FRANS TOESTEL MET 80 MENSEN STORT IN ZEE Speurtocht in duister naar overlevenden Spionageproces in V.S. plotseling afgelast St.-Annaland heeft revolutionair jachthavenplan VLIEGRAMP TUSSEN PALMA EN PORT ETIENNE (WEST-AFRIKA) SHELL BREEKT MET ZW0LSMAN INSTORTING IN CAIRO VELE DODEN „In belang van de veiligheid" E.M.S.: „geen sprake van verkoop hotels" Pier blijft in Hollandse handen Havenarbeiders in V.S. werken weer MODERN STUKJE STEIGERWERK Tegenwind Weekeinde blijft baai weer geven 207e jaargang no. 233 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Leertouwei en O A de Kok Aoonnementspri)# 76 c 1 61 tel. 3M1 (b.g.g. red. 2078/31BS, adv 23751; Goes: C r 4.80 In gei med 3 t lBri»f Kleine adv (max. 8 regels) 32 c 16 ct. Bamaa Wllnpa: Zaterdag 3 oktober 1964 Grand Gala '64: parkieten en baron Pagina 3 M.80). ..Brieven bur Giro 368300 P Z.C., Middelburg. Het Spaanse ministerie van marine deelde gisteravond officieel mee dat een DC-6 van de luchtvaartmaatschappij U.T.A. met 73 passagiers en 7 bemanningsleden 45 mijl van Nazarrone in de provincie Murcia, bij Cartagena, in zee is gestort. Het was niet bekend of er overlevenden waren, zei het ministerie. Opvarenden van de torpedobootjager ,,Alcala Galiano" hebben lichamen ge borgen. Het zoeken naar overlevenden werd voortgezet onder het licht van de schijnwerpers vein de boot en de lichtfakkels die door vier vliegtuigen werden uitgeworpen. De luchtvaartmaatschappij U.T.A. is vorig jaar opgericht door fusie van de Union Aeromaritime des Transport (U.A.T.) en de Com pagnie des Transports Aeriens In- tercontinentaux (T.A.I.). De directie van de luchtvaartmaat schappij maakte bekend dat alle be manningsleden en het merendeel van de 73 passagiers Fransen zijn, de ove rigen zjjn inwoners van Frans-sprekend West-Afrika. Het vliegtuig was donderdagavond om tien over negen uit Parijs vertrokken en na een tussenlanding op het vlieg veld van Marseille naar Palma gevlo gen. Vandaar vertrok het gistermorgen om half vier naar Port Etienne op de westkust van Afrika. Het had daar om half twaalf moeten aankomen. ..Het wrak werd het eerst om 18.45 uur door een Franse Constellation waargenomen", zei hij, „er zijn thans minstens een Brits, een Spaans en twee Franse vliegtuigen boven het wrak". Hij voegde er aan toe dat de „Sorriënto", een Italiaans schip, zich op weg naar de plaats des onheils had begeven. Gisteravond Iaat zei de woordvoerder van de R.A.F. dat „er tot dusver geen officiële bevestiging was verkregen van een bericht dat er overlevenden zou-1 den zjjn". Volgens het onbevestigde bericht -had! een Britse tanker, de „Esso Cardiff" 20 overlevenden aan boord en was het schip op weg naar Cartagena. De Shell heeft de bevoorrading gestaakt van twee benzinever- I kooppunten te Rijswijk en een benzineverkooppunt in Den Haag. nadat zij reeds enige tijd geleden de Z wolsman groep had medege deeld de vorig jaar gesloten be voorradingsovereenkomsten te wil len beëindigen. Gisteren nog zou den de Shell-emblemen van de be treffende benzine-pom pen worden verwijderd. redenen die hebben geleid tot het breken van de relatie met de Zwolsman- groep. Evenmin kon bevestiging wor den verkregen of het overdoen van de belangen die de E.M.S. had in de doch teronderneming „Olie Maatschappij Scheveningen" aan derden, daarin een rol hebben gespeeld. Bjj de E.M.S. werd bevestigd, dat de Zwolsmangroep zich geheel heeft los gemaakt van de O.M.S., die zich voor namelijk bezighoudt met de exploitatie van benzine-verkooppunten Ook heeft de E.M.S. de benzinestations die het in eigendom had verkocht aan de O.M.S. De E.M.S. zal nog slechts contact met de O.M.S. onderhouden met betrekking tot de ontwikkeling van onroerend goed. waarin benzinestations