Klanken uit de ether 4e IcbfrpeH BIOLOGISCHE ENCYCLOPAEDIE ,DE MENS EN HET LEVEN" DE BDEKEMK i ROMAN VAN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer «p a a r d e n V O O r d k O n i n 9 „Texel" trekt nieuw personeel aan Waar zijn onze scheoen? MAANDAG 19 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEVW8B OOÜRANT 11 pïif&H <H J)e klompenindustrie in Zee land heek een mentale in jectie gehad door de fraaie re sultaten, die drie leden van dit gilde hehhen behaald op de 37e Brabantse klompenbeurs in Sint-Oedenrode. T wee klomp enfabrieken in Clinge en één in Heinkens- zand waren de gelukkige. Ze behaalden eerste prijzen en dat is toch wel waard om ver meld te worden. Juist omdat de klompenindustrie een wat kwijnend bestaan leidt. Maar daarover meer. F)e eerste, die aan het woord komt is de heer C. Seghers uit Clinge. Hij heeft namelijk niet minder dan twee eerste prijzen behaald. Eén in de ru briek hoge handelsklompen en één in de rubriek bewerkte klompen. „In de laatste rubriek had ik hoge punten", zegt de heer Seghers. „niet minder dan 36%". De klompenfabriek van de heer Seghers is oud. „Zo'n vijftig jaar", zegt hij. „Mijn va der begon er mee". Nu gaat al les mechanisch en dat moet ook wel, want ook het klompenma kersvak moet bij de tijd blij ven. De heer Seghers verzendt zijn klompen grotendeels naar Fries land, Groningen en Drente. „Daar dragen de mensen de meeste klom pen". zegt de heer Seghers. „Hier in zeeland houden de menseD niet van tradities. Daarom gaan de klompen vrijwel allemaal naar het noorden. Misschien komt dat ook doordat het in het noorden natter is door de veengronden". De klompenfabriek van de heer Seghers is een van de grootste van de Clinge. „Er zijn hier nog negen klompenfabrieken". ver telt hij. „Dat is niet veel meer. als U bedenkt, dat er vroeger zo'n veertig fabrieken in Clinge waren. In heel Nederland zijn nu nog 300 fabrieken. Ja. de klompenindustrie gaat wel achteruit". Ja, de klompenindustrie gaat wel achteruit", zeggen ook de ge broeders v. d. Branden uit Clinge, die ook een eerste prijs wonnen. „Maar er zijn ook zonzijden aan deze situa tie. Doordat er veel fabrieken zijn verdwenen, zyn alleen de sterksten overgebleven. Nu is men ook veel meer in staat om goede kwaliteits goederen te leveren". In de fabriek van de gebroeders v. d. Branden liggen grote hopen zaagsel. „Die gaan naar een fabriek, die be- Van links naar rechts: de heer Seg hers, de gebroeders v. d. Branden en de heer Traas. timmeringsplaten maakt", vertelt een van de broers. „Daar maken ze zelfs kasten en tafels van". Evenals de heer Seghers levert ook dit bedrijf vrijwel alleen maar klompen aan het noorden van het land. „Hier dragen ze haast geen klompen", is ook hun mening. Het vervoer naar het noor den is niet veel duurder dan het ver voer in Zeeland. „Dat maakt op een paar klompen maar een dubbeltje uit", laten wij ons vertellen. Praktisch niet buiten de provincie komen de klompen van de wed. Traas uit Heinkenszand. De heer M. Traas, die de zaak leidt heeft nog genoeg afzet in Zeeland. „Het min dert natuurlijk wel", zegt hij. „maar als ik het maar zo'n deftig jaar uit- hou, vind ik het al best". Overscha- veel machines hier staan, die alleen voor de fabricage van klompen kun nen worden gebruikt", vertelt hij. Pessimistisch blijft hij wel. „In Zee land lever ik eigenlijk alleen aan de vissersdorpen. Daar is nu weer wat afgegaan door het wegvallen van Yerseke. En dan nog een beetje in West-Brabant. Ach, nog dertig jaar". )>*- <~üan en voor De uitgeverij Elsevier te Amsterdam .brulk van veel voor de leek vrijwel on bepaald geen onbekende op het gebied verteerbare vreemde namen en benamln- i f7 PAfAT I AC van moderne encyclopaedieën