Aanbevelingen voor waterschappen in L-Vlaanderen en op Walcheren Sport en wedstrijden Vergaderingen in Axel, Hulst, Philippine en Middelburg Olympische paarden op weg naar Tokio gestorven NOG SNELLER T.V.-NIEUWS UIT TOKIO EXAMENS Tour start in W) in Keulen Financiële berichten DUBBEL GLAS? ALUMEX VOORZETRAMEN kinder kleding j roov r~ lt BELGISCH Interessante belegging -pgpQT J VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 PROVINCIALE ZBBÜWBB COURANT 16 OPMAKEN TIJDENS BIJEENKOMSTEN In de loop van de volgende dagen zullen enkele vergaderingen worden gehouden, waarop de aanbevelingen worden opgemaakt voor de dijk graaf, gezworenen en hoofdingelanden van de waterschappen Wal cheren, Hulster Ambacht, Axeler Ambacht en de Verenigde Braak manpolders. De vergaderingen, die onder leiding staan van de com missaris der koningin in Zeeland, zijn voor de volgende dagen vast gesteld: voor vandaag (vrijdag) voor het Axeler Ambacht in „Het Centrum" te Axel om half drie; eveneens voor vandaag voor het Hulster Ambacht in „De Koning van Engeland" te Hulst om negen uur 's morgens; op zaterdag a.s. voor de Verenigde Braakmanpolders in het Parochiehuis te Philippine om negen uur 's morgens; en op donderdag 8 oktober a.s. voor het waterschap Walcheren in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg om negen uur 's morgens. In alle gevallen moet benoemen dijkgraaf ■oor de te be-I J. Dieleman. J. Scheele, P. van Hoeve. A. van de gezwore- I Wijck, allen Axel: A- J. D'Hert, A. G. J aanbeveling van Me 'i i SJSftA. R C - voor de te benoemen m. Termote (3 maal). R. L. M. D'Hert (2 maal). U. E. G. Buijsse (2 maal). A. C. L. Cerpentier. allen Zuiddorpe: J. C. de Hamer. H. de Waele, Th P.. v. d. Vijver. G. Dlerick, J. Bonte, G. de Gronckel, B. F J. Plas- schaert, H. F. Kips. A C. L. Bonte. R. A. M. Lammens. A. Suij. allen Koewacht: A. J M. Rottier. R. H. G. Kerckhaert, A. E. Goet- hals, A. C. M. Verhagen. H. P. Kerckhaert, G. A. van Haelst. A. C. Beleir, E. F. Baecke, O. J. E. Vcrhaegen. H. J. van Waes. J J. V Govaert. F. C. Verhelst, H. H. C. Goethals. G. E. M. Govaert. G. H. E. M. van Waes. al len Westdorpe: K. J. A. baron Collot d'Escu- ry, Kloosterzande (2 maal). M. de Vos. M. E. Padmos (3 maal). H. A. Lyppens. J. A. de Feijter. L. Huljssen. A. E J. de Moor. L. de Feljter. J. de Clerck. F. Dieleman, G. van Hoeve. J. de Feijter. F. Dekker, allen Ter- neuzen: A. A. J. de Clerckx (2 maal), A. C. J. Apers. O. J. B. de Cock, allen Overslag A. Ramondt. J. Bleijenberg, L. Dieleman. allen Terneuzen-Sluiskil: Ch. P. v. d. Bilt, Sluiskil. hoofdingelanden een aanbeveling van twee personen worden opge maakt. De algemene vergadering van het wa terschap Walcheren wordt gevormd door de dijkgraaf, zes gezworenen en 24 hoofdingelanden. In elk van de 4 districten worden 4 hoofdingelanden ge kozen, die de stembevoegde ingelanden voor de ongebouwde eigendommen ver drie hoofdingelanden worden gekozen, die de stembevoegde ingelanden voor de febouwde eigendommen vertegenwoor- igen. Uit elk district wordt een ge zworene voor de ongebouwde eigendom men gekozen, terwijl het zestal gecom pleteerd wordt door twee gezworenen voor de gebouwde eigendommen. Ten minste één gezworene en twee hoofd ingelanden moeten uit de zogenaamde Nieuwlandsepolders worden gekozen. De algemene vergadering van het Axe ler Ambacht wordt gevormd door de dijkgraaf. 