Gemeente Kapelle heeft sluitende begroting AAN ONVOORZIEN 23.000,- Meer personeel op secretarie nodig BEZOEK DE LEERMIDDELEN VOOR CHR. KLEUTERSCHOOL TE RITTHEM AGENDA WALCHEREN Diamanten echtpaar MARKTBERICHTEN OFFïfïËLE PUF' naties Kloetinge maant stedebouwkundise DINSDAG 20 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De begroting 1965 die de gemeenteraad van Kapelle gisteravond werd aangebo den, is wat de algemene dienst betreft wederom sluitend verkregen. De inkom sten en uitgaven belopen een totaal van 1.914.383,32. In deze totalen is een be drag van 733.917,51 aan verrekenpos ten opgenomen. De post onvoorzien is geraamd op f 23.244,25. De inkomsten van de kapitaaldlenst geven een totaal aan van f 5.330.814,41 en de uitgaven van f 5.730.909,10, zodat er een finan cieringstekort is van f 400.094.69. In zijn toelichting wees burgemepster H. G. van Suijlekom er op, dat de financiële positie van de gemeente er niet op ach- ter"ït is gegaan. Nog altijd kunnen de batige saldi's op de saldireserve geboekt worden. Wat de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten betreft, wordt in de bijbe horende nota uiteengezet, dat de ver schillende normuitkeringen voor het on derwijs in vergelijking met dit jaar in geringe mate zijn verhoogd. Aangaande het personeel "wordt opgemerkt, reeds vorig jaar bij de aanbieding de begroting geconstateerd moest den. dat de personeelsbezetting op de se cretarie aan de lage kant is. Nu per 1 januari 1965 de administratieve uitvoe ring van de algemene bijstandwet vol ledig bij de secretarie komt te berusten, zal er beraad plaatsvinden over de aan trekking van een nieuw personeelslid. De gestage toename van alle onder houdswerk. waaronder mede begrepen de reinigingsdienst en de steeds grotere moeilijkheid onderhoudswerk uitgevoerd te krijgen door het particuliere bedrijf, nopen b. en w. tot het overwegen van nadere maatregelen. Voor verbetering van de kwaliteit van het brandweerma teriaal worden momenteel de laatste voorbereidingen getroffen. De gedachte bij aanschaffing van het materiaal gaat uit dit zoveel mogelijk af te stemmen op het brand-risico-rapport dat door de brandweerinspectie thans wordt samen gesteld voor de Bevelanden. Nu men vrijwel algemeen de beschikking heeft over een vrij weekeinde zal worden na gegaan welke maatregelen er genomen dienen te worden om ook tijdens deze da gen verzekerd te zijn van "een voldoende personeelsbezetting. Woningnood Wat de volkshuisvesting betreft wordt er in de nota op gewezen, dat de lijst van woningzoekenden in ver gelijking met vorig jaar geen vermin dering van het aantal gegadigden aantoont. Bjj de beoordeling van de ze aangelegenheid dient ook in aan merking te worden genomen, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat door uitbreiding van de ter plaatse geves tigde bedrijven in 1965 meerdere ar- oog op de daadwerkelijke uitvoering van het saneringsplan voor de kern Biezelinge het kunnen beschikken over vervangbare woonruimte onmis baar zijn. De grondexploitatie in de gemeente heeft zich, aldus de nota. tot op heden geken merkt door gunstige resultaten. De hui dige ontwikkeling op dit terrein, waarbij ook de aanzienlijke oppervlakte bouw terrein in aanmerking wordt genomen, heeft aanleiding gegeven, de wijze van exploitatie aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Aan de nieuwe projecten is al een nieu we administratieve opzet gegeven, ter wijl thans de afsluiting van de oudere bouwterreinen ter hand wordt genomen.. Het toewijzen van woonruimte is nog altijd een moeilijke zaak. Wat de uit te voeren kapitaalswerken betreft, zullen de volgende voorzieningen de aandacht vragen: het verder bouwrijp maken van gronden aan de Dljkwelseweg-Bieze- lingseweg ten behoeve van de bouw van een nieuwe lagere tuinbouwschool; het gedeeltelijk vernieuwen en verbreden van de met betrekking tot het omschre ven Dlan bestaande weggedeelte alsmede het bouwrijp de maken van de gronden in het uitbreidingsplan te Schore aan de Steenweg Verder wordt gedacht aan voltooiing van de rioleringswerken te Schore en resterende gedeelten in Kapel le en Biezelinge; verdere ontsluiting van een gedeelte bouwterrein te Kapelle en het leveren van een aandeel in de aan schaffing van een nieuwe reinigingsauto. Wat de bouw van een aula bij de be graafplaats te Kapelle betreft, wordt verwacht, dat deze begin mei 1965 in ge bruik genomen zal kunnen worden. Aan gaande de bouw van de nieuwe lagere tuinbouwschool wordt verwacht, dat hiermede in 1965 kan worden begonnen. De plannen voor de aanleg van een speelweide te Schore hebben thans vaste vorm gekregen, zodat verwezenlijking op korte termijn in het verschiet ligt. Verwacht wordt voorts, dat de kosten van de restauratie van de Nederlands hervormde kerk een sterke stijging zul len ondergaan zodat op de gemeente een beroep zal worden gedaan de gemeente lijke bijdrage hierop aan te passen. In verband met de inwerkingtreding van de