Imposant gemaal „Vrije van Sluis" te Cadzand in gebruik gesteld Nederlandse werkgevers bezochten een aantal Zeeuwse bedrijven „Mammoet" onderwerp ZLM-leerkrachtendag Kosten hoger dan geraamd EXAMENS Deense plastieken DE VEY MESTDAGH ALMANAK Vijfde contactdag in Scherpenisse B. EN W. GOES WILLEN TWEETAL UITBREIDINGSPLANNEN HERZIEN verwacht:.. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG ]0 OKTOBER 1964 Door gedeputeerde van Dongen en ingenieur Weeda Vrijdag-middag is in Cadzand-Haven het nieuwe gemaal van het waterschap „Het Vrye van Sluis" officieel in gebruik ge steld. Daarvoor waren twee handelin gen nodig, namelijk de ontsluiting van het imposante gebouw, die gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen voor zijn reke ning nam en het In werking stellen van de ruim 500 paardekrachten sterke ma chines door de heer J.J. Weeda. „Om dat deze hoofdingenieur A. van Zuider zeewerken. heiast met sluizen en ge malen, met zijn waardevolle adviezen zijn stempel op dit nieuwe gemaal heeft gedrukt", aldus dijkgraaf J. B. Becu tot de vele genodigden, die tevoren in hotel „Noordzee" waren ontvangen. De heer Becu zag deze belangrijke ge beurtenis als een feestdag voor het wa terschap. Hij zei trots te zijn op het ge bouw en de nieuwe installaties, die ver rezen zijn op historische bodem, waar op men altija heeft moeten vechten voor zelfbehoud. „Soms tegen Noormannen, later tegen Spanjaarden maar altijd te gen de zee" aldus dijkgraaf Becu. „Geen wonder dat ze mij nog wel eens argwa nend bekijken, als ik mijn gezicht hier laat zien", zo voegde ht] er aan toe. Uit voerig ging de heer Becu in op de grote problemen, welke de agrariërs op het gebied van de wateroverlast en de be heersing daarvan hebben gekend. Voorts op de totstandkoming van de uitwate ringskanalen en de sluis, welke tot 1953 voldoende bleken. In dat jaar kwam er een nieuwe sluis, met een ondergrond voor een gemaal. Na de grote water overlast in het najaar van* i960, was het iedereen duidelijk, dat de bouw van het Cadzandse gemaal niet meer kon wor den uitgesteld. De benodigde voorstellen werden spontaan aanvaard en de verdere voorbereidingen, besluiten en goed keuringen kwamen in zeer korte tijd tot stand. Dijkgraaf Becu dankte daarop allen, die aan de realisatie van het gemaal hun medewerking hebben verleend. Evenals in de laat ste vergadering van het waterschap „Het vrije van Sluis" deelde dijk graaf Becu mee, dat de kosten van het bouwwerk en de bijbehorende in stallaties hoger zijn uitgevallen, dan men had geraamd. „Wij zullen dus opnieuw een beroep moeten doen op rijkswaterstaat voor het verkrijgen van een aanvullende subsidie", aldus de heer Becu. In het gebouw zelt gaf de waterschaps ingenieur. de heer L. Uldriks, een dui delijke uiteenzetting over de installaties en nun werking. Daaruit bleek dat de dieselmotoren, gekozen omdat de kos ten voor elektrische aandrijving te hoog bleken, een capaciteit hebben van 500 kubieke meter water per minuut. Het febouw biedt de mogelijkheid om deze racht te verdubbelen, waarmee dan Het nieutoe gemaal te Cadzand- Haven van het waterschap „Het Vrije van Sluis", dat vrijdagmiddag in gebruik is gesteld. (Foto P.Z.C.) 14.000 hectare landerijen droog gehou den kunnen worden. In gevallen van nood kan in het modern ingerichte ge bouw ook stroom worden opgewekt. Kosten De totale kosten van liet gemaal be dragen ruim 600.000 gulden. De ope ningsplechtigheid werd verder bijge woond door onder anderen burgemees ter J. A. Leenhouts van Cadzand en Ke- tranchement, door de heer J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van