van ge-'gen uit het „medisch bargoens Wells- lLLILIN 1 /v M Jv il .r\l1 heel andere opzet als de gebruikelijke waar worden vele vreemde woorden in deed de, wat zij noemt, biologische en-Ulo kantlijn nader uiteengezet, maar ik cyclopaedie „De mens en het leven" k;ui mfj niet voorstellen, dat dit de zaak het licht zien. vereenvoudigt Deze encyclopaedic bestaat uit 8 delen. I Geen nood echter: een zeer groot aantal elk één van „de grote vraagstukken van voortreffelijke en fraaie platen overwe- van de biologie" behandelend. Een zwaargend in (zeer goede) kleuren zullen de geladen titel voor een zwaar uitgevoerd lezer of het slachtoffer zich laten werk. verlustigen in dit prentenboek. De twee delen, die momenteel ter sprakeWee echter dcgcen. die een ziekte heeft, komen behandelen het medsche gebied; of denkt tc hebben, en op de plaat, ziet het zijn de delen 6 en 7. resp. genoemd hoi hij er voor staat Want ik heb „Leven en Ziekte" en „Ziekte en Gene-reeds meer betoogd de mens is ge neigd op dit gebied voor zichzelf de slechtste toekomstverwachtingen te koesteren. Het grote gevaar van dit soort populair-medische werken heb ik in deze rubriek reeds eerder uiteen gezet. Om een oordeel te geven over deze belde boeken: indien de gehele serie is uitge voerd als deze twee, heeft men zonder •ljfel te maken met een schitterend zing' De allereerste vraag is naar het werke lijke nut van deze uitgaven. Ze doen mij altijd denken aan het wat zure grapje over de zwarthandelaar kort na de oor- 8 meter boeken-in-prachtband bestelde. Wij doen de uitgeverij geen recht als wij deze gedachtenvlucht als eerste reactie er een zó groot aantal van dit soort groot-formaat boeken of liever plaat werken verschijnt, omdat er géén reële behoefte is aan werkelijk goede geschriften. Kiest men liever de uiter lijke pracht en praal? Bovendien zijn het heerlijke geschenken voor relaties of bij jubilea: groot, duur, ohi geroep verwekkend, en... men hoeft zich niet zelf te verdiepen in het geschenk ,dat men geeft: ln één oog< slag weet men wel zo ongeveer, wat geboden wordt. Ik ben mij wederom bewust, dat dit be paald onaardig is gezegd maar men moet niet vergeten, dat de uitgever met een dergelijk werk voorziet in een blijk baar duidelijk aanwezige behoefte. Men kan het hem daarom bepaald niet kwa lijk nemen, integendeel. Men vraagt typisch om voer voor kijk dieren en men krijgt het. Nog wel in prachtband én in kleuren. De beide boeken dus over het medische gebied. Zoals de gehele serie staan ook deze twee onder redactie van een aantal pro minente Fransen De opzet van beide boeken is, als men de inhoudsopgave leest, logisch in vogel vlucht neemt men kennis van een gTOOt aantal ziekten, mogelijkheden van be strijding en voorkoming daarvan. Leest men echter de verhandelingen, dan ontwaart men een grote mate van op pervlakkigheid, gepaard met een ge- inhoud. Zoals reeds eerder betoogd: een voor treffelijk geschenk bij jubilea en voor relaties waar men iets „aan doen wil". Maar een werk. waarop wij allen al lang stonden te wachten?: bepaald niet! J. Stumphlus Bij de uitgeverij Bosch en Keuning te Baarn verscheen een vertaling van de Amerikaanse familieroman ,.A Family's Affairs" geschreven door Ellen Douglas. De roman had een goede pers in de Verenigde Staten en de schrijfster verwierf er zelfs een litteraire onderschei ding mee. De Nederlandse verta ling verscheen onder de titel „Een huis in Homochitto" en daarmee wordt duidelijk aangegeven, dat de roman speelt in het zuidelijke deel van de Verenigde Staten, waar de familietradities soms nog zo'n sterke rol spelen. Dat komt ook tot uiting in dit boeiende boek. Het leven van do hoofdfiguur een vrouw wordt be schreven van haar meisjestijd tot aan haar dood en daarom heen worden ganse reeksen familiege beurtenissen gegroepeerd, die te zamen een levend beeld geven van een tijd, welke nog niet zo ver ach ter ons ligt, dat we niet in staat zouden zijn de vóórafschaduwing van onze eigen tijd er in te herken- D'fferentiatie bij N.D.S.M. toegepast DUS U BENT, CAROL... WIST ZELFS WET EEN5 DAT U BESTOND.. «AAR K 0 JE OO.VS AL .