TRflITflL2 Aanleg rijksweg Nieuwland-Vlissingen op gang DJ. van der Have bouwt in Kapelle „toren" voor zaaigranenverwerking G.S. stellen voor om de N.V.Zegam op te richten BILT Palen geslagen voor complex met een jaarcapaciteit van 4000 ton KATHOLIEKE MIDDENSTANDSDAG BEWIJS VAN SAMENWERKING ALMANAK TEGEL „ZIELEVOGEL" GEVONDEN éii V.V.D.-kamer- centrale vergaderde in Goes droog haar? VITO 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 6 OKTOBER 1964 MMiee; IllFASE KIJKSWEG NO 56 QEjSïliTE NiEUWUND - VUSSIHOSM KADETTEN KWEEKSCHOOL LEGER DES HEILS KOMEN NAAR ZEELAND Allo kadetten van de kweekschool voor hclls-officleren van het Leger des Heils uit Amstelveen komen het a.s. weekeinde met hun officieren voor het eerst Zeeland: naar Vlissingen. Het gezelschap van de William Boothkweekschool, to taal vjjftlg personen, zal vanaf zaterdag morgen meewerken aan de apotheose van een evangeliesatiecampagne, uitgaande an het Leger des Heils In Vlissingen. De campagne, getiteld „Is dit uw leven?" wordt gevoerd in Souburg en in Vlis singen. Majoor H. Pauwels. hoofd van de William Boothkweekschool. zal de leiding hebben van de diensten, die in het kader van deze campagne zijn geor ganiseerd. De assistentie van de kweekscholieren betekont voor hen een deel van de prak tijkervaring, die behoort bij hun één jarige opleiding aan de kweekschool. De evangeliesatiecampagne begon met de •spreiding van een aantal folders, •at gevolj i wordt Sinds maandag staan er bij Vlissingen en Nieuiyland twee grote borden. De tekst maakt direct duidelijk waar het om gaat: ..Aanleg le fase rijksweg no 58. Gedeelte lijk Nieuwland-Vlissingen". De twee bor den, de een op de parallelweg van de rijks weg bij Nieuwland, de ander langs de Ou de Vlissingseweg, vlak bij het kantoor van de rijkswaterstaat in Vlissingen, geven de begrenzing aan van het gebied waarin de nieuwe rijksweg Nieuwland-Vlissingen zal worden aangelegd. De aanleg van de weg zal onder directie van rijkswaterstaat arrondissement Goes worden uitgevoerd door het aannemings bedrijf E. Blok te Rotterdam. Deze firma kwam bij de aanbesteding als laagste in- schrijfster uit de bus met een bedrag van 5.175.000. Overigens zijn de twee borden niet de eer ste tekenen, die tonen dat er aan dit ge deelte van de rijksweg wordt gewerkt. In Souburg, in de buurt van de watertoren, is men namelijk reeds enige tijd aan het werk. Daar is een bouwput gemaakt voor een duiker, waarvan reeds een deel gereed is. Verder is men tussen Souburg en de Sloeweg bezig aan de bouw van een brug. Op de foto: het plaatsen van het bord bij Nieuwland. (Foto P.Z.C.) Programma bezoek gemeentebestuur van Rotterdam Het bezoek van het gemeentebestuur van Rotterdam op 7 oktober aan de provincie Zeeland begint 's morgens om half elf met een ontvangst op de provinciale griffie, waarna een* be spreking volgt. Om kwart over twaalf maken de gasten een vaartocht met één van de provinciale veerboten naar de haven Vlissingen-Oost. Tegen twee uur meert de boot af in Vlissingen, vanwaar het gezelschap via Veere en de Veerse-Gatdam een tocht maakt naar de Oosterscheldebrug. Het Rot terdamse gemeentebestuur brengt dan een kort bezoek aan het voorlichtings centrum en aan de in aanbouw zijnde, brug zeil Om half vijf vindt een korte afscheidsbijeenkomst plaats in „De Korenbeurs" in Goes. Reddingsboot trok garnalenkotter vlot De reddingsboot „President Jan Leis" heeft zaterdag de Arn. 50 vlotgetrok- ken. Deze garnalenkotter van schip per De Gruijter was vorige week maan dag voor Scharendijke bij de Koepel aan de grond gelopen door de lage waterstand en ae oostenwind. Omdat het schip niet in een gevaarlijke situatie verkeerde besloot de schipper te wach ten tot hoog water. Maar door de „luie tijden" en ae aanhoudende oostenwind zitten, waarbij werd geproviandeerd vanaf de wal van Scharendijke. De te hulp gekomen reddingsboot „Prinses Marijke" uit Ouddorp was het niet gelukt de Arn. 50 vlot te