3 prachtige 30-cm langspeelplaten samen voor slechts 9.50 Tijdelijk bij elke Philips grammofoon 'tis nPHILIPS Sinaasappelen Groene Kruis overweegt uitbreiding van bejaardengymnastiek in 1865 01 met zéér voordelige SMULKARBONADE Ze kosten U NU NU 278 NU 258 98 ct. 118 DE WALCHERSE KEURSLAGERS 1MANSE WEEMAES DAVIDSE SCHOUWENAAR Castella Matic het nieuwe wasmiddel met Antical-3 tegen vieze kalkaanslag. passende werkkring, AANKOOP PERCELEN GROND IN DE RAAD VAN WEMELDINGE VLISSINGSE SCHAKERS HEBBEN DIT JAAR EEN STERK TIENTAL Onderscheiding voor oud-bestuursleden boerenleenbank PROVINCIALE ZEEUWBB COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1944 IflIllllIIIIIllllllllllllllllllllllIIIlIIIlllllllllllllllIlllllllllllIIlllllllllllllllllllllllll MEVROUW S cqpi hier is uw (Keurslager De fijnste, de malste en de sappigste kar bonaden liggen dit A A A weekend bij de keur- Lendekarbonade van 3,58 Pa tl L U 0 slagers gereed, om U eens extra voordelig te laten genieten. In onze worstkeu kens maakten we een heerlijke ham; (mild gezouten en zacht gerookt), om te smullen... m-m-m Ribkarbonade va Halskarbonade va HANI per 150 gram en voor een slagerssoepje vooraf onze SOEPCOMI'LET Laat U voordelig verwennen met het beste door VLISSINGEN MIDDELBURG SOUBURG V LIS SIJS" GEN ÜlininiIIlIflIIIllllllIlllIIIBIBHnilIIlliBBIlIIlllllIlIlIBIlBIBIlBlIIllIllllIIlllllIIIllIIII Er zijn liefst 27 verschillende Philips grammofoons. Hier ziet u 5 modellen uw leverancier toont u graag alle Philips grammofoons! Tijdelijke aanbieding! Bij elke Philips grammofoon krijgt u nu: 3 unieke langspeelplaten voor totaal f 9.50. Dat is fijn, dat is meegenomen. Maar de ware reden om een Philips grammofoon te kopen, is natuurlijk de grammo foon zélf. Denk aan het Philips opnemerelement, zo vederlicht en volg zaam dat u de fijnste nuances nog hoort. Denk aan de Philips diamant naald die uw platen blijvend beschermt. Denk aan de Philips klank: diamantzuiver, van de hoogste tot de laagste toon. En denk ook aan de bijzonder grote keus die Philips biedt uit 27 modellen van f 64.- tót f 398.-. AG 1125 Automatische pl&tenwis- selaar op voet en speler voor handbediening. Op nemerelement met dia- mantnaald-Plaatdiameter 30cm. Vier draaisnelheden. 1133.- AG 2656 Platenspeler voor mono- en stereoplaten op teak-houten voet. Met transparant beschermdeksel. Vier draaisnel heden. Stereo-opnemerelement met diamantnaald, f 98.- AG 4031 Elektro-gTammofoon, met luidspreker en 1,5 watt versterker in afneembaar deksel. Zeer fraaie, krach tige geluidsweergave. Op nemerelement met dia mantnaald. Twee draai snelheden. 1128.' AG 4756 Elektro-grammofoon met 1,8 watt versterker en 15 cm luidspreker en conti nue hogetonenregelaar in fraai beklede houten koffer. Opnemerelement met diamantnaald. Vier draaisnelheden f 175.- AG 4936 Twee luidsprekers ln los tweedelig deksel. Aanslui ting voor radio en band recorder. Opnemer-ele- ment met diamantnaald. Vier draaisnelheden f 298.- Dit zijn de 3 fantastische langspeelplaten die u op geen andere wijze kunt krijgen „Ballroom Memories" Jan Corduwener and his Ballroomorchestra. met o.a. Old Mac Donald had a farm Home on the range Donauwellen My bonnie is over the ocean Jingle bells I Oh Susanna Dichter und Bauer Plaisir d'amour. ©„Ouvertures" Detroit Symphony Orchestra o.l.v. Paul Paray Franz von Suppé - Leichte Kavalerie - Dichter und Bauer Jac. Offenbach - Orpheo Enfers - La belle Hélène Ambroise Thomas - Migncn Ferd. Hérold - Zampa. „Kerstfeest met de Damrakkertjes" De Damrakkertjes o.l.v. Hans de Jong. met o.a. Gloria in Excelsis Deo O Kindeke klein Komt allen tezamen Er is een Kindeke geboren Stille nacht Na sijt wellekome. Achter elk van deze grammofoons staan duizenden vakkundige leveranciers en de-Philips Technische Dienst in talrijke plaatsen van Nederland, want Meisje, i.b.v. m.m.s-diplo- ma en diploma's steno mo derne talen, zoekt haar event, halve dagen