«EER DAN 30 JAAR NIET GESPROKEN. MAANDAG 19 OKTOBER HILVERSUM L 402 m. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Accordeonmuziek. 12.55 Grammo- foonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest met zangsoliste. 13.35 Operettemuziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14 35 Moderne ka mermuziek (opn.). 15.00 Als de kat van huis_ is (herh. v. 8 oktober jl.). 15.35 Moderne grammofoonmuziek. FRANSE UITZENDINGEN 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Kroniek voor de vrouw. 19.30 Reportage van de Olympische Spelen. 20.00 Journaal. 20 25 1914-19J8: Journaal van de We reldoorlog. 20.40 La cité sans voiles (Naked City), politiefilm. 21.30 La dou ble vue. uitzending, gewijd aan de Poolse film. 22.30 Reportage van de Olympische Spelen. 23.30 Journaal. DINSDAG 20 OKTOBER 1964 16.00 Gezin en welvaart, godsdienstige HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. De directie van de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij deelt mede, dat volledige overeenstemming is bereikt met de werknemersorgani saties over de wijze, waarop in haar bedrijf gebruik zal worden gemaakt praatje. 20.00 Exodus, hoorspel (dl. 5) van de vier procent ondernemingsge- (Herhaling van 24 oktober 1960). 21.30 ijze differentiatie. 1 Stereofonische uitzending: Vocaal uitzending. 16.30 Lichte grammofoon muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammo foonmuziek voor de teenagers. 17.50 Regeringsuitzending: De betekenis van het Brokopondo-project. Tekst: Henk Consen. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.20 Uitzending van de Christelijk Histori sche Unie: Politiek commentaar door Jhr. Mr. L. E. öe Geer van Oudegein, voorzitter van de Unieraad. 18.30 Lich te grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19 10 Radiokrant. 19.30 Metropole-orkest. 19.55 Op de 2S243. „O, moedertjelief, die laten ons hier gewoon achte rin deze zandwoes tijn, midden tussen de vraatzuchtige sidaghs en wie weet, wat voor geme ne griezels hier nog meer rondzwer ven! O, waarom zijn we ook niet aan boord gebleven?" jammerde Charley, terwijl hij angstig de opstijgende Zeepbel nakeek. Maar Don Sinclair lachte hem hartelijk uit. „Ach man. schei uit! Arend probeert ons alleen maar een beetje bang te maken! Die laat ons heus niet in de steek. Trou wens, waar maak je je druk om? Je hebt toch gehooid, dat we vlak bij de stad van die Voraks zijn Piloot Storm liet de Zeepbel met een ma tig gangetje over de droge zeebed ding voortglijden opdat de zandslede daar beneden hen zou kunnen bijhouden. Na verloop van tijd, had hij echter genoeg van het spelletje en min derde hij snelheid om te landen en de twee boos wichten weer in genade aan boord te nemen. Tot In de eerste plaats zullen met ingang van een nader te bepalen datum alle huidige tariefsystemen en aanverwan te regelingen tijdelijk buiten werking worden gesteld. Bij de vakraad voor de metaalindustrie zal een verzoek worden ingediend om de uurlonen met 4 pet te mogen verhogen. Voorts zul len alle werknemers/uurloners met ingang van eerdergenoemde datum een vaste toeslag van 26 pet op hun nieuwe uurloon ontvangen, terwijl bo vendien per vierwekelijkse periode een produktiepremie van 4 pet op het nieuwe uurloon zal worden uitgekeerd. De regeling is voorlopig voor een jaar vastgesteld. Gedurende deze tijd zal in overleg met de werknemersorga nisaties en met inschakeling van de ondernemingsraad worden vastge steld, welk beloningssysteem uitein delijk zal worden toegepast. Nieuw tijdschrift voor bouwwereld semble: geestelijke liederen. 