PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEEN GROTE BESLISSINGEN IN BONN Verdere contacten in kader van W.E.U. Pakje boter vier cent duurder Eerste C0.A.K. middelpunt van jubileumviering Gangster chanteerde juriste uit Essen Voor 4 miljoen aan heroine op Nederlands schip Speurhond, wijst Dominas aan als de dader Regering legt de handel in dieren aan banden E.M.S. HEFT RECLAME-AFDELING OP EN DOET TANKSTATIONS OVER Banden burgerij en krijgsmacht weer hechter 207e jaargang - no. 232 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie t ran de Velde, F. B. den Boei en W Walstraal 68-60 tel 23S5 (b.g.g. red 3508 adv. 3911 Zierlkzee red tel 2425 adra tel 2094 Adt ae Panter Hooiareaactie W Leertouwex en O A ae Kok 4 3647/3643). Middelburg MBrkt 51 tel 3841 (b.g g i or 32 ct. p. mm Min p. adv t 4.80 Ingez med 3 x tarief. Kleine a 8 regels) 32 ct p. regel min f 1.60). ..Brieve liet. Bureau» Vlittinne Terneuzen Arsenaalstraat 2. t eer. Giro 359303 P.Z C Middelbu Vrijdag 2 oktober 1964 Hollani-lndië 40 jaar geleden Pagina 3 BESPREKINGEN HADDEN EEN VRIJBLIJVEND KARAKTER BEIDE REGERINGEN BEHOUDEN HUN EIGEN STANDPUNTEN De besprekingen die minister-president Marijnen en minister Luns woensdag en donderdag in Bonn hebben gevoerd, blijken een „vrijblijvend" karakter te hebben gedragen. De Nederlandse mi nisters hebben met bondskanselier Erhard en zijn medewerkers de mogelijkheden besproken die er zijn om de Europese ontwik keling uit de impasse te halen. De Nederlandse ministers hebben toegezegd, dat ze tezijnertijd denkbeelden, die in Duitsland zijn ontwikkeld en die nog nader moeten worden geconcretiseerd, na overleg met andere E.E.G.-partners, zorgvuldig zullen onderzoe ken. Na de besprekingen, die gistermiddag op de bondskanselarij zijn af gesloten verklaarden de Nederlandse ministers tegenover de pers, dat de uitgangspunten van beide regeringen ongewijzigd zijn gebleven. Het doel op lange termijn blijft een verenigd Europa op democrati sche grondslag, open naar buiten en een verdere ontwikkeling van de reeds bestaande E.E.G. Minister-president Marijnen ver- „of een nieuwe poging tot Europese klaarde dat op het ogenblik een gedachtenwisseling aan de -orde is over de mogelijkheden die bestaan om deze doelen op langere termijn te verwezenlijken. De Nederlandse regering kan elk initiatief toejui chen wanneer men de huidige im passe kan doorbreken zonder aan de fundamentele doelstellingen te tornen. openhartigheid en hartelijkheid werd gekenmerkt en dat de opvat tingen der beide regeringen over de wezenlijke problemen der inter nationale politiek in hoge mate overeenstemmen. De problemen der Europese politiek stonden bij de bepsrekingen op de voorgrond aldus het communiqué. Het gesprek over de basisproblemen van de politieke samenwerking werd gedragen door wederzijds begrip en de wil om het werk aan de Europese eenheid voort te zetten, een werk waaraan beide regeringen ook in de toekomst hun volle kracht zullen wij den. Beide partijen hebben opnieuw gesteld, dat het doel een verenigd Europa op democratische basis is, dat ook voor andere dan de huidige E.E. G.-gemeenschapslanden openstaat. Overleg Minister Luns merkte nog op, dat niet meer over een Europese politie ke unie wordt gesproken, maar over een „vorm van samenwerking", zo als bijv. ook in de W.E.U. bestaat met driemaandelijks overleg van de mi nisters van buitenlandse zaken der zes E.E.G.