K5 u 1 Neem B E S T punt uit! W aterleiding „Schouwen-Duiveland": verliezen ramp '53 afgewikkeld Verbouw raadhuis van Nieuwerkerk aanbesteed Volgend jaar begin van verbetering huisvesting ZUID-BEVELAND C.B.B. wil meer contact met kerkelijke leiders AGENDA Rijksgoedkeuring nog niet binnen MARKTBERICHTEN „DE ROSE PANTER", AMUSANTE JACHT OP EEN AARDIGE DIEF TARIEVEN VAN BADINRICHTINGEN KRUININGEN GINGEN OMHOOG i SEPTEMBER 1964 WISSEL BEVt-LANDCN WISSEL SCHOUWEN pbot.NO. ALB ZEEUW SE COURANT NA TIEN JAAR WACHTEN: WALCHEREN Raad Serooskerke komt bijeen VUSS1NGEN „Scala" speelt in België Het Vlissings accordeon-orkest „Scala" heer W. Meulmeester een concert ver- TEEN jaar heeft de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Schomven-Dui- veland" erop gewacht. Nu is het zover: het rijk en de provincie Zee land hebben hun aandeel in de rampschade uit 1963 voor de wa terleidingmaatschappij afgewik keld. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee kon dat donderdagmorgen de vertegen woordigers van de eilandelijke ge nieenten meedelen op de algemene vergadering van aandeelhouders in restaurant „Mondragon" in Zie rikzee. „Een maand geleden is de zaak afgewikkeld. Aan het eind van het jaar zullen we waarschijn lijk een inzicht hebben van de wer kelijke stand van zaken", zo zei hij als voorzitter van de raad van be heer in zijn openingswoord. Men weet het: in de verliezen, die de Scbouwse waterleidingmaat schappij als gevolg van de ramp in februari 1953 leed, zouden ook het rijk en de provincie bijdragen. De gezamenlijke gemeenten op het ei land betaalden in 1956 hun aandeel van 200.000. Van rijk en provin cie stond tot nu toe ruim 250.000 open. Nu heeft de maatschappij dus ook uitsluitsel van deze zijde. ..De afgelopen jaren moesten we door het gemis fin dit bedrag met enorme renteverliezen werken, maar nu is er jaarlijks een rente winst te verwachten van ongeveer tien mille", aldus voorzitter Dijck meester. Hij deelde mee, dat de bijdrage van het rijk en de gemeen te wordt gereserveerd voor de bouwplannen. De huisvesting van de waterleiding maatschappij Schouwen-Duiveland is een andere zaak, die al sinds jaar en dag" op de agenda van de vergade ring staat. Mr. Dijckmeester schetste de vertegenwoordigers van de ge meenten op het eiland ditmaal, hoe de zaken ervoor staan, nu er weer een spaak in het wiel van de bouwplannen gestoken is, omdat het kantoor in de Lange Nobelstraat op de voorlopige monumentenlijst geplaatst werd. En dat betekent, dat het kantoor niet ai- gebroken mag worden om er een nieuw voor in de plaats te zetten. Vandaar, dat er beraad is geweest over de weg, die men nu moet inslaan Het plan is op het moment: het kan toor aan de Lange Nobelstraat restau reren. Dat wil zeggen het uiterlijk van het gebouw handhaven zoals het op het ogenblik is en het interieur ge heel te wijzigen. Achter dit kantoor worden dan de nieuwbouwplannen aangepast. ,,De inhoud van het com plex wordt dan iets groter dan in het oorspronkelijk plan, maar de bouw kosten komen op hetzelfde neer", kon voorzitter Dijckmeester de aandeel houders meedelen. En hij attendeerde hen op de sub sidie bij de bouw, die nu van Mo numentenzorg te verwachten is. „Het plan zal over drie, vier maan den bestedïngsklaar zijn", ver klaarde burgemeester Dijckmees ter. „We mogen er wel op rekenen, dat dan ook dadelijk de rijksgoed keuring afkomt. In de loop van vol gend jaar kunnen we dan met de bouw beginnen". het seizoen bleek de druk te laag. „We zullen alles in het werk stellen om dat volgend jaar op te heffen", zo verze kerde Zierikzees burgemeester. Er wasngeneadre on reena éc-aj Er was nog een ander aspect op het gebied van de recreatie dat de aan dacht kreeg: het feit, dat verschillen de kampeerterreinen met een eigen waterleiding zijn begonnen. „Dat is niet juist", vond de heer Dijckmees ter, die wel wilde toegeven, dat de maatschappij laat was geweest met d. aansluiting op de kampeerterrei nen, toen wethouder L. v. d. Klooster uit Westerschouwen daarop attendeer de. Hy wees echter op het gevaar voor de volksgezondheid: „de kwaliteit van dat water is minder dan bij de water- leid ingmaatschappij Bij het provinciaal bestuur is ech ter een grondwaterverordening in behandeling die een vergunning voorschrijft om water uit de bodem te mogen