rijkswater staat in Zeeland, door de ingenieurs A. M. de Graauw en L. A. van den Berg van provinciale waterstaat, ingenieur J. S. Hoekstra van rijkswaterstaat, top functionarissen en gezworenen van het waterschap „Het Vrije van Sluis" en door vertegenwoordigers van aanne mers, leveranciers en anderen. Zeeuwen wonnen op Klompenbeurs Op de 37e Brabantse Klompenbeurs, die in Sint-Oedenrode is gehouden, hebben drie Zeeuwen een eerste prijs behaald in de rubriek „twee paar ho ge handelsklompen". Het zijn de fa. Gebrs. v. d. Branden en de Gebrs. Seghers uit Clinge en de wed. Traas uit Heinkenszand. die bovendien een tweede unjs behaalde. Raad Goes vergadert De raad van Goes zal woensdag 21 oktober voor zijn maandelijkse ver gadering bijeenkomen voor de behan deling van een twintig punten tellende agenda. De vergadering begint, zoals gebruikelijk om zeven uur 's avonds. N.V.V.-voorzitter boos op t.v. en dagblad N.V.V.-voorzitter drs. D. Roemers toonde zich gistermiddag in Vlis- singen pijnlijk getroffen door een vroegtijdige publikatie van ge deelten uit zjjn rede in het dag blad „de Nieuwe Haagse Cou rant" en door een voorbarige uit zending van de televisie. Donder dagavond las de N .T.S.-nieuwsle zer een kort uittreksel voor uit de rede. die drs. Roemens de volgen de dag in Vlissingen zou houden en de Nieuwe Haagse publiceerde n zijn editie van donderdagavond gedeelten uit de rede, op een tijd stip, dat drs. Roemers zijn rede nog niet had uitgesproken. „Van de zijde van de televisie werden een kwartier na de uit zending verontschuldigingen aan geboden". verklaarde de heer Roemers. Berustend voegde hij eraan toe: ..Die heb ik dan maar moeten aanvaarden. Ik geef ze U hierbij door". De Nieuwe Haagse maakte het volgens drs. Roemers nog bonter. Dit dagblad „deze krant heeft reputatie op te houden als het gaat om voorbarige pri meurs" had zelfs bij verschil lende passages de kanttekening geplaatst, dat drs. Roemers de lachers op zijn hand hadHet verslag was op verschillende plaatsen voorzien van tussen- haakjes geplaatst „(gelach)". Zowel de televisie als de Nieuwe Haagse hadden de rede van drs. onder „ëmbargo" (verbod te pu bliceren) ontvangen, evenals trou wens alle andere nieuwsmedia in ons land. Het embargo gold tot vrijdagmiddag half drie. Kroon verklaart beroep Zoutelande ongegrond De Kroon heeft een beroep van de g< meente Zoutelande ongegrond ve: klaard. De gemeente Zoutelande had beroep aangetekend tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, die zich niet bevoegd verklaarden, te beslis sen in een geschil tussen b. en w. van Zoutelande en het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren, naar aan leiding van een desbetreffend verzoek van de gemeenee niet zonder meer op grond van het reglement van politie voor de polders en waterschappen in Zeeland, vergunning verleend voor het maken, hebben en onderhouden van werken aan twee duinovergan gen. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van mening, dat het hier gaat om een geschil, dat zijn oorsprong vindt in het burgerlijk recht en dat het col lege deswege niet bevoegd is in dit geschil uitspraak te doen. De Kroon heeft het besluit van G.S. vernietigd, omdat, aldus overweegt de Kroon, er geen wettelijke bepaling aan te wijzen is, waaruit zou volgen, dat het dage lijks bestuur van de polder niet de bevoegdheid heeft tot het verlenen van de vereiste toestemming tot het aanleggen en instandhouden van be paalde werken en een vergoeding te eisen waarover ook verschil van me ning bestond. Op grond hiervan heeft de Kroon het besluit van G.S. vernie tigd. Voor het te Middelburg afgenomen examen voor het hoger technisch di ploma waterbouwkunde „Zeeland" slaagde de heer M. Wiskerke uit Kats. de aan het St.