Vlaamse t.v. op bezoek bij schilder R. Kimpe Wolphaartsdijks „glazen huis" aan Veerse Meer D£ BILT PROF. OUD SPRAK IN DEN HAAG VOOR LIBERALE JONGEREN Uitzending op 23 oktober reeuwse ALMANAK Kleuters gedood bij plotseling oversteken Jongeren van geref. gemeenten in Goes op studiemiddag Industriepleidooi Goes gesteund in streekgemeenten VERENIGDE BRAAKMANPOLDERS KOOS NIEUWE BESTUURDERS AEG s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 5 OKTOBER 1964 Aanzienlijke schade bij botsing in Terneuzen In de Axelse straat te Ternouzen botste zondagmiddag omstreeks tien voor vier de Teferingse automobilist F. J. van de V. tegen de achterzijde van een gepar keerd staande personenauto van J. de B. uit Zaamslag. Beide wagens liepen aan zienlijke schade op, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen over de politie verklaarde Van de V. dat de botsing was ontstaan doordat hy ge schrokken was van een hem passerende wagen, waardoor hy te plotseling naar rechts had gestuurd. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS J Da vakbeurs voor het gexln „Individuele voorlichting" door de Stichting Huiihoudelijke- en Gezlnsvoorllchting. Wie wordt k Femlna-hulivrouw 1964? mm „U, de herfst en de mode' een mode-Impressie. Geopend van 10-17 en 19-23 u. Zondags gesloten. AHOY'-GEBOUW - Rotterdam t/m 8 Oct. Op districtsvergadering „Liberalisme moet dynamisch zijn" CAMERA'S, KABELS EN LAMPEN De 79-jarige schilder Reimond Kim- i pe uit Middelburg sal 23 oktober te sien sijn op de Vlaamse televisie in het programma „ten huize van". De opnamen voor dit programma toer- den zaterdag bij Reimond Kimpe thuis gemaakt. Op de foto de schil- der vlak voordat de opnamen be- I gonnen. (Foto P.Z.O.) „Kan ik mijn vestje uitdoen. Ik heb het zo verschrikkelijk warm en ik kom toch niet in het beeld?". Annie van Avermael veegde met haar hand over haar voorhoofd. Het was warm in het huis van de schilder Rei mond Kimpe in Middelburg. Een batterij lampen stond op gesteld in zijn woonkamer. De Vlaamse televisie was zaterdag bezig met opnamen voor het programma „Ten huize van", dat op 23 oktober wordt uitge zonden en dat dan de bejaarde Middelburgse schilder als on derwerp heeft. Niet minder dan elf man waren naar Middelburg gekomen. Vrijdag hadden ze op namen gemaakt in Walcheren, zaterdag was de schilder zelf aan de beurt. Het programma, dat ongeveer 50 mi nuten zal duren heeft heel wat dagen in beslag genomen, want alleen met die opnamen was men er nog niet. Er moet nog heel wat geknipt en ge monteerd worden om alles „lekker" te laten lopen. Het interview met Reimond Kimpe was een week daar voor al gerepeteerd en op schrift ge steld en naast het gesprek met hem en de beelden van Zeeland en Vlaan deren, is er nog een gesprek inge last met ir. J. Coumou uit Middel burg, die vermoedelijk de grootste schilderijenverzameling van Reimond Kimpe heeft. Verbaasd 's-Morgens vroeg was de Belgische televisieploeg begonnen. De verbaas de buren in de Nieuwe Oostcrsestraat zagen camera na camera, lamp na Losser Zeeland ia", het maandblad van de „Vereniging van Zeeuwen te 's-Gravenhage en omstreken" ne men toij steeds weer met veel ge noegen ter hand. Ditmaal bevat het, ter stimulering van een leden werfactieeen charmant gedicht: irAan de slag gij ronde Zeeuwen, Brengt nu al uw vrienden mee. Vechten zullen we als leeuwen, Dan is het met Zeelandia oké!" Vooral het „brengt nu al uw vrienden mee" trok onze aan dacht, omdat het. de bedoeling is dat deze vrienden verschijnen als de vereniging 30 oktober a.s. het seizoen opent met de opvoering van de klucht „De duistere gast". Wij weten niet of „Zeelandia" veel uit oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren afkomstige leden telt, maar als dit het geval