onttrekken, wist bij te vertellen. De maatschappij heeft het ministerie van sociale zaken gewezen op de gevaren van deze particuliere waterwinning. „Het wordt daar bekeken. Er is mis schien een mogelijkheid, dat de wa terwinning voor de recreatiesector in de toekomst zal worden gesubsi dieerd", zo zei mr. Dijckmeester er nog over. Het waterverbruik op Schouwen-Dui veland is de afgelopen seizoenweken weer uitermate gestegen: acht pro cent meer dan vorig jaar. Er werd een afname geregistreerd van 300 kubieke meter per uur, per maand is er 107.000 m3 gebruikt. In dit verband wees hij erop. dat een rapport uit 1957 waarin over 20 jaar een afname van 290 m3 per uur in het vooruitzicht werd gesteld, al is overtroffen. De heer Dijckmeester wees erop, dat de maatschappij met het oog op deze ontwikkeling ook volgend jaar grote investeringen te wachten staan. Bij de behandeling van de agenda werd burgemeester S. Francke van Middenschouwen herbenoemd als lid de raad van beheer. Burgemees ter H. P. Everwijn van Westerschou wen vervult de vacature, die is ont staan door het overlijden van wethou der P. L. Vis. Aan het begin van de vergadering herdacht mr. Dijckmees ter de heer Vis en nam de vergade ring enkele ogenblikken stilte in acht. Woensdag hield de journaliste mevr. Louise Weiss voor de afdeling Goes van de Alliance Frangaise een voor dracht over China, Hongkong en Ja pan het probleem van de overbevol king. Mevr. Weiss, die vele wereld reizen heeft gemaakt, stelde, dat laatstgenoemd probleem de wereld wordt door de steeds betere verbin dingen steeds kleiner onder de ver antwoordelijkheid van alle mensen valt. Zij illustreerde haar lezing met zelfvervaardigde kleurenfilms: „Le Rocher Tragique", een film over Hongkong, waar nu 2V> miljoen men sen in een veel te klein, rotsachtig gebied wonen en één over Japan, dat met een dergelijk probleem kampt. Na de pauze sprak mevrouw Weiss over de ingrijpende verandering in le venshouding, die de revolutie in com munistisch China heeft veroorzaakt en toonde een, door haar onder grote moeilijkheden vervaardigde film over een grotendeels met handkracht aan gelegde dam in dat land. Voorafgaand aan de lezing werd de heer C. A. van der Oord tot secretaris benoemd; het correspondentieadres van de afdeling Goes is thans: Valckeslotlaan 111. Hervormde vrouwen houden in Goes besturendag De hervormde vrouwengroepen in; Zeeland houden op dinsdag 6 oktober j een besturendag in „De Prins van. Oranje" te Goes. Er staan enkele huishoudelijke zaken op de agenda, maar het belangrijkste onderdeel van de vergadering is de bespreking van het onderwerp, dat 's morgens doorj da. H. B. de Neeling uit Zuidzande wordt ingeleid: „Waarom nog lid van onze kerk zijn". Dit landelijkej onderwerp wordt eerst in discussie-! groepen en later gezamenlijk bespro ken. Er worden ten slotte enkele filmsi gedraaid. De besturendag begint om, half elf. KRABBENDIJKE GOES Alliance Francaise Goes over de overbevolking In de raadsvergadering meente Serooskerke (W.) op vrijdag 2 oktober 's middags om drie uur zul len burgemeester en wethouders de gemeentebegroting voor 1965 aanbie den. De begroting sluit voor de gewo ne dienst met een bedrag van 477.98C aan inkomsten en uitgaven, met een post onvoorzien van 3818,25. Op de kapitaaldienst is een nadelig saldo van 155.813,17. De uitgaven bedra gen hier 1.133.359,40 en de inkoms ten I 977.546,23. In deze vergadering komt ook een voorstel aan de orde de heer P. J Leenderste per 1 oktober eervol ont slag te verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer Leendertse wordt commies A. bij de gemeente Souburg. In deze vergadering zal te vens de beëdiging plaatsvinden van de heer W. J. van Maelsaeke, klerk ter secretarie, als waarnemend gemeen te-ontvanger. B. en w. hebben zes aannemers uitge nodigd in te schrijven voor de open bare aanbesteding voor het op korte termijn bouwrijp maken van de aan gekochte gronden in het uitbreidings plan. Deze aanbesteding zal plaats hebben op 28 september. Ook komt voorstel aan de orde tot wijziging van de politie-verordening, waarbij de bepaling omtrent het weggooien of laten liggen van afval zal worden verruimd. Dit gebeurt op voorstel van de Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond. Ten slotte zal de raad in de ze vergadering de vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs vaststellen. Wiel liep van tractor en botste tegen bromfiets Dezer dagen liep op de Westweg te Krabbendijke een achterwiel van de tractor bestuurd door de heer C. J. W. uit Krabbendijke. Dit gebeurde ter hoogte van het bureau der rijkspolitie. Het achterwiel botste tegen een al daar geparkeerde bromfiets van de rijkspolitie. Deze werd licht bescha digd. WISSENKERKE N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen kwam de N.C.V.B. te Wissenkerke in het verenigingsgebouw bijeen. Presidente M. Gilisse-Pluister opende de vergadering. Spreker voor deze avond was ds. A. J. Van Cruijningen uit Kloetinge met als onderwerp: „Protestant klooster Toise in Frank rijk ontmoetingscentrum protestanten en roomskatholieken". Deze interessante lezing, voor een aandachtig gehoor, werd met dia's toegelicht. Collecte De te Axel gehouden collecte voor de Poolse oorlogsinvaliden (in de kerken en huis-aan-huis) heeft 1403,06 opge bracht. De christelijke besturenbond Vlissingen hield donderdagavond In ,,'t Anker" in Vlissingen zijn bijzondere jaarvergade ring. Óp deze vergadering, waar ook C.N.V.-districtsbestuurder H. Beenhak ker, aanwezig was vormde het jaarver slag van secretaris M. Bode het belang rijkste punt van gesprek. Nadat voor zitter A. H. le Feber de vergadering had geopend begonnen de talrijke aanwezi gen aan de puntsgewijze bespreking het jaarverslag. Vooral veel aandacht besteedden de le den aan het contact tussen de vakbe weging en de kerken. Enkelen waren van mening, dat er op plaatselijk niveau regelmatig contact moet zijn tussen de besturen van de vakbonden en de predi kanten en ouderlingen. Het blijkt nodig te zijn, dat men meer begrip krijgt voor eikaars situatie, waarbij de ene groep werkt voor het materiële welzijn van de mens en de andere voor het geestelijk heil, maar waarbij het toch om dezelfde mens gaat. zoals de heer Beenhakker het uitdrukte. Men was het er overigens wel over eens. dat dit contact terdege moet worden voorbereid, omdat het vaak moeilijk blijkt begrip te wekken voor de vakbeweging. Sommige aanwe zigen stelden voor. dat de predikanten er bij huisbezoek op zouden wijzen, dat het niet juist is niet bij het C.N.V. ge organiseerd te zijn. Naar aanleiding van het rapport over de vermogensaanwasdeling zal de besturen bond een drietal gespreksavonden orga niseren over dit rapport. Ook wil men een propagandacommissie instellen voor het aanwerven van nieuwe leden. De voorzitter dankte ten slotte de secretaris en de penningmeester voor hun jaarver slagen. DRUK TE LAAG RAAD GROEDE AKKOORD De kampeertarieven van de Schouw- MIJT DCfDfiTïWfQ WI I7iriMlT se waterleidingmaatschappij vormden IViEil DE.ui\U 1 IllUO VViJfiluIllU een ander punt, waarop de voorzitter in zijn openingswoord dieper inging. Hoewel deze tarieven niet met gejuich werden ontvangen, bleek er voor de aansluiting van kampeerterreinen op het net van de maatschappij toch een verheugende belangstelling te be staan, constateerde hij. Wel zijn er in de recreatiesector enige moeilijkhe den geweest: in de drukste weken van MODIEUZE BONTMANTELS Voor kwaliteit en afwerking staan wij garant \wWx. Breda - Eindstr. 14 - Tel. 310S6 Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9-18 uur. Van Benthem en Jut ting' Expositie verenigde Nederlanden. 9-18 uur. Electro: Het rendez-vous in de nacht, 19.30 uur, 18 Jaar. City: De rose panter. 20 uur. a I. Hof van Tange' Cir cus Boltini. 16.15 en 20 15 uur. lissingen Alhambra Wonderful life. 8 uur, a.l. Luxor; Rlo Brnvo. 8 uur. 14 Jaar. Goes Grand: De rnemulden genade. 4 ut de Kwai. 8 i IVcstkapelJe 1 Jaar Schuttershof: Con- 20 uur 'eslkupello Herrijst": Arena king. 8 uur. - Roxy: Irma la Douche, Cartouche. handiet en Cedel theater: Geef cr de brultd) De gemeenteraad van'Groede heeft donderdagavond in snel tempo een slechts enkele punten tellende agenda afgewerkt. De raad ging akkoord met een wijziging van de gemeentebegro ting 1964, waarin op de kapitaaldienst een bedrag van 9600 is uitgetrokken voor de verbetering van trottoirs in de Blekestraat, de Molenstraat, de Ellenstraat, de Walenstraat en de Voorstraat. Voor de aanschaf van een nieuw foto-kopieerapparaat werd 1000 uitgetrokken. Voorts vermeldt de wijziging een bedrag van 123.500 