Vroeg of Iggf geeprotesfanfs-cfiristelijKe vrouw de voorkeur aan SE S Hulster- en Axeler Ambacht stemden over voordracht nieuwe bestuurders Over 30 jaar voor Midden-Zeeland 40 miljoen m3 water nodig per jaar Zeeuwse CBTB wil met partners beleidsoverleg Wellicht begin 1965 installatie besturen Scholte passeerde Raymond Ceulemans P.T.T.-besteller in Goes jubileerde Nieuw pompstation in Huijbergen zal de vraag voor zeer groot deel opvangen „Bonden moeten samenwerken' Premie a.o.w., a.w.w. en a.k.b. twaalf procent Operette vereniging: reeds 56 zangleden Moet de interland Nederland - België van programma J. C. Gelok uit Nisse ter aarde besteld 4 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 OKTOBER 1964 OVEREENSTEMMING OVER TOEKOMSTIGE DIJKGRAVEN In de bioscoopgebouwen „Het Centrum" te Axel en „De Koning van Engeland" te Hulst zijn vrij dag door vertegenwoordigers van 77 polders en waterschappen de aanbevelingen opgesteld voor de dijkgraven, gezworenen en hoofd ingelanden, die het bestuur zullen gaan vormen van de nieuwe wa terschappen Axeler en Hulster Ambacht. Voor dit karwei, dat in elk van de vergaderzalen ongeveer 3V2 uur in beslag nam, was een heel team personeelsleden van de provinciale griffie, onder leiding van de commissaris der koningin, jhr. mr .A. F. C. de Casembroot en de gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen, naar Zeeuwsch-Vlaande- ren gereisd. Op beide bijeenkomsten herinnerde de commissaris de afgevaardigden aan 't besluit van provinciale staten om de meer dan honderd polders en waterschappen te concentreren tot drie grote waterschappen. Hy zei, erop te vertrouwen dat het besluit van provinciale staten nog voor 1 januari 1965 zal zijn goedgekeurd, terwijl hïï hoopte, de gekozen bestu ren van de nieuwe waterschappen in januari van het volgend jaar te kun nen installeren. Uit de verschillende stemmingen voor de voordrachten voor de dijkgraven, ge zworenen en hoofdingelanden, respectie velijk één, twaalf en drieënvijftig voor het Hulster en één, twaalf en zevenen veertig voor het Axeler Ambacht, bleek duidelijk, dat over deze aangelegenheid al heel wat vooroverleg is gepleegd. Toch waren met name voor de samen stelling van de voordracht voor dijk graaf van het Hulster Ambacht vijf en voor die van het Axeler Ambacht zelfs zeven stemmingen nodig. Maar in beide ambachten bleek wel al overeenstemming te hebben bereikt over de personen, die als nummer één op de voordracht moes ten komen en redelijkerwijs de mees te kan3 hebben om tot dijkgraaf te worden benoemd. In Hulst was dat de heer W. J. P. Staal, die bij de eerste stemming 73 van de 134 stem men verwierf en in Axel de heer P. van Hoeve uit Axel, die er 80 van de 124 wist te verzamelen. Voorts werden voor elk van de ambach ten twaalf aanbevelingen van drie per sonen opgemaakt voor de toekomstige gezworenen, in Huist 53 van twee per sonen en in Axel 47 van twee perso nen voor de toekomstige hoofdingelan den. De uitslagen van de verschillende stemmingen waren als volgt: Axeler Ambacht Voor de aanbeveling voor dijkgraaf van dit waterschap werden bij de eerste stemming 80 van de 124 stemmen uitgebracht op de heer P. van Hoeve uit Axel. die dus als nummer één op de voordracht werd ge plaatst Voor de tweede plaats waren drie stemmingen nodig. De derde stemming ging tussen de heren W. Koster uit Axel. die 70 stemmen verwierf en de heer J. W. Schede uit Zaamslag. op wie 54 stemmen werden uitgebracht Ook voor de derde plaats op de aanbeve ling moest driemaal worden gestemd. Daarbij werden ten slotte 78 stemmen uitgebracht op de heer J. W. Scheele en 44 op de beer K. J. A. baron Collot d' Escury. De stemming voor de twaalf gezworenen, waarvoor eveneens drie namen per vaca ture nodig waren, kreeg de volgende uitslag: District I ongebouwd: P. van Hoeve. Axel; 2. A Ramor.dt. Sluiskil; 3. L. de Feijter. Terneuzen. Gebouwd: 1. mr. H. Rljpstra. "TVRjeuzen: 2. H. A. M. A. de Meijer. 