Bij berechting van serie dodelijke PHILIPS TELEVISIE GEBR. KUNST ongevallen vrijheidsstraf geëist VAN DRIE EN TWEE WEKEN Exclusieve pottery HF VEY MFSTDAGH MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Vakwedstrijden voor Zeeuwse bakkers in Goes Betonvereniging op excursie naar de Oosterscheldebrug SPAREN MET OVERHEIDS- PREMIE KERKDIENSTEN zaterdag 3 oktober 1964 Wisse/ Zeeuws-Vlaanderen PROYINOIALB ZBBUWBB COURANT 0 DOOR OFFICIER RECHTBANK MIDDELBURG (Advertentie) Lange Delft 68, Middelburg, fel. 2471 De rechtbank te Middelburg, ge presideerd door mr. P. van Empel, heeft gisteren tot drie maal toe de gerechtelijke nasleep behandeld Aan een verkeersongeval in Zee land, waarbij een dode was te be treuren. Het was in dit verband, dat de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, opmerkte, dat er de laatste tijd geen zitting voorbij gaat zonder de berechting van een verkeersongeval met bijzonder ernstige afloop. „Het wordt naar mijn mening zo ernstig, dat vrij heidsstraffen dienen te worden opgelegd", aldus merkte mr. Ro singh op. In de eerste zaak was de Rotterdam chauffeur A. S. betrokken. Hij had op 11 mei j.l. bi.i het nemen van 'de bocht Armeniaans Schuitvlot-Achter de Hout tuinen te Middelburg: zijn 14 meter lan ge truck met oplegger zo rakelings langs een personenauto gestuurd, dat de naast deze auto staande, chauffeur, de vertegenwoordiger F. W. Petiet Vlissingen, tussen zijn eigen auto i oplegger bekneld raakte en 214 maand later aan de daarbij opgelopen verwondingen overleed. De ruimte, waardoor S. zijn grote voertuig moest loodsen was aan merkelijk versmald, omdat rechts voor hem twee auto's geparkeerd stonden en links de auto van de heer P. Uit de opmetingen van de verbali sant maakte de president van de rechtbank op. dat de chauffeur van de oplegger de rechts van hem staande auto's wilde vermijden, maar NU EERST KIJKEN BIJ Bellamypark 45-58 - Vlissingen daarbij niet tijdig genoeg naar links j keek. Toen hij dat wel deed, was het al te laat. Voldoende ruimte De officier was van oordeel, dat er vol-1 doende ruimte was geweest om te pas seren; S. had nog iets meer naar rechts gekund. Mr. Rosingh kwalificeerde de wijze van rijden van verdachte als gro velijk onvoorzichtig en onoordeelkundig en hij achtte S. dan ook schuldig aan het ongeval. De officier achtte het niet bewezen, dat de dood het gevolg is van de aanrijding; wél zwaar lichamelijk letsel. Mr. Rosingh eiste een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 2 weken, alsmede een voor aarde! ijke ontzetting nit de rijbevoegd heid voor 6 maanden met een proeftijd 2 jaar. den. „En toch is hij blijven staan, de buitenzijde van zijn auto, die boven dien wat ongelukkig opgesteld stond", merkte mr. Adriaanse op. Pleiter wees erop, dat volgens een getuige van het ongeval de heer P. zich nog had kunnen verwijderen. Hjj achtte een bepaalde mate van medeschuld van het slachtoffer aan wezig. Mr. Adriaanse was voorts van mening, dat zjjn dient vrijuit ging van grove schuld en hjj achtte een gevangenisstraf van 2 weken te zwaar. Mr. Adriaanse drong aan op een voorwaardelijke straf, gecombi neerd met een geldboete. De recht bank zal op 14 oktober a.s. uitspraak doen. Passeermanoeu vre De Amsterdamse automobilist A. V. had volgens de ten lastelegging schuld aan een dodelijk verkeersongeval, dat zich op eerste pinksterdag j.l. voordeed op de T? ill, J - „l.*! rijksweg onder Rïïland-Bath en waarbij de Vlissinger J. v. d. Meulen de dood vond. Bij een passeermanoeuvre botste V. met zijn auto op de linkerweghelft tegen de auto van ae heer Van der M. Een der getuigen, A. H. uit Middel burg en inzittende van de Vlissingse auto. vertelde de auto van V. uit een file te hebben zien komen, op zeer korte afstand (H. schatte 30 meter) van de tegemoetkomende auto. Een inzittende van de Rotterdamse auto, J. v. d. B., die als getuige-a-déohar- 5e gehoord werd, was van oordeel, at ook de heer Van der M. zojuist een auto ingehaald had. Volgens H. en nog een andere getuige van het ongeval was dit echter niet het gevaL De officier van justitie, mr. T. Lebret, was van oordeel, dat V. de passeerma noeuvre niet had mogen maken. De of ficier vond het onvoorzichtig, dat er een filmcamera overigens niet op het mo ment voor de botsing in de Rotter damse auto bediend werd en wel door Van de B. Mr. Lebret eiste een geldboe te van 300.alsmede een ontzetting uit de rijbevoegdheid voor 2 