voor de bouw van acht woningwetwo ningen die inmiddels zyn gegund. Met algemene stemmen werden de heren J. A. Scheele en M. J. Adriaan- se, respectievelijk eerste en tweede ambtenaar ter secretaris, benoemd tot vertegenwoordiger en plaatsvervan gend vertegenwoordiger in het alge meen bestuur in de bestuursschool Zeeland. De raad kende het Koningin Wilhel- minafonds en het Nederlands Astma fonds subsidies toe van 2 cent per in woner. Burgerlijke stand GOES. Geboren: Digna Albertina Pictcrnclla. d. v. P. A. de Munck-v. d. Vreeke; Stella Maria, d v. C. P J. M. Nobels—v. d. Dries. Ingrid Elizabeth. <1. v J. H. Fagerllde Li.ister de Raadt: Linda Liane. d. v B D. E M Som broekLendt: Anna Cornelia, d- v. M. P. BreureFonkert: Anna Hendrika. d. v. P. C. van Iwaardcn—Dljke te Krabbendijke: Ptetcr Aart. z. v. A A. Meulenberg—Gelok te Wis senkerke: Adnaan Diederik. z. v. W. Berg- eljkMortier. Nicolaas Jacobus, z v. L. M ZegersDalebout: Christine Wllhelmine. d W. A. AertsMalgo le Krulningen. Getrouwd: J. B. M. Rentmeester. 21 J en E. Voois. 19 j. P. J. v. d. Hemel 29 J. M. M. Marlens, 24 Ondertrouwd: O. C. J. D. v. BleijswIJk Tie- is Verhagen 27 j. en J. A. Polfliet; A. W. Danker 2-1 J. en L. Geelhoed 20 j.; M. J. Bruel 27 J. en J Geelhoed 19 j.; C. J. Brou- 23 j. on J. Hubregtse 23 Overleden: L. op 't Hof, 79 j c v. J. Min- te 's-H -Arendskerkc; J Hannewijk. 81 v. P. Braam te Baarland: C- Nobels, 71 J,. e. v. M. W. Langcndoen-, H. E ter Kuile. 71 J. c v C. J. van Heck: G. Lu- teijn. 72 J., e. v J. Dronkers te Nissc, J. W. Weert. 74 j e v E. L. Joaasse; E den Hollander. 72 J. Verhoging krediet in raad in de Grote Hal te Wieze (Bei- Er bestond veel belangstelling dit optreden. Zaterdag treedt het orkest op in Hoogaarden (België). N.C.V.B. vergaderde Onder leiding van de presidente, me vrouw S. de Pagter-Janse, hield de afde ling Domburg van de N.C.V.B. na het zomerseizoen haar eerste vergadering. Als spreker trad op de heer Don uit Krabbendijke met als onderwerp „De jeugd van 13 Jaar en ouder". De volgen de vergadering is vastgesteld op 22 ok tober. OOSTERLAND Intrede kandidaat Boogert in Ophemert land, beroepen predikant van de Ned. herv. gemeente te Ophemert in de clas sis Tiel, aldaar zijn intrede doen. In de door de broer van de heer Boogert, ds. M. H. Boogert, hervormd predikant te Aarlanderveen. In de middaggods dienstoefening, welke aanvangt om drie uur zal ds. Boogert zijn intrede doen. Naar wij vernemen bestaat er ook van de zijde van zijn dorpsgenoten veel be langstelling voor deze slechtigheid. Er zal zondag vanuit Oost rland een auto bus rijden met bestemming Ophemert, met familieleden en verdere lenden. VEILING MIDDELBURG. 24 sept. Cox Orante Pippin l 80- 41. 75-80 38. 70-7S 3839. «5-70 31—33. «0-65 21—23. 55- 60 1615. 2 80- 41. 75-80 35—38. 70-75 34. 65-70 28. 60-45 18-30. 55-60 13. 2D 7. 3 grof 15—17, 3 fijn 7. Doyenne du Co mice 1 80-3-3 61. 75-80 66—63. 70-75 <9—71. 85- 59. 2 75- 61. 70-75 63. 65-70 53. 2D 48. 3 grof 40. 3 fijn 31. Leglpont 1 75-80 32. 70-75 3». 65-70 33. 60-65 23. 3 grof 19. Conference 1 70-75 29. 65-70 28. 60-65 25.40 —24.70. 55-60 18, 2 70-75 27. 65-70 27. 60-65 22. 55-60 14. 2D 12—13. 3 grof 18—19. 3 fijn 10. Bonne Louise 1 65-70 48. 60-65 50. 55-60 40. 50-55 31, 2D 8. 3 grof 30, 3 fijn 8. VISMIJN HRF.SKENS. Aan de vismijn te Breskens werd in de week van 12 tot en met 19 september aan gevoerd: Exportgarnalen 28.434 kg, Binnen landse garnalen 955 kg. Onverkochte garnalen 602 kg. Puf 19 710 kg Bot 343 kg. Schar 157 kg Schol 797 kg. Tong 508 kg. Griet 27 kg. Tarbot 55 kg. Rog 109 kg. Kabeljauw 400 kg. Paling 21 kg. Poon 35 kg. Wijting 15 kg. Onverkochte vis 233 kg. VISMIJN CO LUNS PLAAT. Exportgamalen 5406 kg. 0.75—ƒ1.12. Bin nenlandse garnalen 267 kg. 0.70—0.94. Schar 63 kg. Bot 153 kg. Kabeljauw 20 kg. Schol 8 kg. Tong 24 kg. Paling 235 kg Vts- lever 5 kg- Tarbot 3 kg. Ongesorteerde vis 80 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Eigenheimers gewoon 1200—1240. Bintje» 1090, bonken 12001360. Aanvoer 47 ton. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Vel uw se elervclling Ede. Aanvoer 339.975 stuks, handel vlot. Prijzen In f per 100 stuks: eieren van: 43-53 gr. 5.32 —8.55, 53-61 gr. 9,01—11,35, 62-68 gr. 11.74— 12,64, 70-76 gr. 13,31—13.88. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Uien bonken 1874. middel 40-70 I860, drie lingen 2351, picklers 2010. stek 520—511. Aan- Eiervelling S B E Western-fans kunnen hun hart ophalen DUIVELAND heeft een nieuwe stap gezet op de weg, die de ge meente moet helpen aan een an der gemeentehuis: de verbouw van het vroegere raadhuis te Nieuwerkerk. Zoals bekend is het niet de bedoeling van dej meerderheid van de Duiveland- se raad, dat liet tegenwoordige gemeentehuis van Oosterland de zetel van de gemeente blijft. Met zes tegen vijf stemmen heeft men indertijd besloten om het raadhuis in Nieuwerkerk voor dat doel te verbouwen. De rijksgoedkeuring daarvoor nog niet binnen. B. en w. van Duiveland hebben deze week echter de aannemers uit de ge meente uitgenodigd deel te ne men aan de aanbesteding van de verbouw van dit voormalige gemeentehuis. Zes bedrijven deponeerden hun briefjes in de bus. De laagste inschrijver was de firma gebr. Radewalt uit Nieuwerkerk, die het karwei voor een bedrag van 50.419 wil uitvoe ren. Dat wil zeggen: de verbouw van het gemeentehuis, zonder de aanleg van centrale verwarming en elektri citeit. De gemeenteraad heeft enkele jaren terug besloten voor dit karwei een krediet van 50.000 beschikbaar te stellen. Inclusief de kosten voor centrale verwarming en elektriciteit. In zijn vergadering van volgende week woensdagavond 30 septem ber om half acht zal de raad wor den gevraagd een extra krediet voor het karwei te voteren. Het is de bedoeling, dat het voormalige gemeentehuis van Nieuwerkerk aan zienlijk zal worden uitgebreid. Daar voor worden ook twee woonhuizen naast het pand aan de Kerkring 3 „geannexeerd", zodat het toekomstige gemeentehuis de panden Kerkring 3. 5 en een deel van Kerkring 7 zal omvatten. De kluis komt in het huis Kerkring 7 te staan. Het achterste deel van het pand Kerkring 5 zal als secretarie worden ingericht, de voor kamer van dit huis wordt burge meesterskamer. De kamer van de se cretaris komt in de vroegere secre- nog niet bekend: het wachten de rijksgoedkeuring. Begin vorig jaar kreeg men het bericht, dat de bouw capaciteit in eerste instantie aange wend moet worden voor woningbouw. De hoofdingenieur voor volkshuis vesting en wederopbouw gaf de ge meente toen te verstaan, dat de goed keuring nog wel twee jaar op zich zou laten wachten. De uitslag van aanbesteding, die b. en w. van Duiveland in het gemeen- thuis te Oosterland hielden: 1. firma gebroeders Radewalt, Nieuwerkerk, 7 50.419: 2. fa. Capelle-Stouten, Oosterland 52.604; 3. fa. M. J. Thierie, Nieuwerkerk 52.885: 4. fa. L. Meerman. Oosterland 53.677; fa. L. Tieleman, Nieuwerkerk 78.655; fa. L. Boogert, Oosterland 79.250. Een welkome reprise voor Zeeland in het luchtige genre trekt dit week einde onze aandacht: bovenaan lijst staat „De rose panter", de fraaie komedie van Blake Edwards met top- komedianten David Niven, Peter Sel lers en Brenda de Banzie in gezel schap van twee gerenommeerde schoonheden van het witte scherm Claudia Cardinale en Capucine. ,De rose panter" is een bizarre ko medie, waarin het ingredient droge Britse humor duidelijk domineert. Da vid Niven en Peter Sellers hebben weliswaar een zeer aparte stijl van ïseren, maar in deze rolprent vullen zij elkaar uitstekend aan. Sel- 1-rs als de onhandige poli tie-inspec teur heeft als altijd alleen al door zijn houding de lachers op zijn hand. Ni ven vermaakt op een wat subtielere manier. Hun beider optreden in een film is echter een garantie, dat hoogstaand amusement wordt gebo den. Cardinale en Capucine fungeren dit verband als kathaliserende facto ren, terwijl Brenda de Banzie als gast vrouwen-typetje een soort ,,one wo- manshow" weggeeft, die alleszins de moeite waard is. Een vrolijke film dus, waarin jacht •ordt gemaakt op een gehaaide juw lendief, waarin zich zeer gecompli ceerde amoureuze taferelen afspelen en waarin een bont balmasqué voor een denderende climax zorgt. Te zien in City Middelburg) Een klassieke griezelfilm is „De man met de wassen beelden", Grand (Goes) met Vincent Price, Frank Lovejoy en Philips Kirk. Een uiterst luguber geval, alleen voor hen die over sterke beschikken. Een pittige western van het zuiverste water wordt vertoond in de zondag matinee van Grand (Goes). „De ge maskerde ruiter" voert ons vandaar naar indianenland, waar blanke pio niers