is, hoeven we ons over een vlot verloop van de fees telijke bijeenkomsten geen zorgen meer te maken. In een artikel over Zeeuwsch- Vlaanderen schrijft het blad: JComende van west naar oost valt het op, dat de mensen hier in het algemeen vrolijker zijn, althans die indruk krijgt men min of meer. Ze zijn iets losser, uitbun diger en zuidelijker, kortom meer Vlaams. Dit uiteraard bedoeld in de goede zin." In het algemeendus zowel voor oost als voor west is dan al opge merkt ,De Zeeuws-Vlamingen mogen dan misschien wat andere gewoonten heoben en wellicht ook wat uitbundiger kunnen feestvie ren, maar Zeeuwen zijn het even goed als zij, die van Walcheren of Tholen komen", wat wij voor de mensen van deze eilanden nu niet zó vriendelijk vinden, vooral als wij enkele regels verdei op de vol gende, wat cryptische passage stuiten: „Om allerlei redenen, waarop «lij hier niet verder zullen ingaan, vestigden eveneens veel landbouwers uit Walcheren en Zuid-Beveland zich hier." lamp en rollen kabels naar binnen dragen. Het huis zelf veranderde in een oogwenk in een complete studio. In de woonkamer zou het interview afgenomen worden. De meeste meu bels moesten er dus uit en de came ra's ginger er in. Ook op het atelier zouden opnamen gemaakt worden. Een van de slaapkamers werd als controleruimte ingericht. Daar kwam beeld- en geluidsapparatuur. En dan door het huis kabels, kabels en nog eens kabels. Als een ware veldheer liep prof. Joos Florquin, de man van het script en de realisatie door het huis, overal bevelen gevend, tegen camera's duwend. Tussen de bedrijven door had hij zelfs nog tijd om ons enkele dingen te ver tellen over het programma. „Dit doen wy nu al voor de tachtigste keer", vertelde hij. „Het is in België een zeer populair programma. We proberen zo veel mogelijk verschil lende mensen te krijgen. Wie hebben nu programma's gemaakt over An ton van Duinkerken, prof. Geyl, Op- somer, dr. Martens en Marnix Gij- sen om maar eens enkele namen te noemen. De uitzending „Ten huize van" valt in het kader van de artis tieke en educatieve uitzendingen". „Als niemand stil is, kan ik niet ver der werken", klinkt opeens de boze stem vn de geluidstechnicus. Hij spreekt Frans, in tegenstelling tot de anderen, maar hij krijgt in het Vlaams antwoord. Ze zullen stil zijn, de over hel algemeen luidruchtige Belgische t.v.-mensen. Dan worden de stemproeven genomen. „U woont al 46 jaar hier in Middelburg. Is er nog iets van de geboren Gente naar in U overgebleven", vraagt An nie van Avermael een van de twee „bezoekers". Het geluid is niet goed. Het moet over. „U woont al 46 jaar in Middelburg", zegt ze weer. Dan is het goed en is het de beurt aan Fons Fraeters, de andere bezoeker. De zachte stem van Reimond Kimpe schijnt geheel verloren te gaan in het lawaai, dat de technici maken, maar er wordt goedkeurend geknikt. Alles is in orde, voor wat het geluid be treft. Ongeduldig Dan worden de lampen aangesto ken. Iedereen knippert met de ogen. Weer wordt alles gecontroleerd. Zo 65-jarig huwelijk in Westdorpe Zaterdag jl. was het 65 jaar geleden, dat de neer H. Kalle en mevrouw V. Dumez elkaar het jawoord gaven. De respectievelijk 89- en 86 jarige echtelie den zijn sinds vorig jaar in het tehuis oor bejaarden „Verlaert", waar ze ter relegenheid hiervan in de bloemetjes werden gezet. De buurtvereniging, het bestuur van de stichting van het bejaar dentehuis en vooral de zusters van het tehuis hadden alles in het werk gesteld om er een onvergetelijke dag van te maken. Met auto's uit de buurt werd het echtpaar met kinderen en familie naar de kerk gereden, waar een heilige mis werd opgedragen. Tussen 11 en 12 kwamen alle bewoners van het tehuis het echtpaar feliciteren. Na de middag kwamen vele Westdorpenaren hun ge