jaar. Mr. F. W. Adriaanse. de raadsman, wees er op, dat zijn cliënt slechts 1 auto voor zich had, zodat hjj zich feitelijk niet in een file bevond. Toen die' voorste auto wat langzamer ging rijden (met het oog op een auto, die op een parkeerplaats langs de weg aanstalten maakte weg te rijden) passeerde V. de voor hem rij dende auto. Wanneer er pas een passeer- j manoeuvre is uitgevoerd door de Vlis- I singse auto, zoals Van de B. dat heeft gezien, is de manoeuvre van V. niet zo roekeloos meer, meende mr. Adriaanse, die een geldboete in dit geval een juiste straf achtte. Ook hier zal de rechtbank op 14 oktober uitspraak doen. Geen voorrang Nooit veroorzaakte P. N. uit Sint en nu, terwijl hij op de delingsdijk van Brouwershaven naar Renesse geen voorrang verleende aan een van rechts komende auto, veroorzaakte hij een dodelijk ongeluk. Bij de bot sing, die volgde, werd de Zierikzee- se verpleegster J. v. d. Berge name lijk zo ernstig gewond, dat zjj over leed. N. vertelde, dat de zon zo hinderlijk in zijn gezicht had geschenen, dat hij noch het kruispunt, noch de auto gezien had. Hoewel de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, N. niet als een roekeloos rij der kenschetste, kwam het de officier voor, dat in dit geval toch wel roeke loos gereden is. Mr. Andreae achtte gro ve schuld bewezen en eiste een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 3 we ken, alsmede 1 jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid. De uitspraak volgt op 14 oktober a.s. De Vlissingse Hengelsportvereni ging heeft vrijdagmiddag in de door haar gepachte vijvers in het Nolle- bos, een hoeveelheid pootaal uit la ten zetten. Hier ziet men de tewa- terlating door een employé van de O.B.V. De voorzitter van de hen gelsportverenigingde heer J. H. Ceelen, kijkt toe. Foto P.Z.C.) OUD HOOFDOPZIENER VAN VISSFRIJPOLITIE TE WEMELDïNGE OVERLEDEN Goese heropvoering musical „Het Ding" op 24 oktober De hervormde jeugdraad in Goes zal opnieuw met de musical „Het Ding" voor het voetlicht komen. Na de suc cesvolle opvoering van dit spel vorig jaar juni, zal de musical in oktober her opgevoerd worden. Eerst was het de be doeling, dat dit op zaterdag 17 oktober zou gebeuren. De reprise van „Het Ding" is echter verplaatst naar 24 oktober. Evenals vorig jaar komt het spel in „De Prins van Oranje" te Goes voor het voetlicht. Vandaag zaterdag de hervormde Instuif in de Gan- >d N. V. V ,-bestuursders- bond vertoont films )e N.V.V. Bestuurdersbond West- Zeeuwsch-Vlaanderen organiseert ook dit jaar weer een filmvoorstelling voor de kinderen van de leden en wel op za terdag 24 oktober in het Casino te Bres- kens. De titel van de hoofdfilm van deze kindervoorstelling, die 's morgens om 10 uur begint, is „Reddende Vleu gels". Ook voor het bijprogramma zijn enkele leuke films uitgekozen. Vanuit alle plaatsen wordt voor extra vervoer gezorgd, waarvan de kosten voor reke ning van de afdelingen komen. Nieuwe viskotter maakte proefvaart VANDAAG Middelburg City: Cleopatra. 20 uur. jaar. Eloetro: De scherpschutter. 19 21.15 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Koorkerkhof: In stuif herv. jeugdraad. 20 uur. Vlissingen Alhambra: Cleopatra, 19 14 jaar. Luxor: Constantijn de Grote, 19 en 21 uur. 18 jaar. Kunsthandel Bikker: expositie schilderijen A. Pihl. Concertge bouw: uitvoering VIls rfigse Accordeon vereniging V.K.M.V., 20 uur. Schelde- kwartier: Propagandaconcert Federatie van zangverenigingen in Vlissingen. 20 Goes Grand: Cleopatra. 19 uur. 14 jat Prins van Oranje: Najaarsconferentie Zeeuwse Zondagsscholen. 10.30 uur. Rilland Dorpshuis: Tienershow, 14 uui Wemeldinge Jeugdgebouw: Filmavond in stuif. 19 30 uur. Biczclinge Ned. hervormde kerk: Start wandeltocht, 14 uur. Terneuzen Luxor: Vrouwenkliniek, 20 uur, 18 jaar. Speelterrein Rozenstraat: Hon denexpositie dierenbescherming, 14 uur. Hulst. Bioscoopgebouw: De man met de vijf paspoorten, 20 uur. 14 jaar. Oostbure Lcdeltheater: Carlouche, ban diet en minnaar, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Bye bye Birdie. 19.45 uur. a.l. Axel Het Centrum: Beach party. 20 uur. 14 Jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Johnny waar kom je vandaan, 20 uur. Zlerlkzee Concertzaalbioscoop: Arena der verschrikking. 20 uur. 18 jaar. Sint-Maartensdiik De Gouden Leeuw: De ratten van Tobroeck. 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Irma la douche. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Heimweh nach St. Pauli, 18.45 en 2! uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg City: Cleopatra, 14 30 en 20 uur. 14 Jaar. Electro: De duivelse dokter Mabuse. 15.30 en 19 30 uur, 14 jaar Mo lenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Vlissingen Alhambra: Cleopatra. 15 en 19 uur 14 Jaar. Luxor Constantijn de Gro te, 15 en 20 uur. 18 jaar Goes Grand: Cleopatra. 15 en 19 uur. 14 jaar. Terneuzen Luxor: Mariniers onder storm- vuur. 14 30 uur. 14 Jaar Luxor: Vrouwen kliniek. 17 en 20 uur. 18 Jaar Hulst - Bioscoopgebouw' Wonderful life. 14. 16 15 en 1845 uur. a.l. Bioscoopgehouw: De man met de vijf paspoorten, 2! uur 14 Jaar Oosfiurg - Lcdeltheater: Lemmy Caution en verdovende middelen. 14 uur. 14 jaar Ledelthenler: Cartouche, handiet en min naar. 16,30 en 20 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Bye, bye, Blrdle, 15 en 19,45 uur. a.l. Axel - Met Centrum' Bench party. 20 uur, IJzendijke Hofzichttheater: Johnny waar kom je vandaan, 17 en 20 uur. Zicrlkzce Conccrtznnlhioscoop: Arena der verschrikking. 20 uur, 18 jaar. Bergen op Zoom - Roxy' Zeebonken. 14.30 uur. a.l. Roxy Irma la Douche. 18 30 en 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Ursus, gesel der Tar taren. 14 uur, 14 Jaar Luxor: Heimweh nacht St. Pauli, 16, 18.45 en 21 uur, 14 J. De nieuwe stalen viskotter „Broeder trouw" uit Breskens van de heren J. Heydens en P. v. Velzen maakte de zer dagen op de Noordzee een proef vaart. Dit nieuwe schip, de Br. -35, werd gebouwd en afgewerkt bij machi- Op 65-jarige leeftijd is in het zieken huis „Bergzicht" te Goes overleden de heer M. S. van Hekke, gepensio- zestad het winterseizoen weer in. In de neerd hoofdopziener der visserijen uit kelder van „Het Schuttershof" kan er Wemeldinge. gedanst worden oo muziek van het De heer Van Hekke was 44 jaar bij kwartet Hans van' der Slikke uit Mid- (~y i de visserijpolitie werkzaam en ging delburg. uevonden voorwerpen eind mei <ut 3aar met pensioen, n» F dat hij in zijn jonge jaren visserij knecht was gewpest, trad hij op 4 juli 1920 in dienst bij de visserijpoli tie als matroos derde klas. In werd hij schipper derde klas. in 1948 werd hij bevorderd tot opziener en in 1954 volgde de promotie tol hoofd opziener. In de eerste oorlogsjaren' was de heer Van Hekke gestationeerd op Tholen. Hij was toen de jongste schipper. In 1943 redde hij een Ameri kaanse vlieger, die zijn vliegtuig had moeten verlaten en in de Oosterschel- de was neergekomen. De begrafenis is vastgesteld op dins dag a.s. te Wemeldinge. Op het groepsbureau der rijkspolitie te Ouslburg zijn nadere inlichtingen te ver krijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: een blauw geblokt broekje, een gekleurde handdoek, een zelfbinder, een zak kunstmest, een boodschappen tas, een zwarte damestas, een i'egcn- broek, een damesportemonnee met in houd, een grijs geruite damespantalon, een paraplu, een slipkoppeling van aard appelrooier, een contactsleuteltje, een sleutelring, een grijs kinderjasje met capuchon. HULST Wedvluchten Nagekomen duivenwedvlüchttenuitsla- gen van de c.c. „Hulst" van een wed vlucht vanuit Angoulemé met 60 jonge duiven, l. J. Wentzler, Rapenburg, 1106,2 meter per minuut; 2. M Bod- daert; 3. J. Leetens; 4. J. v. d. Branden, Clinge; 5. CL v. Remortel, Heikant; 6.Mr. WALCHEREN Uitslag verkoping W. Meylink, notaris te Middel- Bolsens, Clinge; 7. J. Anthonisse; 8. i burg heeft donderdag in De Schakel te R.Hendriks. Walsoorden; S. A. Bosnian,Middelburg publiek verkocht; het huis Heikant; 10. H. Wrjnacker, Stoppeldijk, jen erf Spanjaardstraat 61 hoek Koe- Met 59 oude duiven vanuit Quievrain. 11 poortstraat te Middelburg voor f6010.— en 3. A. de Nijs; 2. C. v. d. Walle; 4. L.aan de hee«" A. Hubregtse. aldaar, en nefabriek en scheepswerf Gebroedersv. Landeghem; 5. Alp. Nijs: 6. Gebr. het huis en erf niet tuin Vlisslngsestraat Van de Sande in Breskens. Het schip Kramers; 7. C. Verdurmen, Heikant; 8 20 te Middelburg voor f 7400.aan de heeft een lengte van 19 meter, eenen 9. J. v. Heistand; 10. J. Everaerd. {heer A. Kooman, aldaar q.q breedte van 5 meter en is uitgerust i 48 jonge duiven 1. H. Reijns; 2. J. met de modernste apparatuur. Bij de overdracht wenste de heer J. I Sande de eigenaren behouden vaart en goede vangsten. Burgemeester J. A. Eekhout van Breskens sprak er zijn vreugde over uit, dat weer een nieuw vaartuig is toegevoegd aan de Breskense vloot en hij wenste dé bei de eigenaren namens