Afscheid mej. Augustijn als chef „bevolking" secretarie Middelburg VOOR DE uót: Eusebio en Uwe Seeler vloerden Zuidslavië KINDER BROEKEN Trouw aan de beste Amerikaan! from America's Best Tobaccos vPUexington Het trouwen blijft zi] nog verzorgen MIDDELBURG Wedstrijd ten bate slachtoffers Skoplje BURGEMEESTER VAN MIDDELBURG SPELDDE B.B.-ERS MEDAILLES OP „Aantal B.B.-ers is nog te laag" GEREF, VROUWENVERENIGINGEN HIELDEN PROVINCIALE DAG Zestien voetballers voor interland België-Nederland Fortuna verloor van Torino (3 -1) in bekerduel PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 mineral IT COMPANY V/H A. J. BL C. SCHÊVENINGEN NA 46 JAAR IN GEMEENTEDIENST Mej. C. J. Augustijn, chef van de afdeling bevolking der gemeente secretarie van Middelburg, is eigenlijk nog té vitaal om met haar werk te stoppen. „Ik zou nog best willen doorgaan", merkt mej, Augustijn zelf op. Maar de voor het pensioen onverbiddelijke leef tijdsgrens maakte een andere be slissing noodzakelijk: daarom zal mej. Augustijn a.s. dinsdag af scheid nemen van het hoofdstede lijk gemeentepersoneel. Dat bete kent, dat het Middelburgs stad huis zijn enige vrouwelijke chef, die tot nu toe ooit benoemd is, zal verliezen. Overigens is mej. Augustijn nog niet voorgoed uit de haar zo vertrouwde omgeving verstoten; het trouwen, één van de taken, waarvoor zij een bijzon dere liefde heeft gekregen, zal zij nog blijven vervullen als onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. Mej. Augustijn verzekert «lat zij al tijd met veel plezier haar taak ver richt heeft. „De afdeling bevolking is een „levende" afdeling, je werkt met levend materiaal", zegt zy. Mej. Als jong meisje had mej. Augustijn haar hart verpand aa.n het onderwijs, maar zij is niet in staat geweest om een opleiding daartoe te volgen. Na de handelsavondschool in haar geboorte plaats Middelburg te hebben doorlopen schreef zij al een forse staat van dienst op haar naam voordat zij haar intrede deed op de secretarie. Zij werkte op het kantoor van de directeur van de handelsschool, vervolgens op een verze keringskantoor, op een boterfabriek en op een fabriek voor veiligheidsartikelen. Op 9 september 1918 begon zij echter dank zij de interventie van de han delsschooldirecteur haar loopbaan op de secretarie, die eerste na 46 jaar dins dag zal eindigen. Mej. Augustijn door liep op verschillende afdelingen expe ditie. opmaak agenda b. en w. en raads stukken, en archief de verschillende rangen van tijdelijk klerk tot hoofd commies, welke functie zij in 1963 be reikte. In 1941 was zij chef van de afde ling bevolking geworden en in 1938 ambtenaar van de burgerlijke stand. Daarvóór had zij al vele jaren de ak ten gelezen. NIEUWE COLLECTIE DE WEEFSTOEL LANGEVIELE 3 Augustijn heeft zich dan ook nooit chef gevoeld van een ambtelijk deel van de gemeentelijke huishouding. Zij voelde zich thuis in een groot gezin, waarin het prettig toeven was. Mej. Augustijn en haar team hebben altijd laten merken, dat er daar op de „bevolking" mensen zaten, die begrip hadden voor het ontstellend aantal vragen, dat op hen afgevuurd werd en die begrip hadden voor de moeilijkheden, die vaak het persoon lijk vlak raakten. Het werk .voor de afdeling bevolking is mej. Augustijn nooit te veel geweest. Ze weigerde nimmer mensen te helpen, zelfs niet als ze 's avonds bij haar thuis kwamen om wat te vragen, het geen vaak gebeurd is. Onderwijs Handtekening Er zullen maar weinig Middelburgse in gezetenen zijn, die niet ergens in hun be scheiden een kaart, formulier of wel licht eenvoudig papiertje opgeborgen hebben, waarop de naam van mej. Augustijn prijkt. In de vorm van een forse, maar toch sierlijke handtekening. En er zullen misschien nog minder Mid delburgers zijn geweest, die niet eens een keer de gang naar „bevolking" maakten. Want voor vestiging, vertrek, rijbewijzen, paspoorten, geboorten, over