3. M. de Vos. beiden Terneuzen. District II ongebouwd: Eerste gezworene: 1. K. de Koeijer. 2- A. Dekker. 3. C. van Hoeve, allen te Zaamslag. Tweede gezwore ne: 1. F. P. de Kubber. 2. J. van de Ree. 3- W. Dieleman, allen te Zaamslag. Derde gezworene: 1 D. Dekker. 2. C. P. de Putter. 3. F. de Putter, allen te Zaamslag. District III ongebouwd: Eerste gezworene: 1. W. Koster. 2. W. den Hamer. 3 J. de Feijter Jzn.. allen te Axel. Tweede gezwore ne: 1. L de Regt. 2. C. de Feijter. beiden te Axel; 3. J. d' Hert. Zuiddorpe. Gebouwd: M. L. M. IJsebaert, 2. D H. de Graaf. 3. C. van Bendegem. allen te Axel. District IV ongebouwd: 1. J. Govaers, 2. A. Verhagen. 3. H. Goethals, allen te West- dorpe. Gebouwd: 1. G. C. van Haelst. 2. T. van Acker, 3. G. J. P. van Waes. allen te Westdorpe. District V ongebouwd: 1. M. Termóte. 2- R. d' Hert. beiden te Zuiddorpe; 3. A. de Clerck. Overslag. Gebouwd: 1. G. Dierick. 2. W. Plasschaert, beiden te Koewacht: 3. A de Clerck. Overslag. Als nummer één op de voordracht voor hoofdingelanden werden geplaatst in dis trict I ongebouwd: A. Ramondt, Sluiskil, L de Feijter en L. Huijssen, beiden te Ter- neuzen- Gebouwd: M. de Vos. P. de Putter. M. E. Padmos, allen te Terneuzen en J. Bleijenberg, Sluiskil. District II ongebouwd: W. Dieleman. F P. de Kubber. K. de Koeijer. A. Dekker. C. van Hoeve. D. Dekker. C. de Regt. allen te Zaamslag. W. Dees. Vogelwaarde en mr. J. Thiele. Goes. Gebouwd' F. de Koeijer. A. Koster. J- van Wijk. allen te Zaamslag. District m ongebouwd: W Koster. L de Regt. C. de Feijter. J de Putter. J. van Hoe ve. V'. de Feijter. allen te Axel: A. J. d' Hert. Zuiddorpe en A. J. M. Rottier. Sint- Jansteen. Gebouwd: M. K. van Dijke. M- L. M- IJsebaert. F J. Verduijn. allen te Axel en J- Scheelo. Zaamslag District IV ongebouwd. J van Cadzand. Axel; V. E. G. Buijsse. Zuiddorpe; A Ver hagen. A. van Waes. F. Verhelst en H. Goet hals. allen te Westdorpe. Getouwd: T- J. M. van Acker. Axel en G. H. E. M- van Waes. Westdorpe. District V ongebouwd: B F. J. Plasschaert. G- de Gronckel. J. Bont. allen Koewacht A. A. J. de Clerck. Overslag en A. C. L. Cer- pentier, Zuiddorpe- Gebouwd: R- d' Hert en U. E. G. Buijsse. belden te Zuiddorpe Hulster Ambacht Uitslag' van de verschillende stemmingen: voordracht nummer één voor dijkgraaf: W. P. J. Staal. Stoppeldijk 73. K. J A. baron Collot d'Escury. Kloosterzande 29. J. van Duysse. Nieuw-Namen 13, A. P. E. Staal. Graauw 11, dr. Ir. J. P. M. van der Wolff. Hulst 8 stemmen, zodat de heer W. Staal met meerderheid van stemmen als nummer één op de voordracht werd geplaatst- Voor de plaatsing van nummer twee op de voordracht waren niet minder dan drie stemmingen nodig. Bij de derde stemming verwierf de heer A. P. E. Staal 82 en K. J. A. baron Collot d'Escury 44 stemmen. De heer A. Staal kwam dus op de voordracht voor dijkgraaf als nummer twee te staan Ten slotte werd als nummer drie gekozen de heer K. J. A. baron Collot d'Escury met 78 stemmen- Bij deze laatste stemming verwier ven de heren F. de Waal 24, J. van Duysse 21 en J. van der Wolff 12 stemmen Voor de nieuw te benoemen gezworenen waren per plaats eveneens drie voordrach ten nodig. Hier waren de uitslagen als volgt: district I. gezworenen ongebouwd: 1 K. J. A. baron Collot d'Escury, Kloosterzande. 2 F. Pateer. Kuitaart, 3 E. P. M. de Waal. Osse- nisse. 2e gezworene ongebouwd 1 E. P. M. Verdunnen. Ossenisse, 2 3. Joossen. Lams- waarde, 3 W. M. van Dixhoom, Walsoorden. District II. gezworenen ongebouwd: 1. W. P. J- Staal. Stoppeldijk. 2 Th. Mangens. Stop peldijk. 3 Th. G. J. Vereencken. Stoppeldijk. Tweede gezworene ongebouwd: 1 T. J. Bau- Terhole, 2 A. V. A. Boedlng. Stoppel dijk. 3 C. Vincke. Hengstdijk. Derde gezwo- ongebouwd: 1 A. E. C. van Esbroeck, Hengstdijk. 2 J. P. M. van Wesemael. Kloos terzande. 3 P. Boènne, Graauw. Gezworene ongebouwd: 1 F. J. de Nijs, Graauw, 2 C. J. Hootegem. Kloosterzande, 3 C. P. Schelf- haut, Kloosterzande. District Hl. gezworenen ongebouwd: 1 mr. - M. Seydlitz, Hulst. 