12 gezworenen en 47 hoofd ingelanden. In elk van de 5 districten worden resp. 7, 12, 12 8 en 8 hoofd ingelanden gekozen, onder wie 4. 3, 4. 2 en 2 voor de gebouwde eigendommen. In de 5 districten worden resp. 1, 3, 2, 1 en 1 gezworenen voor de ongebouwde eigendommen gekozen, in de districten I, HI, IV en V één voor de gebouwde eigendommen. De algemene vergadering van het Hul ster Ambacht bestaat uit de dijkgraaf, 12 gezworenen en 53 hoofdingelanden. In elk van de 5 districten worden resp. 9. 17, 10, 8 en 9 hoofdingelanden ge kozen, onder wie in de districten I, n en V drie cn in de districten Dl en IV twee voor de gebouwde eigendommen. In de 5 districten worden resp. 2. 3. 2, 1 en 1 gezworenen voor de ongebouwde eigendommen gekozen, in de districten n, IV en V één voor de gebouwde eigen dommen. De algemene vergadering van de Ver enigde Braakmanpolders wordt gevormd door de dijkgraaf, 6 gezworenen en 21 hoofdingelanden. In de 2 districten wor den 10 en 11 hoofdingelanden gekozen, onder wie in elk district 3 voor de ge bouwde eigendommen, In elk district worden 2 gezworenen gekozen voor de :ebouwde eigendommen en 1 voor de ■ngetx gebouwde eigendommen. De aangewezen vertegenwoordigers f73) voor het waterschap Walcheren zijn: W. Kloet. Nleuwland: J. Scheele. Arnemuiden: M. I. de Vos. Middelburg <3 maal); C. "A. Polder dijk. Nleuwland (2 maal); E. Verlare, Nleuw land: C. Markusse, Nieuwland (2 maal): S. P. Janse Szn., Nieuwland; D. A. van Nleu- wenhui.izen, Nieuwland (2 maal): K J. A. baron Collot d'Escury, Kloosterzande. C. de Dreu. Nleuwland: J. Boone, Nieuwland: jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg. Dom burg; P. J. Abrahamse. Serooskerke: mr. P. C. Adriaanse. Middelburg; jhr. ir. H L. Boo- gaert. Domburg; A". Bosselaar. Aaglekerke; J. Brasser, Veere; mej. A. C. de Bruijn van Melis- en Mariekerke. Aagtekerke; A. de Buck. Oostkapelle: A. W. Cevaal. Grijpflker- ke: W. J. Cevaal. Ritthem: P. Dingemanse, Zoutelande: jhr. mr. D. van Doorn, Rotter dam! J. Francke, Grijpskerke; J. Geschiere, Domburg; D. Gideonse. Veere: J. A. Heyse. Middelburg; mr. J. H. C. Heyse, Middel burg; G. de Jager. Serooskerke; B. C. Jan- se. Kleverskerke. E de Korte, Biggokerke: P. Lampert Pzn., Blggekerke: mr. J. A. Lantsheer. Rotterdam. P. van Liere. Oostka pelle: A. Lorler. Souburg: P. S. Louwerse. Oostkapelle: mr dr R. W. graaf van Lynden, Oostkapelle: J. Polderdijk. Kleverskerke: H. M. v. d. Putte. Goes; D. Verhage, Koudeker- ke; J. de Visser Pzn.. Souburg: P. de Visser. Aagtekerke; S. de Visser. Aagtekerke. W. di Visser Pzn Meliskerke; H. J. Volkers. Sint- Laurens; J Vos. Koudekerke. ir J. P Ber denis van Berlekom, Middelburg; H v. d. Briel. Middelburg; J. Th. M. Castenmiller. Middelburg; W. F. Chrisliaansen, Vllssingen; G. N. van Ginkel, Vlissingen; L. W. Goed- bloed. Vllssingen; B. H. G ter Haar Romeny, Souburg, C Holthuijzcn. Middelburg: J. A. Janse de Jonge. Middelburg: K. J van Loo. Middelburg; E. T. Ooslerhuis. Vlissingen. A. C. Polderdijk. Nieuwland; L. B. H v. d Slikke. Nleuwland. F. G. Sprenger. Oostka pelle: J. A. Tavenier. Middelburg: J. P Ven- tevogel, Vlissingen. C M. Versluis. Middel burg en P. A. Walraven. Middelburg. De aangewezen vertegenwoordigers 130 voor het Axeler Ambacht zijn: W. Dieleman <2 maal), M. Boogerd, J. Nijssen. J. W. Schee- Ie (3 maal), F. P. de Kubber (2 maal), J v d Ree. C. A. de Kraker. P. Dieleman. W. J. de