algemene Bijstandwet is thans nog geen beslissing genomen aangaande de komende status van het bejaardentehuis „Pomona". Wat betreft de economische aangelegenheden, wordt in de nota voorts gewag gemaakt van de gunstige ontwikkeling van de plaatselijke bedrij ven als uitbreiding van de veilingcom plexen, de inmiddels aangevangen bouw van een schonings- en opslagbedrijf voor D. J. van der Have N.V.; de voltooiing van een continu-sterilisator bij Oostrom's conservenfabrieken. alsmede het in ge bruik nemen van een nieuw fabrieks gebouw door Universa. Een zoveel mo gelijk samengaan van de overheid met de ondernemingen acht men in het hui dige tijdsbestek geboden. De nota be sluit met een overzicht van het gemeen telijk woningbedrijf waarvan ook de be groting 1965 gunstig te noemen is. Het aantal in exploitatie zijnde woningen nam het afgelopen jaar toe, terwijl een woning werd verkocht. Naast de tevre denheid die er op allerhande terrein is, achtten b. en w. het echter wel noodza kelijk ook waakzaam te blijven. IN HET CONCERTGEBOUW VLISSINGEN OP 27, 28 EN 29 OKTOBER AFSCHEID SECRETARIS NUTSBIBLIOTHEKEN Onder voorzitterschap van de heer J. H. Dieperink uit Vlissingen hield de stichting Nutsbibliotheken in Zeeland zaterdag in hotel „De Korenbeurs" te Goes haar najaarsvergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd afscheid geno men van de secretaris van de stichting, de heer L. Willeboer uit Kapelle. die zich niet meer herkiesbaar had gesteld In zijn plaats werd benoemd, mejuf frouw M. W. Blaas uit Tholen. Talrijk en welgemeend waren de woorden van dank en waardering die tot de heer Willeboer werden gericht. Het samenwerken in de centrale plat telandsbibliotheek bleek algemeen tot tevredenheid te stemmen. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren af gehandeld, werd de vergadering geslo ten. Raad Doteerde gelden Wellicht start school op 1 december a.s. (Advertentie} Geef uw lievelingsvogel het beste: QluiS verpakte vogelvoedersl Geef uw lievelingsvogel bet beste: \5fuÏ5 verpakte vogelvoedersl Schoolkinderen herdenken bevrijding In de burgerzaal van het Oostburgse gemeentehuis komen vrijdagmiddag a.s. de vijfde en zesde Klassen der drie Oost burgse lagere scholen bijeen voor een herdenking van de bevrijding van Oost burg, die 20 jaar geleden, op 26 okto ber plaatsvond Het hoofd van de open bare lagere school, de heer H. de Lo- sanne, zal zijn indruk weergeven over de gebeurtenissen rond de bevrijding. Na afloop zullen de leerlingen gezamen lijk 2 coupletten van het Wilhelmus zingen. Vlissingen Alhambra: Mondo sexy dl not- te. 20 uur. 18 Jaar Britannia: Z.V.U.- tonccl, 10.30 en 11 30 uur Concertgebouw- Vergadering V.T.V20 uur A.N.M.B- gebouw: Najaarsvergadering N" V V -be- stuurdersbond. 20 uur Middelburg Electro: Inspecteur Monocle van de geheime dienst 19.30 uur. 14 J. ..City: Ensemble met .Het leven dat lk Je gaf" (ZVU-voorsteiltng). 20 uur. Schakel: Jeugd en Muziek, kwartet Tony Vos. 20.30 uur Wcmcldinge Kerkgebouw vrije evangeli sche gemeente: Europa-avond. Tcrueuzen - Luxor: Jason en de duistere machten. 20 uur. a l Oostburg - Ledel theater De val van Rome 20 uur. 14 Jaar Sas van Gent - Ulympiatheater- Elvis op zijn best 19 43 uur. 14 laar Huisi - Bioscoopgehouw De vaJ van Rome Bergen op Zoom Roxy: Di van de Pacific. 20 uur 14 laar Luxor: Has grosses Llebesspiel. 20 uur. 18 laar VVcstdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Gerard Grnssère Goes Prins van Oranje: Ned Bond Platte landsvrouwen afd Goes e.o.. 14 uur. Zierlkzee - Hervormd verenigingsgebouw: Leden vergaderi n" Vriiiïnr»*- arrvorm- MIDDELBURG Bromfietser slipte en brak zijn been Tijdens een fikse regenbui slipte za terdagavond omstreeks kwart voor twaalf de Middelburger J. de 1. V. met zijn bromfiets op de Langevielesingel van zijn woonplaats. Hij kwam te val len en brak daarbij zijn been. De brom fietser moest per ambulance naar het Gasthuis worden overgebracht. Scholen hebben meubilair en leermiddelen nodig Tijdens de openbare vergadering op oktober krijgt de raad van Middelburg verschillende voorstellen te behandelen, die betrekking hebben op het verstrek ken van kredieten voor de aanschaf an meubilair voor scholen. Voor de w.l.o.-school aan de Verwerijstraat is een bedrag van 4218 nodig. De gere formeerde school aan de Mastgatstraat heeft 5525 nodig, dit voor aanschaf van leerlingensets. meubilair, leermid delen en uitbreiding van de speelplaats door betegeling van een gedeelte van de tot het schoolterrein behorende tuin. Voor de aanschaf van meubilair de r.