2 C. A. M. Ferket. Clinge. 3 E. T. M. van Wesemael, Clinge. Tweede gezworene ongebouwd: 1 A. P. E. Staal. Graauw. 2 J. van Duysse. Clinge. 3 R. Steijaert, Graauw. District IV: gezworenen ongebouwd: 1 A. J. M. Rottier. 2 R C. M. Inghels. 3 J. Man- allen te Sint-Jansteen. Gezworenen ge bouwd: 1 G. J. Vael, 2 P. B. Smet. 3 K. L. d'Hooghe, allen te Sint-Jansteen. District V: gezworenen ongebouwd: 1 H. T. D. M. Vercauteren. 2 P. J. Maenliout, 3 J. C. de Deckere. allen te Clinge. Gezworenen ge bouwd 1 P. J. G- Molthoff. Vogelwaarde. 2 mr. W. E. M. Seydlitz. 3 E. A. van Dorsse- laer, beiden te Hulst. Voor hoofdingelanden werden als nrs. 1 op de verschillende voordrachten geplaatst: District I ongebouwd: P. de Bruyckere. Os senisse. H. J. J. Menu. Walsoorden. J. P. Verschueren. Walsoorden. A. J. van Water schoot, Kloosterzande, J. Joossen, Lams- waarde en A. P. Kuypers. Hengstdijk Ge bouwd: F. Pateer, Kuitaart, W. M. van Dix- hoora. Walsoorden en L. J. Vereecken. Lams- waarde. District H. ongebouwd: T. J. D. Bauwens. Terhole. J. P. E. Lauwers. Terhole. C. M. Buysse, Kuitaart. J. M. Maerman. Terhole. A. Mangnus. Boschkapelle. P. L. S. de Maat. Stoppeldijk. A. V. A. Boedlng. Stoppeldijk. E. G. Esbroeck, Hengstdijk. J. P. M. Wesemael, Kloosterzande. H. P. C. Buys se. Graauw. R C. M. Rottier. Gent (België). P- J. Staal. Stoppeldijk. C Vincke. Hengstdijk en T. Mangnus. Stoppeldijk. Ge bouwd: F. J. de Nijs. Graauw. A. B. Ser- rarens, Ossenisse en C. P. Schelfhaut. District Hl. ongebouwd: R. E- M Verhaegen. Graauw, C. A. M. Ferket en J. T. M. Smet. beiden te Clinge. A. P. E. Staal, Graauw, W. E. M. Seydlitz. Hulst. J. A. van Damme, Graauw, A. J. M. Rottier, Sint- Jansteen. J. B. A. M. Rottier, Brasschaet (België). Gebouwd: F. J. de Nijs, Graauw en G, Staal, Graauw. District IV ongebouwd: G. J. V. Vael. Sint- Jansteen. G. C. E. M. Dierick, Koewacht. M. Rottier, Sint-Jansteen. L. P. Pau wels, P. R. Perdaen en J. Mangnus. allen te Sint-Jansteen. Gebouwd: L. G. M. de Kerf J. I. M. Reuser. beiden te Sint-Jansteen. District V ongebouwd: P V. M. Vercauteren, A. F. J. de Nijs. J. E F Buysrogge. J. Smet C. E. van Acker, allen te Clinge. R C M Rottier, Gent (België). Gebouwd: P. J. G. Molthoff. Vogelwaarde. A. W. C M van Ravels. Hulst en E. A- van Dorsselaer. Hulst Henk Scholte heeft de leiding geno men in het internationale biljarttoer- nooi om de Coupe Roode Leeuw dat in Den Bosch wordt gehouden, dank zij een overwinning van de Westduitse kampioen Siegfried Spielmann op de Belg Raymond Ceulemans. De Eind- hovenaar won zelf in zes beurten van Tini Wijnen, die hiermee zijn vierde achtereenvolgende nederlaag leed. De uitslagen van de 4e ronde luiden: Van Leur 207 11 96 18.81 Van Hassel (B.) 40 11 159 36.36 Wijnen 322 6 210 53.66 Scholte 400 6 219 66.66 Spielmann (W.-D.) 400 7 138 57.14 Ceulemans (B.) 199 7 82 26.42 De stand luidt: 1. Scholte 6 punten alg. gemiddelde 42.96; 2. Ceulemans 6 pnt. - 38.86; 3 Spielmann 6 pnt. - 38.20: 4. Van Has sel 6 pnt. - 36.30; 5 .Wijnen 0 pnt. - 28.39; 6. Van Leur 0 pnt. - 20.35. Het personeel van het hoofdpostkantoor van de P.T.T. in Goes heeft vrijdagmor gen hulde gebracht aan een „zilveren" besteller: de heer F. J. Janssens in Goes. Hij was 25 jaar in dienst van dit staats bedrijf en dat vormde voor een deputa tie van het kantoor aanleiding om hem een bezoek te brengen. De waarnemend-directeur van het P.T. T.