-landen en Engeland. Op de vraag of de fundamentele poli tieke geschillen tussen de partners géén belemmering voor politieke sa menwerking zouden zijn, antwoordde minister Luns dat elk verdrag en elke vorm van samenwerking op niets moet uitlopen als men er niet in slaagt een synthese van de menings verschillen te vinden. Volgens minister Luns kon men op dit ogenblik voorts niet voorspellen Communiqué Het officiële communiqué dat na de besprekingen is uitgegeven ver meldt dat het overleg door grote Fusie-gedachte Wat de ontwikkeling der Europese ge meenschappen aangaat is vooral del fusie der Europese instellingen en! versmelting van E.E.G., Euratom eni E.G.K.S. zelf besproken. Beide rege-l ringen achten een versterking van heti Europese parlement gewenst. De bondsregering heeft hierbij de na druk gelegd op het belang van een verdere versnelling van de tariefaf braak. Men was het er over eens dat de interne ontwikkeling der Europese gemeenschappen een dringende taak is die de volle aandacht van beide regeringen moet hebben. Het communiqué verklaart voorts, dat de Nederlandse en de Duitse regering grote waarde hechten aan regelma tige besprekingen van de Europese economische toestand in de W.E.U. (dus met de Britten) Volgens een bericht van het Australi sche radiostation „A.B.C." heeft de Australische douane een hoeveelheid heroïne ter waarde van vier miljoen gulden in beslag genomen, die verbor gen was aan boord van de „Straat Cook", een vrachtschip van de „Konink- Het radiostation meldde dat het hier een van de grootste voorraden gesmok kelde narcotica betreft die ooit in Australië in beslag is genomen. De he roïne zat verpakt in een cellofaanzak. die in de machinekamer van het 5234 ton metende schip werd aangetroffen. De douanebeambten zouden op hun speurtocht door het schip ook verbor- gen transistor-radio's hebben gevonden, p het hoofdkantoor van de „K.J.C.P. L." in Amsterdam kon men geen com mentaar op het bericht uit Newcastle leveren. De hoofddirectie was van een en ander nog geheel onkundig. De ..Straat Cook", die uit India kwam, zou nog enkele havens in Australië aan gedaan hebben Hel schip heeft Euro pese officieren, de rest van de beman ning bestaat voor het merendeel uit Chinezen. Onthullingen in juwelen-zaak (Van onze Amsterdamse redacteur.) Snikkend heeft de 51-jarige advo cate Marianne Kreutzer uit Essen in een cel op het hoofdstedelijke politiebureau bekend, dat zij jaren lang is gechanteerd door bende leider Peter Dominas. „Hij had mij helemaal in zijn macht. Ik moest alles doen wat lüj verlangde". Deze sensationele wending werpt een heel ander licht op de vrouw die samen met haar oudste dochter was komen „kijken" naar het plegen van de roof overval vorige week zaterdag op de Amsterdamse Heiligeweg. Pistolen gekocht Er kwamen nog meer waardevolle gegevens los. De volkomen gebroken juriste gaf toe, dat zij twee van de drie gebruikte pistolen had gekocht bij een illegale wapenhandelaar in Essen vandaag precies een jaar geleden, op 2 oktober 1963, voor zes honderd mark. Dominas vergoedde later deze kosten. Door middel van schietproeven kon inmiddels worden vastgesteld, dat deze gangster met een van deze aldus verkregen bezit- j tingen twee mensen heeft doodge schoten in Gelsen-Kirchen. Vandaag zal Marianne Kreutzer wor-| den voorgeleid bij de Amsterdamse of ficier van justitie, mr. G. Nubé. Daar na zal zij in de raadkamer een ver hoor ondergaan door de rechter-com- missaris. Hierbij hoopt haar uit Essen overgekomen collega, dr. Carl Heinz Huetsch als raadsman aanwezig te mogen zijn. Voor alle zekerheid heeft hij ook de hulp ingeroepen van mr. B. J. Falkema uit Arnhem. De bond van coöperatieve zuivel- verkoopverenigingen heeft beslo ten de boterprijs te verhogen met 4 cent per pakje van 250 gram. De bond heeft naar hjj meedeelde met deze prijsverhoging een oordeel uit gesproken over de marktontwikkeling op dit ogenblik. Er is thans een vrij grote vraag naar melkvet voor verschillende bestemmin gen. Een tijd lang. was de belangstelling vooral gencht op 't magere bestanddeel van de melk. Voor mager melkpoeder werden hoge prijzen gemaakt. Nu echter is er een rustige markt in dit produkt, I ook al doordat er in de eerste acht maan den van dit jaar meer dan 90.000 ton van j is ingevoerd. Een deel daarvan is in de I vorm van kunstkalvermelk weer geëx porteerd. Nu is vooral het vette deel van de melk. in trek. In