meer comfort met Esso Gas BILT Plechtige Charteruitreiking aan nieuwe Walcherse Lions-club Zeeuwse ALMANAK MIST HINDERDE ZEEUWSE VEREN „ONTEVREDENHEID" BIJ GESLAAGDE KANDIDATEN AANNEMERSCURSUS Met Esso bent u beter uit! SAS VAN GENT AKKOORD MET BRANDBEVEILIGING KANAALZONE COMMISSARIS G. DE H0NDT (53) VAN HET LOODSWEZEN OVERLEDEN a PROVIN OlALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 IN BURGERZAAL TE MIDDELBURG ERELIDMAATSCHAP VOOR 1EELANDS COMMISSARIS DER KONINGIN IER. MR. A. F. C. DE CASEMBROOT In de sfeervolle Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis is zater dagavond aan de nieuw opgerich te club Walcheren van „The Inter national Association of Lions Clubs", het charter uitgereikt. Dat gebeurde omstreeks zeven urn- door de districtsgouverneur van district 110 A, dr. J. J. de Blé- court uit Groningen. Hij overhan digde de president van de nieuwe Zeeuwse club, de heer G. A. de Kok, de bij de oprichting van een dergelijke club behorende officiële oorkonde. Hiervan getuige waren Advertentie Jonassen Uit Domburg bereikt ons het ver zoek, méér almanakjes te wijden aan deze gemeente, waar het alou de etablissement ,fi. Roode Leeuvr" ondanks een recente modernisering, waarbij verschillende tafeltjes met niet werkende, maar wel mooie te lefoons werden uitgerust, zichzelf nog altijd „café uitspanning" noemt, waarvoor men waardering moet hebben, vooral nu er er een interna tionaal publiek komt, dat op de re kening de aanbeveling „prima keu ken, billijke prijzen, vlotte bedie ning onmiddellijk vertaald vindt in „Vorzügliche Kuche, niedriger Prei- se, flotte Bedienung Men herinnert zich in Domburg de geschiedenis van een al grijzende, maar vitale inwoner, die als oud ste in den lande met succes deelnam aan het middenstandsexamen, waar voor hij bij zijn terugkeer in het dorp, naar plaatselijk gebruik ge jonast werd. Men gooide de man een keer of wat krachtig op, maar omdat de festi viteiten reeds oer voor zijn aan komst begonnen waren, verzuimde men de laatste keer hem op te van gen: men had zich reeds afgewend en was de man geheel vergeten toen hij, het gelaat nog in een ge lukkige lach, met een smak het einde van het feest aankondigde. Wekenlang heeft het geduurd, eer men de man een normale, felicite rende hand kon reiken: al die tijd bevioog hij zich moeizaam, geheel in verband gepakt, door het dorp. Hetzelfde gezelschap heeft nu ook geprobeerd een Duitse toerist bij zijn afscheid te jonassen, een voor nemen, dat het met geheel kon uit voeren, omdat J.e mail zich onder luid hulpgeroep aan de bewerking onttrok Terwijl hij zich Haastig verwijderde, riep hij schril ,fieze behandeling komt in alle grote Duitse bladen te staan!" ,J)a's goea hoor" zei een zekere Leunis, ..die lezen we hier toch niet". Zeelands commissaris der konin gin jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, Middelburgs burgemeester mr. J. Drijber, beiden vergezeld van hun echtgenoten, tal van auto riteiten onder wie deputaties van Nederlandse en Belgische Lions- clubs en zusterorganisaties. Nage noeg allen vergezeld van him da mes. Tijdens de stijlvolle bijeen komst werd aan jhr. mr De Ca- sembroot het erelidmaatschap van de Walcherse club aangeboden. Het was de districts-gouverneur, die in zijn toespraak de doelstellingen van „The international association of Lions Clubs" kort samenvatte. Daarby wee* hij er op, dat de organisatie, die ruim 700.000 mannelyke leden telt, verspreid over 18.500 clubs uit 123 landen, be staat uit vriendenkringen, die zich be reid hebben verklaard de medemens te helpen daar waar het nodig is. De kracht van de dienende taak van de Lions-clubs wilde de