-kantoor Goes, de heer A. P. Dansen, complimenteerde de heer Janssens met het jubileum en zijn uitstekende staat van dienst. Hij overhandigde hem ook het zilveren insigne, dat de P.T.T. uit reikt aan personeelsleden, die 25 jaar aan het bedrijf verbonden zijn. Namens het personeel van het kantoor Goes bood de heer W. G. Scherpenisse zijn geluk wensen aan en deed zijn woorden verge zeld gaan van een geschenk. De heer F. J. Janssens kwam in oktober 1939 in dienst bij de P.T.T. Hij wprd toen hulp-besteller te Ovezande. Hij bleef dit negen jaar en werd toen, eind november 1947. besteller in Goes. Daar werd hij enkele jaren geleden, 1 mei '61, bevorderd tot besteller eerste klas. Prognose waterleidingmij Zuid-Beveland „OP het eind van deze eeuw zal voor Midden-Zeeland een hoeveel heid van 30 tot 40 miljoen kubieke meter drinkwater per jaar gepro duceerd moeten worden". Deze prognose geeft de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Zuid-Beveland" in haar jaarverslag over 1963, dat vrijdag op de algemene vergadering van aandeelhouders in Goes werd vastgesteld. De maatschappij verwacht, dat de toekomstige ont wikkeling van Midden-Zeeland voor de watervoorziening betekent, dat men met een „zeer sterk stijgend verbruik" rekening moet hou den. Het nieuwe pompstation in Huybergen zal deze toekomstige vraag naar drinkwater en industriewater voor een zeer groot deel moeten opvangen, zo wordt in het verslag naar voren gebracht. In 1963 steeg de waterproduktie van|maximaal toelaatbaar is uit geo-hy- de waterleidingmaatschappij „Zuid-|draulisch oogpunt. De uitbreiding van Beveland" opnieuw. De eerste fase het pompstation Putte en de vernieu- van het nieuwe pompstation in Huy-Aving ervan werden in 1963 voorbe- bergen werd in bedrijfgesteld en hielp'reid: dit jaar zal de capaciteit ver deze produktiecapaciteit uitbreiden, dubbeld worden, zo staat in het jaar- Het cijfermateriaal in het jaarover- zicht toont aan, dat er in 1963 rond de 5,7 miljoen kubieke meter water werd geproduceerd: dat is 500.000 kubieke meter meer dan in 1962. Daarvan werd 300.000 m3 water in Huybergen naar bovengepompt. Het pompstation Ossendrecht zal met een capaciteit van 5 tot 6 miljoen kubieke meter water geen verdere vergroting meer krijgen: de eerste fase van het pompstation Huybergen kan onge veer 2 miljoen kubieke meter water leveren. De jaarproduktie van de bei de pompstations Ossendrecht en Huy bergen samen lag ongeveer ruim 500.000 m3 hoger dan in 1962. In een overzicht van de stand van de verschillende werken maakt het jaar verslag van de Zuidbevelandse water leidingmaatschappij er melding van, dat met de voorbereiding van de tweede tevens laatste fase van het pompstation begonnen werd Deze tweede fase zal in 1967 in bedrijf moe ten komen met een capaciteit, die werd rond de 26.000 voerd en daarna volgt het vierde deel bij Krabbendijke. In 1965 zal ook de aanleg van een transportleiding naar Walcheren in de richting van het Zuid-Sloe zijn beslag krijgen. Vanaf Goes naar Kats werd een leiding aan gelegd in verband met de bouw van de Oosterscheldebrug. Doordat een reinwaterkelder van 1000 m3 in Goes gereed kwam steeg de accumulatie ruimte in de Ganzestad tot 2850 ku bieke meter. In Kortgene werd een hydrofoorsta- tion gebouwd. In 1963 leverde de wa terleidingmaatschappij Zuid-Beveland over de meters een hoeveelheid van bijna 4.640.000 m3 water, het onbe- meterde verbruik voor rond 7000 aan sluitingen bedroeg 420.000 m3. Het verschil tussen waterafgifte en pro- duktie bedroeg in 1963 700.000 m3 of ruim 12 procent; hoofdzakelijk als ge volg van lekverlies, niet gemeten ver bruik en miswijzing van meters. Van de totale verkoop ging ruim 2.151.000 m3 water naar de N.V. Waterleiding mij. „Midden-Zeeland", verder werd nog geleverd aan de N.V. Waterlei dingmij. „Noord-West-Brabant" en de gemeente Borssele. PROF. DE GAAY FORTMAN: De Amsterdamse hoogleraar aan de Vrije Universiteit, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, acht samenwerking van het C.N.V. met het N.K.V. en het N.V.V. niet alleen mogelijk, maar ook noodzakelijk. „Als je een verkeerde ontwikkeling wilt tegengaan, moet je een gesprek zoeken en op beslissen de momenten van de eigen overtui ging uitgaan", betoogde prof. De Gaay Fortman gisterochtend als rec tor van de kadersehooi van het C.N.V. in het C.N.V.-conferentieoord de „Tal- mahoeve" in Nieuw-Milligen. Prof. De Gaay Fortman reikte aan 13 gesalarieerde bestuurders en mede werkers van C.N.V.