PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TS0MBE VANDAAG WEER NAAR CAIRO Hoop dat „blunder" niet wordt herhaald Tunnel in Berlijn pas na massale vlucht ontdekt VOORSTEL G.S. OPRICHTING N.V. ZEGAM Russen doorzochten diplomaten-kamers KONGOLESE PREMIER MOCHT NIET LANDEN Piloot van Sabena-vliegtuig week uit naar Athene Londen en Washington protesteren Bolsivard en Zierikzee Moskou stelt eisen in ruil Oostduitse grenswacht doodgeschoten Kort geding tegen ex-bestuurslid Irene-comité Weer arrestaties in Mississippi Grote schade aan suikeroogst in V.S. door „Hilda" Hilton onthaalde de paarden van Amsterdam IN 1970 IN 87 PCT HUIZEN AARDGAS PROVINCIE-AXEL GOES-ZIERÏKZEE 207e jaargang - no. 235 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie t ?an de Velde, V. B. den Boer en W de Paerer Hoofdredactie: W. Leertouwer en O A. de Kok Abonnementsprijs Wolstraat 58-60 tel 2355 (b.g.g. red 3508 adv. 3S47/3643). Middelburg Markt 51 tel. 3841 Cb.g.g. red. 2078/3169, adv 2375); Goes Gr. Markt 2, m t 32 ct. p. cam Min p. adv 4.80. Ingez med 3 z tarief. Kleine adv. (max. 8 re eels: - 2911 Zierikzee red tel 2425 adm tel 2094 cent per week, 9.75 per kw„ franco per post 10.- tef 6140 (b.g e red. 78S3. adv. 5213» p. regel min. /1j60). .brieven bur van dit kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllsslngen: red. 78S3. adv. 5213): Oostbure: tel 2395. Temeuzen Arsenaalstraat 2. tel. lad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Dinsdag 6 oktober 1964 Himalaya mei hindernissen Pagina 3 Premier Moise Tsjombe van Kongo heeft gisteravond bekendge maakt vandaag opnieuw een poging te zullen ondernemen naar Cairo te vliegen om deel te nemen aan de topconferentie van niet gebonden landen. De premier verklaarde tegenover verslaggevers erop te vertrouwen dat „de grote blunder" van gisteren niet zal worden herhaald. De Egyptische autoriteiten hadden gisteren premier Tsjombe verhin derd te landen. Zij gaven de piloot van het Sabenavliegtuig waarmee Tsjombe naar Cairo op weg was, geen toestemming te dalen. De Boeing week uit naar Athene waar Tsjombe onmiddellijk na aan komst verklaarde dat hij het 's avonds nog eens zou proberen, maar dan mei een lijntoestel van de Alitalia. Later stelde hij zijn poging uit tot vandaag. De Kongolese delegatie heeft zich uit de conferentie terug getrokken toen vernomen werd dat Tsjom- be's vliegtuig niet in Cairo mocht landen. De meerderheid van de niet-gebonden landen had zich uit gesproken tegen Tsjombe's deelne ming aan de conferentie. In een verklaring aan de pers zei de premier dat „bepaalde kringen" een „goed voorbereid plan" uitvoeren ge richt „tegen de democratische regering van de Kongo" en bedoeld „de premier van Kongo en al degenen in binnen en buitenland die ons land steunen, te ont moedigen". Drie richtingen Tsjombe zei dat de aanval op hem vanuit drie richtingen kwam uit Cairo, Addis Abeba en Nairobi. „Ik ben er zeker van dat deze landen al het mogelyke hebben gedaan ons ze nuwachtig te maken en te brengen tot houdingen die vijandig zijn tegen de Organisatie van Afrikaanse Een heid", aldus Tsjombe. „Onze wil voor samenwerking is echter sterker", aldus de Kongolese premier. Intussen opende president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek gis teren de voor Tsjombe gesloten topcon ferentie nadat een stilte in acht was ge nomen ter nagedachtenis aan de mensen die gevallen zijn in de strijd voor vrij heid. President Nasser, sprekend in het Arabisch, heette de afgevaardigden wel kom en verklaarde, dat deze conferentie er een is in een reeks van internatio naal belang begonnen met de confe rentie van Bandoeng en voortgezet met die van Belgrado en Addis Abeba. Streven naar vrede De niet-verbonden landen streven naar vrede, gebaseerd op gerechtigheid. Dit doel Is nog niet bereikt, aldus Nasser. Maar iedereen was het nu wel duidelijk geworden dat de mensheid slechts de