Walcheren nam leiding over na 2-0 zege op Philippine In vele klassen bestaat groot krachtsverschil K.R.O. legde op haar programma's 2 miljoen toe ORANJE TEGEN ANDERLECHT-1 JONGERENCONTACTRAAD IN MIDDELBURG GEÏNSTALLEERD Loek Verhuist stopt met voetballen Vlissingse boksers hadden veel succes DAMB0ND HAD HET MOEILIJK MET DE COMPETITIE-INDELING PRESIDENT J0HNS0N-CULTUS' BAART AUSTRALIË ZORGEN GEDISTINGEERDE NAJAARSMODE OP SHOW NED. HUISVROUWEN DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 7 ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL tranchement een doelpunten totaal van 0-25, hetgeen noch op een goede aanval, noch op een goede verdediging wijst... Hoofdplaat II deed het wat kalmer aan. maai- versloeg Groede II toch met 1-6. Walcheren heeft in de eerste klas A van het Zeeuws afdelingsvoet bal de leiderspositie van Domburg overgenomen dank zij een knappe 0-2-overwinnïng in en bij Philippi ne. Relatief staat Jong Ambon er echter nog iets beter voor. Dit team was het dat Domburg ver sloeg (1-2) en Jong Ambon heeft nu nog geen enkel verliespunt. Niet minder dan vier clubs volgen Walcheren op de hielen met slechts één punt achterstand. Daarbij zijn ook Oostburg, dat Re- tranchement overtuigend met 6-0 versloeg, en Schoondijke, dat Noormannen zonder winst achter liet (1-2). Groede bevocht zijn eer ste zege: 6-4 tegen Hoofdplaat. De stand luidt nu: (Van onze radio- en t.v.-redacteur) De K.R.O. heeft vorig jaar uit eigen, middelen twee miljoen gulden moeten uiwue 11 mui met x-o. 5* toeleggen op haar radio- en televisie- Ihield de leiding, maar Steen II en Ter- De overige uitslagen: Domburg li-Jong i Kampirensciup uiana m ae Desie programma's boven haar aandeel van neuzen Hl (0-0 gelijk tegen H.V.V. Ill)1 Ambon n 4-3, Noormannen U-Schoon- I n,! ,^^rV. i 5,3 miljoen in de luister- en kijkpot. hebben evenveel verliespunten. Aarden-1 dijke III 1-3, Zeelandia m-Walcheren i asse ,9 ,9 Dit blijkt uit het jaarverslag, - - iJ- Corneles. J Plaakie. L. Verbidt. P WaarJ^,in,„w i* h». k r c 'Hanon, J. Stockman. J. Jurlon. P. van 6 37— 2 I Himst. J. de Vriendt en E. Puis. 6 II— 31 s ,|z S Australië herovert 3 14— 9 Brussel: Keuzeheer Constant Vanden- stock heeft gisteravond de samenstel ling bekend gemaakt van het Belgische elftal dat woensdag te Deurne tegen Nederland zal optreden. Op de doelman na, bestaat het elftal uit spelers van Sport Club Anderlecht. omdat, aldus Vandenstock, de spelers van de na- Wal cheren Jong Ambon Oostburg Domburg Schoondijke Groede Noormannen Philippine Hoofdplaat Retranchement 3 2 10 5 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 1 3 2 0 1 4 12— 7 3 2 0 14 8—5 3 1113 10— 9 3 10 2 2 5—6 3 10 2 2 3—9 3 0 0 3 0 8—18 2 0 0 2 0 1—9 De ranglijst van de eerste klas B kreeg een ander aanzien, omdat van de vier koplopers er twee overbleven. Kruiningen bezorgde de andere kop lopers Hansweertse Boys een ach terstand door een 2-4-overwinning en Luctor verloor de aansluiting door een 2-1-nederlaag bij de reserves van Zierikzee. Patrijzen bleef op dezelf de hoogte als Kruiningen door Robur met 1-3 te verslaan. Dreischor be vocht zijn eerste zege: 6-2 tegen Kwadendamme. Ook Renesse onder ging in deze competitie voor het eerst de vreugde van een overwin ning: 2-7 bij Zonnemaire. De stand luidt nu: 3 3 0 0 6 14— 3 3 3 0 0 6 15— 4 3 2 0 14 7—3 4 11 burg n staat er met twee overwinnin-1IH 1-1. De stand luidt r ren uit twee wedstrijden zelfs relatief uzendljke II 3 3 gen het beste voor. De overige uitslagen: Schoondijke II-Corn Boys Hl 3-3 en Koewacht H-Ria W I 2-2. De stand luidt: Graauw 3 2 1 0 5 8—3 Aardenburg H 2 2 0 0 4 86 Steen H 2110364 Terneuzen III 2 1 1 0 3 43 Koewacht II 3 1113 88 H.V.V. Hl 31113 2—3 Sluiskil H 3021246 Ria W 201112—4 Corn Boys UI 3 0 12 1 1113 Schoondijke II 3 0 12 1 710 In de 2e klas B lijkt Cortgene (ditmaal 7-3-zege op Zeeland Sport IV) heer en meester. De ranglijst geeft echter een vertekend beeld, omdat Volharding één wedstrijd minder en Patrijzen H zelfs twee wedstrijden minder hebben ge speeld. Belde teams kwamen zondag niet in het veld. Walcheren H schoot van de achtste naar de vijfde plaats door een zege op (5-2) Vlis3ingen V. Hans- weertse Boys II en Kruiningen H be haalden hun eerste puntje door de winst te delen (3-3). De stand luidt nu: Cortgene Volharding H Zeeland Sport IV Walcheren H Hansw. Boys H Kruiningen II 3 Vlissingen V 3 3 0 0 2 2 0 0 4 110 0 2 '21012 3 10 2 2 2 0 111 3 0 12 1 2 0 0 2 0 12— 4 Hoofdplaat H Domburg H Schoondjjke IH Noormannen H Walcheren Hl Jong Ambon H 2 0 0 2 0 "0212 0 0 2 0 0 0 3 0 3—16 0—25 2—31 ng Ar jeiandiL Retranchement H 2 Groede H 3 In de 3e klas B nam Lewedorpse Boys H (1-4-zege op R.C.S. Hl) de leiding over van Zeeland Sport V, dat verloor (2-1) van Luctor Hl. Beide teams hebben ecvenveel punten, maar Lewedorpse Boys H heeft een wedstrijd minder ge speeld. 's-Heer-Arendskerke en Kruinin gen Hl deelden: 3-3. De stand luidt nu: Lewed. Boys II 2 Zeeland Sport V 3 Luctor IH 3 's-H.-Arendsk. 3 Kruiningen Hl 3 Kwadendamme II 1 Robur H 1 RoburHI 1 R.C.S, m 3 2 0 0 4 2 0 14: 2 0 14 0 0 10 0 0 3 0 5— 6 2— 5 4—12 de Davis Cup STREMMING TELEFOON IN ROTTERDAM Waarschijnlijk is de K.R.O. de rijkste omroep. Zij heeft op de balans aan ac tiva een totaal van 19,2 miljoen gul den. De gebouwen en de inventaris zijn daarbij genoteerd voor 668.493 gul den. De twee miljoen die de K.R.O. extra heeft besteed aan haar radio- en t.v.-programma's zijn voor anderhalf miljoen onttrokken aan de lopende De tennissers van Australië hebben de!jaarinkomsten, te weten de opbrengst Davis Cup op de Verenigde Staten her-jvan de K.R.O.-gids. Het resterende overd. In het laatste en beslissende en- halve miljoen is onttrokken aan het kelspel van de in Cleveland gespeeldekapitaal dat eigenlijk bestemd is voor challenge round zegevierde Wimble- nieuwbouw. donkampioen Roy Emmerson met 36, Ter vergelijking met de K.R.O .-cijfers 62, 64, 64 over Amerika's num- diene dat de N.C.R.V., die aan activa mer één Chuck Mckinley. De eindstand u ,2 miljoen op haar balans heeft j i -1--' staan, waarbij de gebouwen in Hilver sum met de daarbij behorende terrei nen en inventarissen voor 6 gulden |z:jn geboekt, heeft laten weten dat zij vorig jaar, naar de voorlopige cijfers uitwijzen, waarschijnlijk zal rondko men wat betreft de programmakosten van radio en televisie. De V.P.R.O., die op haar balans slechts activa heeft Ten gevolge werkzaamheden In de 3e klas C kwam Philippine II (3-2- zege op Vogelwaarde III) op gelijke tember hoogte met Breskens III, dat niet in het'lokaal ...„v..,. veld kwam. Clinge III (3-5-overwinning, zal zich herhalen in de nacht op Hontenïsse IH) kwam wat dichter bij 4 oktober van 01.15 tot 02.15 de top en Ria W II distantieerde zich vitaal deel van hot telefoonkantoorstaan tot een totaal van 993.858 gulden te Rotterdam, zullen de telefoon- enmoet rondkomen, telexaangeslotenen in Rotterdam en De a.V.RO., welke, activa heeft omgeving in de nacht van 29 op 30 sep- een totaal van 6>7 miljoen gulden, \an 01.lo tot 01.4.) uitsluitend waarbij de studio's en de inventaris te 2 r.r, ""■""j" «'"'kkei™. D„ j voor 52 gulden, heef) vo_ herh.l™ de „„eh. v„„ 3 op rjf, J2ar op 450.000 gulden toegelegd en Voorlopig onbedreigd is Renesse H in de 2e klas C. Deze reserves won nen ditmaal van Zierikzee III (2-5). De reserves van Burgh dwongen S.W.O.N.K. èen puntje af (2-2). Do stand luidt nu: .an de achterhoede door de reserves van Gedurende deze tijdvakken zullen ook gulden op haar televisieprogramma's 11 Graauw met 1-5 te verslaan. De stand- alIe interlokale- en internationale tele- maar teerde daarbij niet in. foon- en telegraafverbindingen, die