dagen alsmede onvoorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid voor een tijd van zes maanden omdat hij op 31 juli van dit jaar in de bebouwde kom van Zaamslag had gereden met een snelheid van niet minder dan honderd kilometer per uur. Een idiot© snelheid", aldns de kan tonrechter, die in zijn strafoplegging: aanzienlijk verder was gegaan dan de officier, mr. T. H. Lebret, die alleen een boete van 150 had ge- eist. Overigens noemde ook de offi cier de overtreding van de Terneuze naar buiten alle proporties. Hij wilde echter een voorwaardelijke ontzeg ging uit de rijbevoegdheid, waartoe De K. reeds vroeger was veroordeeld, niet omzetten in een onvoorwaardelij ke. omdat de Terneuzenaar een schik king van 150 was toegezonden. Dat is ln mijn vakantie gebeurd, maar persoonlijk zou ik U niet de gelegenheid tot schikken hebben gegeven", aldus mr. Lebret. Toen de verdachte desondanks de eis van de officier „een beetje veel" noemde, gooide hij daarmee zijn eigen glazen in De kantonrechter zette bij zijn uitspraak het zes maanden voorwaarde lijk om in een onvoorwaardelijke straf. Vogeltje De gelegenheid tot dansen blijkt in Ter- nauzen op zondagen niet bijster groot te zijn. Voor de kantonrechter verschenen dinsdag tenminste twee Terneuzense ca féhouders, die verbaliseerd waren omdat er in hun bedrijf op zondag 23 augustus gedanst was. L. G. zei. dat het Duiten zijn wil was gebeurd. „Ik had meer dan honderd mensen in mijn zaak. Verschei dene malen had ik de juke-box al afge zet, maar steeds begonnen ze opnieuw. Toen de politie-inspecteur binnenkwam begon net een stel jongelui weer te dan sen". „Kunt U die Juke-box dan niet hele maal afzetten'', informeerde de rech ter. „Dan kan ik wel naar sociale zorg gaan", aldus de caféhouder. Conform de eis werd hij veroordeeld tot vijftig gulden subs, tien dagen. Dezelfde Doete kreeg de café-eigenaar F. A. K., die op dezelfde zondag ge legenheid tot dansen had gegeven. „Als je honderden Jonge mensen binnen hebt, die willen dansen, dan kan ik daar geen bezwaar tegen heb ben', aldus K., die zei, wel op zater dag vergunning te hebben. De Engelse matroos J. R. B. uit Aber deen werd bij verstek veroordeeld tot een boete van vijftig bulden en betaling van de schade van 52,70 die hij in een Terneuzens café op 15 augustus had aan gericht, toen hij daar de orde verstoorde. J. P. uit Terneuzen hoorde tien gulden tegen zich eisen omdat op 30 augustus in Hoek op zijn personenauto slechts één koplicht brandde. „Toen ik het merk te, heb ik direct de lamp verwisseld", aldus P. De kantonrechter hield daar rekening mee en vonniste 7,50 subs, eén dag. Mejuffrouw F. E. W. uit Axel had op 25 september in Hoek een motor be stuurd zonder in het bezit te zjjn van een rijbewijs. Tegen de wachtmeester had ze gezegd: „Is dat nou zo erg op deze stille weg. U doet toch ook wel eens iets dat niet mag?" De officier vond het echter een serieuze overtre ding en eiste vijftig gulden subs, tien Een klein succesje boekte de Terneuzen se advocaat mr. C. Wabeke, die als ge machtigde optrad voor de Antwerpenaar S. V.. die in de bebouwde kom van Sluis kil 82 kilometer per uur had gereden. De overtreding was geconstateerd met een elektronische snelheidsmeter. „Die dingen kunnen wel eens verkeerd aan wijzen", beweerde mr. Wabeke. Hij zei, in de krant gelezen te hebben, dat het apparaat zelfs in de war gebracht kan worden door een vogeltje. „En door een voetganger die met tachtig kilometer passeert", inter rumpeerde mr. Berkhout. Hij slaagde er echter niet in, de Terneuzense advocaat van zijn stuk te brengen. „Het is in ieder geval een feit. dat die elektronische dingen allerlei ku ren kunnen vertonen. In het geval van mnn cliënt is er beslist iets mis gegaan". Mr. Wabeke zei, dat de Belg tegenover de verbalisanten die de apparatuur bedienden verklaard had. dat vlak voor hij met een snel heid van 50 kilometer de meetpost passeerde, een andere auto hem voorbij was