K2r Middenschouwen op de bres voor ontspanning „Den Haag, vergeet in Deltabeleid ramp niet!" alles Cs) kan met CEtïÉEI/Er M.A, Hage kwart eeuw bij onderwijs ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist AGENDA A.R.-kiesvereniging sneed vraagstukken uit Troonrede aan MARKTBERICHTEN Wesp veroorzaakt kettingbotsing Financiering van afvalwaterleiding weldra aan de orde K.W. F.-legpenning voor heren Hagenaar en Sol te Terneuzen DONDERDAG 16 OKTOBER 1964 PROVINCIALS T.RBÜW8B COURANT 6 Subsidies gingen omhoog Ijsbaan Kerkwerve is nu gereed De raad van Middenschouwen heelt zich voor de ontspanning in de gemeente. Ontspanning zowel voor de bejaarden nis voor de jeugd. Nu het winterseizoen is aangebroken, beginnen in Scharendii- ke en Ellemeet de instuifnvonden en de bejaardensociëteiten weer te draaien. De raadsleden gaven de twee comité's, die zich met dit werk bezighouden een nieu we impuls: de gemeente zal een flinke schep leggen op de subsidies, die tot nn toe gegeven worden aan deze activiteiten. De Instuif krijgt in het vervolg I 250 per jaar, het bejaardencomité 200. Het werkcomité voor de instuifavon- den in Scharendijke-Ellemeet heeft op de begroting een tekort van 440. zij wil deze winter zeventien maal een instuif houden en zes filmvoorstellin gen organiseren. De raad vond, dat ae gemeente dit tekort niet helemaal voor zijn rekening moest nemen: „er moet ook wat komen van de bezoe kers van deze avonden", vonden de heren mét b. en w. Dat men het ln- stuifwerk echter een goed hart toe draagt daarover liet de raad geen twijfel bestaan, toen zij wel de aan schaf van een biljart volledig voor gemeenterekening nam. Het tekort, dat de bejaardeneociëtelten opleve ren, beloopt zo'n 300. Ook in dit geval redeneerde de raad: stimule ren akkoord, maar ook iets van de andere kant. JAARVERGADERING ZEEUWSE ARJOS Zaterdag 17 oktober a.s. houdt het pro vinciaal verband van anti-revolutionaire Jongeren studieclubs (de Arjos) in Zee and zijn jaarvergadering in de Schakel te Middelburg. De bijeenkomst begint om 2 uur; tot half 3 worden enkele huishoudelijke za ken afgehandeld, daarna vertoont de oud-voorzitter van de Arjos, de heer C. Balkenende, dia's over Indonesië, naar aanleiding van een reis die hij daar heen maakte. Van 4 tot 6 uur wordt een forum gehouden onder leiding van de heer W. Huson uit Souburg: in het forum hebben verder zitting de heren Belkenende, B. Koole en H. Ramaker. omhoog ging: die voor het godsdienst onderwijs aan de openbare lagere scho len. van 100 op f 150. De aanleiding daartoe was een verzoek in die richting van de herv. kerk voor de o.I.s. te Kerk werve, die 200 vroeg. „Is onze verho ging toch niet aan de lage kant?" vroeg C.H.-raadslid W. van Kooten zich af Burgemeester S. Francke maakte dui- delllk. dat b. en w. op het bedrag van 150 gekomen zijn via een vergelijking met de bijdragen in andere gemeenten in Zeeland. „De meeste plaatsen geven niets en waar het wel gebeurt zit er geen vaste lijn in. Wij zullen het werk stimuleren, maar primair, vinden wij, moet het godsdienstonderwijs een zaak van de kerk blijven", vertolkte de voor zitter de mening van b. en w. En daar kon de raad wel mee instemmen. Optreden flessen ontstaat: vla een wijziging in de politieverordening maakte de raad dat mogelijk. Het verzoek van het E.T.I. voor Zeeland de subsidie van 5 cent per inwoner te verdubbelen, kreeg een af wijzend antwoord in Middenschouwen; de raad erkende het nut van het insti tuut maar hield ook in het oog, dat het voor Middenschouwen tot nu toe niet nodig is geweest. Buiten de belangen sfeer van Middenschouwen lag voor de raad ook het verzoek om een bijdrage voor een concertvleugel voor de jubile rende Zeeuwse Volks universiteit. Burgemeester S. Francke deelde mee, dat de ijsbaan in Kerkwerve er ligt, an derhalve maand, nadat de raad geld voor de aanleg ervan uittrok: het is zo vlot gegaan, omdat het weer meewerkte, verklaarde de voorzitter. In de rond vraag kwam de mogelijkheid ter spra ke om de verkeersspiegel op de hoek Dijkstraat-Dorpsstraat in Scharendijke weer te plaatsen; de spiegel is verwij derd, toen de straat verbeterd werd. Nu vond dc heer J. N. Viergever (a.r.) het toch wel wenselijk, dat ze er weer kwam, omdat de hoek een gevaarlijk punt blijft. B. en w. zullen het bekijken, zeg de de voorzitter toe. BEPALINGEN BIJ AFSCHAFFING RENTEKAARTEN In aansluiting op reeds eerder versche nen berichten over de afschaffing van rentekaarten deelt de Raad van Arbeid te Middelburg nog hpt volgende mee: Indien de wet tot beëindiging van de