-k. school Bachtensteene wordt eveneens gevraagd medewerking te ver lenen. Voorts wordt medewerking ge vraagd tot de aanschaf van meubilair ten behoeve van de inrichting van het achtste leslokaal van de gereformeerde school aan de Mastgatstraat. Tijdelijke huisvesting klas van kleuterschool De gemeenteraad van Middelburg zal in de openbare vergadering van 26 okto ber moeten beslissen over een voor stel om een lokaal van de bijgebouwen van de „Ontmoetingskerk" te huren ten behoeve van de tijdelijke huisvesting van de derde klas der openbare kleu terschool „De Woelige Werf" De der de klas van deze school is thans tijde lijk gehuisvest in het zevende leslo kaal van de openbare school voor ge woon lager onderwijs „De Sanden burch". Aan deze school wordt echter een zevende leerkracht aangesteld, zo dat het lokaal spoedig niet meer be schikbaar zal zijn voor de kleuterklas. De huurvergoeding van het lokaal zal overeenkomen met het bedrag van rijksgoedkeuring voot de stichtings- explóitatiekosten. De vergoeding zal on geveer 3300 per jaar bedragen. Verhoging hondenbelasting voorstel aan gemeenteraad Als de gemeenteraad van Middelburg met het voorste] akkoord gaat zal de hondenbelasting in Zeelands hoofd stad met 50 procent worden verhoogd. Een hond zal dan in plaats van 15 22,50 aan belastingcenten kosten. Voor bedrijfshonden wordt gedacht aan een tariefsverhoging van 7,50 tot 11,25 per jaar. AANVULLEND SUBSIDIE VOOR HERSTEL ORGEL EVANG LUTH. GEMEENTE Bij liet gemeentebestuur van Middel burg is een verzoek hinnengekomen van de kerkeraad van de Evangelisch Lutherse Gemeente om verhoging van de subsidie voor de restauratie van het orgel. Tydens herstelwerkzaamheden aan het pijpwerk van het orgel bleek, dat vele pijpen niet. meer op de vereis te" toonhoogte konden worden gebracht, omdat de bovenranden na enkele hon derden jaren regelmatig stemmen waren beschadigd. Daarom is het nodig de pij pen te voorzien van opzetstukken. Ver der is het noodzakelijk gebleken de windmaehine te vernieuwen. De kosten van deze onvoorziene werkzaamheden zullen 4710 bedragen. B. en w. van Middelburg stellen de raad voor nu voor het subsidie voor res tauratie van kerk en orgel te verhogen met 1000 onder voorwaarde dat het rijk de meerkosten van 4710 of zo veel minder als voor subsidie in aan merking komt. in haar subsidieverle ning betrekt en te bepalen op 43.000. waarvan 31.800 voor de kerk en 11 200 voor het orgel. In 1961 ver leende de raad reeds subsidie voor het orgel ten bedrage van 10.200. Het subsidie voor de kerk werd laatstelijk gebracht op 31.800. MEL1SKERKE Collecte De collecte voor het P.I.T heeft te Me- 'ïskerke 76,— opgebracht. Aankoop woningen (Middelburg) De gemeenteraad van Middelburg wordt gevraagd tot aankoop over te gaan van het pand Spanjaardstraat 31. Voorts heeft zich de gelegenheid voorgedaan het pand Vlissingsestraat 20 aan te kopen op een openbare vei ling. Met deze aankoop wil de ge meente het pand Lange Geere 36 in bezit krijgen. De eigenaar van dit pand heeft zich namelijk bereid ver klaard zijn eigendom te ruilen tegen het pand Vlissingsestraat 20. De raad wordt verder gevraagd het pand Bed- dewijkstraat 7 onbewoonbaar te ver klaren. WINKELSLUITINGSKWESTIE KRUIDENIERS VOOR GROOT GEDEELTE ROND Het ziet er naar uit, dat de Middelburgse kruideniers na jaren van moeizame ar beid er in zullen slagen om een nieuwe winkelsluitingsverordening te bewerk stelligen. De kamer van koophandel heeft na een enquête onder 124 winke liers uit deze branche een gunstig advies uitgebracht. Uit de enquête kan worden geconcludeerd, dat tachtig proeent van de ondervraagden zich heeft uitgespro ken vóór een vakantieregeling. Secreta ris A. Witte maakte maandag tijdens een vergadering van de Middelburgse kruideniersvereniging in het Neder- landsch Koffiehuis bekend, dat nagenoeg alle groepen mee zullen doen aan de maandagmiddagsluiting (na één uur). Daartoe behoren allereerst de kruide niers. de kleinhandelaars in melk, de be perkte levensmiddelenbedrijven, de groente- en fruithandelaren, de banket bakkers en de broodbakkers. De vis handelaren voelen niets voor de rege ling. Nagenoeg alle genoemde groepen zijn voor een verplichte vakantierege ling van negen dagen met uitzondering van de slagers, die twee keer zes dagen met vakantie willen. De banketbakkers en de vishandelaren distantiëren zich van het voorstel tot de totstandkoming van een nieuwe regeling. Meegedeeld werd, dat er op de maandagmiddagslui ting ontheffing mogelijk is in het tijd vak, dat ligt tussen 1 mei en 1 oktober. Het wachten is nu op de behandeling van het voorstel door de gemeenteraad van Middelburg. Tijdens deze vergadering ging voorzit ter P. J. Steijnen nader in op de be sprekingen tijdens de Zeeuwse r.