Mul (2 maal). A. Koster, K. de Kocijer C. van Hoeve, A. Dekker (D 169). A. Dekker (D 39). J. Dieleman. D Dekker. J. J Dieleman. C. de Regt. A. van Hoeve. L. van Cadsand. A. v. d. Ree. J. Dees, G. de Mol. F de Koeijer. E. Vcrpoorte. C. Scheele. J. Verpoorlc. J. de Regt. allen Zaamslag J K de Putter. J W. Verstraten. A. L. Scheele P- van Hoeve. M A B Ysebaert. J de Put ter. S. Dieleman. J Dekker. M d< Regt J. J, Dieleman. W. de Feijter. M L. M Yse baert, W. L. de Hamer, L de Regt Mzn F de Feijter. C. de Feijter Azn.. J. de Feijter Jzn. W. Koster. Th. J. M. van Acker (2 maal), P de Kraker, A. K van ArenthnlH, J. Kosler. C. de Feijter. W. M. Dieleman J Dekker Mzn J van Hoeve. K. M Steen- dijk. J. K. van Cadsand, A. J de Feijter De aangewezen vertegenwoordigers (64) van De Verenigde Braakmanpolders ziln: P. Loof. ir. P. Stoter. A. J. de Ruyter. P. Die leman. A. Scheele. W. Scheele. J. de Feyter, P. de Jonge. J. Moes. D. Haak Jzn.. allen uit Terneuzen; P. J. I- van Hoek (2 maal). J. Waverijn. L. M. de Zwart. E. A. IJsebaert. A. R. v. d. Vijver. A. F. van Hijfte (2 maal), J. S. Kind. R. G. Barbé (2 maal), J. B. Stoel, R. J. Barbë, allen uit Philippine; Ir. J. Kluytenaar en ir. W Westhoff, beiden uit Breda; A. Verduit. A. F. Hanssens, J. Dreg- mans (2 maal), J. Dieleman, K. G. Tollenaar, P. E. Kindt, D. J. Dees, J. J. Riemen». P. Dieleman. J. C. de Kraker. P. W. Jansen, P. W. de Visser. D. J. Tollenaar. J. J. Ver- poorte. P. Haak. M. v. Drie!, J. J. Hamelink. F. V. M. M. Cartvriendt. A. E. Wolfert, allen uit Hoek; F. Ramondt (2 maal). P. A. Nee- teson. M. Riemens. A. A. Perdaen. G. Mat- theeuws. allen uit Sas van Gent: J. J. V. Govaert (2 maal), O. J. E. Verhaegen, H. H. C. Goethals. G. E. M. Govaert, G. H. E. M. v. Waes. allen uit Westdorpe: Ch. P. v. d. Bilt (2 maal). J. H. v. Hoeve. A. H. A. v. Driessen, P. David, C. P. Kleiman en H. H. S. de Caluwé, allen uit Sluiskil. Ploegleidster Fanny Blankers-Koen, Tilly van der Zwaard en Janny van Eyclc-Vos verkennen het Olympi sche dorp. De aangewezen vertegenwoordigers (142) var Hulster Ambacht zijn: G. Vael. L. Pau- I wels. L de Kerf. A, Vael. M. Vael, C van Acker. A. Magnus, S. Pieters. A J M. Rot- (7 maal). P. Perdaen, R. Vael. R. Inghels, de Rechter. A. Ringoot, allen te Sint- Jansteen; G, Dlerick (3 maal). Th. van Daele, beiden uit Koewacht; mr W. E M. Seijd- (4 maal). F. Baart, E van Dorsselaer, can Ravels. R. O. Wllklng. E. L. A Wauters. C R E- Cornelissens, dr. ir. J. v. d Wolf. allen Hulst: R Rottier (4 maal), en R. C. M. Rottier beiden St.-Deois Westrem bij Gent; E. Hebberechts uit Gent: A. P Kuijpers. A. E C. van Esbroeck. EX J. E Verschueren. allen Hengstdijk; H. J J Menu. E. G M. de Waal. B de Bruijcker. E. P. M. Verdurmen, A J. B. Serrarens, A. J. Perdaen. R. G. A- Hermans, allen Os- sse: J. Smet. C. van Acker. P. Maen- hout. F. Blommaert. R Bruggeman. J. Buys- rogge, A. de Nijs. C. F. Michielsen, J. de Deckere. allen te Clinge: P. V. M. Vercaute- ren (5 maal). H. Vercauteren. L. de Theye. J. Smet (2 maal). C. Ferket. E van Wesse- mael. A. Staes. R. de Deckere. allen te Clin- ge-Nieuw Namen: C. R. E. Cornelissens, J. G. W. M Staal. A. A L. Mangnus (2 maal), C. Verschueren. W P. J. Staal (5 maal). A. P G. Hendriks. P. L S de Maat. A. V. Boeding. A. de Feijter. Th. Vereecken, A. de Cock, A Westerbeken, allen te Stoppel dijk; J. P. M van Wesemael. C. P Schelf