de gemeente veel succes. Ten slotte dankte de heer P. v. Velzen de gemeente Breskens voor de garantieste'ling inzake de fi nanciering, en de scheepswerf voor het mooie vaartuig. Hengelwedstrijden De hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens hield aan het Duivelshoekje een onderlinge wedstrijd welke grote belangstelling had. Deze wedstrijd gold tevens voor het clubkampioenschap. De uitslag is als volgt: 1. H. de Looze, 444 pnt; 2. M. v. d. Broe- cke 424 pnt; 3. M. Zeegers 402 pnt. I. Crlstlaansen 381 pnt; 5. C. Dijl 332 pnt; 6. H. Brand 204 pnt; 7. I. Verduijn 194 pnt; 8. J. Lalkens 187 pnt; 9. L. Rie- mens 112 pnt; 10. K. v. d. Voorde 111 punten, De uitslag van het kampioenschap ziet er als volgt uit: 1. C. Dijl 942 pnt; 2. I. Verduijn 745 pnt; 3. P. Versprille 743 pnt: 4. M. Zegers 593 pnt; 5. S. Ver sprille 529 pnt; 6. H. de Looze 450 pnt; 7. J. Lalkens 449 pnt; 8. M. v. d. Broe- cke 426 pnt; 9. K. v. d. Voorde 413 pnt; 10. I. Christiaansen 385 pnt. W.S.V. Breskens zeilt om Blauwe Wimpel Zondag houdt de watersportvereniging „Breskens" de jaarlijkse wedstrijd om de „Blauwe wimpel" voor zeiljachten. De start is bepaald op 10.30 uur. De tocht wordt gevaren zonder handicap. Houder van de Blauwe Wimpel is de „Pinta" van de heer De Rooy. CADZAND Wedvlucht De postduivenhoudersverenlgmg ..De Ge trouwe Duif" te Cadzand nam zondag 27 sep- ier J.l. voor de laatste maai dit seizoen deel aan een tijdvlucht vanuit Eede met 44 en. waarvan de uitslag luidt: 1. M. P Provo (hoogste snelheid 929.2 meter per mi nuut). 2. A. Vasseur. 3 en 9 P W Goossen 4. f. J. Kools. 5. en 7. J. J. M van de Plas- ie. 6. en 8. I. P. Porrelj, 10. H. van de Walle ros I BURG Gemeente Oostburg herbouwt de „Arke" De dienst gemeentewerken te Oost- burg ls dezer dagen begonnen met de opbouw van de „Arke","een enkele ja ren geleden van de familie de Hullu te Cadzand aangekochte ouderwetse berg plaats. Dit bouwwerk, met een afmeting van 10 bij 5 meter, komt in zLjn oor spronkelijke bouwwijze te staan in het bungalowpark ,,'t Schuttebocht". Everaerd; 3 en 7. P. Luicks; 4. H. Ever-1 aerd; 5. A. de Nijs; 6. A. Pieters; 8 en 9. F. Wegenhausen; 10. J. v. d. Laan. I SLUIS Nutsbibliotheek te Sluis weer open Vanaf vrijdag 9 oktober zal het weer mogelijk zijn wekelijks boeken te lenen in de Nutsbibliotheek te Sluis, die even- ais voorheen gevestigd is in liet hijge bouw van de stichting „Rozenoord". AXEL CARILLONCONCERT De heer P. C. Brakman te Axel zal van daag zaterdag van 15 tot 16 uur op het carillon in de Axelse stadhuistoren een beiaardconcert geven. Het program ma vermeldt onder andere bekende me lodieën van Robert Schumann, Chants réligieus van J. Bergmuller, Gavotte van J. S. Bach, oude Russische liedjes een parafrase over „Kortjakje" Benoeming Tot straatmaker in vaste dienst bij de gemeente Axel is benoemd de heer L. de Braai, met ingang van 1 oktober 1964. Opening seizoen N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afd. Axel, kwam dezer dagen in het jeugdgebouw in de Kerkdreef'bijeen voor de eerste avond in het nieuwe vereni gingsseizoen. De presidente, mevrouw Weijns-Bakker, verwelkomde de aanwezigen. Nadat men enkele huishoudelijke punten had behan deld. hield de heer Pieltjes een lezing over het werk van „De lichthoeve", een kindertehuis in Garderen (GId). Hierbij vertoonde hQ ook dia's. ZAAMSLAG Raadsvergadering Maandagmiddag 5 oktober komt de ge meenteraad van Zaamslag in openbare vergadering bijeen. De tien punten tel lende agenda bevat ondermeer een voor stel tot het verlenen van kredieten voor de uitvoering van werken Deze zijn het maken van een riolering achter de wo ningen in de buurtschap Hoek v. d. Dijk, het herstel van de oostelijke gevel van de raadzaal en het bouwrijp maken van een gedeelte van het uitbreidingsplan. Verder een voorstel tot aankoop van grond in de Axelsestraat voor de aa-nleg van een rijwielpad ter grootte van plm. 5150 centiare, een voorstel inzake zeker heidstelling voor de bouw van nieuwe woningen en een voorstel inzake salaris maatregelen gemeentepersoneel. Verder bieden b. en w. de gemeentebegroting 1965 aan met het voorstel deze in han- ',LOOSTER7.ANDE Autobusje op smalle weg aangereden Op de Oudelandseweg, nabij Kruisdorp te Kloosterzande. ontstond een aanrij ding tussen een autobusje, bestuurd door v. Sw. uit Terneuzen en een tractor met twee aanhangwagens beladen met bieten. Aangezien de "weg ter plaatse zeer smal