Vlissingen voldoende had voor aan vijf treffers eerste zege: 5-3 Oranjeteam met vier debutanten Terneuzen na nederlaag op gedeelde 3e plaats In Amerika: weer zes zwem-wereldrecords DWS versloeg Feijenoord in fraaie wedstrijd Snorttoto Zonder Wim Vos en Juul Vogel won Middelburg toch van De Spechten ELLEN J0ACIM WEER STERKSTE VIJFKAMPSTER SLUISKIL VERRASSEND GELIJK TEGEN LIJSTAANVOERDER AXEL Eerste verliespunt voor Heracles MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t WEER NEDERLAAG VOOR H.V.V. '24 Bondscoach Denis Neville heeft zondag het Nederlands elftal sa mengesteld, dat a.s. woensdag in het Antwerpse Deurne-stadion te gen België speelt. In dit elftal zijn niet minder dan vier debutanten opgesteld. In de achterste vier Neville wil de 4-2-4 speelwijze van het Nederlands elftal aanhouden T-. c - ;tn3«u>cii«uuuii( ui ueie compciiue. zijn dat rechtsback Willy Qua- De Spechten bracht twee weken geleden Vlissingen op eigen veld nog Hoewei het spel. zowel van Sparta '25 dackers (27) van Fortuna '54 en anil 1 fi Mftdal-loorf Ort nirnminnnm^ 11-^»I van HV '9.d niof hunilM nn linn» DE VC VLISSINGEN heeft eindelijk de zogeheten „hatelijke nul" op de ranglijst kunnen wegwerken. Ten aanschouwe van ongeveer 3000 voetbalenthousiasten behaalden de Vlissingers op eigen veld de eerste zege in dit seizoen: 53 tegen Valkenswaard. Tot het meest opmer kelijke succes kwam Middelburg echter: deze Zeeuwse eerste klas- ser versloeg het sterke De Spechten op eigen veld met 23. Ditzelfde nogal eens verwarring in de Middel burgdefensie te scheppen. Tien minuten voor tijd moest de rechtsbuiten Rynen zich Jaten ver vangen door Busser. In de laatste mi nuten kreeg De Spechten nog enkele kansen, onder meer uit een corner, maar de groenwitten verdedigden hun voorsprong met Sparta-H.V.V. 3-1 Een over alle linies ijverig spelend Sparta '25 behaalde zondagmiddag de I eerste overwinning in deze competitie. een 36-nederlaag toe. De Middelburgse overwinning wint aan glans als men weet, dat dit team zonder Juul Vogel en Wim Vos moest aantreden. HVV '24 verloor voorde derde achtereenvolgende keer van Sparta '25, dat hiermee zijn eerste overwinning boekte: 31. De overige uitslagen luiden: BrabantiaTOP 15, RKCBoxtel 42, De ValkHelmond 50. De stand luidt nu: De Valk T.O.P. R.K.C. Middelburg Helmond De Spechten Brabantia Boxtel Sparta '25 Vlissingen H.V.V. '24 .Valkenswaard 3 2 10 5 3 2 10 5 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 1113 3 1113 3 10 2 2 3 10 2 2 3 10 2 2 8—11 3— 8 4—15 Vlissingen-Valkensumrd 5-3 DE VREUGDE bij de VC Vlissingen over de eerste overwinning in de nieu we competitie 53 tegen Valkens waard werd gistermiddag duidelijk getemperd door verontrusting. Daar voor zorgde de defensie, die vaak op vallend onzeker speelde. Individueel schuilt er talent genoeg in de Vlissing- se verdediging, maar als eenheid faalt dit defensieblok nog vaak. Dat er „slechts" drie doelpunten tegen kwa men, heeft drie oorzaken: le de opval lende pech van de aanvallers van Val kenswaard, die dikwijls het houtwerk raakten; 2e de uitstekende vorm, waar in keeper Wim Bos stak en 3e het ont breken van beslistheid bij uitstekende kansen van Valkenswarad. Als trai ner De Munnik er niet snel in slaagt de individuele talenten van de verdediging tot een eenheid te smeden, kan Vlissin gen het nog moeilijk krijgen. Hoewel de VCV in de rust al een veilige 31 voorsprong had, keek voorzittter E. C. Boogerd toch verontrust: „Het klopt nog niet erg in de defensie", zo meen de ook hij. Bij vlagen draaide de Vlissingse voor hoede beter dan in de voorgaande com petitiewedstrijden. Dat was vooral een gunstig gevolg van net veel sneller af spelen van de bal. Ditmaal veroorzaakte Henk van Oosterhout met verraderlij ke passes en voorzetten het meeste ge vaar, maar hij kreeg dan