hout (2 maal), J. Vinke (2 maal). K. J. A. baron Collot d'Escury (5 maal). H. A. A. baron Collot d'Escury, A. J. van Waterschoot, J. P. Th. Vereecken, allen te Kloosterzande: A. D. H. Verschueren. C. C. M. Buijsse, bei den Hontenisse-Kuitaart; J. A. van Damme, R. Verhaegen (2 maal). F. J. de Nijg. R. d'Hert. R. Steyaert. F. de Waal. H. P. C. Buijsse. P. Boénne. A. Verdurmen, A van de Vijver. A. P. E Staal. J. F. P. Mangnus. allen Graauw: L. J. Vereecken. J. Joossen. beiden Hontenisse-Lamswaarde: R- v. d. Wielen. L. J. Vereecken Czn.. P. van Dam- meé. F. Pateer, allen te Hontenlsse; T. J. D. Bauwens, J. P. E. Lauwere, J. M. Maerman. H. Vinke, allen te Hontenlsse-Terhole: E A. L. Fassaert te Lamswaarde: J. B. A. M. Rot tier (3 maal), te Brasschaat in België; A. Mangnus te Boschkapelle: W M. van Dix- hoorn, H. J. Menu en J. P. M. A. Ver schueren. allen te Walsoordea. vliegtuigen naar Tokio werden gevlogen, zijn donderdag enkele uren na elkaar gestorven. Het Amerikaanse paard Mark ham, een van de favorieten van de Amerikaanse Olympische ploeg, werd direct na het opstij gen van de luchthaven Newark zo wild, dat het afgemaakt moest worden. Een Olympisch paard uit Chili stierf aan longonsteking. Daar voor had het twee stalknechts, de het door pijn wild geworden dier trachtten te kalmeren, ver- D.O.S. won met 4-3 Vein Kopenhagen Dankzij uitstekend spel van doelman Ruitenbeek en middenvoor Tonny van der Linden heeft D.O.S. woensdagavond in de Deense hoofdstad in een wedstrijd voor het toernooi voor jaarbeurzen een 4-3 zege behaald op K.B. Kopenhagen, een van de beste Deense clubteams. Het zag er aanvankelijk niet zo gunstig uit voor de Utrechters, die na elf minuten tegen een 1-0 achterstand aankeken, toen linksbuiten Mortensen raak schoot. Het antwoord van de Nederlanders was echter overdonderend want door drie goals in drie minuten werd de achter stand omgeeet in een ruime voorsprong. In de 19e minuut bracht eerst Visser de partijen op gelijke voet waarna Wery en Van der Linden de stand op 3-1 brach ten. In de 35e minuut kregen de Denen een penalty te nemen, die door Pulsen onberispelijk werd ingeschoten 3-2. Kort voor rust werd het door Sleven 4-2. Het enige doelpunt na de rust kwam van de Deense middenvoor Moeller, die in de 65e minuut Ruitenbeek passeerde. Verder kwamen de Denen niet meer. Er waren 9000 toeschouwers, De tweede wedstrijd wordt 14 oktober in Utrecht gespeeld. (Van onze radio- en t.v.-redactie). De televisie is waarschijnlijk in staat een deel van het nieuws over de Olympische Spelen in Tokio eerder op' de beeldbuis te brengen dan tot dusverre werd aangenomen, mits met de andere Eurovisielanden overeen- stemming kan worden verkregen over de financiering. De snelste beeldoverdracht zou tot dus- In het Vlissingse St. Josephziekenhuis slaagden dezer dagen voor het staats- diploma ziekenverpleging A de dames A. C. de Bruyn, C. M. Muylaert, 1. L M de Nijs, E. M. L. P. Swagemakers. L. V. overvliegen voor verdere distributie binnen Europa via het Eurovisenet. Dit verslag zal worden uitgezonden na afloop van het normale avond programma. Eurovisie heeft thans een aanbieding gekregen waarbij een kwartier van het i'n Amerika opgevangen pro gramma niet per vliegtuig naar Eu ropa komt, maar kan worden over geseind door middel van een andere satelliet, de Relay-1. Wordt op dit aanbod ingegaan dan zal dit beeld- verslag