lijden, ondertrouw, huwelijken, militaire zaken, verkiezingen, velerlei inlichtin gen enzovoort moet men immers by de afdeling van de scheidende chef zijn. Mej, Augustijn heeft in haar lange loopbaan nooit groter plezier gevon den dan in het verrichten van schep pend werk: kaartsystemen opstellen, verbeteringen in allerlei hulpmidde len aanbrengen, andere werkwijzen •regren, enz. Het kaartensysteem Fugadex, dat jaren geleden voor het bevolkingsregister gebruikt werd, is fsmaakt naar een idee van mej. ugustijn. Vlak na het uitbreken van de tweede wereldoorlog stelde zij met haar afdeling in recordtempo een nieuw bevolkingsregister samen nadat bij de brand in 1940 de per soonskaarten en het woningregister van vóór 1940 door het vuur ver nietigd waren. In december 1940 was de gehele zaak weer compleet. De mechanisatie, die in 1955 werd door gevoerd, betekende een veel eenvoudi ger werkwijze bij de opvang van het massale werk. Vroeger had „bevolking" drie weken nodig om uit te zoeken wie er in militaire dienst moest, thans ge beurt dat in nog geen 1% dag. In drie niet eens zo grote kasten is thans de gehele Middelburgse bevolking „geboy- gen" en binnen 1 uur haalt de Sitograaf voor mej. Augustijn en haar mensen al le inwoners „er uit". De huidige huisnummering hebben de Middelburgse ingezetenen per soonlijk aan mej. Augustijn te dan ken. Te zamen met de heer Daane, vroegere controleur, trok zij dag-in, dag-uit door Middelburgs straten om de nieuwe nummering in kaart te zetten. Op 11 mei 1936 begonnen zij er aan en op het eind van het jaar had de schilder, die de numir moest aanbrengen, zijn karwei achter de rug! Van iedere straat be zit de afdeling thans een kaart-met- nummering. „Daar hebben we veel moeite voor moeten doen", verzekert mej. Augustijn. Met heel veel genoegen denkt zy terug aan de vele huwelijksvoltrekkingen, die zij verrichtte. Nadat zij de eerste op 12 april 1945 verzorgde, is zij vandaag (vrydag) reeds aan de 505e toe! „Het is een mooi werk. Je kunt er jezelf in zijn. Je moet een huwelijksvoltrekking niet beschouwen als een geboorte-in schrijving. Ik weet nooit vooraf wat ik by het trouwen zal zeggen. Je kunt meestal aan het paar zien, wat je op het moment zelf kunt zeggen", vertelt mej. Augustijn. De meeste inwoners zul len overigens niet weten, dat men moet aanvragen of mej. Augustyn het huwe lijk voltrekt. In normale omstandighe den gebeurt dat immers door de bezol digde ambtenaren. Ongetwijfeld zal er via een dergelijke aanvraag nog wel eens een beroep wor- vrouw getrouwd willen worden. En ver der zal de overgang van het drukke le ven naar de „kalme dag" de scheidende chef niet zo heel erg zwaar vallen. Zij leest graag, werkt graag in de tuin', heeft haar werk als presidente van de afdeling 't Zand vah de N.C.V.B., zij doet graag aan huisvlijt, bezit een uit gebreide discotheek, terwijl zij nu ook voldoende tijd kan besteden aan nagaan van de familiestamboom. Generaal in beroep na ontheffing van commando (Van onze Haagse redactie) Brigade-generaal J. L. Hollert, die i juli onverwachts werd ontheven van zijn commando over de pantser-infanterie brigade in West-Duitsland heeft tegen de betreffende beschikking beroep aan getekend by het ambtenarengerecht. De zer dagen is het klaagschrift van de ge neraal by het gerecht in Den Haag ont vangen. De ontheffing van het bevel kwam na een inspectie van het gemechaniseerde materieel in Duitsland, waarbij was ge bleken dat een groot aantal centurion- tanks in reparatie was. De legerleiding verweet de commandant, dat hij te in tensief had geoefend waardoor het on derhoud was verwaarloosd. Volgens de chef van de generale staf had de briga decommandant de taak om voor een juiste afweging te zorgen van geoefend heid en paraatheid van de tanks, r positie van het ijzeren gordijn maaki een