Afscheid mej. Augustijn secretarie Middelburg itiflUUl ws AGFNDA WALCHEREN Afscheid J, Drioel Thee- en koffieserviezen DE VEY MESTDAGH MARKTBERICHTEN VLISSINGSE MODEHUIZEN BRACHTEN NAJAARSMODE WOFVSDAC 30 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t In trouwzaal stadhuis „U ZORGDE VOOR ORDE, NAUWGEZETHEID, STIJL EN SFEER" B. en w. en het secretarieperso- neel van Middelburg hebben gis termorgen afscheid genomen van mejuffrouw C. J. Augustijn, de chef van de afdeling bevolking, die de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. Het afscheid gebeur de in een voor mejuffrouw Augus tijn vertrouwde omgeving, melijk de trouwzaal, waar zij in haar lange loopbaan over de 500 huwelijken voltrok. In verschil lende toespraken werd een beeld geschetst van een ambtenares, bo vendien tot nu toe de enige vrou welijke chef op de secretarie, die een belangrijke plaats ingenomen heeft in de Middelburgse samenle ving. Mejuffrouw Augustijn heeft daaraan 46 jaar haar beste krach ten gegeven. Burgemeester mr. J. Drijber wees er in een toespraak op. dat de da mes in de ambtelijke dienst een grote rol spelen. „We kregen geen brief de deur uit als er geen dames zouden zijn", betoogde mr. Drijber, die daaraan toevoegde, dat de lei dinggevende posten echter overwe gend door mannen bekleed worden. Waar nauwgezetheid, orde, stijl en tegelijkertijd een zekere sfeer wordt gevraagd is een vrouw ze ker op haar plaats, verzekerde de burgemeester. Hij meende, dat mej. Augustijn aan al deze factoren grote aandacht heeft besteed. „U vervult in het leven van velen een grote rol: bii geboorte, hu welijk en overliiden. Maar bij al de ze hoogte- en dieptepunten in het le ven van de mens past iets meer dan nauwkeurigheid en orde. Daarbij komt het aan op sfeer en warmte", aldns de burgemeester, die er aan toevoegde, dat vooral de laatste ja ren op initiatief van mej. Augustijn het voltrekken van de huwelijken sfeervoller gebeurde. Karaktervast Mr. Drijber wees er vervolgens op, dat de scheidende afdelingschef ka raktervast en met grote kennis voor haar zaken stond. „Van U ging ook echt de leiding uit, die van een afde lingschef wordt gevraagd", verzeker de de burgemeester, die mej Augus tijn dankte voor al hetgeen zij voor de bevolking van de stad gedaan heeft. Deze dank onderstreepte de burgemeester met de aanbieding van een geschenk, een elektrische klok. „Evenals voor -J Is het ook voor ons een zware dag" zo betoogde mr. J. Ilooij. de gemeentesecreta ris, die in het kort de loopbaan van mej. Augustijn releveerde. De heer Hooij herinnerde daarbij aan het werk van de scheidende chef voor de nieuwe huisnummering. het persoonskaartenstelsel, en dat voor de bevolkingsboekhouding gedurende de oorlogsjaren. „Dat was toen bijzonder belangrijk, ook spannend, omdat de bewoners er geen schade van mochten onder vinden", aldus de secretaris, die er voorts op wees. dat mej. Augus tijn steeds naar rationalisatie ge streefd beeft, Mr. Hooij verklaarde, dat mej. Augus tijn juist als ambtenaar van de bur gerlijke stand in de harten van de bevolking is gaan leven „Vele ma len is er een beriep op U gedaan voor de voltrekking van een huwelijk, omdat men het prettig vond als dat door een 'rouw geschiedde", merkte de gemeentesecretaris op. Overigens zal aan leze taak van mej. Augustijn geen einde komen, op „verzoek" kan men inde komende tijd door haar getrouwd worden Mr. Hooij dankte mej Augustijn voor de collegialiteit en de samenwerking Middelburg Molenwater- Miniatuur Wal cheren. 9—18 uur Van Benthem en Jut ting- Expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provinciën en gezichten van steden. 9—18 uur Vlisslngen - Alhumbra Doktei weel ne' he ter 20 uur. 18 laar Scheldekwartier- al gemene vergadering Vereniging School museum Middelhurg II uur Kunsthan del Bikker- expositie schilderijen A Plhl Concertgebouw Modeshow HooIJdonk en malson Van Dalen. 20 uur. Middelburg II uur Kunsthandel Bikker- ex positie schilderijen A Pihl Kloctlnge - Grote Kerk" Kerkconcert. 