kunnen worden Vrouw valt van balkon tijdens was ophangen VLUCHTELING BIJ DE „MUUR" NEERGESCHOTEN Na een vakantie op Balmoral Castte (Schotland) keerden vrijdag de En- gelse koningin Elisabeth, haar echt- genoot prins Philip en hun twee jongste kinderen, prins Edward en j prins Andrew terug naar Bucking- j ham Palace. O.M.S. heeft inmiddels een akkoord bereikt over de exploitatie van de ben zinestations met Gulf-Oil Nederland N.V. De E.M.S. heeft inmiddels bekendge maakt, dat zij ten aanzien van de af gesloten horeca-exploitaties zo spoedig mogelijk de cijfers za! bekendmaken ten einde haar aandeelhouders en het publiek in het algemeen van de ge grondheid van haar beslissingen te over tuigen. Donderdagavond hebben Oostduitse grenswachten een man neergeschoten die probeerde naar de Amerikaanse sector van Berlijn uit te wijken, aldus rü hoi „„ij een mededeling van de Westberlijnse n li t 11 net ophangen van de was is gis- politie. Kuboerboot de 42-jarige mevrouw Ko- h"Ie'hni^eder Van *^rie hinderen, van Er werd een 50-tal schoten met een Een woordvoerder van de Britse ,et oalkon gevallen. Kort na aan- automatisch geweer gelost op de man. - R.A.F. zei in Gibraltar dat er tussen kon\st. In .het ziekenhuis te Purme- die poogde door een prikkeldraad- Beatrix heeft gistera\ond de de wrakstukken een rubberboot en ren<* is zij aan haar verwondingen versperring bij een goederenstation opening van de nieuwe stadsschouw - lichamen in het water waren waar- bezweken. Mevrouw Koning heeft ver- te komen Hij bleef klaarblijkelijk j rg ,n tindhoven bijgewoond, waar genomen. moedelijk haar evenwicht verloren, dood, op ongeveer tien meter afstandide toneelgroep Ensemble, het Bra- toen een «aslijn knapte op het mo- van de Westberlijnse grens, liggen en b"t" v°r'es' en het Nationale Ballet - - - 1 J 66 ,.De bruiloft van Figaro van De Mr. Bot opende schouvjburg in Eindhoven ment dat zjj een stuk wasgoed wilde'werd later met een vrachtauto wegge- ophangen. 66 Een flatgebouw van vijf verdie pingen is gistermorgen in een dichtbevolkte woonwijk van Cairo ingestort. Naar schatting werden 35 personen on der het puin bedolven. Reddingsploegen werken bij zoeklichten door om de slachtoffers onder de brok stukken weg te halen. Gisteravond wa ren volgens de politie de lichamen van zeven slachtoffers geborgen. Een vijftal personen is met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. Het lot van 24 personen is nog onzeker. Ver moedelijk zijn zij allen omgekomen in de puinhopen. De politie kwam tot deze cijfers nadat bekend werd dat 69 men sen in het gebouw hadden gewoond, waarvan er 33 ongedeerd hebben kun nen ontsnappen. Het ongeluk voltrok zich in de dicht bevolkte arbeiderswijk Deir el-Malak in het noordoosten van de stad. De hui zen zijn er overbevolkt en de straten ongeplaveid. Na een eerste onderzoek is gebleken dat de instorting een gevolg is "van een constructiefout. Het gebouw, waarin zich twaalf flats bevonden en twee win kels, had oorspronkelijk twee verdiepin gen. Drie etages werden er twee maan den geleden in grote haast bovenop ge bouwd. De huurders waren donderdag gewaar schuwd door een vervaarlijk gekraak van de buitenmuren. Zij verzuimden echter de overige bewoners in te lich ten en het gebouw te verlaten. Nog is er voor de plezierjachten in de haven van Sint-Annaland een primitieve accommodatie. Maar dat verandert: bekijk de plannen van het gemeentebestuur maar. 1 (Foto P.Z.C.) haald. WASHINGTON GRIJPT IN (Van onze Haagse redactie) Er is geen sprake van plannen om voor het eind van het jaar het Kurhaus, het Grand Hotel, de Houtrusthallen, het Circusgebouw het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Den Haag, hotel Britannia te Vlissingen, het Bad- motel te