premiebetaling krachtens de invalidi teitswet tot stand komt behoeven nog slechts rentezegels te worden geplakt tot en met de week, waarin 31 december 1964 valt. Direct na 1 januari a.s. dienen dus alle rentekaarten bjj de Raden van Arbeid te worden ingeleverd. Voor de in omloop zijnde rentekaarten, die overeenkomstig de daarop aangege ven geldigheidsduur in november of de cember van dit jaar moeten worden in geleverd zouden dan voor een periode van slechts enkele weken weer nieuwe rentekaarten moeten worden uitgereikt. Dit kan vermeden worden door de in no vember en december 1964 vervallende rentekaarten niet op de vervaldag in te leveren, maar deze kaarten ook te ge bruiken voor het plakken van de over de maanden november en/of december nog verschuldigde zegels, hetgeen voor alle daarbij betrokken partijen een be langrijke werkbesparing zal betekenen. Werkgevers en verzekerden, die in het bezit zijn van rentekaarten, die in no vember en december 1964 vervallen, wordt daarom verzocht deze kaarten vooralsnog in hun bezit te houden en daarop door te plakken tot en met de week waarin 31 december 1964 valt, waarna deze rentekaarten begin januari 1965 bij de Raad van Arbeid dienen te worden ingeleverd. Voor het bijplakken van deze zegels, dus ten hoogste 9 stuks, kan de benodigde ruimte gevonden worden aan de binnen zijde van de rentekaart, t.w. door 8 ze gels naast vakje 52 en nog 1 zegel ge deeltelijk over en op een andere zégel te plakken. Met het oog op de machinale verwerking van de rentekaarten wordt dringend verzocht geen zegels op de achterzijde van de kaart te plakken. Indien de in de aanvang bedoelde wet onverhoopt niet tot stand komt zullen vanzelfsprekend maatregelen worden getroffen teneinde continuering van de premiebetaling te verzekeren. Ontspanning bejaarden In een vergadering van het Oranjecomi té te Zuidzande, welk comité tevens de ontspanning voor de bejaarden behar tigt, is besloten om nog deze maand te starten met de sociëteitsmtddagen. De eerste middag zal worden gehouden op dinsdag 20 oktober aanstaande in hotel „De Zwaan" en vervolgens weer om de veertien dagen. De directeur van de rijkskweekschool te Middelburg, de heer M. A. Hage, is gristeren tijdens een eenvoudige plechtigheid in de aula van de school gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum bij het onderwijs. Deze bij eenkomst werd bijgewoond door het lerarenkorps en 320 leerlingen van de rijkskweekschool en de opleidings school voor kleuterleidsters. De heer F. L. Maandag, de waarne mend directeur van de school, sprak er in een korte toespraak namens zijn collega's zijn vreugde over uit, dat het ongeluk, dat de heer Hage maan dag is overkomen, zo goed is afgelo pen. De heer Maandag wees voorts op det prettige verstandhouding en overhandigde de heer Hage de ge bruikelijke enveloppe met de gratifi catie. De voorzitster van de leerlingenvere niging Concordia, Mane-José Heeren, wees er in een sympathiek toespraak je op, dat de scholieren juist door het ongeluk, dat de heer Hage over kwam, beseft hebben welk een goede directeur zij bezitten in de heer Ha ge. Zij overhandigde de directeur namens de leerlingen een platebon, terwijl de heer Hage van de leraren een film- casette in ontvangst mocht nemen Voor mevrouw Hage waren er bloe men. In zijn dankwoord schetste de heer Hage de belangrijke taak van de leer krachten, die veel van de leerlingen terugontvangen. Dankbaar was hij zijn echtgenote, die het hem moge lijk maakte zovele uren voor het on derwijs werkzaam te zijn. TERNEIJZEN Belgische dames in ziekenhuis na botsing op rijksweg 61 foor Uw tanden: tandpasta, die de tandarts voorschrijft Blend-i-med voorkomt en geneeit bloedend tandvlees. f1.95 En voor Uw kinderen: Bfendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 dag om half vijf een aanrijding ontstaan tussen een Belgische personenauto, be stuurd door W. B. uit Gent en een trac- I Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking zorgt ervoor, dat Uw huid Jong en frli blijft. 11.9S IYoor Uw lichaamshygiëne: MOUSON-badzeep Heerlijk fris en intensief reinigend. Bloemenzeep v.a. f 0.85 (ook In geschenkverpakking) Voor Uw voeten: slamat dfalan voetbalsem Voor Uw textiel: textiel- JlU»^ kleurspoeling wast volmaakt en verft als nieuw In één keer (ook nylon) enz. Per pakje f0.75 En tegen vlekken: de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.9S Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Middelburg Eleclro: Constantijn de Grote. 19.30 uur. 18 jaar. Vlissingen Alhambra: Jouw beurt schatje. 