via De VARA moet haar jaarcijfers nog 36 4 Rotterdam lopen, gestoord zijn. publiceren. De verenigingsraad heeft i. dat de zuidelijke helft ijn haar najaarsvergadering van en- 'kele weken geleden daartoe besloten, 3 3 0 0 6 15— I 3 13— 7— i Kruiningen Patrijzen Luctor Hansw. Boys Renesse Robur Zierikzee H Dreischor Kwadendamme Zonnemaire 2 10 12 2 10 12 3 10 2 2 4—7 3 1 0 2 2 7—10 3 0 0 3 0 4—13 3 0 0 3 0 4—23 Ook in de reserve le klas bleven er van de vier leiders slechts twee over. Zee landia H had niet de minste moeite met Vlissingen IV (6-1) en Clinge II gaf Goes nl geen leans (5-1). RCS II en Middelburg IV liepen echter hun eerste nederlaag op, respectievelijk met 5-3 van Vogelwaarde H en 2-1 van Biervliet II. Oostburg II handhaafde zich door een 1-2-zege bij Luctor H. De stand luidt nu: Zeelandia H Clinge H RCS n Middelburg IV Vogelwaarde H Oostburg n Biervliet H Goes HI Vlissingen IV Luctor II 3 2 0 1 6 11— 1 6 12— 5 4 15—10 4 12— 7 3 2 0 1 4 7— 3 2 0 1 4 3 10 2 2 3 0 0 3 0 3 0 0 3 0 3 0 0 3 0 7—10 6—12 3—12 3—13 Terwijl in de andere klassen van het af delingsvoetbal ook zondag weer een groot kraclitsverschil uit versclüüende uitslagen bleek overwinningen met vijf of nieer doelpunten zijn geen uit zondering is er in de 2e klas A een opvallend evenwicht. Vier van de rijf wedstrijden eindigden in een gelijk spel en Aardenburg n won met slechts één doelpunt verschil (2-1) van Sluiskil II. Graauw I (3-3 gelijk tegen Steen H, be- Renesse n S.V.O.W.K. Zierikzee IH Burgh H Dreischor H In de 3e klas A gaat de strijd voorlopig tussen LJzendijke H en Hoofdplaat H. De reserves van IJzendljke kwamen tot 2 0 111 2 0 0 2 0 2—14 Breskens Hl 3 Philippine H 3 Axel IH 2 Clinge IH 4 Sluiskil IH 2 Ria WH 3 Hontenisse IH 3 IJzendijke Hl 2 Vogelwaarde IH 3 Graauw H 3 2 0 2 110 111 3 76jen 009 (telefonisch opgeven van tele- 3 815 grammen) en dat de aangeslotenen in 2 916 Den Haag, Utrecht, Nijmegen en Eind- 0 371 hoven gedurende deze tijdvakken niet 0 713 j zelf aangeslotenen in België en W.- 0 4261 Duitsland zullen kunnen kiezen. produktie: "Retranchement 1,11111 nJ25kSV£° v®rsla°en- Na twee Ondertrouw-attentie? DROSTE pastilles, altijd welkom! >ö|l wedstrijden hebben de reserves van Re-| Voor politieke vorming „Politieke markt" en een forum In aanwezigheid van een onverwacht groot aantal belangstellenden, die de trouwzaal van het Middelburgse stad huis tot de laatste plaats vulden, heeft burgemeester mr. J. Drijber van Zee- leerd. De raad wil zich gaan bezighou den met de vorming van de jongeren op staatkundig en politiek terrein. Een aantal kopstukken uit het politieke le ven schaarden zich na de installatie rond de tafel om vragen over actuele en andere zaken te beantwoorden. Mr. Drijber toonde zich verheugd over de oprichting waaruit hij afleidde, dat de belangstelling voor de politiek groei ende is. Een voorname taak achtte de burgemeester voor de raad weggelegd in de vorm van het aanwakkeren van politieke belangstelling onder leeftijd genoten. „De contactraad kan een uit stekende bijdrage leveren lot de vor ming van staatsburgers". Discussie over politieke vraagstukken kunnen de jongeren, naar de burgemeester meen de, beter op gang brengen in eigen Loek Verhuist, stopperspil van het eer ste elftal van de V.C. Vlissingen, heeft besloten een streep te zetten onder zijn voetbalcarrière. Verhulst, die onderwijzer is, volgt mo menteel een cursus voor de akte licha melijke opvoeding. De studie hiervoor vergt zoveel tijd. dat hij niet meer vol doende aandacht kan schenken aan de training. Om deze reden heeft Verhulst besloten zich terug te trekken. Overigens zal de V.C. Vlissingen in de eerst volgende wedstrijden ook back Ad Mabelus moeten missen. Hij moet in militaire dienst. Zaterdagavond werden in Roosendaal bokswedstrijden gehouden, waaraan ook