ook heel wat meer vrijheid dan Salawane en Lillipali op de linkervleugel, die de uitstekende back Jansen tegenover zich hadden. Vlissingen was over het geheel ge nomen wat meer in de aanval en ver- diende de zege dan ook. hoewel de stand 51 op een gegeven moment in deze wedstrijd een geflatteerd beeld gaf. Dat Vlissingen ondanks een naar eigen inzichten geïnterpre teerd 4-2-4 systeem toch ook sterk aanvallend speelde, mag blijken uit het feit, dat de beide halfspelers Stroo en Wim de Waal ieder eed doel- put scoorden... Nadat Moens in buitenspelpositie tegen de paal had geknald, zorgde Valkens waard in de 15e minuut voor de eerste voltreffer. Uit een voortreffelijke pass van midvoor Piet Wijnen scoorde links binnen Harry Rijkers. Zo de Vlissingers er al door ontgoocheld waren, ze lieten het niet merken. Integendeel: verbeten ging men keer op keer ten aanval en met succes. Van Oosterhout had de bal naar Lillipali en Salawane gelepeld, maar juist toen de verdediging van Val kenswaard dreigde weg te werken, stormde Moens toe en schoot zonder aarzelen: via doelman Beulens vloog de bal in de netten (11). Dat was in de 23e minuut. Vijf minuten later kop te Moens de bal uit een voorzet van Van Oosterhout beheerst voor de voeten van de vrijstaande Salawane, die gemakke lijk kon scoren. Twee minuten later was het reeds 31. Uit een door Van Oosterhout genomen corner werkte Moens de bal eerst tegen de paal, maar de naar voren gekomen Wim de Waal schoot het terugspringende, leer in de netten. Vlak voor rust redde Wim Bos met meesterlijke reacties na harde scho ten van midvoor Wijnen. Onmiddellijk na rust kwam de Valkens- waardse rechtsbinnen Adriaans alleen voor doelman Bos, maar volkomen onno- Even bleef de Brabantse ploeg nog ge vaarlijk, maar toen velde Vlissingen zijn als van HV '24, niet bepaald op hoog peil stond, was de wedstrijd het aan zien volkomen waard, omdat er door beide teams hard werd gezwoegd. De wedstrijd begon met een fel offensief van de Zeeuwen, maar alle aanval len liepen te pletter op de hechte Spartaverdediging, die haar geel- blauwe voorhoede telkens aan het werk zette. Er werd hard maar slecht geschoten, zodat er weinig gevaar was. De thuisclub kon in de eerste tegenstander definitief In één minuut, j fase van de strijd de slag niet te "pak- enige variatie. De HV V-verdediging De Haarlemse onderwijzeres Ellen Joa- cim (Atmodes) is zondag op het sport park de vijf sluizen in VI aardingen Ne derlands kampioene vjjfkamp gewor den. Zij verzamelde 4469 punten. De uitslag luidt: 1. Ellen Joacim (Atmodes) 4469 pnt. (80 m. h.: 11.7., kogel: 10.62 m„ hoog: 1,57 m„ ver: 6,03 m, 200 m: 25.7 sec).; 2. Corrie Bakker (Atletha) 4381 pnt (12.-, 9,75, 1.51. 6,09, 24,9); 3. Liberia Lan- sink (Memphis 3137 pnt). 11,7, 9.13, 1,54, 5,74, 27,2; 4. Ada Blok (Hollandia) 3959 pnt. (12,2. 9.34. 1.40, 5,52, 26,1); 5. Tilly v. Houten (Meeuwen) 3905 pnt (12,4, 9,84, 1.45, 5,37. 27.2); 6. Ans Pen- narts (Atmodes) 3869 pnt (13.3, 9,31, 1,51, 5,34, 26,5). Inter Milaan „sterkste club" ter wereld Europa's voetbalbekerhouder Inter Mi laan heeft zaterdag in de 3e en beslissen de match van de intercontinentale fina le om het officieuze wereldkampioen schap voor clubs met 10 gewonnen van het Argentijnse Independiente. De eerste wedstrijd was door Independiente. houder van de Zuidamerikaanse beker, met 10 gewonnen. De tweede wed strijd eindigde in een 20 zege voor d( Italianen en de beslissende wedstrijd ir Madrid werd pas na extra speeltijd ir een 10 overwinning voor Inter omge zet. Bij de rust was de stand 00 en ns 90 minuten voetbal nog steeds 00. Het enige doelpunt werd in de 21e minuut van" de „derde" speeltijd gescoord door linksbuiten Mario Corso. En voor dit gouden doelpunt zullen zijn clubmakkers hem tot het einde der dagen dankbaar zijn. doelman liet