20 uur. 14 Jaar. Wit-Gele-Kruiagebouw: Vergadering Philntelica. 20.15 uur. Goes Prins van Oranje: Nieuw Hotter- dams Toneel met „Ratel van een simpel man" voor Z.VU-. 20 uur Prins van Oranje: Demonstratie Indische gerechten voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen, 14.30 Yerseke Hervormd verenigingsgebouw: Ba- i diamant. 20 t: Westdorpc Kunsthandel Troutzacrte: Ex positie Gerard Grassère. Bergen op 'Zoom Roxy: De Sabljnse maag denroof. 20 uur. 14 Jaar Luxor: Zorr wreker der partizanen. 20 uur, 14 Jaar. tor met aanhangwagens, bestuurd door G. S. uit Hoek. Twee inzittenden van de personenauto, de dames N. D. en J. P. uit Gent moesten worden opgenomen in het St.-Elizabethziekenhuis in Sluis kil, nadat de artsen Jiskoot en Van de Griek uit Terneuzen ter plaatse eerste hulp hadden verleend. De materiële schade was aanzienlijk. De aanrijding ontstond, toen de Belgi sche auto de trekkercombinatie wilde passeren en daarbij met de rechtervoor- zijde tegen het linkerachterwiel van de achterste aanhangwagen botste. De be stuurder van een vrachtwagen moest uitwijken om de botsende auto te ver mijden. De gemeentepolitie van Terneu zen verzoekt deze bestuurder zich met het bureau (telefoon 01150-2100) in ver binding te stellen ten einde meer gege vens te verkrijgen over de toedracht van het ongeval. Ledenvergadering N.V.V.-vrouwenbond De vrouwenbond van het N.V.V. te Ter- neuzen belegde maandag jl. een leden vergadering onder leiding van de voor zitster mevrouw Sol-v. d. Broek. Na het huishoudelijk gedeelte hield mevrouw N. J. Steijn-Vreeke uit Middelburg een inleiding over „zakgeld voor kinderen". Dit onderwerp, dat vele vragen naar voren bracht, leidde tot een boeiende discussie. OOSTBURG Wit Gele Kruis wil centralisatie De gezamenlijke afdelingen van het Wit-Gele Kruis in West-Zeeuwsch- Vlaanderen hebben dinsdagavond in ho tel „Du Commerce" te Oostburg een vergadering belegd om te komen tot centralisatie van de wijkverpleging in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Unaniem was men van mening, dat men in ver schillende afdelingen moet komen tot een drastische contributieverhoging, ge zien het hoge kostenpeil en de uitbrei ding van het aantal wijkverpleegsters tot zes. Men hoopt hierdoor tot een aan zienlek betere dienstverlening te komen waardoor het werk van het Wit-Gele Kruis in al zijn facetten beter tot zijn recht zal komen. Tot slot nam men de volgende resolutie aan: „De districtsvergadering West- Zeeuwsch-Vlaanderen stelt aan het bondsbestuur van het Wit-Gele Kruis afdélingen op te stellen en dit ter be spreking in een vergadering van het district Le brengen". Deze resolutie werd nodig gevonden om voor iedere afdeling ongeveer gelQke financiële draagkracht en ledental te verkregen. ZUIOZANDE Cursus ontvangst en verzorgen van gasten Op initiatief van de afdeling Zuidzande van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, zullen de hotelhouders en de pensionhouders gedurende de winter maanden een cursus kunnen volgen on der het motto „Het ontvangen en ver zorgen van gasten". De afdeling van de plattelandsvrouwen, die normaal in de wintermaanden cur sussen organiseert op velerlei (uiter aard vrouwelijk) gebied, is tot de keuze van de hier genoemde cursus gekomen, omdat men meende hiermee in een ze kere behoefte te voldoen. Naast de ini tiatiefneemster zijn tevens ingeschakeld de plaatselijke V.V.V.'s van Cadzand, en Nieuwvliet. Leden van deze organi saties kunnen voor een vrq laag bedrag in de aanstaande wintermaanden hun theoretische kennis verrijken om de gas ten voor het seizoen 1965 nog beter te ontvangen en verzorgen dan tot nu reeds het geval was. De cursus zal bestaan uit een achttal lessen, waarbij in de eerste les zal wor den behandeld „De ontwikkeling van de streek", door de heer P. Verhage. ge meentesecretaris van Cadzand Verder worden onderwerpen behandeld als: de inrichting van zomerwoning en pen sion; hoe ben ik een goede huisvrouw, bereiding van gerechten, opmaken van schotels, dekken van tafels voor ver schillende maaltijden en bloemen schik ken. voor welke huishoudelijke onder werpen de medewerking zal worden verkregen van de Stichting Huishoude lijke Voorlichtingsdienst ten Plattelande in Zeeland. Ook de fiscale zijde van het houden van pensiongasten zal onder werp van bespreking zijn, waarover een uiteenzetting zal worden gegeven door de heer P. Moll, belastingconsulent te Zuidzande. Al met al een lofwaardig ini tiatief van de plattelandsvrouwen, waar velen in de toekomst hun voordeel mee zullen kunnen doen. GROEDE „NUT" BESPRAK