BALK VERDWIJNT UIT HET OOG maar ook heren maken het bont SUÈDE, EEN BUITENBEENTJE sPi FC Tweede bril voor reserve en harmonie MANNELIJKER HERENSCHOEN Provinciale Zeeuwse Courant vrijdag 25 september 1964 0 najaarsnummer 0 pagina 13 In de accessoires voor heren, feitelijk geen juiste benaming voor overhemden, stropdassen, hoeden en sokken, krijgt men enkele nouveautés. De overhemden gaan zo langzamerhand de traditionele witte kleur verliezen. De heren maken het bont: Dit seizoen ziet men verschillende b astaardkleur en, zoals blauw, roze en crème. Deze kleuren lijken voor sommigen nog wat vreemd, maar zij zullen het modebeeld van de komende winter mede bepalen. De overhemden hebben iets minder streep. Ze ker de balk-streep een doorn in het oog van velen zal men gaan missen. ..gedessineerde das met effen knoop.. .overhemd met tab-boord.. De modellen komen deze winter uit met verschillende soorten boorden. Naast de normale boord, die zich altijd zal blijven handhaven, zien we de zoge naamde tapboord en de heel lange boord. Vooral deze laat ste is geheel afwijkend van de tendens van de laatste jaren. Maar het is nu eenmaal zo, dat de boorden iets langer gaan worden. Dit past namelijk uit stekend bij de mode, die zoekt naar lange slanke modellen. Wat de stoffen betreft moeten we het blijven zoeken in de zelf- strijkende en de tricotnylon overhemden. Op het overhemd zien we een iets bredere geklede das. Voor de rest blijven de dassen smal met gedekte tinten. Iets nieuws is de gedessineerde das met de effen knoop. Verder gaat men al meer klassieke dessins zien. Ook de schuine streep en we waren zo blij daar van af te zijn komt er weer wat in. De sok ken blijven rustig. Voor de rest is wat dat betreft weinig nieuws te vertellen. De heer Eckhardt van de firma Dixhoorn te Vlissingen, die ons over dit onderdeel van de mode heeft ingelicht, liet zich voor wat de hoeden betreft nogal voorzichtig uit. „Vroeger droeg iedereen een hoed en dat willen we weer bereiken", zegt hij, „maar of dat lukken zal". In ieder geval wordt het gepro beerd en onder het motto „wie de jeugd heeft, heeft de toe komst" kan men in de winkels veel vlotte, sportieve modellen zien. De randen van de hoeden zijn over het algemeen smal, de bol is hoog met een naar achter wijkende voorkant. De kleuren zijn zeker niet somber. Iets nieuws is het contrast tussen de kleur van de hoed en de kleur van de band. De beige- zwart combinatie is daar een voorbeeld van. Men hoopt nu maar, dat door de jeugd er toe te brengen deze hoeden te dra gen, zij later ook bereid zullen zijn over te gaan tot de wat meer klassieke modellen. MAYFAIR KOSTUUMS in prijzen vanaf 159, HERENMODEHUIS ..suède jasjes, nog steeds in trek.. Het suède een buitenbeentje in de mode zal niet na laten ook deze winter zijn stempel te drukken op die mode. We hebben ons gewend tot de heer A. C. H. v. d. Driest uit Middelburg om wat inlichtingen over deze dracht. Alvorens de mode voor dit komende seizoen op suèdegebied te behan delen is het misschien aardig enkele punten, die belangrijk zijn bij de aankoop van suède, te behandelen. r\e goede kwaliteit suède onderscheidt zich van de wat minder goede door de behandeling van de stoffen. De huidjes van de dieren zien er na droging vaak verschillend uit, zowel wat de kleur als de stevigheid betreft. Vaak is het bij éénmansbedrijven zo, dat men bij gebrek aan voldoen de huiden voor een jas enkele huiden, die verschillend van kleur en stevigheid zijn bij elkaar voegt. Dit gebeurt bij een grote gerenommeerde fabriek niet. Daar sorteert men de huidjes op dezelfde kleur en stevigheid. Het is namelijk zo, dat een huid van onder de buik genomen of onder de kop vaak veel zachter is dan de rest. Deze huid gaat gauw rim pelen. Wil men nu een dure en goede jas maken, gebruikt men vaak zes, zeven.of acht huiden, maat: bij een goedkope jas, probeert men mét vijf huiden waardoor men ook de zachte huid gebruikt uit te komen. Vandaar dat men vaak ziet, dat op sommige gedeelten de jas gaat rimpelen. Dat gebeurt meestal na de eerste maanden als de werking van het persen opgehouden is. Tot zover over de kwaliteit van het suède. Voor wat de mode betreft, zijn er niet veel veranderingen. De modellen zijn hetzelfde als vorig jaar. Dit geldt voor zowel de man als de vrouw. Ook is er geen tendens te bemerken naar kortere of langere jassen. Mode bij pakjes is nog moeilijk vast te stel len. Dat hangt