het doel springen. Nog In dezelfde mi nuut maakte Kees Stroo er met een afstandsschot 5I van. Traagheid in de Vlissingse defensie was er de oorzaak van, dat midvoor Wijnen in de 32e en 33e minuut zijn ploeg nog op 53 kon brengen. Rechtshalf Reijn- ders scoorde nog bijna uit een vrije trap in de 35e minuut en ongetwijfeld waren het enerverende minuten geworden, als de stand inderdaad nog op 54 ge bracht zou zijn.... Dat gebeurde tot op luchting van de Vlissingse aanhang niet. De Spechlen-lllidielbnrg 2-3 Middelburg heeft met 23 van De Spechten gewonnen. Niet alleen deze uitslag mag voor Middelburg verheu gend worden genoemd, het vertoonde spel was dit eveneens. De groenwitten speelden veel beter dan in de voor gaande wedstrijden en hoewel de voor hoede het nog steeds zonder Wim Vos en Juul Vogel moest stellen, werd er zeer goed gecombineerd en gevaar lijk geschoten. Ook Anton Schoen makers moest ditmaal verstek laten gaan, zodat Middelburg met drie in vallers moest aantreden. In het elf tal keerde terug Ary Delmotte, die zowel verdedigend als aanvallend een' goede wedstrijd speelde. De voor Schoenmakers ingevallen Vermeirssen opereerde op de rechtsbinnenplaats en kwam daar vaak tot zeer verdienstelijk spel. Ook de thuisclub had twee inval lers moeten opstellen en kennelijk heeft deze ploeg hierdoor sterk aan stootkracht ingeboet. Doordat ook Nol Schuit en Albert Vogel in een zeer goede vorm bleken te zijn, kon de Middelburg-voorhoede talloze malen zeer gevaarlijk worden en deze uitslag is dan ook zeer zeker verdiend te noemen. De eerste aanvallen waren reeds voor Middelburg. Maar Nol Schuit schoot te zacht in, zodat doelman Kieviets kon wegwerken. Na vijf minuten wist Tobi Coppejans reeds te profiteren van een misser in de Spechten-achter hoede. Hij had geen moeite de stand op 0-1 te brengen. Een minuut later kreeg dezelfde speler reeds de kans de voorsprong te vergroten. Zijn schot was echter veel te zacht. Kort hierna kwam Nol Schuit in goede schietpositie maar zijn schot ging juist naast. Na 12 minuten spelen kwam De Spechten goedkoop aan de gelijkmaker Doelman Mondeel blunderde bij een schot vanaf de vleugel door P. van der Linden. Zijn -eactie kwam te laat, waardoor de bal in eigen doel werd gestompt. Middelburg bleef echter gevaarlijk aanvallen en reeds twee minuten later lanceerde Cop pejans invaller Vermeirssen, die na goed doorzetten het tweede doelpunt kon scoren. De thuisclub probeerde wel herhaal delijk de bakens te verzetten, doch de Middelburgverdediging bleek in goe de vorm en gevaarlijk werden deze aanvallen dan ook nauwelijks. Na 27 minuten speelde Schuit zich met een schijnbeweging zeer handig vrij en gat een goede pass naar Boste laar. Diens schot was echter te zacht. Een minuut later schoot Schuit zelf, veel harder, maar deze keer naast het doel. Ook Coppejans had geen ge luk met zijn uit moeilijke positie ge loste schot. De bal ging voor het doel langs. Kort voor rust viel De Spechten sterk aan. Een keihard schot, van Van Liend werd door Mondeel goed gestopt. Een minuut voor rust ontstond na een scrimmage voor het Middelburgdoel de gelijkmaker. Aanvankelijk ketste de bal nog af op een kluwen van spe lers, maar kwam toen voor de voeten' van rechtshalf Van Tuyl en deze kreeg een niet te missen kans. Ook na de rust waren de beste kan sen voor de Middelburgers. Schuit loste een hard schot, doch keeper Kie viets stond op de goede plaats. De thuisclub probeerde het nog met een afstandsschot, waarmee doelman Mondeel echter geen moeite had. Mid delburg nam het initiatief weer in handen en er ontstonden zeer gevaar lijke situaties voor het doel van De Spechten. Byna kwam er nog succes aan de andere zijde, toen De Spechten een vrije trap kreeg toegewezen. Van Westen kon echter nog juist op tijd ingrijpen. Middelburg wist