WINTER- PROGRAMMA Het departement Groede van de maat schappij tot nut van het algemeen ver gaderde dezer dagen in zaal Beun on der voorzitterschap van de heer A. van Hoek. Heit jaarverslag van de secreta resse. mevrouw Riemens-Schijve. gaf een beeld van de activiteiten van het afgelopen jaar. Het financieel verslag van de heer J. Schippers sloot met een batig saldo. Voorts werd het winterpro- gramma vastgesteld. Dit omvat op 5 no vember een optreden van Jules de Corte, op 15 december een lezing over China door Jef Last. 14 januari een lezing over de zeesleepvaart door de heer F. Smit. In februari zal een discussieavond ge houden worden me«t als onderwerp de recreatie. Tijdens de rondvraag kwam de biblio theek nog ter sprake. Het boekenbezit is weer uitgebreid, zo bleek, maar het uitlenen liep iets achteruit. P.Z.E.M.-monteur nam afscheid Dinsdag heeft de heer H. de Kok te Souburg, monteur in de elektrische cen trale der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappü te Missin gen, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, afscheid van het bedrijf genomen. De heer De Kok trad in 1921 in dienst van het voormali ge Vlissingse trambedrijf, dat in 1929 door de P.Z.E.M. werd overgenomen. Op verzoek van de scheidende werd dit af scheid, in verband met huiselijke om standigheden, zeer sober gehouden. In de conferentiezaal van de centrale sprak de technisch adjunct-directeur ir. H. Broekhof f woorden van afscheid. De technisch ambtenaar, de heer T. Duljm. bood namens het personeel en de personeelsvereniging een blijvend aan denken aan. terwijl de heer J. Huser namens de personeelsvereniging sprak. In de directiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw te Middelburg ontving de heer De Kok uit handen van de directeur der P.Z.E.M.. ir. T. Bogerd, de afscheids- gratificatie. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum werd de heer De Kok in 1961 onderscheiden met de ere medaille in brons verbonden aan de Oranje-Nassauorde. Publieke verkoping bouw- en weiland Mr. P, W. Meylink, notaris te Middel burg, heeft dinsdag 13 oktober 1964 te Seróoskerke publiek verkocht ongeveer 11.92.00 ha bouw- en weiland te Seroos- kerke aan de Noordweg, de Gapingse- weg en de Wattelsweg. Koper werd A. Minderhoud te Middelburg q.q. voor 121.000,—. Wij ontvingen van God een zoon; hij ontving b(j het H. Doopsel de naam: EDWIN. Fr. Vervaet. M. Vervaet-Modde. Biervliet, 9 oktober 1964. Singel 39. BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN WALCHEREN MIDDELBURG Alle bezoekrs van de vergadering van de a.r.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Middelburg en dat waren j en bij elkaar ongeveer dertig zaten woensdagavond in „De Schakel" de P. Z.C. van 16 september te lezen. Het was geen massaal protest tegen een saaie bijeenkomst. De krant had men nodig voor een nadere oriëntatie over de die dag in de kranten gepubliceerde Troon rede. Tijdens de vergadering van woens dag werd een aantal troonredevraag stukken nader bekeken. Het idee van het bestuur is een geslaagd experiment je geworden. Na een „informatie-fase" ontstond er in de verschillende groepen een interessan te discussie over diverse onderwerpen uit de Troonrede. De vragen, die de le den tijdens deze onderlinge besprekin gen formuleerden werden later op de avond door de meer ingewijden uit het gezelschap van een antwoord voorzien. Er kwamen bij die gelegenheid ook en kele provinciale problemen aan de orde. In zijn openingswoord herdacht voor zitter G. M. Kerkhof drie onlangs over leden a.r.-figuren. Dat was allereerst C. Smeenk, een a.r.-man uit de genera tie van „de Mannebroeders". Ook het heengaan van oud-fractievoorzitter H. van Eijsden werd herdacht. „Hij was het die kwesties naar voren kon bren gen", aldus de heer Kerkhof. Ten slotte sprak de voorzitter enkele woorden ter herdenking van het overlijden van de heer J. W. Kögeler, die jarenlang lijst aanvoerder van de kiesvereniging in Middelburg is geweest. Voor het komen de seizoen heeft de vereniging enige in teressante programmapunten in petto. Zo komt op 22 januari volgend jaar het a.r. Tweede-Kamerlid M. W. Schakel naar Middelburg om er een lezing te houden. Verder werd aangekondigd, dat de gespreksgroepen opnieuw op gang zullen komen. Men zal in deze groepen over de Europese politiek gaan praten. De A.R.