A.N.V.V.-directeuren eensgezind: Zeeland heeft wat te bieden Motie in raad Breskens regeling kustgemeenten HOOFDPIJN Middelburgse gemeenteraadsleden geconfronteerd met bouwactiviteit Uitgebreid cultureel programma in oktober BILT Veer se Meer- recreatie „een openbaring" Onderhandelingen lopen al 5 jaar Het accent op de jeugduitvoeringen ALMANAK Circus Boltini een dagje in Zierikzee Volksdansweekend in Goese school Schouwburg nog dit jaar gereed D« GEVELLOZE HUIZEN IN GOES verwacht:. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 Reclame in buitenland intensiever Zeeland heef» maandag bezoek ge- had van bij uifsfek deskundigen op toeristisch gebied: de heer J. Ris- seeuw, directeur van de Alg. Ned. Vereniging voor Vreemdelingenver keer (A.N.V.V.), zijn twee adjunct directeuren en de zeven buitenland se directeuren van de A.N.V.V. Zij maakten op uitnodiging van de Zeeuwse V.V.V. een tocht langs ver schillende belangrijke werken in on ze provincie. Deze excursie volgde aan het eind van de jaarlijkse da gen voor A.N.V.V.-directeuren, waarop het programma voor het nieuwe toeristenjaar wordt bespro- enk. Na afloop van de trip kwam al naar voren, dat directeur J. D. Dronkers van de Parijse vestiging van de A.N.V.V. 6 oktober met een Franse filmploeg naar Zeeland komt om op namen te maken. Dat wordt het be gin van een reisje, dat hij met dit team door ons land maakt. Direc teur Chr. J. Belmon (Keulen) was zó enthousiast over de kabelbaan bij de Grevelingendam, dat hij de Zeeuw se V.V.V. beloofde de Duitse t.v. er nog eens extra op attent te maken. Bovendien wil de heer Belmon de trips, die hij voor de Duitsers naar ons land organiseert volgend jaar houden beneden de grote rivieren, dus in Zuid-Nederland. De heer G. F. Göbel. directeur van de A.N.V.V. Stockholm bleek vooral geïnteres seerd in de zeilscholen en de overige watersport op het Veerse Meer. de A.N.V.V. bijzonder zou helpen bij de uitvoering van hun taak: Neder land meer bekend te maken in het buitenland. In het gezelschap bevonden zich de genoemde heren, adjunct-directeur binnenland drs. C. H. L. Smits, de heer W. A. v. d. Palm, directie bui tenland, en de heren F. N. Hendricks Zürich), O. Leebaert (New York). K. I. M. Buchanan (Londen) en A. E. B. Hathaway uit Brussel. Aan de trip namen onder meer deel de Zeeuwse V.V.V.-directeur J. P. de Regt en als vertegenwoordiger van het Zeeuwse V.V.V.-bestuur de heer N. Priester, pennningmeesler, uit Vlissingen, die het gezelschap ook verwelkomde in de eerste pleister plaats: Bruinisse. Daar was een ontvangst door de V.V.V. welks voorzitter burgemees ter C. H. v. d. Linde van Bruinisse vertelde over het werk aan de Gre velingendam. Op de oostkop van de Grevelingendam verstrekte de heer W. Metselaar, hoofd van de afdeling voorlichting van de Deltadienst de burgemeester mr. Th. Dijckmeester het gezelschap rondleidde in het mu seum. t voorlichtings- werken aan de an de beurt. Vervolgens waren centrum over en i Oosterscheldebrug Daar leidde de heer Geuze van de provinciale waterstaat het gezel schap rond. In Wolphaartsdijk ten slotte volgde in het Veerhuis een ont vangst door het gemeentebestuur van deze gemeente. Burgemeester drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland ver schafte de aanwezigen daar een in zicht in verleden, heden en toekomst van het Veerse Meer. De heer Ris- seeuw bedankte daar namens de A.N.V.V.-directeuren de Zeeuwse V.V.V. Geef uw lievelingsvogel het beste: •Sluis verpakte vogelvoeders! Teleurgesteld over samenwerking In een motie aan o.m. het college van Ged. Staten heeft de gemeenteraad van Breskens maandagavond zijn gro- ,te teleurstelling en verwondering uit- (f-Hrfnirirfori gesproken over de ernstige vertra- j ging bij de totstandkoming van de gemeenschappelijke regeling kustge meenten van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. ,,Het feit, dat deze gemeen schappelijke regeling na vijf jaar on derhandelen en bespreken nog steeds niet is goedgekeurd, is niet in over eenstemming met de vorm van een normaal bestuur, zoals dit ingevolge Totaal gezien waren de A.N.V.V.