en indiaanse stamleden op voet van gewapende vrede leven en gewe tenloze bandieten hun best doen die situatie uit te buiten. Als tenminste de gemaskerde ruiter Clayton Moore) er niet was. Zeer spannend. Cliff Richard, de rustigste onder Britse tieneridolen, heeft weer een film gemaakt. Onder de titel „Won derful life" draait in Alhambra (Vlis singen) een vrij fantastische, maar daarom niet minder amusante ge schieden.s zich voor onze ogen af. Het begint met een bootreis in gezel schap van Cliff en The Shadows, en eindigt met een succesvolle filmpre mière in Londen. Daartussenin zien Raad besloot Aantal baden loopt terug De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in de vergadering van dinsdag avond tot verhoging van de tarieven voor de gemeentelijke hadinrichtingen. Deze tarieven zullen worden gebracht op respectievelijk 50 en 40 cent voor volwassenen en kinderen. Tot 1 januari zullen de tarieven van respectievelijk 30 en 25 cent gelden. Algemeen was de raad van oordeel, dat de badinrichtin gen „hun tijd hebben gehad". Het aan tal baden loopt van jaar tot jaar achter uit. B. en W. zijn dan ook van mening, dat binnen betrekkelijk korte tijd de badinrichtingen zullen moeten worden gesoten. Bij het voorstel tot verkoop van vier percelen bouwgrond in het Eindje de Ronde kwam het voorstel van b. en w. ter sprake om over te gaan tot stichting yan een fonds voor dorpsuitbreiding. Bij verkoop van bouwgrond zal hiervoor voortaan f 1,50 per vierkante meter meer worden gerekend. De heer E. A. E. M. Suij (k.v.p.) was van mening, dat deze verhoging onbillijk was. omdat de huidige kopers reeds gerekend hadden op een goedkopere grondprijs. Burgemeester J. Schipper deelde mee, dat de verzoeken tot aankoop van deze perceeltjes nog slechts korte tijd gele den zijn ingediend en dat de kopers on- middelijk de verhoogde grondprijs is medegedeeld. Dat er een tegenvaller voor de kopers in zat. is een gevolg van de verkeerde voorlichting van de betreffende architect. Overeenkomstig het voorstel werden de betreffende per ceeltjes verkocht aan de heren A. van Noorden en J. G. Versluis, beiden te Kruiningen. I. Govers te Nieuw- en St. Joosland en J. M. de Bruin te Ossenisse voor een prijs van f 15.per vierkante meter. Voor de verbetering van de stortplaats voor huisvuil moeten voozieningen v~ den getroffen, waarvoor b. en w. krediet vroegen van f 5000.De heer Suij meende, dat de nieuwe stortplaats toch wel erg duur werd en wilde een goedkopere wijze van grondtoevoer. Het gevraagde- krediet werd verleend, doch b. en w. zegden toe een nader onderzoek in te stellen. Tot gemeentewerkman werd benoemd de heer J. Janse te Kruiningen, die reeds in tijdelijke dienst als zodanig werkzaam was. Tot vertegenwoordiger, respectie velijk plaatsvervangend vertegenwoor- de heren J Blok (gemeentesecretaris) en C. J. de Visser t waarnemend ge meentesecretaris -8.28. 55-64 gr. 9.52—11.95. «4-72 gr. 12.11— 13.69 Eenderieren: aanvoer 6695 stuk». U-64 gr. 8.43-9.61. «4-68 gr. 9.44—10.02. Eiermarkt Barnevrld. Aanvoer 2 400990 «uk», handel in grote vlug. In kleine kalm. Eelercn van 60-63 gr. 11,35— 12.50. alg. prijs 11.90, kg-prija 1.92 op basis 62 gr.. 46-59 gr. 6.25-1!M kg prijs 1.36-1 M. VEILING WALCHEREN. 23 september. Tomaten export per 6 kg A 1 480.—482. B 1 420, C 1 383. CC 1 206: per 12 kg A 2 300456 en doordraai. B 2 300—516 en doordraai. C 2 300 cn doordraai. James Grieve 75-80 26, 70-75 21—26. «5-70 17—30. 60-65 19. 2 D 10-16. 3 gr. 10-20. 3 f 10—15. Cox 75-80 53. 70-75 40. 65-70 37. 60-65 24—34. 55-60 15. 3 gr. 17—35. Manks CodlUl 70-75 18. 65-70 15. 60-65 11-12. 55-60 10. 2 D 10. Peren. Conference 65-70 29. 60-65 24—26, 55-60 18—22. 2 D 12. 3 gr 19-22. 3 f 15-22. Br. Hardy 65-70 43—44. 3 f 25—31. Meloenen net 3749. oranje ananas 49—87. ogen 2659. Druiven: Black Alicante 156 172. Fr anken thaler 150—186. Bramen 31—34. Aardbeien 43. Groenten. Bloemkool 3 p. k. 60—88. 4 46—67. 6 40—56. 8 22—44. 10 121—5. Prei 13-25 Boe peen 45—53. Boekroten 412. Kassmjbonen 84—102. Sla 4—19. Dubbele bonen 44-97. Spinazie 20—45. Witlof 111—116. Rode kool 6 —15. Uien 16—21. Postelein 34—55. Stokprln- sessen 44—46. Kroten 5—12. Spruiten 79—34. Pronkbonen 2952. Breekpeen 610. Wos- peen 20—31. Andijvie 1 12.40. 2 7.10. Sar kool 1 10.90. 2 6.30. Komkommers groen: 75 26, 60-75 11—26. 