-kiesvereniging heeft het in het voorjaar gestrande initiatief van de Par tij van de Arbeid, om te komen tot eer forum van Zeeuwse Tweede-Kamerleden er voorbereidingen getroffen. De ver gadering in „De Schakel" werd onder meer bijgewoond door erevoorzitter wethouder J. S. Hoek en de heer F Schermer, de voorzitter van de pas op gerichte politieke jongeren contact- raad, die deze gelegenheid benutte om zich nader te oriënteren. animo voor Veel wedstrijd Zeeuwse bakkers in Goes Voor de op 21 en 22 oktober a.s. in Goes te houden Provinciale Zeeuwse Bakkersvakwedstrijden en tentoonstelling van bakkerijbe nodigdheden bestaat een zeer gro te belangstelling. Het is dit jaar voor de vijfde maal dat deze wed strijden te Goes worden gehouden en het aantal Inzendingen be draagt reeds meer dan 500. Een aantal dat tevoren nog niet werd bereikt. Meer dan 100 inzendingen zullen te bezichtigen zijn van leerlingen van bakkerscursussen uit Zeeland en Brabant, terwijl alle beschik bare standruimte is verhuurd. Voor de bezoekers zal er veel te zien zijn. Niet alleen allerlei heer lijke brood- en banketprodukten. maar ook vele tientallen taarten en slerstukken e.d. in vele soorten, waarbij er zijn die zelfs verlich ting nodig hebben. De Middelburgse automobilist M. K. heeft gisteren ondervonden dat het wes ten wegslaan een bezigheid is die men >eter in een stilstaande wagen kan uit voeren. Toen hij tegen twaalf uur op de Kanaalweg in Middelburg reed zag hij daardoor te laat een voor hem stoppen de auto. bestuurd door zijn stadgenoot J. T. Deze wagen kreeg een zetje en botste op z(jn beurt op een daarvoor ge stopte auto, die werd bestuurd door A. van de K. uit Doorn. De wagens werden aanzienlijk beschadigd. Lezing over hel leven in republiek Zuid-Afrika In het Nederlandseh Koffiehuis te Mid delburg heeft dc heer A. Boekkooi op uitnodiging van de Christelijke Emigra tie Centrale en de Nederlands Zuid-Af rikaanse vereniging dezer dagen In een lezing een aantal belangstellenden een Indruk gegeven van het leven, wonen en werken in de republiek van Zuid- Afrika. Nader ging spreker in op de actieve emigratiepolitiek, zoals die in Zuid-Afrika door de regering wordt ge voerd. Daarbij voerde hij aan dat een maatschappij, bestaande uit vertegen woordigers uit het kerkelijke, culturele en verenigingsleven, met de regering sa menwerkt om de emigranten op een zo goed mogelijke wijze te kunnen ontvan- Het zijn voornamelijk mensen uit de gebieden ten noorden van Zuid-Afrika. die naar dit gebiedsdeel emigreren. Dit jaar worden er 40.000 emigranten ver wacht. Ongeveer de helft daarvan zal bestaan uit Europeanen. Uit Nederland emigreerden vorig jaar ruim 7000 ge zinnen. De heer Boekkooi wees in zijn toespraak verder op de enorme economi sche vooruitgang in Zuid-Afrika. Een film toonde het leven in Zuid-Afrika in al zijn facetten. Er bestond tijdens de bijeenkomst in het Nederlandseh Koffie huis volop gelegenheid om vragen te stellen. VL1SSINGEN Bijstandwet voor bestuurdersbond De bestuurdersbond Vlissingen van het N.V V zal op dinsdag 20 oktober in het A.N M.B.-gebouw een najaars bijeenkomst houden voor bestuurders en kaderleden van de aangesloten af delingen. Mr. J. L. Osterman, direc teur van de gemeentelijke sociale dienst te Vlissingen zal spreken over de algemene bijstandwet. die op 1 ja nuari 1965 in werking zal treden. De raad van bestuur van de „Afvalwa terleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Maan- deren" zal op korte termijn de financie ring van het aan te leggen project en de financiële positie van het lichaam nog eens aan een nadere beschouwing onder werpen. Dit deelde voorzitter G. H. E. M. van Waes woensdagmorgen tijdens de openbare vergadering In het gemeen tehuis te Terneuzen mede. De onderwer pen, welke in die vergadering aan de uit het gemeentefonds en de tegenvallers b(j de aanbesteding van werken. De overige agendapunten gaven de leden van de raad van bestuur weinig reden tot discussie. Besloten werd een lening aan te gaan van 1.000.000 met een looptijd van een jaar en tegen een rente van 5 Ti procent. „Hoe zijn de vooruit zichten na dat jaar?", wilde de verte genwoordiger van de gemeente Terneu zen, de heer P. J. Huljbrecht, weten. Het ziet er volgens hem niet naar uit, dat de rentevoet voor leningen op korte termijn lager wordt. Burgemeester Van Waes achtte de voorgestelde lening ver antwoord. Ook had hij uiteraard geen zekerheid, dat de renten lager zullen worden. Hij kon de raad van bestuur meedelen, dat nog wordt beschikt over een bedrag van 180.000 en dat nog te vorderen blijft een bedrag van 769.000 van rijkswaterstaat en van economische zaken „Wij hopen op een versnelde doorstroming voor wat betreft de ingediende declaraties", aldus voor zitter Van Waes. Voorts werd besloten