2f u Bergen op Zoom - Rox.v Irma la Douce. 20 uur 18 laar Luxor' De verleidster van Parma. 20 uur. 18 laar. en overhandigde haar namens het personeel van de secretarie en van de dienst voor maatschappelijke zorg een geschenk in de vorm van een draagbare radio. naam Zelfde De opvolger van mej. Augustijn als afdelingschef, de heer H. J. Adriaan- sen. vertelde de aanwezigen op humo ristische wijze enkele korte herinne ringen uit de 42-jarige periode, waar in hü met de scheidende ambtenares samenwerkte. Nu de nieuwe situatie ontstaan is bleek, dat de dhefs van de bevolkingsafdeling van Middelburg en Vlissingen beiden dezelfde naam dragen, zij het. dat de Vlissingse chef een letter minder heeft. Deze, de heer J. Adriaanse, voerde het woord als collega en namens de Met een handdruk bekrachtigt hier burgemeester mr. J. Drijber de dank van b. en w. voor hetgeen mej. C. Augustijn, de scheidende chef van de afdeling bevolking, voor de inwoners heeft gedaan. Foto P.Z.C.) afdeling Zeeland van de vereniging voor bevolkingsboekhouding en mili taire zaken, waarvan mej. Augustijn 26 jaar bestuurslid en de stuwende kracht was. Namens het hoofdbestuur en de afdeling Zeeland van deze vere niging dankte de heer Adriaanse mej. Augustijn voor het werk, dat zij er voor gedaan heeft. Als collega herin nerde hij aan de vele prettige con tacten, die hij in zijn werk m'et mej. Augustijn had. Ook hij overhandigde de scheidende chef enkele stoffelijke blijken van waardering. „Ik vond het eerlijk gezegd ver schrikkelijk, toen ik bij mijn komst 10 jaar geleden hoorde, dat ik een vrouwelijke chef kreeg", zo ver klaarde mevrouw R. Wieringa- Ottema, die nu als enige vrouwe lijke ambtenaar van de afdeling bevolking overblijft. „Maar het is me geen 10, maar 100 procent meegevallen", verzekerde mevr. Wieringa. Nadat n.ej. Augustijn een dankwoord had gesproken namen alle aanwezigen dt gelegenheid te baat om persoon lijk afscheid van haar te nemen. MIDDELBURG - na bijna 50 jaar - van belastingdienst Dinsdagmiddag Is In het gebouw van de belastinginspectie te Middelburg af scheid genomen van de heer J. H. Dri oel. hoofdassistent chef dlenstgeleider, die de inspectie verliet wegens liet be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Drioel. die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, werd aan het begin van de bijeenkomst toege sproken door de heer O. Alberti, hoofd inspecteur titulair van 's rijksbelastin gen, die de bijna 49-jarige loopbaan van de scheidende functionaris de revue liet passeren. De heer Alberti sprak woor den van waardering voor de Ijver en werklust, die de heer Drioel altijd ten toon spreidde. De hoofdinspecteur bood de heer Drioel namens het personeel een tweedelige encyclopedie aan. Als tweede spreker getuigde mr. J. L. van Veeren. hoofdinspecteur titulair van de dienst invoerrechten en accijn zen te Vlissingen. van de prettige sa menwerking. die door contacten met de heer Drioel steeds hebben bestaan. Na de koffiepauze werd nog het woord gevoerd door de heren J. Hoevers. P. Kamermans. C. J. Wisse. M. J. Geu- en J. C. de Dreu. De oud-collega's onder hen haalden herinneringen van vroeger op. Verschillende sprekers bo den de heer Drioel daarbij geschenken aan. Als laatste beklom de heer Van Ast het spreekgestoelte, die namens het perso neel dank bracht voor de wijze, waarop de heer Drioel zijn werkzaamheden heeft verricht. „Het onder uw leiding staande personeel kon altijd een open oor vinden voor moeilijkheden", verze kerde de heer Van Ast. Nadat de heer Drioel tot slot van de afscheidsbijeenkomst dank had ge bracht voor de waarderende woorden en de geschenken, nam het personeel, dat in grote getale aanwezig was, met een handdruk afscheid van ae scheiden de belastingambtenaar. Uitvoering NESKO in Middelburg Het Nederlands Studenten Kamerorkest deze zomer opgericht zal op 30 oktober in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg een uitvoering geven. Dit de tweede uitvoering van dit orkest, het eerste concert op 4 juni in Am