gereden. „Vermoedelijk is de snelheid van die auto gemeten, maar er staat niets van in het proces-verbaal", aldus mr. Wabe ke. De kantonrechter bleek dat wel eens te willen onderzoeken, zodat de zaak werd aangehouden tot 17 november voor een aanvullend proces-verbaal. UZENDIJKE Bevrijdingsrally Zien De 79-jarige H. J. de V. uit Hontenisse stond terecht omdat hij op 18 augustus te Vogelwaarde met zijn (onverzekerde) bromfiets tegen een stilstaande auto was gereden. „Kwam het niet omdat uw bril Beregend was en U daardoor niets kon zien", informeerde de kantonrechter, na dat de bejaarde heer had verklaard, dat hij over dc toedracht niets kon zeggen omdat hij er niets van gezien had. Vol gens de Hontenissenaar had dat met het hele ongeval niets te maken, omdat ook de ander niets gezien had. „Hebt U dan slechte ogen", wilde de rechter weten. „Slechte niet, maar geen goede", ant woordde De V. daarop. De officier eiste tegen hem veertig gul den subs, acht dagen en voorwaardelijke ontzegging uit de bevoegdheid een mo torrijtuig of bromfiets te besturen voor de tjjd van drie maanden, met ais voor waarde, dat De V. zich zou laten verze keren. De rechter oordeelde conform. „Het zou veel verstandiger zijn, als D Voor pockets romans kinderboeken tijdschriften spellen dozen post Nu eerst kijken bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen Vlissingen: Alhambra: Oordeel te Neuren berg. onder auspiciën vrijz. herv., re- herv. cie. bijz. kerkewerk. Middelburg City: Spaar de spotvogels. 20 uur Goes: Schouwburg Juliana: Provinciale Zeeuwse Bakkersvakwedstrijden en -ten- tentoonstelling, 14-17, 19-22 uur. Prins van Orante: ToneelgroeD „Studio" voor Alg. Kunstkring met „Pas op dat jc wal zegt". 20 uur. Zierlkzee: Prof. Zeemanlyceum: Vergadering oudervereniging: 20 uur. Terneuzen: Luxor: Filmavond A.N.W.B. Oosthurg: Ledeltheater: De val van Rome. 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom: Roxy: Adam en Eva, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Das grosse Llebes- spiel, 20 uur, 18 Jaar. Wcstdorpsc: Kunsthandel Troutzaertc; Ten toonstelling Gérard Grasscre. Dansen M. E. K. uit Koewacht kreeg een boete van vijftien gulden subs, drie dagen om dat hij op 8 juli in Sas van Gent met zijn autobus onvoorzichtig was weggereden, waardoor een aanrijding was ontstaan. De officier had twintig gulden subs, vier dagen geëist Reglement De Belg P. L. B. uit Wenduine vond de bepalingen op de Nederlandse binnen wateren maar ingewikkeld. Hij had op 8 september met zijn Jacht bij Terneu zen zonder toplicht gevaren. „Dat was ook niet nodig", meende hij. terwijl hij uit zijn achterzak het zee-aanvaringsre glement opdiepte. „Laat U maar", zei de kantonrechter, die hem er vervolgens op wees, dat op de Schelde het blnnenaanvaringsregle- ment van kracht is. Overigens gar de Belg zijn overtreding ruiterlijk toe. Eis en uitspraak bedroegen 25 subs, vijf dagen. R. V. de B. uit Hulst kreeg conform de eis tien gulden subs, twee dagen, omdat hij op 23 juli in Axel te dicht Dij een aan de andere zijde van de straat staande auto had geparkeerd. met Terneuzen gereden in de voor het ver keer afgesloten richting. Daardoor was een botsing ontstaan met een tegemoet komende auto. De officier eiste dertig gulden subs, zes dagen, de kantonrech ter maakte er 25 subs, vijf dagen van. De bestuurder van de tegemoetkomende auto, L. M. ging echter ook niet geheel vrijuit. Hij had niet voldoende rechts ge houden, iets dat volgens hem op een één- richtingsweg ook niet nodig is. Hij ont kende echter, dat hij geheel links had gereden, zoals ni het proces-verbaal ver meld stond. De zaak werd aangehouden om de verbalisant te kunnen noren. P. de B. uit Zaamslag kreeg tot slot een boete van twintig gulden subs, vier da gen omdat h|i als toezichthouder b|j het geven van rijlessen de doorgang niet vrijliet voor een van rechts komende auto. De B. zei, wel geremd te hebben. De eis van de officier Indroeg 25 