krijgen. BIJNA VOLAUTOMATISCH BEDRIJF... het Leger des Heils besloten met drie openluchtsamenkom sten en twee evangelisatieavonden. De openluchtsamenkomsten zijn zaterdag en zondag op de Zeilmarkt te Vlissïn- Jen (om vier uur) en zondagmiddag om rie uur op het Oranjeplein in Souburg. Zaterdagavond om acht uur is in het gereformeerde kerkgebouw te Vlissin gen een samenkomst. Een dergelijke bijeenkomst is er ook zondagavond om zeven uur ln dit kerk gebouw. Verhoor in surséance van betaling van N.V. Meijerink Het verhoor in de surséance van be taling, verleend aan de N.V. Verenig de Nederlandse Textielbedrijven J. W. Meijerink en Co. te Winterswijk zal niet plaatsvinden op 13 oktober, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, maar op 2 februari 1965. Bewind voerder is mr. G. J. van Frankenhuij- zen uit Deventer. Het textielbedrijf Meijerink had een nevenvestiging in' Vogelwaarde. Inbraak in Aardenburg Zondagavond is ingebroken in de wo ning van de heer J. op de Markt te Aardenburg. De bewoners waren afwe zig. Ook bi] de ouders van de heer J., die naast hem wonen is een poging tot inbraak gedaan. Bij de laatsten is niets vermist. Bij de heer J. zijn sieraden en klein geldbedrag gestolen. HOOG boven de boomgaarden bij de dorpskern van Kapelle zal vol gend jaar een kapitaal, modern gemechaniseerd zaaizaadverwerkings bedrijf torenen met een jaarcapaciteit van 4000 ton. Het koninklijk kweekbedrijf en zaadhandel D. J. van der Have N.V. slaat er 81 hei palen voor en heeft de eerste steen inmiddels gelegd. Niet meer dan vier gekwalificeerde arbeidskrachten zullen dit voor Nederland revo lutionaire zaaigranen-produktiebedrijf straks „draaiende" houden: op de vorkheftruck en aan een groot, overzichtelijk bedieningspaneel. In nauwe samenwerking tussen telers en bedrijf zullen in dit bedrijfs- complex kosten 1,6 miljoen hier nog alleen maar los gestorte produkten worden aangevoerd. gevoerd en de nieuwe ontwikkelingen er steeds meer gemeengoed worden, ziet men overal een uitbreiding van de zaai- zadenaankoop. De eonsumptiegranen, in hoog tempo met combines geoogst, zijn niet meer geschikt om gezaaid te worden, ook al vanwege de grote on kruidbezetting en vermenging die erbij optreedt. Vanzelfsprekend^ verloopt de mechanisatie in de sector van het zaai zaad minder snel dan in die van de eonsumptiegranen. De hoeveelheden zijn kleiner, de investeringen wegen er zwaarder, de eisen van verwerkinr Met deze verrassende bouwactivi teit op het terrein van het wereld bekende zaaizadenbedrjjf D. J. van van der Have N.V. wordt de weg naar een totale mechanisatie ge baand. Wat hier van de grond komt is op deze grote schaal honderd pro cent nieuw en naar de meest recent uitgeknobbelde technieken op de ver werking van zaaigranen. Omdat op de landbouwbedrijven de me chanisatie hier en daar al ver is door- Op 7 o\tober in Goes Plaats innemen in Zeeuwse beleid De Zeeuwse middenstanders zijn bezig een eenheid te vormen, die in vergelij king met andere provincies nog uniek is in heel Nederland. Deze ontwikkeling nog slechts kort aan de gang, vindt morgen haar eerste feitelijke resultaat in de Katholieke Zeeuwse Middenstands dag, die in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden zal worden. Al is de naam, die voor de dag gekozen is. mis schien wat bedriegclijk, in de eerste plaats komt „Middenstand", dan „Zeeuws" en dan pas „Katholiek", zoals de organisatoren van de dag, het be- een federatie konden gaan samenwer ken heeft daarnaast geleid tot een gro tere samenwerking met de andere mid denstandslichamen. Men verwacht dat op niet al te lange termijn de gehele zelfstandige middenstand in het Zeeuwse beleid een plaats kan gaan innemen. Men wijt het namelijk aan de ge brekkige organisatie van de midden standers, dat vaak de belangen van deze groep moeten wijken voor de belangen van anderen. Zowel op lan delijk als op provinciaal terrein wist men geen voorbeelden te noemen, waarin