50-60 10—18. 40-50 10-14. krom per kg 1012. Witte komkommer» 20. Witte kool 48. Augurken 3054. VEILING GOEH. 24 september. Export- en industrieveiling appels: Cox Orange Plpin 1 80-85 3854. 75-80 40—55. 70-75 33—52. 65-70 29—45, 60-65 18—33. 55-60 13,80—14.30, 2 80-85 50. 75-30 39— 53, 70-75 36—59. 65-70 39—42, 60-65 18—31. 2D 8. 3 grof 12—32, 3 fijn 7—15. Brantley's Seed ling 1 90-100 15. 80-90 19. 70-80 9.50. 2 80-90 8. 70-80 8. 2D 7—8. 3 grof 8. ongesorteerd 13. Ingrid Marie 1 85-90 23. 80-35 26. 75-80 26. 70-75 26. 65-70 19. «0-45 14. 2D 7. 3 grof 13— 14. 3 fijn 6. Jamea Grieve 2 75-80 25. 70-75 23-24. 65-70 18-19. 60-65 13-20. 2D 6-13. 3 grof 16. fijn 10. Glorie van Holland 1 80-85 18. 75-80 22. 70-75 19—20. 65-70 14. 2D 11. Lax- ton Superb 1 80-35 18-23. 75-80 16-22. 70-75 1320. 65-70 10—11. Perer. Doyenne du Co rnice 1 90-95 65. 35-90 69. 80-8S 75. 75-80 79. 70-75 77. 65-70 70. D 60-65 55—58. D 30-31. 2 85-90 58. 80-85 63-65. 75-30 <3—72. 70-75 69— 74. 65-70 58—69. 3 grof 39—SS. 3 fijn 11—». Conference 1 75-80 32. 70-75 30. 65-70 27.20— 28.30. 60-65 22.70—23. 55-60 16. 2 75-80 27. 70-75 28. 65-70 24—25. eo-6S 19—20. 55-00 14. 2D 6.50, 3 grof 13—22, fijn 10—14. Bonne LouiBe d'Avranches 1 65-70 52. 60-65 54. 55-60 41, 50-55 31. 2 65-70 48. 60-65 50, 55-60 39, 50-55 32. Legipont 1 80-83 37. 75-80 35, 70-75 37. 65-70 36—38. 60-65 29. 55-60 20. 2D 10. 2 75- 80 30. 70-75 32, 65-70 32. 60-65 27. 55-60 17, 3 grof 7—26, fijn 6—9. Beurre Hardy 1 75-80 59. 70-75 60. 65-70 57—58. 60-65 50. 2D 31. 3 grof 45—46. fijn 36. Herzogin Elsa 1 70-75 12. 65-70 13. 60-65 12. D 68. President Loutreuil 1 80-85 24—25. 75-80 29—30. 70-75 29—30. 65-70 -23. 60-65 19—23. SS-60 12. 2 75-80 27. 70-75 26. 65-70 25. 60-65 21. 55-60 11 Diverse appels kroet 7.50. val 7.50- Totale aanvoer hard fruit 13.300 kist en- Het programma zou onvolledig zijn veiling krabbendijke. zonder misdaad. Daarom in Electro 23 sept. Appt-u: Cox o P ao-33 43—52. (Middelburg) een Franse film geba- -so 42—70-75 33—5;. •:-70 3iis, eo-65 seerd op bozigheid en sex, getiteld 2:—29. 55-w 11—ie. 2 75-so 19. 70-75 2344. „Het rendezvous in de nacht De 65-70 24—». 60-55 14—27. 55-w 10—;r. 2D e. maker van deze film is Jean Delan- grof :3—37. crimson Cox 1 80-85 43. 75-80 noy, die voor de vertolking der hoofd- 44. 70-75 41. 65-?o 22. -50--..5 22. 55-6O 12. 2D rollen een beroep deed op Annie Gi- c 3 grol :9. Allington Plpp:n 1 80-90 20. to-bo rardot en Jean-Claude Pascal. De in- 22 60-70 12. 2D 7. 3 grof 12. James Grieve FILMS IN ZEELAND we hoe onder de meest vreemde om standigheden een rolprent wordt opge nomen op de Canarische Eilanden. Su san Hampshire speelt de vrouwelijke hoofdrol. De liefhebbers van de wee stem ko men dit weekeinde behoorlijk aan hun trekken. In Luxor (Vlissingen) wordt ook al een spannende wild-westfilm vertoond. De held in „Rio Bravo" is sheriff Chance (John Wavne) fel be vochten door de boze Burdette (John Russell) maar dapper bijgestaan door assistente Dude (Dean Martin) en zijn hulp Stumpy (Walter Brennan). Aan trekkelijke kost voor de ware liefheb bers. houd? Moord, meer 4 klappen. rillen we niet v NOORD-ZEELAND BURGH Uitlening boeken Nu de avonden weer langer worden is het erg aanlokkelijk eens een goed boek in handen te nemen en een paar uurtjes te lezen. In Burgh is deze mogelijkheid er, want zaterdagmiddag begint de uit lening waar iedereen welkom is. Er zijn 125 nieuwe boeken aangeschaft terwijl tevens een wisselkist met 100 boeken is aangekomen. De uitlening heeft plaats in „Revasa" en wel van 4-5 uur. Emmabloemcollecte Het bestuur van het Groene Kruis, af deling Haamstede-Burgh en wel speci- de penningmeester is danig in zijn sas met het resultaat van de Emma bloemcollecte. In voorgaande jaren werd deze collecte In het ga3tenseizoen uitgevoerd met de hulp van een boe- renkapel. Het resultaat was dan zeer goed wat ten dele op de aanwezige toe risten, die ook mochten offeren, werd geschoven. Daar die muzikale omlijs ting nog al wat geld kostte en er veel avonden van de collectanten en collec- trices werden gevraagd heeft "t bestuur jaar de collecte wat later gehouden zonder muziek. En het resultaat is uit stekend geworden. In totaal werd een kent. Ebbedrag bete- SINT -ANN ALAND „Accelerando" besluit seizoen in dorpshuis Het lag in de bedoeling van de ninklijke fanfare „Accelerando" Sint-Annaland om op zaterdagavond 26 september hun laatste concert op de kiosk uit te voeren, maar doordat de .weersomstandigheden vooral in de avond van dien aard zijn dat het bui ten concertreren niet wenselijk meer wordt geacht, heeft de vereniging be sloten haar laatste concert te doen ge ven in het dorpshuis. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. The Fairest of the Fair (mars van de bekende marsenkoning Sousa)2. Marinarella Ouverture Fucik-Stal- meijer (keuzenummer voor het fede ratief concours in de ereafdeling; 3 Serenade Neapolitaine (bekend karak ter stukje van Gerhard Winkler-Mole- naar); 4. La Rose du Lac (De roos van het meer) alt sax. solo van Ga- denne door de heer J A. van Poort vliet; 5. Mars der Medici van Joh Wi- c-hers; 6. Punjaub rnars Payne-Mil; 7. Lentefeest (een zeer interessante suite in vijf delen door P. F. de Kort). 8. In een Kloostertuin van W. Ketelby; 9. Wiener Madeln (een welbekende en vrolijke Wienerwals van Zieher-Mol. 10. Amhemmars gecomponeerd ter herinnering aan de heroïsche strijd om Arnhem door A. E. Kelly. 73-80 29. 70-75 29. 65-70 21—23, 2D 60-65 14—15. 2D 55-60 6. 2 65170 21—22, 3 fijn 12. Ingrid Marie 1 80-85 24. 73-80 29. 70-75 24— 26, 65-70 18—20, 60-65 10. 2D 6. 3 grof 15. Diverse appels 3 fijn 6. kroet 6. Peren: Conference 1 70-75 32, 85-70 31. 60-85 26. 55-eO 20, 2 70-75 29—32. 65-70 29—30, 60-65 24—26. 55-60 17—19. 2D 7. 3 grof 18—20. fijn 8—9. kroet doordraai en 6. D. du Comlce 1 85-90 59. 80-85 65. 75-80 71, 70-75 72. 65-70 64 2 80-85 65—67. 35-90 60. 7S-80 73. 70-75 73— 75. 65-70 65—67. 2D 60-65 43. 2D 55-60 41. 3 grof 47—52. fijn 30. kroet 22. Bonne Louise 1 70-75 53. 65-70 51. 60-65 50. 55-60 40—41. 2D 14. 3 grof 20. kroet 7. rijp 46. Maagdeperen 1 70-75 9. 65-70 9. 60-63 7. 3 grof 6 Tnomphe de Vlenne 3 grof 34. fijn 18. kroet doordraai. Legipont 1 70-75 37. 65-70 38. 60-65 30. 55-60 19. 2D 7. 3 grof 24. fijn 12. kroet 9. VEILING KAPELLE. 24 sepL Industrie- en exportveihng. Peren: Beurre Hardy 1 80 53. 75 53. 70 59—60. 65 53. 60 48. 2 30 51. 75 55. 70 57. 65 53-56. 60 44—47. 2D 55 29. 2D 50 10. 3 grof 41—44. 3 fijn lt. Conference 70 29.2O—29 30. 65 26—27.20. 60 2260—23.80. 55 1850—19.20. 2 70 25—26. 65 22.40—24.40. 60 18—19 30. 55 15.50—15 60. 2D 7. 3 grof 15 30—1840. 3 fijn 6.70 en doordraai. Legipont 1 75 36. 70 38. 65 37.20, «0 27—30. 55 19. 2 70 32. 65 28. 60 25. 55 10. 2D 7. 3 grof 17. 3 fijn 6 li. Doyenne du Cornice 1 85 62— 63. 80 65—66, 75 72. 70 73—74. 65 68, 2 85 56. 80 61—60. 75 64—66, 70 69, 65 63. 2D 60 52. 2D 55 26. 3 grof 45. 3 fijn 20. Bonne Louise 1 65 52. 60 52. 55 40. 50 31. 2 65 49. 60 46. 55 37-36. 50 26. 2D 13. 3 grof 29. 3 fijn 9>i. Maagdepeer 1 70 12. 65 14. 60 15. 55 11. 2D doordraai. 3 grof doordraai 3 fijn doordraaL Herzogin Elsa 1 70 10. 65 9!j, 60 8. 2D door draai. 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Beurre Clairgeau 1 70 12. 65 12. 60 II. 55 9. 3 grof 10. 3 fijn doordraai. Appelen: Cox Orange Pippin 1 30 40. 75 39. 70 38.20—33 50. fö 31 8O—33 80 60 21.40-23.50. 55 1310. 2 75 3). 70 26. 65 23. 60 36. 55 12. 2D 7'2. 3 grof !5 5ö. 3 fijn Cox Orange Pippin geel 1 80 42. 75 50—54. 70 46—52. 65 39—43. 60 27— 32. 55 15—17. 3 grof 23. 3 fijn 12. BramieVs Seedling 1 80 16. 70 11. 2 90 11. 80 14. 70 "li. 2D T'j. James Grieve 2 75 25. 70 21, 65 15. 2D 60 12. 2D 55 6. 3 grof 16. Transparant de Croncels 2 65 10-11. 75 11. Kroetappels 7.40. Valappels 6.70. Val Sterappel 6-j. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf: DONDERDAG 1 OKTOBER 1964. Laxton's Superb, alle ma ten. op 5 mm sorteren, 20 ke per kist Goudreinette. alle maten, op 5 mm sorte ren. 20 kg Der kist. Lom- bartscalville. alle maten, op 5 mm sorteren. 19 kg* per kist. Beurré Alex. Lu cas. alle maten, op 5 mm sorteren. O-D sorteren in 55-60 en 60-65 mm Saint Remy. alle maten, op 10 mm sorteren. Gieser Wil- d'Heyst, alie maten, mm sorteren Nouveau Poiteau, alle maten, op 10 mm sorteren. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde schoon dochter. schoonzuster, tante en oudtante, me vrouw J. J. VAN ZWEEDEN-ROTTIER, op de leeftijd van 58 jaar. Namens de familie. mevrouw T. F. van Zweeden-Adriaanse. Goes. 24 september 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17