Westkapelle, Carré te Amsterdam en het Palace Hotel te Noordwijk te verkopen. Dit deelt De Amerikaanse regering heeft gisteren onverwachts besloten te gen het echtpaar Sokolov. dat we gens spionage terecht zou staan, geen vervolging in te stellen. Even nadat er een jury van elf mannen en een vrouw was gevormd, ver zocht de openbare aanklager, Jo seph P. Hoey, ontslag van rechts vervolging ,,in het belang van de nationale veiligheid". Hoey zei dat de twee beklaagden slechts in zoverre te maken gehad hebben met een Russisch internationaal spionage- net, dat zij op 15 en 16 juni 1963 in New York en Washington bepaalde personen hebben ontmoet. De 40-jarige Alexandre Sokolov en zijn 34-jarige echtgenote waren beschul digd van het verschaffen van geheime gegevens over Amerikaanse raketlan- ceërplaatsen en atoombewapening aan de Sowjet-Unie. Zij werden 2 juli vorig jaar gearresteerd. Beaumarchais ten tonele voerden. Vele prominenten uit den lande heb ben deze eerste uitvoering gloednieuwe schouwburg van de licht stad bijgewoond. Mr. Th. H. Bot, minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, die de officiële opening verrichtte, mr, Y. Scholten, minister van justitie, dr. H. J. Witteveen, minister van financiën, D. Emanuels, gevolmachtigd minister van Suriname, mr. J. A. Jonkman, voorzitter der Eerste Ka mer, mr. F. P. F. M. van Thiel, voor zitter der Tweede Kamer, dr. C. N. M. Kortmann, commissaris der ko- ningein in Noord-Brabant, mr. dr. Ch. A. J. M. van Rooij, commissaris der koningin in de provincie Limburg, de ereburgers mr. H. A. M. T. Kolfscho ten, burgemeester van Den Haag, lov en zijn vrouw waarschijnlijk di-drs. F. Gijzeis, burgemeester van reet na het verlaten van de ge van- Heerlen, leden van Gedeputeerde Sta- ZSPI ten van Noord-Brabant, mr. H. J. Rei- nink, directeur-generaal voor de kun- sten en voor buitenlandse culturele D® Amerikaanse vakbond van haven- betrekkingen van het ministerie van ««beM™» h«" «U" «tstigduiiend sinds o. k. en b. en w. van Eindhoven middernacht stakende leden en burgemeesters van teer veel Bra- o -~-0 .bantse gemeenten. heid m gevaar zouden brengen. Hij zei Minister Bot zei in zijn openingstoe- j dat hg de instructie uit Washington, af- spraak dat juist in Eindhoven waar teerd door de immigratiedienst, die wil onderzoeken of zij wettig in de Verenigde Staten verblijven. De openbare aanklager, Hoey, wilde te gen verslaggevers niet zeggen welke feiten het zijn, die de nationale veilig- „Geen grond voor geruchten" J^AhtlijK de Exploitatie Maatschappij Sche veningen (E.M.S.) mede in een communiqué, waarin zij zegt ..met grote verontwaardiging" kennis te hebben genomen van berichten, die melding maken van de voorge nomen verkoop van bovengenoem de objecten. De raad van bestur van de E.M.S. acht' het daarom noodzakelijk bekend te ma ken, dat deze berichten van alle gron den ontbloot zijn. Benzinestations Verder deelt de E.M.S. mede. dat er geen sprake van is, dat alle orkesten die in horeca-bedrijven werkzaam zijn, zouden zijn ontslagen. Over de exploi tatie van benzine-stations zegt het com muniqué, dat in verband met het feit. dat de E.M.S. de exploitatie van benzine stations als buiten haar doelstellingen oordeelt te liggen, de dochtermaat schappij, die deze exploitaties behartigt buiten de E.M.S.-sfeer werd gebracht. Zoals past In de doelstelling van de E M.S.. aldus het communiqué, zul len derhalve in den vervolge ont wikkelde benzinestations worden ver kocht. hetzij aan deze voormalige dochtermaatschappij, hetzij aan der den. erk weer te hervat- Er werd gestaakt in de havens aan de Atlantische kust en de Golf van oa uaL LOok is er geen sprake van, dat een Zwit- gelasting van het proces te verzoeken, I Industrie -zuIk "een 'rol'"speelt "dê i De staking is opgeschort overeenkom- serse maatschappij, waarin een deel van pas gisteren had ontvangen. Rechter moderne schouwburg seen nutteloze! stig een gerechtelijk bevel van een fe- u» Vfn E.M.S.