het westen van ons land be- staat een flinke vraag naar consumptie- I melk en ook is er een behoorlijke vraag] naar produkten als gecondenseerde melk en volle-melkpoeder. De bond heeft zijn j besluit genomen om te voorkomen dat de geldelijke opbrengst van het tot boter j verwerkt melkvet zou achterblijven bi] die van tot andere produkten verwerkt melkvet, hetgeen tot een vermindering van de boterproduktie zou kunnen leiden. I De particuliere boterhandel zal de prijs verhoging, waartoe de bond van coöpera tieve zuivelverkoopverenigingen het ini tiatief nam, volgen. fantlijK RUSSISCHE VLIEGTUIGEN VOOR INDONESIË Directeur van het landbouwonderwijs overleden 'Donderdagnacht is in het ziekenhuis Joannes de Deo in Den Haag op 51- jarige leeftijd overleden ir. N. J. A. Volgens een gezaghebbende Indonesi-,van Keulen, directeur van het land-, sche zegsman zal Rusland vliegtuigenbouwon,lerH Üs. leveren aan de Indonesische lucht- D»h«r.Ja" K^,e" h«K wn,brf»"8' rijke bijdrage geleverd aan de ïnte- macht ter vervanging van de Amen- gratie van het landbouwonderwijs in! kaanse. het geheel van de onderwijsvoorzie- De zegsman deelde mede dat de Sow- ningen in ons land. Daarnaast legde t-„;„ „;„v, j u,.a hij vele internationale contacten, jet-lnie nch bereid had verklaard wJaar4oor de ont,vlkkeltag van het transportvliegtuigen en hebkopters; landbouwonderwijs in vele landen be-j aan Indonesië te leveren. jlangrijk is beïnvloed. Donderdagochtend zijn in We-st- Berlijn de pasjeskantoren weer ge opend. Tussen 1 en 14 oktober zul len op n bureaus aanvragem voor een pas in behandeling worden ge nomen. zoxoel voor herfst- als kerst- bezoeken aar, Oost-Beriijn. Op de foto een lange rij Weatberlijnere voor 't kantoor aan de Wilsnacker- strasze. Deel van buil Burgerlijke en militaire autoriteiten namen gisteren op de markt te Mid delburg het défilé af van de jubile rende C.O.A.K.-troepen. Op de foto van rechts naar links op het podium brigade-generaal J. B. Ludwig, de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, burgemees ter mr. J. Drijber van Middelburg en kolonel J. Potteboom, comman dant van de Eerste C.O.A.K. (Foto P.Z.C.J Intussen zoekt de politie nog steeds naar de hoofdmoot van de buit. Ge bleken is dat de gevonden ringen een waarde vertegenwoordigen van tegen de 30.000 gulden dat komt op on geveer een tiende van de totale waarde. Alle losse edelstenen zijn qog steeds zoek. Wellicht liggen die elders begra ven in het Amsterdamse Bos. Er wordt fanatiek naar gezocht, o.a. met be hulp van de speurhond Sies. Dit dier heeft Dominas tot drie keer toe aan gewezen als eigenaar van de zakdoek, waarin een aantal van die ringen was verpakt. De verdachte was bij deze zogenaamde sorteerproef opgesteld in een rij willekeurige personen. Maar ook na dit overdonderd bewijs bleef de gangster ontkennen: „tegen beter weten in", zei gisteravond commissaris Land- Zeer binnenkort zijn maatregelen te I verwachten, die de handel in honden en katten en uitheemse dieren aan banden I zullen leggen. Een algemene maatregel van bestuur is ontworpen voor de De- I strijding van de misstanden op het ge- l biea van de handel in honden en katten. Een ander besluit zal de gTond vormen voor een vergunningenbeleid voor de i bundel in uitheemse dieren en het hon den van deze dieren in dierentuinen, cir cussen en dressuurinriehtingen. Dit blijkt uit „Dierenbescherming", een uitgave van de Nederlandsche Vereeni- ermindering van werkzaamheden als gevolg van de reorganï- jging tot Bescherming van Dieren De lame van de Exploitatie .Maat- j staatssecretaris van onderwijs, kunsten 1 en wetenschappen deelt een en ander mee in een artikel ter gelegenheid van het eeuwfeest van de vereniging. Het I vergunningenbeleid inzake de handel in t T honden en katten zal door burgemees- Het hoofd van de reclameafdeling, de heer J. G. Gerritsen, heeft per 1 januari ter en wethouders worden gevoerd