lukwensen aanbieden. Vervolgens bracht de muziekvereniging „Eikels worden bomen" een muzikale hulde. Dankzij de vele felicitaties waaronder een telegram van Hare Majesteit de Ko ningin, de gelukwensen van het ge meentebestuur tegenwoordig waren b. en w. en de feestavond van het Dr. Brants sprak op onderwij sconferentie van C.B.T.B. Op de tweede en laatste dag van de in Apeldoorn gehouden onderwijsconferen- tie van de Christelijke Boeren- en Tuin ders Bond heeft dr. J. L. P. Brants uit Goes gesproken over „Nieuwe opgave voor ons onderwijs". Het is van belang, aldus spreker, dat de school een brug vormt tussen het gezin en de huidige maatschappij. Het wordt tijd dat het klassikaal systeem ver dwijnt, omdat dit te veel individualisten kweekt. Dit is in de huidige tijd waarin samenwerking en groepsverband nodig is, niet meer wat men nodig heeft. De school zal zich bij het onderwijs dan ook meer op de „groepsbeweging" moeten richten. is het 's morgens gegaan en zo is het ook 's middags weer gegaan, na dat de 79-jarïge schilder een paar uur heeft gerust. Het loopt al tegen het eind van de middag als het laat ste gedeelte van het interview op genomen kan worden. Prof. Florquin k|jkt al ongeduldig op zyn horloge. „Allez, allez, mensen. We moeten haast maken", zegt hy. Op dat moment zakt Annie van Aver mael door haar stoel. Ze komt met de schrik vrij. „Even uitblazen", zegt ze. De stoel wordt naar achteren ge dragen, tenminste wat er van over is. Een nieuwe stoel wordt naar vo ren gebracht. Weer moet alles inge steld worden, want deze stoel is iets te hoog, dus moeten de camera's iets anders staan. „U woont al 46 jaar in Middelburg", zegt Annie van Aver mael. Boven kijkt men in de controlekamer in spanning naar het beeld. De regis seur draait aan zyn knoppen, ver wisselt een paar keer het beeld. Bui ten rijdt met veel geraas een vracht wagen voorbij. „Stoppen", schreeuwt Joos Florquin. „Alles moet over". Zijn gezicht staat stroef. Het wil niet zo vlotten, als hij gehoopt had. „Verzen hebben mij altijd parten ge speeld. Ik maak er steeds weer: het is een tussenpoos in de manier van schilderen. Ik heb een volle tas staan", zegt Reimond Kimpe. De ca mera's registreren zijn gebaren, de geluidsband neemt zijn stem op. Het is al in het begin van de avond als alles zich ten einde spoedt. „Er werd gesproken over een groot hulde-album van uw werk. Hoe ver staat U daar mee", vraagt Fons Fraeters. „Het is een hele dure onder neming, maar ik hoop ze toch in de naaste toekomst gerealiseerd te zien", antwoord Reimond Kimpe. Fons Fraeters leest dan een karak- terestiek voor van Kimpes werk. „Ik kan het niet beter zeggen", zegt de schilder. Dan is het interview afge lopen. De kabels worden weer opge rold, de camera's naar de auto's ge bracht. Het schemert als men naar het huis van ir. Coumou gaat. Die vertelt wat over het schilderij „man en vrouw" uit 1962, dat hij in zijn be zit heeft. „De weergave van de mens is het belangrijkste punt van Kimpe", zegt ir. Coumou. „Hij is verder ge gaan dan zyn voorgangers In het Vlaamse expressionisme. Zijn kleuren zijn feller, levendiger". Nu is men in de Vlaamse studio's bezig met de laatste hand te leggen aan het programma „Ten huize van Reimond Kimpe". Een programma, dat aldus eindigt met de stem van de commentator: „Dit nieuwe werk van een man op betrekkelijk hoge leeftijd bezit iets van een eeuwige jeugd, de jeugd waaruit Kimpes ontembare scheppingsdrift ontstond. Zijn kunst zindert van waarachtige vitaliteit en levensechte spontaniteit en kwam weloverwogen tot stand". Reimond Kimpe besluit dan: „Men moet de natuurvormen leren dromen en dan maar wachten op de speel man". „Als het liberalisme meent, dat het geen nieuwe wegen meer hoeft te zoeken, dan is het naar mijn mening met het liberalisme ge daan", aldus de minister van staat, prof. mr. P. J. Oud, die zaterdag middag in het Haagse restaurant „Den Hout" voor de liberale jon gerenorganisatie J.O.V.D. dis trict Zuid-Holland sprak. De oud-V.V.D.