choco-tjc instant ZLM-bestuur laakt „omwoelen" van landbouwgrond door nutsbedrijven Natte tijd: gevaarlijk voor gladde banden DROSTE Twintig jaar na de bevrijding „Controle op verstoorde drainage opdragen aan objectieve instantie" 'n nieuw produkt 'n nieuw gebruik Drink'n Op de bres voor de preventief RAAD WAARDE AKKOORD MET BRANDVERZEKERINGSBELASTING o> Drie Engelsen kwamen terug Lagere export van landbouwprodukten VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT „Gebrek aan coördinatie..." Het dagelijks bestuur van de[K.V.-leiding en dan Is er de Gas- Zeeuwse Landbouw Maatschappij unie, die leidingen moet gaan leg- heeft ernstige bezwaren tegen het gebrek aan coördinatie, dat blijkt te bestaan bij de uitvoering van een aantal omvangrijke leiding projecten van nutsbedrijven in Zeeland, met name in de smalle strook van oostelijk Zuid-Beve land. Zoals men weet werkt de N.V. Waterleidingmij. „Zuid-Be veland" aan een nieuwe transport leiding, de P.Z.E.M. zet het tracé Advertentie gesuikerde oploscacao gen. In de vergadering van deze week zijn de ingrijpende gevolgen van dit alles voor de land- en tuin bouw aan de orde geweest. Het kan namelijk voorkomen dat een zelfde landbouw- of tuinbouwper- ceel in betrekkelijk korte tijd drie maal wordt doorgraven voor de aanleg van een leiding. Het Z.L.M.-bestuur besloot deze problemen in het kader van het overleg van de georganiseerde landbouw naar voren te brengen. De vergadering ditmaal onder leiding van vice-voorzitter P. J. J Dekker sprak als haar mening uit, dat er naar gestreefd moet worden in de af te sluiten contrac ten een bepaling op te nemen, waarbij de controle over door lei- dingaanleg verstoorde drainage ge durende bijvoorbeeld drie jaar wordt opgedragen aan een objec tieve instantie, bijvoorbeeld een cultuur-maatschappij. Tevens zal het voorstel worden gedaan om in het smalle gebied van Zuid-Beve land in de toekomst eventuele lei dingen te leggen in de midden berm van de nieuw aan te leggen rijksweg. Inmiddels is wel gebleken dat de om vang van de te leggen aardgasleiding geringer zal zijn dan was verwacht, zodat de aanlegwerken door een an dere firma kunnen worden uitgevoerd dan men zich aanvankelijk had voor gesteld. De te verwachten schade zal dan ook belangrijk geringer zijn dan die welke uit andere delen van het land werd gemeld. De vergadering besprak uitvoerig de naar aanleiding van de Franse melk- staking ontstane situatie. De door de minister verleende toestemming aan enkele zuivelfabrieken om melk naar met DROSTE INSTANT prpftatïineerde De rechtspositie van ile preventief gede tineerden is wettelijk onvoldoende gere geld. Het is niet langer juist te achten, dat deze gedetineerden zonder enig recht van beroep zijn onderworpen aan alle beperkingen of bevelen, die door ge stichtsdirecties of door de minister van justitie worden gegeven en aan discipli naire straffen die door de directies wor den opgelegd. Dit zei prof. mr. W. F C- van Hattum, vice-president van de arrondissements rechtbank in Den Haag, gistermiddag in een inleiding die hij heeft gehouden tij dens de jaarvergadering van de vereni ging van reclasset ingsinstellingen. Hij is van oordeel dat door nadere wettelijke voorschriften de rechtspositie in zekere mate kan worden versterk! en de feite lijke positie worden verbeterd. Hij con stateerde dat men zich hier te lande gelukkig enige zorgen begint te maken over de frequenties van de preventiev ste gegevens het bij meer dan vijf pro cent vun de preventief gedetineerden met tot strafoplegging komt Men kan zich inderdaad op het stand punt stellen, dat een gedetineerde als gevolg van de detentie alle burgerrech ten heeft verloren was die gedachte ge woon. Voor Nazi's en voor lieden met een Nazi-structuur schiint die gedachte nog steeds gewoon, aldus prof. Van Hattum. Frankrijk uit te voeren, dreigt