-k. mid denstandsdag. die begin oktober te Goes werd gehouden. Ook roerde hij de sui kerprijskwestie aan. Voor het punt: winkelsluiting op zaterdagmiddag vijf uur. was niet veel animo. Na behande ling van de huishoudelijke zaken hield de heer C. A. van Alten een wijndemon stratie. waarbH hij de leden een nadere toelichting gaf over de diverse wijn soorten die er bestaan en over het ge bruik ervan. Beroep tegen onbewoonbaar verklaring Ged. Staten van Zeeland hebben gisteren tijdens een openbare zitting een geschil behandeld, waarbij mevr. C. Jansen- Pistoor beroep had aangetekend tegen het besluit van de gemeenteraad van Middelburg om de woningen Achter het Hofplein 29 en 31 onbewoonbaar te ver klaren. Haar gemachtigde, de heer W. Jansen, liet tijdens deze zitting weten, dat nummer 29 nummer 31 is ver brand zeker nog bewoonbaar is wan neer het opgeknapt wordt. Om deze re den wordt van G. S. gevraagd het besluit van de raad nietig te verklaren dan wel af te wijzen. De onbewoonbaar-verklaring van deze woningen is uitgesproken eind 1960. Om streeks die tijd heeft het college van Ged. Staten zich op de hoogte gesteld van de toestand van beide woningen. Op een vraag van de waarnemend voorzit ter van het college, mr. dr. A. J. J. M. Mes, verklaarde de heer Jansen, dat sinds eind 1960 niets aan de woningen is gedaan. Maar wanneer het mogelijk ■ordt om althans nummer 29 te verhu- -n zal mevrouw Jansen dit pand voor bewoning opknappen, verzekerde hij. „Er zijn huurders genoeg", voegde hij er aan toe. De gemeenteraad van Ritthem heeft tij dens zijn vergadering van maandag avond besloten om oen bedrag van f 8300 beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van leermiddelen voor en de inrichting van Kittliems eerste chr. kleuterschool. Nu volgens Koninklijk Besluit het voor de stichting van deze school vereiste aantal kleuters op twintig gebracht is (een aantal, dat door de ouders Is op gegeven) wenste het schoolbestuur de kleuterschool zo spoedig mogelijk In te richten. Voor meubilair is rond f 1800 nodig, voor het buitenmateriaal f 1070, voor gymnastiekmateriaal f 305, expres siemateriaal f 263. kleur- en vormenma- teriaal f 270, terwijl voorts nog bedragen zijn geraamd voor een blokken-, keuken en poppenhoek, hulpmiddelen, muziek instrumenten. wandversiering, schoon maakartikelen, fröbel materiaal. een zandbak, alsmede enkele kleine verbou wingen. Het totaalbedrag lag b en w. wel wat zwaar op de maag, zo bleek tijdens de ze vergadering. Want tegenover deze KWARTET TONY VOS VOOR JEUGD EN MUZIEK Het kwartet Tony Vos treedt vanavond (diDsdag) in de Schakel te Middelburg op voor de afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek. Deze derde bijeen komst in het nieuwe seizoen begint om half negen. Het kwartet bestaat uit: Tony Vos, alt en sopraan9ax, Henk Vos, piano, Hans van Rossum, bas en Jos Hendriks, slag werk. De eerste helft van het program ma van het kwartet is instructief, tij dens de tweede helft bestaat er alle ge legenheid om te dansen. Het kwartet Tony Vos is reeds voor enkele afdelingen van Jeugd en Muziek opgetreden; enkele seizoenen terug was het ook al voor de Middelburgse afde ling van Jeugd en Muziek te beluisteren. VLISSINGEN Personeelsavond van „De Schelde'' Onder het motto „Vrolijkheidin herfsttijd" heeft een groep artiesten za terdagavond het nieuwe seizoen van de personeelsvereniging van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" in 't „Scheldekwartier" in Vlissingen inge zet. Voorzitter J. Kerkhoff kon aan het begin van de avond behalve deze arties ten ook vele bezoekers welkom heten. Met conférences, muziek, acrobatiek, ca baret en zang bracht het gezelschap, waarvan de verschillende nummers aan elkaar werden „gepraat" door John Pims een vlot en afwisselend program ma. Het accordeon-duo „De Twee Ger- to's" brachten op grappige wijze een groot aantal nummers ten gehore en liet de zaal verschillende keren uit volle borst meezingen. De „Zangeres zonder naam" liet op de haar bekende wijze liedjes horen als „Achter tralies en mu ren" en „Achter in het stille klooster". De jonge Hans Borghardt bracht enkele uitstekende cabaretnummers oo de plan ken. Het „Kalmar trio" en „The Wikkel- brothers" het trio bestond uit de „The Wikkel-brothers" gecompleteerd door een dame verzorgden acrobatische nummers en „The Young Sisters" lieten een aantal bekende tenéagerversjes ho- Gemeente-filmavond Woensdag 21 oktober aanstaande houdt de Vereniging van Vrijzinnige Hervorm den te Vlissingen een gemeente-film avond in het Alhambra Theater aldaar, waar de film „Oordeel te Neurenberg" van Stanley Kramer zal worden ge draaid. Op vrijdagavond 23 oktober volgt een nabespreking van de film in het gebouw Ophir te Vlissingen. Op woensda" 28 oktober zal eenzelfde film vertoond worden op een avond in het Grand-theater te Goes. VEERE >e heer en mevrouw G. M. Peeman- Gideonse uit Veere vierden zondag onder grote belangstelling hun diamanten hu welijk. De heer Peeman vierde tevens zijn 85e verjaardag. De waarnemend- burgemeester, jhr. I. F. den Beer-Poor- tugaal, feliciteerde het echtpaar mede namens zijn vrouw en bood het een fo toboek van Veere aan. kapitaalsuitgaven staat slechts een bij drage van f 285, die de gemeente van het rijk ontvangt. „We zijn veel te blij dat de kleuterschool er komt. En het geld zal er ook wel komen", meenden de raadsleden en uiteraard waren b. en w. verheugd, dat de raad er zo over dacht. De heer Jac. de Lange deelde desgevraagd nog mee, dat het bestuur wil proberen om op 1 december a.s. met de nieuwe school te