21.50 We reldpanorama. 22.00 Oude muziek. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram mofoonmuziek. 23.25 Kamerensemble en zangsolislcnmoderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Olympisch journaal. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole-orkest: selectie uit musicals. 14.00 Moderne or kestwerken (gr.). 15.30 Adelbrieven van de sport, klankbeeld. 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16 00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzending: Sopraan en piano: klassieke en moderne liederen. 16.30 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazzmuziek. 17.50 Behoort de dienstplichtige mili tair nog tot zijn gezinlezing. 18 00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Zaterdag is een nieuw tweemaandelijks- Licht instrumentaal ensemble. 18.50 tijdschrift voor de bouwwereld versche- Openbaar kunstbezit. 19.00 Rijkdom nen dat de naam draagt „Industrieel der welluidendheid: Populair klassieke bouwen». Het tijdschrift, waarjan de muzjek. 19.30 Olvmpisch journaal 20.00 hoofdredactie wordt gevoerd door de N-ip„„. 90 £f. heer Th. C. Droog, is voornamelijk be- -Meuwf- -UUo UP dc Plafl stemd voor opdrachtgevers, ontwerpers verzoekprogramma voor de militairen, en ondernemers in de bouw. Het is ge-[20.40 Opinies over ons: Nederlandse wjjd aan de rationele bouw met behulp '.aken besproken door buitenlandse zijn en Ieders grote verbazing schoot de zand slede echter met onverminderde vaart onder hen door met een kaarsrecht stofspoor achter zich aan. „Nou, waarom stoppen die gekken niet?" riep hij uit. Ran Seth schudde somber het hoofd. „Daar heb je 't al! Stuurmechanisme weigert en het verdraaide ding wil zeker niet stoppen!" Hij had goed geraden, want wat Don ook pro beerde, hij kon het op hol geslagen vehikel niet meer onder controle krijgen....! 99 „Het is jammer", zei Wentworth droogjes, „dat u niet even goed in uw werk bent geweest. U schijnt daar een opmerkelijke janboel van te hebben gemaakt. U hebt me zeei teleurge steld, rar. Sheringham". Daar Sherry voelde dat hierop geen goed antwoord mogelijk was boog hij slechts zijn hoofd. „Ik kan alleen maar aannemen", ging de onverstoorbare rtem voort, „dat u welbewust al mijn instructies hebt ge negeerd, geen noemenswaardige moeite hebt gedaan, het vertrouwen dat ik in u had, hebt beschaamd en mogelijkerwijs ik neem dit natuur lijk alleen maar aan, want ik heb er tot nu toe nog geen bewijzen voor ook het land dat u werd verondersteld te dienen, hebt verraden". Dit betekende de galeien, niet de gevangenis, dacht Sherry. Maar hij bleef zwijgen, want er was niets steek- houdenls tegen in te brengen; hij be gon een beetje van woede te trillen, want nooit van zijn leven had hij een dergelijke uitbrander ontvangen dan nog wel in het openbaar ook. „Ik begrijp ook dat u niet alleen mijn vertrouwen hebt beschaamd, maar dat van Sir Patrick ook. Mr. Scholev stelde me ervan op de hoogte dat u zich losbandig gedroeg en dat u het grootste deel van uw tijd zoek bracht met pogingen de dochter des huizes te verleiden Sherry had veel verwacht, maar dit niet. Hij werd vuurrood. Hij vergat alle voornemens zich waardig te ge dragen. Hij zou wellicht hier een heleboel op hebben geantwoord, was er niet iets geheel onverwachts gebeurd iets waar hij in de verste verte niet op ge rekend had. De stem van Amanda, hees en vol, klonk luid op in de rechtszaal. „Dat, Uw Excellentie", zei ze, „is een grote leugen en als de man niet