sterdam. Op het programma staan wer ken van Vivaldi, Henkemans, J. S. Bach, Honegger en Rosettl. De opbrengsten van de concerten van dit orkest zijn be stemd voor het Universitair Asyl Fonds. Dirigent is Dick Broekarts. Inwijding luth. kerk ot> 10 oktober Nu de restauratie van de evangelisch- Iiitherse kerk aan de Zuidsingel te Middelburg voltooid Is. zal de kerk op zaterdag 10 oktober a.s. om 4 uur 's middags ingewijd worden De zondag daarop zal de gemeente de kerk met een eredienst, waarin ook het Heilig Avondmaal zal worden gevierd, in gebruik nemen Helaas is het herstel van het histori sche Duyschot-orgel nog niet zover ge vorderd. dat tot de ingebruikneming daarvan kan worden overgegaan Herfstwandeltocht van ..Achilles" De Middelburgse gymnastiekvereni ging ..Achilles" organiseert op za terdag 10 oktober de 13t jaarlijkse herfstwandeltochten o\ er parcoursen 5. 10. 15 en 25 km. De start is tussen 2.30 uur en 3.15 uur vanaf de Markt Behalve de speciaal ontwor pen herinneringsmedaille, zijn ei groeps- en extra prijzen voor de ver enigingen. VIISSINGEN Mars drumband wachtschip Er. Ms. J. van Heemskerek Vanavond woensdag maakt de drumband van het tamboerkorps van het marinewachtschip Hr. Ms. Jacob van Heemskerck een mars door Vlis singen. De drumband staat onder lei ding van de korporaal-tamboer M. C. Vuijck. De band vertrekt om kwart voor zes van de Kanaalstraat. De tocht duurt ongeveer een uur. Men neemt de volgende route: Hendrik straat, Stenenbeer, Wilhelminastraat, Nieuwstraat, Bellamypark, Spui straat, C. Buskenstraat, Aagje Deken straat, Scheldestraat, Kasteelstraat, Van Dishoeckstraat, P. Krugerstraat en vervolgens de Prins Hendrikweg terug naar het wachtschip. Cursus „Pech onderweg" Het Nutsdepartement Vlissingen orga niseert een cursus „Pech onderweg" voor dames- en herenautomobilisten. Op deze cursus leert men de meest voorko mende storingen opsporen en verhelpen. In het leslokaal is een auto aanwezig. Instructuur is de heer G. Hoogeboom, inspecteur van de wegenwacht. Cursus data zijn 16. 23 en 30 oktober en 6 no vember. Kop-staartbotsingen Een tweetal kop-staartbotsingen leverde —"teren in Vlissingen vier licht bescha- jde automobielen op. De eerste aan rijding vond plaats omstreeks kwart voor twaalf. J. van de K. uit Vlissingen reed met zijn personenauto door de Irislaan en wilde rechts af de Paul Krugerstraat inslaan. Hij stopte om het verkeer op deze weg voorrang te verlenen, hetgeen door de achter hem rijdende automobi list J. G. uit Goes te laat bemerkt werd. Omstreeks kwart voor acht 's avonds stopte H. G. van L. uit Middelburg zijn bestelauto op de President Roosevelt- laan, ter hoogte van de Vermeerlaan. De achter hem rijdende personenauto, bestuurd door A. K. uit Vlissingen kwam met hem in botsing. O- EN W.-SOUBURG Jongen stak plotseling weg over: gegrepen door bromfiets Bjj plotseling de weg oversteken Is Bij plotseling de weg oversteken is de zesjarige J. K. uit Souburg dinsdagmid dag op het Koopmansvoetpad te Souburg gegrepen door een bromfiets. Het knaap je kreeg een hoofdwond en heeft ver moedelijk zijn neusbeentje gebroken. Het kind werd per taxi overgebracht naar ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen. Zjjn fiets werd geheel vernield. De bromfietser, C. H. B. uit Bergen op Zoom werd gewond aan zijn rechterknie. Zijn fiets werd beschadigd. Het onge val gebeurde om half twee. Omstreeks half drie botsten ook op het Koopmansvoetpad de bestelauto's van respectievelijk J, K. en W. F. L. K. bei den uit Souburg J. K. kwam van de uitrit bij de vuilnisbelt en stopte om de andere wagen door te laten. W. K. reed echter door. Er ontstond materiële scha de. De wagen van W. K. moest worden weggesleept. Burgerlijke stand MIDDELBURG. boren: Annelies d.v G Back-de Pan. Ida A d.v. J de Kaper-Hameetman. Anna d.v A. Lenselink-Blokpoel, Cornells z.v de Smit-Cornelisse. Jacomina M. d.v A. d Bosse-Slmonse. Marinus W. z.v. H. Wondergem-v. cl Broeke. Suzanna A. d.v. de Groot-Klutjfhout. Cornelia H d.v. Jobse-Louws, Björn