bij een meningsverschil de belangen van de middenstand preva leerden. ten er veel hoger worden gesteld. Het Bevelandse bedrijf van Van der Have heeft evenwel met twee andere bedrijven een gespecialiseerde rassen- sortiment in de granensector ontwik keld. Voor de verwerking van deze ori ginele en eerste nabouw zaaigranen wordt nu dit schonings- en opslagbe- drijf naast de oude gebouwen neerge zet. Ook de zich voortdurend uitbreiden de zaaizaadomzet als gevolg van het vergrote tarweareaal en de groeiende omzet in suikerbietenzaad hebben er de stoot toe gegeven. stuur i de Katholieke Zeeuwse mid- concretiseren, men wil de problemen denstandsfederatie, maandagmiddag op wat beter aanpakken dan tot nog toe al- een in de „Korenbeurs" gehouden pers- tijd het geval is geweest. En het is dan conferentie uiteenzette. Het feit dat ongeveer een half jaar ge leden de Bredase Zeeuwsch-Vlaande- ren) en Interdiocesane (rest van Zee- Een van de redenen, waarom de dag ge land) katholieke middenstandsbonden in houden wordt in Goes dat met zijn middcnstandscentrale een lichtend voor- Zeeuwse Geit Een trieste zaak vandaag, want uitgerekend op dierendag, jongst leden zondag, is te Sluiskil een jonge geit ontvreemd. Dat neemt men althans aan omwonenden hebben zondagmorgen om half elf een ongeveer achtjarige jongen zich als een ijlbode door het dorp zien spoeden met achter zich, aan een touw, een tegenstribbelende geit. Het dier hield zich op in een oudi auto, die geparkeerd stond in de polder tussen Sluiskil en Spui. Een legale verblijfplaats: de ei genaar had de auto geheel als on derkomen voor de geit ingericht Uit Terneuzen meldt men nog. ,J)e politie verzoekt een ieder, du inlichtingen kan verschaffen du kunnen leiden tot opsporing vai de geit zich in verbinding te stel len met het bureau te Terneuze> telefoon 01150-2100." van de Goese Katholieke Middenstands vereniging, waarvan de viering voor de deur staat. Het programma vermeldt als hoofd punt een inleiding van de uit Ter- neuzen afkomstige staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. J. F. G. M. de Meijer, ovei het onderwerp „Een visie op de toe komst van Zeeland in het komende Europa". Bovendien zal de voorzit ter van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond, de heer J. B. A. Hurkmans, een toespraak houden, aansluitend op actuele problemen en ontwikkelingen. Verdere sprekers zijn de voorzitter zitter van de commissie Zuid-West Ne derland van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond, drs. W. L. A. Locke- feer, en de voorzitter van de Goese Ka tholieke Middenstandsvereniging, dc heer J. H Roose. De organisatoren heb ben uitnodigingen doen uitgaan naar on der meer een aantal Kamerleden, ge specialiseerd op het middenstandsvlak, dc bisschop van Breda, de commissaris van de koningin in Zeeland, het college van Gedeputeerde Staten, alle Zeeuwse burgemeesters en wethouders en verte genwoordigers van de zusterorganisa ties Van de zijde van radio en télevisie is ook reeds belangstelling getoond voor het Initiatief van de middenstan ders. T opklasse Zeeland teelt zaaizaad in de De natuurlijke klimatologische ligging heeft deze provincie en de rest van het zuidwestelijk kleigebied een duide lijke voorsprong gegeven. Bovendien is ~iroduktle ervan steeds meer specia- nwerk geworden. De telersbedrljven moeten bijvoorbeeld absoluut vrij zijn van het onkruid wolde haver. Er wor den hoge eisen gesteld aan het voorko men van vermenging met andere ras sen of gewassen. D. ,J. van der Have N.V. heeft bij dit alles ccn duidelijke stem in het kapittel. Maar liet bedrijf zag ook. dat het ruim 5% ton gaat kosten. Machine park en hydraulisch-pneumatische in richting zullen daarvan echter een veel voud zijn. Het verwerkings- en schoningsbedrijf zal een uurcapaciteit van 80 ton kun nen bereiken. Daar waren vroeger wel twintig werknemers voor nodig. Nu zullen er zoals gezegd in net ge bouw niet meer dan