al dood was, zou ik hem er alsnog eigen handig voor doden" Tegelijk barstten Sir Patrick en Phe- lim ook in speeches uit en ditmaal was hun drang om te interrumperen spontaan en oprecht, zodat ze elkaar in de rede vielen en van veroritwaar- diging haast stikten in de woorden, zodat er niets anders te horen viel dan een serie verwarde uitroepen zo- tls: „Wel verdraaid nog aan toe", ,Dat kind is stapelgek", „Het heeft geen zin naar haar te luisteren". Maar Amanda wendde zich rustig tot hen beiden en zei: „Toe houden jullie je mond. Heb je al geen herrie genoeg gemaakt, jullie arme, dwaze kletsen de schepsels? Ik ben nu aan hel woord. Dat is te zeggen", voegde ze er met een hoffelijke neiging aan toe, „als ik daartoe toestemming krijg van Uwe Excellentie". „Die hebt u", zei Wentworth, die haar met een soort grimmig plezier op nam. „Die hebt u, juffrouw O'Byrne. Ik heb er al lang naar verlangd U te horen spreken". Had Sherry nog ergens anders aan dacht voor gehad dan voor Amanda.'ley, zijn ziel ruste in vrede mee ze optrad niet ten volle kon [onder vier ogen hadden, waarderen, noch de welbewuste wijze waarop ze haar hoofd van de ene kant naar de andere wendde alsof ze zich wilde verzekeren van een aandachtig gehoor. Maar hij kon niet blijven zwijgen. Hij riep uit: „Excellentie, als u niets be ters te doen hebt dan naar een dwaas meisje te luisteren dat de helft van de tijd niet precies weet wat ze zegt „Mr. Sheringham", begon Wentworth die misschien geen commentaar van die zijde had verwacht, „mag ik u verzoeken Maar Sherry ging onverdroten ver der, wanhopig nu en er niet om ge vend wat hij zei als hij maar verhin deren kon dat Amanda aan het woord kwam. „Merkt u niet, dat deze jonge vrouw alleen maar aandacht wil heb ben? Ze zal u het een of andere mooie verhaal ophangen en ik kan weten, zoals u bekend zal zijn, dat het geen woord waarheid zal bevatten". Het was niet Wentworth die hem dit maal onderbrak. Het was Amanda. Ze zei niets tegen hem, maar ze keek hem recht in het gezicht en in haar blik stond zoveel genegenheid, begrip en vreemd genoeg vermaak te lezen, dat zijn toespraak even abrupt eindigde als ze begonnen was en hij zijn handen in een gebaar van berus ting uitstrekte, alsof zij tweeën alleen op de wereld waren. Tóen knikte hij haar toe. arme man bevindt zich in een hopeloze po sitie. U als man van hoge geboorte, goed opgevoed en ontwikkeld, zou er zelf ook niet veel mee op hebben. Als u werd uitgenodigd om bij een fami lie te gaan logeren en de mensen heet ten u welkom en behandelden u als een der hunnen zoals wij inderdaad deden zoudt u het ook niet zo ge makkelijk vallen om hen te bespione ren en verslag over hun doen en laten te moeten uitbrengen en hen wellicht aan de galeien uit te leveren. Arme mr. Sheringham! Ik beklaag hem ten zeerste. Het is een goede man. Excellentie met een oprecht en eerlijk hart en hij mag ons graag, nel zo als wij hem mo gen en dan is daar aan de andere kant Uwe Edelheid die hem vraagt onze naam te bekladden en schande over ons geslacht te brengen. Hij vindt dat ontzettend vervelend. Geen enkele fatsoenlijk mens zou daarvan houden. Dat spreekt eigenlijk vanzelf; dat zult u toch met me eens zijn, nietwaar? En zo komt het dat hij nu staat te liegen en dat doet hij nog niet eens erg goed, want het is een man met een aangeboren waarheidsliefde. Maar ik vind dal het nu wel eens tijd wordt dat de waarheid aan het licht komt, vooral nu u de arme man het vuur zo na aan de schenen legt, die man die de vriendelijkste en edelste is die ik ooit ontmoet heb". 