PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MALEISISCHE VOORWAARDEN VOOR GESPREK MET INDONESIË „Agressieve handelingen staken" K.R.0. besteedde aan programma's 2 miljoen uit eigen middelen Afsluiting Haringvliet vergt jaar meer tijd Grotewohl overleden Man goot kokend frituurvet over kwade buurman ZWAAR BEWAAKTE PRESIDENT DE GAULLE IS IN VENEZUELA In 1965 voorzichtig sociaal-economisch beleid Philips en Zeeland Zeeuwse zaken werden beknopt behandeld in begroting 207e jaargang - no. 223 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 22 september '64 C.O.A.K.-leest: eersi aartje aitslapen Pagina 7 d®, v®Id®' B' den Bo" w' d® Past". Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. 9,._ Walstroat 68-0°, tel. 2365 (b.g.g. red. 3508. ndv. 3847/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375): Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g red 7353, üdv. 5213); Oostburg; te) 2395: Terneuzen Araenaalstraat 2. tel. 2911: Zlerikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min, p. adv. ƒ4,80. Inge», med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. /V- - 5 per kw., franco per post ƒ10.- p. k* Losse d. 7853. adv. ST-' „Brieven bur. 3 dit blad" 25 ct. i 15 et. Bureaus: Vllsalngen neuzen. Arsenaalstraat 2. tel. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. GUERILLASTRIJDERS TERUGTREKKEN" De Maleisische premier Abdoel Rachman, heeft gisteren drie voorwaarden gesteld voor een hervatting van het Maleisisch- Indonesische vredesoverleg het „staken van alle agressie ve Indonesische handelin gen"; het scheppen door Indonesië van „een passende sfeer voor de onderhandelingen"; de terugtrekking van de Indo nesische guerrillastrijders uit Maleisië. De premier, die na zijn terugkeer uit Singapore niet verslaggevers sprak, zei dat het „geen nut" zou hebben de Maleisische klachten Eén dode bij ruzie tussen zeelieden Bij een zeeliedenruzie op Katendrecht in Rotterdam is maandagavond de 38- jarige Mohammed Moar Musa uit So- maliland, matroos aan boord van het Engelse schip ..Richard de Larrina- ga" zo ernstig gewond, dat hij daar op is overleden. De man kreeg in een bar aan de Su- matraweg ruzie met. de 48-jarige olie man S. W. P. van hetzelfde schip, af komstig van Ceylon, die de matroos ten slotte een kapotgeslagen bierglas in de nek drukte. Voor de genees kundige dienst de man naar een "zie kenhuis kon overbrengen, was hij al overleden. De dader is direct gear resteerd. Musa had juist afgemon sterd zijn schip was vanmiddag in Rotterdam binnengelopen en zou maandagavond naar Engeland zijn vertrokken. Levenslang tegen Wolff geëist dant van Hi ni ml er en verbindingsoffi cier tussen deze en Hitler. Wolff wordt mede verantwoordelijk geacht voor de moord op zeker 300.000 mensen. Oostduitse premier tegen Indonesië voor te leggen aan de algemene vergadering der V.N. „Wij zijn bereid met de Indone siërs te praten, maar zij moeten laten zien dat zij werkelijk vrede willen", verklaarde hij. Rachman werd over mogelijke nieuwe besprekingen aan de tand gevoeld na dat secretaris-generaal Thant van de volkerenorganisatie zou hebben gezegd dat de kwestie-Maleisië misschien toch nog vreedzaam zou kunnen worden ge regeld. Commissie De premier verklaarde verder dat Ma leisië een regeling van het geschil door een commissie van vier Afro-Aziatische landen, zoals voorgesteld door presi dent Diosdado Macapagal van de Filip. pijnen, zou toejuichen. Een buurman van een cafetariahouder aan het Ledeganckplein In Den Haag bemoeide zich zondagavond met jongens b(j het etablissement. Daarbij kwam het tot een ruzie. De buurman' stapte