districts-gouvemeur zoeken in de onderlinge verbondenheid tussen le den, clubs en internationale organisatie. De belangstelling moet naar hij betoog de, niet alleen naar binnen, maar ook naar buiten gericht zijn. „We moeten anderen van onze vriendschap laten pro fiteren. Dat vergeet men in Nederland nog wel eens", zo merkte de heer De Blécourt op „The Lions International" hebben de pretentie mee te werken aan de verbetering van de wereld. Daarvoor moeten we niet tegenover elkaar maar naast elkaar staan", aldus de districts- gouvemeur, die vervolgens overging tot de uitreiking van het charter aan de president van de Walcherse club. De overhandiging van het perkament aangereikt door vier kinderen in Zeeuw se klederdracht werd met applaus omlijst. Met deze overhandiging waren teven3 de leden van de nieuw opgorichtc club geinaugrureerd. Later op de avond kregen deze leden tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Domburgs Badpa viljoen de charterspeldjes opgespeld en werden de bijbehorende bullen uitge deeld. De bijeenkomst was geopend door bur gemeester mr. J. Drijber. Namens het gemeentebestuur droeg hij de Burger zaal tijdelijk over aan de Lionsclub Walcheren voor het houden van .charter-night". Deze formele handeling ging vergezeld van een sympathiek toe spraakje tot de nieuwe club en tot haar gasten. De burgemeester zag als eerste taak voor het uit mensen van verschil lende takken van handel, nijverheid cn vrije beroepen bestaande gezelschap het vormen van een hechte vriendenkring. Hij sprak echter de hoop uit, dat deze kring tevens ook een kraclitencen- trum zou zijn, van waarnit de aan dacht gericht kan zyn op bepaalde projecten. De burgemeester wees er op dat thans een initiatief van Ame rikaanse oorsprong geënt wordt op Zeeuwse bodem. „Moge deze nieuwe club bovendien een bijdrage leveren ter versterking van het gevoel voor internationale solidariteit". Mr. Drijber reikte vervolgens het pas verschenen fotoboekje Middelburg uit aan dr. De Blécourt, aan de president van de charter-night-commissie, de heer H. W. Maul, en aan tot grote hilariteit van de ingewijden aan de president van de nieuwe club, de heer De Kok. Hierna begon de eigenlijke charter- night met een openingswoord door de heer Maul. Deze heette de gasten wel kom: „Dat U met zovelen aanwezig zijt, vervult ons met trots". Nadat dr. De Blécourt als gouverneur van district 110A zijn rede had gehouden en het charter had uitgereikt aanvaardde de president van de nieuwe club het docu- In de stadhuishal van het Middel burgse stadhuis werd zaterdag avond na de charter-uitreiking aan de Walcherse Lionsclub een heil dronk uitgebracht. (Foto P.Z.C. vemeur vervolgens zijn hartelijke lukwensen aan met deze „Zeeuwse aanwinst". „Ik hoop dat hier een hechte vriendschapsband zal ont staan". aldus de heer de Casembroot. Namens de peetouders van de Lionsclub Walcheren voerde de heer J. H. H. Schu- ringa van Lionsclub Goes het woord tot de „jonggeborene". „Wees goede Lions, wij venvachten veel van U", zo sprak de heer Schuringa, die namens Goes de bel en de hamer ten geschenke aanbood. Na het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus begaf het gezelschap zich naar de stadhuishal, waar een dronk op de nieuwe club werd uitge bracht. De bijeenkomst in de Burgerzaal werd muzikaal opgeluisterd door een trio van de rijkskweekschool te Middelburg, Aukje Tamminga, clavecimbel, Dick Boon, fluit en Frank Kousemaker, ho bo, speelden een sonate van Loeillet. In het Badpaviljoen te Domburg hield de club vervolgens een receptie. Geluk wensen werden aangeboden door me vrouw Abbas uit Vlissingen, presidente van de