PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S.D.P. NEDERLAAG VOOR PARTIJ VAN ERHARD boekt winst Derde dader van roofoverval in Duitsland gegrepen E. M. S. sluit Ruteck's in Den Haag en Leiden Waterschap Noord-Beveland positief tegenover verkaveling Geen spoor van Franse ontvoerders Buit is nog steeds zoek IS DUITSE JURISTE HET BREIN VAN DE GANGSTERBENDE? Leidse zaak wordt showroom WEER POGING TOT ONTVOERING IN FRANKRIJK Troostwoorden „Nu beslist geen lichtzinnige houding Wilde staking bij textielbedrijf CYPRUS IN ASSEMBLEE DER V.N.? 207e jaargang no. 229 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie Walstraal 58-60, tel. 2911 Ziertkzee red de Velde, P. B. den Boer en W de Pas'iei Hooldredactie (b g,g. red 3508 adv. 3647/3643). Middelburg. Markt 51 tel 3841 <b. eg i 15 adra tel 2094 Adv pr 32 ct p mm Min p. adv f 4.80 Ingez med 3 franco per post ƒ10.- p. t». Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vluslngen: red. 7853. adv. 5213): Oostburg: tel 2395. Terneuzen Arsenaalstraat 2. tel. i.60). „Brieven bur van dit blad' 25 ct i Dinsdag 29 sept. 1964 Zeeland heelt wat te bieden Pagina 2 Giro 35834» P.Z.C.. Middelburg VERKIEZINGEN IN NOORDRIJN-WESTFALEN EN NEDERSAKSEN Blijkens de gisteravond laat be kend geworden einduitslagen van de zondag in Noordrijn- Westfalen en Nedersaksen ge houden gemeenteraadsverkie zingen heeft de Christen-Demo cratische Unie van bondskanse lier Ludwig Erhard haar leiden de positie verloren in enkele be langrijke steden in het Roerge bied en het Rijnland. De in de oppositie zijnde Socialis ten (S.P.D.) kwamen in Noordrijn- Wesrfaien als de sterkste partij uit de bus met 3.906.515 stemmen (46,6 procent der uitgebrachte gel dige stemmen). De Christen Demo craten kwamen op de tweede plaats met 3.610.352 (43,1 procent) stem men, de Vrije Democraten behaal den de derde plaats met 670.121 (8 procent) stemmen. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezin gen in Noordrijn-YVestfalen, in maart. 1961, veroverden de Christen Demo craten, de Socialisten en de Vrije De mocraten. respectievelijk 45, 40,7 en 10,2 van de stemmen. Deze charmante ontmoeting tussen koningin Fabtola van België en de jeugd deed zich voor in Luik, tij dens een bezoek van het Belgische koninklijk paar. Loning Boudewijn en de koningin hadden een druk programma in deze stad. Hun be zoek gold nl. niet alleen de herden king van het uitbreken van de eer ste viereldoorlog en de twintigste verjaardag van de bevrijding in maar ook de opening van de Koning-Albertbrug. Wuppertal prijsgeven absolute meerderheid van 50,7 procent in Bonn. De Socialisten verdedigden hun leiden de positie in Nedersaksen, waar zij met een winst van 4,4 procent 43.2 procent der geldig uitgebrachte stemmen ver overden. De Christen Democraten kwamen met een winst van 9.3 procent op 37,5 procent en de Vrije Democraten brachten het, eveneens met winst, op 9,2 procent der stemmen. Daitse Partij De winsten der drie grote partijen gingen ten koste van de rechtsge oriënteerde Duitse Party, die in 1961 9.4 procent der uitgebrachte stem men verwierf, maar nu praktisch niet meer bestaat. De Vluchtelingen- part h, die bij de vorige verkiezingen in Nedersaksen 8,4 procent der stemmen had verworven, kreeg dit maal nog geen drie procent. Waarschuwing Politieke waarnemers meenden dat aan de hand van de uitslagen geen con clusies moest trekken voor de volgend jaar te houden nationale parlement»-1 verkiezingen. Een zegsman van de i Christen Democratische Unie zei echter in Bonn dat de winsten der Socialisten de coalitiedeelgenoten een waarschu wing dienden te zijn tegen een voortzet ting van hun gekibbel. In de zaak der drie ontvoerde Franse kinderen zoekt de politie thans naar een groot wit huis dat waarschijnlijk op niet meer dan 40 kilometer van Poitiers staat. De drie kinderen, die vrijdag jl. zijn vrijgelaten, hebben het witte