R J. z.v W. Best- Drijvers. Eric z v. L. Janse-Poppe, Neeltje C. d, v C. Grefhorst-Bos, Maria C. d.v. H. Willemse-Jakobsen. Josephus J C. z.v. Meulendljks-v. Zontvoort. Ondertrouwd: W Overwijk 27 J. en J. Koetje 22 A Blokpoel 30 j. en H Helm 20 J. Getrouwd: A v. d Meule 47 i en M Brood- 41 J. Overleden: H. Zaeltarlasse 71 J., M. Heiboer e.v. C. v d. Velde J- Antheunisse 93 j.. W. Sinke 64 J. e.v. A. Laport- Bellamypark 45-58, Vlissingen REGIONALE BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Zeeland van dc Nedj" Bond van Plattelandsvrouwen organi-!l(. seert in verschillende plaatsen van 6 deze provincie regionale werk verga- 2; deringen. Daar zullen plannen voor rJ het winterseizoen worden besproken, ;c en allerlei bestuurszaken aan de or- a de worden gesteld. Deze bijeenkomst 3: was gisteren, dinsdag, in Tholen. 2 Voor Schouwen wordt het te Zierik- n zee in „Het Huis van Nassau" van- 2 daag woensdag voor Walcheren r/ en de Bevelanden te Goes in „De - Prins van Oranje" op 1 oktober en d voor Zeeuwsch-Vlaanderen in het': Braakmanrecreatiecentrum op 2 ok- - tober. MARKT GOES Granen en peulvruchten. Tar- boerenschoon af boerderij f 27.50-f 29.50: groene Internationale functie voor ds. H. van Andel De secretaris van de Oecumenische Jeugdraad, ds. H. van Andel te Utrecht, is benoemd tot secretaris van de commissie binnen de organi satie van de Wereldraad van Kerken voor de internationale jeugduitwisse ling. Na enige jaren als vicaris te Blari- cum werkzaam te zijn geweest werd ds. Van Andel in 1960 benoemd in zijn huidige functie, waarin hij grote acti viteit heeft ontwikkeld om de jeugd uit verschillende kerken in oecume nisch verband samen te brengen. Een hoogtepunt vormde daarbij de orga nisatie van het oecumenisch jongeren- congres september 1963 in Utrecht, „Vijf broden en twee vinnen" waarir de Oecumenische Jeugdraad samen werkte met de Rooms-Katholieke Jeugdraad Thans gaat ds. Van An del zich dus wijden aan werk voor de jeugd in internationaal verband. R.-K. Kerk verzacht crematieverbod Het Vaticaan heeft dinsdag de verzach ting van het crematieverbod officieel bekendgemaakt. De nieuwe richtlijnen die al meer dan een jaar geleden aan de kerkelijke hlër archie zyn gegeven, staan crematie toe indien niet ingegeven „door haat tegen de katholieke godsdienst of tegen de kerk". De order stelt dat een dergelijke drijf veer niet aanwezig is tenzij uitdrukke lijk bewezen. Volgens de oude regels, vastgesteld overeenkomstig het cano niek recht, was het juist andersom: schuldig tenzij het tegendeel is bewezen. Kaderleden V.V.H. in Goes over bejaardenwerk -egipont —19. 20. 2 55 12. 2 doordraai. 3 grof 11—14, 3 fijn doordraai. Doyenne du Cornice l 85 53, 1 80 60. 1 75 «6. 1 70 69. 1 65 62—63. 2 85 49. 2 80 57. 2 75 62. 2 70 64 2 65 50—60. 2 d 60. 49-50. 2 d 55 22. 3 grof 43—44. 3 fijn 26—29. kroet 9.50. Cox* Orange Pippin 1 75 38. 1 70 36. 1 6S 28—29. 1 60 22. 1 55 8.50—12. 2 75 33. 2 70 30— De presidentes en de secretaressen 31. 2 es 27, 2 eo 19. 2 55 8.50. 2 d 8.50. 3 grof van de Zeeuwse afdeling van de Fede- '-2. 3 fijn 9. Bramley Seedlir.g 1 90 12, 1 80 ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige 1 70 12. 2 ao 12. 2 70 12. 2 d 8.50. 3 grof Hulpverlening hebben elkaar dinsdag "0 G*Ic Coxs Orange Pippin 1 80 50. 1 75 in „De Prins van Oranje" fe Goes 7T- 1 70 *5- 1 f 33-34.25; ge: 100 kg. 1 Aardappelen. Bint sortering f 9t 9.5 28. 1 701 aardappelen noteerden f 2.50f 3.25. alls* 2 60 20. per 100 kg. 3 fijn I Uien: onafge*Uart aan de •orteerlnrtchUng 1 30 60. geleverd 14—15 ct per kg 2 80 17.1 Hoos- Luzemehool f 91-f ÏOJ: weldehoo! -50. 2 d f SO—f 100: veldbeemd f <0—f 55; zwenfcBoor- t 9.50. ten f 40: tarwemro f 47 50—f 50 van goede V. f.5 kwaliteit: gerwtestro f SO van goede kwali- 23. 1 701 telt; erwtenstro tkl. groen) f 62.50 van goede kwaliteit, alle» per 10» kg. Via». De prlja voor ongerepeld vla» bedroeg 17—25 ct per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit wa» de notering 10—17 ct De handel verloopt traag. Eieren. De clerprija bedraagt f 1.50 per kg. VEILING STAVEKISSE Uien. middel 17.90—17.80. bonken 16.30. drie lingen 22.80. plcklee 20.20. atek 4.70. Aanvoer 65 ton. VEILING GOES. Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur wetb. soc. zaken en weth. openbare werken. De spreekuren van de wethouder van socia le zaken en de wethouder van openbare werken, volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen op'heden, woensdag 30 sep tember. gaan niet door. VLISSINGEN. Verzoek om vergunning. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie. 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het bestuur de Belgische loodsensportvereniging te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden an een inrichting waar met luchtbuksen •ordt geschoten in het souterrain van het perceel Boulevard de Ruyter 4. kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie E no. 1376. Gedurende tien dagen, te rekenen van 1 oktober as. af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dins dag 20 oktober a.s.. des voormiddags 1000 gemeentehuize, een openbare zit ting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er Of gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemnchtlgde# op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be- heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 28 september 1964. VLISSINGEN. Medewerking ex artikel 72 l.o.-wet 1920. en w. van Vlissingen brengen ter openba- kennis, dal door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 september 1964 is besloten medewerking te verlenen aan: het bestuur der vereniging voor bijzonder lager onderwijs op gereformeerde grond slag voor uitbreiding van de centrale ver warming der Prins Bemhardschool aan de Bonedtjkestraal; b het bestuur der verenlgirg voor christe lijk uitgebreid lager onderwijs voor: 1 de inrichting van een hondenarbeidlokaal in de kelder van het In aanbouw zijnde schoolgebouw aan dc H. Avercamplaan; 2. de aanschaffing van leerboeken voor zijn c. het bestuur van de Vlissingse Schoolver eniging voor de bouw van een rijwiel- bergplaats bij de Finse school aan de Rem- brandtlaan. Vlissingen. 28 september 1964 Scheepuaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Ahtwerpen op 28-9: Meta van Londen-Temeuzen. Mangen van Gothenburg-GenL Bosco van Manchester. Eemsmond van Hamina. Nore van Rotter dam. Noordstad van Rollerdam-Gènt Metrê van Liverpool. Artemis van Hamburg-Gent. 29-9: Betty-Anne-S van zee-Temeuzen Wa- lenburgh van Amsterdam. Sonsbeek van Rotterdam-Gent. Sagltta van zee. Ludo van Londen Guineekust van Le Havre. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 23- 9: Tien-Teekman naar Stavanger. Wodan n. Porsgrun-Gent. Mithras naar Rotterdam. Korendijk naar Rotterdam. Vanda naar Rot terdam 29-9: Overijsel naar Amsterdam. Spi rit naar Ipswich RIJsbergen naar Rotter dam. Fiducla 2 naar Rotterdam. Virgo naar Londen Laarderkerk naar Bremen. Sea breeze naar Londen. Aaltje naar Fulham Dutch-Master naar Manchester. Dievertje n Londen. getroffen op een provinciale dag. Een werkbijeenkomst, waarin de ka derleden van de verschillende afde lingen met het oog op de Zeeuwse collecte, die weer voor de deur staat, een aantal facetten van het bejaar denwerk werd behandeld. Dat onder werp werd centraal gesteld, omdat enquêtes hebben geleerd, dat het deel van de opbrengst van de Zeeuwse collecte, dat terugkomt naar de V.V.H. vooral aan de plaatselijke be jaardensociëteiten ten goede komt. Vandaar ook, dat de bezoeksters van deze bijeenkomst na een welkom door mevrouw E. Huber-Schneider, de presidente van de Federatie in Goes en een openingswoord van de provin ciale federatie, mevrouw S. C. de Ca- sembroot-baronesse van der Feltz, het nodige over het bejaardenwerk hoorden. Mevrouw T. Gaarland be handelde het bejaardenwerk in het algemeen en ging daarbij met name in op de hulp, die men kan bieden om de bejaarden zo lang mogelijk zelf standig te houden. Er was een film over bejaardengymnastiek en mej. A. Vellinga besprak ten slotte het nut van beweging bij bejaarden. 