is. plaatste v. Sw. zijn busje op de wegberm teneinde de landbouwer St. uit Kloosterzande. die de tractor met aanhangwagens bestuurde, gelegenheid te geven tot passeren. Er was blijkbaar toch nog te weinig ruimte, want een der aanhangwagens reed tegen het busje. Persoonlijk letselJ Nieuwe melodiën op „Lange Jan" De bewoners van Middelburg horen sinds één oktober het verstrijken de tijd weer op een andere mai aangegeven. De stadsbeiaardier van Middelburg, de heer P. H. Broerse, heeft namelijk weer een aantal nieu we melodieën gestoken op het auto matisch speelwerk van de abdijtoren. De Lange Jan laat nu op de hele uren „Grootvaders klok" horen, op de hal ve uren een Roemeense dans van Bela Bartok, terwijl de kwartieren worden aangeduid net een fragment van „Herfstlied" en een voorspel voor het Zeeuwse volkslied. De Zeeuwse bakkers zullen op woensdag 21 en donderdag 22 oktober weer la ten zien wat zy op 't gebied der brood- en banketbakkerij presteren: op die dagen staan er In Goes weer provinciale Zeeuwse hakkerswedstry- den op het programma. Burgemees ter mr. F. G. A. Huber van Goes zal de wedstrijden en de bakkerytentoon- stelling in zaal „Juliana" woensdag morgen om elf uur openen, mevro E. Huber-Schneider zal daarna de len ontsluiten voor de bezoekers. Zoals bekend: de bakkersvakwedstrrj- den en de expositie van bakkerijbe- nodigheden wordt om de twee jaar gehouden. Het evenement staat onder auspiciën van de Provfnciale Zeeuw se Bakkersbond, het gewest Zeeland van de Bond van Chr. Bakkerspa troons en van de r.-k. patronsbond Zeeuwsch-Vlaanderen. De bezoekers zullen vanaf woensdagmiddag 2 uur tot 's avonds tien uur op de expositie terecht kunnen. Donderdag is dit tweejaarlijkse bakkersevenement de gehele dag geopend. De vakwedstrijden zijn ingedeeld in verschillende groepen: voor onderne mers, voor werkgevers, voor leerlin gen. die dagonderwijs volgen aan een van de bakkersvakscholen in of vlak bij Zeeland en voor de leerlingen aan andere opleidingen. Zij zullen er aan vele soorten wedstrijdklassen kunnen deelnemen: van consumpt.iebrood tot waterbusbrood, beschuit en specu laas, van appelcarrcs tot sierstukken van de banketbakkerij. De Nederlandse Beton vereniging komt op woensdag 14 oktober aanstaande de Oosterscheldebrug bekijken. Een project bij uitstek voor een excursie van VEILING WALCHEREN. 2 oktober. Tomaten export per 6 kg A t 335. B 1 51S. C 1 471. CC 1 165; per 12 kg A 2 498—10.06. B 2 512—816. C 2 300—156. Netmeloenen 17—14 Oran :.oan-< me loenen 73—109- Aardbeien 63. Druiven: Black Alicante 151—183. Frankenthaler 159—164. Groeft ten: Bloemkool 3 per kist 4253, 4 32 —56. 6 21—40. 8 1431. 10 13—15. Sav. kool 7.30. 2 doordr Andijvie 1 11.20. Prei 13— 18. Boipeen 2!58. Spinazie 2340. Kw bonen 72—115. Sla 4—21. Witlof 133—153 Dub bele bonen 50—120 Breekpeen 7—12. Sprui ten 35—60. Uien 15—20 Kroten 5—15. W**- peen 2237 Rode kool 517, Pronkbonen 12 —44. Witte kool 413. Stokpr. 109-125. Veld sla 13—119. Boskroten 14. Postelein 28—38. Spruiten gesch. 93. Stoken IJ bonen 4352. Spek bonen 41. Komkommer» groen: 75 12— 14, 60-75 12—22. 50-60 10-13, «0-50 IO—12. 35- 40 10—13. krom per kg 10 VEILING KRABBENDUKE 2 oktober. Appels: Cox» O P. 1 80-35 43. 75- 80 47. 70-75 44. «-70 33. «0-65 24 55-60 1 3. 2 80-85 33—37. 75-30 34—40. 70-75 29-39 70 22—31. «0-65 13—21. 55-60 12—13. 2 D 7. 3 gr. 1231, Glorie van Holland 1 85-90 17. 80-35 15. 75-30 13. 70-75 13. 65-70 7. 2 D 7. 3 gr. 7. James Grieve 2 70-75 18. /55-70 15. 2 D 60-65 12. Div. appels 3 fijn 7. kroet 7. val 6. Peren: Conference 1 75-80 27. 70-75 2B29. 65-70 25—28. 60-65 22—25 55-60 13—17. I 75 29. 65-70 15—29. 60-65 13—25. 55-60 13—18. 2 D 6. 3 gr. 1516. L 8. kroet doordr. Lucas 1 85-90 22. 80-85 29. 75-80 34. 70-75 36. 65-70 30. 2 D 60-65 11. 2 D 55-60 6. f. 8. kr. Bonne Louisse 1 65-70 37, 60-65 41. 55-60 38. 50-55 23. Triomphe 2 75-80 29. 70-75 25. 65-70 21, 60-65 10, 3 gr. 21—24. f. 7. D. du Cornice 2 75-80 54. 70-75 57. VISMIJN COLUN8PLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2922 kg. 75106, bin nenlandse garnalen 532 kg. 70. schar 24 kg. bot 101 kg. tong 11 kg. schol 11 kg. wijting 9 kg. paling 133 kg. rog 8 kg. kabeljauw 5 kg. tarbot 2 kg. onges. vis 10 kg. GRAANBEURS ST.-ANNALAND. Tarwe 33—34%. Haver 26—28 Gerst 23—30 Kleine erwten 3541. Schokkers 4649. Brui ne bonen 7530. VEILING TERNEUZEN. Sla I 14.10—17. 