-bonden het ge tuigschrift van de kadersehooi uit, die sinds korte tijd een nieuwe opzet heeft. De cursisten zijn gespreid over drie perioden van vier weken, waar bij de cursisten niet als voorheen elkaar alleen op zaterdagen ontmoe ten. maar in groepsverband op de Talmahoeve verblijven. Ook de C.N.V.-voorzitter, de heer J van Eibergen, benadrukte nog eens dat samenwerking met de andere vakcentralen noodzakelijk is met handhaving van eigen pricipiële op1 vattingen. Prof. De Gaay Fortman vroeg zich voorts af of de methodische aanpak van de problemen door de christelijke vakbeweging nog wel juist is. Moet vanuit eisen worden gewerkt of is wellicht een andere benadering no dig, zo vroeg hij zich af. Spreker zei dat bij deze aanpak het christen-zijn kan worden getoond, want een chris ten wil praten en overleggen, hij eist niet .Prof. De Gaay Fortman is be vreesd dat de ohristelijke vakbewe ging zich wel eens te veel comfor- meert aan het wereldse. De minister van sociale zaken en volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer medegedeeld, dat vol gens de laatste cijfers de totaalpremie van de A.O.W., de A.W.W. en de A.K.B. op 12 procent wordt geraamd by aanvaarding van het wetsontwerp tot nadere wijziging van bovengenoemde, drie wetten, dat op 8 september j.l. werd ingediend. In de memorie van toelichting op dit wetsontwerp werd dit percentage bij een overheidsbijdrage van f 150 miljoen nog op 12,5 geraamd. De vaststellin'g van de premie-percenta ges geschiedt door het bestuur van de sociale verzekeringsbank. Uitgaande van de jongste financiële ge gevens heeft de sociale verzekerings bank de A.O.W.-premie medio septem ber berekend op 8.7 procent. De A.W.W.- premie op 1,5 procent en die voor de A.K.B. op 1,8 procent. De sociale ver zekeringsraad is met deze cijfers ak koord gegaan. In het bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakte wetsontwerp tot invoering van een sociaal minimum voor de A.O. W. en de A.W.W. met een bijdrage uit de algemene middelen van f 150 miljoen, werden deze percentages aan de hand van de toen ter beschikking staande ge gevens geschat op respectievelijk 9, 1, 5 en 2. Voorts heeft de minister de Tweede Ka mer bericht, dat naar het zich thans laat aanzien de premie van de verplichte ziekenfondsverzekering die van jaar tot jaar wordt vastgesteld met enkele tien den van eën percent zal stijgen. Deze stijging komt voor de helft voor reke ning van de werkgevers en voor de helft voor rekening van de werknemers. De premie voor de kinderbijslagverzeke ring voor loontrekkenden zal ongewij zigd blijven. Vergadering hoofdbestuur Geslaagden De Ruyterschool Ook hierin betrekken de landarbeidersbonden De Zeeuwse C.B.T.B. is 't er in bre de kring over eens, dat de drie centrale landbouworganisaties na beraad in eigen kring met elkaar overleg plegen over een gezamen lijk standpunt ten opzichte van het landbouwbeleid en dergelijke. Dat is gebleken tijdens de jongste vergadering van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. Behan deld werd daar het centraal rap port van het in de afgelopen win ter aan de afdelingen voorgelegde vraagpunt over het landbouw schap. Op één na achtten de afde lingen het principieel juist en prak tisch belangrijk dat ook de drie landarbeidersbonden in dit onder ling overleg worden betrokken. Verreweg de meeste afdelingen acht ten het een gezond principe, dat de landbouw zijn eigen zaken regelt er hadden geen bezwaar tegen de pu bliekreehteiijke bevoegdheid van hel landbouwschap. Geen enkele afdeling had er bezwaar tegen, dat de be stuursleden van het landbouwschap aangewezen worden door de organi saties. Rechtstreekse verkiezingen werden niet wenselijk geacht, in ver band met de daaraan verbonden rompslomp en kosten. Uit de binnengekomen rapporten bleek, dat de voorlichting over het landbouw schap onvoldoende werd geacht. Zelfs over de activiteiten van de gewestelijke raad voor Zeeland was in meerdere af delingen weinig bekend. Naar