-leider hield een re de, getiteld „De jongeren en het liberalisme", waarin hij duidelijk liet uitkomen, hoe belangrijk het is, dat er in de politiek een nauw contact bestaat tussen ouderen en jongeren. De bewindsman was van mening dat het liberalisme krachtens zyn aard dynamisch moet zyn, „Als het libera lisme werkeljjk dynamisch is, dan wordt het veel aantrekkelijker voor de jeugd", zo meende de 77-jarige spreker. Prof. Oud .pleitte voor een liberalisme dat het oude grondbegin sel van vr|je ontplooiing van de mens in deze moderne tyden steeds weer opnieuw gestalte weet te geven. „Het gevaar waaraan we bloot staan als we ouder worden is een zekere ver starring" ging h|j verder. Hij herinner de in dit verband aan de illustere libera len uit het verleden, zoals Thorbecke, Van Houte en Treub. „Progressief in hun jeugd, wisten zij op oudere leeftijd de ontwikkeling niet meer bij te houden. Het elan van de jeugd en de bedacht zaamheid van de ouderen achtte prof. Oud van overwegend belang voor het welz|jn van de democratie. De spreker vergeleek de jongerenorganisatie met de veer van een klok terwijl hij de oudere partijleden tekende als een soort regula teur, die het enthousiasme van de jon geren wat moet inhouden. Als primaire taak voor de politieke jongerenorganisatie noemde h|j een zelfstandig onderzoek. „Zij moet niet alleen haar licht opsteken, maar vooral moet z|) veel contact zoeken met de jongeren van heel andere richtingen. Gelukkig heeft deze wijze van werken zich na de oorlog sterk ontwikkeld". De districtsvoorzitter van de J.O.V.D., de heer W. van Amerongen, noemde in zijn openingswoord de troonrede een op somming van algemeenheden en ondoor zichtige frasen. „Van een duidelijke vi sie op het beleid over een langere periode geeft de regering geen blijk", zo meende hij. Hij achtte het voorts een eis van so ciale rechtvaardigheid tegenover niet- werknemers, dat de belastingverlaging alsnog zoveel mogelijk op 1 januari aan staande zal ingaan. Tegen het door de vakverenigingen gepresenteerde plan voor vermogensaanwasdeling zag hij een poging tot socialisatie van de parti culiere ondernemingen. Na de rede van prof. Oud werd een dis cussie gehouden waarin onder meer de vraag, welke invloed de jongeren op de part|j hebben, werd gesteld. Prof. Oud meende, dat de jongerenorga nisatie al een behooriyke invloed uit oefent. B. EN W. VAN ROTTERDAM KOMEN NAAR ZEELAND Op uitnodiging van Gedeputeerde Staten brengt het college van bur gemeester en wethouders van Rotter dam op 7 oktober een bezoek aan Zeeland. Naast bezichtiging van enige projecten zoals de Oosterscheldebrug en de Haven Vlissingen-Oost, zal naar mag worden verwacht van gedachten worden gewisseld over de belangen, die Rotterdam en Zeeland beide ra ken. Het bezoek is een antwoord op de excursie, die Gedeputeerde Staten op uitnodiging van het gemeentebe stuur op 1 juni aan Rotterdam brach ten. Het rijf jarig dochtertje Marlies van de landbouwer Van Damme te Koewacht werd zondagmiddag toen zy b|j het spe len plotseling de provinciale weg over stak gegrepen door een personenauto en op slag gedood. De bestuurster van de auto, mevrouw M. uit Sint-Jansteen, probeerde nog door krachtig remmen het kind te ontwijken, maar slaagde hierin niet. De drie-en-halfjarige Nico Bolleman uit Axel werd zondagmiddag gedood toen h|j werd aangereden door een per sonenauto, bestuurd door J. V. uit Axel. De kleuter wandelde met een buurvrouw in de Beoosten BJyweg. Toen de auto naderde rukte hy zich plotseling los en