2 4.10—9.10. Bloemkool A 65. A 2 21—46, B 18—23. C 14. afw. 14 Groene komkommers 1628. Witte komkom mers 15. Noten 31! per 100 st. Selderij 12. Peen 3134. Bintjes 12.30. Eigenheimers 9.90—11. Andijvie 7—15. Stoksnijbonen 109 121. Pr. bonen 2 75—97. Prelude 2 82. Rode kool 7—10. Sav. kool 4—15. Prei 12—19. Sprui- A 2 4856- Spinazie 2 1317. Tomaten A 40—62. B 52—62. C 25—37 Pronkbonen 2 60 Uien 11—15. Witlof B 2 126—133. afw. 2552. Aardbeien per doosje: Talisman 1 70, 2 56. Red Gauntlet 1 85. Appelen: Coxs 1 80 39—41. 1 75 3543. 1 70 40 41. 3 65 26—23. 1 60 16—22. 1 55 12—13. 2 33—34. 2 75 34—35. 2 70 29—31. 2 65 18—21. 60 3416. 3 grof 1218. James Grieve 2 i-75 36—18. Goudrenet 1 80 2426. Zoete appelen 3 fijn 20—25. Peren: D. du Cornice 5 61—66, 1 80 67. 1 75 69. 1 70 70—72, 1 2 85 60. 2 80 65—66. 2 75 66—70. 2 70 87- 2 65 62—63. 2 55 17—18. 2 D 46. 3 grof 4453. fijn 7—18. B. A. Lucas 1 80 30. 1 75 1 70 36. 1 65 28. Conference 2 75 27 2 70 27. 2 65 26. 2 60 21. 2 55 16. 2 D 6—7. 3 grof 1425, fijn 631. Pondsperen 3 grof 12. St.- Remy 3 fijn 13. f Advertentie) Aan alle spaarregelingen van de overheid verleent de Vlissingsche Nutsspaarbank haar medewer king. Wij lichten u gaarne in om trent de mogelijkheden. VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK organisatie. Aan het bezoek wordt instructieve vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes gekoppeld. Daar zal half de morgen ir. J. H. van Loenen jr., ingenieur bij het aannemersbedrijf Van Hattum en Blankevoort N.V. een inleiding houden over „De voorgeschie denis, de ontwikkeling en het ontwerp van de brug over de Oosterschelde". Daarop volgt nog een voordracht over „De uitvoeringswijze en het materiaal, toegepast bij de bouw van de Ooster scheldebrug". Na een gezamenlijke koffiemaaltijd, aan geboden door de belde bij het project betrokken aannemingsbedrijven gaat het gezelschap van de Betonvereniging I 's middags naar de bouwprojecten. ZONDAG 4 OKTOBER erd niet veroorzaakt, Ned. Herv. Kerk. Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 9.30 ds. Bergsma, Breskens 9.30 (H.A.j, 6.30 ds. Spaans, Cadzand 10 ds. Luuring (H.A.), Drie wegen 7 ds v. d. Vlugt, Hoek 10 en 2.30 ds. v. Meeuwen, Groede 10 ds. Doornink, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Grams- bergen, Hulst 10 ds. Poelman, Nieuw- vliet 10 ds. Brevet, Oostburg 7 ds. Balk, Othene 2.30 ds. Becht, Philip pine 9.30 ds. Stern. Retranehement 10 dhr De Vries, Sas van Gent 10.30 ds. Stoen. Schoondïjke 11 ds Brink man, Sluis 9.30 ds Balk Sluiskil 9.30 en 11 (H.D.) ds. Ruis. St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk. Terneuzen: Noordstraat 10 ds. Scholten (H.D.), 7 ds. v. Embden. Schakel 9.30 ds. v d. Vlugt. Waterlandkerkje 11 ds. Berg sma, IJzendijke 9.30' ds. Brinkman, Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen, Zuidzande 9 jeugdkap. da. v. Neeling, 10 da. v. Neeling. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. v. Til, Axel 10 en 3 ds. Heemskerk, Breskens 10 en 3 ds. De Jong, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds Groenenberg (H.A.), Ter neuzen 10 en 3 ds. Gispen, Schoondïj ke 10 en 2.30 ds. Hoogerwerf, Zaam slag 10 en 3 ds. Den Boer, Zoutespui 10 en 3 ds. Firet. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd. Oostburg 10 en 3 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrij Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Geboren: Bas z. v. G. de Wilde-Hallegraeff. Willy z v. D. Pladdet-v. Tatenhove. Catho- lijntje C. I. d. v. -I. v. d. Lijcke-Janssen. Maria G. A. d. v. G. de Clerck-v. Haelst Jacqueline F- d- v. J. v. Kruiningen-Bliek Frank J. A. z. v. W. Langerak-Elegeert Chatel A. R. d. v. J. v. Esbrock-de Koek Frederik z. v. A. Pieterse-v. Waterschoot z. v. J. v. Strien-Koekkoek. Pietertje A. M. d. v. G. de Koning-Schaart. Sandra R- A. d. v. A. Spuesens-Vervaeck. Gerben v. B. Kloosterman-Pijlman. Minikus J. "t Gilde-Brandes. Karin P M d v Deursen-v. Sikkelerus Dynphena M P. d. v. A. v. Truosl-Smits. Ondertrouwd: F. de Putter 27 j. en J Ver- berkmoes 21 j. A de Pauw 39 j. en C. Wie- land 44 j. P. Verhelst 23 j. en E. Dieleman 20 j. J. Pijpelink 21 j. en H. Zegers 18 j. Getrouwd: D. Kotvis 21 J. en C. Hoekman J. J. Harte 30 )- en A. Versaevcl. D, Ver poorten 22 j. en C. Versloot 24 J. P. v. Erp 45 J. en A. Secq 50 j. W. Touw 32 on R. Smit 27 J, Overleden: A. Faasse 47 j. e. v. N. Wesistra- A. Huisman 11 J. N. Dieleman 70 J. wed. v. J. Verstraten. E. v. Geelsum 87 j. v. M. Herman. I. Versluljs 66 j. e v S d. Linde. M. de Mui 83 J. e. v. G. Staelens. M. Doorns 79 J. wed. v. W. Verduin. PHILIPPINE. d. Molen, Cadzand 9 dienst, Nieuw- vliet 10.30 dienst. Retranehement 2.: ds v. a. Moien. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 d Voerman. Vergad. der Gelovigen. Breskens 10 5.30 dienst. Geref. Kerk (vrijgem.i Axel 10 en 3 ds. v. Dooren, Hoek 10 en 2.30 ds Ohmann, Oostburg 10 en 2.30 leesd Terneuzen 10 en 3 ds. Poutsma, Zaam slag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg. Zou tespui 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd.. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7 samenkomst Ned. Prot. Bond. Terneuzen geen dnst Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dnst WEEKE1NDDIENSTEN ARTSEN Terneuzen: dokter Th. A. Bos. Markt 25 tel. 2303. Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: dokter Chr. Kalkman te Biervliet, tel 0)152— 345. Zuidzande. Cadzand, Sluis en Retranehe ment: dokter G, V. M de Meijer te Sluis, tel. 01178366, Breskens. Groede en Schoon- dijke: dokter A. C. Ossewaarde te Breskens. tel. 01172—566. Axel: dokter K Boor, Noord- slraat 8. tel. 666. Oostburg en Aardenburg: dokter G. U. M. de Brul(ckere te Oostburg, tel. 01170—2323. Apotheek Terneuzen Hamann. Noordstraat 69. telefoon 2060. DIERENARTSEN Axel. Sas van Gent en Zaamslag' dokter J. Janssen te Axel. tel 01155488. West- Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. van Veen te Oostburg. teL 01170—2693. VEILING GOER 2 oktober. Export- en Induntrlcveillng. Goud renet 1 90-95 25 - 26, 85-90 26 Vi 60-85 28 —32. 75-80 23—26. 70-75 17 19. 65-70 13—14. 2 D 9. 3 grot 12—13. 3 fijn 9.50. val 830. Cox» Orange Pippin 1 80-85 41 75-80 33—4«. 70 -75 35—43. 65-70 28-34, €0-65 20- 25. 55-00 12—13.50. 2 80-85 34. 75-» 38. 70-75 34 65-70 24. 60-65 18. 55-60 9-9.50. 2 D 8-0J0. 3 grof 8—25. 3 fijn 8.50. Laxton Superbe 2 80-65 13. 7S-SÜ 13—15. 70-75 12—13. 65-70 7—8. 2 D 7. 3 grof 78. 3 fijn 7. Glorie van Holland 1 85- 50 16. 80-85 16. 75-80 15-17. 70-75 14—16. 65-70 13-13. 2 D 6—12. 3 grof 10-12. 3 fijn 9. In- grid Marie I 80-85 22. 75-W 26. 70-75 24 Ja- mee Grieve 1 «0-85 25. 75-80 26. 70-75 28, 65- 70 16—18, 60-65 13. 2 70-75 19. 65-70 17. 60-65 8. 3 grof 18, 3 fijn 12—13 Lombardavllte 2 80-55 16. 75-30 14 70-75 12. 65-70 9—12. 2 D 8. 3 grof 9—12. Dlverve appels kroet 8J0. val 7.70. Peren: Conference 1 75-80 28. 70-7» 31. 85-Tp 31. 55-60 19. eo-os 27. 2 D 8. 2 75-80 27. 70-75 26—27. 65-70 25—i«. 60-65 21. 55-80 16—19. 3 grof 1722, 3 fun 613. Doyenne du Co rnice 1 85-90 57. 80-85 71. 75-80 75. 70-75 72— 77. «5-70 68. D 00-65 48. 2 D 28. 2 85-90 57. 80-85 66. 75-30 70- 70-75 72, 65-70 63-65. O 60-65 51, 3 grof 43—53. 3 fijn 17—31. Legl- pont 1 80-35 30. 75-50 30. 70-75 28-31. 65-70 30. 60-65 26. 55-60 19. 2 D 6. 3 grof 6—9. Bonne Louise d' Avr. 2 65-70 41. 60-65 44. SS-e0 33. 2 D 13. 3 grof 25 Br Alex Lucas 1 85-90 18. 80-85 32. 75SO 35. 70-75 36. 65-70 28. 60-6S 10. 2 D 7. 3 grof 3. St-Remy 1 70-80 15— 17. 60-70 12—15 2 D 9. 2 70-80 1 3—14, «0-70 12. 3 grof 10—11. fijn 8- Br. Clalrgeau 2 75-80 18. 70-75 20. 65-70 17. 60-65 11. Mnagdeperen 1 65-70 18, 60-65 17. 55-60 10. Totale aan voer hard fruit 9700 kisten. Diversen. Frankenthaler 2 154157, 3 1 37 138. Black Alicante 1 180—187. 2 151—173. Aardbeien per doos 1 110—127, 2 50109. Bramen per dooe 2 20—33. 3 17. Groene noten per kg 2 39, per 100 »L 1 230. 7 170. Meloenen per stuk 1 37—80. 2 8—30 Groenten. Kropsla 1 18—25. 2 9—20. C 1 8. Knolselderij 1 31. Bloemkool A 1 20—45. A 2 13—40. B 1 13—17, B 2 13—14, afw. 12—20. Komkommers A 1 27—23. A 2 1820. Kroten 1 13. Selderij 510. Peterselie 57 Aard appelen 10. Snijbonen 1 72—109. 2 89106. Dubb. pr- bonen 2 5761. 2 B 49—63. Pronk bonen 2 3341. Prelude 2 5759. Tomaten A 1 46—57. A 2 25—48. B 1 50—55. B 2 35— 51. C 1 32—38, C 2 25—32. Spinazie 2 9—29. Waspeen 2 17—18. Uien 2 7—12. afw. 3 Prei A 1 24—27. A 2 27. Groene sav. kool I 10— 15. B 1 5. Rode kool B 1 49. Andijvie 1 9—13. 2 8. VEILING KAPELLE. 2 oktober- Industrie- en exportveiling. Peren: St. Remy 1 80 13. 70 16.20-16.30. <0 14.70. 2 90 12. 70 15. 2 60 13. 3 grof 7-6, 3 fijn 6-6.50 Br. Alex Lucas 1 85 23. 39 33. 75 38. 70 40— 40.55. 65 32.50—32.90. 2 80 20. 2 75 30. 70 65 26. 2 D 60. 11.60. 2 D 50 6.50. 3 grof 7.50 17. 3 fijn 350. Br. -Alex Lucas rijp 2 80 22. 75 21, 70 21. 65 16. 1 D 60 6. 2 D 50 doordr. Doyenne du Cornice 1 85 60—61. 80 68. 75 71— 75. 70 71—73. 65 68, 2 85 55. 