huis waar ze zijn vastgehouden in bijzonderheden beschreven. Een geestelijke heeft aan de politie verteld dat hij jl. maandag, ongeveer een uur nadat de ontvoering heeft plaatsgehad, op een weg op onge veer 35 kilometer afstand van Poitiers een vrouw heeft gezien die nabij een geparkeerde auto drie kinderen aan zijn blikken poogde te onttrekken. Dit. plus wat de kinderen hebben ver teld over de tijd dat de auto onderweg was, doet de politie veronderstellen dat de kinderen op ten hoogste 40 kilome ter afstand van Poitiers zijn vastgehou den. De kinderen hebben de politie verteld dat de rit inderdaad na ongeever een uur was onderbroken, omdat een der kinderen, Joel Biet, wagenzlek was ge worden. De kinderen kunnen zich niet herinneren de geestelijke te hebben ge zien. De geestelijke is er niet zeker van dat de kinderen die hij heeft gezien de ontvoerde kinderen waren. Inmiddels heeft de politie de 24-jarige Nicole Damansky vrijgelaten. In het hele land was naar haar gezocht tot zij zich gisteren zelf bij de politie in Parijs kwam melden. De politie wees er op dat zij onmogelijk had kunnen deelnemen aan een ontvoering op meer dan 300 ki lometer afstand van Parijs, daar zij die zelfde avond was opgepikt door de ze denpolitie in Parijs. „Onrendabele bedrijven" Hei personeel van Ruteck's café-res- iaurant aan Het Spui in Den Haag, on geveer 85 man, is gisteravond meege deeld, dat het per 1 oktober a.s. is ontslagen. Het bedrijf zal worden ge sloten, omdat naar namens de heer R. Zwolsman van de E.M.S. werd mee gedeeld het bedrijf onrendabel is en niet rendabel is te maken. Het pand is geen eigendom van E.M.S.-Continen tal. Bierman's Automobielbedrijf in Leiden heeft met ingang van 1 oktober het pand van Ruteck's aan de Stations straat in Leiden overgenomen. Acht tien personeelsleden wórden ontslagen De overige zeven personeelsleden wor den door" de heer S. Platteel overgeno men, die het cafetaria in het pand zal voorl/.etlen. Deuren gesloten Van Ruteck's aan Het Spui in Den gen werden de personeelsleden in een van de zalen van het pand ont vangen. Drs. Nijsten, lid van de raad van bestuur van E.M.S.-Research- en Ontwikkelingsgroep N.V. E.M. S.-R.E.O.) lichtte het personeel in. Van de zijde van de georganiseerde werknemers werd er op gewezen, dat het ontslag onder protest werd aanvaard. Het ontslag moet nog bij het gewestelijk arbeidsbureau wor den aangevraagd. Namens de E.M.S. werd uiteengezet, dal de bepalingen strikt zullen worden nagekomen. Bezien wordt of nog per soneelsleden bij andere bedrijven van E.M.S. worden geplaatst. De heer Nysten, die de werknemers in formeerde is oud-Rutecks-employé. Hij is thans als lid van d? raad van bestuur van E.M.S.-R.E.O. belast met de afwikkeling van zaken in verband met de reorganisatie van de horecasec- tor van het E.M.S.-concern (Van onze Amsterdamse redacteur.) Ook de derde dader van de roof overval op de Heiligenweg in Amster dam is gepakt in Duitsland. Het blijkt te zijn de 39-jarige Poolse vluch teling Paul Cichetzki. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Volgens deze verklaring is het hem niet be kend waar de buit werd verstopt. Om tien uur gisteravond kreeg de Am sterdamse commissaris P. J. Landman zijn collega Löblein uit Dortmund aan de telefoon met dit heugelijke nieuws. De bekentenis van Paul Cichetzki werd voorgelezen. Deze ontwikkeling kwam kort na een mysterieuze boodschap uit Hamburg. Daar had zich namelijk de man gemeld, die door iedereen voor de derde dader was gehouden: Edward Lachmacki. De ze man blijkt volkomen onschuldig. Hij heeft de afgelopen weken normaal ge werkt zijn alibi werd onomstotelijk vastgesteld. De naam van Paul Cichetzki komt ove rigens niet helemaal uit de lucht val len. Commissaris Landman vertelde ons gisteravond laat: „We hadden die naam aangetroffen op een zogenaamde groene verzekeringskaart in de auto waarmee