subs, vijf dagen. M IN HET CONCERTGEBOUW VLISSINGEN OP 27, 28 EN 29 OKTOBER Aangaan van geldleningen voor financiering aankopen grond op industrieterrein Voor de financiering van grondaanko pen op het nieuwe groot-industrieterrein vinden b. en w. van Middelburg het noodzakelijk vaste geldleningen te slui ten. Voorgesteld wordt om een vaste geldlening van 300.000 aan te gaar met de stichting Nutsspaarbank te Mid delburg. Ook wordt de raad gevraagd akkoord te gaan met het voorstel een vaste geldlening van 1.772.623 aan t« gaan met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten te Den Haag. WALCHEREN MIDDELBURG KAMPIOENSCHAPPEN P.V. DE TELEGRAAF De resultaten voor de kampioenschap pen van de poetduivenhoudersverenlging „de Telegraaf" Middelburg over 1964 lulden: Vitesse hok vrij: 1 S. Kodde, 2 C. Daa- ne, 3 W. M. Walraven. Vitesse hok aang.: 1 S. Kodde, 2 C. Daane, 3 J. Jonkheer. Vitesse duif: 1 C. Daane, 2 S. Kodde. 3 C. Daane. Midfond hok vrtj: 1 S. Kodde, 2 W. M. Walraven, 3 C. Daane. Midfond hok aang.- 1 C. Daane, 2 A. Beelman, 3 S. Kodde'. Midfond duif: 1 C. Daane, 2 A. Beekman, 3 J. Jonkheer. Fond hok vrij: 1 S. Kodde, 2 D. Hoo- gensteger, 3 M. Zandee: Fond hok aang: 1 D. Hoogensteger, 2 S. Kodde, 3 A. Sturm; Fond duif: 1 M. Zandee, 2 D. Hoogensteger, 3 M. D. Walraven. Jonge duiven hok vr|j: 1 S. Kodde, 2 W. M. Walraven. 3 P Brand. Jonge duiven hok aang.: 1 C. Daane, 2 P. Brand, 3 W. M. Walraven; Jonge duif: 1 C. Daa ne. 2 J. Riemens, 3 J. Jonkheer. Gen. kamp hok vrtt: 1 S. Kodde. 2 C. Daane, 3 W. M. Walraven. Gen. kamp. hok aang.* 1 C. Daane, 2 S. Kodde, 3 A. Sturm; "Gen. duif kamp: 1 C. Daane, 2 J. Jonkheer; 3 S. Kodde. Jeugdkampioenschappen 1964: Vitesse: 1 P. de Visser, 2 A. Walraven, 3 P. CJJ- souw; midfond: 1 P. de Visser, 2 J. v. Belzen, 3 J. Riemens; fond; 1 P. de Vis ser; 2 J. Riemens; jonge duiven: 1 J. Riemens, 2 J. v. Belzen. 3 L. Pleterse. Eindklassering Jeugdleden: 1 P. de Vis ser, 2 J. Riemens, 3 J. v. **-* Kosten 850.000,- Eerst medio 1965 meer druk op waterleiding Ter gelegenheid van de winkelweek werd te IJzendijke een bevrijdingsral ly georganiseerd voor auto's. Aan deze rit werd medewerking verleend door de W.Z.A. De belangstelling voor deze rit was zeer groot. In restaurant „De Lozanne" had de prijsuitreiking plaats door wethouder P. van Rijen. De uitslag was: 1. J. van Hüfte, Schoondijke; 2. H. Boogaard. Sluis; 3. P. Cammaert, Schoondijke; 4. J. de Regt, Biervliet; 5. P. Rombout, Axel; 6. J. Wage, Sluis; 7. Frits Thomaes, Hoofdplaat; 8. C. Colijn, Schoondijke; 9. P. van der Plas, Oostburg; 10. J. van 't Gil de, Hoek; 11. J. Smoorenburg, Sluis; 12. C. Verlinde, Terneuzen; 13. P. de Jonge, Schoondijke; 14. P. v. d. Linde, Terneuzen; 15. L. van Poucke, IJzen dijke. OOSTBURG Wandeldemonstraties Op uitnodiging van de Oostburgse winkeliersvereniging gaf de christe lijke wandelsportvereniging „Oost burg" zaterdagmiddag met enkele groepen demonstraties in het centrum van de gemeente. Hieraan werd medewerking verleend door het tam boer- en pijperkorps „Juliana" uit Middelburg. HOOFDPLAAT K.A.J. Hoofdplaat naar Breda Vrijdagavond vertrokken een aantal ka- jotters en kajotsters van de KAJ en V. K.A.J. uit Hoofdplaat naar Breda naar het kasteel Bouvigne om een aantal stu diedagen aldaar b|j te wonen. Zaterdag- gen moest een aantal groepen naar 5én of andere instelling of kazerne op interview, 's Middags werden de groepsbesprekingen gehouden en 's avonds volgde een gezellig samenzijn met o.m. het optreden van de bekende Leo Nelissen en tot slot van de avond een bal. 