of en kele dagen per week. j Brieven no. J 332, bureau P.Z.C., Goes. UTSPAN Aantal leden neemt nog toe CONTRIBUTIEVERHOGING NIET TE VERMIJDEN In het jaarverslag over 1963 van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" staat te lezen, dat het bestuur in 1964 verschillen de nieuwe taken ter hand wil ne men, te beginnen met de bejaar- dengymnastiek. Tijdens de alge mene vergadering van de vereni ging op 17 oktober in het Ledel- theater in Oostburg zal dit onder werp worden toegelicht door me juffrouw W. Haarsma uit Middel burg, die op verzoek van het be stuur een onderzoek heeft inge steld naar de behoefte aan bejaar- dengymnastiek in Zeeland. Het onderzoek van deze lerares heeft ertoe geleid dat nu reeds geduren de twee volle dagen lessen worden gegeven aan ongeveer 250 bejaar den in tehuizen en bejaardensocië teiten. Het bestuur schrijft dat het graag van de algemene verga dering machtiging wil ontvanger de proefneming voort te zetten en zo mogelijk aan dit werk verdere uitbreiding te geven. Het bestuur verwacht, dat de kosten hieraan verbonden voor 1965 ongeveer 7500,zullen bedragen. In zijn jaarverslag schrijft secretaris A. de Lange voorts, dat Het Groene Kruis ondanks zijn leeftijd van 50 jaar niet mag - indommelen, maar de ogen ge opend moet houden voor de gevaren. Jleven en gezondheid van volwassenen en kinderen bedreigen, zo-i als verkeersongevallen, hart- en vaat ziekten. longkanker, polio enzovoorts, gevaren waar de statistieken niet om liegen, liet Groene-Kruiswcrk is overi gens niet zo spectaculair meer als vroe ger, omdat thans het accent vooral ligt op het preventieve werk, dat uit een oog punt van volksgezondheid belangrijker ii. dan de uitsluitend curatieve taak. Het spreekt overigens vanzelf, aldus het jaarverslag, dat zowel het curatieve als hot preventieve werk in deze tijd van stijgende lonen en prijzen zware eisen aan de kas van de Groene Kruisvereni gingen stelt. De contributies worden meestal niet voldoende of niet tijdig aangepast. Het verslag herdenkt de in 1963 overleden oud-voorzitter jhr. R. J. H. Q. Röell. Van 1945 tot 1961 was de heer Röell voorzitter van het alge meen bestuur. en het aantal Groene-Kruiswijkverpleeg- sters 58. De salarissen van de verpleeg sters werden per 1 januari 1963 weer aanmerkelijk verbeterd. Leden Het aantal aangesloten plaatselijke ver enigingen van liet Groene Kruis bleef in 1963 ongewijzigd op 76. Het aantal le den steeg niet 438 tot een totaal van 18.755 op 31 december 1963. „Indien de stijging van het aantal leden in het tem-1 po van de laatste jaren blijft voortdu ren, kan binnen drie jaar het aantal Ie- 1 den van 50.000 worden bereikt", aldus het jaarverslag. Op 19 oktober 1963 vond de algemene vergadering plaats in Yerseke, die goed werd bezocht. Op deze vergadering wa ren 50 plaatselijke verenigingen verte genwoordigd. In 1963 werden ook enke le vergadering gehouden met de bestu ren van de Groene Kruisverenigingen op Schouwen om daar te komen tot con centratie van de wijkverpleging. Een voorstel tot combinatie is ontworpen en aan de beoordeling van de betrokken verenigingen onderworpen. De vereni ging is er het vorig jaar nog niet in ge slaagd een verpleegster in algemene dienst aan te trekken. In 1963 bedroeg liet aantal districtsverpleegsters in dienst van de provinciale vereniging 3 Bureaus In het verslagjaar kwam in Wilhelmi- nadorp een zuigelingen-consultatiebu reau tot stand, waardoor het totaal van dez bureaus op 91 kwam. Het aantal kleuterhureaus steeg tot 81, doordat in Burgh-Haamstede een kleuter-conculta- tiebureau werd geopend. Het aantal consultatiebureaus voor prenatale zorg bleef op 28 gehandhaafd. De besturen van de plaatselijke verenigingen krijgen het advies na te gaan of uitbreiding van het aantal bureaus nuttig of noodzake lijk is. Op 31 december 1963 waren 61 plaatselijke verenigingen in Zeeland in het bezit van een wijkgebouw. Drie plaatselijke