van een kwartier, dat dus per overstapje via twee satellieten naar Europa komt, worden uitgezon den vóór de uitzending van het een uur durende programma dat per vliegtuig over de noordpool naar Nederland komt en dat dagelijks om half zeven wordt uitgezonden. De Tokio-uitzendingen zouden zodoende beginnen om kwart over zes. Voor de derde maal zal de Tour de France niet in een Franse stad begin- |nen. Donderdag werd de Westduitse stad Keulen aangewezen als start- plaats voor de Tour 1965, waarmee Keulen dezelfde eer te beurt valt als Amsterdam in 1954 en Brussel in 1958. Voor insiders komt de aanwijzing van een Duitse stad als startplaats niet geheel onverwacht: de enorme be langstelling die de Duitsers dit jaar toonden voor Goddets grote avontuur tijdens de etappe van Metz naar Frei burg is er zeker niet vreemd aan. Freiburg heeft zich overigens dit jaar Iweer kandidaat gesteld als etappe plaats. De Tour de France 1965 wordt gehou den van 22 juni tot en met 14 juli. Een nieuwigheid is, dat de Ronde van de Toekomst dit jaar niet later, maar i eerder dan de grote Tour zal begin nen. Het startschot voor de eerste rit zal op 20 juni gegeven worden, even eens in Keulen, waar de openings etappe tevens eindigt. Het is nog niet bekend hoeveel etappes de Tour de l'Avenir ditmaal omvatten zal. Wel zal weer in grote trekken de route van de Tour de France aangehouden wor den. Philips-Holchot Met een maatschappelijk kapitaal van f 7 min geheel geplaatst en in contan ten volgestort is opgericht Tercanal N V. in Weert, zo blijkt uit hert bijvoeg sel van de Staatscourant. Oprichters zijn zoals enige tijd geleden werd gemeld, de N.V. Tercanit in Hoogezand, en de Weert er Kunststoffenfabrieken N.V. in Weert. Zij participeren voor 50 procent in de nieuwe N.V.. In Tercanit nemen Philips. Emba en Mosa elk voor een derde deel, terwijl in de Weerter kunst stoffenfabrieken het Duitse concerr Farbwerke Hoechst een belang heeft van 55 procent. De nieuwe N.V. houdt zich bezig met de vervaardiging van coratieve kunstplaten. Bols Newyorkse beurs De koersen op de Newyorkse effecten beurs verloren gisteren enige grond tijdens een vrij lusteloze beursdag. Industriefondsen gaven het tempo van de teruggang aan. Spoorwegïondsen i liepen terug van hun hoogste dagni veaus. Staalfondsen sloten fracties lager. Chrysler moest een punt afstaan, even als Eastman Kodak en Du Pont. Union Carbide boekte een kleine winst. |De omzet bedroeg 4.470.000 shares. In totaal werden 1350 fondsen verhan deld waarvan er 484 hoger en 571 la- ger noteerden. Op de American Exchange gingen 1.610.000 shares van de hand. De om zet in obligaties bedroeg 8.060.000 dollar. Met ingang van 24 september 1964 luidt de notering voor de aandelen van Bols in de prijscourant van de Vereeniging voor den Effectenhandel en dientenge volge eveneens in de beursnoteringen van de financiële en andere dagbladen niet meer in procenten maar „eensge- vend in geld" en wel voor de kleinste coupon van f 20.nominaal. Op basis van de oude koers van bijvoor beeld 1065 voor een aandeel van f 1000 nominaal wordt een aandeel van nomi naal f 20 nu genoteerd voor f 213. KERKNIEUWS Concilie accepteert nu officieel collegialiteit der bisschoppen Met 1624 stemmen vóór, 42 tegen en 572 ja onder voorbehoud, hebben de concilievaders woensdag definitief het derde hoofdstak van het schema over de kerk aangenomen. Dit