reper cussies te geven in Franse agrarische kring. Geruchten doen namelijk de ronde over een boycot van de Neder landse consumptie- en pootaardappe- len in Frankrijk. Aansluitend bij het standpunt ingenomen door de drie or ganisaties kon het bestuur der Z.L.M begrip opbrengen voor het streven van de Franse organisaties naar een verhoging van hun melkprijs. Deze melkprijs is de laagste in de E.E.G. De vergadering meende niet te moe ten treden in een beoordeling van de actie der Franse organisaties, maar zij vroeg zich toch wel af of door de toegestane export met de Nederland se landbouwbelangen wel voldoende rekening is gehouden. T tiinbouw De vraag naar fruit zowel uit binnen- als buitenland is groot te noemen. De uitvoer gedurende de laatste week be droeg 3600 ton fabrieksfruit, 1000 ton handappelen en 3600 ton handperen. Hoewel de prijs van de appels nog laag is, bestaat de indruk dat de in vloed van een export van genoemde omvang, een verdere prijsdaling heeft voorkomen en wellicht nog tot een kleine verbetering aanleiding zal kun nen geven. Het prijspeil van de peren ligt op dit moment gunstiger dan die van de appels. In de groentesector is de ontwikkeling bevredigend, hoewel de prijsvorming bij de bloemkool en de andijvie wat aan de lage kant ls. De aanvoer van de tomaten van de koude grond is afgenomen. Er is vraag naar dit pro dukt uit Engeland en West-Duitsland. de prijs is bevredigend. De vergadering nam met instemming kennis var de tot standkoming v één landelijke organisatie voor contracttelers. Deze organisatie die nauw verbonden zal zijn met standsorganisaties zal de belangen yan de in omvang toenemende con tractteelt gaan behartigen. Vooral op het gebied van prijsvorming en over leg met industrieën zal men zich gaan bezig houden. Omtrent deze organisatie en over de mogelijkheden en voorwaarden van Met drie stemmen tegen Raad verhoogde reinigingsrechten De raad van de gemeente Waarde heeft in zijn spoedeisende vergade ring van dinsdagavond een voorstel aangenomen tot het invoeren van een brandverzekeringbelasting. Burge- eester L. O. de Kam deeled aan het begin van de vergadering mee, dat invoering van deze belasting nodig is gezien de financiële toestand van gemeentekas. Bovendien komt de ge meente nog voor hoge lasten te staan in verband met vernieuwing van stra ten, onderhoudswerk en de aanstel ling van een tweede gemeentewerk man. Verschillende raadsleden achtten het onbillijk, dat deze belasting alleen drukt op de huiseigenaren en niet op de huurders van woningen. De voor zitter deelde mee, dat invoering van deze belasting de voordeligste oplos sing is, omdat slechts tien procent van de inwoners in een gehuurde wo ning woont. De raad nam ten slotte met 4 tegen 3 stemmen het voorstel Vanwege het uitsluiten van de huurders van deze belasting stemden de heren M. v. Fraassen (vrije lijst), Goud (s.g.) en M. Waterman (c.h.) tegen. De raad verhoogde de reini gingsrechten van 8,50 tot 15 per Personenauto onder vrachtwagen Woensdagmiddag had op rijksweg 58 ter hoogte van de buurtschap Lugfenburg in de gemeente Krabbendijke een ket tingbotsing plaats. Een vrachtwagen met aanhanger bestuurd door U. I. v. D. uit Goes kwam uit de richting Bergen op Zoom en moest linksaf naar Waarde. Achter hem reden drie personenauto's en een vrachtauto bestuurd door J. H. uit Kloetinge. Deze laatste moest afremmen voor de voor hem rijdende auto's die plot seling stopten. De achter hem rijdende personenauto bestuurd door M. uit Ter- neuzen kon niet tijdig tot stilstand ko- me en schoof met de motorkap onder de vrachtwagencombinatie. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide oertuigen moesten worden weggesleept. Eerste noodwoning werd gesloopt In Breskens is een begin gemaakt met de sloop van 226 noodwoningen Als eer ste ging hel pand Crocusstraat 20 tegen de grond Men hoopt over drie of vier jaar alle woningen gesloopt te hebben. De bewoners zullen dan een nieuw on derdak gevonden hebben in woningwet- voningen. emmer. Ook verhoogde de raad de begrafenisrechten. Bovendien zal in de nieuwe verordening op de begrafe nisrechten het klassesysteem verval len en zullen er alleen algemene gra ven en koopgraven bestaan. De graf rechten voor een algemeen graf wer den vastgesteld op 50 en de prijs voor een koopgraf op 70 waarbij dan nog de grafrechten komen. Voorts verleende de raad m principe mede werking aan een verzoek van de stich ting Ons Dorpshuis voor de stichting van een nieuwe kleuterschool. De goedkeuring werd verleend in afwach ting van de goedkeuring van de fi nanciële steun van G.S. De raad stelde een bedrag van 1200 beschikbaar voor de gereformeerde lagere school voor de aanschaf van leermiddelen. Burgemeester De Kam deelde nog mee, dat vanavond don derdag een bespreking zal plaats vinden met de eigenaars van de wo ningen aan de Hoofdstraat, over het vernieuwen en verbreden van deze straat, waarvoor alle eigenaars een stukje grond zullen moeten afstaan. het lidmaatschap zullen binnenkort nadere mededelingen volgen. Begin 1965 hoopt deze vereniging van con tracttelers met haar werkzaamhe den te beginnen. Mededelingen werden ter vergade ring gedaan over de onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers die gaande zijn. Naast een beperking van het aantal c.a.o.'s die wordt nage streefd, wordt voorts overleg ge pleegd over een vereenvoudiging van de redactie van deze overeenkomsten. Ten aanzien van de mantelovereen komst voor de landbouw is door het K.N.L.C. inmiddels een voorstel tot enige wijzigingen ingediend. De ver gadering had geen behoefte aan wij zigingen in de mantelovereenkomst voor de tuinbouw voor te stellen. Officier van justitie mr. T. Lebret: J Advertentie) Pachtnormen Naar aanleiding van berichten dat binnekort een Koninklijk Besluit te verwachten is, waarbij de pachtnor men zullen worden herzien, sprak het Z.L.M.-bestuur uitvoerig over d< noodzaak en gevolgen van een even tuele wijziging van de pachtnormen. Als conclusie meende het bestuur te moeten stellen dat ter voorko ming van een ondergraven van het belangrijke instituut van de pacht, een matige pachtprijsverhoging ge wenst moet worden geacht. Een te gemoetkoming in de stijging van de eigenaarslasten en een betere spreiding kan hierdoor worden be reikt. Uitdrukkelijk bracht de vergadering naar voren dat een eventuele pacht- prijsverhoging doorberekend dient te worden in de richtprijzen van basisprodukten Het bestuur was van oordeel dat deze tot nu toe steeds gevolgde handelwij ze ook in deze overgangsfase naar de E.E.G. mogelijk is. Men sprak het vertrouwen uit dat de Nederlandse minister van landbouw deze gedrags lijn ook zal hanteren. In het kader van de E.E.G. zal naar de mening van de vergadering ten aanzien van de lasten op de grond met spoed naar meer eenheid gestreefd dienen te worden. Reeds vaker werd door het bestuur gewezen op het concurrentieverval send effect dat door verschil in lasten in de verschillende E.E.G. landen op treedt. Een eventuele pachtprijsher ziening maakt de noodzaak van een snelle integratie zeer belangrijk. WAARSCHUWING !N BELANG VAN VEILIG VERKEER „We gaan de natte tijd weer in" waarschuwde de officier van jus titie mr. T. Lebret woensdagmid dag tijdens de zitting van plaatsl vervangend kantonrechter mr. J. Kolkman. Een blik naar buiten waar de regen tegen de ramen kletterde onderstreepte deze uit lating. Het gold in dit geval niet het constateren van een bepaald feit maar het waarschuwen voor een periode, waarin het extra ge vaarlijk wordt zich met een auto met glade banden op de weg te wagen. Vooral nu vallende blade ren en de slibberige zandsporen van bietenwagens tot glïjpartijt- jes „uitnodigen". Deze algemene waarschuwende