dergelijk evenwichtig beleid nood zakelijk. Burgemeester na brand: „B.B,-er niet gauw in de war'' „De B.B.'er raakt niet gauw in de war. Dit blijkt vanavond zonne klaar", zei burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg donder dagavond op de avond van de A- kring Zeeland a. Hij zei dit naar aanleiding van een brand in „De Gouden Poorte", waar de avond gehouden zou worden. Om acht uur stond er dan ook een grote menigte om de avond bij te wo nen. In alle rust dirigeerden de B.B.'ers de mensen naar „De Schakel", waar tien minuten la ter dan de bedoeling was, het programma kon beginnen. De brand in „De Gouden Poorte" was om half zes ontstaan in de kelder van het gebouw. De brand is vermoedelijk begonnen door vonken bij het lassen van de ver warming. De conciërge van het gebouw, de heer B. J. Buys, be streed de brand met een schuim- blusapparaat. Hij kreeg assisten tie van de Middelburgse brand weer, die de brand wist te bedwin gen. Er was alleen schade in de kelder en in een kamer van de administratie. Verder was de elektriciteit uitge schakeld, waardoor de feestavond elders moest worden gehouden. Bouw 48 woningen in uitbreidingsplan te Breskens De algemene woningbouwvereniging Breskens en de katholieke woning bouwvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen te Kloosterzande heeft aan de fa. Leenhouts te Sluis gegund het bou wen van 48 woningen te Breskens. De ze woningen komen in het uitbrei dingsplan en worden gebouwd volgens de gerationaliseerde en arbeidsbespa rende bouwmethode. Het ontwerp en de bouwleiding berusten bij het archi tectenbureau J. Loone te Breskens. EUROPESE SELECTIE WON: 7-2 In Belgrado, waar het urei achter elkaar had geregend zag het er aanvankelijk zelfs naar uit, dat de wedstrijd zou worden uitgesteld heeft een Europese voetbalselectie woensdag met de rake cijfers 72 gewonnen van Zuidsla vië. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de hulpactie aan de slachtoffers van de aardbeving in Skoplje vorig jaar. De grote ster van deze uit stekende wedstrijd was de Por tugees van Mozambique, Euse bio, die viermaal scoorde. voor Uwe Seeler, die twee maal het net vond en voorts door rechtsbin nen Josef Masopust (Tsjeeho-Slowa- kije) en linkshalf Woronin (Rus land). De Zuidslaviërs, die vooral voor het doel minder slagvaardig waren dan hun tegenstanders, speel den bepaald niet slecht. In keeper Soskic, stopper Cop, rechtsbuiten Samardic en vooral midvoor Galic hadden zij gelijkwaardige spelers. Maar het ontbrak hun aan schutters van het formaat Eusebio of Seeler, waardoor het grote verschil in tref fers voor een belangrijk deel moest worden verklaard. Het veld was door de abominabele weersomstandighe den byzonder slecht. Aanvankelijk gaven de Zuidslaviërs de toon aan. Zij vormden een betere eenheid, „gooiden" de aanvallen over de vleugels en vooral de handige en snelle Samardic was voor de Duitse back Schnellinger ongrijpbaar. Ook doelman Jaschin, die zich later zou herstellen, maakte in de eerste 20 minuten een onzekere indruk. Uwe Seeler zorgde echter voor de omme keer. Hij nam een voorzet van de te leurstellende Portugese linksbuiten Simoes ineens op de schoen (10) en dat was het sein voor de „Euro peanen" het tempo wat op te voeren. Eusebio scoorde enkele minuten la ter zyn eerste treffer uit een straf schop en toen leek het er even op of Voor tien jaar dienst „Walcheren heeft 2829 B.B.