het spel di rect weer te verplaatsen en zelfs Hendrikse rukte mee op en nam van grote afstand het De Spechtendoel on der vuur. Zonder succes echter. Na 25 minuten kreeg Albert Vogel een kans om te scoren. Op slechts en kele meters voor het doel staande schoot hij echter hoog over. De Spech ten probeerde opnieuw met enkele kon stand houden tegen de Sparta- aanvallen. De gevaarlijkste man in de Beek- en-Donkse voorhoede was P. Kuij- pers die de HW-defensie handen vol werk bezorgde. In de 35ste mi nuut opende zijn broer W. Kuijpers de score. Nauwelijks twee minuten later stelde weer P. Kuijpers Ja cobs in staat de voorsprong op te voeren tot 2-0. Vlak voor rust be landde een kogel van de voet van rechtsbinnen De Blok van HW '24 buiten bereik van de Spartadoel- man tegen de paal. De tweede helft begon met een reeks HW-aanvallen, waartegen de Sparta- defensie goed stand hield. Na een goed genomen hoekschop op links door Neefs kwam de bal bij rechtsbinnen De Blok, die ineens inschoot, maar doelman Wouters kon op de doellijn redding brengen. Toen even later bij een voorzet van rechts de Zeeuwse doelman D'Hooghe de bal niet onder controle kon krijgen was P. Kuijpers er als de kippen bij om de stand 3-0 te brengen. Het zwoegen van de gasten werd be loond met een doelpunt van De Blok, die kans kreeg de bal ver op te drij ven zonder dat hij werd aangevallen. Met een listig tikje passeerde hij ook doelman Van den Elzen. Bemoedigd door dit doelpunt bleven de bezoekers de toon aangeven en geruime tijd oefenden zij zware druk uit op het Beek-en-Donkse doel. In deze periode kwam linksbinnen Saaman voor het lege doel, doch hij lepelde de bal over de lat. De laatste 20 minuten waren HVV, maar ofschoon er veel en hard Rinus Israel (22) van landskam pioen D.VV.S. en in de voorste vier het linkergedeelte: Henny van Nee (25) van lijstaanvoerder He racles en linksbuiten Dick Hollan der (22) van D.W.S. Het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: doel: Eddy Pieters Graafland (Feijenoord)achter: Willy Quadac- kers (Fortuna '54), Rinus Israël (DW S), Daan Schrijvers (DWS) en Cor Veldhoen (Feijenoord): midden: Fons van Wissen (PSV) en Ben Muller (Ajax); voor: Gerard Bergholtz (Feijenoord, Piet Kruiver (Feijen oord), Henny van Nee (Heracles) en Dick Hollander (DWS). Reserves: Ton van Leeuwen (GVAV), Peter Kemper (PSV), Ad Verhoeven (Sparta) en Bert Theunissen (PSV). In vergelijking met het Nederlands elftal toen nog onder leiding van Elek Schwartz dat in de laatste interland tegen Albanië (24 mei) met 2-0 won, is dit team op vier plaatsen gewijzigd. Guus Haak (Feijenoord) speelde tegen Albanië rechtsback, naast hem opereerde Een beeld van ie zaalhandbalwed- strijd in de Middelburgse sporthal tussen de dames van EMM en Ma rathon. Marathon won met S2. (Foto P.Z.C.) zijn clubgenoot Hans Kraay en de linkervleugel bestond uit de Ajax- Het Belgische elftal wordt eerst van daag uit de vijftien kandidaten waarbij alle Anderlechtspelers door Constant Vandestock bekendgemaakt. TWEEDE KLAS B Derde klas D Dosko kwam gelijk met Axel (5 uit 3) Zeeland Sport ook op de derde plaats In de derde klas D van het amateur voetbal handhaafde Dosko zich in de kopgroep door B.S.C. op eigen veld met 25 te verslaan. Roosendaal stuurde Hontenïsse met een 21 nederlaag naar Zeeland terug, terwijl Zeelandia, na de goede voorafgaande resultaten, ernstig teleurstelde door op eigen veld met 14 van Meto te verliezen. Kaaise Boys had, T— -- -getuige de 50 uitslag, geen moeite werd geschoten, misten de aanvallers niet Grenswachters. Goes werkte rich alle gevoel voor richting. Het bleef j tot vlak achter de leiders door met 02 hij 3-1. in Nispen van N.S.V. te winnen. Axel (1—1). Axel Dosko Goes Kaaise Boys Zeelandia Roosendaal Hontenisse Sluiskil Meto Grenswachters N.S.V. B.S.C. Terneuzen heeft de leiding in de tweede klas B moeten afstaan aan D.E.S.K., lat met 31 van Internos won. Terneu- en kon in Roosendaal zün draai niet I vinden en verloor met 12 van AHianoe. „„poi-lde „„te piuitje benja- Hierdoor «taat Term.,ren nu op een tr- Slm-HiU was daarvoor aansprakelijk d„|de d„rd<. pUu,„ 7^.