door leden van de Vlissingse club DOS werd deelgenomen. Roel Tiessens (junior halfzwaargewicht) versloeg de Rotter dammer De Zeeuw van school Huizenaar. Het was een goed gevecht, waarin de Vlissinger steeds de toon aangaf, het geen resulteerde in een ruime punt en- overwinning. Leen Arendsen verloor door opgave in de tweede ronde van de Roo sendaler H. Mol. Benny Bentum had een moeilijke tegenstander gevonden in C. Horsten uit Dongen in het welterge- wicht. De Brabander had een zeer góe de dekking en het viel de Vlissinger moei- mel bedeeld met het onbeslist. André Step bokst steeds beter en versloeg nu overtuigd H Rovers uit Breda. Step was zelf in de le ronde acht tellen neer geweest op een maagstoot, maar her stelde zich snel en won nog ruimschoots op punten. Tenslotte was er een over winning van zwaargewicht Jan Tame- rls, die In een goede vorm steekt en die dan ook korte metten maakte met Westergaard uit Roosendaal. Reeds in de eerste ronde werd de Roosendaler uit geteld Een succesvolle avond voor de vlissinget Na de t.v.-prijzen volgend jaar ook radioprijzen Kees van Langeraad en het team van medewerkers aan de rubriek „Brand punt" hebben gistermiddag in Lage Vuursehe de zilveren Nipkowschyven in ontvangst genomen, onderscheidingen van de door het gezelschap van televi siecritici opgerichte stichting pry's van de televisiekritiek voor hun prestaties in het afgelopen televisieseizoen. Kees van Langeraad kreeg de schijf, zoals mejuffrouw Phé Wijnbeek namens de jury meedeelde, voor zijn verdiensten als samensteller en regisseur van docu mentaires die stuk voor stuk meer wa ren dan journalistieke reportages: een film over Zeouwsch-Vlaanderen, de film „Het Besluit" en zijn documentaire over Nigeria. De jury waardeert hem ook als regisseur van de quiz „Als U het mij vraagt" en als vragensteller in de ru briek „Onder vier ogen". De heer Van Langeraad zei in zijn dank woord onder meer, dat het maken van een goede documentaire alleen moge lijk is als er sprake is van een vrucht bare en homogene samenwerking tussen degene die de documentaire creëert en de instantie waarvoor hij dat doet: hij moet meer zijn dan alleen een „werkne mer" die op een bepaald moment plot seling een stukje van het programma moet vullen, hij moet „op de top van 'n golf" iets willen manifesteren. Dhr Van Langeraad was er blij om dat de prijs van de televisiekritiek de documen- tarist een zekere status verschaft, aan gezien er- in de documentaire sector van de televisie nog een grote behoefte be staat aan medewerkers. De voorzitter van stichting, de heer H. Schaafsma, gaf tijdens de bijeenkomst zijn visie op de toekomst van de televi siekritiek. De inschakeling van Neder land 2 za! tot gevolg hebben, dat de re censent het gehele programma van een avond niet meer kan volgen. De heer Schaafsma venvacht, dat de beschou wingen met een recapitulerend en rap porterend karakter binnenkort uit de tijd zullen zijn. Hij pleitte voor experi menteren met en research naar de mo gelijkheden van de televisie als produk- tief medium. Ten slotte deelde hij mee, dat de stichting van mening is dat de radio in deze tijd een eigen taak en func tie houdt en dat zij daarom volgend jaar ook zal overgaan tot de toeken ning van twee radioprijzen. Proefvlucht van nieuwe Engelse jachtbommenwerper De nieuwe Britse supersone jachtbom menwerper T.S.R. 2 heeft zondag tc Boscombe in Wiltshire zyn eerste proef vlucht gemaakt. De vlucht was volledig geslaagd. De T.S.R. 2 moet de komende 15 jaar een belangrijke rol spelen in het Britse verdedigingssysteem. het woord kunnen komen en zich dui delijk kunnen maken in een taal, die hen ligt. Om de raad goede te laten functio neren achtte mr. Drijber het ge wenst, dat de leden zich goed inwer ken door veel te lezen. Ook een meer uitgebreide kennis van de par