's Zondagsmorgens volgde een raadsvergadering waarin o.a. de begro ting werd besproken. Tegen een uur of elf ging men over tot de sluiting van de studiedagen, door allen hartelijk te be danken voor de goede medewerking. Laatste zeehengelwedstrij d in Hoofdplaat Zondag werd te Hoofdplaat de laatste clubwedstrijd voor zeehengelaars gehou den. Vijfentwintig personen namen deel aan deze wedstrijd, waarvan slechts acht winnaars uit de bus kwamen, met als eerste A. Blaakman met 1072 punten. Daarna volgden: C. van DIerendonck met 356 punten; Frans Steijaert met 255 punten A. van Acker met 228 pun ten; C. Pielaet met 158 punten: A. Ver- straete met 126 punten; Aug. Sijnesael eveneens met 126 punten en J. Pielaet met 123 punten. De vangst viel tamelijk mee nl. 58 vissen met een totaal- gewicht van 2 La kg. Voorzitter Tem merman reikte de clubprijzen uit. BRESKENS Breskense middenstand houdt St.-Nicolaasactie De winkeliersvereniging „Ons Belang" te Breskens heeft in hotel „Valk" een algemene ledenvergadering gehouden. Voorzitter A. Versprille deelde mede dat de St.-Nicolaasactie dit jaar gehouden zal worden van 21 november tot 5 de cember. Deze actie zal worden gehou den voor de plaatselijke zwemvereni ging „Scheldestroom" en de plaatselijke drumband. Een der aanwezigen vroeg de actie op een andere manier te orga niseren bv. een gratis „koopdag". Voor deze actie is dit echter niet meer uit voerbaar. Een nieuwe vorm van actie zal op de voorjaarsvergadering worden besproken. Ook dit Jaar zal een St.-Ni- colaasfeest worden gehouden voor de schoolkinderen. Het wordt georgani seerd in samenwerking met het onder wijzend personeel en de dames V.V.H. AXEL Lezing over Staten-Generaal De heer P. Jongeling, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het Gereformeerd Politiek Verbond, houdt op vr|jdag 23 oktober in het gebouw van de gereformeerde kerk aan de Kerk- dreef te Axel een lezing over het werk van de Staten-Generaal. De lezing be gint om acht uur. Christelijke school in Axel bestaat honderd jaar De christelijke nationale school te Axel viert op vrijdag 30 oktober zijn 100-ja- rig bestaan. In de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef is er daartoe een grootscheepse bijeenkomst belegd, waar voor alle oud-leerlingen zijn uitgeno digd. Professor C. Veenhof uit Kampen houdt een causerie over het onderwerp „Is christelijk onderwijs in deze tijd nog noodzakelijk". Het oud-hoofd van de school, de heer J. de Ridder, belicht ver volgens de 100-jarige geschiedenis van de school. Na afloop is er in het jeugd- gebouw naast de kerk een receptie. Excursie Vogelwacht Bij gunstige weersomstandigheden zal de vögelbeschermingswacht in West-Z.- Vlaanderen zaterdagmiddag een excursie maken naar de vogelverblijfplaatsen in de voormalige Braakman. De leden ko men samen op het recreatieterrein en vandaar uit wordt de tocht geleid dooi de heer J. Verjaal, werkzaam bij het staatsbosbeheer. Hockey in Terneuzen Het was voor Olympia niet moeilijk om Middelburg m op eigen veld met groot verschil te verslaan. Reeds 4 min. na de aanvang was het 1-0. Voor de rust dreunde het Middelburgse doel nog 8 keer onder het geweld der Terneuze- naren. De bezoekers uit Middelburg wis ten deze helft slechts 1 maal in de slag cirkel door te dringen, maar de Ter- kiem te smoren door uit te lopen. Na neuzense doelman wist deze aanval ln de de hervatting zag men de bezoekers een wanhopige poging doen doelpunten te scoren, maar deze liep dood op de niet falende Olympiadefensie. De Middel burgse doelman moest nog 6 maal vis sen. zodat een einstand van 15-0 ont stond. Na een besloten zitting van ruim twin tig minuten heeft de gemeenteraad van Hontenisse dinsdagmiddag zonder verdere discussie besloten, een ge deelte van het uitbreidingsplan „Kloosterzande" te realiseren. Voor de aanleg van wegen, rioleringen, verlichtingen en het vergoeden van schade en dergelijke werd een bedrag uitgetrokken van 855.000. net colle ge van b. en w. kreeg van de raad machtiging, het werk onderhands aan te besteden. Een bedrag van 1872 werd verder gevoteerd voor herziening van de bijdrage in de kosten van aansluiting van 24 percelen op het elektrisch net van de P.Z.E.M. De aansluitingen zul len tot stand worden gebracht in het kader van de ruilverkaveling Stoppel dijk. Een reeds eerder toegekende subsidie aan