|a„d 'Spo„ één van de deelgenoten geworden door 3 2 1 0 5 5 -1 321059-3 3 2 0 1 4 10- 2 3 2 0 1 4 11- 4 320145-5 211033-2 411234-6 4 1 1 2 3 3 -12 310226-7 310226-9 4 1 0 3 2 3 -10 301213-7 ZEELANDIA—METO 1- 5-7 Enkele dagen voor het vertrek o Tokio hebben de Amerikaanse zwem-Angeles zwommen Lvnne Allsup, Kathy mers en zwemsters nog eens hnn grote Seidl, Ericke Brickef en Terri Stickies kracht getoond. Tijdens een laatste voor- het nummer in 4.07,6. wedstrijd in Los Angeles werden liefst zes wereldrecords verbe terd. Hiervan namen de zwemsters er vier voor him rekening. De breedte van de Amerikaanse zwemtop kwam vooral tot uitdrukking in de verbetering van dc wereldrecords op de 4 x 100 m vrye slag en de 4 x 100 m. wisselslag. De individuele verbeteringen kwamen op naam van Sharon Finneran en Kathy Ferguson. Sharon Finneron zwom de 800 meter vrije slag in 9 min en 36,9 sec, waarmee zij het record, dat sedert eind juli met 9.47,3 op naam van Patt Caretto stond, 10.4 sec scherper stelde. Kathy Ferguson verbeterde het wereld record op de 200 meter rugslag. De zes tienjarige Amerikaanse zwom de af stand in 2.27,4, waarmee zij 0.8 sneller sec. sneller was dan de Japanse Satako Tanalta. Met Cynthia Goyette, Kathy Ellis en Martha Randall zwom Kathy Ferguson de 4 x 100 meter wisselslag in 4 min 34,6 sec. waardoor het oude record, dat met 4.38,1 ook op naam van een Ame rikaanse ploeg stond, geschiedenis werd. Het wereldrecord op de 4 x 100 m vrije slag, dat de ploeg van de Santa Clara Swimming Club èind juli in Los Altos met 4.08.5 vestigde, heeft nog geen Een slecht spelend Zeelandia heeft op ei gen veld de punten aan Meto moeten af geven. In de eerste helft wogen de par tijen nog vrij goed tegen elkaar op, al moest Piet Baart ook toen al de handen flink uit de de mouwen steken. In 33e minuut was het de oude rot Louis van Overbeeke die zijn ploeg naar een voorsprong schoot (01). maar toen Ko van Iren enkele minuten voor de rust een vrije trap kreeg te nemer schoot hij daaruit keihard de gelijkma ker juist binnen de palen (1l). Na de rust was Meto duidelijk sterker. Het wilde bij Zeelandia niet lukken. In de 17e minuut gaf Mous met een hardlnance voetbalt is het nog nooit schot Piet Baart geen schijn van kans de volle winst uit Roosendaal twee maanden stand gehouden. In Los d2' 611 toen F. v. d. Hoek in de 36e halen. Ditmaal verloor Terneuzen" met - minuut de voorsprong tot 13 opvoer-i 32. de, was Zeelandia een geslagen ploeg. In de laatste minuten kon Louis van I Overbeke uit een strafschop de eind-1 stand nog op 14 brengen. spelen via een strafschop door Karei ROOSENDAAL—HONTENISSE Verbant tot stand. een gelijkspel (11) tegen Sarto. derde ploeg op deze plaats is Rood Wit (W.). dat gelijkspeelde tegen Odio (2 2). R.K.V.V.U. leed de derde achtereen volgende nederlaag en staat met nog nul punten op de laatste plaats. De overige uitslagen zijn: M.O.C. '17 —1. De stand: Desk Alliance Terneuzen Rood Wit (W.) Zeeland Sport Sarto Steenbergen Odio Internos M.O.C. '17 Veerse Bovs R.K.V.V.U. 10, SteenbergenVet 3 2 10 5 3 2 1 0 5 7-5 3 2 0 1 4 10-5 3 1 2 0 4 5-4 3 12 0 4 3 1113 3 0 3 0 3 3 1113 3 10 2 2 3 10 2 2 3 0 12 1 3 0 0 3 0 Alliance-T erneuzen Terneuzen heeft in Roosendaal weer de meerdere moeten erkennen in Alliance. In de 36 jaar, dat Terneuzen tegen Al- gelukt Het vijfde wereldrecord sneuvelde door toedoen van de 4 x 200 meter vrije slag- ploeg van de heren. Bill Mettler. Mike Wall, David Lyons en Don Schollander maakten een tijd van 