aanleiding hiervan besloot het hoofdbestuur aan te dringen op regel matige publikaties van de werkzaamhe den. In het bijzonder van de gewestelijke raad in een vorm, die de bedrijfsgenoten aanspreekt. Voorts was het hoofdbe stuur van de Zeeuwse C.B.T.B. van me ning. dat met bezuinigingen, die de wijs heid kunnen bedriegen, de grootste voor zichtigheid dient te worden betracht. Men vormde zich in deze vergadering eveneens een oordeel over het plan pro vinciale raden voor de landbouwvoorlich- en de bedrijfsontwikkeling in te stellen, die de huidige provinciale land bouwvoorlichtingsraden en provinciale onderzoekcentra zouden moeten vervan gen. In grote lijnen kon het bestuur met dit plan instemmen. voor de examens: scheepswerktuigkunde A: M. Verschuure: L. van Heulen: J. M. Jasperse; P. Lobbezoo. Scheepswerk- tuigkundige. diploma B-H:_C._A. W. F. Tumbuan: 3e stuurman meter langer, liet totale net mat Er waren in de watervoorziening eind 1963 937 kilometer. De water- weinig moeilijkheden of storingen. Al- transportleiding vanaf het nieuwe leen de watervoorziening op Noord- pompstation Huybergen naar Beveland was tijdens de vakantiewe- Woensdrecht-Rilland kwam ge- ken niet helemaal bevredigend. De reed. Er werd een begin gemaakt investeringen in het verslagjaar 1963 met de aanleg van een transport- beliepen 3,3 miljoen gulden. De winst- Minneboo: J. C. A. Geluk (theorie) leiding tussen Rilland en Goes, die en verliesrekening laat een saldo zien a. Flipse (theorie); R. H. M. Teulings deels als aanvulling en deels als nadat een bedrag van f 100.000j (theorie) J. P. A. van Benthem (prak- vervanging van de oude stalen werd bestemd voor extra-afschrijving tijk) A. E. Wnmsteker (praktijk). Ie leiding zal fungeren. Van ruim 90.000. In het verslagIstuurman G.H.V.: J. Hiddinga (prak- Het eerste gedeelte bij Kruiningen, de wordt erop gewezen, dat de gunstigejtijk). Radarcursus, radanvaarnemer: M. zinker door het Kanaal van Zuid-Be- resultaten van dit boekjaar waar- A. H. M. Daemen; J. Huson; VV. A. P. veland en het gedeelte bij Kapelle- schijnlijk niet blijvend zullen zijn, om-I Mol; L. Ch. H. Mutsaers; G. A. Mulder; Biezelinge worden of zijn in de dat de investeringen in 1964 en 1965 A. J. Nooijen; W. H. Rapmund; H. A. loop van 1964 gelegd. In 1965 wordt opnieuw rondom de 3 miljoen gulden M. Verkuyl. Radamavigator: H. J. het derde gedeelte bij Rilland uitge- per jaar zullen liggen. J Brons; C. J. Hondius; H. G. Willemsen. De belangstelling voor do Walcherse operette- en musicalveronlging is zo groot gebleken, dat deze week al dc auditie-avond tevens, oprichtingsverga dering, gehouden werd. In de afgelopen weken hebben zich reeds 56 leden aan gemeld, terwyl voor het orkest byna 10 musici genoteerd konden worden. Behalve voor een eerste kennismaking was deze eerste bijeenkomst tevens be doeld om dirigent, de heer Jan Kouse maker uit Goes, en regisseur, de heer E. Wilmink, een indruk te geven van de zang-, spel- en andere kwaliteiten van de leden. Voorts kwam een aantal za kelijke punten aan de orde. De orkestleden waren voor deze auditie nog niet opgeroepen; zij zullen apart samenkomen onder leiding van het be- Aan de ..De Ruyterschool" te Vlissingen stuurslid. de heer Peter Jense. z>jn 'P de maand september^ geslaagd Besloten werd om de repetities voor de Voorlichting Besloten werd een commissie voorlich ting in het leven te roepen. Deze zal de drie vormen van voorlichting, uitgaande van de organisatie, onder haar hoede hebben: de agrarisch-sociale, de econo- misch-socïale en de huishoudelijke voor lichting. Deze commissie kan voor de aan haar door het hoofdbestuur gedele geerde taken als bestuur fungeren. Een instructie voor het bestuur van de af deling voorlichting, dat samengesteld zal zijn uit drie leden, benoemd door het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. en twee leden benoemd door het bestuur van het boekhoudbureau van de Zeeuw se C.B.T3. werd goedgekeurd. Met