aan een drietal eigenaars van percelen, waarop de Af valwaterleiding door het opslaan van buizen schade heeft aangericht, vergoe dingen toe te kennen tot een totaal be drag van ruim 1500,Goedgekeurd werden achtereenvolgens wijzigingen van de begrotingen 1963 en 1964 en de rekening over 1963. Van rijkswaterstaat is een ontwerpovereenkomst ontvangen inzake de regeling van de subsidiëring. Uit een toelichting bleek, dat het hier betreft een overname door de Afvalwa terleiding van rqkswaterstaatsverplich- tingen, ingevolge het Nederlands-Bel gisch traktaat van 1880 afvoer van Bel gisch polderwater naar de Westerschel- de). EIF.KVEILING BERGEN OP ZOOM Eiernolenngen van de Coóp Wouwv Melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 14 oktober 1964 Prtjskla» 0 18 cent. cent, 2 16 cent, 3 15 cent. 4 13 cent. 11 VEILING BERGEN OP ZOOM 14 oktober Sla 4—13- Spinazie 15—17. Andijvie 8«4- Bloemkool 13-64. Rode kool 5—18 Wit te kool 17—28. Sav. kool 7—17 Waapern 12— 2:. Breekpeen ld—13. Uien 416 Selderij 26 46 Pcteraelle 34. Pret 13—22. Spruiten 43- 171. Dubbele bor.en 33114. Witlof 74147. Komkommer» 1023. Snijbonen 78152- To maten binnenland 154174. Cox Orange 12—54. Goudreinet 14—37 Jona than 12—18. Sterappel 16—36. Jamt Grieve 12—29 Conference 7—18. D. du Cornice 21— 82. Saint Remy 18—21. VEILING KRABBENDHKE. 14 oktober. Appete: Cox Orange P 1 75-89 32—43. 70-75 3237. 65-70 25—29. 80-65 18— 20.40. 58-60 6—12. 2 70-75 28. 65-70 31 60-65 14. 55-60 6 2D 6. 3 grof 14. Jonathan 75-80 23. 70-75 23, 65-70 23. 60-65 16. 2D 6. Glorie van Holland 1 75-80 14, 70-75 14. 65-70 6. 2D 6. Dtv. appels 3 fijn 6, kroet 6. Peren: Alexander Lucaa 1 90-95 21. 85-90 2127. 80- 85 31—32, 75-80 36, 70-75 33—?/, 65-70 22—29. 2D 60-65 11—13. 2D SO-flS 6. 3 grof 11—21. fijn 68. kroel 6. Doyenne du Cornice 2 86-90 47- 52. 80-85 52—50. 78-80 57—65 70-75 61—66. 65-70 52. 2D 31—32. 3 grof 44. fijn 26. kroet 6— II. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen heeft woensdagmorgen in de raadzaal van het gemeentehuis de legpenning van 't Koningin Wilheimi- nafonds (kankerbestrijding) uitgereikt aan de heren F. Hagenaar en C. Sol, beiden uit Terneuzen. Hij deed dit op verzoek van de afdelingsvoorzitter, oud-burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen. die er onder meer op wees, dat een dergelijke onderscheiding; slechts in hoge uitzondering wordt uit gereikt. Mr. Tellegen wilde de beide heren: zien als de machines, die de hele ap paratuur van het collecteren in wer king stellen. Grote waardering zei mr. Tellegen voorts te hebben voor het werk van collectanten, die dit be schouwen als hun plicht. „Met de on-] derscheiding aan de heren Hagenaar en Sol eren wij het werk van alle col lectanten", aldus Terneuzens oud-bur gemeester. Voorts wees hij nog op de grote toename van leden en contribu anten en op het feit, dat de laatste collecte bijna vier cent per inwoner heeft opgebracht. In een dankwoord' zei de heer Sol, als gemeentebode reeds vele onderscheidingen te hebben zien uitreiken. Voor hem kwam deze evenwel als een volkomen verrassing. De heer Hagenaar sprak zijn dank uit aan de grote groep mensen, waarbij hij nooit tevergeefs behoefde aan te kloppen. Beiden zeiden het werk ten behoeve van het Koningin Wilhelmi- nafonds te doen uit liefde voor de medemens. De bijeenkomst werd voorts bijgewoond door Rijpstra-Knook. H. J. STUVEL IN GOES: „Financiën mogen geen reden van uitstel zijn" „Bij alles wat er over de Deltawerken wordt gezegd wil ik graag deze ene wens plaatsen: dat men in Den Haag toch niet de ramp van 1953 zal ver geten. Zelfs niet als er ernstige finan ciële redenen zyn". Nu de minister van verkeer en waterstaat in zijn be groting voor 1965 heeft aangekon digd dat er „in het water" met het werk aan de dam door het Bronwers- havense Gat een begin zal worden ge maakt kan licht de neiging ontstaan om de deining van vorig jaar rond om het uitstel van het begin aan dit zelfde Deltawerk maar in de doof pot te stoppen". Dat heeft de heer H. J. Stuvel, journalist gespeciali seerd in Neeriands waterbouw willen voorkomen, toen hy woensdagavond deze opmerking maakte in het ver loop van een causerie te Goes. Hij sprak er in de „Prins van Oran je" voor de Vereniging voor Alge mene Wetenschappelijke Belangen over het onderwerp „Offensief in het zuidwesten". Voor een gehoor, dat zelf dagelijks tussen de Deltawerken woont en werkt, had de heer Stuvel weinig nieuws te vertellen. Hij stelde dat maar onmiddellijk aan het begin van zijn lezing vast. Het was ook niet zijn bedoeling. De