de katholieke openbare uitleenbibliotheek Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost werd verhoogd van 2449,68 tot ƒ3011,—. Na een uitvoerige discussie werd be sloten, de keurlonen van de vleeskeu ringsdienst te Hulst te verhogen. Met name de heer R. Rademakers (k.v.p.) had tal van bezwaren tegen deze rege ling. Hij was van mening dat door de verhoogde lonen de engros slagerijen worden bevoordeeld ten koste van de kleinere slagerijen. Zulks noemde hij onaanvaardbaar. Na een gedachten- wisseling hierover in de raad werd besloten de wijzigingen goed te keu ren. Aan de andere deelnemende ge meenten zal schriftelijk worden voor gesteld deze aangelegenheid over een jaar nog eens onder de loep te nemen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer H. A. A. baron Collot d'Escury of op korte termijn een verhoogde druk op de waterleiding is te verwachten. „Nergens is de toestand zo erg als in de gemeente Hontenisse", aldus de heer Collot. Burgemeester C. J. van KLOOSTERZANDE Auto's verleenden geen voorrang Op het rijwielpad, gelegen langs de Hulsterweg, nabij het kruispunt Pres. Rooseveltstraat-Hulsterweg te Klooster zande, ontstond een botsing tussen een personenauto bestuurd door K. uit Graauw en een bromfiets, bestuurd door S. uit Terhole. De K. verzuimde voor- rang te verlenen aan de bromfietser S. Hootegem kon de vragensteller die van rechts naderde. Bij de botsing delen dat over deze aangelegenheid kwam S. op de rijbaan te vallen en liep reeds besprekingen zijn gevoerd met verwondingen op aan hoofd en benen, de N.V. Waterleidingmaatschappij Nadat hem enige hulp was verleend kon'Zeeuwsch-Vlaanderen. Het zal vol- hij zijn weg vervolgen. Beide betrokken gens hem wel medio 1965 worden eer voertuigen liepen vrij ernstige schade'daar verbetering in is te verwachten, op. Op de Cloosterstraat te Kloosterzande vond een botsing plaats tussen een au tobusje bestuurd door C. uit Klooster zande en een personenauto uit Terneu zen. De oorzaak was, dat C. vrij plot seling naar links afsloeg, zonder acht te geven op de achter hem komende volks wagen. Persoonlijk letsel werd niet toe gebracht. Beide voertuigen liepen enige schade op. BEURSBERICHT MARKT GOES 30 ok tol*'. Granen en peulvruchten. Tarwe, buis 17 boerenschoen ad boerderij f 33 f 35. Voor witte tarwe wordt een extra pre mie betaald. Gerst. wegen» bet ontbreken van aanvoer geen notering. Groene erwten, ld.. t a>—t 3». voor prima kwaliteit worden let* hogere prijzen betaald. Schokken, ld., f 30— 1 44. Kapucijnen, iel., f 36-f 40. Bruine bo ld.. f CO—f 80. aim per 100 kg. Aardappelen Bintje. 35 mm opw.. blnnenl. sortering t 9t 9,50. Levering aan de sor teer Inrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export f 9f 9j der aard apelen noteerden f 3—f 4. alle» per 100 kg. Uien. Onafge* taart aan de sorteerinrtchUng geleverd 16—17 cent per kg. Hooi (teler»prljzen): Luzernehooi f 95f 110. Weidehoot f 80—t 100 Veldbeemd f 401 62,50. Zwenksoorten f 42,50. Tarwestro t 42.50— f 47.50 van goede kwaliteit Gerstestro t 82.50 van goede kwaliteit Erwtenstro (kL groen» f 62.50 van goede kwaliteit alles per 1000 kg. Vlas De prijs voor ongerepeld vla* bedroeg 16—22 cent per kg op auto geleverd Voor tweede kwaliteit was de notering 10—16 ct Strovlas 1* bijna onverkoopbaar. Eieren. De elerpnj* bedraagt f 1.68 per kg. VISMUN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 8930 kg. 75—07. ban delagamalen 173 kg. 97. schar 70 kg. bot 160 kg. wijting 180 kg. schol 152 kg. paling 77 kg. kabeljauw 210 kg. ongeaort 134 kg VEILING GOES. 20 oktober. Export- en lndustrievelling appel*. Cox* Orange Pippin 1 80-85 4244, 75-80 41 48, 70-75 39—48, 63-70 32,50—36. 00-65 24.10— 27. 55-60 13—16. 2 D 6.50, 2 80-85 38—45. 75-80 37—43. 70-75 31—40, 65-70 28—32. 60-65 22-23, 55-60 1314.50. 3 grof 12—17. 3 fijn 6.50—13. Goudrenet 1 100-105 46. 95-100 54. 90-95 27— 51. 85-90 28—36. 80-85 27.80—34. 75-80 23.80— 30. 