^zou zijn on- !-■ - - i„ -«chtbank in Ni Dooling verklaarde voor de opening van het proces niet geweten te hebben dat het deze wending zou nemen. Valse naam weelde is. Hij hoopte dat faciliteiten zullen worden ingevoerd jeugd, zowel voor wat betreft de toe gang tot het gebouw als voor het bren gen van uitvoeringen die de jonge mens een blijvende interesse voor hi Sokolov had onder de valse naam Ro-lthea,:er bijbrengen, bert Baltch in Amsterdam, (New York) T n i 1 gewoond onder het mom van rooms- annnOHWPl' CfpHnnH katholiek priester. Zijn vrouw gaf zich UdllUUUUWei I^GUUUU uit voor Amerikaanse onder de naam Joy Ann Garver, en woonde in Connec ticut. Bij hun arrestatie werd een korte-ir» golfzender aangetroffen, die voor het n rf hm™!? ta"wanrn zenden van gecevens aan de Sowief-landbouvver te VVanroo> - om het leven Cnie was gebruikt. Voorts werden nog Stomen bij het dorsen..De heer Broek codes. fototoestellen en elektronisch!"lans is 'n de trommelrulnrte van de apparatuur in beslag genomen. d^machine gevallen en was op slag in dorsmachine derale rechtbank in New York, die heeft dergebracht, de pier te Scheveningen bepaald dat deze met het oog op het ?aa4 exploiteren. Litdrukkelijk wordt Amerikaanse nationale belang. hpt j-» jd tien dagen moet worden uitgesteld. Dit is geschied ingevolge een opdracht van president Johnson aan het minis terie van justitie, om, na een onderzoek door een commissie van drie, de ar beidswet van Taft en Hartley van toe passing te verklaren. Deze voorziet in een afkoelingsperiode, waarin niet ge staakt mag worden en die moet wor den benut voor pogingen om overeen stemming te bereiken tussen werkge vers en werknemers. Op acht oiktober zal. als gemeld, een rechtszitting worden gehouden om het begin van de afkoelingsperiode vast te stellen. het communiqué verklaard, dat de heer R. Zwolsman niet over een dergelijke maatschappij beschikt, noch zijn aande len in een Zwitserse maatschappij heeft ondergebracht. Aandelen In het communiqué wordt verder ont kend. dat met aandeelhouders van door de E.M.S. overgenomen maatschappijen een contract zou zjjn gesloten om hun E.M.S.-aandelen eerst na vjjf jaren op de markt te brengen. Eveneens is er volgens het communiqué geen sprake van, dat de aandelenkoers der E.M.S.- aandelen wordt gesteund door de E.M.S. In vrijheia Rechter Dooling willigde dit verzoek onmiddellijk in. stuurde de jury naar huis en stelde de beklaagden in vrij heid. Na de rechtszitting verklaarde 1 een regeringswoordvoerder dat Soko- NIEUWE IMPULS VOOR VERSTILDE LANDBOUWHAVEN a SINT-ANNALAND wil zijn im posante haven aan de Krabbe- kreek voor de toekomst een dui delijke functie geven. Voor de gemeente en voor het hele ei land. En als het gemeentebe stuur daarbij nu zou moeten afgaan op het karakter „land- bouwhaven", dan kan alleen maar worden vastgesteld: het is de dood in de pot. Daarom heeft men het roer omgegooid naar de recreatie. Er liggen nu plannen op tafel om de uit 1959 daterende haven 'n accommoda tie te geven voor 140 tot 150 pleziervaartuigen. Er is vlakbij ruimte voor bedrijven, die zich graag in de buurt van een der gelijke recreatie-industrie wil len vestigen. „En voor de hele gemeenschap hier, vooral voor de middenstand, zit er in die watersport aan het toekomstige Zeeuwse Meer een flinke im puls", zegt burgemeester H. -J. Smith. Het zün gedurfde plannen, waar mee Sint-Annaland de aandacht op zich. op zijn haven vestigt. Ruim een week terug heeft de raad er een bedrag van ruim vier ton