a.s. zijn ontslag gevraagd. Na de opheffing van de afdeling zal hij worden be- i het andere last met de afwikkeling van lopende zaken en met incidentele opdrachten. De l minister. Tengevolge van satie van de horecasector zal de afdeling schappij Scheveningen (E.M.S.) met ingang Voorts heeft de E.M.S. besloten met ingang meer te exploiteren. "an 15 oktober worden opgehevei an 1 oktober geen benzinestations a.s. zijn ontslag gevraagd. Na de opheffing van de afdeling zal hij last met de afwikkeling van lopende zaken en met incidentele opd overige vier personeelsleden van de reclameafdeling is ontslag aangezegd. Desgevraagd werd van de zijde van de E.M.S. meegedeeld, dat het opheffen van |Hj- de horecasector van de E.M.S. overige vier personeelsleden geval door of vanwege de de reclameafdeling betekent, dat de bedrijve de reclame zelf gaan verzorgen. Het belang in de dochteronderneming, de Oliemaatschappij Scheveningen O.M.S. die zich met de exploitatie van benzineverkooppunten bezighoudt, is overgedaan aan derden. Een aantal benzinestations, eigendom van de E.M.S. heeft de E.M.S. aan de O M.S. verkocht: die bij het winkelcentrum in Rijswijk en aan de Leijweg in Den Haag. Over de exploitatie van deze benzinestations is een akkoord bereikt met Gulf-Oil Nederland N.V. ;De hoofdinspecteur V3n de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, de heer K Visser, zei té ver- 1 wachten, dat dan ook een eind zal ko- imen aan toestanden zoals het verhande- jlen van zieke dieren. Drs. Van de Laar 'kan volgens hem wellicht bi] de viering van het eeuwfeest op 9 oktober mecde- ilen. dat de algemene maatregel van be stuur en het besluit zijn afgekondigd. VEERTIG JAAR ADMINISTRATIEVE OPLEIDING MIDDELBURG onderhoudt se dert tientallen jaren prettige con-j tacten met het enige (te Middel-' burg gevestigde) garnizoen, dat de Koninklijke Landmacht in Zee land telt. Deze in de loop der ja ren door allerlei omstandigheden, hecht geworden banden zijn giste-, ren eens extra stevig aangetrok ken. Dat gebeurde tijdens een ont vangst van militaire autoriteiten in de Burgerzaal van het stadhuis, waar de viering van het veertig jarig jubileum van de opleiding j voor administratief kader eenj even officieel als genoeglijk karak-, ter kreeg. Uit de woorden, die tij-! dens deze bijeenkomst werden ge sproken viel op te maken, dat het denkbeeldige verbindingsstreepje i tussen burger en militair wat Zee- j land betreft gerust aangedikl mag' worden. „Wij zijn in Zeeland zeer gesteld op het garnizoen" verklaarde Zeelands commis saris der koningin, jhr. mr. A. F. C. dei Casembroot. „Wij zijn er trots op, dat] deze school van hoge kwaliteit hier in' Middelburg is gevestigd", zo had burge meester mr. J. Drijber even tevoren op gemerkt. Dat het Nederlandse volk niet erg militair minded zou zijn achtte hij toch enigszins geloochenstraft door het optreden van het Middelburgs comité, dat tot twee keer toe heeft geijverd voor het behoud van het garnizoen. „Uit de strijd van dit comité blijkt, dat de stad veel voor de Koninkl. Landmacht over heeft", aldus mr. Drijber. Kolonel J. Potteboom, commandant van de Eerste Centrale Opleidingsschool voor Admi nistratief Kader zei over de vestiging van de school in Middelburg: „Het doet ons een bijzonder genoegen hier te ver toeven. Iedereen, die wordt oyerge-j plaatst gaat node, zeer node weg". En' brigade-generaal J. B. Ludwig had kort tevoren op een andere plaats geconclu deerd: „stad en school zijn hier nauwer met elkaar verbonden dan waar ook". huys, oprichter van de S.D.OA., brigade generaal W. J. Pluym. de initiatiefne mer tot oprichting van de S.R.O.M.A.. en de onderofficier M. P. Bijl. Voorts wees de commandant op de dienende taak van de C.O.A.K.