journalist-foto- graaf, die verschillende standaard werken over het Deltaoffensief op zjjn naam heeft staan, maakte met zijn Goese toehoorders een soort ba lans op. Natuurlijk nam hq hen mee op een excursie per zaalfauteui) langs de verschillende objecten tussen Wa terweg en Westerschelde. H(j drukte hen nog weer eens met de neus op de imposante karweien, die tussen de eilanden in het water verrijzen. Maar in feite veronderstelde de Delta journalist dit alles maar bekend. Het ging hem er om, achtergronden aan te scherpen. Vooral het „waarom" van de Deltawerken nog eens nadruk- j kelijk aan de orde te stellen: de vei ligheid In het spraakgebruik van vandaag, elf jaar na de rampzalige 1 februari 1953. loopt dat vitale ar gument voor de afsluitdammen na-: melqk gevaar te vervagen tegen alles wat met verbindingen te maken j heeft. Vandaar ook, dat de heer Stu vel in het begin van zijn met dia's] verluchte lezing een postume hulde bracht aan mannen als ir. H. van Veen. vooruitstrevende geesten, die ver voor de ramp ai plannen van; kustverkorting propageerden. Man-I nen, die werden uitgelachen totdat hun woorden door de feiten werden achterhaald. Vandaar ook dat hij het „een beden kelijke zaak" vindt, wanneer er met fondsen wordt beknibbeld op de uit voering van bepaalde Deltadammen, waartoe de Deltawet onbekrompen opdrachten geeft. „De minister heeft nu toch moeten toegeven, dat het werk In het Haringvliet een Jaar la ter klaar komt dan was verwacht. Moge ons dat met de dammen in het Brouwershavense Gat en Ooster- scheide toch bepaard blijven". In het verloop van zijn lezing stond de heer Stuvel vooral stil bij de be doeling en de aanpak van de projec ten die tot de verbeelding spreken: de stormvloedkering in de Hollandse IJsel, de spulsluizen in het Haring vliet, de kabelbaan boven het gat in de Grevelingendam, het Drie- eilandenplan. Hij analyseerde by het kabelbaanexperiment nog eens de moeilijkheden, waarvan men er zijns inziens een deel over het hoofd heeft gezien. Bq het Drie-eilandenplan stond de heer Stuvel nog wat uitvoe riger stiL Tot slot vertoonde htj nog een interessante Deltafilm. VEILING K APELLE-BIEZELINGC- Ictober Industrie- i-n exporlwtllnil Pr- Saint Remy 1 80 18. 70 18. «0 18. 2 80 18. 70 17. 60 16, 2D 13. 3 grof 12. 3 fijn 11. Beurre Alex Lucaa 1 80 28 75 32. 70 35. 65 27. 2 85 21. 80 29 75 34 70 34. 65 27. 2D 60 II, 2D 50 6W. 3 grof 11. 3 fijn 4. Doyenne du Cornice 1 85 57—59. 80 61. 75 6S. 70 68. 65 61. 2 85 52. 80 57 75 63. 70 65. 65 55. 2D 60 35. 3 grof 38—40. 3 fijn 17—20 Zwljndr«cl>t»e Wijnpeer 1 65 17. <0 18. 55 18. 50 10, 2 65 16. «0 14. 55 15. 30 9. 2D 3. 3 grof 9—10. 3 fijn doordraai. Conference 2 70 34 65 33. 60 30. 15 20. 2D 12. 3 grof 27. 3 fijn 13. Bonne Loulae 2 65 42—47. 60 39. 55 35, 50 29. 2D 7. 3 grof 24. 3 fijn 914. Beurre Clolrgeau 1 75 18. 70 20 85 20. 60 18, 55 9. Nouveau Polteau 2 70 844. W door draai. Emlle d'HeiJal 2 «5 14. 60 12. 35 9<4. Appelen: Goudreinet 1 85 27. 80 24.4025.80. 75 20 85—21 30. 70 16—16-40. 65 12.20-12.50. 2 80 17—18. 75 15—18. 70 1314. 65 11-80, 2D 644. 3 grof 9.20—12.10. Cox Orange Pippin 1 80 36—43. 75 35—41. 70 31—34. SS 23-26. 60 16—19. 55 12—13. 2 75 30 70 26. 68 20. W 18. SS 12. 2D 6. 3 grof 12. Cox Orange Pippin geel 1 73 41. 70 34—36 65 25—28 60 19—20 55 1315. 3 grof 13—14. Glorie van Holland 1 85 13. 80 17 75 17. 70 15—17. 65 14. 2 85 14. 80 16. 75 16. 70 15. 65 12. 2D «44. 3 grof 12. Laxton Supeibe I 80 14. 75 14. 70 14, 65 12. 60 6. 3 grof 6. Jonathan 1 80 22. 75 26, 70 28—27. 65 12. 60 16, 2 80 ie, 75 17. 70 17, 65 16, 60 6. 3 grof 6—12. Jam mi Grieve 2 «5 16 2D 12. 3 fijn 6 James Grieve Neuman 2 65 17. 2D 12. Zoete Ermgaard 1 eo 38 55 31. 2D 12. Kroet- appela 6.10. Valappela 6- Kroet Jonathan 6. Val Jonathan 6. Groenteveiling: Kropela 544Bloemkool 15—30 Sav. kool 844 Prei 21—24 Andijvie 8- Dubbele bonen 7067. Breekpeen 6. Pronk benen 38 Komkommer» 16 Diversen4 Bramen per dooe van 250 gram 2 3651. Noten per stuk 1 244444. 3 1VJ Drui ven per kg 1 185. 2 164. Pompoenen per kg 1012. Aardbeien per dooa 1 8904. Pruimen Warwick Droper fabriek 1213. VEILING MIDDELBURG 14 oktober. Tomaten per kg: A2 25—67. B2 25—51. C2 25-37 Druiven: rrankenthaler 176 Black Alicante 199214. Aardbeien per dooa 103 Meloenen: net 13—18. oranje ananaa 17—33. Groenten: Sav kool per !00 kg 1 9. 2 5.50, Andijvie per 100 kg 1 12. 2 6 Prei 12—1». Bcepeen 15—18. Kassnijbonen 93—109 Sla 4— 14. Postelein 848. Spinazie 3252. Breekpeen 210, Uien 1722. Spruiten 2063. geschoond 6712 Pronkbonen 1242. Stok prinsessen 78 80. Dubbele bonen 6593. Kroten ÏO—13. Rode kool 5—19. Witte kool 5—10. Witlof 127—161. Veldsla 119—149 Boakroten 5—6. Waapeen 22—37 Boerenkool 1415. Komkom mer» 10—15- Bloemkool 3 per kiat 34—54. 