22—28. B< 2 55 42—43. 2 50 32. 2 «J 13. 3 grof 27. 3 fijn 13. Br. Hardy 2 75 55. 2 70 57. 2 65 65. 2 60 53. 2 d 55. 31. 2 d 50 II. 3 grof 44. 3 fijn 9.50. Glo rie van Holland 1 75 17. I 70 16. 1 65 14 2 75 14. 2 70 13. 2 65 12. 2 d 8.50. 3 grof 9—12. Lax- ton Superbe l 80. 17, 1 75 1516. 70 15. 1 65 12—13. 3 grof 8.509. 3 fijn 8.50. James Grieve 2 75 18—19. 2 70 17—19. 2 65 15—37. 2 d 60 8.50 —12. Pondspeer 3 grof 14. 3 fijn 9.50. Maag depeer 2 70 15. 2 65 15. 2 60 13. 2 55 9.50. 2 d 6. Spaanse wijnpeer 2 55 16. 2 50 12. 2 d 6. 3 grof 7. MARKTBERICHTEN CAVETHO. Tarwe. De meelfabrieken verhoogde hun in koopsprijs tot f 35.90. Export van tarwe lt mogelijk, doch de te maken prijzen zijn niet hoger dan de vorige week. Brouwgerst. Export naar Duitsland komt nog niet op gang C.B.K. vraagt offerte voor le vering aprll-mel. Vermoedelijke prijs f 33,75. Kippengerst blijft vast gestemd: f 30. Maalgerst: f 28,75. Drie procent erwten f 47.6 procent erw ten f 45.op monster tot f 45.3 procent schokkers f 55.50. 5 procent schokkers f 53,50. op monster tot f 48.Bruine bonen, prima geschoonde kwaliteit tot f 90.— Blauwmaan- zaad. exportkwalltelt f 129.- november. In „Concertgebouw" Garnering maakt het „bont" (Van onze redactrice.) Voor een zeer talrijk publiek showden dinsdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen zeven mannequins een uit honderd modellen bestaande collectie najaarskleding en accessoires, verzorgd door de Vlissingse modehuizen Hooij- donk, Maison van Dalen. Willy's Schoe nenhuis en het Geschenkenhuls te Mid delburg. De mannequins. n beroeps, vier amateurs en twee meisjes, mag wel een pluim op de modieuze hoed worden gestoken. Zjj brachten het ge heel met haast professïonale zwier, vaardig voor het voetlicht. De kleding, voornamelijk bestaande uit mantels, ja ponnen en veel deux-pièces voldeed aan zowel modieuze als kwalitatieve eisen. De show startte met enkele geslaagde deux-pièces. Veelvuldig was gebruik ge maakt van bontkragen. Zowel bisam- bont, persianer als nertz kregen een garnerende functie waarbij de hoeden zich aardig aansloten. Een goedgeslaag de combinatie bleek een camelmantel die was gecombineerd met een hoed en tas in ocelotmotief. De juchtleren schoenen pasten zich hierbij uitstekend aan. Een ocelotmantel was gecombi neerd met een hoedje van dezelfde stof. een strak bruin rokje en een bruine tas en schoenen. Voor de aankomende dames showde I één van de meiskes een grijs tweed manteltje met een zwart bontkraagje. Grappig hierbij was de witte muts van een grofgebreid materiaal met zwarte rand en witte pompon. Een beeldig zwart japonnetje met een klein plat kraagje en driekwart mouw werd luister bijgezet met een revers- sieraad, een aardige suggestie om het onmisbare zwarte basisjurkje garderobe van elke modieuze weer eens „anders" te maken. De man nequin droeg er driekwart handschoe nen en een chic barethoedje bij. Eenvou dig, maar elegant was een donkerblauw jerseypakje met driekwart mouwen, ge completeerd door een gestreepte blouse in dezelfde tint blauw en wit. De jongste van de dames-mannequins toonde bij een geruite coat een joyeus hoedje, een jockeypetmodelletje in een grof zwart wolpatroon met een klepje en een pom pon. Voor de jongsten toonde de show een vrolijk goudkleurig tinneroypakje zonder mouwtjes waarbij de zwarte trui met lange mouwen uitstekend harmo nieerde. Ook voor hen was een zwart ergooiertje, dat „kinderlijk" was ge houden door een garnering van koperen knoopjes. Een wit overhemdblocsje maakte het geheel fris. Voor de kleine dame ten slotte was ook een warme mantel van blauwe gemê leerde stof. met een zwarte garnering op de zakken en aan het uiteinde van de lange slippen die aan de kraag vast zaten. Bij de tassen was een heel grappig, en door de jeugdigen zeer gewild, koffer modelletje te bewonderen. Uitgevoerd in bruin suède, met zwarte nappa riem pjes. bijzonder geslaagd. De tas werd ge toond bij een swagger met een