beginnen. Vervolgens ging de raad er mee akkoord om nieuwe straatnaamborden aan te brengen; de oude. daterend van 1946, zijn van dun aluminium en hebben sterk te lelden van weersinvloeden. Ook zal een wegbewijzering aangebracht wor den op de nieuwe Sloeweg. richting Ritthem; deze is er momenteel niet. Bouwvolume Burgemeester P. Daniëlse deelde de raad mee, dat b. en w. aan G.S. extra bouwvolume hebben gevraagd voor een tuinderij van de heer Fr. Breel in Wel- zinge, terwijl het college ook speciaal bouwvolume verzocht heeft voor gepre fabriceerde woningen voor het nieuwe bungalowpark. Voor herbestrating van het wegdek van verschillende straten trok d<- raad verder een krediet van ruim r 2500 uit. De raad gaf voorts het fiat aan het voor stel van b. en w. om een verzoek om ontheffing van rioolbelasting niet in te willigen. Evenmin als b. en w. wilden de raadsleden precedenten scheppen. Hoewel het belasting-technisch best mo gelijk is. dat iemand niet aansluit op de riolering, is niettemin belasting ver schuldigd. Hoewel' verschillende raadsleden van oordeel waren, dat verhoging van de be zoldiging van de Ritthemse wethouders niet nodig waren, ging de gehele raad toch akkoord met het voorstel om de jaarwedde te verhogen. Nu de raad de algemene Bijstandwet heeft goedgekeurd, werd besloten om met Ingang van 1 januari 1965 het bur gerlijk armbestuur op te heffen. Vijftig jaar heeft dit instituut onafgebroken de armenzorg in Ritthem behartigd en een woord van hartelijke dank aan het adres van de leden van het b. a. achtten de raadsleden zeker op zijn plaats. De ver mogensbestanddelen van het b.a. zul len aan de gemeente worden overge dragen. Voorts behandelde de raad enkele subsi- dievoorstellen. Afgewezen werd o.a. een verzoek van het ETI om het subsidie van 5 op 10 cent per inwoner te bren gen: toegestaan werden subsidiever zoeken van de stichting Gezondheids centrum (f 648). het Groene Kruis ff 444). het Oranje-Groene Kruis (f 355) Pro Rege t f 5), van het jubileumcomité ter gelezenheid van het 20-jarig bestaan van de Z.V.U. (1 cent per inwoner voor de aanbieding van een concertvleugel) en van de samenwerkende landelijke fe deraties van harmonieën en fanfares, die een hogere subsidie voor ONDA ge vraagd hadden (f 1500). De federaties vroegen de aandacht voor de financiële noden der verenigingen en gaven het advies om het Ritthemse korps dat is ingedeeld in de afdeling uitmuntendheid volgens de norm voor deze afdeling f 1500 subsidie te verstrek ken. Schreiner vraagt landingsterrein voor helikopters VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 okt Bloemkool 13—33. Rode kool 1722. Witte kool 10—16. Sav. Icool 7—19. Sla 4—14 5pir.az.le 2430. Waspeen 13—17. Breekpeen 10. WtUof 62—134. Spruiten 30—129. Dubb bonen 31—97. Snijbonen 83—152. Prei 12—23 Komkommers !024. Andijvie 913. Selderij 2231. Uien 7—22. Boerekool 5—14, Tomaten 202—262. Coxa Orange 17—32. Goudrenet 12 Jonathan 1223. Golden Delicious 3544. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam. 19 oktober 19G4. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.60 tot f 1.90. middenpoorten var. f 1.95 tot 1 SM best vlas van 1 SJU tot t 2.30. Dauwrootvlaa van f 1.50 tot f 1J)0 Breek vlas van f 0.90 tol t 1.40. afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van f 0.35 tot f 0.90. De aanvoer van waterrootvlas ver meerderde in dc afgelopen week langzaam De produktle bestond voornamelijk uit la gere- en middensoorten, terwijl het aanbod van betere kwaliteiten beperkt bleef. Voor alle soorten was belangstelling, dc vraag bleef voldoende om nagenoeg alle aangebo den partijen op te nemen. De prijzen in de lagere merken konden zich nauwelijks hand haven. In de middensoorten bleven de prijzen op het peil van vorige week. Het aanbod van dauwrootvlas is gering, de produktle werd niet geheel verkocht Breek- vlas wordt vrijwel niet geproduceerd De produktle van gezwingelde lokken wordt rui mer. het aanbod lag traag In de markt, de prijzen konden zich moeilijk handhaven. VEILING MIDDELBURG. 19 oktober. Tomalen A 2 25—62. B 2 25—72. C 2 25—53. Appelen: Coxs 65-70 22. 60-63 15—17. 55-60 12—16. 3 grof 13—15. Glorie van Holland 75-80 15. 70-75 15. 65-70 16—17. 2 D 12. 3 grof 12—13. James Grieve 80 19—22. 75-80 19—20, 70-75 17. 65-70 18—21. 2 D 12. 3 grof 12. Peren: St-Remy 75-80 19. 70-75 19. 3 grof 17. Gieser Wildeman 3 grof 31. 3 fijn 31—32. Groenten: Bloemkool 3 p. kist: 4764. 4 33 60,( 6 23Ï7, 8 2037. Komkommers 1014. Prei 12—15. Sla 4—22. Witlof 93—133. Spinazie 3451. Bospeen 1222. Dubbele bonen 80 135. Rode kool 521. Pronkbonen 5060. Boskroten 15. Kassnijbonen 103-139. Uien 22—23. Spruiten 21—66. Witte kool 16—17 Postelein 42—51. Veldsla 36—37. Andijvie 1 11,50. 2 8. Sav. kool 1 850. 2 4.20. MARKTBERICHT CAVETHO Tarwe onveranderd met matig aanbod tot f 36.40. franco op bekende condities. Brouw- gerst flauw gestemd. C-B.K vraagt offertes maart/mei 1965. Indicatie f 33.75. Kippegerst lets flauwer, scheepsladingen tot f 30 Maat gerst f 28.75, 3 erwten f 46.75. Fas no vember. 