-ers nodig. Nu zijn er 1471. Daar moet iets aan veranderen, dat is lo gisch". Dit zei donderdagavond burgemeester mr. J. Drijber op de avond van de A-kring Zeeland in „De Schakel" bij de uitreiking van medailles aan vrijwillige nood- wachters, die tien jaar in dienst zitten. Burgemeester Drijber ging in het kort de geschiedenis van de B.B. op Walche ren na. „In 1952, bij de oprichting wa ren er 384 vrijwilligers, in 1958 vlak voor de noodwachtplicht werd inge voerd, 1418, en nu zijn er 1471. Daarvan zijn de helft vrijwil ligers. Het aantal vrijwiligers is dus hard achteruitgegaan", aldus mr. Drij ber. De burgemeester zei het vreemd te vinden, dat ondanks het toenemen van de vrije tijd het aantal vrijwilligers steeds afneemt. „De invoering van de noodwachtplicht heeft er niet toe bij ge dragen, dat het aantal vrijwiligers toe nam, integendeel", aldus de burgemees ter, Mr. Drijber zei, dat het hem was op gevallen, dat de meeste vrijwilligers vaak drukke werkkringen hebben Hilariteit De vrolijke noot in het betoog van burgemeester ontbrak ook niet. „Het hoogtepunt van de Middelburgse B.B. Afscheid en welkom in Souburg Causerie over de kinderbescherming De gereformeerde kerk in Sou burg was donderdag vrijwel ge heel gevuld ter gelegenheid van de Provinciale Dag van de gerefor- eerde vrouwenverenigingen. De- dag stond in het teken van af- :heid en welkom. Afscheid van de presidente, mevrouw M. S. Els- hout-v. d. Ros uit Koudekerke, die tien jaar presidente van de vereni ging is geweest en een welkom aan de nieuwe presidente mevrouw J. A. de Moet-Dekker uit Goes. In haar openingswoord had mevrouw Elshout al op haar afscheid gezinspeeld. Zij sprak haar vreugde er over uit, dat een jongere haar werk zou overnemen. Mevrouw M. Versluys-Sybrandi, alge meen adjuncte nam afscheid van de presidente. Zij zei namens allen te spre ken toen zij haar onuitsprekelijke dank uitsprak. Zij overhandigde de scheiden de presidente een bos bloemen en een enveloppe met inhoud Hierna ging me vrouw Elshout over tot het installeren van de nieuwe presidente. Mevrouw de Moet zei dankbaar te zijn voor het ver trouwen, dat men in haar had gesteld. Zij vergeleek haar werk met het passen van schoenen. „Soms passen nieuwe schoenen meteen, een andere keer zitten ze pas lekker, als ze versleten zijn", zei mevrouw de Moet. Z(j zei te hopen, dat het eerste het geval zal zijn. Zij wees er op. dat ze dit werk alleen kan vol brengen met de kracht van God. „Zijn wijsheid en goed inzicht moeten mij hel pen". aldus de nieuwe presidente, die voorts zei op samenwerking met a.lleen te rekenen. Zang Het zangkoor uit Tholen gaf door mid del van declamatie, lezing en zang ge stalte aan het devies van de bond „In Uw licht, zien wy het licht". Het hoogtepunt van de dag was een le zing, die mejuffrouw Van Kamp te Am sterdam, officier van de rijkspolitie hield over „Politie en kinderbescherming". Zij ging in op de geschiedenis van de kinderpolitie en op de speciale taak van de vrouw bij dit onderdeel. Zij wees voorts op de goede voorlichting, die de ouders de kinderen moeten geven. Ver der sprak zij over het werk van de di verse instanties, die zich op het gebied van kinderzorg en kinderbescherming bewegen. Na zang voerden leden van de vereni ging uit Zierikzee een toneelstuk op. Dit stuk, „De Tijd" getiteld", gaf symbolisch de vergankelijkheid van het leven weer, doordat het vergeleken wordt met het snel voorbijgaan van een dag. Ds. G. D. L. Bredervekl uit Souburg sprak een kort slotwoord. Op deze dag waren ook aanwezig, mevrouw S. C. de Casembroot-Baronnesse van der Feltz, burgemeester B. H. G. ter Haar Rome- ny van Souburg en diens echtgenote en verschillende vertegenwoordigsters van zusterorganisaties. was wel de mars op Vlissingen met 250 mannen en vrouwen. Het lykt me by zonder inspirerend", zei de burgemees ter onder grote hilariteit, „om Vlissin gen te bestormen by gebrek aan oorlog". Hierna reikte de burgemeester de me dailles en oorkonden uit aan de Mid delburgse B.B.