- directeuren, die vergezeld werden door hun dames, opgetogen over wat zy in Zeeland hadden gezien. De Veerse Meer-recreatie bleek voor hen een openbaring en zij toonden zich ervan overtuigd, dat de gemaakte trip de buitenlandse kantoren van Z.V.U., NUTS- EN KUNSTKRINGEN Het programma van Z.V.U., Nuts- departement en Algemene Kunst kringen voor oktober is tamelijk uitgebreid. Het begint 1 oktober met een programma voor de Goese jeugd door Christel Adelaar en Tom Kelling, zang en Peter Kok, piano. We blijven even bij de jeugd met jeugduitvoeringen in Oost burg en Terneuzen. De Nieuwe Ko medie speelt 5 oktober in Oostburg en 6 en 7 oktober in Terneuzen het stuk „Onze stad" van Thorton Wilder. Het is een stuk met een vrij grote bezetting. Arena speelt op 6 en 7 oktober in Oost burg „De verloren trouwring". Op 12 oktober is er in Zeeland nogal wat te doen. Ensemble speelt „Het leven, dat ik je gaf" van Pirandello in Zierikzee Zeeuwse Hapje Bij ontstentenis van de redactri ce zonden toij eens een verslag gever naar Oostkapelle, toen daar een kookcursus voor mannen werd opgezet, om uit de mond van een vrouwelijk lid van het organiserende comité op te te kenen, hoe weldadig het wel voor het gezin is, als de man koken kan. ,J5n is het dan zo vreemd schreef onze man in zijn artikel, als de echtgenoot bij ziekte en drukte eens een handje toesteekt ui het huishouden?" Zelf had hij voordien nooit een handje toegestoken in het huis houden, vandaar dat zijn vrouw het artikeltje met zorg uitknipte en achter glas in de keuken hing, in een kleine, sombere lijst. Al gauw ontwikkelde de man een zekere handigheid in het doen van de vaat en ook het koken, bij ziek te en drukte, valt voor hem nu binnen de grenzen van het geken de. Zijn vrouw heeft, voor zijn ver jaardag een kookboekje gekocht, dat hem zeer tot steun is. De aan wijzingen zijn wat beknopt, en, bij oppervlakkige lezing, niet altijd eren helder. Bij het. bereiden van pannekoeken stuitte hij op „boter. 1 ons, zout", waaruit hij, in haast, meende af te leiden, dat de sa menstellers va,n het bundeltje op de toevoeging van één ons zout aandrongen. „Ik dacht al, dat. wordt een har tig hapje" voerde hij later tot zijn verdediging aan. Hij heeft, als een man, zelf dlle pannekoeken opgegeten. Dat was het hem teel waard, >nt hij zijn schortje voorgoed Icon inleveren. met in de hoofdrollen Caro van Eyck en Magda Janssens. Arena geeft een jeugd voorstelling van „Wie is de dief" ir Goes en Tingel-Tangel brengt in Vlissin gen een nieuw programma „Je blijft lachen". Dit laatste een optreden voor de Z.V.U. in samenwerking met het Nutsdepartement. Men kan dan naast Sieto en Marijke Hoving en Paul Deen j. -n joan van r>— 13 oktober Arena eveneens in Goes „Wie is de Dezelfde dag treedt in Middelburg de Rotterdamse Balletacademie op in het kader van „jeugd en muziek". Op 14 ok tober weer Arena met „Wie is de dief", maar nu in Axel en Terneuzen. Op 15 oktober toneel voor volwassenen. hei ar in Vlissingen, nu in Goes. In de hoofdrollen Rob de Vries en Enny Meunier. Op 19 en 23 oktober houdt Ben Aerden met b geleiding van de pianist Dick v. d. Vi voordrachten in Middleburg en wel in de rijkskweekschool en de Concert- Gehoorzaal op de eerste en in de aula van de christelijke h.b.s. op de tweede dag. Op het programma staat „Van den Vos Reinaerde" en een Andersenprogram- ma. Op 19 en 20 oktober geeft Arena in Vlissingen uitvoeringen