70-75 19.20—24 65-70 14,60—15.10. D 830. 2 85-90 22. 80-85 20. 75-80 16—27. 70-75 15—20. 65-70 13. 3 grof 12.20—20, 3 fijn 830. kroct 8.20. val 6.70. Jonathan 1 80-85 23—28. 75-80 26 —32. 70-75 27—31. «5-70 21—23. 60-65 13—17. 2 D 6.50. 2 80-85 21. 75-80 17—22. 70-75 15— 21, 65-70 16. 60-65 22, 3 grof 6. 3 fijn 6. kroet 7.10. ongesorteerd 6.70. So te ring Jonathan: kt 1 éénderde aaneengesloten rode kleur per vrucht 2 15 af meer rode kleur per vrucht Golden Delicious 1 85-90 23—59. 80-85 27—58. 75-80 19—48. 70-75 15—42, 3 grof 14—18. 3 fijn 6. Sterappel 1 70-75 18, 65-70 18. 60-65 20. 2 65-70 24—27. 60-65 14—22. 55-60 13—17. 2 D 6. 3 grof 6. 3 fijn 6 Glorie van Holland 85-90 17. 80-85 19 75-80 18—19. 70-75 17. 65-70 14. 2 D 7.50. 3 grof 13—14. fijn 6. Laxton'f Superb 1 85-90 17, 80-85 18. 75-80 17. 70-75 13—15, 65-70 12—13. 60-65 6—7, 3 grof 6. fijn 6. Zoete Ermgaard 1 60-65 38—40. 55-60 32. Di verse appels kroet 7,107.20, val 6.70- Peren: Doyenne du Cornice 1 85-90 57. 80-8? 63. 75-30 59—70. 70-75 67. 65-70 43—57. D 60-65 20—42. 2 85-90 53—53. 80-85 58-60. 75-80 57— 62, 70-75 48—62. 65-70 54—56. 2 D 19—21. 3 grof 35—51. 3 fijn 23—39. Br. Alex Lucas 2 80-85 32. 75-30 36. 70-75 3? 65-70 34. 60-65 8. D 6. 3 grof 13. fijn 7—8. Gieser Wildeman 1 60-70 41. 50-50 34—35. 2 D 19. fijn 15—25- Coratesse de Paris 2 80-85 16. 75-80 16—17. 70-75 17. 8. Zwijndr. wijnpeer 1 60-66 23. 55-60 23. 50-55 17. grof 13. St.-Remy 1 70-80 19. 60-70 18—19. 2 D 16. grof 12—14. Black Alicante 1 181—184. 2 165174. Aardbeien per doos 2268. Totale aanvoer hard fruit 15.400 kisten. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Uien bonken 2005, middel 2217, drielingen 1711. pickles 1700, *tek 700. Aanvoer 25 ton. Aardappelen: Bintje 11-3011.-40, bonken 13 20. voer 4.60. Aanvoer 50 ton. VEILING SINT-ANN ALAND. Uien middel 2179, bonken 1960. drielingen 1749. pickles 393!. Aanvoer 35 ton. Aardappelen: Eigenheimers gew. 1500, bon ken 1030. Bintje gew. 1110, bonken 12.30. Aan voer 7 ton. VEEMARKT ROTTERDAM aanvoer 3057. Wcekaanvoer 4765 Vette koelen en o®sen 400. Gebruikvee 531 Vette kalveren 450. Gr**k*lveren 367 N ic'.te.-e kal- i 930. Loper* 55. Biggen 9» Paarden 12. Veulen* 5 Schapen en lammeren 161. Bokken of gelten 40. Prijzen (rtsp- voor le. 2e en 3» kwaLi Vette •n 'p. kg) 375-400: 330-370: 310-330. Vette •ren «per kg) 330-145; 310-330: 300-210: Graskalveren «p. stuk» -jO\ 4€C: MO: Nuch tere kalveren «p. «tl 240; 230: 210: Varken* levend gew.) (per kg) geen aanv. Lopr» «p. stuk) 115: 100 90: Biggen (p. *t.) 00. 55: 50; SUchtpaarden (p. kg) 305; 260: 240, Schapen p. stuk) 125; 100: 90: Lammer» r. 'p. st.) 130; Kalf- en melkkoeien (p. st 1580: 1380. 1180: Vare koelen <p. *t.) 1100: 960: 860; Vaarzen it) 1150: 950: 850. Pinken (p. st) 650; 750: 650. Vette koelen, aanv. Iets minder, handel rede lijk. prijs 280-3» kg; Vette kalveren aanv. nunder. handel stug. prijr lager, prima's bov. not: Graskalveren handel als vorige week. har.de! rustig, prijs niet hoger: Noch- kalveren. aanv. iets meer. handel stroef, prijs teruglopend, mestkalv. 200-270: Loper» en biggen aanv. ruimer, handel kalm. priys gedrukt. Slachtpaarden aanv. klein, handel redelijk, prijs onveranderd: Schapen en lam- SINT-KRUIS Excursie Heemkundige Kring De Heemkundige Kring maakte een ex cursie naar de recente opgravingen in het voormalige Hannekenswerve. De le den waren in groot aantal bijeengeko men in café „Tramzicht" te Draaibrug, waar de heer J. van Hinte uit Sint-Kruis voor de Belgische en Nederlandse aanwe zigen een inleiding hield over de histori sche waarde van de gedane vondsten en daarna een en ander met behulp van dia's toelichtte. Na deze inleiding gin gen de aanwezigen naar het eigenlijke werkterrein. Weer gaf de heer Van Hin te daar de nodige explicaties, waarvan vele naar aanleiding van gerezen vragen. Voorzitter J. L. van Leeuwen bracht tot slot de heer Van Hinte, die zelf be stuurslid is van de kring, dank voor de waardevolle