het cafetaria binnen en begon met potten, pannen, patates en andere spullen tot de kassa toe te gooien. De cafetaria- houder voelde zich bedreigd. Hij gooide met een pannetje de buurman kokend frituurvet over hoofd en bovenlichaam. De buurman en de cafetariahouder moesten, respectievelijk ernstig en licht gewond, naar een ziekenhuis worden overgebracht. VLIEGVELD WAS HERMETISCH AFGESLOTEN Politie in Caracas met getrokken revolvers op straat President de Gaulle is gisteren in Venezolaanse hoofdstad Caracas aangekomen. Op het vliegveld werd hij verwelkomd door presi dent Raoel Leoni van Venezuela. Na wederzijdse welkomsttoespra ken inspecteerden beide staats hoofden afdelingen van de leerlin gen van de luchtmachtschool. Op het vliegveld stelde president Leoni zijn kabinetsleden en andere autori teiten aan de Franse president voor, waarna begonnen werd met de autorit naar de stad. In Venezuela waren met het oog op de komst van de Franse president uitgebreide veiligheidsmaatregelen getroffen. Elke toegang tot de lan dingsbanen was geblokkeerd, het gedeelte grenzende aan de Caribi sche zee werd zwaar bewaakt. Op de straathoeken in Caracas stonden politiemannen met getrokken revol vers en met machinegeweren. De gezagsdragers willen „volledige veiligheid". De minister van bin nenlandse zaken, Gonzalo Barrios, zei dat er geen moeilijkheden te verwachten zijn. Caracas is echter een stad waar gewelddaden een gewone zaak zijn en het dragen van vuurwapens meer regel dan uitzon dering is. Na de twintig kilometer naar Caracas in een kogelvrije auto afgelegd te hebben, werd de 73-jarige Franse president door president Leoni on derscheiden met de „orde van de bevrijder", een onderscheiding die ingesteld is ter herinnering aan de bevrijder van het land, Simon Boli var. AMERIKANEN BRACHTEN, VOLGENS RUSSEN, DRIE SCHEPEN TOT TINKEN Volgens het Russische persbureau Tass hebben Amerikaanse torpedobootjagers vrijdag voor de kust van Vietnam drie schepen tot zinken gebracht. Op een vraag van U.P.I. antwoordde oen redacteur van Tass dat het bericht afkomstig was van het Russische minis terie van buitenlandse zaken, „Er is gemeld dat vijf ongeïdentificeerde sche pen werden beschoten en dat drie ervan zonken", aldus Tass. President Johnson heeft gisteren op een persconferentie in Washington ver klaard overhaaste stappen in verband met het jongste incident in de golf van Tonkin te hebben vermeden. Dè presi dent zei geen nieuwe bijzonderheden te kunnen toevoegen aan de eerder gege ven uiteenzetting over de Amerikaanse activiteit in het bewuste gebied en hij In militaire kring werd ontkend dat in j zei niet te weten welke de motieven het gebied van Santa Cruz grootscheep- waren van de niet-geïdentificeerde se militaire operaties tegen guerrilla-vaartuigen. strijders gaande waren. De vraag of hij de door het Russische Minister van justitie Barrero heeft te-1 persbureau Tass verspreidde berichten genover verslaggevers verklaard dat j had gezien, waarin werd meegedeeld ongeveer 80 politici en leden van linkse I dat Amerikaanse oorlogsschepen drie partijen na de ontdekking van het kom- niet-geïdentificeerde schepen in de Golf plot waren gearresteerd. De leiders van I van Tonkin tot zinken hadden gebracht, ae samenzwering zouden naar Paraguay antwoordde de president ontkennend, worden verbannen. De leiders van de Sowjet-Unie veroor- Tot de gearresteerden behoort de vroe- j delen de Amerikaanse provocatie in de gere vice-president Oquendo. leider van - Golf van Tonkin en herhalen dat de in- mijnwerkers, die na zijn breuk met menging van de V.S. in de zaken van AVONDKLOK IN