van „Wie is de dief'. Op 20 oktober speelt het jazz- .combo Tony Vos in Middelburg. Ensem ble speelt op 20 oktober in Middelburg en op 21 oktober in Terneuzen met Pi randello's „Het leven, dat ik je gaf" deze uitvor—J— van de Z.V. brengen „Pas op, Bat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank door toneelgroep „Studio" en wel op 21, 22 en 23 oktober, respectievelijk in Goes, Vlis singen en Middelburg. Op 23 oktober speelt verder het Kunstmaandorkest ii Zierikzee onder auspiciën van de Z.V.U., een Beethovenprogramma met ais solist Theo OIof. Op het programma staan de „Eroica" en het vioolconcert in D. Ok tober wordt besloten met uitvoeringen van the Royal Academy of Dramatic Art in Middelburg met „A Phoenix too Frequens" van Fry en „A man of des tiny" van Shaw. Het zal wel voor de laatste keer zijn geweest dat het circus Toni Bolti'ni zijn formidabele karavaan op de pont van Zijpe moest zetten om in Zierikzee het publiek rond de piste te krijgen. Volgend jaar kan bet over land. Toch heeft het water het enige Nederlandse circus er nooit van weerhouden om de grote groenwitte achtmaster naai' Schouwen-Duiveland te brengen. Ook maandag niet, toen op een terrein aan de Caustraat in Zierikzee de laatste voorstelling van de Zeeuwse tournee 1964 gingen. Voor de jeugd een goed bezochte matinee en 's avonds een prak tisch volle tent, waar de nummers alle uitbundig werden ontvangen. De Franse dompteuse Marfa la Corsse met haar negen Tibetaanse tijgers, de dwergen- groep Eduardini, de atletische made moiselle Ketty, de Indiër Almar Bombay met zijn acrobatiek, de vijf Hermanos- clowns uit Spanje, de gedresseerde straathondjes van het echtpaar Paulton, de Marrakechtroep pyramidebouwers. de Twins Barley en Va'lesca Wilke met haar paarden allen oogstten zij suc ces. wanneer spreekstal meester Willy Kleys hen had binnengelaten. de gemeentewet moet worden veron dersteld", aldus de motie, die werd gelanceerd door de heer J. J. Vergou we (p.v.d.a.). De gehele raad van Breskens, in clusief het college van b. en w. schaarde zich achter de motie, die zal worden gezonden aan de ge meenten C adz and, Groede, Nieuw- vliet, Retranchement en aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Het onderwerp kwam aan de orde, omdat 'o. en w. van Breskens de hele correspondentie inzake deze materie nog eens bij de raadsstukken ter inzage had ge legd. De heer Vergouwe sprak zijn dering uit over het feit, dat deze be langrijke aangelegenheid nu nog niet in orde is. Ook mevrouw M. M. Nier- mans-Gossije (vrije sociale arbeiders- lijst) was van mening, dat er nu ein delijk eens actief moet worden ge werkt aan deze regeling ter beharti ging van de recreatieve ontwikkeling in het betrokken kustgebied. Een mening, die werd onderschreven door de heer Th. P. Cambier (gem. bel.). Wethouder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.) was het met de sprekers eens, dat er sinds de eerste bespre kingen in 1959 weinig is gebeurd. Alle betrokken gemeenteraden heb ben zich destijds akkoord verklaard neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. 2 'flSPRO5 U &*£«ree% fCt/ Ongeveer vijftig enthousiaste volks Jansliefhebbers uit Zeeland en West Brabant hebben afgelopen zaterdag en zondag in de Goese ambachtsschool deelgenomen aan het 24ste weekend, dat voor hen werd georganiseerd door het Christelijk Jongeren Verbond (C.J.V.) en de Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale. De meesten waren al eens eerder bij zo'n weekend ge weest. Onder leiding van wika D. E. Hiensch werden heel wat nieuwe dan sen ingestudeerd: Israëlische, Griek se, Joegoslavische. Hoofdschotel vormden de Engelse contra-dansen en de Amerikaanse squaredansen. Na tuurlijk was er ook gelegenheid om een modem dansje te