Soroptimistenclub, door ir. R. Froyen namens de Rotarycub Walche ren, mr. T. Attema namens de Tafelron de Walcheren, en mevrouw C. C. M. Maul-Groenewegen namens de dames van de clubleden. Hierna boden de af gevaardigden uit het gehele land hun gelukwensen aan met als eerste de oud burgemeester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin, die namens ae club Zwol le sprak. De heer De Kok beantwoord de de sprekers ten slotte. Het gezellig samenzijn, dat na het goed verzorgde koud buffet volgde, werd muzikaal om lijst door „The savou quartet". Architect R. Kunnen - hoofd bouwwerken - P.Z.E.M. overleden Te Middelburg is zondag op veertigja rige leeftijd overleden de heer R. Kun nen, in leven architect V.B.O. en hoofd van de afdeling bouwwerken van de P.Z.EJIL De heer Kunnen was sedert ju li 1957 verbonden aan de P.Z.E.M., waar hij de heer C. W. B. Keiler als hoofd van de afdeling bouwwerken opvolgde, die in dat jaar werd gepensioneerd. De heer Kunnen verzorgde onder meer de architectuur van het nieuwe dienst gebouw van de P.Z.E.M. te Middelburg dat onlangs officieus in gebruik is ge nomen. Voorts kwamen onder zijn leiding tot stand de schakelstations in Zierikzee en Temeuzen, alsmede de afbouw van het kantoor te Terneuzen van de P.Z.E.M. Voordat de heer Kunnen in dienst trad bij de P.Z.E.M. was hy technisch hoofd ambtenaar van gemeentewerken te Zwolle. Kort na zijn vestiging in Middelburg werd de heer Kunnen bestuurslid van het pi sr.. chr. streekziekenhuis „Bethesda' te Vlissingen. Hij was voorts lid van de bouwcommissie voor de gereformeerde kerk te Middelburg en lid van de com- nissie voor de bouw van ambtenaren- voningen in Middelburg en Vlissingen. De Provinciale Stoombootdlenst heeft zaterdagavond op verschillende plaatsen in Zeeland hinder ondervonden mist. Op do lijnen VlissingenBi KruiningenPerkpolder en Terneuzen Hoedekenskerke moest de dienst zelfs vroegtijdig worden gestaakt. Niet al leen op het water had men er last van, ook op de Zeeuwse wegen moesten de automobilisten zaterdagavond tussen ongeveer negen uur en middernacht en tussen half twee en drie uur in de vroe- gemorgen van zondag rekening houden met zware mistgordijnen. Alleen in Zee land trok gisteren de mist op. Overal elders in het land bleef het de hele dag nevelig. Op de lijn VlissingenBreskens vielen de reizen van tien minuten voor acht, tien voor negen en tien voor tien uit. Dat was ook zo met de aansluitende bo ten vanuit Breskens. De laatste vaart vanuit Vlissingen kon echter weer nor maal doorgang vinden. Op de lijn Ter neuzenHoedekenskerke voer er na ne gen uur geen boot meer. Dat was ook zo op de verbinding KruiningenPerkpol der. Op de dienst ZierikzeeKats was het verkeer normaal. En op de lijn Anna Jacoba-polder was er eveneens geen vuiltje aan de lucht. Afscheid ds. Wieringa Ds. L. Wieringa heeft zondag afscheid genomen van de hervormde gemeente van Veerc pn Kleverskerke. Ds. Wierin ga, die zes jaar geleden zyn intrede deed preekte tydens de afscheidsdienst ir Veere naar aanleiding van Mattheüs 22 1-14, in het byzonder over vers 10: „En die slaven gingen naar de wegen en ver zamelden allen, die zij aantroffen, zowel slechten als goeden". Toespraken wer den gehouden door waarnemend-burge meester I. F. den Beer Poortugael en de dienstdoende ouderling, de heer J. Bras ser. Burgemeester Den Beer wees op de prettige samenwerking tussen de plaat selijke overheid en de hervormde ge meente. Hij bood de scheidend predikant een foto van het stadhuis van Veere aan. De heer Brasser sprak namens de ker- keraad en de gemeente woorden van af scheid. Na een dankwoord van ds. Wie ringa, werd de scheidende predikant toe gezongen. Ps. 121 vers 4. De druk be zochte dienst werd o.m. bijgewoond door het college van b. en w. van Veere en de gemeente-secretaris. (Advertentie, Kritiek na uitreiking in Middelburg Fooalolüho hiioonhnmcf nemerscursus Middelburg, waarvan reeSieilJRe UljeenROmSl het aantal geslaagden boven het lan- I ti' 1 i delijk gemiddelde ligt. Dit keer slaag- RT€€9 OnpretM Slot de ongeveer 75 procent. Hij bracht r hiervoor niet in de laatste plaats dank De feestelijke prijsuitreiking van de ?an d^??V?.