rende de rijweg op. H|j werd enkele me ters meegesleurd en overleed ter plaatse. In Wolphaartsdijk t* zaterdagmid dag het sociëteitsgebouw voor de beule watersportverenigingen ge opend. Het staat op de punt van de havendam en geeft bezoekers een magnifiek uitzicht over het Veerse Meer. Burgemeester jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland (inzet) ga] met drie stoten op een scheeps toeter het gebouw aan beide jacht clubs in gebruik. (Foto P.Z.C.) Val Vein de trap doodsoorzaak van vrouw in Sluiskil De patholoog-anatoom van het gerech telijk laboratorium in Den Haag, dokter J. Zeldenrust, heeft zaterdag in het Sint- Elizabethziekenhuis te Sluiskil een on derzoek ingesteld naar de doodsoorzaak van de vrijdag overleden Italiaanse me vrouw P. Bellotto-Quarin. Bij de sectie is komen vast te staan, dat de 62-jarige vrouw is overleden door verwondingen aan de hals, ontstaan door een val van de trap in haar woning te Sluiskil na het breken van een trede. By het onder zoek van de gebroken traptrede, in het politiebureau te Terneuzen, is van een misdrijf niets gebleken. Het stoffelijk overschot van de vrouw is door de of ficier van justitie te Middelburg inmid dels vrijgegeven. Het district zuid van de jongeren- en studieverenigingen in de Gereformeerde Gemeenten heeft zaterdagmiddag in Goes een conferentie belegd, waarop „het rassenvraagstuk" aan de orde werd gesteld. De heer E. M. Bakker uit Goes stelde dat daar aan de orde. Zuid-Afrika en de Verenigde Staten. De door president Verwoerd gevolgde politiek in Zuid-Afrika aparte ont wikkeling om te komen tot zelfregering van de negers noemde hij de enig juiste. De heer Bakker voorspelde de Dlanke bevolking in Zuid-Afrika nog een grote toekomst, en vond, dat emi gratie erheen zeer kan worden aanbe volen en daar ook wordt toegejuicht om de blanke bevolking uit te breiden. In het kort zette de inleider ook de positie van de negers in de V.S. uiteen. Hij waarschuwde tegen voorvechters van de negerzaak als Loetoeli en ds. Martin Luther King, omdat deze in connectie met het communisme staan. Aan het slot van zijn toespraak wees de heer Bakker nog op het belang van de zending van de Gereformeerde Gemeenten in Nigeria Bij afwezigheid van voorzitter ds. A. F. Honkoop uit Goes verzorgde ds. J. C. Weststrate uit Meliskerke de opening van de bijeenkomst. Hij bepaalde net ge hoor van jongeren en ambtsdragers uit de provincie daarin bij een gedeelte uit Bakker volgde nog een groot aantal vragen, die de spreker na ae pauze bear Ds. J. Karens uit Nieuwerkerk De Bevelandse gemeentebesturen willen tot een gezamenlijke actie komen om Goes zijn status als industriekern te laten behouden. Er is inmiddels een werkgroep ge vormd, die dit initiatief zal voor bereiden en aanstaande vrydag zal In de Goese „Korenbeurs" een vergadering van alle Bevelandse gemeenteraden worden gehouden om de voor Goes en de streek na derende gevaren van het nieuw uitgestippelde industrialisatie-be- leid van de staatssecretaris van economische zaken te bespreken. Vorige week zijn de eerste stap pen tot dit nieuwe protest uit de streek gezet. De burgemeesters van Wolphaartsd|jk, Driewegen, Goes, Waarde, Ellewoutsdijk, Kortgene en 's Heerenhoek en een wethouder van Nisse hebben zich in een werkgroep verenigd. In de voorbespreking kwam dui delijk tot uiting, dat de Goese in- dustriebelangen door de streek eenstemmig worden onderschre ven. Vooral de positie van Goes ten opzichte van de nieuwe indus triekern „Vlissingen-oost" (Sloe- haven) werd nog eens naar voren gehaald. Men wil de nadruk erop leggen, dat Goes en de Zak van Zuid-Beveland bij een ontplooiing van de Sloehaven niet gemist kunnen worden. Daarom zal aan gedrongen worden een ombuiging van het door de staatssecretaris