verenigingen kregen toezeg ging voor subsidies voor de bouw van een wijkgebouw. Het verslag spreekt het vertrowuen uit, dat binnen enige ja ren alle kruisverenigingen in Zeeland over een wijkgebouw zullen kunnen be schikken. Het aantal Groene-Kruiscentra voor kraamzorg in Zeeland bedroeg 5. Het totaal aantal gediplomeerde en leerling- kraamverzorgsters bij het Groene Kruis in Zeeland bedroeg 102 en het aantal verzorgingsdagen steeg van 20.000 in 1962 tot 21.225 in 1963. De financiële positie van de kraamcentra is dank zij de verhoging van de rijkssubsidie en de verhoging van de subsidies van een gToot aantal gemeentebesturen niet ver slechterd. Alle financiële zorgen waren hiermee echter nog niet verdwenen, zo dat ook de tarieven voor de kraamhulp bij de meeste centramoesten worden verhoogd. Voor bedrag van 72.531,- Nodig voor doortrekken van de Spoorlaan Voor de aanschaffing van een elektri sche heggeschaar werd een krediet ver leend van 2500. De machine zal be staan uit generatorset, twee knipma chines en een kettingzaag. Voor dc aanschaf van nieuw meubilair voor de PATIËNTJES DANK ZIJ S.S.Z. NAAR CIRCUS Dank zij een initiatief van de stichting Sport Steunt Zonneveld en de mede werking van de circusdirectie zullen 150 kinderen uit de tehuizen Zonne veld, Ipenoord. Kinderzorg en Den Berg een vrijdagmiddagmatinee van circus Boltini in Middelburg bijwo nen. Met bussen en vrachtauto's, waarin de wagentjes een plaatsje zul len vinden, worden de patiëntjes naar het circus gebracht. vereniging van christelijk onderwijs schipperskinderen werd de meden-, toegezegd. De kosten zullen onge- Bijeenkomst N.C.V.B. vr,l CAni-fo ,'h'ffli-c- aAu/r.tiu - king"* --- - - ewer veer percelen grond voor een totaal bedrag lover o vau 72.531. Het betreft hier percelenmet de volgende cijfers: gewone dienst: de Zuidelijkejinkomsten^ ^860.636,17,^uitgaven De afdeling Koudekerke van de Brouwersstraat. De 859.131.65, batig slot 1504,52; kapi- i- k„» ataaldienst: inkomsten 2.086.050,10, 7WS&W 2MSS26^ De raad ging verder akkoord met het ontwerp van G.S. om de wethouderssa larissen te verhogen tot een bedrag van 1680 per jaar, welk bedrag voorheen 1500 was. Dit met ingang van 1 ja- van de Spoorlaan naar de Zandweg. Aan het begin van de vergadering her dacht burgemeester C. N. F. van Sas de overleden gemeenteveldwachter Chr. van Hoorn. Tot ambtenaar ter secreta rie werd benoemd de heer A. K. van de Hoven uit Wissenkerke. Het voorstel tot toekenning van de compensatie in verband met de huurverhoging per 1 juli 1964 aan het gemeentepersoneel werd aanvaard, evenals het toekennen van een uitkering ineens Tot lid van de commissie van advies ingevolge de woonruimtewet werden herbenoemd de heren P. J. J. Dekker, J. A. de Schip per, C. de Kraker. M. Zuidweg en C. M. Dagevos. Het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van aansluiting op het elektriciteitsnet van acht per celen aan de Westelijke Kanaalweg en de Zwaakseweg werd aanvaard. De bijdrage bedraagt 20 procent van de aansluitkosten. Thans houdt men rekening met een bedrag van 8000 voor alle percelen. Contributies .ie 76 Groene-Krulsverenigingen in Zee land inden in 1963 in totaal 38l.317.6S aan contributie. De gemiddelde contri butie per lid bedroeg 7,82 tegen 7,— in 1962. De gemeenten gaven gezamen lijk i subsidie van 140.384,80. De gen bedroeg Ten opzichte van 1962 steeg de gemid delde contributie met 12 procent en de totale subsidie met bijna 20 procent. „Desondanks verkeren nog vele (vooral kleine) plaatselijke verenigingen in fi nanciële moeilijkheden", aldus valt te lezen in het jaarverslag. Drastische contributieverhogingen len niet te vermijden zijn. Een verdere concentratie van de wijkverpleging zal niet alleen een gedeeltelijke oplossing kunnen vormen voor de financiële moei lijkheden. maar ook de problemen van vervanging bij ziekte, vakantie en vrije [week-ends kunnen opvangen. i 