maken. De he le zaterdagavond en een groot deel van de zondag werd in de aula van de ambachtssschool aan dit volks dansen besteed. De algehele leiding van het weekend was in handen van mej. D. E. Dekker. Zondagmorgen woonden de deelne mers gezamenlijk de kerkdienst in de Nederlands hervormde kerk bij, waar ds. M. v. d. Bosch voorging. De dames N. Deurloo-Hamelink en A. Loo zorgden gedurende het weekend de inwendige mens. De muziek tijdens dit weekend werd verzorgd door mej. T. Dekker en de heer J. Boon, die de dansen op de piano begeleidden. Ook werd er op enkele grammofoonplaten gedanst. In het voorjaar van 1965 hoopt men het 25e volksdansweekend te organi seren. Dit lustrum weekend zal dan enkele bijzondere onderdelen hebben, Het 24e weekend, waarvoor de am bachtsschool aan de Bergweg belan geloos beschikbaar was gesteld, kan goed en geslaagd genoemd worden. BEROEP VAN MIDDELBURG TEGEN VROUWENPOLDER VOOR RAAD VAN STATE Tijdens de maandagmiddag gehou den raadsvergadering van meente Vrouwenpolder deelde burge meester A. de Kam mee, dat november voor de Raad van State het beroep zal dienen van de gemeente RONDRIT LANGS DIVERSE OBJECTEN nagenoeg voltallige gemeente raad van Middelburg heeft maandag middag met eigen ogen kunnen zien, dat het binnen de grenzen van Zee- lands hoofdstad wemelt van de bouw activiteiten. Per autobus reed het ge- zeischap langs verschillende objecten. Ter plaatse bestond gelegenheid tot bezichtiging en waren deskundigen het verstrekken van inlichtingen aanwezig. Het werkbezoek werd inge zet met een excursie naar de schouw burg in aanbouw. Men kreeg daar overigens nog niet het idee, dat de werklieden er in zullen slagen dit jaar nog 24 december de bouw op te leveren. Architect P. Götzen, meldde echter, dat men thans precies gelijk is met het werkschema. Mogelijkheden neeft de nieuwe schouwburg te over. De ingang, waar men straks een zestien meter lange en zes meter diepe garderobe kan vin den, geeft rechtstreeks toegang tot een ruime hal. Midden in deze hal de bovenverdieping geeft. De hal kan komt een brede trap, die toegang tot benut worden als wandelfoyer in de onmiddellijke nabijheid van een kof- fiebuffet. Er zal beneden niet gerookt mogen worden. Op de eerste verdie ping komt het zitgedeelte van de foyer, eveneens met een koffiebuffet. Aan vergaderruimte is geen gebrek. Zelfs de bestuurskamer kan voor dit doel worden benut. Vogelkooien" In de schouwburgzaal zijn werklieden thans bezig met het leggen van het plafond. Duidelijk konden de raadsle den zien hoe de indeling van de zaal wordt, met ongeveer 275 zitplaatsen beneden, en ongeveer 175 plaatsen bo ven. Aan beide kanten van de zaal ko men drie loges, elk plaats biedend aan personen. Deze „vogelkooien", zo als de heer Götze ze noemde, zijn er meer om het karakter van de schouw burg te bepalen en de zaal niet het aanzien van een bioscoop te geven. Niet minder dan 35 musici zullen een plaatsje in de orkestbak kunnen vinden. Ook namen de raadsleden een kijkje in het toekomstige café-restau rant van de schouwburg, dat via een aparte ingang bereikbaar is. Het res taurant krijgt een ruim buitenterras dat evenals de bovenfoyer van de schouwburg en het boven het restau rant gelegen zaaltje voor bruiloften en-partijen een fraai uitzicht biedt op Miniatuur "Walcheren. 