PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A.R.P. TREKT VAN LEER TEGEN V.V.D. Zeeland-boot Prinses Beatrix redt 14 bemanningsleden van Duits schip Zeeland kerngebied in het verbonden Europa DE HEER SMALLENBROEK: Door tegen R.E.M.-wet te stemmen heeft liberale fractie de parlementaire democratie geen dienst bewezen" „Dat moet niet weer gebeuren..." Tsjombe wordt in Cairo vastgehouden WINDHOOS TREFT DEEL MAASTRICHT Per Pegasusin een half uur van Hew York naar Tokio FABRIEK IN AMERIKA WIL RAKET BOUWEN VOOR PERSONENVERVOER Koninklijk bezoek aan de West Hoge rente Visie staatssecretaris dr. De Meijer 207e jaargang - no. 237 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN uirecnef var Wolstraat 68-60 2911 Zlerltaee de Velde, P. B. den Bc teL 2358 (b.g.g. red. ■ed tel 2425 ad ra. tel. 2 de Panter Hoofdredactie W. Leertouwer en O A. de Kok Abonnementsprijs 75 een 3647/3643». Middelburg: Markt 61 tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv 2375); Goes: Gr. v nr 32 ct, o ram Min p adv 4.80 tneer. raed 3 i tarief. Kleine adv. (ma*. 8 regels) per week, 9,75 per kw., fn Markt 2, tel. 6140 (b. g.g. red. 32 ct. p. regel min /1j60). franco per post 10.- p. kw. Losse nummer» 15 ct, Bureaus: Vllsslngen: 7853, adv, 6213»; Oostburg: tel. 2395; Temeusen: Arsenaalstraat 2. tel. .Brieven bur van dit blad' 25 ct meer. Giro 356300 P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 8 oktober '64 Classificeerders gediskwalificeerd (Van onze parlementaire redacteur) De antirevolutionaire fractievoorzitter in de Tweede Kamer, de heer Smallenbroek heeft gisteren bij de voortzetting van de algemene politieke en financiële beschouwingen over de rijksbegroting voor 1965 niet onder stoelen en banken gestoken, dat hij teleurgesteld is over de houding die de V.V.D in het R.E.M.-debat heeft aangenomen. Zij stemde tegen het wetsontwerp, dat de activiteiten van televisie-Noordzee onmogelijk wil maken op grond van juridische en grondwettelijke bezwaren. Dat was haar goed recht, maar dan bestaat er toch een niet gering verschil van mening tussen de V.V.D. - ministers met name minister Toxopeus, die aan binnenlandse zaken het nauwst bij de grond wet betrokken is en de liberale fractie, aldus de heer Smallenbroek, die het voor een regerings partij onjuist noemde als zij zich onduidelijk uitspreekt over een zo'n belangrijke zaak. Zij is zelfs onduidelijk geweest over het „inpikken" van een golflengte, die aan Nederland is toegewezen, zoals minister Scholten het heeft uitgedrukt. De V.V.D. had niet in de mist moe ten spreken, vond de antirevolu tionaire fractieleider. Het wetsont werp had alleen tot doel de rechts orde te handhaven. Door tegen te stemmen heeft de V.V.D. aan de parlementaire democratie geen dienst bewezen. De heer Smallen broek sloot zich aan bij de woorden van de christelijk-historische heer Beemink: „Dat moet niet weer ge beuren". Om nog even bij de radio en televisie te blijven: de heer Smallenbroek achtte het verkeerd, dat de schuld vnn dc on volkomenheden in het Nederlandse om roepbestel altijd hij de omroepverenigin gen wordt geiegd. De sehuld ligt by de overheid, die verzuimde met een goede wettelijke regeling te komen. Het om roepbestel is gebouwd op dezelfde struc tuur als het onderwijs in Nederland. Het. is een uiting van de vryheid in ons denken, van de eerbiediging van de geestelijke vrijheid. De heer Smallen broek had geen bezwaar tegen uitbrei ding van de zendmogelijkheden, maar dan naar wettelijke normen. Hij was tegen de Invoering van een kleurloos stelsel. De A.R.P. maakt van reclame in de te levisie geen principiële zaak. maar zrj is tegen reclame-televisie. Belastingverlaging De antirevolutionaire fractieleider vond, evenals verschillende andere kamerleden, dat de regering de ver hoging van de premie van de A.O.W. en een gedeeltelijke belastingverla ging had moeten combineren, dat wil zeggen: zij had de belastingverlaging althans voor een gedeelte. op 1 januari 1965 moeten laten ingaan, een verlangen, waarvoor zich later ook de heer Hermsen van de B.P. uitsprak. Dit zou een zekere compen satie hebben betekend voor de verho ging van de A.O.W.