toelichtingen. voor een Noordstraat 38 - Terneuzen - Telefoon 2581 KRAMER MAAKT U HET LEVEN COMFORTABEL FOOT-BRIDGE zijn schoenen ar iedereen die veel gaal of slaat en gezonde voelen wil houden. Speciaal voor gevoelige voeten VAN DER SLOOT modeschoenen, Noordstraat 26 - Terneuzen. Ledental A.N.M.B. liep iets terug Het ledental van de afdeling Souburg van de Algemene Nederlandse Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid is in de periode 1 oktober 1963 tot 30 september 1P64 van 328 teruggelopen tot 318. Zo blijkt uit het jaarverslag over deze pe riode; de oorzaak is niet een verminder de belangstelling voor de bond te Sou burg. maar vertrek van leden naar elders en overgang naar andere bedrijfs takken. Kwartet Tony Vos speelde voor Jeugd en Muziek Het kwartet Tony Vos heeft op uitste kende en prettige wijze de derde avond van het nieuwe seizoen van de afdeling Jeugd en Muziek in Middelburg ver zorgd. Er waren ongeveer 130 leden naar de Schakel gekomen, waar velen de ken nismaking met het kwartet dat reeds eerder voor de afdeling optrad her nieuwden. Met name Tony Vos gaf blijk van zijn kunnen op de alt- en sopraansaxofoon; de andere leden van bet kwartet, Henk Vos, piano. Hans van Rossum. bas en Jos Hendriks, slagwerk, vulden hem voortreffelijk aan. Het programma, dat het viertal bracht, was zeker aanvaard baar, temeer daar het eerste deel een instructief karakter droeg. Het succes van deze musici was dan ook verzekerd. Geopend werd met ..Walking", waarna het kwartet met name voor de vertol kingen van „Summertime" en enkele im provisaties op „Kort jakje" een stevig applaus verdiende. Overigens bleek hier bij nogmaals, dat de spontane improvi satie veel moeilijker is dan de geleide. .Straigt no chaser" besloot het program- na, waarnaar de jongelui met veel aan dacht geluisterd hebben. Na dit instructieve deel was er gelegen heid om een dansje te maken. Geref. Gemeente Oostburg, donderdag 22 oktober 's avonds half acht, ds. G. A. Zijderveld, gebouw Pro Rege. Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig lijden, onze ge liefde man. vader, be huwd- en grootvader, broer, zwager en oom ADRIAAN JACOBUS MEERTENS, in de ouderdom van 64 jaar. Ooslburg: C. Meertens-Dirkx Breda: P. Th. Meertens J. Meertens-Brevet Rico Marloe Nina De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 23 oktober a.s. te Oost burg om 15 uur. Heden behaagde het de Heere. tot onze diepe droefheid, nog vrij plot seling. van onze zijde weg te nemen onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante KRINA JACOBA WESTSTRATE geb. PIEPER. Krabbendijke: Fam. M. Pieper. Waarde: Fam. M. van Fraas- sen-Pieper. Wed. W. Verspui van Rietschoten-Pieper. Fam. wed. J. Pieper van Koeveringe. Wed Q. Pieper- Boone. Waarde. 20 oktober 1964. Het behaagde onze he melse Vader, na een zeer geduldig en lang durig lijden, tot Zich te nemen mijn innig ge liefde en zorgzame man PIETER ROELSE Pzn. in de ouderdom van ruim 56 jaar. Mijn ogen hebben Uw zaligheld gezien, o Hee- P. Roelse-Minderhoud. Westkapelle. 20 oktober 1964. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 24 oktober a.s. te 12 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde oom PIETER ROELSE, in de ouderdom van 56 jaar. Dat hij ruste in vrede. L. Minderhoud W. Minderhoud- Louwerse Westkapelle. 20 oktober 1964. Noordstraat 38. Heden overleed, na een zeer geduldig gedragen lijden, onze geliefde broeder en oom PIETER ROELSE Pzn. in de ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam: Fam. Roelse. Westkapelle, 20 oktober 1964. Markt 86 Heden overleed, na «Min geduldig gedragen, smartelijk lijden, zacht en kalm. mijn geacht oud-patroon en ons al ler vriend, met wie ik vele jaren prettig heb samengewerkt PIETER ROELSE Pzn. in de ouderdom van ruim 56 jaar. Dat hij ruste in vrede. P. van Rooijen N. van Rooijen- Roelse Jane en Marie. Westkapelle, 20 oktober 1964. Markt 92 onveranderd: K*lf- en melkkoeien. aanv. gewoon, handel redelijk, prijshoudend: Vare slaande: Vaarren en pinken, aanv al* vorige handel eUl. prlj* onveranderd. VEILING KAPELI.E. Kapelle. 