lementaire geschiedenis vond hij in dit verband nuttig. De burgemees ter deed de raad voorts nog enkele suggesties aan de hand. Hij besloot zijn toespraak met het toezeggen van alle steun. DOELSTELLINGEN, i Het was de heer F. Schermer, voorzit ter van de raad, die de doelstellingen nader kwam toelichten. „Wij wifien door mee te praten, mee te doen en mee te denken de belangstelling voor liet werk van de overheid stimuleren". Dit doet de contactraad met het houden Vliegtuig maakte buiklanding inzittenden ongedeerd Doordat het landingsgestel niet werk te heeft een DC-7C van de „Caledo nian Airways" gisteren een buiklan ding op het vliegveld Jesilkoy van Is- tanboel gemaakt. Hierbij brak een vleugel af, terwijl een brand uitbrak. De bemanning en 89 passagiers wisten heelhuids uit het toestel te ontsnap pen. Een deel van de romp van het toe stel brandde uit. Het brandweerkorps van de luchthaven had een belangrijk aandeel in de redding van de inzitten den, die drijfnat waren geworden in de zware onweersbui die ter plaatse woedde. Met het vliegtuig werden Britse militairen en hun naar Singapore vervoerd. maar het wachten is op het jaarver slag over 1964. Poolse kritiek op kard. Wyszynski In het offieiël^blad van de Poolse com munistische partij, Trybuna Ludu, Is de primaat van de R.-K. Kerk in Polen, kar dinaal Wyszynski, er van beschuldigd dat hij het fanatisme aanwakkert en de betrekkingen tussen kerk en staat on juist voorstelt. In het artikel wordt ge zegd dat liet vertrouwelijke rapport dat de primaat in juni 1963 naar het Vati- caan heeft gezonden, is geworden tot een „bron van propaganda waarin het ware beeld van Polen wordt verdraaid" Zondag is een herderlijk schrijven, on dertekend door de kardinaal en de an dere Poolse bisschoppen, in de r.-k. ker ken voorgelezen. Hierin wordt de over heid er van beschuldigd, druk uit te oefenen op onderwijskrachten en leer- "~gen teneinde het godsdienstonderwijs bemoeilijken. Handelsmissie uit Hongarije in ons land dat de politieke jongerencontact raad Middelburg geen wervingscentrum wil zyn voor politieke partijen. „Wij willen alleen de Jongeren voorlich ten en zo nodig de weg wijzen", aldus de heer Schermer. Activiteiten voor de naaste toekomst zijn: de uitgifte van een maandelijks nieuwsbulletin, een ex cursie naar de zitting van de Tweede Kamer in oktober en het bijwonen van de begrotingsvergadering van de Mid delburgse gemeenteraad. „Om dit alles te kunnen verwezenlijken kunnen we mankracht en financiële middelen niet missen", aldus de voorzitter, die om morele en praktische steun vroeg. Hier na werd een korte film over de Staten- Generaal vertoond. Tijdens de pauze kon men in de hal van het stadhuis terecht op een politieke markt, inge richt door de V.V.D., A.R., P.S.P.. F\v. d.A., C.P.N., K.V.P., C.H.U. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het afvuren van vragen over politieke vraagstukken op een forum onder leiding van de le raar B. Bisschop. In dit forum hadden verder zitting drs. Th. J. Westerhout Een uit elf leden bestaande Hongaarse handelsmissie is zondagmiddag onder leiding van de voorzitter van de Hon gaarse kamer van koophandel, de heer O. Kallos, op Schiphol aangekomen. Op er i 1uitnodiging van de Centrale Kamer van, gezinnen Handelsbevordering zal zij pogen In de komende 10 dagen het wederzijdse han delsverkeer tussen Nederland en Hon- garij tot verdere groei te brengen. Het handelsverkeer tussen de beide lan den staat nog in de kinderschoenen. In 1960 exporteerde Nederland voor 21 miljoen gulden naar Hongarije, het vorig jaar was deze export verdubbelt tot 43 miljoeu. In de eerste helft van dit jaar is reeds voor 27 miljoen gulden geëx porteerd. De import uit Hongarije is daarmee niet in evenwicht. In 1960 kochten wij voor 16 miljoen gulden Hongaarse goederen en ook dat was