80 66. 75 68. 70 68. 65 61—63. 2 D 60 49—54. 2 D 50 19. 3 grof 44—48. 3 fijn 20—24, kroet 7.50 Br- Hard.v 2 75 55—62. 70 61. 65 60. 2 D 55 31—32. 3 grof 4445. 3 fijn 13—14. Conference 1 70 31. «5 31. 60 27, 55 20 2 70 27 65 20. 21. 55 17. 2 D 66.50. 3 grof 17. 3 fijn 6.50 Conference rijp 1 70 30. 65 29 60 23. 55 18. 2 70 28. 65 29. 60 2324. 55 15—16. Bonne Louise 2 65 47. 60 49—52. 55 41. 50 28. 2 D 8. 3 grof 31. 3 fijn 7.50- Legipont 1 75 29. 70 31. 65 31. 60 26, 55 18. 2 75 28. 70 26. 65 26, 60 21. 55 15. 2 D 6. 3 grof 8.50. Maagdepeer 1 70 19 65 18. 60 14, 55 8.50. President Loutreull 1 75 23. 70 28. 65 26. 60 20. 55 11. 2 D 6. 3 grof 7.50 Nouv. Poiteau 1 65 8,50—9. 55 8. 2 D doordr.. 3 grof doordr.. 3 fijn doordr. Pondspeer 2 75 12— 14. 65 7. 2 D 8. 3 grof 6. Seigneur d" Eflperen 2 60 28. 2 55 15. 2 65 37. Triomphe de Vlen- ne 2 80 32. Appelen. Goudrenet 1 85 30. 80 29-90—31,10. 75 25.50—27.70. 70 16.10—19.80, 65 12.60—13,40. 2 85 23, 80 25. 75 19, 70 14.70. 2 65 12. 2 D 9.50. 3 grof 12 50—13, 3 fijn 10. Coxs Orange Pip pin 1 30 33, 75 37. 70 37 65 29. 60 22, 55 12. 2 75 31. 70 31—32. 65 24—29. 60 19, 55 9.50. 2 D 980. 3 grof 16. Coxs Orange Pippin geel 1 SC 44. 75 46. 70 42—43, «5 34—36. 60 24 55 1 3. Crimson Coxs I 75 35. 70 32. 65 28. 60 20. 55 7. Glorie van Holland 1 85 18. 80 15—18, 75 14— 15. 70 14—15 66 12. 2 80 15. 2 75 13. 2 70 13. 2 to 12. 2 D 9. 3 grof 12. Laxton Superbe 1 75 17. 70 14. 65 12. 60 9 80. 2 D 9. 3 grof 980. 3 fijn 980. Sterappel 1 70 40—44, ró 38. «O -30. 55 14. 2 75 40. 2 70 31—33. 75 27—29. 19—22. 55 12—13. Lobo 1 80 20. 75 23. Bramley Seedling 2 90 9 50. 2 80 12. 2 70 10. 1 80 30. 70 12. 3 grof 9. 3 fijn 9. Tuinzoet 3 60 50—53. 55 30 Rode zoete Kibbeling 1 75 31. 70 34. 65 29. 60 26. Ingrid Marie i 80 24. 75 24—25. 70 20. 65 17. 60 13. 2 80 24. 75 24. 70 21. 2 6-5 17. 2 «O 32. 2 D 9.59. 3 grof 13. 3 fijn 9. Allington Pippin I 80 16. 70 17. 60 75. kroetappels 9.90. va lappels 9,20. sterap pels 6. Diversen: Bramen per ds v. 250 gr. 1 3845. 2 2736. Aardbeien p. ds. van 250 gr. 120. 2 7596. Meloenen per stuk 2 61. Druiven p. kg 2 163165. Groene noten per kg 1 74. I -39. per stuk 1 3—3.50. 2 2—280 Pruimen: Warwick Dropers 2 45. grof 79—86. fabr. 12 —15. gesch. 1924. Tomaten per krat van 6 kg 1 A 573. 3 B 593, 1 C 448. 1 BB 250, 1 CC 167. 2 A 217—248. 2 B 225—230. 2 C 165 2 BB 208. 2 CC doordraai. Groenteveiling. Kropsla 10. Andijvie 6-8. Prei 10—19. Dubbele bonen 38—78. Uien 10. Komkommers 18. Rode kool 7,50. Bosselderij 77-50. Pronkbonen 24. Zilveruien 16. Bloem kool 12—38. COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 10—14. Andijvie 8—14 per kg. Aanvoer 25 ton. Bloemkool IA V 3845, VI 18—36 Bloemkool HA 21—28, 8 17—20 per stuk. Dubbele bonen I 64—97, H 3679, Pronkbonen 3764. Kasanijbonen I 144—174. n l.OO—1.39, Rode kool 7—18. Gele kool 7—14. Gr kool 7—12 per kg, Sla IA 15 18. IIA 412 per krop Spinazie 2642 per kg. Komkommers 70-80 32—36, 60-70 31—35. 50-60 24—28, 40-50 19—23 per stuk. Prei 15—27 per stuk Selderij Peterselie 4—8 per boe. Waspeen IA 19—25. Grote peen 9—16. Uien 36 •19. Uien geschoond 11—17. Witlof IA 1 30— 1.53. IIA 831.34. IB 1.05—1,14, IIB 86-95 per kg. Aanvoer 18 ton. Frankenthalers 1.55—1.96. Black Alicante 1.30 •1 80. Golden Champion 2.032.13, Muscaat Alexandre 2.30—2.35. Cox's Orange Pippin IAA 34—49. IIA 24—30 IB 22—3;. IC 18—22 p. kg. Aanvoer 65 ton. Goudrenetten IAA 33— 35. IA 2634 IB 192-1 per kg. James Grie ve IAA 24—36, IA 29—35. IB 25—31, IC 22—26 per kg. Ellison's Orange IAA 26—34, IA 26— 31. 13 2227. IC 1619 per kg Beurre Hardv IAA 51—53. IA 50—55. IB 39—43. IC 42 pe'r Conférence IAA 22— 34. IA 23-33 IB 22 —30. IC 18—23 per kg. Bonne Louise IAA 51 —56. IA 51—54. 13 33—42. IC 27—29 per kg. Legipont IAA 30—35. IA 36—35. IB 24—23. 1423 per kg Aanvoer 31 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. oktober. Tomaten ISO—filli Sav kool 8— Sla 4—13. Bloemkool 12—36 Rode kool -12. Witte kool 7—9. Andijvie 8—12- Me loen 44—101 Selder:j 26—132 Krul peterselie 4 Bospeen 23 Waspeen 17—40. Kroten 10-18. Uien 4—18. Dubbele bonen 35—92. Snijbonen 98182. Witlof 65142. Spruiten 93111 Con ference 6—26 Br. Alex Lucas 12—19 Coxs Orange 1544. Jonathan 16. VEILING STAVENIS8E. Uien middel 18,20—17.80. bonken 17,20, drie lingen 22.80, pickles 20.20, stek 4.80. De' bedroeg 43 ton. Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2365

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 27