6 erwten f 45.50. op monsters to' f 43, 3 Si schokkers f 55. fa3 november. 5 schokkers f 52.50. op bonen partijen bleven onverhandeld wegens de hoge vraagprijzen, f 80 tot f 93. maanzaad vast gestemd f 169. november exportkwaliteit f 175. Januari 1965. VEILING GOES. 19 oktober. Coxs Orange Pippin 1 80-85 39. 75-30 41—46. 70-75 37—41, 65-70 30-33, 60-65 21—23.30. 55-60 13. 2 80-85 30—32. 75-80 31—37, 70-75 27—34, 65-70 23—26. 60-65 20. 55-60 12, 2 D 6. 3 grof 12—20. 3 fijn 6.50. Goudrenet 1 90-95 28—31. 85-90 28—33. 80-85 27—32. 75-80 22.80—26. 70-75 16—18.30. 65-70 7.50—14. 2 85-90 88. 80-85 21. 75-80 16—17. 70-75 14. 65-70 6 50, 2 D 8. 3 grof 9.20—12. 3 fijn 7,50. val 6. ongesorteerd 7.50. Jona than 1 30-85 24. 75-80 27—30. 70-75 27. 24—25. 60-65 19. 2 D 6. 2 80-85 18. 75-80 18- 19. 70-75 20-21. 65-70 16—18. 60-65 13—15. 3 grof 650—14. 3 fijn 6—6.50. kroet Golden Delicious 1 85-90 46. 80-85 47. 75-80 43. 2 80-85 35. 75-80 31. 70-75 23. Glorie van Holland I 85-90 17. 80-85 18. 75-80 16—17, 70-75 14. 65-70 13, 2 D 6—7, 2 85-90 16, 80-85 75-80 16. 70-75 14. 65-70 12. 3 grof 6 Sterappel 2 70-75 34—35. 65-70 22—29. 60-65 1417. 55-60 6. 3 grof 12. Laxtons Superb I 80-85 6.50. 75-80 12. 70-75 6. 65-— 60-65 6. 3 fijn 6. Lombartscalville 2 70-75 12. 65-70 6. 60-65 6. Zoete Ermgaard 1 65- 70 42. 60-65 31. 55-60 17. 3 grof 31. 3 fijn 15. Diverse appels: kroet 6.20. val doordr. Peren: Conference 2 70-75 33. 65-70 33, 55-60 21. 3 fijn 13—20. Doyenne Van onze Haagse redactie) Schrelner Aerocontractors in Den Haagc,°~63. heeft zich via een advertentie in het:!^ 56" grof weekblad De Nederlandse Gemeente" Jé™ 15~~:26 Comtesse de Paris 1 80-35 tot gemeentebesturen In ons land ge- '5"®° 13- '0-75 1 3. 65-70 12. 60-65 11 wend met de. vraag of zij zonden willen I 5S~®° 2 D 6. 2 75-80 12, 70-75 13. 65-70 overwegen in hun gemeente een terrein; :3- ®®-®5 13- 55-60 6. 3 grof 67. 3 fijn 6. aan te wijzen dat voor helikopterlandin- "Rem" 3 ^rof 12. 3 fijn 9. gen gebruikt mag worden: er behoeven i Diveröen: Black Alicante 1 180—188 Aard geen voorzieningen te worden aange- hc"ien per doos 2 84. Noten per 100 st. 1 200— bracht, zodat geen kosten gemaakt be-'2!0- 2 J~°- Totale aanyoerd hard fruit 10.800 hoeven te worden. Het zal. blijkens de advertentie, op prijs worden gesteld, indien geïnteresseerde gemeentebesturen contact met Schrei- ner Aerocontractors zouden willen op- Koewacht verloor met 1-3 van RCS De thuisclub heeft, In vergelijking met vorig seizoen, duidelijk aan kracht inge boet en de 1—3-zege voor het toch ook niet zo sterke RCS is alleszins verdiend. Het duurde tot de 29e minuut in de eerste helft voor Van Overbeke met een goed doelpunt de RCS-meerderheid kon uitdrukken (01 en vlak daarna zorg de De Nooyer voor een tweede Souburg- se treffer (02). Tot aan de rust kon Koewacht de deur verder gesloten hou den en ook de RCS-defensie gaf geen kansen weg In de tweede helft kwam ér nog even spanning toen Rietjens bii een tegenaanval iets van de achterstand afknabbelde (12), maar in de 29e mi nuut was het weer Van Overbeke die met een derde Souburgs doelpunt de ze ge veilig stelde (13). Er deden zich nadien nog wel enkele kansen voor, maar aan de juiste afwerking der aan vallen ontbrak bij beide partijen toch te veel om nog succes te kunnen verwach ten. Verzoek VLISSINGEN. >nt.heffing bouwverordening. >n w. van Vlissingen, gelet op artikel 28. lid. der bouwverordening der gemeente Vlissingen. brengen ter openbare kennis, dat 22 oktober 1964 af. gedurende twee we- ter gemeentesecretarie (2e afdeling) voor ieder ter inzage is gelegd een aan de raad dezer gemeente gericht verzoek van de N.V. Provinciale Zeeuwse Electriciteits-Maat- sehappij te Middelburg om haar voor de uitbreiding van haar aan de Edisonweg staan de ketelhuis enz. en voor het bouwen van de bij dat ketelhuis behorende schoorsteen, ont heffing te verlenen van het in artikel 28. 10e van voormelde bouwverordening, vervat verbod. dat een gebouw geen grotere hoogte mag verkrijgen dan 20 meter boven i'eghoogte. Vlissingen. 19 oktober 1964. OOST- F.N WEST-SOUBURG. Plan „De Burg". De burgemeester van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat vanaf 22 oktober 1964 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecretarie (le afdeling), het plan van uitbreiding ..De Burg" (herziening 1964) voor het gebied tussen de Paspoort straat - Vlissingsestraat - Burchtstraat - Rit- themsestraal - Oranjeplein, zoals dit is vast gesteld bij raadsbesluit van 9 oktober I9G4 nr. 134 Binnen een termijn van 6 weken na afloop van de termijn voor tor Inzage ligging kun nen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij de Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen het plan indienen. Oost- en West-Souburg, 16 oktober 1964. De burgemeester voornoemd. B. H. G. ter Haar Romeny. kisten. Groenten. Kropsla 1 4—16. 