®n |®raren. rnaar rok aan vakdiploma's aan de geslaagden van d® 1?i»"^1J de aannemerscursus Middelburg, die w bijdrage zult leveren zich zaterdagmorgen aanvankelijk *5* tekort aan wozimgen te kenmerkte door een prettige sfeer SSSi T kreeg aan het slot van de bijeenkomst ?ak.els' d,e de.opleiding een goede in de „Nieuwe Burgh" een iets ander n STtUdie n9?mde' karakter. Nadat directeur E. Vis- <L°£ de he£L Louws' dle "a' scher. wethouder J. S. Hoek, ir. E. adenIerar?n het woord voerde. P. Bakeis van de raad van bestuur 5?t de hoop uit, bouwbedrijf, de heer C. Barentse van!d^df..cu"flen het geleerde goed m de commissie van toezicht en leraar prakt,jk zuUen b^ngen. J; LouJ's, aan h?1 woord waren ge- De heer Visscher had in zijn openings feest, achtte de heer J. Kodde uit «oord nog eens gewezen op het be- Nieuw- en bt.-Joosland de tijd geko- lang van de cursus waarvoor het aan- men om namens de leerlingen de te- tal aanmeldingen steeds stijgt. „Deze leurstelling uit te spreken over de ge- cursus voorziet in een behoefte", ringe belangstelling, cüe directeur en dus de heer Visscher. Bij aanvang romm.ss.e van toezicht aan de dag de bijeenkomst werd met enkele ogen- hadden gelegd tjjdeps het laatste cur-, blikken stilte het overlijden van oud- susjaar. „Een hartig woordje^ of een, wethouder Kögeler herdacht. Besloten Hoe onmisbaar gas is merkt u pas als u het heeft. U kunt het hebben, morgen al: Esso Gas! Ook voor ver warming. Een kille kamer? Onverwarmde keuken? Een schoorsteenloos vertrek? Zet er zo'n moderne Esso Gas-kachelneeren...behaaglijkheid stroomt u tegemoet. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voordelen van deze verplaatsbare warmtebron. tiige iro claarbl :r de eerste ervaringen van de leden het verband van de Lions, waarna leden in het verband van de Lions, waar hij naging welke taak de club in de Zeeuwse gemeenschap zou kunnen vervullen. Spreker wees daarby op de creatieve kant van de service-gedachte en stelde, dat in een zo snel veranderend zich ontwikkelend gewest als Zee land voor de leden van een service-club een voortdurende bezinning nodig is op wat met een Amerikaanse term wordt aangeduid als „good citizenship". Na deze toespraak verzocht de heer De Kok aan de commissaris der koningin het erelidmaatschap van de Lionsclub Walcheren te willen aanvaarden. De commissaris der koningin toonde zich bijzonder verrast. „Ik stel dit zeer op prijs", zo zei Zee lands commissaris der koningin. „Ik heb al meermalen contact gehad met Lionsclubs. Steeds werd ik ge troffen door de aparte, genoeglijke en heel eenvoudige sfeer. Bovendien: de giften van Lionsclub aan het door de ramp getroffen Zeeland zal ik nooit vergeten", aldus jhr. mr. de Casembroot, die het woord Lions na der analyseerde. Hy bood de gou- i zei Na zijn betoog viel er een pijnlijke stilte. De heer Visscher haastte zich daarna te benadrukken, dat bezoek van de commissie de lessen stoort. Vorts wees hij op de arbeid van de commissie achter de schermen. Dat lichtte de heer K. I. van Loo namens de commissie van toezicht nog ever nader toe. „De commissieleden stellen belan geloos hun tijd beschikbaar om d£ cursus, die nu al weer veertien jaar draait in stand te houden", aldus de heer Van Loo, die concludeerde, dat de belangen van de leerlingen alles behalve verwaarloosd zijn. Van tekortkomingen was volgens hem in het geheel geen sprake. Deze uitspraak werd met applaus van achter de bestuurstafel onder streept. De heer Barentse voegde daar nog aan toe, dat de aannemers niet zo veel waarde moeten hechten aan dat hartig woordje of die aanmoediging. „Het komt ten slotte op jezelf aan, Daar moeten de aannemers drommels goed rekening mee houden". Uitreiking RAAD BROUWERSHAVEN De raad van Brouwershaven ial van avond maandag om 8 uur in open bare vergadering bijeenkomen Het enige punt, dat op de agenda staat is de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school in de kern Brouwershaven Het was de wethouder van onderwijs, die de geslaagden -net een toepasse lijk woordje de diploma's overhandig de. Een speciaal woord van waarde ring had hij voor de heer Kodde, die de meeste punten wist te verzamelen. In zijn toespraak vestigde de heer Hoek ook nog even de aandacht op de vormen van beroepsonderwijs. werd het afscheid van docent W. J. Braam op een later tijdstip te laten plaatsvinden. De volgende cursisten kregen het di ploma: J. van den Berge, Goes; J. C. W. Castel, Souburg; J. Flipse, 's-H.- HendrikskinderenJ. Jarse, Seroos- kerke; A. Kleinepier, Zoutelande; J. Kodde, Nieuw- en St.-Joosland: J. van Scheltinga, St.-Laurens; A. C. Ver- hage, Vlissingen; M. Boutens, Goes; M. Rottier, Nieuwdorp. Vier cursisten werden afgewezen. AUTOMOBLIST (71) UIT KRABBENDIJKE ACHTER HET STUUR OVERLEDEN Achter het stuur van zijn auto is za terdagavond omstreeks half tien de 71- jarige A. C. van Houdt onwel geworden toen hy naar zyn woning in Krabben- dyke reed. De auto van de heer Van Houdt kwam in de voortuin van dc we duwe Nieuvvenhuyse aan de Westweg in Krabbendyke tot stilstand. De gewaar schuwde arts, J. A. Kamps uit Rllland- Bath, constateerde een hartverlamming. De heer Van Houdt had tevoren zijn wagen gestopt en had op de claxon ge drukt. Dit gebeurde ter hoogte van een tankstation op de Westweg. Even later bracht hy zyn auto weer langzaam op gang. De heer Van Houdt was rustend aard appelhandelaar. Hij was bestuurslid van de afdeling Zeeland van de „Vebena", de organisatie van aardappelhandelaren en was tevens voorzitter van de onder afdeling Oost Zuid-Beveland van de Vebena". Verder was hij voorzitter 'an de weegbrugvereniging „Krabben- dijke". Hij werkte actief mee aan de rijtoer voor de Krabbendijkse bejaarden. De begrafenis is op woensdagmiddag ur te Krabbendijke. Twee licht gewonden bij frontale botsing te Westdorpe Een motorryder en een scooterrijder zijn zondagavond omstreeks half negen te Westdorpe in een van de vele bochten van de Graafjansdijk frontaal met elk aar in botsing gekomen. Zy werden daarbij licht gewond. Hun voertuigen werden zwaar beschadigd. Over de oor zaak van de botsing tast men nog in het duister. De vanaf Westdorpe richting Axel ry'dende motorrijder G. de V. uil Westdorpe en de uit de tegenoverge stelde richting komende scooterbestuur der W. ten H. uit Sas van Gent werden bij de botsing tegen het gerd. Dokter J. Puyiaert, die enkele ogenblikken na het gebeurde ter plaatse was. gelastte overbrenging naar het zie kenhuis te Sluiskil. Raad vergaderde Discussie over riolering „Op zijn verzoek werd enkele jaren gele den begonnen met bezoeken aan de plaatselijke industrie. Het is jammei- genoeg beperkt gebleven tot twee be drijven. Zou een dergelijk contact er ook zijn geweest met de C.S.M. dan zou mis schien in een zeer aangename sfeer der- geiyke problemen besproken