99 met de toetreding, maar van een j Middelburg tegen de gemeente Vrou- komen. Daarna diende de heer Ver- heelt bezwaar tegen het uitbreidings- gouwe zijn motie in, waarna tijdens plan van de gemeente Vrouwenpolder, een korte discussie nog eens duidelijk waarby is voorzien in een kampeerter- werd gesteld, dat de schuld van de: vertraging niet moet worden gezocht]rem bu ..Oranjezon In de buurt bij het college van b. en w. van Bres- hiervan ligt het waterwingebied van kens. I de gemeente Middelburg. Geef uw lievelingsvogel het beste: Oluis verpakte vogelvoeders! In een Goese nieuwbouwwijk is op het ogenblik voor het publiek een wat men zou kunnen noemen „modern binnenhuisje" te bezichtigen. Van twee huizen aan de Merellaan, onderdelen van een blok van zes, hebben mannen van het aannemersbedrijf C. Westdorp Zonen de voorgevel uitgebroken. De woningen staan er kaal en leeg bij en onder de goot worden betonnen palen ingeheid om een betere funde ring te krijgen. Wat laat in dit sta dium en ook nogal omslachtig. Voor de oorzaak moet men teruggaan naar de bouw van deze woningen, onge veer acht jaar geleden. De onder grond, waarop men de woningen liet verrijzen was niet zo best. Er had ter plaatse een sloot gelegen. Daarvoor werden enkele voorzieningen aange bracht, maar zoals later bleek niet voldoende. De woningen begon nen, precies op het punt waar ze te gen elkaar stonden, scheuren te ver tonen. Die werden steeds groter. Na verloop van tijd begon het hoekhuis te verzakken. Dat was op de duur voor een leek duidelijk te zien. De op lossing, die men nu heeft moeten ne men, was rigoureus: de voorgevel uit breken, paalfundering eronder, een balk opstorten en opnieuw een gevel... (Foto P.Z.C.) exploitant is boven de zaak geprojec teerd. De toegang tot deze woning is bereikbaar via een ingang aan de kant van de oude gasfabriek, die ook door de artiesten kan worden benut. Van de ze ingang kunnen de artiesten meteen afdalen in de catacomben onder de zestien meter diepe en 24 meter lange toneelvloer, waarboven zich een acht meter hoge toneeltoren, met daar weer boven een twee meter hoge katrollen- zolder verheft. Het toneel krijgt aan de achterzijde metershoge schuifdeuren, die het mogelijk maken grote decor stukken aan te voeren. In een zijvertrek "an het grote podium is een batterij lagneetversterkers opgesteld. Hierdoor wordt het mogelijk om de verlichtings knoppen vanaf een spee" vertrek op eenvoudige Zeer ruim van opzet, zo konden de raadsleden constateren, wordt de ruimte voor de artiesten. Twee gro te en twee kleine kleedkamers de laatste zijn weer nader onder te ver delen zijn gegroepeerd rondom een grote ruimte, die als artiesten foyer zal worden ingericht. Binnen bereik van de artiesten zullen zich ook toiletten en douches bevinden. Bibliotheek De excursie bracht de raad vervolgens waar een gebouw nieuwe gedeelte, dat aan de achterzü- an net oude patriciërshuis wordt gebouwd schiet ai aardig op. Deze aeh- terbouw komt precies op het punt waar vroeger de kademuur van het Spui stond. Het Spui was een verbin ding die gevormd werd tussen het Mo lenwater en de haven. Wanneer de restauratiewerkzaamheden straks voltooid zijn aan het oude ge deelte is momenteel nog niets gedaan zal ook de jeugdleeszaal en uitleen bibliotheek, die bij de Z.V.U. „logeerde", naar de Molstraat verhuizen. Beneden komt de uitleen van boeken voor vol wassenen en de studiezaal, op de eerste verdieping een jeugdleeszaal en uit- lccnbibliotheek, die nog verder kan worden uitgebreid. Voorts bevinden zich op deze verdieping een vertelboek en werkvertrekken voor het personeel. Een verdieping hoger is de maga zijnruimte te vinden. Ook heeft men op deze etage gedacht aan een ex positiezaaltje, tevens te benutten als zaaltje voor het houden van lezin gen en cursussen. Mr. B. Plomp voorzitter van de vereniging open bare leeszaal en bibliotheek schet ste het goede verloop van de werk zaamheden, waarna de raad in het toekomstige expositiezaaltje de thee werd aangeboden. Het was de directeur A. J. W". Ma- de Molstraat, waar de openbare thijssen van gemeentewerken, die de leeszaal en bibliotheek tegen mej vol- raad in het gedeelte Magistraatwïik ErliiK, I r™ ETr werkwuimhcdffi