-Elizabeth Ziekenhuis te Sluiskil gehouden examens behaalde mej. L. Verbraecke uit Axel het einddi ploma verpleegster. «TEER ONTVANGEN een nieuwe serie Zie onze etalage Beliamypark 45-58 - Vlissingen Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen en de Scheldepoortwerf in de haven Vlissingen-oost, de Vitrite Fabriek N.V. te Middelburg en de Nederlandse Stikstof Mij. fabriek te Sluiskil. Tevens benut ten enige tientallen industriëlen de gelegenheid werken in de Ka naalzone van Zeeuwsch-Vlaande- ren te bezichtigen. Zeeuwse Meid Het volgende verhaal is so onge loofwaardig, dat het wel echt ge beurd moet zijn. We kwamen trouwens direct achter het lieve oude- dametje binnen, toen se, met de voorzichtigheid van haar jaren, in Middelburg een groentewinkel betrad. Ze lachte eens naar de juffrouw, die zich zonder veel in teresse achter de toonbank op hield. „Wat kosten die appels?" vroeg het vrouwtje. .fiat staat er toch op", antvioord- de de juffrouw, geïrriteerd, nu men, geheel buiten haar schema, een dienst van haar verlangde. „.Ja, maar ik kan het niet lezen" zei het vrouwtje verontschuldi gend. ,fian moet fe eens een bril opzet ten." Na de stilte, die alle zuurstof uit de winkel scheen weg te zuigen, ging het vrouwtje op dezelfde, nulde toon voort: „U kunt het me toch wel zeggen „Tachtig cent per kilo". .fioeveel zegt U juffrouw fie mag je oren wel eens uit laten spuiten." Voor het dametje mei haar appe len het pand verliet knikte ze de meid vriendelijk toe en lachte, met de deur in de hand nog eenmaal in haar richting toen slapte ze de regen in, een grijs gordijndat haar spoedig aeheel aan het oog onttrok. Tweede dag Verbondsvergadering in Vlissingen HULDE VOOR ZEEUWS VOORBEREIDINGSCOMITÉ De leden van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, die don derdag en vrijdag hun algemene vergadering in Vlissingen hielden, hebben gistermorgen bezoeken ge bracht aan een aantal Zeeuwse be-lgupkes en een aantal bedrijfsleiders. ,T Zij zagen onder meer een in werking drijven: de N.V. Koninklijke - Bil de Vitrite werd het ongeveer 40 man tellende gezelschap rondgeleid door de voltallige diz-ectie met staf en assisten ten. Tevoren had een van de directeu ren. ir. J. P. Berdenis van Berlekom, de gasten uit geheel Nederland in ho tel „De Burg" een uiteenzetting gege ven van het produktieproces. De leden van het Verbond van Neder landse Werkgevers die De Schelde be zochten. werden rondgeleid door de voorzitter van de directie, de heer J. W. T urnwedstrijd V.Z.O.S. uitYerseke tegen Sparta uit Dordrecht Vanmiddag en vanavond wordt door de gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." uit Yerseke een dualmeet georganiseerd tussen turnsters en turners van V.Z.O.S. en de turnvereniging Sparta uit Dor drecht. Doel van deze wedstrijd is in de eerste plaats de reeds aangeknoopte vriend schapsbanden te verstevigen en de turn sters en turners van beide verenigingen meer wedstrydroutine te verschaffen met het oog op de komende kwart-halve finale en finale om het landskampioen schap. Deze wedstrijd moet dan ook worden ge zien als een trainingswedstrijd, waarbij dus niet het accent gelegd wordt op het winnen, alhoewel Sparta die reeds meer ervaring heeft in dergelijke wedstrijden ongetwijfeld wel de meeste punten zal behalen, daar voor V.Z.O.S. dergelijke wedstrijden nieuw zijn. Zouden deze wed strijden bevallen, dan is het bestuur van V.Z.O.S. van plan in de toekomst nog andere contacten