-ers. De vrijwilligers van Veere, Serooskerke, Sint-Laurens, Grijpskerke en Arnemuiden waren ook op deze avond aanwezig, maar zij had den hun medailles al in ontvangst ge nomen van hun burgemeester. Vrijdag, 2 oktober, zullen de Vlissing- se vrijwilligers in het Concertgebouw hun medaille krijgen. Op deze Middel burgse avond waren er ongeveer negen tig vrijwiligers, die een medaille en oor konde in ontvangst mochten nemen. De avond, die door het hoofd van de B.B., de heer J. P. v. d. Leelie werd geopend, werd bijgewoond door diverse autoritei ten van de brandweer, hoofden van diensten en enkele burgemeesters. De avond werd besloten door het optreden van het cabaret van Frits Koster. Hier na was er nog gelegenheid tot een dans- Nieuwe secretaris generaal justitie Bij K,B. van 22 september 1964 is aan mr. J. C. Tenkink in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek met ingang van 1 februari 1965 eervol ontslag ver leend als secretaris-generaal van het departement van justitie, zulks onder dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten aan de Kroon en aan den lande langdurig bewezen. Bij hetzelfde K.B. is met ingang van 1 februari 1965 tot secretaris-generaal van het departement van justitie in vaste dienst benoemd prof. mr. A. Mulder, thans hoogleraar in het straf recht en hel strafprocesrecht aan de rijksuniversiteit te Lelden. „Effectenbescherming" en de vennootschapsbelasting De Vereniging Effectenbescherming heeft een brief, vergezeld van een uit voerig memorandum, gericht aan de leden van de Statcn-Generaal, waarin zij nog eens haar bezwaren uiteenzet tegen het ontwerp vennootschapsbe lasting 1960. De bezwaren betreffen vooral het stel sel van de dubbele belasting van de uit komsten der N.V., zoals die volgt uit de wet op de inkomstenbelasting 1960 en het genoemde wetsontwerp. Het gaat hier om de belasting van de vruchten van de vennootschap bij de N.V. (ven nootschapsbelasting) en vervolgens nog eens in de vorm van inkomstenbelas ting bij de aandeelhouders. De vereni ging stelt voor het beginsel der dubbele heffing uit onze wetgeving te verwijde ren, hetgeen uiteraard een daling van de fiscale inkomsten tot gevolg zal heb ben. Zij meent dat de onredelijkheid van een fiscaal beginsel niet mag worden gehandhaafd, omdat de opheffing daar van een offer voor de fiscus betekent. Voorts dient, volgens de vereniging, te worden gezocht naar een systeem, waar bij de vennootschap de vrijheid heeft om haar uitkerings- of inhoudingspoli- tiek te bepalen volgens economische overwegingen, onafhankelijk van de fis cale consequenties daarvan. De herziening van de vennootschapsbe lasting, zoals die door de vereniging in haar schrijven wordt voorgesteld, zal ook enkele wijzigingen in de wet op de inkomstenbelasting noodzakelijk ma ken. Deze wijzigingen betreffen de be palingen over herkapitalisatie en aan merkelijk belang alsmede de regelin gen omtrent bonusaandelen, stocks en de omschrijving van het liquidatieeur- plus. de Zuidslaviërs zouden worden over speeld. Dat Week geenszins het ge val. Integendeel, zij gingen nog fel ler in het offensief en na een half uur maakte Kostic het verdiende te gendoelpunt. Nog voor de rust her stelde Eusebio met een kopbal de marge van twee treffers: 31. In de tweede helft bleek de selectie, die onder leiding stond van de Duit ser Helmuth Schoen, eerst goed te zijn Ingespeeld. Bovendien ging de betere conditie op het zware veld een woordje meespreken. Het we let e dan ook geen verwondering, dat Eusebio (51 en 55, strafschopUwe Seeler (68) en de Portugese recht- buiten Augusto (86) het verschil in klasse uitdrukten. Galic had in de 62ste minuut Zuidslaviës tweede doelpunt laten aantekenen. Jaschin demonstreerde in de tweede helft zijn nog steeds snel reactievermogen, door op onnavolgbare wijze een straf schop van Kostic te stoppen. In de rust werd Simoes vervangen door de Hongaar Sandor. Voor de interland voetbalwedstrijd BelgiëNederland 30 september in Antwerpen zijn 16 spelers en reserves uitgenodigd. Maandag zal de definitie ve opstelling van het elftal worden be kendgemaakt. Dinsdag volgt dan nog