Dominas wilde wegrijden toen we hem zondag arresteerden óp het Rokin". Hoe de Duitse politie Paul Cichetzki heeft gevonden en waai-, was gister avond nog niet duidelijk. Uit zijn ver haal blijkt dat de roofoverval inderdaad is geleid ,door Peter Dominas. Die had de twee pistolen meegenomen uit Duits land. Cichetzki moest ze verstoppen on der het luchtbed m zijn tent op de camping in het Amsterdamse Bos. Hel- muth Balk gisteren gearresteerd, ook in Duitsland had daar eveneens een tent staan. Hij was in gezelschap van zijn vrouw. Dominas had met zijn beide medeplich tigen afgesproken, dat ze onafhankelijk van elkaar naar een bepaald kruispunt van tramwegen /.ouden gaan, zaterdag morgen om acht uur. Cichetzki gaf hem by die ontmoeting de beide pisto len weer. Dominas ging even weg ze te laden. Commissaris Landman neemt aan dat dit is gebeurd op de kamer in hotel Polen. Paul Cichetzki kreeg later één van de wapens weer in zijn zak gestoken met de mededeling: je hoeft maar aan de trekker te komen of hij gaat af. Domi nas gaf hem de opdracht Balk te dek ken bij het inslaan van de etalageruit en het pakken van de buit: „Iedereen die zich verzet moet je onmiddellijk neer schieten", letterlijk werd de SS-term gebruikt „umlegen". Intussen is de zaak nog niet rond. Do minas blijft zwijgen en van de buit geen spoor. Inmiddels besloot commissaris Land man van de hoofdstedelijke recherche gistermiddag over te gaan tot het aan houden van de Duitse juriste mevrouw Marianne K., 41 jaar, uit Essen. Deze kwam uit eigen beweging naar hem toe maandagmorgen om te „eisen" dat haar dochter zou worden vrijgela- (Zie slot pao. 3 kol. 6) Gisteren hebben twee mannen en een (vrouw in Melun zonder succes gepoogd een tienjarige Franse jongen, Roger Francois, te ontvoeren. De jongen vertelde tegenover de politie dat toen hij van school op weg naar hui* was, een auto met een Parijs nummer bord, naast hem stopte- Een der inzit tenden vroeg hem of een nabijgelegen boerderij van zijn ouder* was. Toen de jongen weigerde te antwoorden en weg wilde lopen, probeerde een der mannen hem In de auto te trekken. Zijn vader die op een naburig land werkte, kwam op hem toerennen, waarop de auto met inzittenden er snel vandoor ging. De politie heeft in de gehele streek weg versperringen opgericht, om de auto op te sporen. NATIONAAL COMITÉ ZAL VIERING BEVRIJDING IN 1965 VOORBEREIDEN (Van een onzer verslaggevers) Met instemming van de regering is we derom, onder voorzitterschap van mr. H. A. M. T. Kolfschoten (burgemeester van Den Haag), opgericht het Nationaal comité viering bevrijdingsdag 1965. Het comité stelt zich tot taak de viering van de vijfde mei in het lustrumjaar 1965 een zinvolle inhoud te geven. Het comité wil dat doen door het geven van voorlichting voor regionale activi teiten aan plaatselijke comités en het stimuleren van de feestviering in het hele land. Voorts zal het comité weer een nationale manifestatie organiseren in het Concertgebouw te Amsterdam. Voor deelneming in het comité zullen alle overkoepelende organisaties uit het religieuze-, sociale- en culturele leven worden uitgenodigd. Veel van die orga nisaties hebben hun medewerking reeds toegezegd. In de ontwerpbegroting van het de partement van algemene zaken voor 1965 is een bijdrage in de kosten, verband houdende met de viering van de natio nale bevrijdingsdag, voorgesteld van 110.000 gulden. Als publiciteitschef van het nationaal comité viering bevrijdingsdag 1965 is aangetrokken de heer Han Mulder, des tijds redacteur van K.R.O.'s actualitei tenrubriek „Brandpunt". OUD-PRESIDENT VAN SYRIË DOODGESCHOTEN Een onbekende heeft te Ceres, in de Braziliaanse staat Goias, eei doodgeschoten die later door de poli tie werd geïdentificeerd als generaal Adib Sjisjakli, een gewezen president van Syrië. Op de Syrische ambassade in Rio de Janeiro werd meegedeeld dat Sjisjakli tijdens de ".aatste