mede deling werd gedaan by de behandeling van de zaak tegen J. W. T. uit Dordrecht. Hjj had iemand met een busje van hem laten rijden, terwyl dit motorrijtuig rytechniseh niet in voldoende staat van onderhoud verkeerde. Een band was namelijk glad afgesleten. De man wist er helemaal niets van. „Ik heb die kerel stevig op het hart gedrukt dat hy alles goed onder controle moet houden. Hier van heeft hij echter niets gezegd", zette hij uiteen. In de zittingszaal kon hij zich er echter van overtuigen dat de band op het moment, dat de politie verre gaande slijtage onmerkte bij 's-Heer- Arendskerke inderdaad aan vernieuwing toe was. „Goed geprofileerde banden in deze tyd onmisbaar" zo betoogde officier van justitie, die een geldboete van 75,op zijn plaats achtte. Mr. Kolkman maakte er 60,van. 264 M* Sfand 78 efficiencybeurs RAI Amsterdam 20t/m28 ruitenwiseerconstruciie: daar weet hij het aan. Mr Lebret zag toch aanlei ding om een geldboete van 50, subs. 10 dagen te vorderen. De kantonrechter wilde rekening houden met de omstan digheden. Hij bepaalde de boete op 45,- subs, 9 dagen. Aparte manier De automobilist M. J. L. uit Breda was op de Nieutwlandse weg op de 11e juni. zonder noodzaak, reden of doel nab(j Middelburg ter hoogte van de begraafplaats uit de bocht gevlo gen. ..Het was ontzettend glad op de weg" lichtte hij nader toe. maar dat was voor mr. Kolkman weer re den om te zeggen, dat hij dat toch ook wel eerder had kunnen merken en zijn snelheid daarnaar had kunnen regelen. subs. 20 dagen. Rekening hou- it de omstandigheden wilde de kantonrechter nog wel lager gaan in zijn vonnis. Hij bepaalde de boete op 90,maar voegde daar snel aan toe: „nu ben ik toch wel echt beneden het normale tarief". H. W. uit Biggekerke had al eer terecht gestaan, omdat hij op 15 nov. 1963 te s-Heer-Abtskerke met een personenauto een botsing zou hebben veroorzaakt door behandeling van de zaak. Nu werden getuigen gehoord. Uit de getuigenver klaringen kwam naar voren, dat de be stuurder van de uit de tegenovergestel de richting komende auto in gesprek was gewikkeld. Hierdoor zou er van snel rem men niet veel zijn gekomen. En dat was het voornaamste bezwaar, dat werd aan- evoerd door raadsman mr. F. idnaanse. Mr. Lebret. die de over een dijk voeren de smalle weg op zijn duimpje kende liet -ijn requisitoir het zwaartepunt val- op het niet behoorlijk uitwijken van W„ aie naar de mening van de officier de berm meer had kunnen benutten. En daar was de kantonrechter het mee eens. Mr. Kolkman ging echter niet akkoord met de gevorderde boete van 60,of tien dagen. Hij bepaalde de boete in verband met ae gedragingen van de tegenligger en de moeilijke toestand ter |tse op 20,subs. 4 dagen. Distels Tweehonderdvierenzestig vierkante meter reproductie-nieuws kan deze man (onze deskundige) u laten zien op de aanstaande Efficien cybeurs. Hij is er niet alleen, nog méér vakmensen staan hem terzijde. Trouwens, die 264m* zijn OZALIO tichldrukmachines voor industriële en adminislratieve toepassiagcK van 20 t/m 28 October ge- lichldrukmaterialen mei papleren, polyester en andere plastic dragers, heel ingericht tot stand no. FOTOGRAFISCHE REPROOUCTIE-APPARATUUR: ALOS universele repro- 78 van Atlas Delft oodat duclle-camera sHELIOPRINT snel-kopieerapparatuur: HELIOPRINT oltset- Q n °PQal kopieerapparaluur: ROBERTSON reproducllecamera's: SAHARA, een electro- alles aan de weet kunt lolograllsch bureau-kopieerapparaal: 02AS0L ollset-platen: alle voorkomen- komen over: n AGFA. OALCO. GEVAERT. KODAK ei de reproduclie-malerialen TYPON. MICROFILM: BELL 6 HOWELL complele mlcrolllm-inslallalie*. Lichtdrukmachines voor administratieve toepassingen: SYSTEMATIC, eet ;sleera-Hchldrukmachir lezer: PARAGON Rl MERCURIUSWEG 6-8 - TELEFOON 01730-31144 - DELFT N.C.R.V. FILMDE LOTGEVALLEN HAL1FAX-BEMANN1NG Op 31 augustus 1943, koningin