brede afstaande kraag. Fraai hierbij was een hoed met brede rand. uitgevoerd in licht bruin antilopevelours. De schoentjes, vertoonden vaak een pun tige neus. een zeer modern laag of half hoog hakje en veelal een hoge wreef. Er waren vele geslaagde modellen bij. waaronder enkele in twee kleuren beschaafd en apart uitgevoerd en suède exemplaren. Een tasje van origineel zeehondebont trok terecht veel belangstelling. v - Feestelijk Ook het gedeelte na de pauze toonde fraaie modellen. Viel de aandacht voor dien meer op het sportieve terrein, n? COLLECTE De collecte voor de reclassering bracht te Retranchement 16,07 op. TELEFOONAANSLUITINGEN POLITIEPOST SLUISKIL De hoofdagent van gemeentepolitie te Sluiskil de heer A. Breepoel, zal voortaan optreden als postcomman- dant te Sluiskil. De pos is telefonisch te bereiken onder nummer 01157-311. De in Sluiskil woonachtige hoofdagent A. Janse wordt telefonisch bereikbaar onder nummer 01157-383. i29 ««Ptember. Export- appels: Cox* Orange Pippin 1 80-85 4250. 75-80 37.90-54. 70-75 36—48. 85-70 29.30-39. 60-65 23.5028. 55-0» 13.10—16. 2 80-85 34— 41. 75-80 37—44. 70-75 34—38. 65-70 27. 60-« 20. 55-60 8—12. 2 D 9. 3 grof 12—75. 3 fijn 6 —12. Laxton Superb 2 80-85 12. 75-80 14. 70-75 15. 65-70 8, 60-65 8. 3 grof 6—8. Bramley* Seedling 2 90-100 12. 80-90 13—13. 70-80 12. 3 grof :3. onzen. 13. Ingrid Marie 1 80-85 26. 75-80 23—28. 70-75 25—26. 65-70 16—21. 2 85-90 24 80-85 24 75-80 23. 70-75 18. 2 D 8. 3 grof 14—15. Glorie van Holland 1 80-85 18—19. 75-80 18—20. 70-75 16—19. «5-70 13-17. 2 D 12. 2 80-85 15—19. 75-90 14—20. 70-75 16—18. 65-70 13—16. 3 grof 12—13. 3 fjjn 7. Alllngton Pippin 1 80-85 18. 75-80 19. 70-75 19. 65-70 18. 2 80-85 16. 75-80 18. 70-75 13. 65-70 8, 2 D 6, 3 grof 9—12. James Grieve 1 80-85 17—22, 75-80 24— 25, 70-75 23—24. 65-70 18, 2 80-85 17—23, 75-80 18—20, 70-75 18—19. 85-70 14—15. 60-65 12. 3 grof 915. fijn 612. Not&rlsappel 1 80-85 13. 75-80 14. 70-75 13. 65-70 12. 3 grof 8, 3 fijn 9. Sterappel 1 65-70 43. 60-65 31, 55-60 18. Diverse appels: kroet en val 8.90 Peren: Conference 1 75-80 32. 70-75 32. 65-70 31—32. 60-65 26. 55-60 21. 2 D 7. 2 75-80 23. 70-75 27. e5-70 26. 60-65 23. 55-60 18. 3 grof 1220, 3 fijn 614. Doyenne du Cornice 1 90-95 63. 35-90 64. 80-85 65. 75-80 «8. 70-75 oktober, f 130.- j 73 #5.70 gg D «,.«5 M_ D 55^ jj 2 57. 85-90 58. 80-85 6i. 75-80 87. 65-70 «1. D 60-65 50. D 55-60 21. 3 grof 29—47, 3 fijn 13— 35. Leg:pont I 80-65 29. 75-80 33—34. 70-75 31. 65-70 30—34. 60-65 28. 55-60 22. 2 D 6. 2 70-75 27. 65-70 27. 60-85 23. 55-60 16. 3 grof 1821. 3 fijn 810. Bonne Louise d' Avr. 2 70-75 52. 65-70 56. 60-65 53. 55-60 39. 3 grof 2547. 3 fijn 17. Herzogin Elsa 1 70-75 16. 65- 70 14. 60-65 U, grof 8. Pre* Louitreutl 1 70-75 28. 65-70 24. Totale aanvoer hard fruit 13.000 kisten. Diversen. Bramen. 4 kg per krat 2 81. 3 50. per doos 1 28—36. 2 18—26 Aardbeien p- d«. I 112—119. 2 40—91. Frankenthaler 1 172. 2 152. Black Alicante 7 168—173. 2 149—158. Groene noten per kg 40. Noten per 100 stuks 140—160. Tijdens een modeshow van najaars kleding in het „Concertgebouw" te Vlissingen, georganiseerd door drie Vlissingse en een Middelburgs mo dehuis toonde mannequin Milly de enige beroepsmannequin utf het gezelschap deze charmante '.weedmantel. uitgevoerd in tchiskey- kleur met twee kleine klepzakjes en ccn royale bontkraag. De man tel heeft een sluiting van twee rijen knoopjes. De elegante nertzhoed combineert fraai met het geheel, evenals de donkerbruine tas die een grote strik op het front laat zien. f Foto P.Z.C.) de pauze bracht de show naast enkele bijzonder fraaie manteltjes en deux- pièces enkele bijzondere geschikte feest- japonnetjes. Cocktailjaponnen van zwart wollen crêpes, bescheiden gegarneerd, een georgettejapon met uitneembaar befje en een witte garnering aan de kraag, een wijnrood japonnetje met smalle schouderbandjes en zilverborduur sel, waarover een aan de achterkant sluitend bolerootje dat aan de voorkant kruiselings verliep, kon worden gedra gen. Ook