BOLIVIA In heel Bolivia is een avondklok inge steld als gevolg van de zondag verijdel de poging om de regering van dr. Es- tenssoro omver te werpen. Alle poli tieke bijeenkomsten en betogingen zijn 'erboden. Van de zijde van de politie verd medegedeeld dat deze maatregelen louter uit voorzorg zijn genomen en dat in het gehele land de rust is weerge keerd. Premier Otto Grotewohl van Oost- Duitsland is gistermiddag overle den, zo is officieel in Oost-Berlijn bekendgemaakt. De premier was al jaren ernstig ziek. In feite oefende hij zijn functie niet meer uit sinds hij eind 1960 tijdens een i officieel verblijf in de Sowjet-Unie ziek werd. De eerste vice-premier Willi Stoph werd toen waarnemend premier. Men acht het waarschijnlijk dat de 50- jarige Stoph nu premier zal worden. Men acht het mogelijk dat premier Kroesjtsjow de begrafenis van Grote wohl zal bijwonen. Mocht hij een verte genwoordiger sturen, dan wordt het waarschijnlijker dat hij voor de feeste lijkheden ter herdenking van het vijf tienjarig bestaan van de Oostduitse republiek op 7 oktober naar Oost-Ber lijn zal komen. In westelijke klingen neemt men aan. dat de Russische leider in elk geval een gebaar tegenover de Oostduitse communisten zal maken, voordat hij - waarschijnlijk in het be gin van het nieuwe jaar naar Bonn gaat. president Estenssoro de revolutionaii partij voor links-nationalisme opricht te. De zondag afgekondigde staat van beleg maakte een einde aan de golf van betogingen die ongeveer 6000 on derwijzers waren begonnen, Minister Veldkamp „Naar de overtuiging van de regering zullen in 1965 zéér hoge eisen worden gesteld aan het sociaal-economische be leid. opdat zowel intern als extern even wichtsherstel binnen het bereik komt. Allereerst dienen niet-wenselyke gevol gen van de grote Ioonverhogingen ii op de economische ontwikkeling ii nabije toekomst te worden voorkomen of geredresseerd. In ieder geval moet worden voorkomen, dat de loononder handelingen een tweede maal in een zo gespannen sfeer moeten plaatsvinden". Dit stelt minister Veldkamp (sociale zaken en volksgezondheid) in de toe lichting op zijn begroting voor I960. Voor het in de toekomst te voeren loon- boleid acht de minister het van groot belang „dat voor de toekomst wordt bevorderd dat de bedrijfstakgewijze on derhandelingen ertoe leiden, dat de aan. duiding voor de mogelijk geachte loon kostenontwikkeling niet wordt over schreden. Een zeer belangrijk element I acht hij gelegen in een goed verloop van de interne coördinatie, welke zowel aan werknemers- als aan werkgeverszijde dient plaats te vinden. Hierbij kan de Stichting van den Arbeid als toporgaan van overleg en samenwerking van het bedrijfsleven een belangrijke katalyse- rende. of. anders gezegd, coördinerende j en stimulerende taak vervullen". „Zou in een volgende periode al te zeer worden afgeweken van de in het een- trale overleg overeengekomen uitgangs- {>unten voor de loonvorming, dan zou del eitelijke ontwikkeling tot norm wor-1 den verheven. Zulks zou er opnieuw toe' leiden, dat het gezag van alle bij de loonvorming betrokken personen en in stanties ernstig zou worden aangetast aldus de bewindsman Hij komt tot de conclusie, dat een voorzichtig sociaal- economisch beleid voor 1965 geboden Vietnamese volk ernstige gevolgen kan hebben, waarvan de verantwoordelijk heid op de Verenigde Staten zal rusten. Dat stond te lezen in een officiële ver klaring die door Tass is weergegeven. Tass zoi in de „geautoriseerde verkla ring" dat „de illegale patrouilles van schepen langs de kust van de democra tische republiek Vietnam, de militaire demonstraties en de uitlokking van in cidenten in dat gebied moeten ophou. den". 