nedag voor de Nederlanders in en buiten het door de Duitsers bezet gebied, 's avonds om pre cies tieneneenhalve minuut over acht steeg van het vliegveld Gravely in Engeland een „Hali- fax"-vliegtuig op. Dit viermo torige toestel met een beman ning van zeven man, onder commando van gezagvoerder Winfred Surtees van squadron 35 van de „Royal Air Force", was die avond padvinder voor een groep van ongeveer zeven honderd viermotorige bommen werpers die een aanval zouden ondernemen op Berlijn. Het was de 63e oorlogsvlucht van Surtees en zijn bemanning. Vele van die vluchten hadden over Nederland geleid en vaak waren ze daarbij over het IJsselmeer gekomen Op deze avond, ver voor de hoofd macht der circa zevenhonderd aan, ging het echter mis: omstreeks tien uur, terwijl de „Halifax" boven het IJsselmeer vloog, viel een Duitse nachtjager aan. De aanval kwam van onderen en de korte strijd werd in het voordeel van de Duitse JU 88 van de bassis Leeuwarden beslecht. De ..Halifax" was, naar de boek houding van de Duitse vlieger zijn 68ste slachtoffer, maar na de oorlog is de waarde van de voorheen opge geven ..vernietigde" vliegtuigen in twijfel getrokken. tig jaar na de bevrijding" is in de afgelopen weken met medewerking van de koninklijke luchtmacht een aantal opnamen gemaakt. In de door Jan van Hillo opgezette documen taire spelen de drie genoemde be manningsleden een rol. Er is ge filmd in Oost Flevoland, in Kuinre, in Kampen. Als gebruiker van gronden in de Kreek rakpolder te KiUand-Bath had P. J. II uit Hoogerheide verzuimd om deze grond van distels te zuiveren. Wel had hij een loonsproeier opdracht gegever om de hele zaak te besproeien maa'. daar hadden de distels zich kennelijk niets van aangetrokken. Dit kostte H. 10,subs. 2 dagen. De eis luidde I 15,subs. 3 dagen. De Vlissinger J. E. was parkeerzondaar in Middelburg. Dat 1 leverde hem conform de els een schade post van 5,op. Zijn stadgenoot F. R. was als ..leerling- scooterrijaer" buiten de door de politie vastgestelde route gekomen. Dat leverde hem"conform de eis van de officier een geldboete van 25,subs. 5 dagen op. P. J. de K. uit Vrouwenpolder hield on voldoende afstand van een voor hem rijdende auto. De wagen van De K. kwam hierdoor met de voorrijder in aanrijding. Een kort moment van onoplettendheid was er de oorzaak van. Mr. J. L. An- dreae, officier van justitie vorderde een geldboete van 30,—. Er werd conform gevonnist. De Vlissinger L. J. M. wilde in Middelburg een fout herstellen. Hij meende door het rode licht te zijn gere den op de Blauwe Dijk. Daarom vond hij het beter even achteruit terug te rijden. Hij kwam niet ver. Een achterop komende auto werd aangereden. Dit kwam M. woensdag op 20,- subs. 4 dagen te staan. W. uit Biggekerke had zo vooroverge bogen op zijn brommer gereden, dat hij een man met een vrouw met een bromfiets, die uit de tegenovergestel de richting kwamen, te laat opmerk te. Bij de aanrijding, die toen ont stond werden de ..tegenliggers" ge wond. De schade liep door de 400. Tot overmaat van ramp bleek de jon geman niet verzekerd te zijn. De eis luidde 35 en voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De kanton rechter bepaalde de geldboete op 30 De rest bleef hetzelfde. Voorts werd W. de verplichting opgelegd dat hij niet op zijn bromfiets mag stappen voor hij zich verzekerd heeft. In boomgaard Niet te houden (Van onze Haagse redactie) De Halifax was niet meer te houden, een deel kwam terecht in het IJssel meer een deel bij de dijk in de om geving van Kuinre. Drie van de ze ven man wisten zich te redden: de gezagvoerder Surtees, marconist Harry Perry en bomrichter George Wolley. De vier anderen vonden de dood. Zij zijn begraven te Kuinre. Naar een idee van de heer Bruin W. Noordam, regisseur bij de tele visie van de N.C.R.V., en als zijn produktie, zal onder regie van Jan van Hillo, eveneens van de televisie der N.C.R.V.. in het aan de nationale bevrijdingsdag gewijde N T S.