-premie. De heer Smallenbroek waarschuwde dat men de volksverzekering niet impopu lair moet maken. Hij vroeg, of een ver hoging van de inkomensgrens tot 12000,niet kan worden uitgesteld tot het tijdstip van de invoering van de belastingverlaging. Dat zou enige soe laas brengen. Het wegenfonds had zijn instemming maar hij was tegen tollen en het heffen van weggeld. In dit opzicht was er trou wens weinig verschil van mening tussen de afgevaardigden van verschillende fracties. In Goes is woensdag de eerste Ka tholieke Zeeuwse Middenstandsdag gehouden. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dr. J. F. de Meijer (links) hield daar een belangwekkende toe spraak over de plaats van Zeeland in het komende Europa. Naast hem hier in de grote zaal van het „Schuttershof" de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber. Foto P.Z.C Industrialisatie Wat het regionale industrialisatiebeleid betreft vestigde hij er de aandacht op, dat vooral Zeeland en de drie noordelij ke provincies grote bezwaren hebben te gen de wijzigingen die zijn voorgesteld. De termijn van vier jaar achtte hij te kort om tot een weloverwogen oordeel over de noodzaak van wijziging te ko men. Hij vroeg de regering het regio nale industrialisatiebeleid opnieuw te herzien. Thans is er onbehagen. De heer Smallenbroek hoopte op een bevredigen de oplossing. Sprekend over de lonen en prijzen hoop te hij gespaard te blijven voor een her- Egyptische politie heeft gisteren het gebouw van de Kongolese ambassade in Cairo afgezet. Zij oefent ook nog steeds toezicht uit op de toegangen tot het paleis van „El Oroeba", waar de Kongolese eerste minister Tsjom be thans vrijwel als gevangene ver blijf houdt, sinds hij dinsdag jl. in Cairo aankwam in een vergeefse po ging, om de conferentie van niet-ver- haling van 1956-1957 (de beruchte be- bonden landen bij te wonen, stedingsbeperking). Er behoort een goed overleg te bestaan tussen de over-Inmiddels heeft de Kongolese rege- heid en het georganiseerde bedrijf ale-1 ring ermede ingestemd de afzetting ven. Daaraan heeft nog al wat ontbro- van de Egyptische en de Algerijnse ken. ambassade in Leopoldstad op te hef- Ten aanzien van de ontwikkelingshulp ziet de overheid haar taak te klein, vond de heer Smallenbroek. HM verklaarde zich verder vóór het mo gelijk maken van een snellere doorstro ming uit de woningwetwoningen en vóór het verlenen van voorgang bij het verlenen van de rijksgoedkeuring aan hen, die voor zich zelf willen bouwen. (Zie slot pag. 3 kol. 5) ten. Deze was ingesteld omdat Tsjom be het paleis van „El Oroeba" niet mocht verlaten. Gemeld is dat de Egyptische rege ring Tsjombe heeft medegedeeld dat hij niet uit Cairo mag vertrekken, voordat de afzetting van de Egypti sche en de Algerijnse ambassade in Leopoldstad is beëindigd. Van Egyp tische officiële zijde wilde men geen commentaar op dit bericht geven. „MARIA ALTHOFF" OP NOORDZEE IN NOOD Droge kleren De sleepboot „Humber" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst heeft om kwart over zes gis teravond een sleepkabel over ge bracht aan boord van het Duitse schip „Maria Althoff", dat gister middag op de Noordzee, 50 mijl westzuid-west van IJmuiden in moeilijkheden geraakte. De Hum ber zou het schip met een snelheid van ongeveer drie mijl per uur naar Rotterdam slepen. De „Maria Althoff" maakt volgens de kapi tein van de Humber een slagzij van 25 tot 30 graden over bak boord. Omstreeks