te leggen om ook met aspiranten en andere dames en heren- groepen dergelijke wedstrijden aan te gaan met andere verenigingen zij het dan vanzelfsprekend met een aan die groepen aangepast wedstrijdprogramma. De wedstrijd begint om 4 uur en wordt georganiseerd in de gemeentelijke turn zaal aan de Tuinstraat. De returnwed- strijd vindt reeds over vier weken plaats nl. op zaterdag 7 november te Dor drecht. V.Z.O.S. heeft plannen opgevat deel te nemen aan het Bondsfeest van de Ko ninklijke Belgische Turnbond die ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan op 26, 27 en 28 juni 1965 te Oostende grote internationale turnwedstrijden goal or ganiseren en waarvoor bij de aspiranten én leden van V.Z.O.S. nu reeds grote be langstelling bestaat. Bliksem sloeg in schrikdraad Donderdagavond omstreeks zes uur is bij hevig onweer de bliksem ingeslagen in het schrikdraad rond de weide van de heer A. de Nood aan de Dorpsstraai te Gapinge. De heer De Nood, die vlak bij aan het melken wa- kwam met dc schrik vr|j. De paaltjes van de afraste ring waren verbrand, de stoppen door geslagen. zijnde hogedrukcompressor. alsmede de naar eigen ontwerp gemaakte vriestun- nel, bestemd voor de Russische vis ver werkende schepen-in-aanbouw Schelde. Ir. Knegjens van het Bureau De Weger deed mededelingen over de totstandkoming van dit project. Het 45 man sterke gezelschap indu striëlen, dat de Stikstoffabriek te Sluis kil bezocht vernam van directeur-gene raal ir. J. P. M. van Waes, dat dit be drijf grote toekomstplannen heeft, Men heeft het voornemen een nieuw fabrieks complex te bouwen. Voorts gaf lr. Van Waes in net kort een uiteenzetting over de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen en belichtte h(j de Industriële opkomst in dit deel van Zeeland. De bezoekers bezichtigden daarna o.m. de anderhalf jaar oude fa- briekscentrale en de oliekraakinstalla tie. LAND- EN TUINBOUWONDERWIJS ALLES wat zich voortdurend inspant voor het lager land- en tuinbouwon- derwijs van de Z.L.M. in Zeeland leerkrachten en bestuur is vrijdag in Scherpenisse aan het denken gezet over het effect van de zogenaamde „mammoetwet" op het landbouwon derwijs. Voor de vijfde keer was er de „leerkrachtendag" voor deze tak van agrarisch onderwijs. In een van de lokalen van de Thoolse school za ten in de banken wie er anders vóór staan. En zij luisterden naar een uit eenzetting over dit voor allen en voor al voor de leerlingen actuele pakket van onderwijsvernieuwingen. Als spreker had de Z.L.M. aangetrokken de heer A. A. Sterman, directeur van het Pedagogisch en Didactisch Bu reau van het Kon. Nederlands Land bouw Comité, 's Middags maakten de leerkrachten met twee bussen een rondrit over het eiland Tholen. Veranderingen in grondprijs Voorstel verhoging precariorechten „Dit onderling contact tussen het personeel van de school, hun be stuur en ieder jaar met een andere streek van de provincie is steeds weer even nuttig", zei de heer P. W. C. van Westen, kringvoorzitter van de Z.L.M. voor Tholen en St.- Philipsland. „Bovendien krijgen we de gelegenheid om de streek te zien, waar onze leerlingen werken. Zoals nu Tholen bijvoorbeeld Een gebied in beweging sedert elf jaar. Vandaag zult U het zien: de jonge ren zijn er klaar voor." En passant stelde de heer Van Wes ten aan de vergadering voor de nieu we voorzitter van de commissie voor het land- en tuinbouwonderwijs van de Z.L.M., burgemeester C. van Wijk van Zaamslag. Hij zal de plaats inne men van burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Souburg. De heer Van Westen haakte bij zijn openings woord van deze