keuze heeft tussen vrede en zelfmoord. De Egyptische president verklaarde verder, dat het imperialisme in al zijn vormen uitgeroeid moet worden. Hij noemde dit nog een „explosief element". De verschillen tussen de levensstand aard van de ontwikkelde en die van de onderontwikkelde landen waren nog zeer groot. „Vele eeuwen achtereen heb ben ze ons onze rijkdommen ontnomen. Wij vragen gerechtigheid in een wereld die steeds meer één wordt", aldus Nas- IN DRIE DAGEN 57 OOSTDUITSERS Camera's en radio's in beslag genomen Vijftien Sowjetbeambten hebben in Chabarowsk de hotelkamer van de Amerikaanse militaire at taché Liewer en zijn Britse ambt genoot Laville gedurende drie uur en veertig minuten grondig door zocht. Zij namen onder meer film camera's en andere fotografische uitrusting, een transistor-radio, notitieboekjes en een polshorloge in beslag. De Amerikaanse rege ring heeft teruggave van deze za ken geëist. Engeland en de Verenigde Staten heb ben 29 september jl. over deze zaak bij het Sowjetrussische ministerie van bui tenlandse zaken in Moskou geprotes teerd, terwijl de Britse en de Ameri kaanse regering de volgende dag ie krachtige bewoordingen uiting hebben ;ven aan hun bezorgdheid over het ïurde bij de Russische ambassadeurs te Londen en Washington. De Amerikaanse onderminister van bui tenlandse zaken voor Europese aangele genheden Tyler verklaarde dertig sep tember tegenover de Sowjetambassa- deur Dobrynin dat zijn regering „deze schandelijke schending der diplomatieke onschendbaarheid van drie leden van de Amerikaanse ambassadestaf in Moskou zeer ernstig opneemt". De Amerikaanse regering verwacht een volledig verslag van de resultaten van een dergelijk onderzoek. Zij wil verzekeringen dat de Sow jet- regering alles ln het werk zal stellen om verdere schendingen der diplomatie ke onschendbaarheid van Amerikaanse ambtelijke personen In de Sow jet-Unie te voorkomen. Zo spoedig mogelijk teruggave der ln beslag genomen persoonlijke bezittingen van de Amerikaanse militaire attache's. Bestraffing van de verantwoordelijke Sowjetbeambten. Tyler zei ook dat de Amerikaanse rege ring mogelijk deze zaak nog verder met de Sowjetautorlteiten zal behandelen, wanneer zM een volledig rapport der drie Amerikaanse militaire attache's zal hebben ontvangen. Van de zijde van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken is me degedeeld dat tot dusverre nog geen antwoord uit Moskou is ontvangen. Bolsward krijgt het woensdag over veertien dagen heel moeilijk. Via de televisie krijgt deze Friese plaats vijf ..denk"-vragen en rijf ..doe"-vragen op te lossen, op te geven door ©en nu nog onbekende inwoner van Zierikzee. Er is een redelijke kans. dat daarna deze stad aan de beurt zal komen in deze nieuwe quiz. een soort puzzel voor de winter avonden, overgenomen van de Belgische televisie. Regisseur Will Hartingsveld heeft al verklaard, dat de medewerking zowel uit Bolsward als uit Zierikzee bij zonder groot is. Hij ls er enthousiast over. Dat zal iedereen in deze plaatsen wel zijn, vermoeden we zo. De enkeling die er het hoofd over schudt, zal zonder enige twijfel worden uitgekreten voor een kniesoor. Onze geachte collega Laurens ten Cate van de Friese Koerier heeft zich onvervaard als hij ls - zonder meer onder de kniesoren geschaard. Zijn I betoog is niettemin waard er uit te clte- Alle vragen in deze quiz zijn onnuttig, zegt Ten Cate bij voorbaat. „ZIJ die nen niet tot lering en kunnen niet dienen tot vermaak". Hij zet dat aan de hand van enkele voorbeelden nader uit- Kort verslag De militaire attache's zijn erin geslaagd in de ochtend van de 29ste september een kort verslag over het Incident aan de Britse en de Amerikaanse ambassa de in Moskou door te geven. Nadere bij zonderheden zijn in het afgelopen week einde in Tokio aan Britse en Amerikaan se diplomatieke vertegenwoordigers al daar verstrekt. Aantal eisen voor kornverdrag De