half vier gistermiddag meld de de „Maria Althoff" aan het kuststa- tion „Scheveningen Radio" dat het in nood verkeerde en dringend hulp nodig had. De lading van het 999 ton metende schip was gaan schuiven. Het schip maakte zware slagzij en de zee werd steeds ruwer. In de boten Toen de situatie onhoudbaar werd, gaf de kapitein bevel het schip te verlaten. Eerst werd de stuurboord- Elf mijnwerkers verongelukt Elf mijnwerkers zijn dinsdag bij de Rauramijn op 148 km ten noorden van Lima in Peru om het leven geko men, toen de autobus waarin ze ver voerd werden van 182 meter hoogte in een afgrond stortte. boot met negen man onder leiding van de tweede stuurman te water ge laten en niet lang daarna ging de rest van de bemanning in de bak boordboot. Alleen de kapitein zelf bleef nog even aan boord, maar al heel spoedig liet ook h(j zich langs een lijn in de tweede sloep zakken, waarbij hij een paar keer kopje on der ging. Intussen waren verscheidene schepen op weg naar de Maria Althoff. Een goed uur later manoeuvreerde kapitein Klaas Kikkert, afloskapitein van de Mij. Zee land, de Prinses Beatrix behoedzaam langs de eerste sloep. Via de zogenaam de „breakdoor", een deur in de scheeps wand, werden in tien minuten tijd de veertien man aan boord gehaald. Toen ging de telegraaf aan boord van de „Prinses Beatrix" weer op volle kracht vooruit. De „Prinses Beatrix" meerde gisteravond in Hoek van Holland af. Iwaar weer Kapitein Herald Wziontek vertelde ons aan boord van de „Prinses Bea trix", waar hy en zyn dertien metge zellen bijzonder goed verzorgd wa ren, het relaas van zijn ongelukkig avontuur. Het schip voer in slecht weer, windkracht zeven tot acht, mot vijf nieter lioge golven achterop. Te gen drie uur gistermiddag kwamen achter elkaar drie zeer zware golven over het achterschip. Direct daarop begon de Maria Althoff zwaar slagzij te maken over bakboord. Bij iedere golf die over kwam. werd deze slagzij sterker. Na goed een kwar tier worstelen om het schip in een guns tige positie te krijgen, werd het kapitein Zwiontek Wziontek duidelijk dat t meer aan was. geen redden Slechts één matroos heeft van het avon tuur lichte verwondingen overgehouden, Op de vraag wat de oorzaak van de plot seling optredende slagzij kon zijn, kon de kapitein geen antwoord geven. Het schip was goed geladen en gecontroleerd met 1500 ton graan De enig denkbare mogelijkheid is dat één van" de graan- schottén gebroken is. waardoor de la ding kon gaan schuiven. De veertien man zijn voorlopig in hotel America In Hoek van Holland onderge bracht en daar van andere kleren voor zien. De „Maria Althoff" is zeven jaar oud en eigendom van de rederij Hermann Alt hoff in Hamburg, die twee schepen be- Omstreeks half acht gisteravond is het Ravelijncomplex, een arbei derswijk in Maastricht, door een windhoos geteitsterd. Van de der tien woningen werd het dak afge rukt. Er zijn geen slachtoffers. De windhoos ging gepaard met hevige regenval, waardoor in de dakloze huizen grote waterschade is aangericht. De wethouder van openbare werken, de heer J. Bannink, was spoedig aanwezig, evenals de brandweer en de dienst open bare werken. Een aantal woningen zal ontruimd moeten worden. Het Oostduitse leger toonde voor het eerst deze nieuwe artilleriera ketten tijdens de parade op het Marx-Engelsplein in Oost-Berlijn - ter gelegenheid ion het IS-jarige bestaan van de Duitse Democra- tische Republiek" ftmitlijK Een Amerikaanse geleerde heeft gisteren onthuld, dat de „Dou glas "-vliegtuigfabrieken de vervaardiging overwegen van een ballistische raket voor het vervoer van passagiers door de ruim te op een maximumhoogte van 200 kilometer met een snelheid van 27.350 kilometer per uur. Het toestel zal 170 passagiers en een vracht van achttien ton kunnen vervoeren. De grote lijnen