kunnen zyn", aldus de heer De Meyer. Exploitatieplan De raad van Sas van Gent heeft in de vrydagavond gehouden vergadering be sloten om in principe deel te nemen in een overeenkomst met. betrekking tot de brandbeveiliging van het havenge bied van Terneuzen en dekanaalzone. De raad nam dit besluit met algemene stemmen. De heer L. F. S. de Meyer (g.b.) zei deze overeenkomst met de gemeente Terneuzen toe te juichen. „Als wy alleen al bekijken wat er ligt aan het douanekantoor aan tankboten met ben zine, gas, vloeibare zwavel enzovoorts", aldus de heer De Meijer. In de vacature van mevrouw E. R. J. F. Vervaet-Dlerickx (kath. partij) werd tot de raad toegelaten de heer E. J. Pies- sens. Het rapport van de centrale dienst naar aanleiding van een schrijven van ir. R. H. van Krevelen met betrekking tot ondervonden wateroverlast kon de heer De Meyer niet bevredigen. „Het riole ringsstelsel van Sas van Gent deugt niet. Bij navraag bij rijkswaterstaat blijkt het stamriool altijd voor 75 procent gevuld te staan vanwege een drempel in de rlijkswaterleiding. Tijdens de bieten campagne stijgt het niveau in de ryks- waterleiding nog met 20 procent- Wat blijft er dan aan reserve over", zo vroeg Xffi een d1fel van de zijn" plan. „Sas van Gerit maakt te Mid*- Poelstraat aan het openbare verkeer delburg een akelige indruk", aldus de wekte onbehagen by verscheidene raads- heer De Meijer. ,edcn- De heer De Meijer vroeg of het college *~iJdat in 1966 het aardgas ook Een voorstel tot vaststelling v merking, dat «le afwyzing van G.S. had kunnen worden voorkomen, indien de centrale dienst voor bouw- en woning toezicht in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen rekening had gehouden met een rond schrijven van G.S. van 5 april 1963 waar in werd opgemerkt, dat men een reserve moest nemen van twee gulden per vier kante meter. „De centrale dienst heeft deze circulaire gewoon naast zich neer gelegd. Dat is tegen de schenen trappen van G.S. Het aanvechten van de verschillende punten zou dan zeer waarschyniyk achterwege zijn gebleven", aldus de heer De Meijer. „Bestaat er al een nieuw plan voor Noord-West? zo vroeg hij. De cijfers kloppen niet met de plannen die de raadsleden in hun bezit hebben". De heer De Meijer zei bij particulieren tekenin gen te hebben gezien waarop de riole- anders stond aangegeven dan op Auto achter op stoppende wagen Op de Poelendaeleweg reed zaterdag middag J. A. M. uit Middelburg met zijn auto tegen de achterzijde van de wagen van D. v. d. V. uit Drachten, toen deze stopte voor het kruispunt met de Nieuwe Vlissingseweg. Beide wagens kregen enige lichte schade. De botsing ontstond ter hoogte van de melkfabriek. In liet ziekenhuis „Bethesda" te Vlis»in-| loodsgelden te Vlissingen. In 1948, werd Aan de ene kant wilde men de Centra- bekend Le0^Uao?L^attCh^Ppij ter, WÜle ZJj? T in Zeeuwsch-Vlaanderen zal komen c,. aan de andere kant vreesde men dat de dat de Gasunie bereid is aan gemeenten ingezetenen veel ongemak zullen onder- vaa meer dan 2000 3000 inwoners vinden van de afsluiting tydens de cam- waar een industrieleiding komt en waar •dek p-pciin Yï? h™ i a lp®npad ?n d? p°eI"de gemeenten willen meewerken, aan de ,dek geslin- straat. De heer J. de Bruyn (prot.