8.01.8, waarmee zij 1,9 sec. sneller waren dan de Amerikaan se ploeg die in augustus van het vorige jaar in Tokio tot 8.03,7 kwam. Het zesde record kwam op naam van Ginnie Duenkel, die op de 100 meter rugslag 0,3 sec. sneller was dan de Fran chise Christine Caron, tot dusver we reldrecordhoudster met een tijd van 1 min 08.6 sec. Ginnie Duenkel maakte deze tijd als eerste zwemster van een 4 x 100 meter wisselslag ploeg. In een ander team kwam Donna de Varona. eveneens als eerste zwemster, tot een tijd van 1 min. 08.6 sec, een evenaring van Christine Carons oude record dus. Hoe verbluffend veelzijdig zij is, bewees In de derby AxelSluiskil, Ginnie Duenkel door op dezelfde dag de vrij veel belangstelling bestond, is het 800 meter vrije slag te zwemmen in 9 Sluiskil gelukt een kostbaar puntje in min. 44,3 sec. precies drie seconden de wacht te slepen tegen een wat tëleur- sneller dan het op naam van Patty Ca- stellend spelend Axel. Toch had Axel retto staande wereldrecord. De tijd van voor de rust een duidelijk veldoverwicht, 9 min. 44,3 see. was echter niet goed ge- maar de aanvalslinie kwam tegen een noeg voor de eerste plaats. Deze viel ten I geroutineerde defensie met spelers als deel aan Sharon Finneran. die met een stopper Jan Koch en doelman C. de tijd van 9 min. 36,9 sec. de geschiedenisSmit beslist tekort. De 10 voorsprongper. paal en lat vele N.S.V.-schoten zal ingaan als de nieuwe recordhoudster.voor Axel kwam na ruim een half uur; moesten keren. YVïe gedacht zou hebben, dat Axel na Hontenisse had een snelle en uitsteken- de rust. een gemakkelijke taak zou krjj- de start, maar in de 10e minuut had j gen, kwam bedrogen 'uit, want Sluiskil Roosendaal plotseling succes toen Heij-1 was overwegend in de aanval en dit re nen een voorzet van rechts benutte. Dat sul teerde dan ook in de 24e minuut in deprimeerde de ploeg uit Zeeuwsch- de gelijkmaker. Dit was een mooi doel- Vlaanderen en Roosendaal kreeg een pont van midvoor Wi veldmeerderheid. In de 35e minuut liet linkshalf Van Loon een solo over bijna j N.S.V.GOES 02. het gehele veld zien en bekroonde dit Het is Goes gelukt de beide punten bij met een doelpunt (20). Na rust gaf N.S.V. in het Brabantse Nispen wef Hontenisse weer veel beter partij, maar halen. De einduitslag zou kunnen d verder dan een doelpunt van Theo Bo-vermoeden, dat de Rood-Witten hier een gaard in de 15e minuut kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet. AXEL—SLUISKIL 1—L regelmatige zege hebben geboekt. Dat is allerminst het geval. Nadat Antoine Debbaut in de 32e minuut voor rust met een beheerst schot de leiding kon ne men heeft het tot de 29e minuut in de tweede helft geduurd, voordat William Debbaut de zege veilig kon stellen. Het was de weer herstelde linksbuiten Hans Sinke, die in beide doelpunten een werk zaam aandeel had. Tussen beide doel punten in werd vooral van Goese zijde aardig gevoetbald, maar het was juist in dit deel van deze ontmoeting, dat kee- Eindelijk heeft leider Heracles een puntje verloren: 11a vijf achtereenvol gende overwinningen dwong Telstar in Almelo de lijstaanvoerder een 1-1 gelijk spel af. DWS profiteerde er van door iets dichter bij Heracles te ko men. De Amsterdamse kampioenen versloegen namelijk in een prachtige wedstrijd Feijenoord niet 2-1. Opmer kelijk was voorts, dat Ajax eindelijk weer eens won, zij het ternauwernood aanvallen de groenwitte verdedigingrste ^verivhm^ng'1 wacL3'OoVVn^I„Jfnten SPwêl.1 waar^hetrin''(Vi hAhfari te verschalken, maar deze gaf geenlschede dwong Go Ahead een gelijk =1 a een veelbelovend begin, maar al HERACLES-TELSTAR 1-1 Van der Kuilen voor rust en Van Stip-lhet doel en verdiende daarom de zege Beide learns hadden het accent op penl Theunissen na rust zorgden wel, die er kwam door een treffer van de derensie gelegd. Dc aanvatsli- ï.