1964. N.C.V.B. kwam voor de eerste maal in dit seizoen bijeen onder voorzitter schap van mevrouw S. A. Altena- Prijs. De heer R. Visser uit Middel burg hield een inleiding over het on derwerp: „Zijn alcoholisten een apart soort mensen?" Hij illustererde zijn betoog met dia's. De volgende vergadering is vastge steld op 20 oktober. Tjjdens de jaarvergadering van de Vlis- De heren J. v. d. Hagen (le) en A. de singse schaakvereniging herinnerde de j Ridder i 3e brachten de competitiever- voorzitter, de heer J. A. Smits, eraan, slagen uit. Daaruit bleek dat de heer J. dat het eerste tiental kampioen werd in Hoogstrate het hoogste aantal punten de eerste klas van de Zeeuwse schaak- :n hét eerste had behaald, namelijk 61- competitie en promoveerde naar de lan-1 uit 7. De wedstrijdleiders voor de drié deiyke tweede klas. De voorzitter had tientallen werden benoemd De heer J bijzon- voor het komende seizoen gro wachtingen van dit tiental, dat der sterk moet worden geacht. Het team wordt versterkt door het uit kampioen van Zeeland, die het eerste komen van Cor Jansen uit Kruiningen, bord van Vlissingen zal bezetten. De heer Smits .was van oordeel, dat het eerste schaakteam van Vlissingen zich zeker in de landelijke tweede klas moet kunnen handhaven. Mogelijk zelfs zal het tiental een rol van betekenis kunnen spelen in de strijd om de leidende posi- De aftredende bestuursleden, de heren Hoogstrate zal als wedstrijdleider op treden voor het eerste tiental, de heer P. A. C. Bikker voor het tweede en de heer A. de Ridder voor hei derde. De wintercompetitie werd gewonnen door de heer W. J. van Wijnen, die een opmerkelijke score bereikte, namelijk 92 procent. Tweede werd de heer Hoog- Na afloop van de vergadering werd een snelschaakwedstrijd gehouden, die de heer W. J. van Wijnen won. Tweede acclamatie herkozen. Voor de heren f. ld. Hagen. Jansen en C. J. Mommaas, die zich niet iDe competitie start in de week van 5-10 herkiesbaar stelden, werden gekozen de oktober as. De onderlinge competitie- heren F. M. van Eekhout en A. de Rid- wedstrijden starten as. maandag om der. Ihalf acht in café Kievit. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de coöperatieve boeren leenbank in Koewacht zijn de beide erebestuursleden van de bank, de heren B. de Gronckel en E. van de Vijver, onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester G. C. E. M. Dierick van Koewacht reikte de onderscheidingen uit en memoreerde in zijn toespraak de verdiensten van beide heren. De heer Van de Vijver is 37 jaar be stuurslid van de bank geweest. 35 jaar lid van het armbestuur en lange tijd lid van de gemeenteraad en van het bestuur van de paardenverzeke- ring. De heer De Gronckel was 24 jaar lid van het bestuur van de bank, vele jaren lid van de gemeenteraad, be stuurslid van de paarden- en veever zekering en gezworene van de Nieuwe Karnemelk polder. Het 60-jarig bestaan van de bank werd op sobere wijze herdacht. Kas sier J. Geerards gaf in grote lijnen de geschiedenis van de bank weer, waarbij hij er onder meer op wees, dat de bank indertijd begon met 45 le den en er nu ruim 250 telt. Een scha duwzijde over het feest was het plot selinge aftreden van de voorzitter, de heer J. Bonte, wegens meningsver schil met de overige bestuursleden. De nieuwe voorzitter, de heer B. Plas- schaert, stond dan ook voor een moeilijke taak. Burgemeester Dierick prees ce heer Geerards voor zijn werk als kassier. Aan het slot van de feestvergadering zagen de aanwezigen de film „Fanfa re" van Bert Haanstra. Aanbesteding onderbouw kanaalbrug Goes In het bericht over de aanbesteding van de onderbouw voor de ophaalbrug over het havenkanaal naar het haven industrieterrein in ons nummer van donderdag is abusievelijk vermeld, dat de firma A. Otte en Zoon te Nieuwdorp de laagste inschrijver was voor dit project. Dat was echter de firma gebr. Otte uit Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15