vier te vinden zijn. De wagens rijden met twee tegelijk de ontvangsthal binnen, waar ze boven g'ote putten op roosters komen te staan, e losgestorte vrachten worden gelost en in een kwartier tijd voorgeschoond. van overdracht van het produkt is zoals de tekening laat zien een laag- bouwgedeelte met kantoren en elektri sche installaties gedacht. Pneumatisch worden de zaaigranen als een soort ko lom naar en in de hoogbouw, de toren van 23 meter gestuwd om een voorreini ging en schoning te ondergaan. Het produkt doorloopt zo vier verdiepingen om aan het eind in kisten van twee ton te stromen, die het via de vorkheftruck in een lange opslagloods zetten. Vier hoog kunnen ae kisten daar staan op een oppervlakte van 1500 vierkante me ter. Wat zich in de toren afspeelt wordt met knoppen en handles op een bedie ningspaneel geregeld. Het is de bedoeling dat het verwer kingsbedrijf in Kapelle voor de oogst van 1965 kan functioneren. D. J. van der Have N.V. zal het ook kunnen gebruiken om suikerbietenzaad te schonen. In de dan te ontruimen ou de gebouwen zal de graszaadverwer- king nog kunnen worden uitgebreid. Katholieke Koorschool zong in Vlissingen Het jongenskoor van de Stichting Zeeuwse Katholieke Koorschool uit Goes heeft zaterdagavond in het „Schelde- kwartier" te Missingen een propaganda- concert verzorgd voor de Federatie van Zangverenigingen te Missingen. On danks het feit, dat men 's middags in Vlissingen nog met behulp van een ge luidswagen en foiders reclame had ge maakt voor dit concert, was de /.aal in het ScheWlelcwartier slechts matig be/.et. Onder de aanwezigen waren burgemees ter mr. B. Kolff en wethouder Poppe. De heer J. Woltema, voorzitter van de Federatie van Zangverenigingen in Vlis singen, sprak een inleidend woord, waar na de heer Veenstra penningmeester van de landelijke Federatie van Zangvereni gingen. een kort propagandawoord sprak. Bij deze federatie zijn aangesloten ..De Volksstem". „Jong Leven". „D.O.U." op het opvangen van snel aangevoerde j Het jongenskoor stond zoals gewoonlijk produkten. onder leiding van de heer E. Heijbiok. Twee jaar geleden werden de plannen De ruim veertig jongens brachten een voor wat nu in fundament groeit naar (zeer gevarieerd programma dat onder Den Haag gestuurd. Het architectenbu- j meer bestond uit Gregoriaans, volks- Steen Tuinhof te Vlissingen had liedjes een negrospiritual en liederen uitworpen. Thans maakt het aanne- uit opera's. De heer Heijbiok begeleidde mersbedrjjf De Miujnck en Petri te de jongens vaak aan de piano, speciaal Vlissingen het. gebouwencomplex wer- ^ii de soli kelijkheid. i 1 met aanbieden gevolgd xiidkreet, het bekende evangelisatie- aa van hi (Vervolg van pag. 1) van gasbedrijven, dat in samenwerking met het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Nederlandse gemeenten op verzoek van G.S. een rapport heeft uitgebracht over de toekomstige aardgasvoorziening in Zeeland, verwacht dat dit aantal aan sluitingen op 1 januari 1970 gestegen zal zijn tot 38.295, ongeveer 92 procent van het aantal aanslultbare percelen (41.830). Het aantal aansluitbare percelen in de thans nog gasloze gebieden wordt op 1 januari 1970 geraamd op 28.350, waarvan naar verwacht wordt op die datum 80 procent of 22.072 per celen daadwerkelijk ln (le gas- voorz,iening betrokken zullen zijn. Van de totaal 70.380 aanslultbare percelen in het gehele verzorgingsge bied zullen er in 1970 dus 60.967 (of ongeveer 87 procent) gas ontvangen. Voor de gehele provincie wordt het aantal aansluitbare percelen geschat op 87.860, waarvan er 77.273 aange sloten zullen worden. 