-pro gramma van 5 "mei 1965 aandacht worden geschonken aan do vlucht van deze Halifax. Ter voorbereiding van dit onderdeel van dat programma getiteld „twin- Gezagvoerder Surtees kwam, nadat hij uit de „Halifax" was gesprongen, in een boomgaard onder Kuinre te- recht, ongelukkig genoeg voor hem Het voorjaar van 1964 is voor de ex- op enige honderden meters van een Port van een aantal landhouwproduk- post bezet met Duitsers. Hij was er ten minder gunstig geweest. Aldus be- op 1 september gauw bij, werd naar toogde de heer A. W. Biewenga, de Leeuwarden overgebracht, waar hij voorzitter van het landbouwschap, in de man ontmoette die hem had neer- een rede aan het begin van de giste ren in Den Haag gehouden openbare, vergadering van het schap. geschoten, en vandaar naar Amster- Bomrichter Wolley was aanvankelijk gelukkiger: hij "slaagde er in de Duitsers te ontlopen, zwierf voor zichtig door de streek, waagde zich in autobussen in z(jn Engelse uni form, was in Genemuiden. Volien- hove en Kampen. Hij stapte op de eerste september het station der N.S. te Kampen binnen, vroeg in zijn bes te Nederlands, „een enkele derde Eindhoven" en stapte in het treintje naar Zwolle. De stationspolitie te Zwolle had de Engelsman zo in de gaten en daarmee was voor hem ook de vrijheid afgelopen. Ook hij werd Vergeleken met h.-t eerste halfjaar van 1963, werd in de eerste zes maan den van 1964 voor 70 miljoen gulden minder geëxporteerd aan eieren, voor 13 miljoen gulden minder aan groen ten, voor 28 miljoen minder aan gra nen, voor 34 miljoen minder aan aardapelen en voor 53 miljoen minder aan boter, in totaal dus 198 miljoen gulden minder. De heer Biewenga wees erop, dat in het derde kwartaal deze export zich weliswaar heeft hersteld, doch niet voldoende om de gebruikelijke, hoge t Advertentie Amsterdam gebracht en daar 'bijdrage van de landbouw in de totale ontmoette hij op het station zyn ge-1 export van Nederland ten volle te zagvoerder. Samen zijn ze naar een handhaven. hetgeen moet worden be- ,ucM-|lreurd. omdat de zwaar delie.talre macht in Duitsland vervoerd - Waar de keizer te voet gaat mag best de koninklijke rol hangen die juist nu zo democratisch geprijsd is! Een vorstelijk, zacht, Zweeds comfort met m-e-e-r velletjes en nog v-e-e-l m-e-e-r zachtheid. De extra dikke King Size rol met vijfhonderd (500!) velletjes 58 cent. handelsbalans van Nederland t R hoging van de landbouwsector juist UnaergeaORen zo goed kan gebruiken. Dat de export in de eerste negen maanden van dit Üi^r,Sn„r,e""y ll n,'.et '"h-a1de!1 wat is tegengevallen, is mede te voor ^en periode van zes weken on Wljten' aldus de heer Biewenga. aar. der in Meppel, wist later door de li- het. fe.u dat ook °"ze afnemerslanden nies te komen en bereikte in Enge-zlchu,m een goede eigen produktie land zijn squadron. Prins Bernhard mochten verheugen heeft het gezelschap Engelsen en Nederlanders dat aan de voorberei- \I A ir» ding van de televisie-documentaire Is./x.iVl. UUUn 111 heeft medegewerkt, vorige week in In wil, rose, geel en groen verkrijgbaar. Zacht en héééél veel papier paleis Soestdyk ontvangen en zich uitvoerig op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen. Tijdens hun bezoek aan ons land wa ren de heren Surtees, Penny en Wol- Exloo en Anlo De Nederlandsehe Aardolie Maatschap pij gaat boren in Exloo (gemeente Odoorn) en Anlo. lev vergezeld van hun echtgenote. In het voorjaar heeft de N.A.M. hier al Alleen de heer Penny is nog in mili- enkele seisniografische boringen ver- taire dienst. Over enkele wekpn gaat richt. De resultaten hiervan zijn vermoe- hij naar Singapore waarheen hij is delijk van die aard, dat men nu tot ex- overgeplaatst. I ploratieboringen wil overgaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9