de bruidsmoeder was niet ver geten. Voor haar was er een pakje met een bovenstukje dat was doorweven met goudlurex en Chinese motiefjes. Lurex in zilverkleur was verwerkt ln een bijzonder elegant cocktail jurkje in deux-pièces-mode) in een zeer simpele stijl. Deze japon, die ook met ceintuur te dragen was. werd gecombineerd met een koket hoedje met voile bovenop het hoofd en modieuze zwarte schoentjes. De show besloot met twee bruidstoilet- ter Een in empirestijl uitgevoerde bruidsjapon van zware satin-duchesse was voorzien van een kanten boven stuk en sleep, fraai uitgeschulpt aan de zoom. De bruid droeg hierbij een satij nen band in het haar. waaraan een sluiertje van twee laagjes tule was be vestigd. De tweede japon was vervaar digd uit nylonkant met geplisseerde tule tussenzetsels en had een charmant boothalsje. De show. die vaardig werd geleid door de heer A. Gundelach uit Middelburg, wordt vanavond nogmaals gepresen teerd. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2762 Weekaanvoer 4447. Vet te koeien en ossen 200. Gebruikavee 561. Vet te kalveren 470 Graskalveren 442 Nuchtere kalveren 671. Loper* 54. Biggen 42. Paarden 36. Veulens 23. Schapen of lammeren 210. Bokken of geiten 53. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit» (in ets per kg) Vette koeien 335—410 350—315 330—350 Vette kalveren 345—370 320—345 310—320 Slachtpaarden 310 270 250 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in 1 per stuki Graskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien: 240 120 1123 825 200 90 950 al» vorige week. han- stU, prijzen ais maandag. Vette kal- anvoer kleiner, handel vlug. prijzen hoger. Graskalveren: aanvoer groter, handel stroef, prijzen vooral met hoger. Nuchtere kalveren: aanvoer iets korter, handel leven dig. prijzen Iets hoger Lopers en biggen: oer als vorige week handel kalm. prij- vooral niet hoger Slachtpaarden aan- gewoon. handel stil. prijzen prijshou dend. Schapen en lammeren: aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen «tijver. Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets meer. handel kalm. prijzen ruim prijshoudend. Vare koel en: aanvoer kort. handel slepend, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken: aanvoer handel zeer kalm. prijzen at» vorige week VEILING KRABBENDIJKE. i september. Appels: Coxs O P. 1 80-85 42 -49. 75-30 36—53, 70-75 36—51. 65-70 30—41. 1-65 23—27. 55-60 12—15. 2 80-85 37—45. 75-80 39—12. 70-75 37—40. 65-70 29-32. 60-65 20— 22. 55-60 13-14. 2 D 7-9. 3 gr. 12—34. Crim- Coxs 1 80-85 40. 75-80 40. 70-75 37. 65-70 29 60-65 22. 55-60 1 3. 2 D 7. 3 gr. 13. James Grieve 1 75-80 22—27, 70-75 19—25. 65-70 15— 19. 2 80-35 18—24 75-80 24. 70-75 21—24 65-70 14—18. 2 D 60-65 12—14. 2 D 55-60 6—12. 3 gr. 8—14. Br. Seedling 1 90-700 8. 80-90 9. 70-80 8. 3 gr. 9 Laxton 1 85-90 16. 80-35 17. 75-30 16. 70-75 13. 65-70 8. 60-65 8. 2 D 9. 3 gr. 3. Peren Conference 1 70-75 27. 65-70 26 60-65 23. 55-60 16. 2 70-75 23-30. 65-70 20-23'. 60-65 19—25. 55-60 1 5—21. 2 D 7. 3 gr. 20. t 7 kr doordr B. Louise 1 70-75 53. 65-70 54. &>-65 52. ""-60 41. 50-55 30. 2 D 13. 3 gr. 42 Legipont 75-30 33. 70-75 34 65-70 29. 60-65 26. 55-60 2 D 6. 3 gr. 12. t doordr.. kr. doordr Trl- orr.phe 2 65-70 45. 60-6S 24. 3 gr, 3143. f. doordraai. Bramen 2 42 per doos. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3399 kg. 75—95, bin nenlandse garnalen 927 kg. 70—92. schar 329 kg. bot 274 kg. sebol 67 kg, wjjtteg 51 kg tong 23 kg. paling 400 kg. kabeljauw 60 kg. ongesorteerde vis 101 kg. Nagekomen advertentie Enige kennisgeving. Heden overleed onver wachts onze beste oom PIET EK BAKKER ?de lee jaar. Goes, 29 september 1964. Zusterstraat 11. Condoleantleadres Jac. Catsstraat 10. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 2 oktober a_s. op de algemene begraaf plaats te Goes om 2 Bestuur en leden van de M.V. en A.V. .Zee- landia" namen met leedwezen kennis van het overlijden van hun erevoorzitter F. KONRAAD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5