van het project, dat naar men hoopt in 1980 zal kunnen worden verwezenlijkt, werden gisteren uiteengezet door Phil Bono, die aan het hoofd staat van de afdeling raketten en ruimtevaart van ..Douglas". Met de nieuwe raket, die „Pegasus" zal heten, zouden de mensen zich achtmaal zo snel van het ene naar het andere punt op aarde kunnen ver plaatsen als met de snelste straaljager mogelijk zou zijn. Van New York zou men dan in een half uur naar Tokio kunnen vliegen en in minder dan veertig minuten naar Bombay. Een volledige reis om de wereld zou in anderhalf uur kunnen worden gemaakt. De stuwkracht van de draagraket van de klokvormige „Pegasus" zal on geveer de helft zijn van die van de „Saturnus-5". Tijdens het opstijgen en het dalen zullen de passagiers een druk te verwerken krijgen die niet ho ger is dan driemaal de zwaartekracht. De pers-chef van de Surinaamse minister-president, heeft gisteren bekendgemaakt, dat koningin Ju liana en prins Bernhard in oktober van het volgende jaar een bezoek zullen brengen aan Suriname. Het ligt in de bedoeling, dat dit bezoek zal samenvallen met de officiële inbedrijfstelling tan het water- krachtwerk te Afobaka. De Nederlandse vice-premier, mr. B. W. Biesheuvel, zal het koninklijk paar vergezellen. In februari 1965 zal prinses Beatrix Suriname bezoeken. De Surinaamse minister-president, de heer J. Pengel, heeft van de voorgeno men bezoeken mededeling gedaan, nadat hij gisteren op paleis Socstdijk zijn op wachting had gemaakt bij de koningin Tijdens het onderhoud, dat twee uren duurde, bleek, zeide hij, opnieuw de war me belangstelling van de vorstin voor de ontwikkeling van Suriname en de problemen, die zich daarbij voordoen. Een woordvoerder van de rijksvoorlich tingsdienst heeft bevestigd, dat de ko ningin en prins Bernhard het voornemen hebben, in het najaar van 1965 een offi cieel bezoek te brengen aan Suriname en de Nederlandse Antillen. Prinses Beatrix is voornemens in fe bruari van het volgende jaar eveneens een bezoek te brengen aan Suriname en de Nederlandse Antillen. Japan zal geen kernwapens maken De Japanse minister van defensie, Ju- nya Koizumi, heeft dinsdag in het Ja panse parlement verklaard, dat zelfs bij succesvolle eommunisti.sch-Chine9e kernproeven zijn land niet zal trachten kernwapens te ontwikkelen. „Kernwapens hebben van het begin af aan een effectieve beperking van de oorlog gevormd", aldus de minister. Minister Koizumi verklaarde voorts dat Japan zich zal blijven verlaten op het veiligheidsverdrag met de Verenigde Staten en dat Japan daarom geen be hoefte heeft aan eigen kernwapens. De minister verklaarde te geloven dat Rood-China reeds in 1950 met de ont wikkeling van een eigen kernwapen is begonnen. Naar traditionele maatstaven geme ten is de rentevoet in Nederland al enige tijd veel te hoog. Het >s juist, dat men in het omringende buitenland reeds verscheidene jaren dezelfde ho ge rentevoet kent, maar daarmee is die rentevoet nog niet acceptabel ge worden voor Nederland. De normale toestand in Nederland is dat de staat geld leent tegen om en de bij vier procent en dat men hypotheken op vast goed kan krijgen tegen om en de bij 4 pet. Uiteraard is daarbij enige speling mogelijk, omdat de wet van vraag en aanbod ook voor de geld markt geldt. Maar we mogen wel zeggen, dat de boven omschreven rentevoet jarenlang een goede richt lijn is geweest in het economisch le ven van Nederland en dat die rente voet ook psychologisch verantwoord was Zij paste in het Nederlandse volkskarakter, dat afkerig is van hoge rente. Het moet daarom betreurd worden, dal de Nederlandse minister van financiën thans een staatslening uit schrijft tegen een onnodig hoge rente. Terwijl de 5'i pet. staatslening van juli jl. op de beurs verhandeld werd tegen de koers van ruim 102, waaruit