2 4—11. Bloem kool A 1 29—52. A 2 1236. B 14. I afw. 12—20. Knolselderij 1 16—18. Komkommers A 2 2025. afw 11—16. Wor telen 2 24. Kroten 1 10—13. Radijs 9. Aardappelen 1112. Dubbele prins.bonen 2 B 64—71. 3 62. Tomaten A 1 42. A' 2 31, B I 37, B 2 32—34, C 1 33. C 2 25. Witlof A 1 151 Spruiten A 2 46—52, B 2 20- Veldsla 1 90—100. 2 16—23. Spinazie 2 18. Prelude bonen 2 B 82—91. Andijvie 1 8 Boerekool 8. Witte kool 2 7. Rode kool 111. 2 9—18. B 1 5. Groene sav. kool 1 20—22. B 1 12— 19. Prei A 1 22—26. A 2 21. Kroten 2 7—9. Was peen 1 16—36. 2 12. B 1 18—20. Uien afw. 4—7. VEILING TERNECZEN. Noten 100 st 299—300. Bloemkool A 38—55. A 2 25—50. B 2 17—34, afw. 11—22. Sla 610— 17. Knolselderij 1317. Groene komkommer 1114. Selderij 2. Eigenheimers 12. Andijvie 7—15. Prins.bonen 80—85. Saxa 93—107. Kroten 14. Rode kool 5—11. Sav. kool 7—23. Witte kool 4—13. Waspeen 16. Prei 18—27 Sprui- A 2 46£2. Spinazie 23—35. Tomaten A —30. B 28—53. C 25—23. Uien 29 Witlof 2 125—133. afw 49—66. Appelen: Jonathan 1 75 25—26. 70 25—26. 2 85 17. 80 15—16. 75 1 6—17. 70 17—18. 60 12 3 grof 10—12. Goudrenet 1 85 24—26, 80 25—27. 75 21—26. 70 17. 65 14—15. 2 85 17—13. 75 12—13. 65 12—13. 3 grof 12. Coxs 1 75 36—37. 70 35— 15 29—30. 60 21—24 55 12—13, 2 75 25—34. 70 20—28, 65 21—22, 60 16-17. 3 grof 12—15. Peren: St-Remy 3 fijn 13—14. kroet 6. Volgens Schreiner gaat de Nederlandse zakenman, naarmate het wegverkeer toeneemt en dientengevolge de reistijden per auto langer worden, uitzien naar an dere mogelijkheden dan de auto of de trein om zich te verplaatsen. Gememo reerd wordt, dat enkele Nederlandse firma's reeds eigen zakenvliegtuigen hebben aangeschaft of regelmatig ge bruik maken van vliegtuigen van Schreiner Aerocontractors. Toegegeven wordt, dat dit soort van vervoer voor kortere afstanden in Nederland weinig tijdsbesparing geeft. Hoewel volgens Schreiner thans zeker nog niet kan worden gesproken van een overstelpende vraag naar helikopter- vervoer. wordt het aannemelijk geacht, dat door aanwezigheid van een groot aantal landingsplaatsen in Nederland helikoptervervoer sterk kan worden ge stimuleerd. Met het oog daarop wil Schreiner nagaan of daarvoor belang stelling ontstaat bij gemeentebesturen in ons land. Bij de behandeling van de gemeentebe groting van 1965. maandagavond, heeft de raad van Kloetinge op het voorstel van de heer H. J. Colün (a.r.) besloten, om de stedebonwkundige, de heer H. Wesselo te Bussum een maand de tijd plan in >aini Kiaar ie manen, ue neer' Colijn betoogde, dat burgemeester en ™erd«.rjar'*e Nederlandse vrouwe- wethouders reeds in oktober 1963 op-j".,kf nijverheidsarbeider is in de pe- dracht hebben gegeven tot het ontwer- rM>de oktober 1960-april 1964 gestegen pen van dit plan, dat een oppervlakte mct ^7,5 procent, terwijl het weekloon heeft van circa 20 hectare en gelegen lvan meerderjarige mannelijke in- is tussen de Ter Vatenseweg. de Kapel- dustriearbeider in deze periode se weg en de Breedeweg. slechts met 38,8 procent toenam, zo Uit de stukken had hij gelezen, dat b. blijkt uit gegevens van het Centraal en w de heer Wesselo onlangs al een Bureau voor de Statistiek, termijn van een maand hebben gesteld.,Het gemiddelde weekloon van alle ca ker'S VeïSre£?B Sp,re" tegorieën arbeiders, inclusief de min- ker achtte een nieuw uitbreidingsplan - - - zeer urgent met het oog op de voort gang in de woningbouw. Het uitbrei dingsplan ten westen van de Stelleweg is praktisch uitverkocht en als er nieuwe woningtoewijzingen komen, kunneD ze niet gerealiseerd worden bij gebrek aan bouwgrond", aldus de heer Colijn. Hij zei. met het oog hierop de volgende raadsvergadering resultaten te willenImet 55,3 procent, dat der mannen met anders zou hjj zich genoodzaakt!45,9 procent. Het totale gemiddelde voor te stellen, de opdracht in te:bruto-uurloon bereikte een stijgings- Se5!t.ei^.-. percentage van 47,3 procent. De vrou- Nadat hij aanvankelijk nog bad voor- wenlonen stegen he: steikst in de leer- gesteld om ui een motie op spoed bij en rubbernijvetheid. al. 57,2 procent de stedebouwkundlge nan te dringen, v0„r de weeklonen er 67,6 Srocent diende hU, daarna ntjn voorstel In voor de uurl()nen Het sieèbtst kwa- men de vrouwen, werkzaam in de tex- Vrouwenionen het sterkst gestegen AARD A PI"»: Llti: tul ROTTERDAM. Rotterdam. '.9-10. Klelaardappelen voor het 'itnncnland: Eigenheimer* 40 mm opwaart» 14 00—15.00. Binlje 35 mrr.-S0 mm 9 75—10 25. Bintje 40 mm opwaart» in 3 maten geporteerd 10.75—11.7 J. Mcerlander 40 mm opwaart» 12 50 -13 00. IJ»el»ter 40 mm opwaart* 950—10 50, 8evelander 40 mm opwiuirt» 13.001350. Fu rore 40 mrn opwaart» 11.00—13.00. Znndnitrdappricn binnenland: Liberia» 40 mm opwaart» 9.50. Kletaardappclcn voor de export: Bintje 35 mm opwaart» in 2 maten gesorteerd 2000 00 Binlje 45 mm opwaart» 11.23. Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts 9 CO IJse 1»ter 35 mm opwaart» 9.00. Patrones 35 rr.m opwaarts 8.50. Vocroardsppelcn 2.501.25 Stemming: binnenland rustig, buitenland -flauw Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaardcn vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip COÖPERATIEVE VELUWgE EIERVEILING. Ede 19-10. Aanvoer 190500 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 atuks): eieren van 46-52 gram 76O-073: van 32-33 gram 9.79—12.22: van 60-63 gram 12.6814X4van 63-67 grwn ia; VISMIJN COI.I.IN8PLAAT. Exportgarnalen 6459 kg. 75—90. handelsgarna- len 233 kg. 77—90. schar 160 kg. bot 290 kg. wIJUng 209 kg. schol 183 kg. tong 7 kg. paling 315 kg. kabeljauw 171 kg. ongca. vli 89 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM. Maandag werden op de Rotterdamse graan- beur* de volgende prijzen genoteerd af boer derij: Tarwe doormeekwaJitelt basi» 17ri> vocht levering deze week tot 1 34 95. Zomer- gerst, volgen» monster» kalme stemming tot 12835. Groene erwten tot 40X0. Schokker» tot 45.00. Bruine bonen boerenschoen tot f82.50. VEILING KAPELLE. 19 oktober. Industrie- en exportveiling Appelen: Goudrenet 1 85 25—27, 1 80 27— 23. 175 23—24. 1 70 17—1830, 1 65 14—15. 2 85 19. 2 80 19. 2 75 16. 2 70 14—15. 2 65 12 2 D 730. 3 grof 9.10-12. Cox» Orange It(»pln geel 1 75 42. 1 70 42. 1 70 42. 1 €5 32. 'jO 24. Jonathan 1 80 25. 1 75 23. 1 70 28. 1 65 23—24. 1 60 13. 2 75 19. 2 70 14. 2 65 14. 2 60 12. 2 D 6, 3 grof 6. Glorie van Holland 2 85 16. 2 80 16. 2 75 15—16. 2 70 13. 2 65 6. Laxton Superbe I 70 12. I 65 6. 2 80 12. 2 75 12. 2 70 12. 2 65 6. 2 60 6. 3 fijn 18. Zoele Campagne 3 grof 21. Golden Delicious 1 80 45. 1 75 43. 2 80 23, 2 75 30. 2 70 23. 2 65 13. 2 60 12. Sterappel 1 70 37. 1 65 29. 1 60 22, 1 55 16. 2 70 34. 2 6S 25—26. 2 60 15, 2 55 6—12. Peren: Comtesse de Paris 1 75 13. 70 14. 65 12. 60 9.50. 2 75 13. 70 13. 6S 12. 60 8.50. 55 6.50. 3 grof 7. SL-Remy l 80 17. 70 19. 60 17. 2 80 15. 70 17. 60 16—17. 2 D 13. 3 grof 14. 3 fijn B-SO- Zwijndrechtse Wijnpeer 1 60 53 17. 2 50 9 Doyenne du Comice 2 85 56. 80 58. 75 60. 70 60. 65 51. 2 D 60 34. 3 grof 3 fijn 15. Br. Alex Lucas 1 80 33. 75 37. 70 33. .65 34. Gieser Wildeman 1 60 42, 55 27. 50 22. 2 60 45. 55 27. Nouveau Pol- teau 1 65 9 55 8.50. Conference 2 70 33. 65 33. 60 30. 55 24. 2 D 15. 3 grof 29. 3 fijn 18. Kroetappels 6 607 30. val appels 6.20. kr. Jonathan 6, val Jonathan 6. val sterap pels 6. Diversen: Bramen per doos v. 250 gr 2 3360. Noten per stuk 1 2. Groenteveiling. Kropsla 4.5010- Bloemkool 22—35. Sav. kool 11—16. Pre! 17. Andijvie ia Dubb. bonen 73—79. Rode kool 8.50. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde zuster, schoonzuster en tante. LEINTJE VAN DER PLASSE- gehoren CASTEL, In de ouderdom van ruim 63 jaar. Oostkapel le: Jac. Castel Cath. Castel-Bakker Middelburg: Cath. Castel- van I waard en E. W. J. van Iwaarden Amsterdam: P. Caste) A. E. Castei-Emons. Neven en nichten. Oostkapelle. 18 oktober 1964. Heden werd van ons weggenomen, na een smartelijk en geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader JAN VERSTRAATE. in de ouderdom van 72 jaar. Ps. 68 21. Koudekerke: Wed. K. Verstraate- van Vaardegem Serooskerke E. J. Reynierse- Verstraate J. Reynierse Piet en Diny Jan Leny Ineke Koudekerke, 19 oktober 1964. Kerkhoflaan 16. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 23 oktober a.s. te 12.30 uur op de alge mene begraafplaats te Koudekerke derjarigen, vertoonde een stijging van 40,0 procent. Door een daling van het gemiddelde aantal gewerkte uren (in clusief overuren) van 43,8 in oktober 1960 tot 46,5 in april 1964 zijn de ge middelde bruto-uurlonen sterker ge stegen dan de weeklonen Het uurloon der meerderjarige vrouwen nam toe De heer H. G. Jung (v.v.d.) deelde vol komen de zienswijze van de heer Colijn zag het voorstel als een steun in de j van b. en w. Ook de overige raads leden stonden volkomen achter net voor stel, evenals de voorzitter, mr H. N. baron Schimmelpennlnck van der Oyen. en de beide wethouders, de heren B" M. van Nieuwenhuijze en D. Schipper Hier na werd het voorstel van de heer Colijn met algemene stemmen aangenomen. tielnijverheid er af: huD gemiddelde weekloon nam toe met slechts 42,4 procent en hun uurloon met 49.2 pro cent. Het gemiddelde weekloon voor alle groepen groeide het sterkst in de chemische industrie en het totale ge middelde uurloon het sterkst in de sector aardewerk, glas, kalk en ste nen. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, in huize „Charitas" te Steenber gen, onze geliefde moe der. behuwd- en groot moeder. mevr. P. W. VAN XIEUWENHUIJSEN, geboren Noom, in de ouderdom van 81 jaar en 10 'maanden- Poortvliet: J. A. van NieuwenhuHsen M. H. van Nieuwenhutjsen- Vogeiaar Goes: C. J Suurland- van Nieuwenhuijsen Marti Suurland Ank van Dijke- van Nieuwenhuijsen Han van Dfjke Hans van N ieu wenhuijsen Poortvliet. 17 okt. '64. Condoleantieadres Krufltenburg 4 te Poortvliet. De teraardebestelling zal plaatshebben te Poortvliet op woensdag 21 oktober 1964. des namiddags 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5