'N&k. DUITSE WEEK IN ROTTERDAM In tegenwoordigheid van prinses Bea trix, die vergezeld was van haar secre taresse mej. M. C. C. Wijnen, de Ne derlandse minister van buitenlandse za ken, mr. J. M. A. H. Luns, de ambassa deur van Duitsland in Nederland, dr. Hans Berger, de voorzitter van het voorbereidend comité Landesminister Alfred Kubel en zeer vele andere nota belen, heeft de Duitse minister van bui tenlandse zaken dr. Schroder, gister morgen in het Hiltonhotel de eerste Duitse week in Nederland in Rotterdam geopend. Alle aanwezigen werden welkom gehe ten door mr. G. E. van Walsum, de Rotterdamse burgemeester, die in het bijzonder tot prinses Beatrix zijn dank baarheid uitsprak over haar aanweziig- heid. Landesminister Kubel dankte hij voor alle moeite die deze zich heeft gege ven voor de organisatie van de week. maar vooral ook voor het begrip dat hij heeft getoond voor de speciale as pecten die aan een Duitse week in Rot terdam te houden, verbonden zijn. „Ik denk", aldus burgemeester Van Walsum „hier speciaal aan dat een Duitse week in Rotterdam niet voor iedereen een vanzelfsprekende zaak is". „Wie een verklaring zoekt voor de aar zeling moet zich er rekenschap van ge ven dat deze Duitse week een mani festatie is die iets demonstratiefs heeft. Daarom zal een Duitse week in Rot terdam eerder stof doen opwaaien dan de talrijke ontmoetingen in beperkte kring:" „Wat mijzelf betreft", aldus mr. Van Walsum, „ik sta met overtuiging ach ter deze Duitse week, maar dat betekent bepaald niet dat ik nu verder zal moe ten vergeten het bittere leed en het bru te onrecht dat in de jaren van de bezet ting over ons volk is gekomen, waarbij ik met name denk aan onze joodse landgenoten. Ik blijft van meninig dat wij dit ieder jaar positief moeten her denken. Het gaat hierbij om de winst die de bezettingstijd heeft gebracht". uitte over de serieuze en realistische houding die burgemeester Van Walsum in zijn redevoering had getoond en die ook steeds bij de voorbereiding van deze Duitse week tot uitdrukking was ge komen. Hierdoor is het mogelijk iedere verdoezeling van het verschrikkelijke verleden te voorkomen. „Ik heb voor deze houding het grootste respect. Het geeft ons de gelegenheid onze proble men op te lossen en onze vrijheid te ver dedigen. Nationalisme is een houding die slechts door een geestelijke ontwik keling kan worden overwonnen. De han del kan ons hierbij helpen, evenals on derlinge contacten en culturele samen werking". is/k jijèt-' BüiüiiM Maandagochtend is in Rotterdam, in aanwezigheid van o.a. H.K.H. Prinses Beatrix, de Duitse vjeek be gonnen. Op da foto zien we hoe de kroonprinses in het Hilton hotel Rotterdam begroet wordt door de Westduit se minister van buitenland se zaken, Gerhard Schroder. Voedselvergiftiging in India - 25 doden In India zijn in Maddikera, op 320 km van Haiderabad, in het weekeinde 25 kinderen om het leven gekomen. Men vermoedt dat de oorzaak voedselvergif tiging ls. Alle kinderen hadden vrjjuag op school een maaltijd gebruikt. Twee Zeeuwse Phüipsberichten, die deze maand in de krant zijn geko men, zijn waard om er een nadere beschouwing aan te wijden. Het eer ste betrof de opening van de nieuwe vestiging van dit bedrijf in Terneu zen, het tweede de onderhandelingen, die thans worden gevoerd tussen Phi lips en het gemeentebestuur van Goes. Om met het laatste te beginnener is meegedeeld, dat in Goes een vesti ging wordt overwogen van het Phi- lipsbedrijf in Roosendaal, een mede deling die als we het goed zien te maken moet hebben met de nieu we