1 moderne industriële methoden. Hugo Claus schrijft voor Leids lustrum De Leidse universitaire lustrumcom missie 1965 heeft de chrijver Hugo Claus opdracht gegeven voor het schrijven van een lustrumstuk geba seerd op een boek van Charles Cos- ter, genaamd Thyl Uylenspiegel. De heer Hugo Claus heeft deze op dracht aanvaard. Even puzzelen persvertegenwoordigers. 21.10 Lichte orkestmuziek. 21.40 Het laatste opont- houd. hoorspel. 22.30 Nieuws en mede- delingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 16.15 Olympische Spelen. 19.30 Het houten hoofd (Comedy Caper). 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Uitzen ding van de Anti-Revolutionaire Partij. 20.30-21.55 Stad in boeien, speelfilm. 21.55 Portoricanen in New York, docu- Meflden", met minder HORIZONTAAL: 1. samenhang; 4. be woner van Ierland: 7. camera; 11. sta pel; 12. badplaats in België; 13. vader; 14. voegwoord; 15. tennisterm; 17. snij- middel: 19. weerwraak; 21. mensen soort: 22. klerenhanger. VERTICAAL: 1. lichaamsdeel; 2. rok- sluiting; 3. sprekende vogel; 4. Gr. oor logsgod; 5. tijdstippen; 7. insekt; 8. huisdier; 9 bedbeclekking; 10. jaarge tijde: 15. deel van het varken; 16. vluchtheuvel; 17. deel van schip: 18. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. (Tussen 7.40 en 9.00 uur kun nen de programma's onderbroken wor den voor rechtstreekse uitzendingen uit Tokio. Olympisch Journaal). 7.15 Ouverture: licht programma. (7.55-8.00 Overweging). 8.00 Nieuws. 8 15 Voor de jeugd. 8.20 Ouverture (dl. II). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 10.30 Olympisch Journaal. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Angelus. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 6 30 Olympisch journaal. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Och tendgymnastiek. 9 00 De groenteman. 9.05 Gewijde klassieke muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 30 00 Arbeidsvita minen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12 00 Licht instrumentaal ensemble en zangsoliste. f Advertentie) De directie van de Amsterdamse bouw maatschappij N.V. „Texel" is begonnen nieuwe arbeiders aan te trekken ter ver sterking van de circa 50 man tellende ploeg, rje niet is ontslagen. De directie heeft reeds aanmeldingen van werkwilligen ontvangen Zij zal bij het aanstellen selectief te werk gaan. Het moeten vakbekwamen arbeiders zijn en zij moeten bereid zijn de C A.O.-bepa- lingen loyaal na te komen. Directeur F. W. van de Meijden herhaalde dat hij weigert zich door zijn personeel de wet te laten voorschrijven en dat hij geen risico wil lopen de gevangenis in te gaan door de toepassing voort te zet ten van het systeem van extra belo ningen als winstdelingsuitkeringen. Het uitkeren van deze extra belo ning is nog niet goedgekeurd. De toe passing daarvan was dus voorbarig. „Ik wil doorwerken", aldus de heer Van der mentaire. 22.25 Journaal. 22.30-23.30 Olympische Spelen. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND II Paris, een maand revue van arbeiders in dienst zullen nemen, variëteiten. 20.35 Micro: De NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Ren dezvous variété e levende cel, wetenschappelijk program ma. 21.00 Dominee's liefhebberij, TV- spel. 21.30 Het Boek met de Zeven Ze gels, documentaire film. 21.55-22.10 Ac tualiteiten. BELGISCHE TV-PROGRAMMA'S NEDERLANDSE UITZENDINGEN dan prima mensen, al zal de afbouw der onderhan den zijnde objecten ook enkele jaren meer vergen". Van verscheidene collega's, vooral uit Amsterdam, heeft de directie betuigin gen van instemmingen en aanmoediging ontvangen met de pertinente belofte dat zij geen van de bij „Texel" ontslagen dan zou hij in de ogen van de ge deputeerde voor een ogenblik een blik van triomf hebben zien verschijnen. Maar hij was zo van schrik en afgrij zen vervuld dat hij niets anders zag dan dat dappere donkere figuurtje dat