dus afgeleid kan worden dat de rente voet zich beneden de 5V» pet. bewoog, wil de minister thans 200 miljoen gul den lenen tegen voorwaarden, welke neerkomen op bijna 5 pet. rente (om precies te zijn 5.4 pet.). Hij ontketent daarmee een stormloop van beleggers op zijn nieuwe lening en hij geeft geheel onnodig een paar miljoen gulden teveel aan rente uit. Wij moeten de oorzaak zeker niet zoeken in de directe behoefte aan geld voor de schatkist. Die behoefte kan met groot geweest zijn, wan', er vloeit deze maanden veel belasting geld binnen. Aangenomen moet worden, dat de mi nister zich heeft laten vinden voor een monetair-conjuncturele operatie welke levendig toegejuicht wordt door allen, die voordeel hebben van een hoge rentevoet. Een operatie, die ten doel heeft het verlenen van goedkoop krediet af te remmen, investeringen te bemoeilij ken en de bedrijvigheid een ietsje te verminderen. Wy zijn geen bewonderaars van dit ministeriële ingrijpen. Een zo grof middel als de kunstmatige verhoging van de rentevoet, remt de kredietver lening en investeringen af in alle sec toren van het bedrijfsleven en dus ook in die sectoren waar men juist wel moest blijven investeren, omdat die investeringen voor ons volk van het grootste belang zijn. Een tweede be zwaar tegen de kunstmatige verho ging is, dat door deze verhoging bui tenlands kapitaal naar Nederland wordt getrokken, omdat het hier een hoog rendement kan behalen. In wer kelijkheid echter bestaat er geen be hoefte aan dat buitenlandse kapitaal. Het zit er in, dat de minister voort gaande op het pad van de kunstma tig hoge rente straks dus ook nog maatregelen zal moeten nemen om dat (ongewenste) buitenlandse kapi taal af te schrikken en dat hij daar mee weer nieuwe vertekeningen in het economisch beeld van Nederland moet veroorzaken. Dat alles doet de minister dan omdat hij via zijn geld politiek aanstuurt op enige ontspan ning in de economie. Ontspanning betekent in dit geval voornamelijk enige vermindering van de bedrijvigheid en van de vraag naar arbeidskrachten. Dat die ontspanning nuttig kan zijn, lijdt geen twijfel. Maar het geknutsel met de te hoge rentevoet heelt zoveel onaangename bij-effecten, dat het beetje ontspan ning veel van haar waarde verliest. Op volkomen natuurlijke wijze be woog de rentevoet in Nederland zich in dalende lijn. Die daling bete kende een sanering, want net geld was naar Nederlandse begripper. veel te duur. Thans houdt de minister de sanering tegen. Wij vragen ons af hoelang hij die politiek kan volhouden. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid dr. J. F. de Meijer, heeft op de woensdag in hotel „de Korenbeurs" te Goes gehouden katholieke Zeeuwse Middenstandsdag als zijn mening uitgesproken, dat er behoefte is aan een Zeeuwse Stuwgroep van leidende persoonlijkheden uit scheepvaart, handel en industrie, uit landbouw en middenstand, „die de overheid terzijde zou moeten staan met morele en materiële hulp, de propaganda wakker hou den en Zeeland moet helpen op stuwen naar zijn grote toekomst". Over die toekomst was dr. De Meijer zelf een Zeeuw van ge boorte optimistisch gestemd. Hij voorzag dat Zeeland, na eeuwenlang een onderling ver deeld, geïsoleerd stuk Nederland geweest te zijn, een kerngebied in het verbonden Europa zal worden. Als wenselijke maatregelen om .aan de verwachte ontwikkeling de ge wenste leiding en omgeving te bie den, noemde de staatssecretaris: Een verdere uitbouw van de na tuurlijke havengebieden, Vlissin- gen-Oost, de kanaalzone Gent Terneuzen en de buitenhaven van Terneuzen. Rede op katholieke middenstandsdag te Goes In de richting, zoals in het plan- Reimerswaal gesteld, zal moeten worden voortgewerkt, omdat de nieuwe Antwerpen-Schelde-Rijnver binding in bedoeld gebied de moge lijkheid voor haven en