industrialisatiepolitiek van staats secretaris Bakker. Men weel: dit be leid zal tot gevolg hebben dat de kern aanwijzing (met de daaraan verbon den faciliteiten) van Goes een aflo pende zaak zal worden en dat Bergen op Zoom als nieuwe kern is aange wezen. We geloven, dat hier inder daad een relatie is aan te tonen. Philips Roosendaal werkt met pende laars. Zij komen (onder meer) uit Zeeland. Tussen dit Zeeuwse re servoir en de Roosendaalse fabriek zal nu een kern worden gesticht, Dat wil zeggen dat hier de mogelijkheid van nieuwe bedrijven (te vestigen, dus in Bergen op Zoom) aanzienlijk wordt uitgebreid, dat wil ook zeggen 'dat ae wervingskracht van dergelijke bedrijven zich in de toekomst op de j Zeeuwse arbeidsmarkt zal richten Daarvan kan "net Roosendaalse bedrijf aadelen ondervin- ien, nadelen in die |tin dat het aantrek- <en van d.v. Zeeuw arbeidskrachten teel moeilijk zal worden. Wat ziet men nu gebeuren? Als de berg niet naar Mohammed komt, dan moet Mohammed maar naar de berg. Philips is nu in onder handeling getreden met het Goese gemeentebestuur de berg in dit geval om daar een bedrijf te kun nen stichten op grond van de welis waar aflopend, maar thans nóg van kracht zijnde kernaanwijzing. Een be drijf in Goes, een nevenvestiging dus voor Roosendaal, zal geen of althans minder last hebben van de concur rentie op de Zeeuwse arbeidsmarkt, die mogelijk ontstaat door bedrijven in de pas aangewezen kern Bergen op Zoom. f^AhtlnK Wij hebben deze theorie niet ge toetst op haar juistheid noch bij „Groeiend begrip voor omroep en omroepbestel" Uit het overzicht dat de K.R.O. binnenkort in de gids van deze om roepvereniging zal geven van de financiële situatie over het jaar 1963 zal blijken dat de K.R.O. voor radio- en televisieprogram mering uit eigen middelen een be drag van een miljoen gulden heeft gebruikt, in totaal twee miljoen gulden. Het is nu reeds zeker dat ook voor het programma 1964- 1965 moet worden bijgepast. Aldus mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de K.R.O. op de gisteren in Hilver sum gehouden persconferentie naar aan leiding van het nieuwe programmasei- Met een aantal van ruim 600.000 be gunstigers noemde de heer Van Doorn de positie van de K R.O. allerminst ver ontrustend, al zijn 'er thans vergeleken bij het vorig jaar abonnementenverlie- zen op de K.R.O.O-gids te vermelden. Van Doorn ging uitvoerig in op en- het bewuste bedrijf noch bij het ge meentebestuur van Goes. De feiten laten zich echter in dit patroon goed inpassen. Dit patroon Leert boven dien, dat de situatie op de arbeids markt voor sommige bedrijven zo krap is, dat bij uitbreiding een vesti ging elders soms aantrekkelijker is dan uitbouw van de oorspronkelijke fabriek. Ten slotte kan men er óók uit vaststellen, dat er we! degelijk een concurrentie-situatie voor Goes ont staat als het niet meer over facilitei ten zou beschikken. Goes tussen Ber gen op Zoom en het Sloe zou wel eens Goes tussen kaai en schip kunnen worden. Daarom móet van de staats- roepwezen. Hij constateerde een secretaris worden gevraagd Goes als- groeiend begrip voor wat de omroep jnog op de ijjSt van definitieve kernen en het omroepbestel iri™ eijn. dit piaat5en. De onderhal, elingen met aSve^rfe^Sfo.'lr'?!,^ P"8lps wijzen er op, d_a, de Venwij- aangeduid. kele algemene aspecten geldt ook voor het Sloe) faciliteiten voor Goes meer dan ooit nodig ma- Duidelijk onderstreepte ae voorzit-,ken. De zuigkracht van de nieuwe ter van de K.R.O. zijn voorkeur voor kernen zal immers tie ontwikkeling «n opon he,te,, waaronder echter niet mag worden verstaan dat leder- nen wij nooit de bedoeling van de een die zendtijd wil. het ook dient testaatssecretaris zijn geweest, krijgen. Er moet een maatstaf zijn. Het K.R O.