moe.t Son tick - "„.i',"ooliuivnri,,„s- meldden het reeds eerder met de ms ,"a.Ve' 5l,e nog dlt .Jaar klaar boekenvoorraad een goed heenkomen mort zyn. W anneer een zuivering niet zoeken naar de Lange Noordstraat, meer nodig is zal het pompgebouwtje j „opjager" Succesvol weekend Moderne Jeugdraad Zeeland in Veere De Moderne Jeugd Raad Zeeland be legde zaterdag en zondag voor de ka derleden van de aangesloten organisa ties en kaderweekend. Drieëntwintig kaderleden van de organisaties Kente ring, Middelburg, Jonge Strijd afdelin- n Goes en Vlissingen en Ruimte Vlis- igen waren naar net kamphuis Veer- Meer, bij Veere gekomen. Dat ge beurde voor de eerste maal. Een druk programma werd gedurende het weekend vlot afgewerkt Op zater dagavond wisselden de groepen onder- j ling ervaringen en programmapunten uit. hetgeen zeer nuttig en interessant bleek te zijn. Vervolgens hield de heer M. Baijens een inleiding over toneel- lekespel. Na de interessante inlei ding brachten de kaderleden het ge hoorde zelf in de praktijk. Zondagmor gen vertelde de heer G. Kuhlman, assi stent-secretaris van het M.JJS.-hoofd- bestuur uit Amsterdam, iets over de taak en functies van de landelijke M.J. R. Verschillende facetten van Het werk van de Moderne Jeugd Raad, werden uitvoerig belicht. De consulent van de M.J. R. Gelderland, de heer J. van Mec- teren, hield een inleiding over de bin nenspelen in het jeugdwerk Enkele on derdelen van deze belangrijke inleiding werden vervolgens verduidelijkt door middel van enkele praktische voorbeel den. 's Zondagsmiddags werd de vergadering van de raad van afgevaardigden gehou den. Tijdens de bestuursverkiezing wer den de heren R. Antonisse Jr. uit Goes en H. J. Stam uit Vlissingen, respectie velijk secretaris en penningmeester, her kozen. De heer F. Walraven uit Mid delburg werd tot bestuurslid gekozen. zal de vereniging Kentering verte- voordigen in net M.J.R.-Zeelandbe- stuur. Voorts werd een voorstel tot con tributieverhoging door de afgevaardig den aangenomen. Ook werden de aan wezigen ingelicht over de gang van za ken Di1 de Zeeuwse Jeugd Raad, waar bij het belang van het jongerencontact, dat de Zeeuwse Jeugd Raad in het le ven wil roepen, wercf onderstreept. Ook werden de plannen voor het wintersei zoen van de Moderne Jeugd Raad Zee land besproken, waarbij de vergadering vele nuttige suggesties en plannen ter tafel legde. De voorzitter van de M.J.R.-Zeeland, de heer G. Baijens, sloot daarna hel nuttige en instructieve weekend. De vierkantswoningen, waarvan giste ren een complex van veertien wonin gen in aanbouw werd bezichtigd aan de Statenlaan, zijn opgebouwd uit vierkante elementen, die het woonge not zo groot mogelijk maken. In de woonkamers zijn trappen naar de eer ste verdieping geprojecteerd. De kamers boven zijn met verschuif bare wanden groter en kleiner te ma ken. De vierkantswoningen er komt nog een complex van zestien stuks zijn in eerste instantie bedoeld voor de verkoop Ze moeten tussen Maandag is het hoogste punt be reikt van de „aanbouw'' aan de te restaureren openbare leeszaal en bi bliotheek te Middelburg. De ge meenteraad van Zeelands hoofdstad stelde zich gisteren van de vorde ringen der werkzaamheden op de hoogte. Het hoogste punt is 19.60 meter. Het is het torentje, van het oudejiqtriciërshuis, dat op verzoek van Monumentenzorg weeri im oor spronkelijke stijl wordt opgetrok ken. Met neemt aan, dat in vroeger jaren in het huis aan de Molstraat een reder woonde, die het torentje benutte om vanuit deze hoge positie de Arne af te kunnen kijken,, liet torentje is via een wenteltrapje be reikbaar. De foto toont de vlag op het hoogste punt. Foto P.Z.C.) TEKORT AAN FRUITKISTEN DOOR GROTE OOGST Het huidige jaar is een echt fruitjaar ge worden en iedere