industrie schept, die in samenwerking tus sen Zeeland en Brabant gereali seerd moet worden. Verdere ontwikkeling van het spoornet. De gedachte van een spoorlijn over de Deltadammen, onder de Schelde naar het Engelse kanaal, opent perspectieven. Zee land moet die gedachte levend hou den, vindt dr. De Meiier. Gewerkt moet worden aan verbe tering van het spoornet in Zeeuwsch-Vlaanderen. De staats secretaris opperde dat wellicht ook zijn idee van de lijn Hulst-Perkpol- der met spoor-ferry naar Zuid-Be veland werkelijkheid kan worden. Bete- nog zou volgens hem zijn de 2' elijke Schelde-oever te dur ven zien als een toekomstige her-I haling van de zuidelijke Nieuwe Waterweg, en dit gebied door spoor- en autolunncl aansluiting te geven op het oostelijke achterland. Zeeland moet ook vierbaanswegen krijgen. Zeeland moet een vliegveld voor het z.g. kleine verkeer krijgen. Les voor Zeeland Voor de uitbouw van de buitenhaven an Terneuzen zei dr. De Meijer nog. dat het z.i. nuttig zal zijn. dat tij dig concrete plannen worden voorbe reid. Hij zei hier uit ervaring :e spre ken, omdat hij betrokken was bij het ontstaan van de Europoort in Rotter-1 dam. De mogelijkheid van een staal-j! Ibedrijf, zoals hij die Rotterdam pre-l' senteerde, gaf de stoot tot realisering j van de slechts in het klein op papier aanwezige haven aan de mond van de Nieuwe Waterweg. Toen dit plan' openbaar werd. herleefden andere, wensen en sloten nieuwe projecten; 'zich daarbij aan. Op basis van deze, mogelijkheden die nog niet alle gerea-i jliseerd zijn, greep Rotterdam de kans; om het gigantische project uit te voe ren. Zeeland kan van dit voorbeeld le-1 ren. zo meende de staatssecretaris. I' Dr De Meijer die gistermiddag sprak onder de titel „Een visie op de toe komst van Zeeland in het komende Europa", begon zijn rede met een te- rugbLik op het verleden. Hij consta teerde dat Zeeland niet meekwam in de ontwikkeling en de gaven van vele zijner zonen en dochters niet kon be nutten. Voordat Zeeland als probleem gebied werd aangewezen, nam de werkgelegenheid jaarlijks af. Het in wonertal liep relatief terug en heti geboorteoverschot verliet grotendeels de provincie. Ook tot de vele versprei-1 de Zeeuwen, waarvoor „thuis" geen toekomst was, richtte de staatssecre- (Zie slot pag. 2 kol. 6) BEATLES IN DE OPERATIEZAAL Do operatiezaal van de kinderaf deling van het Whittington zieken huis in Londen is minder antïseep- tiseh van aanzien gemaakt door grote afbeeldingen van de Beatles op de muren. „Het doet het uitstekend", zei ad ministrateur D. J. McCarthy, „wanneer de kinderen binnenge rold worden, vragen we hen welke Beatle hun favoriet is. of ze de ma nier van zingen van de Beatles leuk vinden enz. We zien graag dat ze in de juiste stemming ko men. Ten slotte is geen enkel kind happig op een operatie". McCarthy zei niets te weten van berichten als zouden verpleegsters een beroep hebben gedaan op Beatle Ringo Starr om zijn aman delen te laten pellen als voorbeeld voor andere kinderen die daar wei nig voor voelen. Hét Beatle-element is in het Whit- tington ziekenhuis overigens een facet van een ontwikkeling die al langer gaande is om de afdeling der 56 kinderbedden plezieriger te maken. Poppen op de muren zijn aan de Beatles voorafgegaan. Dit alles maakt deel uit van ons streven om het ziekenhuis een menselijker aanzien te geven, al dus McCarthy, „we laten de kinde ren zelfs hun teddyberen mee in bed nemen". Het ziekenhuis is genoemd naar Dick Whittington. een arme jon gen die. volgens de legende, aan de rand van de weg op tien mijl van Londen gezeten, de stads klokken hoorde luiden; ..rise again, Dick Whittington. thrice lord mayor of London town" Whittington is inderdaad drie keer lord mayor van Londen geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1