°°r nies moesten zelf te veel zorgen beschouwers15.000, voor de bouw van de aanvallen.! nne«iTTAnnn 01 Steeds moesten de aanvallers terug UUb-MTTABDlA ~-l om de bal te halen. Zodoende kreeg Van beide zijden slecht gespeeld, men weinig doelrijpe kansen en Vooral schieten en plaatsen bleef be- einig treffers te zien. Pesmanjneden de maat. Het doelpunt waarmee Alliance begon al meteen goed en liep hard van stapel. In de derde minuut was het 10 door midvoor Aarts, die onver wacht hard inschoot na een snelle aan val over links. Alliance zocht het vooral snelle uitvallen via de vleugels en Te trappen naar voren. Door de goede Ailiance-verdediging kon Terneuzen niet het eigen spel spelen. Toch probeerde Terneuzen keer op keer door de verdedi ging heen te komen. In de 20e minuut kreeg Terneuzen een vrije trap over rechts toegekend. Na wat heen en weer getrap bemachtigde S. Lauret de bal en scoorde (11). In de 30e m maakte de Alliance-rechts- buiten er 21 van door met een verre, hoge bal doelman Lenis te verrassen. Het spel golfde nu heen en weer. Maar tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust was het spelbeeld hetzelfde met beide elftallen afwisselend in de aanval. Bij Terneuzen wilde het niet lukken. Telkens weer was er een been of een lichaam van een Alliancespeler, dat de weg naar het doel versperde. Na 20 minuten spelen in de tweede helft werd het zelfs 3JL, doordat de Terneuzense defensie bleef staan voor buitenspel. Terneuzen liet de moed niet zakken en lanceerde enige goede aanvallen. In de 335e minuut was het eindelijk raak. Piet 1 Gilde plaatste de bal uit een cor ner over rechts zuiver op het hoofd van Piet Wissel, die hard inkopte. Terneu zen zette nu alles op alles om de gelijk maker te scoren, maar verdere doelpun ten bleven uit. Zld. Sport-Sarto Zeeland Sport heeft het by Sarto niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel (11). De Vlissingers hebben wel kans op de overwinning gehad, maar deze niet gegrepen. Voor een belangrijk deel is dit te wijten aan de voorhoede, die zich wel doelrijpe kansen wist te scheppen, maar deze niet kon benutten. De verdediging was daarentegen weer zeer goed op dreef. Bjj Sarto was het net andersom. Daar opereerde de voor hoede bijzonder vlot en de verdediging was verreweg het zwakste deel van de nloeg. Dit is er de oorzaak van, dat in deze wedstrijd slechts twee doelpunten zijn gevallen. Voor de rust was Zeeland Sport overwe gend sterker, maar het duurde tot de 20e minuut, voordat Wim Soetemeijer vanuit een van links gegeven pass kon scoren. Tot de rust bleef hetzelfde spelbeeld ge handhaafd, maar de Zeeuwen konden geen gebruik maken van de hun gebo den kansen. Na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft moest rechts back Ad Wisse het veld verlaten met een kaakwond. Aanvankelijk vreesde men ook nog voor een hersenschudding, maar dit bleek achteraf mee te vallen. Karei de Gruyter kwam voor hem in de plaats. Dat Ad Wisse moest uitvallen, was te wijten aan het harde spel van de gastheren. Ook Frans Riteco, de rechts back. werd hiervan vlak voor het einde het slachtoffer: hij moest met een pijn lijke enkel het veld verlaten. De gelijkmaker van Sarto viel na onge veer een kwartier in de tweede helft. Kees de Ridder, verblind door de zon, pakte mis naar een ogenschijnlijk houd bare bal. IMengerink na de rust. Toeschouwers: 18.000. NAC-AJAX 1-2 scoorde voor rust voor Heracles en De Vries maakte na rust gelijk. Van Nee, die gekozen is in het Ne derlands elftal, schoot in de twee de helft tegen de paal. Toeschou wers: 16.000. GO AHEAD-ENSCHEDE 0-0 krimp, met als grote uitblinker Ary Spel af iO-O) en MVV was niet opge- Delmotte wassen tegen PSV (0-3). spoedig zakte het tempo De aanvals- Isyucutg Vijftien minuten voor tijd loste Schuit, ij'nies ,w^FeP bijzonder weinig door- vanaf de vleugel een vliegend schot. DWs-FEIJENOORD 2-1 tastend. Drie minuien na de hervat- De Spechtendoelman wist de bal ech-|55.000 toeschouwers zagen een prach-Ur?