vier jaar later ruim Overval in Parijs - buit 375.000 Bij een gewapende overval op een depot van het Paryse vervoersbedrijf is 530.000 frank (ongeveer 375.000 gulden) gestolen. Toen een bestelauto met de lonen voor het personeel de binnenplaats van het depot opreed, sprong een man met een machinepistool tevoorschijn. Hij maakte zich van het geld meester en verdween in een auto, aan het stuur verdubbelt tot 33 miljoen waarvan een medeplichtige zat. De da-[de eerste helft van dit jaar t ders zyn nog niet achterhaald. import 18 miljoen. Advertentie) Adriaansens Originele attentie? DROSTE pastilles altijd welkom! De Zeeuwse Dambond hield in café „De Landbouw" te Goes een najaarsverga dering. Wegens het met kennisgeving af- (kvnr~T A" "van "RÖnnekom"ïaTT"p weziS zÜn van de huidige voorzitter, de A Kamméraad ?v v dT C'I heer M. F. de Jonge uit Middelburg, De politieke jongêr'enc'ontactraad be- ZRfnSflR&ZPS*r°°r bestaat uit: J. van den Brink, secreta- algemeen adjunct de heer H. C. ris (c.h.), voorzitter F. Schermer! d.a.), mej. Nelleke Hubregtse (p.v.d.„.,, A. Drost (v.v.d.), R. H. G. Meyer, twee- de secretaris (v.v.d.), J. de Keyzer (c.p. j adji Vreugde uit Goes, voorzitter van de K.N. D.B. Er was voor deze vergadering rei belangstelling: op afdeling St. titie om deel te nemen met 2 tientallen. Dit in verband met te hoge reiskosten. Souburg had nog de inschrijfformulie ren achter gehouden om eerst zekerheid te hebben over de klas-indeling, het geen door alle aanwezigen fel werd be kritiseerd. Men zag dit als het stellen van een ultimatum. Daar ook de bespreking competitie 1964- 1965 veel stof deed opwaaien door het artensdyk na, waren 3lle verenigin- feit. dat de formulering n.), mevrouw E. Kramer-Nierman (p.s. Sen vertegenwoordigd, p.). A. Werk (a.r.l. J. Stol (a.r.i. N. Het jaarverslag van de wedstrijdleider, van Eenennaam (c.h.), K. van Lierop de heer P. Goedbloed. dat zeer correct (k.v.p.), K. Adriaansens (k.v.p.) en H. was verzorgd, werd besproken. Souburg Lote( k.v.p.). stond afkerig tegenover de a.s. compe- INBOORLINGEN IN VERZET TEGEN POLITIE Meer dan 300 aanhan gers van de „president Johnson-oultoa" uit ijl dorpen op een eiland by Australisch Nieuw- Guinea, Nieuw Ierland, zijn zondag de bossen ingevlucht bij de lan ding van gewapende politie aan de westkust van het eiland. Ongeveer 70 man in- hoorlingenpolitie, aan gevoerd door Austra lische officieren, trok ken naar het dorp Lo- Icono, ongeveer 20 km. ten zuiden van Kavieng, om 40 dorpelingen te arresteren die donder dag een belastingpa- tróuille van de regering hadden aangevallen. Daarbij werden 12 po litiemannen gewond. De dorpelingen willen geen belasting betalen aan de regering en met het uitgespaarde geld pre sident Johnson kopen om hem over het. eiland, dat ten noordoosten van Nieuw-Guinea ligt te laten regeren. Toen de politic zondag aankwam kregen de dorpelingen op het laat ste moment de angst te pakken en snelden de bossen in. De politic vond een wapenopslag plaats met stalen pij- Sen. speren, knuppels, akmessen aan stokken gebonden en „ammuni tie" bestaande uit stuk ken koraal. In het dorp bleef een zware bewa king achter, de overi gen trokken de dorpe lingen achterna, wat volgens een regerings functionaris wel niets zal uithalen. De Australische rege ring maakt zich zor gen over de uitbreiding van de Johnson-cultus. De beweging begon tij dens de verkiezingen in Papoea, in februari, en telt nu tweeduizend aanhangers. Na arres tatie van 160 leden dacht men het gewon nen te hebben, maar planters op Nieuw-Gui- nea zeggen dat de cul tus zich nu ook hier uitbreidt. Vooral nadat een van de aanhangers over de radio gehoord had dat „Johnson zou komen". Dat nieuwtje verspreidde zich als een lopend vuurtje. Er kwam inderdaad een Johnson, een Austra lische schoolopzichter. de voor stellen onsamenhangend en aanvecht baar waren, nam de comnetitie-indeling lange tijd in beslag. Tenslotte werd een voorstel van afdeling Kapelle, om de le klas te splitsen in de no. 1 t/m 6 in de le klas en de no. 7 t/m 10 in de 2e klas laten deelnemen, met het spelen van dubbele ronde, aangenomen met 146 tegen 58 stemmen. In de hoofdklas zal worden deelgeno men met tientallen van 's-Gravenpolder, Goes. Aagtekerkc, Middelburg, Souburg en Vlissingen. In de le klas spelen de tientallen van DOS. 1 (Vrederust) Lammerenburg 1, Kapelle 1. St.