voorgestane beleid, dat Goes als industriekern wil laten „vallen". Zoals bekend hebben Gedeputeer de Staten en het gemeentebestuur van Goes al protestbrieven naar Den Haag gestuurd. Proces-verbaal Oostkapelle In het zaterdag gepubliceerde bericht „Proces-verbaal tegen inwoner Oostka pelle" is een onjuistheid geslopen: tegen A. D. werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij was doorgereden na een stop teken van de politie en niet, zoals aan het slot van het bericht werd vermeld, wegens het doorrijden na een stopteken én stropen. In Philippine Biieenkomst had vlot verloop Vertegenwoordigers van de 41 polders en waterschappen die tezamen de Ver enigde Braakmanpolders zullen gaan vormen, hebben zaterdagmorgen in het Parochiehuis te Philippine de aanbeve lingen opgesteld voor een dijkgraaf, zes ;ezworenen en 21 hoofdingelanden voor Jlt nieuwe waterschap. Evenals de ver gaderingen die vrydag in Hulst en Axel K'aatsvonden voor respectievelyk het ulster- en Axelerambacht stond ook de byeeiikomst in Philippine, onder leiding van de commissaris der koningin in Zee land, jhr. nir. A. F. C. de Oascmbroot en gedeputeerde J. M. A. C. van Don- Üoewel de vergadering een vlot verloop had, waren toch voor de samenstelling van de voordracht voor dijkgraaf in to taal zes stemmingen nodig en wel voor (Slot van pag. I) taak." Met deze opmerking was de burgemeester weer by het punt van uitgang van zyn toespraak, waarin hij de spelregels van het bestuur voor iedereen uittekende. Tot de beide in Wolphaartsdyk gevestigde water sportverenigingen zei hy: „U hebt lauweren verdiend. Ik hoop, dat U er niet op gaat rusten. Dit sociëteits gebouw kan een brug tussen de leden zijn. U knnt er elkaar meer leren kennen en waarderen". De jachtclubs zullen hun kansen be nutten. Ze hebben nog heel wat plan nen. Op het ogenblik zijn er 250 lig plaatsen voor jachtjes. Er kunnen nog twee of drie havens bijkomen. Er zal een winterberging worden ge bouwd. Men kan nog vooruit, daar aan het Veerse Meer. Aan de geza menlijke activiteiten van de twee verenigingen zal het niet liggen. De voorzitter van de Antwerpse R.Y. C.B., prof. H. van Kuyck schilderde de onderlinge verstandhouding in een kort toespraakje als volgt: „Wij vin den het een bijzondere en genereuze geste, dat wij dit gebouw ook als ons clublokaal mogen gebruiken. Die vriendelijke houding appreciëren wij zeer. Ik ben ervan overtuigd, dat on ze banden met Wolphaartsdijk overal zeer gewaardeerd worden. „Let op uw tijd..." Zoals gezegd: er waren voor de ope ning heel wat gelukwensen. De wa tersportvereniging „D^ Werf" uit Goes kwam die aanbieden met een geschenk in de vorm van een gas tenboek. Voorzitter I. D. Fransen v. d. Putten zei erbij: „Ik hoop voor U, dat het niet te lang meegaat. Een jaartje dan moet het eigenlijk maar volgeboekt zijn!" Overigens sig naleerde hij voor „De Werf" deze schaduwzijde aan de activiteiten van Wolphaartsdijk: een vaste post „ca deau Wolphaartsdijk" op' de begro ting. „Maar", zei hij. „wij liggen daar graag krom voor". De visserij- en hengelsportvereniging „De Zandkreek", die sinds de zomer ook een eigen haventje in Wol phaartsdijk heeft, was ook met felici taties present. Voorzitter J. Stroo wenste de gebruikers toe, er vele ja ren met genoegen in te toeven. V.V.V. „Wolphaartsdijk" noemde de opening van de sociëteit voor de ver enigingen een top. „We hebben de watersport hier in de afgelopen ja ren zien groeien", zei vice-voorzitter A. Schuit. „Er is enorm veel gebeurd en uw club is die recreatie waardig. Let op uw tijd", zei de heer Schuit er nog bij, toen hij een elektrische klok overhandigde. Namens de Kon. Nederlandse Heidemij. kwam de heer J. C. Quist een foto van het Wol- phaartsdijkse jachthavencomplex be