van de mode van het ogenblik af, omdat die pakjes besteld worden en naar maat worden gemaakt. Wel valt het op, dat men meer verschillende kleuren wil hebben. Overigens betekent dat niet, dat die jasjes net langst mee gaan. Integendeel. Gewoon bruin suède en dan het liefst donkerbruin is de garantie voor het sterkste suède. En dat is toch wel een belangrijke factor, want goedkoop is suède nu eenmaal niet. Men moet voor goede produkten wel enkele honderden guldens neertellen. ..rustige mode.. Men zou zich kunnen afvragen hoe de bril, zo gebonden aan één vorm, nog onderhevig zou kunnen zijn aan modeschom melingen. Het moet de ontwerpers jaarlijks talrijke zweetdrup pels kosten steeds weer nieuwe modellen te lanceren zonder in absurditeiten te vervallen. Het publiek echter vraagt een brillenmode, zo mogelijk zelfs twee keer per jaar. Te moet het eigenlijk over een langere periode zien", merkt ft de heer De Muynck, opticien in Goes, een beetje sceptisch op. „Belangrijker vind ik dat een bril anatomisch ver antwoord is en dat hij aan vaktechnische eisen voldoet. Natuur lijk zijn er steeds andere monturen, de tegenwoordige bijvoor beeld zjjn van boven iets oplopend en ze hebben een kleinere schijf. Ze zijn een beetje sportiever. Enkele zijn aan de onderkant kant kleurloos, met een donkere bovenkant". Afgezien van deze kleine wijzigingen blijft een bril toch het attribuut dat in de eerste plaats nuttig moet zijn, en daarnaast een modieuze functie mag hebben. De opticien let, wat het esthetische gedeelte betreft, onder andere op de vorm van het hoofd, het kapsel, de kleur van de ogen. Een verkeerd montuur kan de verhoudingen van een gezicht verstoren. En wat heeft men er aan als men zelf goed kan zien maar anderen je niet meer zién kunnen. Goed zien en er goed uit zien zijn echter begrippen die hand in hand kunnen gaan. De monturen zijn qua vorm vrij constant, maar de kleuren wijzigen wel. Beheerste, fraaie tinten zoals kastanjeblauw, grijs, metaalkleur. „Jammer dat het te weinig voorkomt dat men zich een reservebril aanschaft. Duur is het niet en hoeveel mensen zijn niet volkomen hulpeloos als hun bril breekt, door een ongeval of een ongelukje. Bovendien kan soms niet elke bril bij elk kostuum of elke jurk worden gedragen, in feite. Voor veel mensen is een reservebril dan ook absoluut nood zakelijk". Een nieuwtje zijn de ontspiegelende glazen. De ogen zijn beter waar te nemen door een ander, en zelf heeft men het voordeel alles veel rustiger te zien. doordat hinderlijke reflexen ontbreken. Zeer zeker een nieuwtje dat ook door fotografen zal worden toegejuicht Daarnaast bestaan er de enigszins getinte glazen, die hinderlijk licht, van t.l. of t.v. e.d. b.v. „corrigeren". Op het gebied van de bril een „rustige" mode dus. Alleen wat smallere schijven, kleurloze onderkanten en donkere boven zijden. De herenschoenen worden mannelijker, so verwacht de heer Roelse te Vlissingen. Dus niet meer per ongeluk op mama d'r schoenen naar kantoor, een zeer duidelijk verschil. Stoere modellen, zowel met ronde, vierkante als puntige neuzen. De hobbyschoenen zijn licht, gemakkelijk en buigzaam. En toch stoer, mannelijk, fors. Halfhoge bootees met een warme voering of echte lamsvacht (ook warm hoor, maar chiquer) zijn er ook. Bij de wat sportiever modellen zijn veel doorlopende, dikke, maar daarom toch lichte zo len te ontdekken. Daarnaast is er het, men zou bijna zeggen traditioneler model, voor bij het nette pak. De kleur is veelal zwart. Maar ook bruin, zowel licht- als donkerbruin drukt door. In het oog lopend is bij veel modellen de zo genoemde swiegenahte rand, dat is een doorgestikte rand even boven de zool die als garnering goede diensten bewijst. foto rechts). Hun ting en juclit zijn de materialen dit najaar. Jonge heren, zo tussen Barend <7e Beer en Bach in, de Beatle-bezetenen dus. worden niet vergeten. Voor hen staan de schoenen met Spaanse hakken klaar, waarmee behoorlijk kan worden meegestampt op de maat van yeahyeah (een typisch Zeeuws woord)-mu- ziek. ROGER POIRIER, vriend en leerling van de overleden coiffeur Georges Hardy, ontwierp afgebeeld kapsel voor najaar en winter. „La ligne match", dat vrij kort is, is sportief, sober en geschikt voor elke leeftijd. Roger Poirier, onder meer vice-president van La Haute Coiffure Mascu line Francaise, telt onder zijn clientèle de Hertog van Windsor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 33