hoofdstuk be handelt als voornaamste onderwerp de collegialiteit van de bisschoppen en de betrekkingen tussen paus en bisschop pen. Het tweede dee! ran het derde hoofd stuk, dat handelt over de taak der bis schoppen, hun betrekkingen tot de priesters en de gelovigen en over de wederinvoering van het diakonaat werd met 1704 stemmen voor, 53 tegen en 481 ja-stemmen onder voorbehoud aan genomen. De passages uit het derde hoofdstuk, in houdende dat de bisschoppen met en onder de paus als college gemeenschap pelijk verantwoordelijk zijn voor de lei ding in de kerk en ook buiten het con cilie deze volmacht kunnen uitoefenen, alsmede dat het diakonaat weer zal wor den ingevoerd en dat deze diakens, mits zij reeds op rijpere leeftijd zijn gekomen, getrouwd mogen zfln, moeten nu nog door een stemming in een openbare con ciliezitting en door goedkeuring van de paus rechtsgeldigheid verkrijgen. Het vierde hoofdstuk over de leken werd bijna eenstemmig aanvaard. Het vijfde hoofdstuk: de roeping tot heiligheid in de kerk kreeg 17 tegenstemmen en 302 ja ..onder voorbehoud", het zesde hoofd stuk (over de religieuzen), werd met 12 stemmen tegen en 438 ja-stemmen „on der voorbehoud" aangenomen. De hoofdstukken 3. 4. 5 en 6 werden dus met de vereiste tweederde meerder-1 heid aangenomen. AANWINSTENLIJST VAN DE PROV. BIBLIOTHEEK De provinciale bibliotheek te Middelburg werd uitgebreid met de volgende wer Altlng: Diarium van Egbert Altlng. Ameri kaanse belangstelling voor belastingpolitiek en economische groei. Anderhalve eeuw be lastingen: ondeugd en deugd onzer 19e eeuw- se belastingen Andriessen Economie In the orie en praktijk. Amdt: TSere der Oostzee Bakema: Naar een samealevtngs architec tuur. Berkhof: De mens onderweg. Berfcou- wer: VaUcaans concilie en nieuwe theolo gie. Bibliografie der geschriften van prof dr. A. M- Hammaeher. Boon Het nieuwe onkruid. Bouten»: Altijd zing ik 't zelfde lied. Bronkhorst: De geschiedenis van Israël. Buxton: Sir Philip Sidney and the English Renaissance. Bijlsma: Schriftgezag en schrift- gebruik. Can by: Geschiedenis van het wa pen. Capita selecta Veneto - Belgica. Ie dl. Carrol!- Programmed self Instruction In Mandarin Chinese. Centrale catalogus var de levende buitenlandse tijdschriften aan wezig op de rijksuniversiteit te Gent Con cise (A): economic history of Britain. 2e dL Connaissez-vous ces noms?. Coiuncfc (de): Twee en veertig etsen. Constandse: Joego slavië. Dermoüt: Donker van uiterlijk Dor- gelo: De koloniën van de maatschappij var weldadigheid (18181859). Dunger: Tiere In- Boden. Dijck (van): Inleiding tot de elektro- nenfysica. Frlsch (von): Der grosse Braeh- vogel (Numenius arquata L Fuehs: 125 jaar spoorwegen in Nederland Garutt: Das Mammut Gazenbeek: Honderd Jaar provin ciale waterstaat Gelderland 1864-1964. Geest van de tijd. Gabbers: Jean Jacques Rousseau in Holland. Hana: Friese klokken. Hartog Grondslagen der economische politiek. Ha- vermans: De sociale positie der beeldende kunstenaars. Henrard: Menno ter Braak in het licht van Frledrich Nietzsche Kerzberg: Brieven aan mijn kleinzoon Heijermans (Jr.): Op hoop van zegen. Hiddink: Sche matische oriëntering in het vak taal op de lagere school Hirsch: De wereld van het Joodse geloof. Hondervijftig Jaar generale staf. Hooftman: Alles over de nieuwste straaljagers. Hoogstraten (van): De molens van Zeeland. Israël, traditie en