Sowjet-Unie is bereid een verdrag met het westen te sluiten om de ver spreiding van kernwapens tegen te gaan indien de Amerikanen hun voor stel tot oprichting van een multilate rale atoomstrijdmacht (M.L.F.) in trekken, aldus het Russische persbu reau Tass. De commentator van Tass, Mikhail Sagatel.van. schreef dat president Johnson en premier Sir Alec Douglas Home het bestaan van een ontwerp verdrag van deze strekking hebben onthuld. „Home en Johnson hebben reeds be weerd dat de toepassing van dit pro ject door de positie /an de Sowjet- Unie wordt verhinderd. Dergelijke be weringen zijn absurd", aldus de com mentator. eraan toevoegend dat de Sowjet-Unie nimmer bezwaar heeft gemaakt tegen een overeenkomst met andere nucleaire mogendheden om de verspreiding van kernwapens te voor komen. Kongolese regeringstroepen e»i huurlingen trachten Noord-Kongo te zuiveren van opstandelingen. De missieposten worden zoveel moge lijk beschermd. Op de foto laat een blanke Rhode- sische huurling bij Lisala Europese missiezusters Via een tunnel onder de Berlijnse muur zijn de afgelopen drie dagen 57 Oostberlijners naar de Franse sector van Berlijn gevlucht, voor dat de vluchtgang maandagmor gen vroeg door de Oostberlijnse grenswachten werd ontdekt. De vluchtelingen, 23 mnnen, 31 vi wen en 3 kinderen, kropen in de loop van 3 dagen in kleine groepjes onder de muur door. De massale vlucht be gon zaterdag en eindigde maandag morgen vroeg om half één. Vlak daar na werd de tunnel ontdekt en schoten de grenswachten hun machinepisto len in de tunnel leeg zonder echter een vluchteling te raken. Grenswacht dood Het Oostduitse departement van defen sie maakte bekend dat een Oostduitse grenswacht, Egon Schultz, was doodge schoten door westelijke „bandieten", die via de tunnel Oost-Berlijn waren binnen gedrongen. De tunnel zou ongeveer een Jaar gele den zijn gegraven. Hij was kort en liep van de kelder van een zes verdiepingen hoog flatgebouw aan de Bernauerstras- se (no. 97), dat ongeveer zeven meter van de grenssector staat, naar de straat, gelegen achter de muur in West-Berlijn. Op de foto wordt een Oostduitse vrouw met behulp van touw en blok uit de vluchtunnel getrokken. Ontruimd De huizen aan de oostelijke zijde van de Bernauerstrasse zijn alle ontruimd en) de deuren en ramen dichtgespijkerd om vluchtpogingen tegen te gaan. In april werd begonnen met het graven van de tunnel. Het werk werd zaterdag: voltooid. Om geen aandacht te trekken had men het zand uit de tunnel in het! gebouw opgehoopt. Een man die door liet Westberlynse stadsbestuur werd aangeduid als een „vluchthelper", werd door vallende ste nen in de tunnel gewond aan hoofd en knie. Nog vijf Een Oostduitser, zijn vrouw en hun twee kinderen en een andere man zijn enkele dagen geleden via een onder mijnde grensstrook naar West-Duits- land uitgeweken. De 27-jarige man was enkele maanden geleden naar het westen gevlucht met achterlating van zijn gezin. Vergezeld van een andere, 31-jarige Oostduitser keerde hij enkele dagen "geleden terug om zijn vrouw en twee kinderen van drie en vier jaar. op te halen. Allen be reikten ongedeerd het westen. VLEESFABRIEK ONTSLAAT 80 MAN PERSONEEL De directie van de N.V. vleeswaren- en Conservenfabriek „Vianda" te Leiden heeft het gehele personeel 60 man ontslag aangezegd. De fabriek wordt gesloten daar de proriuktie niet meer lonend zou zrjn. De bedrijven die Vian da in andere plaatsen, o.a. te Amster dam, heeft zullen niet worden opgehe ven. (Van onze Haagse redactie) Het Irene-comité heeft 'n kort geding aanhangig gemaakt tegen de vorige penningmeesteresse van het comité, mevrouw B. Bahlmann-Verhoeven uit Nijmegen, omdat zij weigert de bank- afrekeningen en andere financiële be scheiden af te staan aan de huidige penningmeester van het comité, de heer Ph. van 't Hoff te Rotterdam. Het kort geding zal begin van de vol gende week worden gehouden voor de president