een lichte training op het NAC-terrein in Breda, waarna men woensdag van Breda uit naar Amsterdam vertrekt. De spelers zijn: Pieters Graafland (Feijenoord), Van Leeuwen (GVAV), Veldhoen (Feijenoord), Quadackers (Fortuna '54), Kemper (PSV), Van Wissen (PSV), Israël en Schrijvers (beiden DWS), Muller (Ajax), Ver hoeven (Sparta), Bergholtz (Feijen oord), Theunissen (PSV), Heijnen (ADO), Kruiver (Feijenoord), Van Nee (Heracles) en Hollander (DWS). De Nederlandse bekerhouder. Fortuna '54 uit Geleen, heeft woensdag in Tu rijn met 31 verloren van de Italiaanse bekerhouder, AU. Torino. Het was de eerste wedstrijd in het toernooi om de Eropese beker voor bekerwinnaars. De returnwedstrijd is op 7 oktober in Ge leen. Feijenoord verloor van Duitsers: 1-3 Feijenoord heeft woensdag in het Rot terdamse stadion een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitse bundesliga- club Meidericher SV met 13 verloren. Bij de rust stonden de Rotterdammers al met 30 achter. De snel combine rende Duitsers scoorden via hun uitblin kers Helmuth Rahn (14. 26) en Kramer (19) al binnen het half uur drie tref fers en een steriel en weinig geïnspi reerd spelende Rotterdammers stelden daar maar weinig tegenover. In de twee de helft, toen Rahh en Kramer ver vangen werden, verkleinde Guus Haak de stand tot 13, maar verder kwam het constant aanvallende, maar zelden gevaarlijke Feijenoord niet. Er waren 20.000 toeschouwers. De heer van Ra vens leidde. Newyorkse beurs Het koersverloop op de Newyorkse effectenbeurs was gisteren onregelma tig bij gematigde handel. De koersen stegen iets nadat president Johnson een dreigende staking van spoorwegperso neel wist af te wenden door een com missie van onderzoek in te stellen. Het herstel was echter niet krachtig ge noeg om de koersen hoger te doen op lopen. Staalwaarden waren gemengd. Chrysler ging een punt omlaag in een overigens gemengde automobielhoek. ESSO EN SHELL DEEL IN THYSSF.NGAS De Esso en (le Shell zullen zeker een belang van 25 procent verwerven in het Duitse bedrijf van Thyssengas, dat. Ne derlands aardgas zal vervoeren en ver kopen. Dit staat in een beginsolakkoord, dat op 17 september is ondertekend. Zoals op 30 juli werd medegedeeld ligt het in de bedoeling jaarlijks een hoe veelheid van 4 miljard m3 Gronings gas af te zetten. Deze hoeveelheid zal geleidelijk worden bereikt tegen 1975. De Internationale Gas Transport Maat schappij N.V. in Den Haag deelde mee dat door verhoging van het maatschap pelijk kapitaal en een aanzienlijke ver breding van de financiële basis van de onderneming, de Esso- en Shellgroepen een belang van ieder 25(r zullen ver werven in die tak van het bedrijf van Thyssengas, die zich zal bezighouden met het vervoer en de verkoop van Basf sticht in Antwerpen bedrijf In juni van dit jaar heeft de Badische Anilin- en Soda-fabrik AG, Ludwigsha- fen am Rhein, haar plannen lot sa menwerking met de Verenigde Kunst,- mestfabrieken Mekog- Albatros NV (VKF) te Utrecht op het gebied van de ammoniak- en kunstmestfabricage bekendgemaakt. De Basf deelt thans mede, dat zij installaties voor de ver- verking van ammoniak in Antwerpen ;al bouwen. In dit bedrijf zullen voor lopig twee produkten worden vervaar digd, n.l. de kunstmest nitrofoska en caprolactam, een basis produkt voor synthetische vezels. De voor de ver vaardiging hiervan benodigde ammo niak is in -le eerste plaats afkomstig van de gezamenlijke vestiging BAS.F- VKF in Pernis. De installaties, waar mede investeringen van meer dan 200 miljoen d.m. zijn gemoeid, zullen medio 1967 in bedrijf komen. MAXWELL PETROLEUM Het bestuur van de Maxwell Petro leum Holding N.V. maakt bekend, dat op rekening van het boekjaar 1964 zal worden overgegaan tot: de uitke ring van een tweede interimdividend van 2,60 per aandeel van nominaal ƒ20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4