-chr i gasvoorziening, de gasunie ook het bur- achtte de Poelstraat van belang als gemet wil aanleggen. Volgens de voor- tSPZÏÏJ? ",tva>s*'eS naaf de ryksweg. ritten zal het E.T.I. een enquête houden Hy wenste ge^ht te worden te hebben bij de industneen. „Dat is door de Gas- tegwigestemd By de bespreking over de unie al lang gebeurd", aldus de heer De handhaving van de oude begraafplaats Meijer Deze toonden zoveel belangstel- lichtte burgemeester R. A. J den Boer ling, dat het industrienet er praktisch uitvoeng toe waarom b. en w afzien van zeker komt. B. en w. mogen wel spoedig het terrein aan de top van de Juliana- contact opnemen met de Gasunie al- straat. In het uitbreidingsplan is dit dus de heer De Meijer terrein bestemd als industrieterrein en de verwerving ervan is heel onzeker. „Na de gemeentelijke herindeling mis schien op grondgebied van Westdorpe", zo suggereerde hij. Maar de raad achtte het passeren van de brug niet erg raad zaam. Men verwees naar de moeilijkhe den in het naburige Zelzate. De heer De Meijer kwam terug op de plaats aan de Julianastraat. Hij was van mening dat wanneer de directie van de C.S M. en b. en w. meer open heid hadden betracht met de kwestie Poelstraat en met de begraafplaats aan de Julianastraat, die de C.S.M. als industrieterrein wil handhaven, de raad dan wel tot betere conclusies had kunnen komen. gen is zondagmorgen omstreeks tien plotseling overleden, de heer G. H. de. Ilondt, commissaris van het 6e district van liet Nederlandse Loodswezen beton ning, bebakening en verlichting. Hy werd 53 jaar oud. De lieer De Hondt, die zaterdagavond laat naar het zieken huis was overgebracht, overleed aan een hartaanval. De. teraardebestelling is be paald op aanstaande donderdag. De heer De Hondt trad in augustus 1936 als kwekeling in dienst. Gedurende de oorlogsjaren week hij met een loods- vaartuig uit. Tijdens deze periode voer hy bij de koopvaardij, waarvoor hij later werd onderscheiden met het oorlogsher- inneringskruis met twee gespen. Het was in de oorlogsjaren, dal de heer De Hondt zijn 2e rang haalde. Na de oorlog toen hy reeds adjunct-commissaris te Hoek van Holland was. behaalde hij zijn liij commissaris te Harlingen. Dal was op 1 juli Een jaar later, op 1 oktober 1949 werd de heer De Hondt commissa ris van het Loodswezen te Hoek var Holland. Zijn benoeming tot commissa ris Loodswezen eerste categorie te Vlis singen, werd op 1 juli 1954 een feit, Hij bekleedde deze functie tot zijn overlij den. Daarnaast had de heer De Hondt nog verschillende andere functies. Zo was hy onderdirecteur van de haven- arbeidsinspectie te Vlissingen, hoofd van de kustwacht, lid van de commissie van toezicht binnenvaartschool, lid van de bijzondere commissie van het georgani seerd overleg in ambtenarenzaken te Den Haag. In de tyd dat hij in Hoek van Holland werkzaam was, was de heer De Hondt voorts nog inspecteur Koninklijke Zuid-Hollandse le rang. Daarna volgde op 1 ok'-hèr Maatschappij tot redding van drenke- 1946 zyn benoeming tot ontvanger derilingen. J. C. GELOK, RAADSLID NISSE, OVERLEDEN Op 66-jarige leeftyd is zaterdag in N'isse overleden de heer J. C. Gelok, in leven rustend smid en sedert 1961 gemeente raadslid van Nlsse voor de hervormde kiezers. Vanal' 1953 was de heer Gelok lid van de raad van toezicht van de coöperatieve boerenleenbank Nisse/Ovezande te Nis- se. Sinds 1937 was hij notabel (ouder ling) van de hervormde gemeente Nisse. Daarna, sedert 1 januari 1951 was hij secretaris-kerkvoogd. Voor de hervorm de gemeente was hij tevens waarnemend koster. De heer Gelok behoorde voorts tot de oprichters van de fanfarevereni ging „Ons Genoegen" le Nisse in 1923. In 1962 werd hij lid van dit muziek korps. In zijn gemeente was hij een zeer gezien man. Advertentie J VERWACHT. OPKLARINGEN. Droog weer met flinke opklaringen, maar aanvankelyk hier of daar ook mistbanken. Zwake tot matige westeiy- ke wind. Ongeveer dezelfde middagtcm- peraturen. ZON EN MAAN 29 september Zon op 06.37 onder 18.22 Maan op 23.37 onder 15.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2