van de Arnhemse recht bank. Mevrouw Bahlmann, die sinds 15 juli Igeen deel meer uitmaakt van het Ire- |ne-comité, is reeds eerder gemaand de financiële bescheiden af te staan !aan de huidige penningmeester. Alle brieven en ook zelfs een ultimatum, waarin werd geëist de bankrekenin- Igen binnen een week over te dragen, werden door mevrouw Bahlmann niet beantwoord. Het Irene-comité heeft daarom besloten thans een kort ge ding aanhangig te maken. De Vmerikaans© F.B.I. heeft gisteren de aanhouding bekendgemaakt van nog zes blanken in verband met de recente bomaanslagen op huizen van negers na bij McComb in Mississippi. Het aantal arrestaties in verband met deze aanslagen is hiermee opgelopen tot tien. J. Edgar Hoover, directeur van de F.B.I. heeft verklaard dat de mannen zijn be schuldigd van schending van de wet op het gebruik van explosieven van de staat Mississippi. Een grondig Russisch onderzoek naar het voorgevallene in Chabarovsk. Britse koningin is in Canada Koningin Elizabeth en prins Philip zijn gisteren op de Canadese lucht machtbasis bij Charlottetown, de hoofdplaats van Prince Edward Is land, aangekomen, aan het begin van een bezoek van acht dagen aan Cana da. Er waren strenge veiligheids maatregelen getroffen. Zoals bekend hebben enige extremisten in de Frans talige provincie Quebec gedreigd met geweld, als hun eisen voor een af scheiding van deze provincie niet worden ingewilligd. De orkaan „Hilda", die inmiddels tweederde van haar kracht verlo ren heeft, laat zich nog geducht gelden. Haar spoor van vernieling is doorgetrokken naar Dixieland en Zuid-Carolina, waar zij gisteren overstromingen veroorzaakte. De staat Louisiana is het ergst door ..Hilda" getroffen. Er zijn in deze staat 37 doden te betreuren, 200 personen lie pen verwondingen op, terwijl duizenden dakloos werden. De schade beloopt in de tientallen miljoenen. De schade aan de suikeroogst in Loui siana wordt alleen al geschat op 40 miljoen dollar. De windsnelheden, die in de orkaan werden gemeten, 2ijn afgenomen tot ongeveer 60 a 70 kilometer per uur. Sedert zaterdag worden zeven staten Louisiana, Mississippi. Alabama. Geor gia. Florida, Noord-Carolina en Zuid- Carolina nu al door stormen die rechtstreeks of indirect met „Hilda" in verband staan geteisterd. Rivieren tre den buiten hun oevers waardoor uitge strekte landerijen en woonhuizen onder water komen te staan. Ongeveer 150.000 mensen, die gewaar schuwd voor de naderende orkaan hun woonplaatsen waren ontvlucht, zijn in grote stromen naar hun woningen te ruggekeerd ofschoon de autoriteiten erop hebben aangedrongen eerst dan te rug te keren wanneer het water zal zijn I gezakt tot het normale peil. De paarden hebben het gisteren in Amsterdam goed gehad. Om dat het werelddierendag was mochten zij aanstaan aan een diner, dat de directie van het Hiltonhotel hun aanbood, wel niet in het hotel zelf, maar daar voor in de openlucht, waar hon derden dierenvrienden deze eet- partij konden gadeslaan. Groepsgewijs konden de geno digden, het waren er zo tegen de tachtig/zich tegoed doen aan een gevarieerd en zeer vitami nerijk menu. De spijskaart ver meldde haver, paaraekoekjes, worteltjes, suikerklontjes, rog gebrood en blaadjes sla. Op de lange met lakens merk „mors maar" gedekte tafels, waarach ter talrijke kelners van het ho tel en koks met hoge mutsen, stonden grote schotels met deze gerechten uitgestald, geflan keerd door gele flessen, die de indruk wekten champagne te bevatten, maar waaruit volgens het menu zuiver helder duin water werd geschonken. Er werd gulzig gegeten en uitbun dig gemorst en de lege schotels moesten na iedere eetgroep door de kelners gauw worden bijge vuld. De paarden hadden de ha ver dan ook wel verdiend. Want zij hadden daarvoor een grote parade door Amsterdam gehou den, beginnende bij de de Ruy- terkade, over het Damrak en de Dam en ten slotte eindigende in de Apollolaan. In deze para