-militairen. Tij dens de buitengewone vlagger.parade werden ter herdenking van de overlede nen enkele ogenblikken stilte in acht ge nomen. Het was na deze plechtigheid d it kolonel Potteboom bekend maakte, dat de school besloten heeft om twee ern stige oorlogsinvaliden te adopteren. „Zij die minder fortuinlijk hebben gediend moeten we niet uit het oog verliezen", aldus de commandant van de Eerste C.O.A.K De vlaggenparade werd muzikaal om lijst door de drumband van de school, die 's middags ook op het sportveld ac te de présence gaf. Zvvolsman en Ruleck's Het beleid van de heer Rcindert Zwolsman rond de Ruteck's be drijven heeft allerwege verbazing ge wekt. Begrijpelijk. Wanneer men na melijk de feiten naast elkaar plaatst is er inderdaad reden tot verwonde ring en vraagt men zich af welke 'vorm van koopmanschap hier eigen lijk wordt toegepast. De feiten dus. In de twintiger jaren van deze eeuw werd in hel kader van het Ruteck's bedrijf, aanvankelijk een bierbrouwe rij, begonnen met de exploitatie van irestaurants en cafetaria's, die over het algemeen een niet „te duur" pu- bliek trokken. Zo ontstonden etablis sementen, waar tegen betrekkelijk lage prijzen eenvoudige maaltijden werden geser-veerd In deze bedrijven i werd niet in de eerste plaats gestreefd ,naar spectaculaire ontwikkelingen, imaar naar een aan de tijd aangepaste continuïteit: Heck's en Ruteck's wer den aldus in de loop der jaren een begrip vooral in de grotere steden. Deze restaurants en cafetaria's vol deden aan een duidelijke behoefte en waren blijkens de jaarverslagen onder het oude directie-regime ren dabel. Anderhalf jaar geleden werd evenwel bekend, dat Zwolsman inte resse toonde voor de bewuste naamloze vennootschap en er inmiddels reeds een aanzienlijk belang in nad verworven. Wel iswaar werd nog haastig gepoogd ;hem buiten de deur te houden via een statutenwijziging, maar deze wijziging werd niet aanvaard: de E.M.S. had op dat moment al een meerderheid van het aandelenkapitaal in handen. Wat heeft men sindsdien zien gebeu ren? De hele onderneming is in onU oinding, hel personeel staat op straat, er is al een gerechtelijke procedure geweest, die overigens een onfrisse vertoning is geworden (ondanks het feit dat er met een glas water werd 'gesmeten tijdens de openbare zitting), 'kortom het werk dat in een periode van een veertig jaar in deze Ruteck's zaken was opgebouwd, werd binnen het jaar afgebroken En nu kan men daar wel de schouders over ophalen, een fraaie vertoning is het niet. Is het wonder, dat men zich alge meen afvraagt welke vorm van on dernemerschap hier eigenlijk in het i geding is? Deze vorm van zakendoen lijkt ons wel heel sterk egocentrisch, waarbij wel heel duidelijk is, dat de nieuwe ondernemer in easu de heer R. Zwolsman zich niets gelegen i laat liggen aan opvattingen, die in het oorspronkelijke bedrijf (van Ruteck's) -.verden gehuldigd. Voor hem vormen die géén punt van overweging. Hij j heeft alleen te maken met zijn eigen 'specifieke belangen: in de eerste plaats is hij handelaar in onroerend (goed, hetgeen vcor een groot deel zijn (activiteit bepaalt, daarnaast is hij on- i dernemer in de horecasector, zich richtend op bepaalde categorieën van nel publiek. Aan deze overwegingen moet blijkbaar alles ondergeschikt i worden gemaakt, in deze Zwolsman- filosofie (zoals die althans naar bui- i ten komt) is geen plaats voor Ru teck's en Heck's bedrijven, zoals die sinds de jaren twintig werden ge ëxploiteerd. Gevolg: de verdwijning van een onderneming met een geheel eigen karakter, een reeks bedrijven, die veertig jaar lang een nuttige func tie in de Nederlandse horecasector hebben vervuld. Is nu met deze verdwijning de zaak afgedaan? We betwijfelen het. Een nevenverschijnsel kan bijvoorbeeld zijn, dat in kringen van de vakbonden met name de vrijheid van de onder nemer scherper en feller aan de orde zal worden gesteld. Die vrijheid is een groot goed, maar wanneer er op een zo eenzijdige manier mee wordt om gesprongen als hier is gebeurd, dan dwingt men welhaast de vakbonden tot het maken van front. Er is in Ne derland over