40 miljoen Op 1 januari 1970 zal naar schatting rond 40 miljoen gulden in het nieuwe bedrijf geïnvesteerd zijn, dat is 650, per aansluiting. Hiervan heeft 24 mil joen gulden betrekking op investeringen in het te ontsluiten gebied; de resterende 16 miljoen gulden op het huidige verzor gingsgebied, inclusief de overneemsom- men van de bestaande bedrijven, maar zonder de eventueel te betalen vergoedin gen voor het gemis aan inkomsten door de overdracht van de gasbedrijven. In de investeringen zijn voorts begrepen de kosten van omschakeling op ile dis tributie van aardgas in het huidige gas- gebied, die geraamd worden op 8.152.000. De vergoeding van 50, die de Gasunie per aansluiting geeft en die geraamd wordt op een totaal 1.670.000, kan hierop zonodig in i dering worden gebracht. Overigens zjjn G.S. van mening, dat deze bijdrage niet beperkt mag blijven tot de reeds bestaan de, maar dat deze ook gegeven zal moe ten worden voor de nieuwe aansluitin gen. Op landelijk niveau zyn hierover onderhandelingen aan de gang. V eronderstellingen Gedurende de eerste jaren zal de N.V. vermoedelijk met verlies werken, maar het Gasinstituut verwacht, dat in 1970 een sluitende exploitatie verkregen zal kunnen worden. Bij het opstellen van de exploitatiebegroting is behalve van de geschatte aansluitingen ook uitgegaan van de volgende veronderstellingen: A: Do tarieven, die na overleg met de Gasunie door de S.R.O.G. z(jn gead viseerd, worden Ingevoerd. Deze tarieven zijn: bij een jaarverbruik tot 300 kubieke meter 25 cent per ku bieke meter met een vastrecht van 12 per jaar; bij 300-600 kubieke meter 20 cent en 27 vastrecht; bij 600-2100 kubie ke meter 10 cent en 87 vastrecht; en bij 2100-100.000 kubieke meter 9 cent en ƒ108 vastrecht. Voor de laagste groep verbruikers zou de overschakeling van buta- op aardgas (de butagasprijs ligt 60 procent hoger dan de aardgasprljs) een zeer belangrijke kostenverlaging be tekenen. B: Per aansluiting zal In 1970, gas voor ruimteverwarming en voor indus triële doeleinden niet meegerekend, gemiddeld 311 kubieke nieter gas worden afgenomen (mét ruimtever warming 611 kubieke meter). C: De ruimteverwarming zal zich zoda nig uitbreiden, dat in 1970 twintig procent van het aantnl verbruikers (12.350) gemiddeld 1500 kubieke me ter gas per jaar zullen afnemen. Industrieën Geef uw lievelingsvogel het beste: P^Juis verpakte vogelvoedersI spiritistische mededelingen, ,.0ongeschon- overgegane geesten, hun eigen begrafe- den tegel gevonden waarop de „zielevo- nis zouden hebben bijgewoond, gel" staat afgebeeld waarschijnlijk op Het eigenaardige is dat dc man een het ogenblik dat hjj een stervende, of soort bal in zijn vogelbek heeft en üe de ziel van een reeds gestorvene, op-1 vogel een voorwerp opzuigt dat op een haalt. 'halve maan lijkt. Desgevraagd verklaar- Ide de schrijver van net boek „Het te- itl kïïï K**1 terievInE en het raad- vormingen heeft ondergaan hljheelt^, van het a„„c]saksische nmenkijtje". reeds een vogelbek en de handen eindi- d„ hp„_ p t." Tcarwprok rini dit een f "hdke\t4tt«ndr!ïkttêni'ïn!.eont1 voontelllni aou kunnen zhn van zon en de buik verregaande tekenen van ont-maan een svmhnol van dood en herle- 5i^L"ft^trtÏÏftH7 1° pre-ehrütelUko godadicnatcn "I voorkwam. Een andere zien.wljze la dat de bal mogelijk de laatste adem- voomtelllntr dat de ziel noc versehelden voorstelt "dieJ door de ZielcVOgel wordt ingezogen. werd uitgediept, kwamen meerdere stukken van soortgelijke tegels, maar met andere voorstellingen te voorschijn. Er was echter niets van te maken. Wel werd een grafkeldertje ontdekt, waarin eveneens de zielevogel voorkomt. Het is een prachtige grafschildering van Maria met kindeke Jezus. Maria houdt ln de rechterhani: d< rietstok. symbool Zo zal over een klein jaar het mo derne, bijna volautomatische ver werkingsbedrijf voor zaaizaden van D. J, van der Have N.V. te Kapelle- Biezelinge er uitzien. Geef uw lievelingsvogel het beste: lüjS verpakte vogel voeders 1 ninklijke macht in voorchristelijke reli gies, waarop de fleur-de-lis, de lis, sym bool van macht over leven en dood en daarboven op een lange stok, geschil derd met beenderzwart, de zielevogel die zo'n 2500 v.C. de stervende „in ont vangst" nam. Uit de „fleur-de-lis" ont wikkelde zich de koningslelie. De Franse koning