voldoening nam het hoofdbestuur kennis van de mededeling, dat op de rijksbegroting voor 1965 gelden zyn uit getrokken vóór een op te richten chr. landbouwhuishoudschool te Goes. Deze zal de momenteel in 's-Heer-Arendsker- ke gevestigde school vervangen. Even eens werd niet voldoening kennis geno men van de mededeling, dat in januari 1965 begonnen kan worden met de nieuwbouw ten behoeve van de nog steeds groeiende ehr. nijverheidsschool voor meisjes te Middelburg, waarvoor de vereiste rijksgoedkeuring is verleend. „Jeruzalem Post" over concilieverklaring inzake jodenvraagstuk De „Jeruzalem Post' heeft stelling ge nomen tegen het door bepaalde concilie vaders uit de Arabische landen naar vo- den gebrachte argument, dat de verkla ring van het concilie inzake het joden vraagstuk als Israëlisehgezind kan wor den opgevat en dat de positie der Rooms- Katholieke Kerk in de Arabische wereld er door zal worden bemoeilijkt. .,Dit document heeft allerminst Iets te maken met een of andere houding te genover de staat Israël en als sommige Arabische geestelijken misverstanden vrezen, is het hun taak er voor te zor gen dat de juiste inhoud in de Arabische landen wordt verspreidt", aldus het blad. „Thans moet worden afgewacht of het de liberale elementen op het concilie zal gelukken de oorspronkelijke formulering weer op te stellen die het joodse volk voor immer van het verwijt van de moord op Jezus ontlast en de opmerking over de bekering der joden uit de weg te ruimen of op zijn minst een nieuwe formulering te geven. Iedere verdaging tot een latere zitting zou slechts tot on waardige politieke praktijken leiden", aldus de „Jerusalem Post". De verklaring over de joden en de nlet- christenen, die deze week In het concilie behandeld is, Is teruggegaan naar het Secretariaat voor de christelijke een heid, waar de verklaring volgens de ensen van de concilievaders zal worden herzien. Het secretariaat voor de christelijke een heid bewerkt de behandelde tekst vol gens de gemaakte opmerkingen, omdat ook de oude verklaring gebreken ver toonde. Verwacht wordt, dat de omge werkte verklaring binnen twee weken in eindstemming zal kunnen worden ge bracht. Twee Belgische kranten waarschuwen vrijdag tegen een overhaast besluit om de twee interland wedstrijden per jaar tussen België en Nederland van het programma te schrappen. „De derby kan alleen op een zondag middag worden gespeeld" schrijft hét Antwerpse blad „Volksgazet" in een nabeschouwing over de wedstrijd van woensdagavond. „De 99e ontmoeting tus sen de twee nationale voetbalploegen van België en Nederland is oen volledig financieel fiasco geworden. De Belgische voetbalbond heeft daarmee waarschijn lijk de enige wedstrijd, die nog een reëel kasstuk was. naar de maan geholpen". De „Gazet van Antwerpen" vraagt zich af of de 100e ontmoeting, die het vol gend jaar moet worden gespeeld, het einde van de reeks moet worden. „Er bestaat een streven om de interland wedstrijden op een zijspoor te schui ven en alles naar Brussel over te heve len. België-Nederland Is echter nog al tijd de meest attractieve en voor de Bel gische voetbalbond lucratieve ontmoe ting geweest. België-Nederland was en is nog immer een belangrijker voetbal evenement voor dc bond dan België- Frankrijk (de „match sympathique" waarvoor al vele jaren geen toeschou wers meer komen opdagen), België- Zweden en zelfs België-Italië". Dat er woensdagavond slechts 10.000 toeschouwers waren wijt het. Wad aan de Belgische bond. „die de basis legde voor de uitvaart". ARTIKEL 27 van het wegenver- weg te bevinden die niets te maken acht slaan op eventueel verkeer i cr wi t. «,mPe„ fel over bestaan Op een kruising oj Eén van d|e punten is in Terneuzen rechts gaat voor" opgeld. De wagen splitsing van gelijksoortige wegen de samenvoeging van de Jacob Cats- j van de Terneuzense gemeentereini- heeft van rechts komend verkeer van straat en de Oranjestraat, die even ging heeft voorrang. Misschien dat categorie «M le^JlS^SSti Men sou het een soort axiome voor jn (^F Achting van de Axelse straat weggebruikers kunnen noemen,! is vele malen frequenter dati dat omdat dese simpele bepaling op zeker acht van de tien weglcruisingen van kracht is. Toch wordt er tn de praktijk nog vaak tegen gezondigd, vooral op pun ten waar de situatie weinig overzich telijk is of waar de weggebruiker ten onrechte het idee krijgt, zich op een de Oranjestraat en bovendien lijkt de Jacob Catsstraat zich bij de splitsing normaal voort te zetten, terwijl de Oranjestraat er „maar zo'n beetje bij hangt". HET gevolg is dat de weggebruikers in de Jacob Catsstraat, evenals de bestuurder van de witte volkswagen, maar doorrijden en weinig of geen het aanbeveling zou verdienen juist op dit punt de weg aan het verkeei aan te passen en de splitsing dooi middel van borden tot een voorrangs splitsing te maken voor het verkeer in de veel drukkere Jacob Catsstraat Maar zoals de situatie momenteel is, heeft het uit de Oranjestraat komen de verkeer voorrang boven dat in de Jacob Catsstraat.. De automobilist in de volkswagen zit er dus volkomen naast. Zo moet het dus niet. (Foto P.Z.C.) eerste uitvoering, de operette „Die lusti ge Witwe" van Lehar, te beginnen op 13 oktober a.s. De repetities worden gehouden in de Concert- en Gehoor zaal. E.M.I. SPEET IN SPORTHAL TEGEN „WALCHEREN" In de nieuwe Middelburgse sporthal zal E.M.M. vanavond de handbalver eniging „Walcheren" uit Vlissingen ontvangen. In de loop van de avond tussen half acht en kwart over tien zullen ploegen van beide verenigingen zaalhandbalwedstrijden tegen elkaar spelen. Het zijn de beren-juniores, he ren II en heren I Omstreeks acht uui zullen de „Walcheren"-dames het op nemen tegen de „Rest van Zeeland". Op de algemene begraafplaats te Nisse werd onder grote belangstel ling het stoffelijk overschot van de heer J. C. Gelok ter aarde besteld. Onder de vele belangstellenden be vonden zich deputaties van de ver schillende verenigingen en instellin gen waarvan hij bestuurslid was, met name: het gemeentebestuur, de Coö peratieve Boerenleenbank, de Neder lands Hervormde Kerk, het Groene Kruis, de muziekvereniging „Ons Genoegen" en de weegbrug „De Palmboom". De leden van de mu ziekvereniging speelden gewijde mu ziek aan het graf, waarna dominee Kooren, hervormd predikant, sprak. De zoon van de neer J. C. Gelok sprak een dankwoord. BOOTREIS EN MEDAILLE VOOR „MEESTER" VAN HARN De heer S. van Ham te Spul (gcm. Axel is vrijdagavond tijdens een huldi ging ter gelegenheid van zijn pensio nering als hoofd van de christelijke school te Spui als eerste onderscheiden met de gouden medaille van de gemeen te Axel. De heer J. Dieleman overhandigde na mens het huldigingscomité een cheque ten bedrage van 1400 gulden, het be drag voor een boordretour naar Zuid- Afrlka, het geboorteland van de heer Van Harn. (Wij komen in een volgende editie nog nader terug op deze huldi ging). Heden is van ons heen gegaan in het zieken huis „Bergzicht" te Goes mijn innig gelief- Bruinisse: M. C. van Hekke. P. van Hekke- Berrevoets. Zierikzee: C. M. van Hekke. H. van Hekke- Krljger. S. J. van Hekke. C. van Hekke- van der Wekken. A. van Hekke. K. J. M. van Hekke- Steketee. Wemeldinge: P. van Hekke. J. van Hekke-Kodde. En kleinkinderen. Wemeldinge. 2 oktober 1964. Beatrixweg 30. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 6 oktober 1964 om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge Vertrek evangelisch zondags schoolgebouw om 13 uur. Geen bloemen. Heden overleed, na een langdurig smarte lijk lijden, zacht en kalm. onze geliefde zuster. behuwdzuster en tante, JACOMINA VAN KLINK, op de leeftijd van 60 jaar en 11 maanden. Namens de familie: D. van Klink. Wemeldinge. 2 oktober 1964. Chezeeweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 5 oktober a.s. om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge. Vertrek sterfhuis om 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4