vier jaar in Ceres had gewoond en er rijst had verbouwd. Volgens politiewoordvoerders werd hij doodgeschoten naar aanleiding van een politieke twist. Als gevolg van een militaire staats-1 greep kwam in 1954 aan het president-, schap van Sjisjakli een einde. j^AhtlijK Repetitie voor de openingsplechtig heid van de Olympische Spelen in Tokio. Met een stopwatch wordt op genomen hoe veel tijd het hijsen van de vlaggen van de deelnemende lan den zal vergen. (Dit is de eerste foto van de EPÜ, welke rechtstreeks via de telefotolijn uit de Japanse hoofd stad is ontvangen Showroom Het pand op de hoek van Spui en Lan ge Poten droeg vroeger de naam Heek. Enige tijd geleden werd het pand ver bouwd en gemoderniseerd waarna het Ruteck's heette. Bierman's Automobliebedrjjf laten we ten, dat op l oktober de lunchroom van het ex-Rnteck's bedrijf in Leiden zal worden verbouwd tot een showroom. STUÏVESANTPRIJZEN UITGEREIKT De tijdelijk zaakgelastigde van de V.S., ds heer Fisher Howc, heeft gis teren in zijn woning in Den Haag in aanwezigheid van prins Bernhard, Pe- tcr-Stuyvesantprïjzen uitgereikt aan dr. ir. F. Q. den Hollander, oud-presi dent van de Nederlandse Spoorwegen, de heer H. During, directeur van Ko ninklijke Nederlandse Vliegtuigenfa- briek Fokker N.V., en mr. J. Meynen, president-directeur van de A.K.U. Peter-Stuyvesantprijs werd in 1956 ingesteld en wordt thans jaar lijks toegekend aan drie vooraanstaan-j de burgers van Nederland als blijk waardering voor hun bijdrage tot Nederlands-Amerikaanse vriend schap en handel. De aanbieding van de prijzen in de vorm van zilveren kommen geschiedt namens de stich ting voor de Willem-de-Zwijgerprijs in de Verenigde Staten, een geheel par ticuliere organisatie. De Willielm-Strasse in Oosl-Berlijn lot 1945 in de gehele wereld bekend nis de zelel van de belangrijkste ministeries der Duitse I rijksregering is herdoopt in Otto Grote-1 wohl Strasse, naar de overleden Oostduitsc premier. PLEIDOOI DIJKGRAAF M. W. VAN ARENTHALS Nu de stemming over de op handen zijnde ruilverkaveling van Noord- Beveland aanstaande is wordt van verschillende kanten een ernstige po ging ondernomen om zoveel mogelijk kadastrale eigenaren ,,ja" te laten zeg gen tegen dit grootscheepse plan. De dijkgraaf van het waterschap „Noord- Beveland", de heer M. W. van Arenf- hals, heeft maandagmiddag in deze rij van supporters waarschuwend de vinger opgeheven tegen de veronder stelling van bepaalde zijden als zou het ruilverkavelingsobject van de Cul tuur Technische Dienst „overbodig" zijn. „(leef toch geen gehoor aan deze suggesties, maar verleen uw volle medewerking aan de totstandko ming van deze ruilverkaveling, die voor ons waterschap en voor heel ons voormalig eiland van zo uiter mate grote betekenis zal zijn". Er bestaat op Noord-Beveland hier en daar de neiging om de belangen voor de aanzienlijke verbeteringen aan ver kaveling, ontsluiting en waterbeheer sing wat te bagatelliseren. Men kijkt dan bijvoorbeeld naar de nieuwe metho des van opschonen van dc waterleidin gen, die het waterschap toepast. De technische dienst van het waterschap heeft thans de beschikking over een modern maaigarnituur en over een korfmaaier, waarmee in korte tijd tien- wen", zo zei de heer Van Arenthals. „Het werk. dat onze machines thans verrichten moet U beschouwen als ge woon onderhoudswerk. Het gebeurt wel in wat betere vorm dan voorheen, maar er wordt beslist niet mee bereikt wat door de uit te voeren grotere ver- beteringswerken tot stand zal kunnen worden gebracht". De dijkgraaf bracht dc hoofdingelanden en over hun hoofden alle andere stemgerechtigde kadastrale eigenaren de belangrijk heid van de komende ruilverkaveling nog eens nadrukkelijk onder de aan dacht. „In onze voorlaatste vergadering drong ik er ook reeds op aan. deze eer ste en laatste kans niet voorbij te laten gaan. zodat een andere streek het gro te