net algemeen bij de on dernemer sprake van een vrijwillige begrenzing van de vrijheid. Er be staan (wat men zou kunnen noemen) „goede omgangsvormen" en ook ver vult de directie een sociale functie. Bij haar beleid houdt zij daarmee re kening. Bovendien heersen in de meeste bedrijven (moeilijk te defi niëren) tradities, waardoor de onder neming niet alleen een winstmakend object is, maar ook een gemeenschap. Bij alle betrokkenen, van hoog tot laag. ontstaat aldus een vorm van so lidariteit met de onderneming. In het ondernemersschap zoals dat bijvoor beeld rond Ruteck's is gedemor.- Istreerd, is echter weinig van deze wellevendheid en van deze solidari teit met het bedrijf te merken. En daardoor wekt het beleid var. de hee.- Zwoisman ir. deze sector niet altijd vertrouwen. Voor sommigen evenwel (schijnt de ondernemingslust van ceze handelaar in onroerend goed aanlei ding tot grote bewondering. Het ziet er echter naar uit. dat het aantal van deze bewonderaars met de dag slinkt. Inspectie De jubileumviering bij de Eerste C.O.A. K. was gisteren in de ogen van de man schappen al feestelijk begonnen met een uurtje uitslapen. Het eerste uiterlyke vertoon van bet \ecrtig jarig bestaan kwam bij de buitengewone vlaggenpa rade op het binnenplein van de Gene raal Majoor Berghuyskazerne omstreeks negen uur. De schoolcommandant gaf by deze gelegenheid een overzicht van de ontstaansgeschiedenis van de Eerste i C.O.A.K. die voortkomt uit een samen voeging van de school voor opleiding van dienstplichtige onderofficieren ad ministrateur (S.D.OA.) en de school voor reserve-officieren der militaire ad ministratie (S.R.O.M.A.)Dank bracht de kolonel aan hen, die hun beste krach ten gaven voor de opleiding. Met name richtte hij waarderende woor-' den aan het adres van de grote figu ren van de vooroorlogse geschiedenis van de school generaal-majoor Berg- Ln tegenwoordigheid van vertegenwoor digers van de provinciale en gemeentelij ke overheid inspecteerde de inspecteur van de Militaire Administratie, de bri gade-generaal J. B. Ludwig. de troe pen Dat gebeurde op het Abdijplein. Er was veel belangstelling voor deze mili taire plechtigheid, waarbij ook jhr. mr. De Casembroot en burgemeester Drij ber aanwezig waren. Tot het gezelschap militaire autoriteiten behoorde verder de territoriaal commandant Zeeland te vens garnizoencommandant, luitenant kolonel H. Huisken. Na de inspectie zei de brigade-generaal in zijn toespraak tot officieren, onderofficieren en man schappen verheugd te zijn over het feit. dat er in Nederland inrichtingen zijn ontstaan, die gedurende veertig jaar op een voortreffelijke manier de Koninklij ke Land- en Luchtmacht hebben voor zien van administratief personeel. (Zie slot pag. 2 kol. 2 STICHTINGSVERGADERING NATIONALE BOERENBOND In aanwezigheid van ruim honderd be langstellenden is gisteravond in Uit hoorn de eerste vergadering gehouden van de „Nationale Boerenbond", opge richt door een comité onder leiding van de heer G. W. Voortman uit Eefde, schrijver van de brochure „De rechts staat in verval". Een der comitéleden, de heer J. C. Koot, uit Leiderdorp, bood de heer Voortman de eerste twintig leden aan. Twee van hen zijn. naar hij meedeelde, afkomstig uit de C.B.T.B., de anderen zijn katho liek. De heer Koot is indertijd met een dertigtal anderen uit de L.T.B. de Katholieke Landbouworganisatie voor westelijk Nederland getreden. De heer Koot vertelde verder dat het bondsbestuur 7500 gulden heeft bijeen gebracht en bovendien van particulie ren nog 6500 gulden aan giften heeft ontvangen. Dat geld is bestemd om eventuele processen van leden tegen het landbouwschap te bekostigen. De leider van de Britse Labour-opposiUe, Harold Wilson, heeft meegedeeld, da; de 81 -jarige oud-premier graaf AlUee een ac- üeve ro! zal spelen in de campagne voor de op 35 oktober ie houden Lagerhuisver kiezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1