voor uitgetrokken. Maar de Thoolse ge meente weet, dat het met zjjn nieu we initiatieven in de roos gescho ten heeft. De eerste duidelijke be vestiging kwam in de loop van de- ze zomer, toen de staatssecretaris van economische zaken voor de jachthavenplannen die Provinciale Waterstaat heeft opgemaakt, al 73.000 toekende. Dat bedrag was evenwel gebaseerd op een oude raming. Typisch „Zeeuwse verschijnselen" getij- verschil. aantasting door paal worm en in de winter nogal ruw weer hebben de begroting veel hogere cijfers meegegeven. En Sint-Annaland rekent erop, dat ..economische zaken" deze extra uitgaven voor de nieuwe accom modatie zal honoreren met een bij drage tot in totaal 2.5 ton ..Het economisch rendement van de enorme investering aanlegkos- ten destijds 2.1 miljoen voor deze nieuwe haven ten behoeve van het eiland Tholen zal dan ein delijk kunnen worden opgevoerd Dat is hard nodig ook". Burge meester Smith haalt een staatje van de scheepvaartbeweging in de haven te voorschijn. Het behoeft weinig commentaar- in 1959 in to taal 168 schepen met een tonnage van 50.480. In 1960: 177 schepen met 47.797 ton. In 1961172 sche pen met 62.907 ton en vorig jaar 114 schepen met 27.368 ton. De op brengsten over de jaren: tweemaal ruim 9000. eenmaal 12.160 en vorig jaar 6151. Daartegenover de pittige kapitaalslasten van res pectievelijk 41.000. 34.000. 37.000 en 42.000. ..Begrijp me goed", zegt de bur gemeester. „in de begroting rijn deze lasten volledig gecompen seerd. maar Sint-Annaland heeft niet het profijt van de landhouw- haven. dat het zou kunnen hebben. Dat ligt aan alles, behalve aan de haven zelf. Qua accommodatie heeft die alles mee: een plas met (Zie slot pag. 2 kol. 6) Minister Van Aartsen U een bewinds man. die tegenwind uitlokt. Dat overkwam hem als minister van volks huisvesting en bouwnijverheid, het over komt hem nu rond zijn wetsontwerp tot instelling van een wegenfonds. En daar- bjj moet met narne het „weggeld" het ontgelden. Terecht, naar het ons voor komt. Vorige maand, na de verschijning van de miljoenennota, hebben wij in deze kolom als onze mening naar voren gebracht, dat tolgelden voor bepaalde objecten en onder zekere voorwaarden nog te aanvaarden zouden zijn, maar dat dit weggeld mede gelet op de reeds bestaande lasten voor de weggebruiker een verwerpelijke zaak was. Met deze opvatting staan we niet alleen: het ziet er naar uit, dat dit weggeld een onver teerbaar brok gaat worden. De minis ter zal een harde dobber krijgen aan het doen aanvaarden van deze onsym pathieke heffing. Het lijkt er zelfs op alsof de dagen van Colijn zijn terugge keerd: het fietsplaatje van toen is het weggeld van nu. De vergelijking ia echt niet overdreven, want zo langzamerhand begint thans de auto de plaats in te nemen van de flets In de Jaren voor de tweede wereldoorlog. En het weggeld zal juist diegenen belasten, die een auto uitsluitend privé gebruiken. Het zaken leven immers verhaalt het weggeld op de bedrijfsonkosten, waardoor langs een omweg de fiscus er nog weer aan mee be taalt. Nee. minister Van A arts en gaat geen gemakkelijke tijd tegemoet. De begroting van deze bewindsman is dit jaar voor Zeeland niet erg spec taculair. Dat is vroeger Jaren wel eens anders geweest: de memorie van toe lichting bevatte dan allerlei zaken, die Zeeland toch wel héél rechtstreeks aan gingen. Is de Zee land-periode van dit ministerie thans af gelopen? We geloven het niet. Er zijn een voudig een aantal punten in de memorie niet genoemd, terwijl het toch aantrekkelijk zou zijn geweest de opvatting van de bewinds man juist daarover te vernemen. De Kamer zal dus naar deze opvatting moe ten vragen. Enkele vraagpunten willen we hier vermelden. In de eerste plaats de zeehavennota. Voor