lustrumleerkrachten- dag nog even in op het experiment van de Z.L.M. op Tholen. begin dit jaar: de adoptie van een klas scholie ren van het Amersfoorts lyceum. „Die jongelui hebben een heel andere kijk op het platteland gekregen. Ze hebben begrepen, dat de moderne boer op vele gebieden specialist moet zijn. Daartoe moeten wij de jongeren op leiden Met zijn deskundige, helder gebrachte en leerzame causerie over de „mam moetwet" of liever: de wet op het voortgezet onderwijs, zette de heer Sterman vervolgens uiteen, wat van dit alles voor het landbouwonderwijs de consequentie zal zyn. „De nieuwe re inzichten op het gebied van peda gogiek m didactiek kunnen via deze wet een kans gegeven worden", be gon de spreker optimistisch. Hij gaf een overzicht van de structuur van de wet met zijn verschillende vormen van vooral algemeen vormend voortgezet onderwijs op het basison derwijs, dat gelijk staat met de lagere school. Ongeveer zeventig andere werkgevers bezochten de werken aan het kanaal Terneuzen-Gent nabij Terneuzen. Zij kregen explicatie van ir. F. van Ros- sum van rijkswaterstaat. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen vertelde de werkgevers over de industriële ont wikkeling in zijn gemeente. Hulde aan comité Rond net middaguur arriveerden de deelnemers aan de verschillende excur sies in „Britannia" te Vlissingen, waar de voorzitter van het N.V.V., drs. D. Roemers, tijdens de lunchbijeenkomst een rede hield, getiteld „Werknemer, vakbeweging en onderneming in 1964". Onder de gasten was o.a. staatssecreta ris dr. J. F. de Meijer van sociale zaken en volksgezondheid. Een slotwoord werd gesproken door voorzitter H. J. de Koster, die het comité van voorberei ding. bestaande uit de heren J. W. Hup- kes, voorzitter, Vlissingen. ir. J. P. Ber denis van Berlekom, Middelburg, J. Coumou, Zierikzee, ir. R. H. van Kreve len. Sas van Gent, drs. P. A. Neeteson, Sas van Gent, drs. H. P. J. Verschaffel, Sas van Gent, lr. J. P. M. van Waes, Sluiskil, alsmede de heer H. G. Hagen, Vlissingen, belast met het secretariaat, dank bracht voor de voortreffelijke or- gariisatie. „De heer Hupkes on z||n medecommis- sieleden hebben het weer voortreffelijk gedaan", aldus de lieer De Koster, die voorts een woord van hulde bracht aan alle Zeeuwse gastheren. „Beide dagen zijn in voortreffelijke sfeer doorge bracht", was hij van oordeel. De Goese gemeenteraad krijgt in zün oktobervergadering een voorstel te behandelen om de partiële herziening 1964 van het uitbreidingsplan Zuid- Oost, de omgeving van de Kloetingse- weg, vast te stellen. De wijzigingen, die daarbij aan de orde komen, gaan in hoofdzaak over de aanleg van een terrein voor 17 autoboxen aan de Ruisdaeistraat, de vervanging van drie geprojecteerde winkels aan de Van Goghstraat door driemaal vier autoboxen, de aanleg van parkeerstro- ken in de Breitnerstraat en de Van Goghstraat en de uitbreiding van de plantsoenaanleg. Deze wijzigingen in het uitbrei dingsplan houden ook in, dat de grondprijzen worden herzien. De prijzen veranderen voor het bouw terrein aan de Ruisdaeistraat: de tegenwoordige prijs van in totaal f 40.579 wordt in totaal f 108.150 of f 35 per vierkante meter. Verder veranderen de prijzen voor het ter rein aan de Willem Zelleweg, waar een winkel-woonhuis gebouwd kan worden (vroeger f18 per vierkan te meter, nieuw f 21). Voor de terreintjes aan de Van Gogh straat, voor de bouw van winkels was de prijs f 18 per m2; nu er autoboxen Opening nieuw gebouw gereformeerde kerk in Haamstede Het nieuwe kerkgebouw van de gere formeerde kerk in Haamstede zal vrij dag 23 oktober in gebruik worden geno men. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Na de opening van de kerk volgt een korte dienst. Hierna is er gelegen heid tot gelukwensen. geprojecteerd zijn wordt ze f 12 per m2. Voor het terrein, dat in de Ruis daeistraat door autoboxen in beslag genomen zal worden, komt de grond prijs in het voorstel van b. en w. op f 10 per m2. De totale inkomsten en uitgaven worden thans geraamd op f 1.335.898. In de voorgestelde prijzen toeslag van f 2 voor het fonds stadsontwikkeling en verbetering. ROGGEVEENSTRAAT Een andere partiële herziening, die aan de orde komt, behelst het uitbrei dingsplan Oost en West. En daarin zit een deel. dat nogal wat stof heeft doen opwaaien: de Roggeveenstraat De dienst gemeentewerken en het Ste debouwkundig Adviesbureau Schut te Middelburg hebben een plan tot par tiële herziening van dit uitbreidings plan Oost en West voorbereid. De raad wordt gevraagd tot deze herzie ning te besluiten. Zoals bekend: de gemeente Goes heeft het beroep ver loren, dat een aantal bewoners van de Roggeveenstraat bij de kroon had in gesteld, omdat er gebouwd was op een terrein dat oorspronkelijk voor groenvoorziening was bestemd. In het deel Oost van het uitbreidingsplan hebben G.S. hun goedkeuring tot nu toe onthouden aan een onderdeel van het plan, dat b. en w. nu wilden wij zigen. In de wijziging-oost is tevens begrepen de reeds in 1961 ontworpen oostelijke ontsluitingsweg tot de krui sing Heernisseweg. B. en w. stellen de raad in de oktober vergadering ook voor de precariover- ordening te wijzigen: het college wil de precariorechten verhogen. „Met het oog op de financiële positie van de gemeente is dat noodzakelijk", al dus de toelichting. Naast een aantal kleinere voorwerpen, die een verho ging ondergaan van 50 procent tot een vertienvoudiging, worden de tarieven voor een aantal m.t name genoemde objecten ingrijpend gewijzigd. Daar onder vallen motorbrandstofinstalla ties. automaten en voorwerpen voor reclamedoeleinden. B. en w. schrijven in hun toelichting, dat het moeilijk is de meer-opbrengst van deze tariefs verhoging te ramen, vooral omdat de dienst gemeentewerken van zeer veel voorwerpen de precariorechten nader zal moeten bepalen. De leerlingen van de openbare la gere school in Wilhelminadorp had den vrijdag een dag vrijaf, omdat, hun onderwijzer, de heer F. J. Ha- rinck in het huwelijk trad met mej. 1. Hollmann. Bij het verlaten van het gemeentehuis werd het jonge paar onthaald op de gebrui kelijke crebooq. (Foto P.Z.C.) Brugperiode In het bijzonder legde de heer Ster man de nadruk op de verdieping en verbreding van het basisonderwijs, hij attendeerde op de aansluitingen, die voor de leerlingen in de nieuwe ty pes van onderwijs worden gecreëerd en ook op de brugperiode van twee jaar, die als start van elk van deze types moet worden gezien. „Eigenlijk is het huidige land- en tuinbouwonder wijs de enige vorm van onderwijs, die nu al realiseert wat in de mammoet wet is vastgelegd. Vier jaar onder wijs, waarvan twee jaar A.V.O.", constateerde de heer Sterman nuch ter. Hij vroeg zich overigens af, of het wel op de juiste wijze gebeurt. „De tweede periode moet nog meer een voorbereiding op het beroep zijn. Het beroep zelf kan de jongen pas in de praktijk leren." „De inleider ging ook nog even in op de beroering, die in kringen van het landbouwonderwijs is ontstaan over de invloed van de mammoetwet op de landbouwwinterscholen. „De land- bouwwinterschool is per slot van rc- ikening een twijfelachtig geval. School en werken in de praktijk moeten ei genlijk niet door elkaar gehaald wor den. Er worden