-Lau- rens 1, Middelburg 2 en Goes 2, terwijl in de 2e klas de tientallen zullen deel nemen van 's-Gravenpolder 2. Aagte- kerke 2 en St.-Maartensdijk 1. Souburg 2 heeft niet officieel voor deze klas in geschreven en kreeg alsnog 3 maal 24 uur gelegenheid om zich hierover te be raden De inschrijving persoonlijk kampioen schappen van Zeeland waren nog niet voltooid, zodat nog geen officieel roos ter kon worden samengesteld. Van afdeling Middelburg „Eigen" presentatie door negen leden (Van onze verslaggeefster) Maandagmiddag organiseerde de afdeling Middelburg van de Ned. ver. van huisvrouwen in restaurant „Wöhier" een show van najaars- en winterkleding. De show, bijzon der geslaagd en verzorgd door de modehuizen BaarsSybrants en Meijer en lederhuis „Byou" te Mid delburg werd door negen leden van de vereniging op het plankier ge bracht. In haar openingswoord verwelkom de de presidente, mevrouw J. E. KakebeekeMosselmans uit Mid delburg haar voorgangster en ere lid, mevrouw M. A. van den Boo- gerfSelhorst, alsmede de leden van de afdeling Goes en Vlissingen. Na een woord van dank aan de medewerkende middenstanders droeg zij de microfoon over aan de ladyspeaker, mevrouw L. Car rièreKroon uit Middelburg. Hoewel de mannequins alle amateur zijn hebben zij hnn beste beentje wel voorgezet: vlot, vriendelijk en vrijwel zonder plankenkoorts toonden zij de bijna zestig modellen aan het talrijke en enthousiaste publiek, dat er me nig gemeend applausje aan spendeer de. De show, voortreffelijk geleid door de ladyspeaker en even voor treffelijk begeleid door pianist L. Zietse uit Vlissingen liet „up to date" kleding zien. Wat vooral opviel was de volmaakte combinatie van de ac cessoires zowel de hoeden als de tassen konden niet beter gekozen zijn. De show startte met een aantal spor tieve truien en pantalons. Daarna volgde een serie smaakvolle mantels, kostuums en japonnen. Vele modieuze snufjes waren daarbij te bewonderen. Zwarte of antracietkleurige kraag jes als garnering, wyde afstaande bontkragen op mantels, strakke, ge distingeerd eenvoudige zwarte japon netjes, fluwelen waterafstotende hoedjes en tasjes met suède gar neringen. Geslaagd was een in twee tinten grijs uitgevoerde deux-pièce, waarvan de blouse voorzien was van een rankgarnering over de scheiding der kleuren. Bijzonder chic was een zwart pakje met colkraag. Een een voudig sieraad maakte het geheel zeer smaakvol. Een zwart mohair mantel, voorzien van een witte nertz- col werd gecompleteerd met een wit te bontmuts. Een aparte, en uitstekende combina tie vonden wij de lichtbruine acces soires, die gedragen werden bij een grijze tweedmantel. Een slankma kend turkoois pakje, in streepdessin met een effen garnerinkje toonde dat een goed gekozen streep sterk slank makend kan werken. Handig Een gedistingeerd zwart kamgaren japonnetje, mouwloos, bevatte tevens de mogelijkheid met mouwen te kun nen worden gedragen. De stof is br aankoop los verkrijgbaar. Een han dig snufje. Suède werd in drie kleuren gebracht Als eerste een sportief 7/8 jasje in rood. met een ceintuurtje op de heup T Advertentie Tijdens een maandap m'uldag in res taurant Wöhiertc Middelburg ge houden modeshow, georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen toonde een der leden-mannequins dit ele