20 oktober 1964. Indu*trie en exportveiling appelen en peren: Goudrelnette I 85-25: I 80 25-20; I 75-23. I 70- 18: I 65-14: II 85-17: II 80 15-21: II 75 34-20: n 70 14-16: II 65-12: lid 7.50 III grof 9 20-12: Cox'* Orange Plpln 1 70-36; I 85-3:I 60-22: I 55-12: H 75-29; Hd C.50: III grof 12; Gele Cox's Orange Pippin I 75-41. I 7p-40: I 65-33; I 60-25: I 55-14; 111 grof 18. Jonathan extra 80-26: extra 75-28; extra 70- 8 I 30-25: I 75 24-26; I 70 25-27: I €5 22-23; I 60-16: II 80-22: II 75-23; 11 70-21; II 65-16; Ud 6; II 60-6: III grof 6-7; Beurre Alexandre is I 65-34; Saint Rrmy II 70-18; lid 12: in grof 33: UI fijn 10 Gloir evan Holland II 80-14: II 75-14; II 70-14: II 65-13: nd 6: III grof 12: Doyenne du Cornice I 65-60: I 75-60: I 70-60; UI grof 37: III fijn 17; Zwijnd-eehu. - wijnpeer I 60-20: I 55-19: I 50-15: II 6>-22; II 60-22; U 60-21: II 50-14: ld 5. Ill grof '.2: III fijn doordraai: Conference II 70-35: II 65-36: II 60-34; II 55-28: Hd 15; Hl grof 27; III fijn 17. Golden Delicious I 70-15: I 65-50: I 80-53; Beurre Clairgeau I 75-22: Kroetappjek-n 7,20- valappels 6.50: Jonathan kroet 7.20; val Jonathan 6.50. VEILING KRABBENDIJKE. 20 oktober. Appels: Cox* O. P. 1 80-85 39. 75-80 41—43, 70-75 37—41. 65-70 31—33. (0-65 225022,70, 55-60 12SO—13.10. 2 75-80 37. 70- 75 28—35. 65-70 24—M. 60-65 18. 55-60 1 I O 6. 3 gr. 14—17. Glorie van Holland I 75-80 1 5. 70-75 14. 65-70 6. 2 85-90 15. 80-85 15. 75-80 15. 70-75 1 3. 65-70 6. 2 D 6. 3 gr. 6- Sherry Cox* 15-80 26. 70-75 27. 65-70 26. 60-65 !5 35-*) 3 gr. 6. Rode Jonathan 1 75-80 33. 70-75 36. 65-70 31. 60-65 22. 3 gr. 12. Diverse appels 3 f. 6. kroet 6. Golden Del- 1 85-90 41. 80-85 14. 73-80 43. Goudrenet 1 85-90 25. 80-63 26. 75 80 22. 70-75 17. 65-70 13, 2 D 6. 3 gr 12—13. Jonathan 1 85-90 25. 80-85 25. 75-80 25—20. 70-75 2627. 65-70 23—25. CO-65 16—13. 2 85-90 13. 30-35 14—17. 75-80 14—20. 70-75 13—21. 65- 70 12—17, 60-65 6—13. 2 D 6. 3 gr. 6. Peren: D. du Cornice 1 85-90 57. 80-85 63. 75-80 70-75 65. 65-70 43. 2 65-90 52—54. 80-33 54— 61, 75-30 60—66. 70-75 59—64 65-70 48—51. 2 D 19—22. 3 gr. 33-48. f. 9—35. kr. 14—28. Br. Alexander Lucas 1 90-95 25. 85-90 3180-85 37. 75-80 41. 70-75 41. 65-70 30. 2 85-90 27. 80-85 33 75-80 37. 70-75 38. 65-70 25, 3 gr 12. Comtesse au Pari* 1 75-80 9. 70-75 12, 65-70 11. 60-65 7. 55-60 doordraai. 3 gr. 6. Heden werd van ons weggenomen, na een zeer geduldig gedragen lijden, onze geliefde zwager en oom PIETER ROELSE Pzn. in de ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam: Fam. Minderhoud. Westkapelle, 20 oktober 1964. Noordstraat 40. Heden overleed chi beste vriend P. ROELSE, in de ouderdom van 56 jaar. L. Job se Jac. Jobse- Minderhoud Elsje Westkapelle, 20 oktober 1964. Heden is te Koudekerke kalm en vredig van ons weggenomen, onze lie ve broeder, zwager en oom JAN VERSTRAATE, echtgenoot van K. van Vaardigem. Uit aller naam: Wed. P. Westerbeke- Verstraate. Westkapelle. 20 oktober 1964. Heden behaagde het de Heere. nog onver wachts. tot onze diepe droefheid, van ons weg te nemen onze innig geliefde en zorgzame moeder. behuwd- en grootmoedei KRINA JACOBA PIEPER, wed. van M. H. J. Weststrate, in de ouderdom van 74 jaar en tien maanden- De Heere doe ons in Zijn wil berusten en sterke ons in deze zwa re beproeving. Putten: C. J. Weststrate L. W. Weststrate- Janse Meltskerke: J. C. Weststrate A. Weststrate-Salm Nagele (N.O.P.): H. Weststrate J. Weststrate-Klap Lisse M. H. Weststrate H. Weststrate- Slotboom Philippine- J. A. Weststrate N. Weststrate-Salm Yerseke: C. M. Wisse- Weststrate S. A. Wisse Waarde: H. C. Goud- Weststrate J. M Goud. En kleinkinderen. Waarde. 20 oktober 1964. Hoofdstraat 18. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op vrijdag 23 oktober a.s. des namiddags om 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17