nu proeven genomen met een volledige tweejarige oplei ding en begeleide praktijkstages. Het is een misvatting, dat men op school het beroep kan leren." Troeven Eerste prijs mei lof voor herv. \er\\oor Het Nederlands hervormd kerkkoor uit Kloetinge heeft deze week een voor treffelijke prestatie geleverd op het zangconcours, dat de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumver enigingen in Rotterdam hield. Het Kloe- tingse koor behaalde er in de ere-afde- ling een eerste prijs met lof. Het kerk koor kreeg 300 punten. ZEEUWSE HARDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN 10.000 METER Vandaag zal om vier uur op de sintel- baan aan de Baskenburgseweg te Vlis singen het Zeeuws kampioenschap 10.000 meter hardlopen worden ge lopen. Onder de deelnemers bevinden zich onder meer: H. Cujé, C. Mulder. H. Bostelnar, H. Reijnhout, D. Jeras. W. Back allen Dynamo. A. Bouwens Fortu- na. L. de Visser. K. Oggel, W. Louwerse allen Scheldesport, B. Walker Zeeland Sport. Ds. Slingenberg in Goes beroepen De nieuwe zickenhuispredikant, die het bestuur van het protestants christelijk streekziekenhuis „Bergzicht" in Goes heeft benoemd, ds. J. W. Slingenberg. is beroepen tot plaatselijk predikant van de gereformeerde kerk te Goes. Om de predikant te beroepen werd vrijdag avond In de Oosterkerk een gemeente vergadering gehouden. Ds. Slingenberg zal straks door de gereformeerde kerk worden afgestaan voor het ziekenhuis- werk. Er wordt naar gestreefd, dat de nieuwe predikant in december met zijn arbeid zal kunnen beginnen. Ds. Slingenberg werd in 1914 geboren. Hij was drie jaar voorganger van de te reformeerde kerk te Roodeschool. inds 1948 is hij predikant te Ooster beek. Ongeluk bi] stoeien Op het speelterrein van de school te Scherpenisse gooide het zoontje van de heer G. een steen naar de scholier B. met het gevolg, dat de laatste een kaakverwonding opliep. Dokter I. Hel leman hechtte de wond Nadrukkelijk wees de heer Sterman erop, dat de wet de mogelijkheid heeft geopend voor het nemen van allerlei proeven, hij haalde ook het voordeel een zekere soepelheid bij de roos- teropzet voor het zogenaamde lager beroepsonderwijs naar voren. Verder wees hij nog op de mogelijke vorming van schoolgemeenschappen, bijvoor beeld de combinatie van technisch on derwijs, nijverheidsonderwijs voor meisjes en landbouwonderwijs in de brugperiode om zo tot een nog duide lijker selectie te kunnen komen." Op de vraag: hoe bereik je dat nu een goede keus wordt gemaakt antwoord de de heer Sterman: „Goede voorlich ting over de grote scala van mogelijk heden is een eerste vereiste. Boven dien kan, rekening houdend met een mislukte keuze, tijdens de opleiding nog wel eens een gemaakte fout opge- vang enworden. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd in het „Holland Huis" was er een rondrit over Tholen voor de Z.L.M.- leerkrachten, Die werd ook meege maakt door ir, E. C. F. Bollen, in specteur voor het landbouwonder wijs in Zeeland. De tocht voerde naar het gemaal „De Noord" van het waterschap Tholen, naar het glastuinbouwbedrijf van de heer G. Niemansverdriet ie Stavenisse en naar de gladiolcndrogerij en veiling van Sint-Annaland. 'Advertentie/ TOCHTWERING DEPRESSIE WEER Veranderlijke bewolking niet enkele buien. Matige tot krachtige langs de kust tijdelijke harde tot stormachtige noordwestelijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen als vrijdag. ZON EN MAAN 11 oktober Zon op 06.57 onder 17.55 Maan op 13.10 onder 20.53 12 oktober Zon op 06.59 onder 17.53 Maan op .14.07 onder 21.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2