diegenen, die dit onderwerp niet helemaal meer kunnen thuisbrengen, moge worden vermeld, dat bij de vorige begrotingsbehandeling dit stuk Is toe gezegd. Jaren lang heeft de Kamer om deze nota gezeurd dit woord ls niet overdreven omdat daarin de basis kan worden gevonden voor een natio nale zeehavenpolltiek. Hoe moet het met de ontwikkeling van de Nederlandse zeehavens Is de huidige situatie vol doende? Moeten er naast de thans on der handen zijnde projecten nog nieuwe worden aangevat, zoals bijvoorbeeld het Reimerswaalproject Om in deze pro blematiek enig Inzicht te krijgen is een zeehavennota nodig. Een dergelijk stuk is geruime tijd geleden al binnen de Rijksdienst Nationale Plan geprodu ceerd, maar er waren nog meer gege vens nodig. De vraag moest o.a. be antwoord worden welke kadelengte in 1980 nodig zal zijn voor de In dat jaar te verwachten goederenstroom, zo bleek uit een ministerieel betoog in de Ka mer. Maar de bewindsman voegde er aan toe in beginsel bereid te zijn een dergelijke nota te doen opstellen, al voorzag hij wel dat er veel tijd mee zou zijn gemoeid. Hij verklaarde dit in de cember van het vorig jaar. Vraag op dit moment: hoe staat het er nu mee? Wanneer kan de Kamer het stuk ver wachten? Het gaat hier om een uiterst belangrijk stuk. waarmee het toekom stig zeehavenbeleid is gemoeid. De me morie van toelichting zwijgt er echter over. De Kamer zal de minister dus om nadere inlichtingen moeten vragen. Een ander punt. nauw aan het vorige verwant: het in het afgelopen jaar gereedgekomen rapport inzake het Rei- merswaalplan. Wil men over het Rei- merswaalplan kunnen beslissen, zal men de beschikking moeten hebben over én de hierboven genoemde zeehavennota én het dit jaar gereed gekomen rapport van de werkgroep Westerscheldebekken inzake het Reimerswaalplan. Uit dit stuk zijn overigens al cijfers uitgelekt in enkele publikaties. cijfers die de ge wone burger doen duizelen. Ten einde klaarheid over dit project te krijgen en tevens om de discussie er over te be vorderen zal het rapport van de werk- eroep op tafel moeten komen. Bij de behandeling van het Srhelde-Rijntrak- taat is destijds in de Kamer van vele kanten aangedrongen op publikatie. Waarop de minister verklaarde: „Ik wil dat zeer graag in overweging nemen. Ik wil er ook wel aan toevoegen, dat ik het geenszins uitgesloten acht. dat wij ook binnen korte tijd tot publikatie daarvan zullen kunnen overgaan". De minister zei dat op 30 juni 1964. De korte tijd" is sindsdien verstreken, maar het rapport is in portefeuille gebleven. En in de memorie van toelichting op de begroting wordt er niets van gezegd! zo dat men nog in het duister tast En daar om geldt ook hier' de Kamer zal de mi nister dringend om nadere inlichtingen moeten vragen. Wij geloven dat de conclusie gerecht vaardigd is. dat ondanks het ont breken van bepaalde Zeeuwse zaken in de begrotingstoelichting, er toch van mag worden uitgegaan, dat er in de Ka mer het nodige over gezegd zal worden. We wachten in vertrouwen i op de Ka mer) af. (Van onze weerkundige medewerker) Een sterk hogedrukgebied. waarvan het centrum nu bij Denemarker, ligt, houdt eer. stormdepressie boven de oceaan op een afstand en geeft een on weersstoring boven Oost-Frank rijk evenmin kans naar onze omgeving door te breken 's Nachts koelt het flink af. maar de lucht is droog, waardoor de mistkans klein blijft. Overdag is het volop zonnig met middagtemperaturen van 15 tot 17 graden. De laatste zeven da gen brachten ons zestig uren zonneschijn. De hele oktober maand van 1960 gaf slechts 62 uren zon. Eerst in het begin van volgende week kunnen de sto ringen uit Frankrijk geleidelijk wat meer invloed krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1