vernieuwing. Joannes XXIII- Veterum saplentia. Jonck- heere: Grenzen van papier en pijn. Jon- gekrijg: Ziekten en beschadigingen in fruit gewassen. Joris Ivens. Kaam (van)* Parade der mannenbroeders- Kabof. Tweevleugelige insekten - diptera. Kater: Twee en veertig tekeningen. Kenyon: Beginning in archeolo gy. Kok O. F M. (dei Nederland op de breuklijn Rome-Reformatie Kooy: Het echec van een „volkse" beweging. Kooijmans: The Twee lieftallige Japanse meisjes stevenen recht op Anton Gcesink af. De Nederlandse Judoka heeft gijn boekje al vast te voorschijn ge haald om handtekeningen uit te de len. doctrine of the legal equality of state». Krle- en Becker: 1914. la guerre et le mouve- t ouvrler Francais. KUng: Kerk en con cilie. 2e dln- Lettertypen van de N.V. Letter gieterij en machinr-handel voorheen N. Tet terode-Nederland. Llebaere: Helëne Swartha zuidnederlandse Jaren. Llp<: wiskunde voor economen. Loef (van): Fysische aspecten bij de kernreactor. Ludolph Handboek voor de eleVrtromonte-ir. Maitlsnd: The conatltu- 'ional history «i England. Mak: vijf eeuwen Nederlandse kerstpoezie. Melkman: Geliefde vijand. Melsen var. iEvolutie en wijsbe geerte. Menslngc Twee en veertig etsen en litho's. Menze! Der Stelnschmltzer. Metz: Het orkest onder de loep. Mogendorff Twee en veertig tekeningen. Moormans Jaarboek voor scheepvaart en scheepsbouw. Moulin (de): De heelkunde ln de vroege middel eeuwen. Nederlandse (Het) gevangeniswezen. Nonnenman: Schriftsteller der Gegcnwart. Nonymus: Het Waterloo plein. Ombudsman (Dei rapport van de studiecommissie inge steld door het bestuur van de vereniging voor administratief recht. Onderlinge (De) verhouding van wettelijke voorschriften, van verschillende wetgevers afkomstig. Ons speeluur. Ontwapening, veiligheid, vrede (no ta bctr. het ontwapeningsvraagstuk). Pau- lus VI: Accogliarno. Pen: Een harde we reld. Perquin: Pedagogiek. Pltlo: Het sy steem van het Nederlandse privaatrecht. Plumyène: Pétaln. Postillen over kerk en maatschappij in de vijftiende en zestiende eeuw. Reichen: Geschiedenis der sterrenkun de Romein: Eender en anders. Roose: Anna Bljns. Rosklll: A merchant fleet in war. Rij ken van Olst: Inleiding tot de statistiek <2e dL). Samson. De collecte Oudschans Dentz van de Centrale boekerij van het Koninklijk instituut voor de tropen. Schenk en Spaan: Avontuur met het woord. Sonnenberg: Mo derne radio - navigatie - middelen Stad huis (Het) van Maastricht. Starink: Het fragmentarische huis. Steffens: Pleler Nieuw land en het evenwicht. Stolker. Debiele kin deren en volwassenen. Swarth: brieven aan Pol de Mont. Terborgh: De Turkenoorlog. Trainer: Ludwig Tieck. Toppen: Enkele ach tergronden van het werk van T. S. Ellot. Umversitas Gromngan MCMXIV-MCMLXIV. Veer (van 't>: De eerste wereldoorlog- Vel- llnga: Scheepswerktuigkunde voor stuurlie den. Verhage: Intelligentie en leeftijd. Volks opvoeding en massacommunicatiemiddelen. Vooruitzichten van de rechtswetenschap. Vries (de): De Mariaklachten. Vijftig jaren beoefening van de geschiedenis der genees kunde. Warmerdam: Observatie en geeprek in pedagogische s:tuaties. Wilde: De politie ke moord. Wobus: Der Rothalstaueher (podl- ceps griseigena (Boddaert). Wolf-Catz: Lucht kristal. Zee-, rivier- en oevergezichten (ca talogus Dordrechts museum). Zeventien stu dies van Nederlanders. Vraag inlichtingen en offerte van: worden geplaatst onder volledige