nu eenvoudig maar waardig naar het midden van de rechtszaal liep. Amanda "ra een grote liefde voor dramatiek Sherry wist dit heel goed, maar het om te - iels an- niet want zijn hoofd was gebogei zijn ogen gesloten. Ze vervolgde: „Na-j tuurlijk wist hij spoedig wat er bij c raande was. Hij weel behoorlijk 1 terdag is: Wentworth zei: „Ze zal alle aandacht Ze draaide haar hoofd naar Sherry toe hebben die ze wil hebben. Mag ik u terwijl ze sprak en glimlachte naar weekdier: 20. sluis, verzoeken voort te gaan. juffrouw O'- hem. Het was een zachte en liefheb-1 Byrne". 1 bende glimlach, maar Sherry zag het De oplossing van de puzzel Amanda begon. „Het is natuurlijk niet waar wat mr. Sheringham zegt, Excellentie. Maar ..ls hij liegt, doet hij dat voor mijn familie en naar ik aanneem hoofdzakelijk voor mij. Het is uw meest toegewijde dienaar ge weest en als die dwaze vent, die Scho- BEGRAFENISVERENIGING KOMT 24 MILLE TEKORT De Asser begrafenisvereniging „De Laatste Eer" heeft een tekort van on geveer 1 24.000 geconstateerd. Het bestuur van de vereniging, dat meent 14.05-15.15 Schooltelevisie. 18.30 Repor- dat -dit,^eko1ït *'iit*n is aan een on' tagc vm de Olympische Spelen. 19.55 De Weerman. 20.00 Niep.es, 20.25 Left de,e ïèïïa.rt d" ïe "r'J "eruï Openbaar Kunstbezit. 20.35 De dagen te betalen. Toen de heer Van R. niet zijn geteld, psychologische film. 22.lo op dit voorstel reageerde, heeft de Nieuws 22.30-23 00 Reportage ven de vereniging de kwestie in handen van Olympische Spelen. de politie gelegd. te gebruiken en U hebt Erecies de goede voor dit werk ultge-1 ozen, excellentie. Hij is gevatter en j slimmer dan wie ook in het koninkrijk en heeft ogen zo scherp als die van een havik ders beweert, dan is dat baarlijke on- iii>ira zin Hij heeft zich jegens mij altijd! keurig gedragen. Per slot van reke- - - - ning", riep ze uit, en hierbij kwam haar natuurlijke verontwaardiging bij na in strijd met haar waardigheid, „kan ik dat weten Excellentie. Dat zult u moeten toegeven". Wentworth gaf dit toe met een knik van zijn hoofd en keek eens naar longen om haar dè* nek Sherry die daar stond met zijn ogen'..En om niet langer meer tijd te haai tegelijk te .veer strak op de stenen vloer gericht, spillen zal ik dat nu gaan koesteren als een bab\ .vas zo "sterk ..Ziet u". zei Amanda op een wijze hem dat de waardigheid waar-1 alsof zij en Wentworth een gesprek zichzelf, toe alsje- Isjeblieft: hij kon haast niet" langer verdragen, maar er was niets aan te doen, niets. „Maar uwe excellentie wacht er op tc vernemen wat er dan wel gaande was „Inderdaad daar wacht ik op", zei Wentworth ernstig. vertellen. (Wordt vervolgd) AMERSKERK 10 te Manilla ARES 16 te Gvayaquil ARISTOTELES 16 vertr. v. Hamburg n. Antwerpen ARKELD1JK 16 Malta BAREND RECHT 16 Straat Ormoes BAWEAN 16 DJeddah CAMITIA 15 960 m w.z.w EÈMHAVEN 15 Koeweit GIESSENKERK 16 Adelaide GROTEDIJK 15 Kaap Race HATHOR 16 Anneba HERCULES 15 Ponta Car- KHASIELLA 16 Liverpool SEROOSKERKE 16 Mel- KOPIONELLA 14 Pulu Bukom L1BERTAS 16 Llpari LIMBURG 15 Kaap Blanca MEERDRECHT 16 2:0 m Valencia n London MERSEY LLOYD 16 300 m w. Colombo M1SS1SSIPP1LLOYD 16 O UWER KERK Tanya SCHOUWEN* 16 Kawasaki SEPIA 16 460 o n o. St.-He- SERVAASKERK kong STAD KAMPEN' ij 15.40 m w Casablanca STRAAT CHATAM 16. 5CO m z.o. Madagascar SUMATRA Bahrein n. Koe- TARA 16 350 m r S.t-He- lena TELAMON 15 Puerto Ca- TJI BANT JET 15 Tnaga TOW A '.6 770 m n o Aden WALTON* JONES 15 580 m HOOG EN LAAG WATER nap uur meter 1.15 2.13 1.48 2.28 2.20 2,45 2.35 1.65 2.55 1.88 nap uur meter 13.23 2.15 13.51 2.30 13.26 2.42 14 42 1.49 15.08 1.73 nap uur meter 19.59 2.24 20.33 2 42 21 03 2.52 20.28 1.62 20.48 1.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11