gante deux-pieces. De driekioari mouw. aardig gegarneerd met te ruggeslagen klep en de kleine zak jes opzij verlenen het geheel een speelse- toets. De kleur van het pak je is groen-bruin: een groene hoed bruine las en handschoenen comple teren het geheel. (Foto P.Z.C.) Lang was 'n donkerblauw exemplaar met een lage ceintuur op de rug. Ceintuur, kraag en zakkleppen wa ren gegarneerd met een zadelsteek. De mannequin droeg hierbij een hel rode fluwelen baret, met een speelse strik aan de voorkant. Een van de mannequins, mevrouw Tj. den BoerRoelfsema, die tot voor kort penningmeesteres was, droeg een beigekleurige suède mantel, even eens met zadelsteekgarnering. waar bij de bruine toque en de leren tas met suède zeer goed gekozen waren. een zekere distinctie en smaak vol gegarneerd vielen de „gewone" japonnetjes op. met een puntvormige inzet. Een grijze tweedjapon bijvoor beeld was voorzien van oen bordeau- rood voorstuk. Een andere combina tie was een groen streepjesjaponnetje met effen groene inzet en manchet ten. De deux-plèces dienen zowel aan de eisen van voor- zowel als van na jaar te voldoen. Beschaafde, rustige tinten, enkele unïpakjes gecombi neerd met een gedessineerd" bloesje. Zeer chic was een antracietkleurig pakje, met een klein rond kraagje in een iets donkerdere tint. Een heel eenvoudig, modieus rokje met loop- splitje werd daarbij gedragen onder een jasje dat met twee rijen kleine knoopjes sloot. Een grote tas. zwart, met een speelse strik en een elegant zwart hoedje maakten het tot "een zeer modieus geheel. De collectie be vatte naast enkele imitatie-bontman tels enige echte. Een mantel van lam bijvoorbeeld, voorzien van een nertz- kraag die als een warme col op te zetten is. Bij deze driekwart mantel sloten de bruine suède tas en het nertzhoedje 'met de klauwtjes aan de achterkant) zich volmaakt aan. Ook enkele deux-pièces waren gegar neerd met nertzkraagjes, een "kost bare maar fraaie versiering. Per- sianer was eveneens hier en daar ver werkt, en één mantel combineerde in de kraag zowel nertz als persia- Lurex. het glinsterende zilverdraad je. verleende aan simpele modellen een feestgiansje. Wederom opvallend was de goede combinatie van kleding en accessoires: een zwart tweedelig pakje waarin een lurexdraad was ge weven werd ondersteund door een eenvoudig zwart tasje met een glin- stersteengarnering aan de rand, het geen een alleraardigst effect gaf. Voor de wat jeugdiger vrouw was een fraai goudkleurige mohairmantel te zien, met laagingezette mouwen en een brede afstaande kraag. De mannequins, die naast een natuur lijke aanleg konden steunen op een les van mej. W. Haarsma, lerares in de Ceasar-be.vegingsleer. besloten ce show met de kleding die hun eigen voorkeur had. Daarmee verwekte een der jongste mannequins enige hilari teit door met een tweedpakje met bijpassende slobkousen tevoorschijn te komen. Een sportieve, maar wat extravagante dracht. Leuk hierbij was het groene jagershoedje en de bruine schoudertas met handgreep en een lange riem. In deze laatste pa rade viel eveneens een zeer aparte paraplu te bewonderen voorzien van een uni dak en een gebloemde bin nenkant. welke bruine tinten uit stekend combineerden met het beige van de mantel en de beize-bruine tinten van de fluwelen turban. In ndcr m - neaankte de pre sidente nogmaals alle medewerken den. waaronder ook mevrouw Kete laars uit Middelburg die de make-up had verzorgd en de firma Kunst uit Middelburg, verantwoordelijk voor de verlichting. De ladyspeaker en de mannequins mochten voor hun voortreffelijke werk een stoffelijke blijk van waar dering ontvangen van mevrouw Ka- - kebeeke. waarbij mevrouw Baars en de heer Meijer zich in woord en daad aansloten, zodat niet alleen het pu bliek „er iets van had meegenomen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7