kweker staat ver stomd over het aantal kilo's dat elke boom produceert. Alle schattingen die voorzichtig werden gedaan, bleken veel te laag te zijn en overtroffen verre de verwachtingen. Enkele „grote" uit de Westhoek die normaal liun fruit op stam verkopen, deden dit nu juist niet zodat dit een aanslag van groot allure betekende op de kistenvoorraad. De fruitbedrijven aan de Lagezoom komen ook meer in produktie en ook zij vragen meer verpakkingsmateriaal voor hun produkten. Uitgesproken dit seizoen was de grote loods van de veiling te Haam stede echter niet vol met lege kisten, zoals dat in andere jaren de gewoonte was. De gevolgen voelt de kweker nu duidelijk aan den lijve en aan de geld buidel. Want fruit storten op stro be tekent nog meer personeel en meestal achteruitgang in kwaliteit. De veiling heeft niet stil gezeten en zij huurde bij, maar te halen was. In St.-Anna- land op de aardappelenveiling werden 70.000 kisten gehuurd, waarvan er 30.000 naar Haamstede kwamen. Ook Stavenisse verhuurde materiaal evenals Steenbergen, doch het waren maar wat druppels op een gloeipnde plaat. Inmid- mmmniRCTBiSiR -- - - - P1 de 40.000 en 50.000" opbrengen'1 <lels ziJn vvat bloemkooïbakken aange- Genoemde woningen komen te li"- komen, doch daar het bloemkoolseizoen nog lang niet afgelopen is, ook al door het mooie %veer zullen ook hier geen wonderen van verwacht moeten worden. Bovendien hebben deze kisten het nadeel dat de kweker er niet in veilen kan. Al leen voor opslag en vervoer naar de cen trale sorteringen in Rotterdam kunnen ze dienen. Toch grijpt iedere kweker naar alles wat aangeboden wordt, om dat het uitstorten hem nu eenmaal niet gen in een fraaie begroeiing, w in men onder meer een volière een hertenkamp en een bloementuin heeft gedacht. Wethouder W. P. J. Baars gaf tijdens de verdere rond rit in plan-zuid een uitleg over de nog op te trekken gebouwencom plexen. Bij de E.M.S.-woningen werd gestopt om even binnen te kijken Hierna ging het gezelschap naar de andere kant van Middelburg om daar allereerst in het plan Breeweg een flat van de woningbouwvereniging Volksbelang aan de ds. Bernardus Smytegeltstraat te bezichtigen. Daar na nam de raad een kijkje in de ulo school van de gereformerede gemeen te, die vorig jaar september is ge opend, en die momenteel bevolkt wordt door 127 leerlingen. Op terug reis naar het stadhuis, waar een na bespreking volgde werden nog enkele projecten als de brandweerkazerne in aanbouw en het in wording zijnde ge bouw van de coöperatieve melkinrich-| ting „De Samenwerking" vanuit de bus bekeken. E.T.I. en gasverbruik In het verslag van de laatste ver gadering van de gemeenteraad van Sas van Gent, dat wij maandag publiceerden, is ten onrechte de indruk gewekt als zou het E.T.I. een onderzoek gaan in stellen naar het aardgasverbruik van de Zeeuws-Vlaamse industrieën, nadat dit al door de Gasunie zou zijn gebeurd. Het is echter zo. dat de E.T.I.'s van alle provincies reeds enkele maanden gele den een opdracht van de Gasunie over dit onderwerp hebben voltooid. loop der jaren veel gemakkelijker ge worden door de massale produktie van landbouwplastic. Het ziet er dus naar uit, dat reecis deze week veel boomgaar den lange stroken appels onder plastic hebben te liggen, of een schuur waarvan de vloer in een appelzee is veranderd. Worden al deze extra werkzaamheden nu ook betaald, vragen we ons af. Een volmondig neen kan hierop het ant woord zijn. DROOG WEEIt Droog weer met zonnige perioden, maar aanvankelijk hier of daar mist. Zwakke, later overwegend matige wind tussen zuid en west. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gis teren. ZON EN MAAN 30 september Zon op 06.39 onder 18.20 Maan op onder 16.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2