-bestuur beschouwt het ge- J-Teï Terneuzense bedrijf van Phi- tal nog steeds als een der belangrijkste I Hips moet hier ter sprake v. den criteria, evenals prof. dr Diepenhorst gebracht, omdat bij de opening van dat heeft gedaan_ Al te grote verbrok-deze vestiging ir. F. J. Philips, de keling in radio en televisie zal zijns president-directeur van het concern, inziens schadelijk zijn. Ons cultuurge. zonder omwegen heeft verklaard dat bied aldus mr. Van Doorn is daarvoor een Philipsbeórrf voor produkten van te klein in omvang. enige omvang nooit in Terneuzen zou p j zijn gekomen. De reden: de verbin- lieclame dingen zijn te slecht. Daarmee is on- verbloemd aangegeven, dat de factor- ^e_ uttoreiding van zendtijd juicht het verbindingen voor de ontwikkeling &?;k« uU.r t0e' ^r-, Van Doorn wecs van Terneuzen in bepaalde gevallen p^enrr^ntio T-ill0,K-'D^n van 66,1 £rottre een ernstige handicap betekent. In- ™CU™.™ 5.R-,°i voor«,n.lcr dien Philips „aar pls.B voer een v£r Set'l yriek vin b.v. teletisiebmzen zou 1965 een begin te makln. 1,nuarl hebben gezocht, dan was daarvoor een plaats m Zeeuwsch-Vlaande- In zijn toelichting deelde de voorzitter ren bij voorbaat uitgezonderd. Een van de K.R.O. nog mede dat de pro-[dergelijke conclusie dwingt weer on- eramma-adviesraad zal worden uitge-1 vermijdelïjk in de richting van de de_K R- vaste oeververbinding: er móet met deze zaak i O. - VdhtC UCVCi .:gids op het eind van het jaar een rje studie het om-1 ruimer opzet krijgt. den gemaakt. Ook uit een geheel 'andere hoek is daar onlangs nog op Ten minste in één opzicht wijkt de memorie van toelichting bij de rijksbegroting 1965 voor ver keer en waterstaat sterk af van de voorgaande „jaargangen": er wordt ditmaal opmerkelijk weinig aandacht besteed aan Zeeuwse zaken. Dat is wel eens anders geweest, omdat de pro blemen rond het deltaplan juist de minister van verkeer en wa terstaat aanleiding gaven tot vele opmerkingen, waarbij dan met name voor Zeeland belang rijke facetten aan de orde kwa men. Minister Van Aartsen heeft ditmaal echter naar een opvallende beknoptheid ge streefd. Zo laat de minister ons kort en zakelijk weten: „Hoewel de voortgang der deltawerken in het achterliggende jaar bevre digend is geweest, blijkt toch. dat de afsluiting van het Ha ringvliet niet in 1968 kan wor den tegemoetgezien, zoals tot dusverre werd verwacht, doch eerst ïn 1969 zal plaatsvinden". Of dit een technische dan wel een financiële reden heeft of wellicht een gevolg is van beide redenen laat de minister ons in zijn memorie niet weten. Ook nu is er weer aanzienlijk meer geld in de afdeling waterstaat „ge pompt". Deze afdeling vertoont gewone en buitengewone dienst te zamen een accres van rond 109 miljoen gulden. In feite is deze ver meerdering zelfs ongeveer 113 mil joen. Op de begroting van 1964 is namelijk een bedrag van 4.1 miljoen uitgetrokken voor de werken, die worden uitgevoerd voor de beheerder van de Sloehaven. Dit betreft echter een voorfinanciering en bij een ver gelijking tussen de begroting 1964 en die van 1965 moet deze 4,1 mil joen dus buiten beschouwing blijven. De grootste happen van de toene ming van het begrotingsbedrag gaan naar landwegen en oeververbinding (41 miljoen), scheepvaartwegen en havens (27 miljoen) en apparaatkos ten (20 miljoen). Van deze vermeer dering is 14 miljoen uitgetrokken voor de waterkeringen en waterhuis houding. Daarvan is weer 9 miljoen bestemd voor de deltawerken. Uit de andere „potten" is ongeveer 