§ werd doelman Lagarde van nE- ter uit de hoek weg te duiken. Eenltige minuut later probeerde Schuit het nog eens. Ook dit harde schot werd door Kieviets weer vakkundig ge stopt. Nadat De Spechten nog een keer hard had naastgeschoten, kwam na 29 mi nuten het reeds lang verwachte Mid- delburgdoelpunt. Een „ouderwetse" van Jan Bostelaar verdween onhoud baar in de hoek. Het laatste kwartier heeft De Spechten nog alles geprobeerd om een gelijk spel uit het vuur te slepen. Vooral de edstrijd. Bijzonder attractief oetbal. Goede, snelle combinaties. Aanvankelijk was Feijenoord sterker zelfs de koelbloedige stopper Daan Schrijvers werd er onrustig van. Het •esulteerde na 20 minuten in een doel punt van Kruiver, maar 13 minuten la ter maakte Lenz gelijk. Schrijver mis te voor rust een strafschop. Na de rust zakte Feijenoord wat terug, het laatste kwartier kreeg men zelfs schede in de nierstreek geraakt door een onbeheerste trap van de Deventer halfspeler Butter. Lagarde werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar een nierbloeding werd geconstateerd. Zijn toestand is niet ernstig. Vervanger Warringa deed het uitstekend. Toe schouwers: 13.000. MVV-PSV 0-3 was kansloos, omdat het zelf linkervleugel, De Bie-Lindhout, wist'gemaakt. de indruk, dat enkele Rotterdam-1niet in start was gevaarlijk te worden, mers leeg gespeeld waren. Voordien j PSV speelde niet eens zo geweldig, had Lenz het winnende doelpunt alt maar was voor het doel doortastend DOS voor rust de leiding i tond door een beoordelingsfout van doelman Peersnian, die een effectvol-; le boogbal van Visser via de paal in eigen doel sloeg. Na rust viel Sittar-; dia fel aan, maar een nieuwe verdedi- gingsfout stelde Van der Linden in! staat er 2-0 van te maken. Door Dul-| erd het len slotte nog 2-1. Toe-| schouwers: 7500. ADO-FORTUNA 1-2 ADO verzuimde tegen Fortuna, een gemiddeld veel oudere ploeg de gro tere snelheid te gebruiken. Tactisch en technisch waren de Limburgers, veel beter ian hun jongere tegenstan ders. Bovéndien organiseerde de ge routineerde Cor van der Hart nog al-; tijd een uitstekende defensie. Kohn 0-1, rust, Kohn 0-2. v. d. Oever 1-2 uit; strafschop. Toeschouwers: 16.000. Reeds in de zesde minuut schoot Nuninga raak. Maar Ajax miste strijdlust en inspiratie, zodat het tot ver in de 2e helft duurde eer het door De Boer 0-2 werd. Kort daarna scoorde Mul voor NAC, dat aanvallend bijzonder ongevaarlijk was. omdat het Cockie Luyten mis- •e. Toeschouwers: 10.000. STAND SPARTA-G V A V 0-1 Aardige wedstrijd tussen twee gelijk waardige ploegen. Ondanks het feit, dat er slechts één doelpunt werd ge scoord, jen schiep steeds hachelijke situaties.;gespeeld. GVAV schoot wat meer op.MW Heracles 6 5 1 0 11 18- 71 DWS 6 4 2 0 10 11- 41 Fortuna '54 6 4 1 1 9 9- 7 Feijenoord 6 4 0 2 8 12- 6: GVAV 6 3 2 1 8 8- 5 PSV 6 3 1 2 7 11- 7 Sparta 6 3 1 2 7 8- 7 j Telstar 6 1 4 I 6 7- 7 DOS 6 2 2 2 6 12-14I Ajax 6 2 1 3 5 10-12 Sittardia 6 1 2 3 4 9-13 Go Ahead 6 1 2 3 4 6-101 NAC 6 0 3 3 3 8-12 ADO 6 1 1 4 3 5- 8 SC Enschede 6 0 3 3 3 3-10' MW 6 0 2 4 2 9-17' Go AheadEnschede x A.D.O.Fortuna '54 W.S.F eijenoord I.V.V.—P.S.V. X partaG.V.A.V. X >.A.C.Ajax X HeraclesTelstar X D.O.S.Sittardia V.V.V.—Willem II X AlkmaarR.B.C. VolewijckersN.E.C. Veendam Elinkwijk LimburgiaRoda JC ExcelsiorVelox Eindh.Volendam Aan de toto van deze week 626.763 personen deel, die een totaal bedrag van 750.456 inlegden. De eerste prijs bedraagt: 136.207, de tweede 74.295 en de derde prijs 37.148. Zondagavond waren er twee meldingen van dertien goed voorspel de uitslagen, 15 van 12 en 50 van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3