financiële voordeel, dat ons zal kun nen ten deel vallen, in de wacht zou slepen". Geen overlast tallen kilometers kleinere respectieve lijk grotere leidingen kunnen worden aangepakt. En men construeert dan de eenvoudige formule, dat „het met die oude waterbeheersing op Noord-Beve land toch nog best gaat". ■ergadering van de hoofdingelanden de „Stadswijnkelder" tc Kortgene pro test aangetekend. „Mijne heren, ik zou U hiervoor ernstig willen waarschu- Volgens de heer Van Arenthals heeft de gunstige zomer en de voorspoedige gang van zaken in de landbouw er op Noord-Beveland toe bijgedragen, dat er opnieuw een zekere reserve dreigt te ontstaan tegenover het ruilverkave- lingsplan. „Vorig jaar dachten de mees- I ten er wel anders over. toen de grote I regenval eind augustus een aanzienlijke 1 wateroverlast veroorzaakte hij liet ber gen van de oogst", zo verklaarde hij ons nog nader. „Er is ditmaal geen enkele klacht van wateroverlast by ons be stuur binnengekomen. De gemalen heb ben uitermate weinig moeten werken. Maar dat mag geen lichtzinnige hou ding in de hand werken Nee. de dijkgraaf raadde zgn gehoor aan het rapport van de Centrale Cultuur technische Commissie te kopen en op de secretarieën van Kortgene en Wis- senkerke de lijsten van de kadastrale eigenaren te bekijken. Een ander punt. dat in de openingstoespraak van dijk graaf Van Arenthals bijzondere aan dacht kreeg was de wegensituatie op het eiland. „Onze waterschappen wor den steeds zwaarder belast met het on derhouden van de wegen, die niet meer allen door onze eigen ingelanden wor den gebruikt, maar voor een belangrijk deel ook door het steeds toenemende toeristische verkeer". Hij refereerde hiermee aan een klacht, die dijkgraaf J B Becu onlangs in een vergadering van het waterschap „Het Vrije" van Sluis" liet horen. „Minister Van Aartsen heeft nu toe gezegd. dat een wetsontwerp ter vervanging van de wet van 18(0 in take de calamlteuze polders zijn de- oartement spoedig zal kunnen verla ten. En ook. dat hij omtrent voorzie ningen met betrekking tot de water- schapsfinanciën spoedig zijn voorlo pige denkbeelden naar scoren hoopt te brengen, ter gelegenheid van de behandeling van de Bijdragewet Deltawerken. Laten we hopen, dat hieruit eindelijk voor ons water schap wat soelaas tot stand zal ko- Op 16 november 1955 werd bij de Tweede Kamer Ingediend het ont werp Deltawet, waarin een artikel voorkwam dat stelde dat vergoeding van schade door de Deltawerken ont staan, bij afzonderlijke wet zou wor den geregeld. Bijna twee jaar later, op 5 november 1957, werd het ontwerp Deltawet in de Tweede Kamer aanvaard, waarna ruim een half jaar later de Eerste Kamer het accepteerde. Sinds dien is bij elke begrotingsbehandeling van verkeer en waterstaat gevraagd hoe het met het bewuste schade-wetsont werp stond en evenveel keer is door de regering meegedeeld, dat de zaak in overleg of in studie was. De volksver tegenwoordiging slikte dit. soms een beetje morrend, maar uiteindelijk nam ze toch genoegen met de bekende vaag heden. Wel raakte de Tweede Kamer een beetje geprikkeld vorig jaar, toen de oesterproef plotseling van de baan werd geschoven. Door die geprikkelde stemming zag zij echter de verhouding niet meer zuiver: zij lokte een defini tieve toezegging uit over een schade- wetsontwerp voor een deel van de ge troffenen, namelijk oesterkwekers. Op dat moment werden er drie dingen doorééngeklutst. de oesteiriroef. de vorstschade van de winter '62'63 en de schaderegeling, drie punten die niets met elkaar te maken hadden, maar die de Kamer toch maar bijeen bracht. Enfin, er kwam een toezegging dat er een wetsontwerp alleen voor de oester kwekers zou komen, nog voor het einde van het zittingsjaar. Deze toezegging werd overigens niet gestand gedaan: het werd januari '64 vóór het stuk er was. cLw.z. vijf maanden later. Sinds mei wordt nu gewacht op de memorie van antwoord: de Kamer diende namelijk haar verslag in op 13 mei 1964. Het ontwerp gold dus alleen voor de oester kwekers. slechts één categorie van de belanghebbenden. Er moeten derhalve nog meer regelin gen komen, eventueel samen te vat ten in een algemene schadewet ex arti kel 8. Wat is daarover vorig Jaar bij de behandeling van de begroting ge zegd? In de memorie van toelichting: de regeling behoort tot de aan gelegenheden. die het eerst onder de aandacht dienen te komen. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer: de minister erkent dat een regeling ex arti kel 8 in een aantal gevallen ur gent is. Bij de openbare behandeling: de ministeriële toezegging „alles wat in mijn vermogen is" (minister Van Aartsen) dat een wetsont werp zo spoedig mogelijk zal worden ingediend. Wat is „zo spoedig niogelijk?" Bij ge wone mensen denkt men dan in termij nen van b.v. weken, maar bij een minis ter is dat wellicht te veel gevraagd. Laten we daarom zeggen: drie k vier maanden, een alleszins ruime termijn, gelet op de voorgeschiedenis. Men wist immers al in 1955 dat het wetsontwerp er moest komen. Na acht jaar behoeft met een uitdrukking als „zo spoedig mo gelijk" toch echt niet langer te worden I bedoeld dan, zeg drie tot vier maanden. De minister gebruikte de uitdrukking we bedoelen dus het „zo spoe- I dig mogelijk" in december van het vorige jaar. Hij kwam daarop wél met I het deelontwerp oesterkwekers, maar ihet andere (het toegezegde dus!) bleef achterwege, na drie. na vier. zelfs na acht maanden. Nu echter is zijn nieuwe begroting verschenen en met de echo nog in de oren van „alles in mijn vermo- I gen zal ik doen om het ontwerp zo spoedig mogelijk in te dienen" heeft het i zin na te gaan wat de bewindsman nu over dit onderwerp heeft te zeggen. Het is slechts een summiere médedeling: „Over de beginselen wordt overleg ge pleegd door de ministers, die bij deze aangelegenheid zijn betrokken". De mi nister weet het toch mooi te zeggen: er wordt overleg gepleegd. Ditmaal geen „zo spoedig mogelijk", nee-nee, er is I overleg aan de gang. overleg met de j andere ministers. Hoera. Er is geen reden om nog veel over deze zaak te zeggen: de feiten spreken voor zichzelf, een bittere taal zelfs. 1 Grote woorden, beloften, rond dit onder werp zijn ze sinds 1958 voortdurend uit gesproken. maar van daden naar huiten althans i is niets gebleken. Enfin, de ministers die bij het ontwerp zijn be trokken. plegen in elk geval weer eens overleg. Maar ze zullen het ons wel niet kwalijk nemen als wij tegen de achtergrond van de hier geschetste historié een rijmpje citeren uit de Repu bliek der Zeven Verenigde Nederlanden, een bekend versje over Haagse regen ten: In Den Haegh. Sy syn er so graaeh. Sv drinken een glas. Sv doen er een plas Sn laten de saak soo als sy was. Het sopt ons voor alle gedupeerden, maar de stukken geven geen aanleiding tof betere troostwoorden dan deze Oud hollandse regels. i Van een correspondent) Gisterochtend is hij de Leeuwarder Tex tiel Maatschappij te Herdenberg een wilde staking uitgebroken onder de "280 personeelsleden. Aanleiding was het ont slag van een afdelingschef door de di rectie. Het personeel is van mening, dat deze chef. de heer Veldhorst, wel vol deed en dus niet behoefde te worden ont slagen. De drie erkende vakbonden hebben het personeel aangeraden weer aan het werk te gaan, dit bij monde van de bedrijfslei der. de heer Simpelaar. Vanochtend is er een bespreking tussen afgevaardigden van de drie vakbonden en de directie. Het personeel blijft intussen, naar het verklaart, doorstaken. De Cyprische regering heeft in een brief aan secretaris-generaal Thant officieel gevraagd om behandeling van de kwestie-Cyprus door de ko mende algemene vergadering der Y.X. In de gisteren gepubliceerde brief wordt gezegd dat een toelichtend me morandum volgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1