zorgen en meedelen, dat de appara tuur voor een windsnelheidsmeter binnenkort zal worden geplaatst. De heer A. Koert feliciteerde nog na mens het waterschap „Zuid Beve land" en ir. J. P. Berdenis van Berle- kom voor de jachtclub „Veere". En dan was er deze middag nog de man, die in Wolphaartsdijk zo'n be langrijke stoot heeft helpen geven aan de watersportontwikkeling: nud- burgemeester B. H. G. ter Haar Ko- meny. Hij greep de kans aan om in een toespraakje zijn hart te luchten: „Ik hen verrukt over wat hier in zo korte tijd is tot stand gekomen. U hen de pioniers geweest. Uw verent- elk der drie kandidaten twee. Nummer één op de voordracht voor dijkgraaf werd de heer H. P. Wolfert te Biervliet, nadat hij in de tweede stemming 33 van de in totaal 62 stemmen op zich had verenigd. Nummer twee op de voor dracht werd de heer J. H. van Hoeve te Sluiskil nadat in de eerste stemming 32 en in de tweede stemming 38 van de 64 stemmen op hem waren uitgebracht. De heer P. J. L. van Hoek te Philippine kwam tot slot na eveneens twee stem mingen als nummer drie op de voor dracht voor dijkgraaf met 39 van de 64 stemmen. De stemming voor de gezworenen, waar voor per district twee aanbevelingen van elk drie man voor ongebouwd en één aanbeveling van drie personen voor gebouwd moest worden opgemaakt kreeg de volgende uitslag: District I omgebouwd: eerste gezwore ne 1 P. de Jonge, Terneuzen, 2 J. J. Rie- mens, Hoek, 3 P. E. Kindt, Hoek. Twee de gezworene: 1 P. W. Jansen, Hoek, 2 R. G. Barbé, Philippine, 3 K. G. Tolle naar. Hoek. District I gebouwd: 1 J. Dregmans, Hoek, 2 A. F. Hanssens. Hoek. 3 J. van der Peyl. Gezworenen dis trict n ongebouwd: eerste gezworene 1 F. Ramondt, Sas van Gent. 2 A. Per- daen. Sas van Gent, 3 R. G. Barbé, Phi lippine. Tweede gezworene: M. van Driel, Hoek. 2 M. A. van Driessen, Sluiskil, 3 P. Haak, Hoek. District II gezworenen gebouwd: 1 P. J. L. van Hoek, Philippine, 2 A. de Calu- wé. Sluiskil. 3 P. Loof, reserve R. A. J. den Boer, Sas van Gent (noodzakelijk omdat nummer één ook kandidaat ia voor dijkgraaf). Voor de hoofdingelan den werden de volgende personen als no. één op de voordracht geplaatst. District I ongebouwd: ir. W. Westhoff, Etten, L. M. de Zwart, Philippine, J. J. Riemens, Hoek, R. G. Barbé, Philippine, D. Tollenaar, Hoek. P. E. Kindt, Hoek, K. G. Tollenaar, Hoek en A. Verduit, Hoek. Gebouwd: P. J. L, van Hoek, Phi lippine, ir. P. Dikötter, Terneuzen en A. F. Hanssens, Hoek. District II hoofdin gelanden ongebouwd: P. Neeteson, Sas van Gent, J. van Hoeve, Sluiskil, W. Scheele, Terneuzen, P. Haak, Hoek, F. Cortvriendt, Hoek, M. J. Barbé. Philip pine en C. P. van der Bilt, Sluiskil. Gebouwd: H. H. S. de Caluwé, Westdor- ie, A. David, Sas v: lijfte, Phillippine. Benoeming secretarie ambtenaar te Veere Ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van de heer J. Wat- tel als commies-ontvanger in de ge meente Vrouwenpolder, thans werk zaams als commies ter secretarie van Veere, is met ingang van een nader te bepalen datum de heer C. Geerse te Mid delburg, adjunctcommies bij de gemeente Biervliet, aangesteld in de functie van adjunctcommies le klasse ter secretarie te Veere. gingen zjjn eigenlijk bulten de pi porties gegroeid. Ik venvacht h< leel de toekomstige ontwikke ling. Vooral als het In een zo voor treffelijke samenwerking en goede geest gaat. Het eind is heslist nog niet In zicht". Daar houdt Wol phaartsdijk het in zijn nieuwe wa tersport-sociëteit maar op WATERDICHTE BADKAMERKACHEL 143.50 VERWACHT. ZONNIG. Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige zuidoosteiyke wind en maxi mumtemperaturen van 17 tot 21 graden. ZON EN MAAN 6 oktober Zon op 06.49 onder 18.06 Maan op 07.21 onder 18.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2