20 mil joen bestemd voor werken, die voor 80 a 90 proeent door derden worden gefinancierd, te weten de verbreding van het kanaal van Gent naar Ter neuzen (België) en' de omlegging van weg 4 oni Schiphol (N.V. Lucht haven Schiphol). Voorts doet de minister over enkele Zeeuwse onderwerpen de volgende mededelingen De werken voor ae veroetertng van de toegangsweg naar de zeeha ven Gent (het kanaal Gent-Terneu- zen) zijn thans in volle uitvoering. Met de verbreding van het kanaal en de bouw van de nieuwe sluizen zal in 1965 worden voortgegaan. Aan de Grevelingendam zullen de na de in 1964 uit te voeren afsluiting nog resterende werkzaamheden wor den verricht. De werken in het Volkerak vorde ren zodanig, dat de afsluiting tijdig vóór die van het Haringvliet tege moet kan worden gezien. •Met de werken aan de afsluitdam in het Brouwershavense Gat zal een begin worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling een be drag (de grootte daarvan wordt niet genoemd) beschikbaar te stellen voor het vervangen van in slechte staat verkerende boordvoorzieningen Voortgegaan zal worden met het vernieuwen van verhardingen en het aanbrengen van plaatselijke verbete ringen aan rijksweg 58 op Zuid-Be veland en Walcheren, waarvoor een bedrag van 750.000 is geraamd. Eveneens is een bedrag van 750.000 is geraamd. Eveneens is een bedrag van 750.000 bestemd voor soortge lijk werk op diverse wegvakken. Ook is er weer een bedrag uitge trokken voor het voortzetten van""de werken tot aanpassing van de afwa tering en rioolwaterafvoer op Wal cheren en Noord-Bevel and, alsmede voor het treffen van voorzieningen aan drooggevallen gronden in net Veerse Meer. Aandacht schenkt de minister ook aan de waterstaatswetgeving: Vervanging van de wet van 1870 in zake de calamiteuze polders: de mi nister vetrouwt, dat een desbetref fend wetsontwerp zijn departement spoedig zal kunnen verlaten. Voc tot de ruster stelt zich voor zijn voorlopige denkbeelden spoedig naar voren te brengen ter gelegenheid van de be handeling van de Bijdragewet Delta werken. De regeling van de tegemoetko ming in de schade genoemd in arti kel 8 van de deltawet: Over de be ginselen. waarvan bij het ontwerpen van de bedoeling regeling zal worden uitgegaan, wordt door de ministers, die bij deze aangelegenheid betrok ken zijn, overleg gepleegd. aangedrongen, namelijk door de geo loog professor Van Rummelen. He laas. de pas verschenen waterstaats begroting zwijgt over deze verbin ding in alie talen. Zij zal er niettemin moeten komen. Verheugend is het, dat onlangs net departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft aangekondigd een stu diedag aan dit onderwerp te zullen wijden. Als de overheid zwijgt moeten de belanghebbenden spreken. Gefun deerd en met kennis van zaken. Het betoog van ir. Philips herinnerde daar opnieuw aan PARIJS WIL NEDERLANDSE MELK De Franse minister van landbouw, Pisani, heeft gisteren om ophef fing verzocht van de Nederlandse maatregel de afgifte van export vergunningen voor melk in tanks stop te zetten. Hij deed dit in een informeei gesprek met zijn Nederlandse collega mr. B. Biesheuvel, in het congrespaleis in Brus sel. waar de ministers van Landbouw van de zes E.E.G.-landen in een minis terraad van de gemeenschap zijn bij- eengekomen. De betreffende maatregel is genomen door het produktschap voor zuivel. De Franse regering had echter gehoopt het door de meikstaking van de Franse boe- renorganisatie ontstane tekort te kun nen aanvullen door invoer uit de E.E.G - partnerlanden en in het bijzonder uit Nederland,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1