de liepen mee, zowel luxe paar den met op hun rug elegante amazones, pony's met heel jeug dige berijders en trekpaarden die vehikels van zeer uiteenlo pende makelij trokken. Daartoe behoorden om. een open tram, een hooiwagen met echt hooi, een schiiienkar, een boerenkar met kakelende kippen en een bruidskoets met bruidspaar. Ook de in en buiten Amsterdam bekende geziene bierknollen ont braken niet. In een der rijtuigen zat Sjoukje Dijkstra, gezeten naast de initiatiefnemer van deze parade, de heer Frits Rolff. directeur van het Circus Rolffino, die deze, zoals hij het noemde aierensnipperdag. had georganiseerd ten bate van het dierenasiel Amsterdam, de So- phiavereniging en de Vereniging van Dierenvrienden in Amster dam. Bij de Belgen bijvoorbeeld liet men een stad oude autobanden verzamelen, die wltverven. ze met bloemetje* vullen en er ren figuur van leggen op een plein. Om je dood te lachen. Of ze moesten alle beeldjes van Manneke Pis bijeengaren, die ze maar vinden konden. Ook bijzon der grappig Of ze moesten Beyaardrosaen vervaardigen uit hout en lappen. Enig, Dat gaal straks ook gebeuren In Bolsward. maar de moeilijkheid ts. dat het alleen lukt als de mensen meedoen. Aangezien het niet kan worden toege staan. dat zulke briljante televisiepro gramma's mislukken, moeten de mensen meedoen. Er wordt daarom gewerkt op hun eergevoel. Er wordt net gedaan alsof het deelnemen aan deze sottemije een voortreffelijk middel 18 de kwaliteiten van Bolsward en de Bolsward ere aan heel het kijkend volk te tonen De burgemeester heeft ook laten door schemeren geestdriftig te zijn. omdat dit gedoe zou lelden tot gemeenschapsver - volmaking". Och arme. Moeten ze daarom voor aap staan En ze zijn toch al zo volmaakt ln BolBward. Ziehier de mening van Iemand, die nu vermoedelijk door het grootste deel van zijn lezers inderdaad voor kniesoor zal worden versleten. Maar toch meenden we Onze mening? Eerlijk gezegd; lauw. Als men er plezier ln heeft om aan een dergelijke quiz mee te doen, dan moet men dat maar doen. Voor ons hoeft het niet, maar het is voorstelbaar dat er mensen zijn die in dit soort spelletjes een groot vermaak scheppen. Waarom zou men hun dit genoegen ontzeggen? Maar wel bevreemdend is in gevallen als deze de grote algemene geestdrift, waar mee aan dergelijke vermaken wordt mee gedaan. Bevreemdend omdat dikwijls voor werkelijk zinvolle gebeurtenissen in een gemeenschap bijna niemand bereid is een hand op te tillen. Hoeveel moeite kost het niet op de vijfde mei een rerJp- iijke nationale feestviering te organise ren. hoe moeizaam moet "een handjevol mensen soms zwoegen om een paar eve nementen op koninginnedag in elkaar te zetten. En dan nog zit de buitenwacht vol kritiek. Maar organiseer een spel via de televisie, zonder meer is er dan een menigte beschikbaar. We willen niet tot de kniesoren beho ren, We hopen dat heel veel mensen in Bolsward en in Zierikzee en in overig Nederland een machtig-plezierige avond zullen hebben. Misschien leidt het inderdaad tot ..gemeenschapsvervolma- king". al heeft een ander televisiepro gramma over hetzelfde Bolsward heel scherp aangetoond dat de verdeeldheid er akelig groot is. Maar men mag er dan toch wel vast op rekenen, dat men er na deze quiz-avond bereid is een drachtig mee te werken ter bereiking van werkelijk zinvolle doelstellingen. Recordbezoek voor Madurodam De miniatuurstad „Madurodam" heeft het veertiende seizoen met 1.111.201 (vo rig jaar 961.687) bezoekers afgesloten Madurodam-lichtstad werd bewonderd door 109.310 bezoekers. B'j het buiten lands bezoek was vooral een stijging van het bezoekersaantal uit Zweden op merkelijk. Ook het aantal Franse bezoe kers was zeer groot. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen de Staten voor om met Axel, Goes en Zierikzee over te ;aan tot de oprichting van de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij (N.V. Zegam). Het verzorgings gebied van de nieuwe N.V. zal voorshands beperkt blijven tot dat van de huidige G.M.Z. (Zuid-Be veland en Walcheren zonder Mid delburg), het verzorgingsgebied van Axel (met Terneuzen) en dat van Zierikzee. Daarnaast is het de bedoeling, dat de thans nog van gas verstoken gemeenten in de ge hele provincie zoveel mogelijk in de voorziening worden betrokken. Buiten de exploitatie blijven de verzorgingsgebieden van Middel burg, Hulst en Tholen, die voorlo pig niet bereid bleken deel te ne men in een Zeeuws bedrijfs alsme de de gemeenten in West-, Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de verzorging geschiedt door de N.V. E.B.E.S. uit Brugge, de Zee vlam te Sluis (waarvan de aandelen in handen zijn van de E.B.E.S.) en door de heer L. J. Metz uit Culem- borg. Met de laatste drie eigena ren wordt thans onderhandeld om langs minnelijke weg te komen tot overdracht van hun bedrijven (voor zover werkzaam in Zeeland) aan de N.V. Deze onderhandelin gen zijn nog niet zover gevorderd, dat G.S. hierover reeds nadere mededelingen kunnen doen. Mocht er onverhoopt geen overeenstem ming worden bereikt, dan kunnen de Staten gebruik maken van hun bevoegdheid (volgens de gasver- ordening Zeeland) om de bedrijven te naasten. Aldus blijkt uit een voorstel van G.S. aan de Staten. Daar de transportleiding van de Gas- unie in ieder geval eind 1965 Goes zal I hebben bereikt, terwijl dan ook de aansluiting met Tholen tot stand zal zijn gekomen, achten G.S. het van groot belang, dat de nienwe N.V. zo spoedig mogelijk wordt opgericht. Het bestuur van de N.V. kan dan de voorbereidende werkzaamheden, zo als het aanvragen van concessies en vergunningen, het voeren van onder handelingen met de Gasunie en der gelijke. ter hand nemen. Het college van Ged. Staten heeft b. en w. van Axel. Goes en Zierikzee in dit ver-1 band verzocht te bevorderen, dat de betreffende gemeenteraden op korte termijn besluiten deel te nemen in de tellen. In de statnten is de invloed van provincie en gemeenten op het beleid ge waarborgd: zo worden de leden van de raad van bestuur benoemd op voordracht van de besturen van de betrokken licha men, terwijl de begroting goedgekeurd moet worden door de algemene vergade ring van aandeelhouders, die ook de jaarstukken en de balans moet vaststel len. ennootschap. Directie Kapitaal Het maatschappelijk kapitaal is bepaald op 1 miljoen gulden, verdeeld in 1000 aandelen van 1000 gulden, terwijl de uit gifte zodanig geregeld is. dat steeds 35 procent in handen van de provincie en 65 procent in handen van de deelnemen de gemeenten zal zijn. Het is verder de bedoeling, dat aan iedere toetredende gemeente een aantal aandelen wordt toe gewezen naar rato van het aantal inwo ners i 1 aandeel per 500 inwoners: de ge meenten. die 'n eigen bedrijf inbrengen, ontvangen het dubbele aantal aandelen als waarop zij" hun volgens hun aantal inwoners recht hebben, zulks ter com pensatie voor het feit, dat zij hun eigen zelfstandig bedrijf prijsgeven. Volgens de statuten wordt de N.V. be- tuurd door een raad van bestuur, die n ten hoogste 13 leden zal G.S. merken op. dat zij liever 'net bestuur in handen van de directie hadden gelegd. Niettemin hebben zij begrip voor de mening van de mcdc- participanten. omdat vooral in de be ginperiode grote waarde moet wor den gehecht aan een nauwe bard tussen het bestuur van de N.V. en de gemeentebesturen. G.S. biijven even wel van oordeel, dat te zijner tijd de vertegenwoordigers van de provincie zullen moeten blijven streven naar een statutaire regeling, die het be stuur van de N.V. i onder toezicht van commissarissen) in handen legt van de daarvoor verantwoordelijke directie. Het aantal aansluitingen in het huidige verzorgingsgebied bedroeg op 1 januari 1964 een totaal van 28.525. Het gasinsti- tuut van de vereniging van exploitanten Zie slot pag. 2 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1