4 33—44. 6 25—44. 8 19—30. 10 IX VEILING GOES. 14 oktober. Export- en industrieveling appels: Cox Orange Pippin 1 80-85 39—42. 75-80 3842. 70-75 33.20-38. 65-70 25.80—30. 60-65 20—21 ZO. 55-60 12—13. 2 80-85 32. 75-80 29—39. 70-75 25—32. 65-70 22—26, 60-05 17—18, 2D 6. 3 grof 6—19. 3 fijn 6—12. Goudreinet 1 90-95 28, 85-90 27—29. 80-35 25—28. 75-80 21. 70-75 1 6—17. 65-70 12—13. 2D 7. 3 grof 630-13, 3 fijn 7. val 6. Jonathan 1 80-85 22. 75-80 25. 70-75 27 65-70 22. 60-65 16. 2D 6. 2 75-80 15—16. 70-75 14—17. 65-70 13—16 60-65 6. 3 grof 16. 3 fijn 6 kroet 6 Laxton Superbe 2 80-85 12—14. 75- 80 12. 70-75 IX 65-70 6. 60-65 6. 3 grof 6. 3 fijn 6. Glorie van Holland 1 85-90 20 30-85 19. 75-80 19. 70-75 18. 65-70 14. 2D 7—7.50, 2 80-35 16. 75-80 16—17. 70-75 18, 65-70 13—15. 3 grof 613. 3 fijn 67,50. Diverse appels kroet 6—6,10, val 6. Peren' Doyenne du Cornice 1 85-90 55. 80-85 63. 75-80 67 70-75 67 65-70 61. 3 grof 34—47. 3 fijn 2935 Beurre Alex Lucas 1 90-95 23. 85-90 25. 80-85 32. 75-80 38. 70-75 38. 65-70 29. D 60-65 9—11. D 6. 2 75-80 26. 70-75 25. 65-70 22. 3 grof 8—15. 3 fijn 6—7. Saint Remy 1 80- 90 16—18. 70-80 18. 60-70 17. 2D 11—12, 2 S0-90 16. 70-30 18. 60-70 17. 3 grof 11—12. 3 fijn 7— IX Zwljndrechtse Wijnpeer 1 60-65 16. 55-60 15. 50-55 11. 2D 3. 2 55-60 II. 50-55 7. Diversen' Black Alicante 1 180—191. 2 168. 3 111. Muskaat van Alexandrië 1 198—202. Bra men per doos 3 18. Totale aanvoer hard fruit 10.200 kisten. Groenten: Per stuk: Kropsla 1 812. 2 4.50— 9. Cl 4—7. Bloemkool Al 29—47. A2 12—37. BI 13—18. B2 13—14. afw. 17, Knolselderij 1 17. Per bos: Wortelen 1 30. Kroten 1 11—12. Sel derij 9. Peterselie 910 Per kg: Aardappelen grote 13—14. Snijbonen 2 96—148. Dubbele print bonen 2B 5293. Pronkbonen 2 48. Tomaten Al 46-51. A2 30—33. BI SO. B2 34— 39. Cl 32—37. C2 25—27. Witlof Al 106—111, A2 80-31. BI 86-91. B2 50—57. Spruiten At 56. A2 41—51. B2 20. Veldsla 1 91. 2 36. Spina zie 1 3346. Peen 13. Waspeen 2 12. Bl 14. Uien 1 13. afw 2—4. Kroten Bl 6—8. Prei Al 18—26. A2 16. Groene sav. kool 1 15. 2 7— 13. Bl 550. Witte kool 1 6. Bl 5 Rode kool 1 14—20. 2 10. Bl 550—12. Boerenkool 16. Andijvie 1 12—14. 2 8—10- VISMIJN' COLIJNSPLAAT. Exportgamalen 6008 kg. 0.75080 Handels garnalen 452 kg. 0.70—0.73. Schar 35 kg Bot 249 kg Wijting 157 kg Kabeljauw 57 kg. Tor.g 32 kg. Paling 233 kg. Ongesorteerde vla 137 kg. VEILING TERNEUZEN. Sla 620-740. Glassla 1230-1510 Bloemkool A 39—52. A2 22—41, B 27—30, B2 22—26. C2 12— 20. afw 20—27. Groene komkommers 11—IX Noten per 100 stuka 401. Selderij 15—26 Peen 11—17. Eigenheimers 1 1300. Andijvie 7—15. Snijbonen 1 124 2 3292. Prinsessen bonen 1 104—1IX 2 53—93 Sabo 2 56—64. Kroten 14 Rode kool 6—IX Spitskool 6. Sav. kool 7—IX Witte kool 1015. Breekpeen IX Waspeen 10. Prei 12—17. Knolselderij 12—17. Spruiten A2 52—58. B2 30—51. Spinazie 2 24—26 Tomaten A 44—61. B 51—59. C 25—32. Pronkbonen 2 39—42 Uien 12—14. Witlof A2 128—137. B 127— 141, B2 124—125, afw. 71—91. Cox Orange 1 80 40—42. 75 37—41. 70 31—35, 6S 24—27 60 18—20. 2 80 36. 75 28—36. 70 25— 31. 65 17—19. 60 15—18, 3 grof 12—14. Jona than 1 75 22—23 70 25. 65 20—21. 60 17—18. 3 grof 15—16. Doyenne 2 85 46—47 80 56— 57 75 63—64 70 64—66. 65 56—57. 60 24—36. 3 grof 37—39. 3 fijn 21. B- A. Lucas 1 85 21— 27. 80 2728. 75 34—35. 70 34—35. 65 27. Zeer onverwachts nam de Heere tot Zich myn lieve vrouw, onze zorg zame moeder en groot moeder CATHARÏNA JACOBA SAND EE, geb. Staal, op de leeftijd van bijna 66 jaar. Zalig de doden, die in de Heere sterven. Kapelle: D, Sandee. Goes J. Sandee. A. Sandee-Minnaard. Kapelle: M. J. Sandee. Zeist M. C. Sandee. Abcoude C. C. Sandee- Miedema. M. Miedema. Carien. Janet. Kapelle. 13 okt. 1964. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op vrijdag 16 oktober om twee uur op de be graafplaats te Kapelle. Zeer plotseling nam de Heere tijdens ónze ver gadering tot Zich onze oud-presidente, me vrouw C. SANDEE-STAAL, oud 65 jaar Zalig zijn de doden, die in de Heere sterven. Bestuur en leden der Ned. Chr. Vrouwen bond te Kapelle-Bie- zellnge. Kapelle. 13 okt. 1964. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde vader en behuwdvader ADRIAAN VAN STRIEN, weduwnaar van Leyntje Zandee, in de ouderdom van ruim 89 jaar. Namens de familie. H. J. van Strien. W olphaartsdij k, 14 oktober 1964. Prins Bernhardstr. 36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23