garantie. Fa. DE GRAAF Co.. Valckeslotlann 19 - GOES - Telefoon 01100-5992 Voor WALCHEREN e.o.: VAN BERKEL Clyverstraat 1 - Vlissingen - Tel. 01184 - 2910 FABRIKANTEN „FABER" ALUMINIUM JALOEZIEËN Z. V. Willoms. Aan de katholieke universiteit van Nij- 1 megen slaagde voor iet kandidaats- j a11e£ le gedeelte medicijnen, de heer j M J C Rovers. Goes, en voor het kan didaatsexamen ie gedeelte tandheelkun- de heer F a .1 Hamann. Terneu- Aan de christelijke kweekschool „De ute frj Klokkenberg" te Nijmegen slaagde voorl T Kole tel Vertegenwoordigers gevraagd. Voor diegenen, die de voorkeur geven aan een zelfstandige afwisselende werkkring bestaat de mogelijkheid bij een financiële instelling aange steld te worden als VERTEGENWOORDIGER Gedacht wordt aan personen, die goed bekend zijn in de streek of stad waarin zij wonen en die over initiatief, doorzettingsvermogen en zakelijk inzicht beschikken. Minimumleeftijd 25 jaar. Rijbewijs B-E is wel gewenst doch niet vereist. Sollicitaties te rlchteD onder letter X 46. bur. P.Z.C., Vlissingen. Adverteren doet verkopen HOFLEVERANCIER brochettes horlogebanden oorknopen ringen colliers muntranden manchetknopen zeer aparte modellen grote keuze aantrekkelijke FABERY DE JONGE Lange Kerkstraat 30 - Goes Moderne sportieve o.a. kabans 39,75 kindercoats 29,95 Terlenka kinderjacks met plaidvoering 24,90. VUSSING u- roovers VLISSINGEN Wali tr aal 82 De enige beleggingsmaatschappij met praktisch uitsluitend beleggingen in Belgische effecten. België is relatief het meest geïndustrialiseerde land van Europa op het knooppunt van het continent. Wereldberoemde bedrijven zijn o.a. Societé Géné rale de Belgique, Cockeril-Ougrée, Gevaert, LUX Union Minière, Petrofina, De Beukelaer, Union Cotonnière. De depotfracties kunnen iedere werkdag op oasis van de geldende inven- tariswaarde-worden gekocht en verkocht: het verschil tussen aan- en "er- koopprijs Bedraagt ruim 2Vfe Huidige afglfteprtjs: t J 120,- per iepotfractie. Naar keuze coupures van 1, 5 en 10 depotfracties Totaal vermogen: 70 miljoen •V .-e° V._ Wendt U voor inlichtingen tot de bankiers: HONDIUS ZOON R. MEES ZOONEN Blaak Rotterdam, tel. 010-111040 Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan, onze lieve man en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, JAN KOETS, in de ouderdom van 84 jaar. Vlissingen: J. H. Koets van Haveren M. P. Christiaans- Koets J. D. Christiaans M. L. Koets E. P. N Koets- Snijders Souburg: L. M. Koets M. C. Koets- va* Soelen. Kleinkinderen en achterkleinkind. Vlissingen, 1 oktober 1964. Nieuwstraat 123. De overledene ligt op gebaard in het St.- Josephziekenhuis. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 5 oktober a.s. Vertrek Niéuw- straat 123 's middags 12 uur. Heden is nog zeer on verwachts tot onze droefheid van ons weg genomen onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELLS WILLEM LAGENDIJK wedn. van Tan netje Ha verhoek in de ouderdom van 87 jaar en 3 ntaanden. Dordrecht: Wed. M Lagendijk van Ooyen Kruinlngen J. Saaman- Lagendijk A. Saaman Krabbendijke: J. M. Smits- Lagendijk C. J. Smits Goes: M. Lagendijk- Dekker, Klein- en achter kleinkinderen. Krabbendijke, 1 oktober 1964. Westweg 13. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op zaterdag 3 oktober a.s. om 12.30 uur van af de consistorie der Ned. herv. kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15