Philips II (1165-1223) was de eerste die de „lelie" in zijn wapen had. GOES MEISJE WON IN TEKENWEDSTRIJD FIETS Een 6-jarig Goes meisje heeft één van de vijfentwintig eerste prijzen gewonnen in een kleur- teken- en plakwcdstrijd van de firma H. J. Heinz N.V. uit Eist, Evelien Cornet uit de Ganzestad was één van de zesduizend deelnemertjes, wier inzendingen tot het beste behoorden. Zij won er een fiets mee. Haar bijdrage bestond uit een vakantiefragment naar eigen ontwerp. D: Het industrieel gebruik wordt ge raamd op 6.690.000 kubieke meter. Hierbij is, op grond van door het Gasinstituut uitgevoerde verkennin gen aangenomen, dat alle indus trieën, die noch zware olie noch gas gebruiken, zich zullen aansluiten. Met de Industrie, die momenteel zware olie verbruikt (potentieel! ver bruik 43.490.000 kubieke meter) Is geen rekening gehouden. Het Gasinstituut en het centraal bureau komen in hun rapport tot de conclusie, dat het gezien de exploitatie-uitkom sten van het grootste belang Is de gasvoorzlening van het bestaande en het nog te ontsluiten gebied, samen te voe gen in een Intercommunaal bedrijf. G.S. kunnen deze conclusie volledig onder schrijven. Na de oprichting van het nieuwe bedrijf zal de huidige G.M.Z. geliquideerd kun nen worden. Met betrekking tot deze li quidatie heeft het centraal bureau een rapport uitgebracht, waaruit blijkt, dat de daarin gestoken kapitalen volledig aan de deelnemers zullen kunnen worden terugbetaald. Voor de ontbinding van de N.V. is een met volstrekte meerderheid te nemen besluit van de aandeelhouders vergadering nodig. De Kamercentrale Middelburg van de V.V.D. heeft zaterdagmiddag in Goes een huishoudelijke vergadering gehou den. Aan het begin van die goed bezochte bijeenkomst in de „Prins van Oranje" gaf de voorzitter, dr. ir. C. W. C. van Beekom, een overzicht van de nationale politieke situatie van dit ogenblik. Hij haalde daarbij een aantal actuele zaken naar voren en schetste in forse lijnen het standpunt van de V.V.D. in die kwes ties. In zijn openingswoord stond de voorzitter ook stil bij het overlijden van de heer P. L. Vis uit Haamstede, wet houder van de gemeente Westerschou- wen en bestuurslid van de V.V.D.-kamer- kring, die voor de politieke zaak in Zee land een voorname rol heeft gespeeld. Meegedeeld werd dat in de vacature Vis twee bestuursleden namens de staten- centrale zijn gekozen, te weten de heren C. J. Coumou uit Zierikzee en ir. W. Landheer uit Missingen. De heren G. A. Haringman te Kloetinge en P. H. A. Polderman te Kruininges, beiden periodiek aan de buurt van af treden, werden in het bestuur herkozen. Mevr. Vriesman uit Middelburg werd herkozen als vertegenwoordigster van de Adviesraad Stichting organisaties vrouwen in de V.V.D. en als haar plaats vervangster mevrouw Bonthuis uit Mid delburg. Kampioenendag en tentoonstelling duiven in Lewedorp De postduivenvereniging de „Post duif" heeft besloten om haar jaarlijk se kampioensdag en tentoonstelling te gaan splitsen. Deze werden namelijk voorgaande jaren in een dag gehou den. Nu zal op 14 november een gro te kampioensdag worden gehouden in zaal v. d. Dries. Deze kampioenendag zal enig zijn in geheel Zeeland, en zal dan ook open staan voor elke dui- venkampioen. Alle vijf eerste prijs winnaars van elke vlucht 1964 van het concours van de bond Zuid-Beveland hebben een uitnodiging ontvangen om hun duif of duiven ten toon te stel len. De datum van de jaarlijkse ten toonstelling voor Lewedorp is gesteld op 9 januari 1965. msmtms&ssst&sisasEgsss wassen met Een produkt van l'Oréal de Paria VERWACHT. TOENEMENDE BEWOLKING In de ochtend nog mist of lage wolken. In het oosten flinke zonnige perioden, in het westen van het land toenemen de bewolking inet later enige regen. Zwakke tot matige wind ruimend van zuidoost naar zuidwest. Dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren of iets lagere. 7 oktober Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2